Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-28 16:08:04

LOGOUT.hu

Néhány alap dolog a torrentezéssel kapcsolatban
Szótár: [link]
Torrent készítése: [link]
Torrent fájlok felépítése: [link]
Kapcsolatok: [link]
Sebességről: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35251) Jack Oneill válasza Dragon3000 (#35249) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Nekem elore le van foglalva. 2 eve alig novekedett szazalekban a toredezettseg. Elotte kikapcsoltam a lefogalalst, allandoan toredezett. A torles logikajaban iagazad lehet, de ennek ellenere sem toredezett annyira.

[ Szerkesztve ]

(#35252) Dragon3000 válasza TeeJay (#35250) üzenetére


Dragon3000
veterán

Nálam is ki van kapcsolva, sokszor töltők 100GB-nál nagyobb torrenteket, ott azért elég sokáig elszarakodna a hely lefoglalással.

(#35253) Dragon3000 válasza Jack Oneill (#35251) üzenetére


Dragon3000
veterán

Windows 10 van a nason, ami folyamatosan üzemel, így megoldja, a win szerint alig töredezett, de nem is érdekel, így se szokott gondom lenni a sebességével.

(#35254) po1son


po1son
addikt

sziasztok, mi lehet a probléma, hogy nem tudok visszatölteni, mit kéne átállítani???

qbit használok, telekomos netem van / sagemcom v2 routerről kapja a gép a netet, ncore torrenteket töltenék vissza. Köszönöm a segítséget előre is! :R


STEAMID/WOT nick: po1son_

(#35255) zsolt_64 válasza po1son (#35254) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Khm !!
Nem kötözködés de tracker nevet nem illik kiírni jelen esetben magoskénk szoktunk errefelé hivatkozni rá :D
A kapcsolatod ha jól látom megvan mert a qb státusz sorában megvan a zöld konnektor.
Eseteleg menjél be a magosba és van ott egy aktivitás menüpont , ott visza lehet ellenőrizni hogy mit van seed státusban.

[ Szerkesztve ]

(#35256) Laccoss válasza po1son (#35254) üzenetére


Laccoss
addikt

DHT, helyi peer, peercsere-t kapcsold ki.

Torrent ütemezést megint kapcsold ki.

Ezeréves, de már a pár napos torrentnél is, meg olyannál ahol a seederek száma több 10 vagy 100 szorossa a leecherek számának problémás lehet a visszatöltés. Ugyanakkor azt is érdemes megnézni, hogy a leecherek hogy állnak. Hiába van több száz, ha abból mind csak kb 98% feletti, mert így ők már nem lefele töltenek. Leszedték a filmet, az nfo és sample fájlt kihagyták, azért csak kb. 98%-osak. És így a több száz leecherből lesz 10-20 jobb esetben, akik valóbban letöltők, hozzájuk meg nem biztos hogy tudsz majd csatlakozni a túlseedeltség miatt.

[ Szerkesztve ]

(#35257) Tosee válasza po1son (#35254) üzenetére


Tosee
őstag

Szia!

A képek alapján nagyon lekorlátoztad az aktív torrentek maximális számát! Nem írtad milyen sebességű internet megy a telekomtól, és mennyi torrentet futtatsz általában egyszerre, de a beállításokban a Bittorrent résznél módosítani kellene pár értéket!
DHT-t kikapcsolhatod, ha csak zárt trackerről töltesz akkor amúgy sem működik, felesleges.

Én így használom:

Aktív letöltések maximális száma: 3 - 5 között szerintem elég hardvertől függően
Aktív feltöltések maximális száma: -1 vagy 999
Aktív torrentek maximális száma: -1 vagy 999

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#35258) enginev3.0 válasza zsolt_64 (#35255) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nyugodtan ki lehet
Ncoreon is vannak ingyenes anyagok
Illetve letölteni is szabad

Inkább a torrent neveket kell kitakarni

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#35259) po1son


po1son
addikt

Köszönöm a segítséget mindenkinek, javult valamit a helyzet, de sajnos be kell látnom, hogy bűn rossz netem van feltöltésben... Miért korlátozzák le egyébként ennyire a feltöltést, többet nem bírna a hálózat??? :O
Budapesten a Kolosy téren lakom, ami nem rossz környékként van titulálva és telekomon kívül nincsen más szolgáltató... 10 éve volt ilyen feltöltésem a másik lakásban...

[ Szerkesztve ]

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#35260) zsolt_64 válasza Tosee (#35257) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Hehe mindig tanul az ember
-1 vagy 999 ..... nálam nem -1 jött ki hanem végtelen "fekvő nyolcas"

4.2.2 óta
Show "∞" instead of " -1" in Preferences (Sakib-Abrar)

[ Szerkesztve ]

(#35261) norba69 válasza po1son (#35259) üzenetére


norba69
senior tag

Nem bír többet a hálózat. A telekomos topicban bővebben el tudják mondani a részleteket.
Az elvault technológia toldozgatása hozza ezt a felemás állapotot.

(#35262) TeeJay válasza zsolt_64 (#35260) üzenetére


TeeJay
félisten

igen mert a végtelen jelet jobban felfogták az emberek mint a -1-et :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#35263) tobias40 válasza po1son (#35259) üzenetére


tobias40
veterán

Most már mindenki tudja hogy hol laksz és hogyan hívnak! :P

(#35264) TIT válasza Dragon3000 (#35249) üzenetére


TIT
veterán

Á nem max.te nem láttad,leírtam mitől akad el,de te se,csak valótlant állítasz és félrevezeted.

(#35265) zsolt_64 válasza Cs1csó (#35231) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Óvatosan írom le és lekopogom, de úgy néz ki megtaláltam a hibát ami
a qb "tekerését" okozta.
Driver probléma az intel trusted excution engine ből egy olyat húzott le az update ami utána hibát dobott (Code 10). Rágugliztam és másnak is volt vele baja.
Többszöri eredménytelen próbálkozás után az alaplap saját, asrockos oldaláról szedtem le, de ez sem volt elég, mert a windows nem volt hajlandó megenni, mondván őszerinte a saját maga által megtalált az frisebb... meg jobb :((
Mondjuk az nem zavarta hogy hibásan működik. szerencsére volt program hozzá amivel direkt fejbe lehetett írni.
Reboot után varázsütésre megyógyult a qb :K
Órák óta nincs fagyás.. megy le/föl minden
Csak tanulságképpen hogy azért a windows update és driver management sem tökéletes, és milyen hibákat tud okozni egy rossz driver.

Ja és ha direkt nem nézem meg akkor nem derül ki,mert az updatek rendben lefutottak :F

[ Szerkesztve ]

(#35266) Cs1csó válasza zsolt_64 (#35265) üzenetére


Cs1csó
félisten

:C

(#35267) Dragon3000 válasza TIT (#35264) üzenetére


Dragon3000
veterán

Az aztán nagy segítség, hogy qbit-et használ. Áruld már el mi volt valótlan meg félrevezető, abban amit írtam? Hely lefoglalása fogja a hdd-t, amíg tart, ha közben sok torrent is megy ugyanarról a hdd-ről, akkor kis torrent esetén is sokáig szarakodhat, míg elindul a töltés. Töredezettség, ha van 20 torrented, majd törölsz 5-t, amik nem követik egymást a hdd-n és utána beraksz még pár torrentet, ezek után már töredezett lesz, ha nagy hdd sok hely kevés torrent, akkor ehhez több idő kell, ha viszont ki is használod a tárhelyet, akkor elég hamar bele lehet futni.

[ Szerkesztve ]

(#35268) TeeJay válasza zsolt_64 (#35265) üzenetére


TeeJay
félisten

ugye hogy mindig a qBittorrent a hibás? :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#35269) zsolt_64 válasza TeeJay (#35268) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Ezt sosem jelentettem ki, csak leírtam a jelenséget, meg azt hogy hogy nem bírok vele.
Végig azon az állásponton voltam hogy ha ennyi embernek működik akkor jó kell hogy legyen.
Mondjuk elég necces volt hogy csak a qb hozta ki a hibát, ez még megérne egy misét hogy miért is, de ennek kiderítése szvsz nemigen lehetséges.

Most azt csináltam hogy felcsatlakoztattam egy usb3 külső meghajtót és csináltam egy oda mutató kategóriát. a qb úgy van beállítva hogy a kategória váltáskor mozgassa át a torrent tartalmát. Így csináltattam vele 200-300 Gbyte másolást, olyan aljas módon hogy a seedben levő torrenteket mozgattam. még ezt is hibátlanul csinálja... ;]

Értelemszerűen ilyenkor 100% közeli a lemezhasználat, és így sincsen fagyás, filmlejátszás folyamatos..

[ Szerkesztve ]

(#35270) TIT válasza Dragon3000 (#35267) üzenetére


TIT
veterán

Az is valami de nem azt írtam,olvasd már el,az a hülyeség,hogy töredezett lesz,nem lesz az.
Helyfoglalásnak meg semmi értele,hülyeségből rakták bele,hogy 1-el több funkció legyen mi?

[ Szerkesztve ]

(#35271) Dragon3000 válasza TIT (#35270) üzenetére


Dragon3000
veterán

Kicsit át gondoltad volna, akkor rájöttél volna a példámból, hogy miért lesz töredezett. De csak a te kedvéért, mivel minden torrent más méretű és ha úgy szabadulnak fel részek, hogy nincs akkora egybefüggő hely, mint a következő torrent, akkor az már több helyre fog kerülni vagyis kezdődik a töredezettség és minél többször ismétlődik ez, úgy lesz egyre töredezettebb. Ezt az előre lefoglalása sem oldja meg.

(#35272) TIT válasza Dragon3000 (#35271) üzenetére


TIT
veterán

Ha ez így lenne akkor semmi értelme nem lenne a helyfoglalásnak és más is írta,hogy ha kikapcsolja töredezettebb lesz.
Nekem 1-2% töredezett,az semmi,úgyhogy van értelme.

(#35273) Imi1981


Imi1981
veterán

TiT és Dragon3000
Mindenképp van értelme a hely előre lefoglalásának mert nekem míg be volt kapcsolva (pár hónapig) 0% töredezettség volt . Soha nem ment feljebb pedig töröltem sokszor ! Mióta kikapcsoltam 1 nap alatt 3-4% töredezettség van/ lesz. De én felraktam az o&o defragot és az automatikusan töredezettségmentesít 2 naponta így 4% és 0 % között marad. Így gyorsan töltök le (nem szarakodik nagy fajloknál) és nem is töredezett a HDD-m . 🙂

[ Szerkesztve ]

(#35274) Dragon3000 válasza Imi1981 (#35273) üzenetére


Dragon3000
veterán

Nekem ki van kapcsolva már évek óta, csak a Windows sajátja megy és 1%-os a 4TB-os hdd-n.

(#35275) Imi1981 válasza Dragon3000 (#35274) üzenetére


Imi1981
veterán

Windows sajátja is jó csak nekem nagyon lassú. Az o&o defrag (pro verzió) sem gyors de azért jóval gyorsabb és mégis hatékony . Nekem bevált.

(#35276) Imi1981


Imi1981
veterán

Ki milyen merevlemezt használ torrentre (500/100 megabit de hamarosan 1000/1000 lesz )? Most kéne vegyek viszonylag olcsó és megbízhatót (szóval nem red pro ) . WD purple-ban csalódtam mert elég hamar elkezdett szarakodni (lehet csak hibásat fogtam ki) úgyhogy olyat már nem vennék. Toshiba p300 eddig jónak tűnik de nem régóta van meg. 2-3 Tb-ost akarok venni. WD red (nem pro) vagy maradjak a Toshiba p300-nál ? Ssd-t egyelőre elhalasztom mert jobban kell a tárhely.

(#35277) enginev3.0 válasza Imi1981 (#35276) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nekem volt / van mindkettő
Nekem egyikkel sem volt gondom, se a reddel, se a p300zal

Az igazi az ssdre letölteni majd áthelyezni

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#35278) norba69 válasza Imi1981 (#35276) üzenetére


norba69
senior tag

Milyen merevlemezt vegyek topic.
Nagyon oda kell figyelni a torrentezésre vett merevlemez típusára.

(#35279) Imi1981 válasza enginev3.0 (#35277) üzenetére


Imi1981
veterán

Akkor szerintem maradok én is a p300-nál . Gyors és eddig nálam is megbízhatóan működik. Majd később veszek ssd-t is átmeneti letöltésnek de majd később. Az a baj a gépembe csak három sata csatlakozó van , így úgy tudom megoldani,hogy egy 500 GB-os SSD ketté patricionálva a Windowsnak és letöltésnek .

norba69 tudom jobb lenne red pro és ilyen kategóriájú de most nem akarok sokat költeni rá ( jön a baba nemsokára arra kell a pénz 😊 ) . Sima red még nem vészesen drága az belefér de p300 elvileg gyorsabb a 7200 fordulat miatt.
Most már nem írok a merevlemez topikba mert elég volt amit enginev3.0 írt.

[ Szerkesztve ]

(#35280) peterattila válasza enginev3.0 (#35211) üzenetére


peterattila
aktív tag

Gigabites (Digi) hálózatra milyen beállítást javasolsz ez alapján? 2 db 7200-as hdd dolgozik, egy 2tb-os van a filmeknek, egy pedig 1 tb-os a sorozatoknak.

(#35281) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

qBittorrenttel van egy problémám hónapok óta. Ha fut a program, akkor teljesen random belassul tőle a netem 1-10 Mbps sebességre. Egészen addig úgy is marad, amíg Windowsban egy network resetet nem nyomok. Utána ideig-óráig megint 250 Mbps-em van, amíg újra be nem lassul.

Arra már rájöttem, hogy a qBittorrenthez van köze, mert ha network reset után nem indítom el a progit, akkor gyors marad a netem bármeddig.

Sokáig 4.1.3-at használtam, azt hittem az a hiba, de nem. Újratelepítettem a W10-et, 4.2.5 felment és azzal is ezt csinálja. Alapbeállításon van szinte minden, csak megbízható helyekről töltök. Routerem TP-Link Archer C7, ott is alapon van szinte minden.

Mi lehet a hiba itt?

(#35282) enginev3.0 válasza peterattila (#35280) üzenetére


enginev3.0
félisten

Torrentek számától függ, de én hasonlót mint neki

80
20
30
2-4 között

Kíméled vele magad is, hddt is, letöltőket is

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#35283) enginev3.0 válasza Chosen (#35281) üzenetére


enginev3.0
félisten

Utp ki van kapcsolva?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#35284) TeeJay válasza Imi1981 (#35276) üzenetére


TeeJay
félisten

Nekem 4 darab WD10EZEX van

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#35285) norba69 válasza Imi1981 (#35279) üzenetére


norba69
senior tag

Mindenképpen kérdezz rá a tervezett típusra, a Toshiba is átállt smr-re pár típusnál, az pedig torrentre nem az igazi (ha a merevlemezre megy a letöltés is).
WD RED-ből ezek az ellenjavaltak.

[ Szerkesztve ]

(#35286) Chosen válasza enginev3.0 (#35283) üzenetére


Chosen
addikt

Hol tudom kikapcsolni?

(#35287) TIT válasza Imi1981 (#35273) üzenetére


TIT
veterán

Köszi.
Én a wd black-re esküszöm,11 éves és semmi baja,viszont 23 ropi,megvesztek ezek?
Akkor inkább a toshiba pedig nem csípem mert a laptopba7 év alatt megadta magát,de az csak 13 ropi.
Hát wd-be a blue és reddel kell vigyázni,mert azokba van lassú és a 2,5 black.

(#35288) enginev3.0 válasza Chosen (#35286) üzenetére


enginev3.0
félisten

Beállítások
Kapcsolat
Csak tcp

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#35289) enginev3.0 válasza norba69 (#35285) üzenetére


enginev3.0
félisten

P300 3tb még pont nem smr

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#35290) Chosen válasza enginev3.0 (#35288) üzenetére


Chosen
addikt

:R

Most egyelőre jó a net, meglátjuk hogy meddig bírja így.

[ Szerkesztve ]

(#35291) Imi1981 válasza norba69 (#35285) üzenetére


Imi1981
veterán

Hát a red akkor kilövőve mert 2 -től 6 TB-ig mind smr . A p300 2 TB és 3 TB nem smr ha jól látom . Nagyon idegesítő,hogy átálltak smr-re szépen csendben .
Kösz mindenkinek !

[ Szerkesztve ]

(#35292) Imi1981 válasza TeeJay (#35284) üzenetére


Imi1981
veterán

Az a WD blue? Azt eléggé szidják általában . Régóta használod?

Más téma. Tegnap óta fullon seedelek egy játékot (tuti ti is letöltöttétek) . Csak azért töltöttem le hogy teszteljem a seedet de tökéletes nálam qbittorrenten ! Igaz csak 100 megabit a feltöltési sebesség de azt fullon hajtja már tegnap óta (éjjel volt csak lassabb) . Nemsokára 400 GB megy fel ! Ilyet régen seedszerverrel volt hogy 600 MB/s-el küldtem felfelé és 3TB -ig elég hamar !

(#35293) TeeJay válasza Imi1981 (#35292) üzenetére


TeeJay
félisten

WD Blue de a jófajta
PMR-es 1tányér 2fej 7200RPM 64MB cache SATA3
nem kattog nem kerepel nem visít nem morog
4megy egymás alatt de nem rázza a házat és jó gyors mert 1TB-os tányér van benne
ja és nem áll le meg nem parkolgatja a fejet mint a 2,5" HDD-k
ideális torrentre, bárcsak lenne ilyenből 2TB-os tányérral 2TB-os

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#35294) enginev3.0 válasza Imi1981 (#35292) üzenetére


enginev3.0
félisten

Én is pont 400gbnál járok

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#35295) Imi1981 válasza enginev3.0 (#35294) üzenetére


Imi1981
veterán

Szerintem pont te vagy fölöttem link 🙂 . Qbittorrent 4.2.5 mindkettő onnan gondolom.

(#35293) TeeJay 1 TB az kevés . 2 vagy 3 Tb-ost akarok . Pedig jó lenne.

(#35296) enginev3.0 válasza Imi1981 (#35295) üzenetére


enginev3.0
félisten

:K

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#35297) warren


warren
tag

Hát, csak nem nyílnak a portok, csináltam egy gyári visszaállítást de így sem jobb a helyzet, van valami jelentősége, hogy a router előtt modem van? ( valamit vagy nem állítottam be de hát túl sok variációt nem látok port, ip beállít és kész vagy nemtom) de a webes portchecker mindent zárva lát az alap portokat is.

Gigabyte GA-MA69GM-S2H;AMD Athlon X2 BE-2350 2100Mhz;Asus HD3650 Top; Dell Latitude D630; Lenovo T430; HP DC5800;

(#35298) enginev3.0 válasza warren (#35297) üzenetére


enginev3.0
félisten

telekom? modem vagy a router kezeli a ppoe kapcsolatot?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#35299) warren válasza enginev3.0 (#35298) üzenetére


warren
tag

külföld, Virgin Media, hát a routernek kéne mert láttam valahol benne, de a modem is funkcionált routerként csak modem módba kapcsoltam.A WAN oldalon a NAT nál van egy olyan hogy pppoe engedélyezés az kell?

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-MA69GM-S2H;AMD Athlon X2 BE-2350 2100Mhz;Asus HD3650 Top; Dell Latitude D630; Lenovo T430; HP DC5800;

(#35300) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Helló!

Tudtok valami megoldást, hogy a qbittorrent ne írjon a C-re annyit? SSD miatt. Nem oda töltök, de a kliens oda van feltelepítve. Ilyen gyorsítótárazásokat nem lehet átrakni,vagy nem tudom milyen beállítások vannak amik ezekhez kapcsolódnak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.