Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-28 16:08:04

LOGOUT.hu

Néhány alap dolog a torrentezéssel kapcsolatban
Szótár: [link]
Torrent készítése: [link]
Torrent fájlok felépítése: [link]
Kapcsolatok: [link]
Sebességről: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2201) nova001 válasza Winner_hun (#2196) üzenetére


nova001
senior tag

köszi :)

(#2202) nova001 válasza nova001 (#2201) üzenetére


nova001
senior tag

de nem jo :S
proxy connect error ir a torrentre és a net is lasab lett.... :S

(#2203) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Megértem azért ezeket a szoftvercégeket stb, hogy ők az eladásokból élnek, én meg mások hülyék vagyvunk mert egy bizonyos játékot szeretünk vagy zenét rádásúl ez ritkaság is néha (az életbe nem találod meg boltokban, de még a neten sem nagyon tudod megrendelni mert vagy átalakúlt a cég vagy mert nem szállít egy magyar cégnek sem. Amúgy is az magyar állam szerint a normál adófizető csaló, akkor most mi legyen?

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#2204) Finwe


Finwe
őstag

Hello!

Port forward-hoz szeretnék segítséget kérni mert már nem tudom mit lehetne még állítani. (Egyébként régen is ezzel volt gond csak hagytam a fenébe)
Tehát beállítottam a kliensen egy portot (azaz az eredetit használom) és kiszedtem a pipát az UPnP mellől. Ezután a routeren beállítottam a fix ip címemhez a porton a TCP és UDP engedélyezést. Itt jön egy csavar, mert a routerből (smc) egy másik routeren (coyote) keresztül jutok el a szolgáltató modemjéhez. Tehát a második routeren (coyote) is beállítottam ugyen ezt az ő általa az smc-nek kiosztott (dhcp-vel) címre. Elvileg így működnie kéne de a teszt oldal még mindig zártnak látja a portot. (természetesen mindenféle restart volt)

Érdekesség képpen -mivel megtaláltam a gépen a rég használt- dc progit ezért azon is kipróbáltam az ott beírt portal ezt az egészet és csodák csodájára most ott működik. :F (persze mikor kellett volna...)

A lényeg, h a(z) utorrent programmal nem működik és nem értem miért.
Valaki tud ebben segíteni? Nekem már nincs ötletem.

Finwe

-{PoH}- Patriots of Hungary

(#2205) Core2duo6600 válasza Finwe (#2204) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Válaszz szerintem egy magasabb portot
hátha
A win tuzfal nem kavar be ?
Kilöttet, ill engedélyezted a portokat ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#2206) Tele von Zsinór válasza Finwe (#2204) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Ugye futott a µ amikor tesztelted?

(#2207) Finwe válasza Core2duo6600 (#2205) üzenetére


Finwe
őstag

Igen, ezt nem írtam, a win tűzfal kiengedi a progikat és emellet csak egy avg free-m van, az ebbe nem szól bele. A port elég magas, nem tudom milyet lehetne még választani, mindenesetre megpróbálok akkor egy párat.

Tele von Zsinór: persze, h futott :DDD abból indítottam a tesztet.

Finwe

-{PoH}- Patriots of Hungary

(#2208) klambi


klambi
addikt

srácok meghalt bitlove meg scnebits is?? vagy mivan?? :Y :Y :W :W

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#2209) Intelligencs

Meguntam, hogy ADSL-lel tartsam az arányt a zárt torrenteken, ezért úgy döntöttem, hogy saját seed szervert csinálok. Viszont - mivel amúgy is akartam betolni saját szervert -, ezért nem fogok fizetni semmiféle seed-szerveresnek, hanem a saját szerveremet teszem erre alkalmassá.

Kérdéseim lennének: Mit installáljak a szerverre (linux környezet)? Mit installálják a kliens gépre?

Valami olyasmi elképzelésem van a működésről, hogy a böngészőmben rákattintok a torrentre, ami - pl. egy Firefox plugin segítségével - nem a saját gépemen indul el, hanem a szerveren. Aztán mikor ott lejött, akkor visszaseed-eli magától. Én meg az otthoni gépemre szépen FTP-n vagy SSH-n keresztül lehúzom magamnak a szerveremről, ha készen van. Visszaseed-elem mondjuk 1-es arányig, vagy amíg kell, aztán kitörlöm.

Az elképzelésem megvalósítható egyáltalán, vagy hogyan kell ezt a dolgot elképzelni?

The Amiga, Born a Champion

(#2210) Intelligencs válasza tzscske (#2197) üzenetére

http://blog.feree.hu/

Itt megismerheted az egyik oldal véleményét. Én nem tudom kinek az oldalán van az igazság, de gyanítom, hogy egyikén sem. Magam részéről hanyagolom mindkettőt, nagy pénzlehúzó szarzsáknak tűnnek mindketten (Feree+Netware).

Nem igazán képviselik szememben a torrent filozófiáját, vannak náluk sokkal korrektebb (és jobb) zárt oldalak is.

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#2211) tzscske válasza Intelligencs (#2209) üzenetére


tzscske
tag

Jönnek erre linux guruk és megválaszolják melyik a legjobb erre.
Rtorrentet fogják elvileg javasolni,az eszik a legkevesebb erőforrást meg viszonylag egyszerű kezelni.
Ha nem baj,hogy többet eszik akkor ott az azureus vagy a torrentflux.
Olyat elég nehéz lesz szerintem,hogy rákíttitassz otthon és a szerver elkezdi tölteni.( de biztos megoldható valahogy)
A legegyszerűbb az,ha úgy állítod be a klienst hogy egy mappába levő torrentfileokat betegye és töltse.(leszeded otthon,felteszed ftp-n abba a mappába és érzékeli a kliens ->elkezdi tölteni)
Azt be lehet állítani, hogy milyen arányig ossza vissza a cuccot és utána álljon le.

Indep nézőpontoddal meg egyet értek, van másik oldal ahol nem a lehúzás a lényeg (nem kell sms-t küldeni regisztrációért,nem kamuznak,hogy levitték ki kell fizetni meg ilyesmi )
Azért az "új" tulajdonos is eléggé be van parázva,hogy semmit se ér majd az oldal ha lelépnek az userek.(feltöltőket ösztönzi,hogy töltsenek felfelé nehogy menjenek az userek)

(#2212) Intelligencs válasza tzscske (#2211) üzenetére

Köszönöm a választ! Esetleg ha Tele von Zsinór erre jár, elmondhatná, hogy ő konkrétan hogy csinálja, úgy látom neki saját seed szervere van... ;)

Netware-t meg nem akarom minősíteni, beszéljen helyette inkább ez:

[img]http://kepfeltoltes.hu/thumb/071225/netware_www.kepfeltoltes.hu_.jpg][link]

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#2213) klambi válasza klambi (#2208) üzenetére


klambi
addikt

:F

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#2214) Intelligencs válasza klambi (#2213) üzenetére

Bitlove-s az indep-es balhé miatt áll szvsz, ugyanis az valamelyiküké, gondolom azon is megy a harc most.

The Amiga, Born a Champion

(#2215) klambi válasza Intelligencs (#2214) üzenetére


klambi
addikt

és scenebits?
meg bh-n kéne ujra lenni..

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#2216) Tele von Zsinór válasza Intelligencs (#2212) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Igen. Ráadásul egy 300MHz-es Celeron a magja :D Gentoo linux alatt üzemel, rtorrentet használok és vsftpd-t. Otthon letöltöm a torrentet, scp-vel fel a szerverre, rtorrent meg figyeli azt a mappát és már tölti is. Ha látom, hogy lejött, akkor ftp-vel lehúzom otthonra. Ennyi. Privátban részletezem is, ha kell.
Még annyi, hogy a gentoonak hála sokminden elfér még a torrentezés mellett ezen a gépen.

[ Szerkesztve ]

(#2217) ngabor2


ngabor2
nagyúr

a sorozatos oldalhoz ti tudtok csatlakozni? nálam azt írja ki, hogy csatlakozás megtagadva. maga az oldal bejön, csak a letöltött teorrentek nem indulnak el.

(#2218) Winner_hun válasza ngabor2 (#2217) üzenetére


Winner_hun
félisten

detto

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#2219) Intelligencs válasza Tele von Zsinór (#2216) üzenetére

OK, köszönöm! Nekem is Gentoo van a szerveren, ez a módszer még menni is fog, azt leszámítva, hogy én elvből nem használok FTP-t. :DDD

Ha nem gond, lehet, hogy még kérdezek privátban, de kezdetnek ennyi elég lesz.

Üdv!

The Amiga, Born a Champion

(#2220) ngabor2 válasza Winner_hun (#2218) üzenetére


ngabor2
nagyúr

meggyógyult.

(#2221) Winner_hun válasza ngabor2 (#2220) üzenetére


Winner_hun
félisten

detto

ps::DDD

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#2222) I. Richard


I. Richard
senior tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni:

Az a gond, hogy az ncore-ról nem jön meg a jelszóemlékeztető az inviteles címemre, és szeretnék valakit megkérni, hogy nézze meg, h. ilyen esetben mit lehet tenni. :) Vagy hogyan vehetném fel a staffal a kapcsolatot e-mailben? Jó lenne, ha sikerülne visszajutnom!

Segítségeteket előre is köszönöm! Kellemes ünnepeket mindenkinek :)

(#2223) Tele von Zsinór válasza Intelligencs (#2219) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

dedikált ftp user nologin shellel :)

(#2224) Intelligencs válasza I. Richard (#2222) üzenetére

Itt válaszolnak az oldal moderátorai, vagy kik, sztem itt kifejtheted nekik a problémádat. Ahogy olvasgattam, elég korrektek.

The Amiga, Born a Champion

(#2225) I. Richard válasza Intelligencs (#2224) üzenetére


I. Richard
senior tag

Köszönöm a segítséged, már vissza is jutottam az oldalra :R

(#2226) .: JuSzT :.


.: JuSzT :.
addikt

Sziasztok.

Keresek megbízható seed servert, ami akár ilyenkor is üzemel a free lech ideje alatt. , a tulaj nem korlázot ha ugy tartja kedve. Kb 5 pénzem lenne rá. Jelenleg 7 ért ilyet bérlek, ám most a free alatt megállt kicsit : 500/500mbit, 70gb, 7 slot. Ezzel átlagban 10-20mega/s volt a sebességem, a rekord 27le, 21 fel.

Persze 5 pénzért nem ezt várom el, de azért valami hasonlót.... nem baj ha a sebesség 100/100mbit, de akkor annyival menjen is,nappal is , mindenkor is. használtam már jópár servert, szóval vannak tapasztalataim...

Aki esetleg tud ilyet, PLZ PM.....

(#2227) Relisys


Relisys
senior tag

Hello!

Deluge torrentet próbálnám használni, de mikor tölteném be a torrent fájlt a következő hibaüzivel bezárodik a program:
[link]
Mi lehet a gond?

(#2228) chungee


chungee
addikt

Lehet, hogy hülye kérdés, de a setét oldalon hol a kérés menü:F

(#2229) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

De kezd elegem lenni a Bithumenesekből.
A múltkorában azért kaptam warnt, mert meg mertem jegyezni, hogy azt a filmet, már vagy ötször felpakolták az elmúlt két napban.

Ma meg azért, mert egy 8 gigás HD filmnél megkérdeztem, hogy nincs-e esetleg rip belőle.
Erre warnt kaptam, hogy ne kunyeráljak, a feltöltő, aki meg le netcigányozott semmit.

Ezek azt hiszik ők szarták a spanyolviaszt, vagy nem tudom. A feltöltőknek meg akkora arca van... Otthagynám már a francba ezt az oldalt, csak nincsen olyan magyar, ami gyors is, meg sok dolog van fent. Mert az ncore-n, meg a majmon is fent van minden, csak döglassú.

(#2230) Winner_hun válasza (Kolombusz) (#2229) üzenetére


Winner_hun
félisten

A másik két oldal szerintem nem lassú:F

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#2231) chungee válasza (Kolombusz) (#2229) üzenetére


chungee
addikt

Akkor add nekem :DD :D :DDD

(#2232) Brett apó


Brett apó
tag

Szerintem a kacsa se lassú,onnan eddig mindig max sávszéllel töltöttem.

http://egyiketsem.blog.hu/2008/06/26/lelenc_kutyamento_egyesulet_kontra_apeh#trackbacks

(#2233) chungee


chungee
addikt

Jah a kacsan és az aszfalton válogatott seed-erek vannak :)

(#2234) remejan


remejan
csendes tag

Sziasztok!

Van egy kis problémám a letöltési sebességel !

Na szóval ... Amikor töltöttem régebben az utorrenttel 500kb/s volt most routeren keresztül meg van osztva a net 2 gépre és most kb olyan 70kb/s max és csak én torrentezek egyedül :F

Windows tűzfalam van és ott engedélyezve van az utorrent 1.7.5
mellette nod32-m van

Mi lehet a probléma ?

Válaszotokat előre is köszönöm :R

(#2235) róland


róland
veterán

Na itt elakadtam:

Kedvesem gépén fut a uTorrent kliens. A megfelelő trackerről le is töltötte a .torrent fájlt. S bizony onnantól kezdve nem csinál semmit. Pontosabban a uTorrent kommunikál a trackerrel, de se le- se fel- nem tölt. (Az Avast vírusírtóra gyanakszunk, mert annak a beállításai között van uTorrentr vonatkozó választási lehetőség is.)

A segítséget előre is köszönöm!

Ha pedig volt korábban már erről szó, akkor a megfelelő hozzászólás linkjeiis elég, de most már nem tudom végigolvasni ezt a hosszú témát.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#2236) Troy. válasza róland (#2235) üzenetére


Troy.
addikt

Tracker állapot/ Tracker status -nál mit ír?

.

(#2237) cathyca válasza Troy. (#2236) üzenetére


cathyca
tag

Azt írta ki hogy szétkapcsolva/időtúllépés. Mit tegyek?

N97

(#2238) pilota


pilota
tag

Egy olyan gondom van az utorent progival,hogy alul a bejövö kapcsolatnál egy felkiáltó jel van a tüzfalat kikapcsoltam és mégis otvan mért,hogyan lehet pipára váltani mert igy k...lassu a letöltés.Elöreis kössz.

(#2239) Troy. válasza cathyca (#2237) üzenetére


Troy.
addikt

[link]

.

(#2240) bnorci71


bnorci71
addikt

Sziasztok!

Kezdem megunni, hogy ha netezek vagy az asztali gépen netenének mindig állítgatnom kell a letőltést a kliensbe, ráadásul mostanába néha hiába veszem a kliensbe /bitcomet/ lejebb a le/feltőltést néha szinte teljesen megbénítja a wint a böngészőt nem lehet megnyitni :( amig a kliensből ki nem lépek, van amikor meg tökéletesen lehet netezni+klienst futtatni együtt.
Beleolvastam első hsz-ba meg1-2 helyen, de még mindig nem tudom mi lenne jó nekem :F
1. Feltegyem a Cfosspeed progit mindkét gépre
2. Router QoS menüjét állítsam inkább be /na de mit és hogyan :F van 1-2 rubrika mairől gőzöm nincs /
a rendszer
net 1024/256 kábeles szolgáltató+ruoter+asztaligép Lan-on+noti Lan-on néha wifin

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#2241) Winner_hun válasza bnorci71 (#2240) üzenetére


Winner_hun
félisten

A kapcsolatok maximális számát 100-nál ne állítsd nagyobbra, az mennyin van?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#2242) bnorci71 válasza Winner_hun (#2241) üzenetére


bnorci71
addikt

Beállítások>haladó>kapcsolatok automatán volt ha erre gondolsz most beállítottam 100-ra

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#2243) cathyca válasza Troy. (#2239) üzenetére


cathyca
tag

átállítottam amit kellett de még mindig nem megy! Még mindig azt írja hogy szétkapcsolva/időtúllépés...

N97

(#2244) tzscske válasza cathyca (#2243) üzenetére


tzscske
tag

próbálj meg másik torrentet beletenni annál mit csinál?
Lehet csak a tracker van kicsit meghalva, vagy a címe változott meg.Ha másik trackerrpl való torrnetnél is ezt írja akkor valami blokkolja a kapcsolatot (tűzfal).

(#2245) cathyca válasza tzscske (#2244) üzenetére


cathyca
tag

sajnos a másikat sem kezdi el... Ha a tűzfal akkor azzal mit kezdjek? De nem lehet a vírusírtó miatt? (avast!)

N97

(#2246) bnorci71 válasza Winner_hun (#2241) üzenetére


bnorci71
addikt

Maximum Kapcsolat/feladat:50
Global max connection: 100
Max egyidejö TCP kapcsolat kisérlet:100
letőltés feltőltés felére korlátozva
Az outlook nem tud lekérdezni ha megy a kliens :(

Vegyem még lejebb a kapcsolatokat?

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#2247) Yooha


Yooha
aktív tag

Amikor kikapcsolom a utorrentet, mindig leáll a net, és router kikapcs/bekapcs, vár 3 perc, és minden működik megint. Plusz passzív vagyok, mert ha aktív leszek, akkor minden elromik, és csak a windows reinstall segít.
Nincs semmi kérdésem, csak gondoltam leírom, hogy a rendszer nem tökéletes...

Én a kardomat a kezemben hordom. Te a tiédet a szívedben és az elmédben. Ahogy én látom, ez 2:1 fegyverelőny a részedre.

(#2248) Winner_hun válasza bnorci71 (#2246) üzenetére


Winner_hun
félisten

Érdekes, nekem ilyen problémám nincs, a netet csak akkor veszem észre belassulósnak ha a kapcsolatok száma 100 körül vagy fölött van mivel a cfos rendezi a problémát. Cfosban állítgattad a prioritásokat? Megtanítottad, jól működik?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#2249) Winner_hun válasza Yooha (#2247) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nekem nem csinál ilyen, a hiba az ön készülékében van...

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#2250) bnorci71 válasza Winner_hun (#2248) üzenetére


bnorci71
addikt

Hopp itt álljunk meg, kicsit elbeszéltünk egymás mellet
CfosSpeed még nincs telepítve, az első kérdés az volt mivel 2 gépről lenne szó melyik a jobb megoldás
1. Cfos
2. Router QoS beállítás
3. esetleg kombinálva a kettő.

Na meg az is érdekes hogy időnként tudom a klienst és a böngészést használni időnként meg nem

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.