Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-28 16:08:04

LOGOUT.hu

Néhány alap dolog a torrentezéssel kapcsolatban
Szótár: [link]
Torrent készítése: [link]
Torrent fájlok felépítése: [link]
Kapcsolatok: [link]
Sebességről: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2501) bnss válasza VladimirR (#2499) üzenetére


bnss
veterán

A utorrent Port Checker okét dob a portra. A peerek közül csak kis hányada csatlkaozik hozzám, seedelni szeretnék. :) Most épp zöldre váltott és megy is rendesen a feltöltés.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2502) VladimirR válasza bnss (#2501) üzenetére


VladimirR
nagyúr

ha az azt mondja, hogy OK, akkor ne foglalkozz vele, mint irtam, mas miatt is sirhat, hogy nem jo, mikozben tudnal bejovo kapcsolatot fogadni (csak eppen mas okok miatt nem fogadsz egyet sem)

(#2503) bnss válasza VladimirR (#2502) üzenetére


bnss
veterán

Rendben, tudatosult bennem. :R Csak az bosszantó, hogy pl. 24 peer van van és abból csak 2-3 csatlakozik hozzám. :U

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2504) zoltanz válasza sNiP3rFun (#2500) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Én is üzemletettem seed szervert és egyetértek. A track szervereken szigorúbban venném az upload adat mennyiséget és az arányt (előjogok megvonása meghívó stb, időlegesen acc kikapcsolva stb.)

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#2505) mazda626 válasza ngabor2 (#2479) üzenetére


mazda626
addikt

1st tojjent ez más néven?
Nem tudom elérni 3 napja. :F Nem jön be semmi, kapcsolat alaphelyzetbe állt.
Valaki tud róla vmit?

(#2506) chungee


chungee
addikt

1.6.1 Utorrenttel 3címkénél többet nem tudok létrehozni. Mért:F

Amúgy mire jó a címke? :B

[ Szerkesztve ]

(#2507) VladimirR válasza chungee (#2506) üzenetére


VladimirR
nagyúr

mijaza cimke

a miertre nincs valaszom

(#2508) VladimirR válasza mazda626 (#2505) üzenetére


VladimirR
nagyúr

1.vg es a ath.cx cimek mukodnek csak

(#2509) chungee válasza VladimirR (#2507) üzenetére


chungee
addikt

Nem baj, megoldódott. Azért köszi a helpet. :R

(#2510) mazda626 válasza VladimirR (#2508) üzenetére


mazda626
addikt

no-ip-t használtam idáig, nem írták sehol, hogy megszünt. Ezen az oldalon futtatott torrenteim inaktívak. ath.cx-es címen tölt az oldal, de szintén semmi.

(#2511) Brett apó


Brett apó
tag

A csillagkapus sorozatos oldalon más se tud belépni??

http://egyiketsem.blog.hu/2008/06/26/lelenc_kutyamento_egyesulet_kontra_apeh#trackbacks

(#2512) PazsitZ válasza mazda626 (#2510) üzenetére


PazsitZ
addikt

Tegnap én is észrevettem. De ma már bejön.
Ez van kiírva: Elnézést kérünk az elmúlt 1,5 napért, sajnos nem bírta a szerver
Jah és én is a no-ip-s címet használtam/használom.

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#2513) ToBeY


ToBeY
nagyúr

A spiryt című tracker kicsit behalt?Mert nem igazán lehet bejelentkezni...

(#2514) jayuar


jayuar
csendes tag

Hell!
mivel még ujj vagyok, mindenkit üdvözlök.
Egy kérdésem van! Miért írja ki a Tracker sorba a letöltés mellé hogy Szétkapcsolva(időtúllépés) ? Valami miatt kidobott a torrent oldal és azota nem tudok vissza menni.
Lehet , hogy a szolgáltatom szorakozik?

(#2515) Winner_hun válasza jayuar (#2514) üzenetére


Winner_hun
félisten

Hi
Ez így (számomra) értelmezhetetlen kérdés:F
Szóval a kidobott a torrent oldal alatt mit értesz? Azt, hogy a kliensben szétkapcsolódva van? Ha igen, akkor az a tracker baja (túl van terhelve)
Ha nem tudsz visszamenni akkor meg kitiltottak csalásért vagy több acc használatáért vagy mert olyanjuk volt:D

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#2516) Napster01 válasza jayuar (#2514) üzenetére


Napster01
tag

szétkapcsolni a neted miatt kapcsolhatott szét, de ha véletlen azt írja ki h invalid passkey vagy vmi hasonló akkormár inkább kidobtak olyan okból amit te jobban tudhatsz mint mi :)

_.(-.-)._

(#2517) VladimirR válasza jayuar (#2514) üzenetére


VladimirR
nagyúr

mint az elottem szolok irtak, lehet akar a neted miatt, akar a tracker idoleges hibaja miatt, de lehet hulye megoldasok helyett is
pl a bitgate-rol letoltott torrent-ekben ket tracker van megadva, melyek kozul az egyik sosem megy, igy ha pl onnan szarmazo torrent-nel leatod ezt a hibat, akkor az teljesen termeszetes

egy pontosabb leiras (tracker, kliens-ed, net-ed, hibauzenet) mindenesetre sokat segitene abban, hogy rajojjunk, mi is a gond
ezek nelkul csak talalgatni tudunk

[ Szerkesztve ]

(#2518) ServerWorks


ServerWorks
tag

ne reklámozz!

[ Módosította: Kalandor ]

(#2519) icons


icons
addikt

Hello!
A letöltő adatait mi tárolja?
Ergó, ha leszedek egy *.torrent-et, és átküldöm valakinek, ő azt le tudja szedni, vagy csak az én gépemről (IP alapján) lehet azt a torrentet szedni?

(#2520) Winner_hun válasza icons (#2519) üzenetére


Winner_hun
félisten

Passkey alapján ami a torrent file-ban benne foglaltatik.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#2521) VladimirR válasza icons (#2519) üzenetére


VladimirR
nagyúr

a .torrent file-ban, pontosabban a file-on belul az announce url-ben talalhato az azonositasra szolgalo karaktersor, igy ha atadsz valakinek (pl egy seed server-nek, ha mar epp arrol volt szo az elobb) akkor ott le tudjak tolteni gond nelkul
viszont fontos, hogy csak olyasvalakinek adj ki torrent-et, akiben megbizol, mert ez az azonosito passkey konnyeden (3 mp) kinyerheto a file-bol, s ennek segitsegevel a kesobbiekben mast isd letolthetnek a te accountod terhere az adott tracker-rol (ha erre gyanakszol, kerj uj passkey-t - erre legtobb helyen egyszeru lehetoseg nyilik)

(#2522) icons


icons
addikt

Aham, thx, én az oszttársamnak akarok vmit átküldeni, és így lenne a legegyszerűbb, tehát akkor lehet (szegény annyira nem ért hozzá, hogy a feltöréstől nem kicsit messze áll).

(#2523) Winner_hun válasza icons (#2522) üzenetére


Winner_hun
félisten

Azt azért mondd el neki hogy arányjavítókkal ne nagyon próbálkozzon, vagy csak ésszel, jobb az elővigyázatosság;)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#2524) icons válasza Winner_hun (#2523) üzenetére


icons
addikt

Hát már az arányjavító szónál furán (értetlenül) nézne rám, és egyébként is holnap hozza nekem a Harry Potter-t, úgyh most nem zargatom ilyenekkel ;) .

(#2525) CallaoW


CallaoW
tag

Sziasztok,lenne egy kérdésem,amire nem tudtam sehogy se rájönni:

qtorrentet használok,de valami miatt pár napja elkezdte kiírni,a letöltési sorba,hogy nincs elég hely a merevlemezen,amivel csak az a gond,hogy több,mint 20gb van... :U
Rákattintva a folyamatra 30mp-ig rendesen tölt,aztán megint megszakad.

Próbáltam,frissiteni a legújabb(1.7.7-es) verzióra is,az se változtatott semmit.Kém,meg egyéb kártékony alkalmazás keresőt lefutattam,semmi.
Cookiekat se töröltem,szolgáltatót se váltottam,és trackertől és letöltési könyvtártól
függetlenül csinálja.

Van esetleg valakinek ötlete?

(#2526) Winner_hun válasza CallaoW (#2525) üzenetére


Winner_hun
félisten

Mennyi partíció, winyó van a gépedben?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#2527) VladimirR válasza CallaoW (#2525) üzenetére


VladimirR
nagyúr

figyelj arra is, hogy a befejezetlen letoltesek mas particion is lehetnek, mint amit te kijelolsz a etoltesek vegleges helyenek, vagyis a kijelolt helyre csak akkor kerulnek at a file-ok, mikor a letoltes befejezodott
nezd meg mindket particiot, mert lehet, hogy a celparticion meg van hely, de az ideiglenesen mar nincs

(#2528) Onton


Onton
csendes tag

Hello!
uTorrent-el elkezdtem egy több fájlból álló torrent letöltését...ezek közül az egyik le is ért, amit szeretnék megnyitni...csak sajnos nem tudom, hogy ezt hogy lehet!!!! A letöltési mappában csak egy ~uTorrentPartFile_1E06A4000.dat van, a programon belúl pedig amikor meg akarom nyitni akkor tölt egy kicsit a vinyó majd semmi...hogy tudnám megnyitni a máár 100% befejezett fájlt ????
Az ugye nem baj, hogy volt pár db olyan fájl aminek belekezdett a letöltésébe, de inkább skip-eltem ??

[ Szerkesztve ]

(#2529) bnss válasza Onton (#2528) üzenetére


bnss
veterán

Jobb gomb a utorrentben a filera, tulajdonságok, ott látod, hogy hova mentette.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2530) Onton válasza bnss (#2529) üzenetére


Onton
csendes tag

Jobb gombbal rámegyek a fájlra, de csak ezek vannak:
-open

-high priority
-normal priority
-low priority

-dont download

-Relocate.... (ez szürke)

A mappában pedig ahova bejelöltem, hogy mentse, csak az a .dat file van.
100% a letöltési állapota.

[ Szerkesztve ]

(#2531) Winner_hun válasza Onton (#2528) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ez egy darabokban letöltött file?
a .dat file azért jött létre, mert nem minden file-t töltettsz le a programmal, oda menti el, hogy mi az ami kell neked és mi az ami nem kell.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#2532) VladimirR válasza Onton (#2528) üzenetére


VladimirR
nagyúr

probald meg bezarni a progit, lehet meg nem irta ki a lemezre az elkeszult file-t
a ~utorrentpartfile*.dat file-ban azok a filereszletek vannak, melyek ugyal letoltesre kerultek (mert egy szelet (chunk) atlog tobb file-ba is, de nem valasztottad ki letoltesre

pl van 5 file, osszesen 2 szelet, de te csak 1 file-t jelolsz ki:
-letolti a szeletet
-a kivalasztott file-t (ami mondjuk a chunk kozepe) kiirja a megadott neven
-a maradekot elmenti a partfile-ba, hogy ha kesobb ugy dontenel, azokat is leszeded, ne kelljen ujra letoltenie az adott szeletet

szoval a ketto kozt imho nincs osszefugges, mint irtam, inkabb az lehet, hogy bar a file keszen van*, de meg nincs kiirva a lemezre
ha bezarod a programot (szabalyos bezaras, nem taskmanager-bol megszakitas), ki kell irnia a memoriaban (cache-ben) levo adatokat (de lehet, hogy az adott torrent bezarasa is elegendo)

*: ami keszen van, az kek, ami meg nincs kiirva (meg letoltes alatt all), az zold a filelistaban => manual

(#2533) Onton válasza Winner_hun (#2531) üzenetére


Onton
csendes tag

Van kb vagy 20 fájl a torrenten belűl..ezek közül a torrent fájl betöltésekor már kb kivettem 10-et, majd letöltés közben is még párat (ezekbe már belekezdett), a maradék közül csak egy 100%, a többi pedig 20-30% körül vannak.
Az ugye nem baj, hogy pár darab 1-2%-ig befejezett fájlra inkább don't download-ot jelöltem be?
Amugy az a 100%-os világos kék csíkkal van jelölve.

(#2534) Winner_hun válasza Onton (#2533) üzenetére


Winner_hun
félisten

Az attól függ. Ha pl kis videókról vagy képekről van szó akkor nem baj, ha egy tömörített, majd feldarabolt, egyforma méretű állományokról, akkor baj.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#2535) Onton válasza Winner_hun (#2534) üzenetére


Onton
csendes tag

Hát többnyire ugyanakkora méretűek, de van 1-2 kivétel.
És nem 1 nagy fájl van feldarabolva, mind külön-külön fájlt.

[ Szerkesztve ]

(#2536) Winner_hun válasza Onton (#2535) üzenetére


Winner_hun
félisten

Mit töltesz? Jöhet privátban is.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#2537) bnss válasza Onton (#2530) üzenetére


bnss
veterán

Amennyire értek hozzá, kellene lenni egy tulajdonságok/properties menüpontnak. :U

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2538) VladimirR válasza Winner_hun (#2534) üzenetére


VladimirR
nagyúr

"...ha egy tömörített, majd feldarabolt, egyforma méretű állományokról, akkor baj."

mar miert lenne baj?

(#2539) Winner_hun válasza VladimirR (#2538) üzenetére


Winner_hun
félisten

He nem szedi le minden nem igen fogja tudni kicsomagolni. Vagy tévedek? Nekem legalább is valami hibaüzenettel mindig elszállt

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#2540) VladimirR válasza bnss (#2537) üzenetére


VladimirR
nagyúr

mas menurol irtatok, Onton a file list-ben kattintott az adott file-ra, te pedig, ha jol sejtem, magara a torrent-re vonatkozo context menure gondolsz - ez utoibbinal valoban van properties pont

(#2541) VladimirR válasza Winner_hun (#2539) üzenetére


VladimirR
nagyúr

jah, hogy ugy
ket kulon dologrol van szo:

1: letoltes szempontjabol nem tortenik semmi, ha egy mar megkezdett file-ra mondom azt, hogy "ezt inkabb megse" - ami eddig lejott, az ottmarad, az elkezdett szeleteket meg befejezi, de uj, az adott file-hoz tartozo szeletet mar nem fog megkezdeni (hacsak nem log at a szelet egy olyan file-ba is, amit viszont letoltesre jeloltem meg)

2: hasznalhatosag szempontjabol (aminek semmi koze az elozohoz) persze szamit, hogy letoltom-e az adatot, amit hasznalni szeretnek, de ez egesz mas teszta

(#2542) CallaoW válasza Winner_hun (#2526) üzenetére


CallaoW
tag

Winner_hun+VladimirR:

Nincs több partícióra osztva a rendszerem,egybe van az egész.Egy darab winchester van
Windows ME-t használok (ok:lásd konfig)
A 160 GB-os vinyóból lát kb 137-et az OS,de jelenleg csak 111gb foglalt.
Könyvtáronként elosztottam a különböző tipusú letöltéseket(film,program,ebook stb)
Az elmúlt másfél évben nem volt ilyen jellegű gond,szóval valami más lehet a probléma.

[ Szerkesztve ]

(#2543) arpeen2


arpeen2
senior tag

Egy kis segítség kellene srácok !

utorrent legújabb verzióját használom, és az elmúlt néhány hét/hónap óta bármit letöltök, pl 50x100MB rar abból mindig van néhány állomány ami crc hibás. Ha a hibás fájlokat újra letöltöm utána általában jó. A gép hibátlan (memtest OK, HDD no bad) mégsem tudom mire vélni a dolgot. Ja és aszfaltról van szó.

(#2544) Winner_hun válasza arpeen2 (#2543) üzenetére


Winner_hun
félisten

Lehet akitől töltötted, mielőtt lejött volna a már elkezdett állomány, leállította a kliensét, vagy megszakadt a nete... úgy tudom attól is lehet crc hibás a letöltött anyag.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#2545) VladimirR válasza arpeen2 (#2543) üzenetére


VladimirR
nagyúr

sok oka lehet ennek is:
-hibas a kliensed (es a kapott adat feldolgozasakor az megserl)
-hibas a kuldo fel kliense (es hibas adatot kuld, mert esetleg nem ellenorizte azt)
-problemas a netkapcsolat valamelyikotoknel (es kuldes kozben megserul az adat)
-os hiba (neikem linux-on, rtorrent-tel volt gondom vele, egy adott kernelverzional a kapott adat kb 40%-a hibas volt egy fs bug miatt)
-fake feltolto (elofordul, hogy ulonfele jogvedo szervezetek igy probaljak szaboltalni a p2p halozatokat)

(#2546) Gabás válasza VladimirR (#2545) üzenetére


Gabás
addikt

+ tűzfal hibája (ritka de előfordul)
+ memóriahiba

(#2547) VladimirR válasza Gabás (#2546) üzenetére


VladimirR
nagyúr

memoriara azt irta, hogy rendben van (de igaz, az is okozhatja), viszont a tuzfalat valoban kifelejtettem, koszonom

(#2548) CallaoW válasza CallaoW (#2542) üzenetére


CallaoW
tag

Sikerült megoldanom a problémát,a legegyszerübb módszerrel:
Felszabadítottam pár GB-ot... :((

De azért érdekelne,hogy mítől lehet ez szerintetek?
-Lehet,hogy maga a qtorrent "swappol",márminthogy ilyen olyan töredékfileokkal helyet foglal,nem igazán logikus és ha így is lenne,nem hinném,hogy 19GB-ot felemészt.

Esetleg a merevlemezem lehetett a baj?Ahogy írtam a Windows ME a 160gbost 137-ként kezeli,ez nagyjából tudom is,hogy miért van ez így.De a S.M.A.R.T teljesen egézségesnek ismeri fel.
Illetve van még egy eshetőség,ami kicsit szintén tanácstalanságot okoz.Nem tudok töredezettségmentesíteni,az OS nem indítja el,hiába volt már párszor újratelepítve,illetve mikor a régi 80gb-som elszállt és vetem az újat,a legelső alkalommal se müködött.

Bár ez sem hiszem,hogy ennyire befolyásolná.
Szóval ha esetleg tudtok valami ötletet adni rá,megköszönném.

(#2549) tukko1


tukko1
aktív tag

Tudtok mondani olyan külföldi torrent oldalakat ahol csak zenei videók, klippek vannak (lehetőleg .vob -ban vagy ehhez hasonló minőségben )? Ha ide nem lehet kirni jöhet PÜ-ben is! :R

(#2550) VladimirR válasza tukko1 (#2549) üzenetére


VladimirR
nagyúr

csak zenei videokra, klippekre nincs semmi, de esetleg nezd meg a what.cd-t (reg-es) es a waffles.fm-et (asszem ez a cime), ezek jottek az oink helyere, taaln ott megtalalod, amit keresel (viszont mindketto reges)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.