Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-28 16:08:04

LOGOUT.hu

Néhány alap dolog a torrentezéssel kapcsolatban
Szótár: [link]
Torrent készítése: [link]
Torrent fájlok felépítése: [link]
Kapcsolatok: [link]
Sebességről: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18401) Ronam válasza iguana (#18399) üzenetére


Ronam
addikt

Operat használok egy ideje, de most néztem és helyrejött, nem tudom mi lehetett.

(#18402) xenom0rph


xenom0rph
őstag

Hali!

utorrent 2.2.1-ben a piros fájlokat egyszerre tudnám törölni?

halahala

(#18403) mzso


mzso
veterán

Manapság melyik a legjobb bittorrent kliens?
Én µtorrent 3.1.3-at használok (a későbbiek reklámmal teletömött vackok), de vannak idegesítő hibái.
pl ha kiválasztok egy 100 megás fájlt egy 100 gigás torrentből akkor vagy 20-30 percig gyilkolja a vinyót mielőtt kiirná azt a szerencsétlen kis fájlt.
Amúgy is valahogy elég elmebeteg a fájl kiírása, percekig képes leterhelni egy vinyót egy ilyen 10 gigás fájl-lal. (Vagy van a sparse allokáció ami meg kiscsilló darabra töri szét a fájlokat.)

(#18404) TIT válasza mzso (#18403) üzenetére


TIT
veterán

Ki lehet szedni a reklámokat,de pont fölötted linkeltek egy reklámfree verziót,a helyet meg lefoglalja mind,transmissionbe lehet változtatni a mértékét 2 fokozatba.

(#18405) woodworm válasza TIT (#18404) üzenetére


woodworm
veterán

A tranmission beállítása 3 fokozatú, off, fast, full.

Nemrég kérdezted más kliensek memóriahasználatát: tranmission-daemon

(#18406) mzso válasza TIT (#18404) üzenetére


mzso
veterán

Az egy dolog, de nem mindegy, hogy milyen módon foglalja le. Valami nagyon el van kúrva a ha 100MB-ot húsz percig ír ki.

(#18407) woodworm válasza mzso (#18406) üzenetére


woodworm
veterán

Mivel a teljes területet lefoglalja, nem a 100 MB tart sokáig, hanem a többi. Egyébként kikapcsol foglalás esetén is, amint elkezd egy fájlt, azt lefoglalja. Tehát, ha a 100MB-os fájl mellett egy br iso van és egy szelet belelóg, akkor annak letöltésekkor bizony azt is lefoglalja.

[ Szerkesztve ]

(#18408) mzso válasza woodworm (#18407) üzenetére


mzso
veterán

Nem tudom miről beszélsz, mert nem foglalja le. Ráadásul part fájlt használ, úgyhogy max egy szelet erejéig foglal le a másik fájlból.
De nem is pont erre gondoltam. Van mondjuk egy 100 gigás torrent csupa 100 megás fájl-lal. Ha csak egyet pipálsz ki akkor is gyilkolja a vinyót 20 percig. (egyszerűen kipróbálhatod, rákeresel valahol, hogy pack fogod a legnagyobbat, és abból csak a legkissebb fájlt pipálod ki a µt-ben)

A másik eset sima 10 gigás környéki torrenteknél is előjön, pedig még azt is beállítottam engedélyeztem a µt-ben, hogy ne kelljen lenulláznia a lefoglalt helyet.

( diskio.no_zero is > true; A biztonsági házirendben meg beállítottam a "Kötet-karbantartási feladatok végrehajtása" jogot )

(#18409) TIT válasza woodworm (#18405) üzenetére


TIT
veterán

Off-ot nem számoltam,mert az nem fokozat.

(#18410) Uyuarasy

Megneztem a Transmission 2.52-t (Debian Wheezy alatt):

(#18411) LámaZ


LámaZ
addikt

μTorrentnél hogy lehet beállítani, hogy a sávszélességnek csak 90%-át használja? (Nem fix értékre gondolok, hisz változhat a sávszél)
Elég nagy sávszélességű internetem van, 150 MB/s, de ez a telhetetlen dög mindent elvesz, ha ő fut, lelassul a böngészés.

Legyen minden jó!

(#18412) Tele von Zsinór válasza LámaZ (#18411) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Nincs ilyen, nem lehet megbízhatóan megállapítani, mennyi a sávszéled.

(#18413) atee_13


atee_13
őstag

Üdv mindenkinek!

Barátnőm qBittorrentet használ és nincs nála visszatöltés azt írja, hogy zárva a port.

Volt egy szolgáltató váltás nemrég UPC ről T-re kapott rutert is, csak nCore ról letiltották és most derült ki a hiba.

Orvosolható egyszerűen a probléma?

(#18414) mzso válasza LámaZ (#18411) üzenetére


mzso
veterán

Nem erre van a µTP?

(#18415) LámaZ válasza mzso (#18414) üzenetére


LámaZ
addikt

Nagon köszi, nem tudtam erről!
Csekkoltam, az uTorrent beállításaiban megtaláltam, becsekkoltam, kíváncsi vagyok a hatásra.

Legyen minden jó!

(#18416) Exodius


Exodius
őstag

Skacok!

Miért vannak megáldva mostanság a torrent-kliensek ezzel a nagy memóriazabálással? Visszatérő probléma volt nálam is, hogy úgy hagytam a qBittorrent-et pár órára, pont csúcsidő volt, aztán bizony eltűnt 4-5 GB memória (és nekem sajna csak 8 GB a max.). :Y Megnéztem a Delug-et...dettó ugyanezt csinálta. Erre direkt nem figyelnek a szoftveresek?

Melyek azok a programok, ahol megtanulták ezt a problémát kezelni és stabil a memóriakihasználtság......2016-ban? (ba dum tss) ;]

(#18417) vizimento


vizimento
senior tag

"BitTorrent" progit használok torrentezésre.
Azt vettem észre, hogy amíg töltök le valamit, addig a visszaosztás is normál sebességgel megy.
Viszont amint eléri a 100% letöltöttséget, a feltöltés is leáll, onnantól nem seedel.
Mi lehet a gond?

Vennék hibás elektromos rollert/hoverboardot!

(#18418) Lauda válasza Exodius (#18416) üzenetére


Lauda
félisten

Utorrent 2.2.1?

(#18419) Exodius válasza Lauda (#18418) üzenetére


Exodius
őstag

5 éves, kritikus védelmi hibákkal. Legalább is erre hívták föl a figyelmet és a Magnet Link-et sem tudja. Mi a baj a legújabb verzióval? Most azt tesztelem épp. :)

(#18420) Lauda válasza Exodius (#18419) üzenetére


Lauda
félisten

Van az 10 eves is szerintem. tolem azt hasznalsz amit akarsz, ez a verzio hibatlanul mukodik.

(#18421) woodworm


woodworm
veterán

Miért nem tudja a 2.2.1 a magnet linket?

(#18422) Exodius válasza Lauda (#18420) üzenetére


Exodius
őstag

A 2.2.1-es verziót 2011.03.09.-én publikálták. Az újabbakkal mi a baj? :)

(#18423) Lauda válasza Exodius (#18422) üzenetére


Lauda
félisten

Ok! :R

(#18424) Exodius válasza Lauda (#18423) üzenetére


Exodius
őstag

Lehet 2.2.1 lesz ebből..vicc az egész. A legújabb reklámblokkolt uTorrent is zabál, mint állat. :D Vagy lehet megnézem a Transmission-t meg a Tixatit is. Azokkal mik a tapasztalataitok? :)

(#18425) Serricon válasza Exodius (#18424) üzenetére


Serricon
senior tag

Nálam évek óta Transmission megy 24/7, talán félévente ha újraindítom, pedig több TB-nyi anyaggal dolgozik, Transmission Remote GUI-n át gyönyörűen vezérelhető az asztali gépről mint ha ott futna. (több mappába szelektálás, automata indulás .torrentre és magnet linkre, kattra indítja hálózaton át a filmeket is.)
Adtam neki 2GB cache-t, és több hónapra rá is ugyanannyi RAM-ot használ mint az elején.

(#18426) Exodius válasza Serricon (#18425) üzenetére


Exodius
őstag

Érdekes. qBit-nél kikapcsoltam az OS cache-et. Már nincs is akkora arca! ;] :DDD

(#18427) Serricon válasza Exodius (#18426) üzenetére


Serricon
senior tag

Ha nincs cache akkor darálni fogja a vinyót, utorrentnél is mindig volt ez a jellegzetes lemez túlterhelve hiba.

(#18428) Exodius válasza Serricon (#18427) üzenetére


Exodius
őstag

Most akkor mit tegyek? :U :Y

(#18429) TIT válasza Exodius (#18428) üzenetére


TIT
veterán

Bittorrent is zabálta,de most jó.
Talán a vuze,de az meg javát kér+gépigényesebb.

(#18430) LámaZ válasza Serricon (#18425) üzenetére


LámaZ
addikt

Akkor jobb a Transmission, mint a μTorrent?
Érdemes arra váltani?

Legyen minden jó!

(#18431) woodworm válasza LámaZ (#18430) üzenetére


woodworm
veterán

Szinte gond nélkül működik, indítsd és felejtsd el kategória, viszont elég puritán. Van grafikus felületű és parancssoros+remote gui is windowsra, de a beállítások nagy része csak konfig fájlból állítható.

(#18432) Serricon válasza woodworm (#18431) üzenetére


Serricon
senior tag

Az egyszerűbb néha jobb. :)

A Remote GUI-val azért egész jól be lehet állítani amire szükség van, én kb csak annyit csináltam konfigban, hogy engedélyeztem a gépet amin a Remote GUI fut, a többit már innen a GUI-ból állítottam be.

(#18430) LámaZ:
Szerintem igen, de biztos van akinek más tetszik, ki kell próbálni. :K

[ Szerkesztve ]

(#18433) LámaZ válasza Serricon (#18432) üzenetére


LámaZ
addikt

Olyan torrentező kéne, amely nyílt forráskódú, és nem függ a reklámoktól. Mert a μTorrent nagyon függ, emiatt lementek kutyába.

Legyen minden jó!

(#18434) Exodius válasza LámaZ (#18433) üzenetére


Exodius
őstag

Ezt a reklám-mizériát azóta nem értem, amióta 1 perc alatt leblokkolom az összeset. True -----> False. :)

(#18435) Serricon válasza LámaZ (#18433) üzenetére


Serricon
senior tag

A Transmission nyílt forrású és nincs reklám. ;)

[ Szerkesztve ]

(#18436) Exodius válasza Serricon (#18435) üzenetére


Exodius
őstag

Lehet rajta csinosítani, hogy úgy nézzen ki mint a megszokott torrent kliensek? :)

(#18437) Serricon válasza Exodius (#18436) üzenetére


Serricon
senior tag

A Remote GUI úgy néz ki mint egy torrent kliens, bár nem tudom mi számodra a megszokott. :)

(#18438) Exodius válasza Serricon (#18437) üzenetére


Exodius
őstag

Ami úgy néz ki mint a qBit meg az uTorrent, Deluge, Azureus...oszlopos elrendezésű. :)

(#18439) woodworm válasza Exodius (#18436) üzenetére


woodworm
veterán

Úgy képzeld el, hogy fut egy parancssoros program egy gépen, ez bármi lehet már manapság, pc (windows, linux, mac), router, nas, és egy grafikus kliensprogramból éred el a funkcióit, ami hálózaton keresztül éri el a klienst, de lehet ugyanazon a gépen is.
Maga a kliens nagyon kis erőforrás igényű, nekem jelenleg közel 500 futó torrent mellett (20 aktív feltöltés) nem eszik 100 MB-ot.

(#18440) Exodius válasza woodworm (#18439) üzenetére


Exodius
őstag

Ha 2 óráig 8 megával töltenél föl, akkor is ugyanannyit enne? :U

(#18441) Exodius válasza woodworm (#18439) üzenetére


Exodius
őstag

Tehát van a Transmission meg van egy hozzá tartozó grafikus felület (kár, hogy nincs összeházasítva). A Remote GUI csatlakozni akar a Távoli host-hoz. Oda mit kell beírni? :F

[ Szerkesztve ]

(#18442) Serricon válasza Exodius (#18441) üzenetére


Serricon
senior tag

A GUI kb így néz ki, tehát a megszokott, oszlopos:

Maga a Transmission is rendelkezik egy webes felülettel, de az nem tud ennyit.

A Transmissiont ha felrakod a konfigban be tudod állítani a logint, azt kell megadni a GUI-ban.

(#18440) Exodius:
Ha hónapokig töltök fel 50 megával akkor sem eszik többet mint az első nap, tapasztalat.

[ Szerkesztve ]

(#18443) Exodius válasza Serricon (#18442) üzenetére


Exodius
őstag

Ez remek hír...akkor nézzük, hogyan hozom működésbe. :)

[ Szerkesztve ]

(#18444) Exodius válasza Serricon (#18442) üzenetére


Exodius
őstag

Host névhez mit kell írni? (bocs hogy ilyen buta vagyok, de kissé szokatlan még) :)

(#18445) woodworm válasza Exodius (#18440) üzenetére


woodworm
veterán

Megabit vagy MegaByte? A netem csak 40/10, nagyobb le- és feltöltési sebességekről nem tudok nyilatkozni, de ezen belül nem változik szignifikánsan a terhelés, letöltéskor a lemezfoglalás kényes, de ez minden kliensnél jelentkezik.

(#18446) Serricon válasza Exodius (#18444) üzenetére


Serricon
senior tag

Annak a gépnek az IP címét, ahol maga a Transmission fut.

(#18445) woodworm:
Nálam 120/50-es netre van ráengedve, simán kimaxolja le/fel probléma nélkül.
Most néztem kereken 99 napja fut a Transmission.

[ Szerkesztve ]

(#18447) Exodius válasza Serricon (#18446) üzenetére


Exodius
őstag

Megoldottam, sikerült, köszi a segítséget! Akkor most nézzük, hogyan muzsikál. :) Mondjuk kissé szokatlan, hogy a GUI meg a Transmission nincs egybegyúrva, de talán idővel ez is változhat. :)

[ Szerkesztve ]

(#18448) Exodius válasza woodworm (#18445) üzenetére


Exodius
őstag

Megabit..:)

(#18449) woodworm válasza Exodius (#18447) üzenetére


woodworm
veterán

Ha windowsos vagy és a qt verziót töltötted, akkor egyben van, de ahhoz is be lehet jelentkezni a remote guival. A parancssoros neve transmission-dameon.

(#18450) Exodius válasza woodworm (#18449) üzenetére


Exodius
őstag

Windows-os vagyok, jah. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.