Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-28 16:08:04

LOGOUT.hu

Néhány alap dolog a torrentezéssel kapcsolatban
Szótár: [link]
Torrent készítése: [link]
Torrent fájlok felépítése: [link]
Kapcsolatok: [link]
Sebességről: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18551) #54715584 válasza Cs1csó (#18545) üzenetére


#54715584
törölt tag

Köszönöm, megnézem őket. :)

(#18552) Cs1csó válasza #54715584 (#18551) üzenetére


Cs1csó
félisten

A kipróbálási sorrend is valahogy ilyen legyen és ahogy egy kollega fent írta, a bitcomet-et ne eröltesd elég a többivel játszadozni. Sok sikert.

(#18553) iguana válasza #54715584 (#18551) üzenetére


iguana
őstag

írtad, hogy a qbittorrent nem vált be. én adnék még neki esélyt. ezeréves laptopon, és az asztalin is hibátlanul teszi a dolgát. (laptop win 7, asztali win 10)
egy újra próbálkozást biztos megér.
úgy gondolom, hogy a legjobb, legegyszerűbb megoldás manapság win platform alá.
szigorúan szerintem, számomra.

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#18554) szabacsik


szabacsik
őstag

Van valakinek ötlete mitől lehet, hogy egyedül akkor csinálja amikor megy a torrent szedi szépen és kb amikor eléri a maxot (ami korlátozva van 7mbit/s -re) kékhalál DPC watchdog violation felirattal. Tök sokáig nem csinálta, de most megint elkezdte

/\____/\

(#18555) Exodius válasza Cs1csó (#18545) üzenetére


Exodius
őstag

Miért pont ezeket ajánlod? Nem kötözködésből kérdezlek! :)

(#18556) woodworm válasza Exodius (#18555) üzenetére


woodworm
veterán

Mert gyakorlatilag majdnem felsorolta az összes elterjedtebb klienst. :DDD
Nem mondom, hogy nincs több, de zárt oldalakon nem is nagyon támogatottak.

(#18557) Cs1csó válasza Exodius (#18555) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem próbáltam mindet de olvastam több cikket, és egyéb megjegyzést a különböző kliensekről és az jött le hogy egyik sem tökéletes, de van kb. fél tucat olyan kliens ami eléggé populáris, és kiforrott ahhoz, hogy lehessen ajánlani egy wines pc-re.
Nekem tökéletes a qbittorrent - és aki winre letisztult - reklám egyéb adware, bloatware, pup mentes - klienst akar annak ezt is szoktam ajánlani, mivel ezt ismerem legjobban. Szomorú hogy az utorrent ennyire elfajzott, és 5 éves programot nem szivesen ajánlok senkinek. (2.2.1.-es verzió)

Amit különösen fontosnak tartok itt Magyaroszágon, hogy az nMaggal kompatibilis legyen, hisz közel 700 ezer felhasználójának köszönhetően az ország legnagyobb torrentoldala. Az általuk ajánlottakat ki is emeltem, hisz ezekkel lehet biztonságosan innen letölteni és szabályosan seedben tartani a torrenteket.

Operációs rendszer szerint:
(Kiteszteltségi sorrendben.)
Windows: uTorrent, BitTorrent, qBittorrent, Vuze, Halite

Kokrétan ez a szöveg - és ugye a utorrent és a bittorrent kb. ugyanaz - a tulaj és ezáltala a szemlélet mindenképp. A qbittorrent - ami a favorit nálam - ugye mondta a kérdező is hogy nem vált be nála -

Tehát maradt a Vuze és a Halite

A szándékom alapvetően az volt, hogy a legfontosabb (kiforrot populáris wines pc-s) klienseket ismerje és belátása szerint tesztelje le őket, így megtalálva a neki legjobban megfelelőt.

(#18558) bryant56 válasza Cs1csó (#18545) üzenetére


bryant56
aktív tag

Megnézet jó pár külföldi és egy-két magyar oldalon is, hogy melyik kliensek tiltottak.

A Vuze-t és a Bitcomet-et jó pár helyen tiltják.
A Tixati-t pedig mindenhol tiltják.

Tehát, amit írtál listát szerintem nem valami jó.

(#18559) Cs1csó válasza woodworm (#18556) üzenetére


Cs1csó
félisten

Köszönöm, kicsit terjengősebben :R fogalmaztam de a lényeg az amit Te két sorban megfogalmaztál.

[ Szerkesztve ]

(#18560) Cs1csó válasza bryant56 (#18558) üzenetére


Cs1csó
félisten

Kimondottam a Magyar viszonyokat enkór, bitu stb. tartottam szem előtt, de most néztem nem kérdzetem vissza hogy pontosan honnan is szeretn letölteni mert amit írtál gyakorlatilag ez alapján kellen választani klienst.

Te melyiket ajánlanád - értelemszerűen zárt oldolon - ncore, bitu - ne legyen gond de a nyílvános oldalokon is lehessen használni? Pesze wines pc-n.

(#18561) TIT


TIT
veterán

Vuzet tiltják?Lehet a régebbit nem?
A vuzeval az a baj,hogy terheli a gépet és kell neki az a francos java.
K-torit néztem még de szerintem régen nem frissítették.
qbival az a baj,hogy nem tölt vissza és ha valakinek küldök valamit nem látja+a torifilét se törli.

(#18562) Cs1csó válasza TIT (#18561) üzenetére


Cs1csó
félisten

Összegezve: nincs egy normális kliens se.
- nem tölt vissza
- zabálja a ramot
- nem fejlesztik
- baxa a háttértárat
- tiltott

Ezen okok miatt nehéz egyet is kiemelni.

(#18563) TIT válasza Cs1csó (#18562) üzenetére


TIT
veterán

Tudom,nevetséges.

(#18564) #54715584


#54715584
törölt tag

Látom megindult a közösségi klienskeresés. :)

Kipróbáltam a Vuze-t, ami nem nagyon jött be. Kicsit nehézkesnek tűnt, sok volt a baloldali sávban a felesleges dolog. Feldobált + funkciókat, amik más kliensben benne vannak (pl. peer zászlójelzés), és 5 percenként megakasztott valami felugró ablakkal. A keresője nem bizonyult hatékonynak, a metakereső pedig egy nulla volt. Nem próbáltam meg oldalt hozzáadni ezek után.
A Leap-et nem próbáltam, az sokkal egyszerűbbnek tűnt, de azért kellene annyi beállítási lehetőség, mint uTorrentben.

Feltettem a Deluge-t, ami elég egyszerű, a beállításai sem nehezek, viszont kicsit lomhának tűnik, és a torrentenkénti forgalomkorlátozás egyáltalán nem működik, többszöri beállítás után sem.
Lefelé meglódul és aztán stabilan tartja is a sebességet, felfelé ugyanez a helyzet, ez tetszett benne. De még mindig nem az igazi.

A Halite szimpatikus még, de azt még nem próbáltam. Valószínűleg az lesz a következő.

Kár, hogy a qBittorrent-el ennyi probléma van, régen jól működött, még a keresője is jó volt.
Most a Win10 kompatibilitás lenen a probléma? Lehet kipróbálom milyen rendszergazdaként indítva, esetleg régebbi win kompatibilitással.
Mi okozhatja azt, hogy lefelé nem tölt, elakad a torrent? Írtátok, hogy felfelé sem tölt? Ezekre van valami magyarázat / megoldás?

Itthon ncore ami szóba jöhet, más oldal is van, de előzőnél is volt, hogy nem ajánlott klienst használtam, vagy újabb verziót, nem volt vele probléma.
Külföldi oldalakon azért kevesebb kliens van tiltva, nem hiszem, hogy problémát okozna.

[ Szerkesztve ]

(#18565) #54715584 válasza #54715584 (#18564) üzenetére


#54715584
törölt tag

Közben feltettem a qBittorrentet és úgy tűnik működik.
Elindult letöltés is és feltöltés is. Még olyan torrentnél is, ahol 0 seed volt. A sorban már kettőt jelez. Vagy ez is hibás?
Tesztelem kicsit, hátha jó lesz. Még ez lenne a legszimpatikusabb, de töltési korlátot még mindig nem találtam.

(#18566) kispx válasza #54715584 (#18565) üzenetére


kispx
addikt

Töltési korlát alatt mit értesz?
beállítások -> sebesség
beállítások -> bittorent -> aktív letöltések maximális száma
beállítások -> bittorent -> torrentek megosztása eddig az arányig

(#18567) #54715584 válasza kispx (#18566) üzenetére


#54715584
törölt tag

Megtaláltam közben, jobb gomb és letöltés/feltöltés korlát. :)
Nyüstölöm egy ideje a qBittorrentet próbaképpen. Éppen lefagyasztottam, most éppen ellenőriz mindent. Ami nem tudom meddig fog tartani, mert nagyon lefogja a gépet és %-ot meg nem ír.

(#18568) JSaN


JSaN
addikt

HI hetvegen 1-2 torrent hibat irt ki, hozza feres megtagadva. Most is elkezdem encorol egy uj torrentet es par sec utan ki irja hogy hozza feres meg tagadva. qtoorent2.2.1 van fent. :F

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#18569) #54715584


#54715584
törölt tag

qBittorrent alatt hol van olyan opció, hogy a befejezett letöltéseket áthelyezze egy másik mappába?

(#18570) Rimuru válasza #54715584 (#18569) üzenetére


Rimuru
veterán

Ket lehetoseged van, az egyik hogy megadsz egy ideigelenes downloads mappat a nem befejezett torrenteknek, vagy futtatsz egy parancsot torrent befejezese utan.

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#18571) #54715584 válasza Rimuru (#18570) üzenetére


#54715584
törölt tag

Köszi. :R Az első opcióban gondolkoztam én is, de nem mertem átállítani letöltés közben, nehogy problémát okozzon.

(#18572) 4ron


4ron
senior tag

Miért van az, hogy a Globális feltöltési sebességet 2 kB/s-re állítom, majd az Up Speed több torrentnél is 30 kB/s felett van tartósan?

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#18573) Cs1csó válasza 4ron (#18572) üzenetére


Cs1csó
félisten

Melyik kliens? Amúgy elvileg van egy - ne légy zsugori - opció rejtve tehát ha nem adsz meg rendes feltöltési korlátot azaz nagyon szigorúra veszed - azaz max annyi látszódjon a trackernél hogy seedben állsz és teljen a seed idő - akkor ezt felülbírája vagy mi, valahol régebben olvastam, az utorrent 30-40 kb alá nem szeret menni. Bár lehet hogy ez csak városi legenda.

(#18574) asuspc96


asuspc96
senior tag

Helló!

Az asztali gépemen uTorrent van. Nem tudom számít-e valamit is, de melyik klienst érdemes használni ?

(#18575) 4ron válasza Cs1csó (#18573) üzenetére


4ron
senior tag

2.2.1. Eddig működött, OneDrive szinkronizálás idején használtam. Nekem ez csak urban legendnek tűnik, de mindenesetre furcsa :) Teljes újratelepítés, CCleaner használat után jó. Mióta Win10 van fent, nagyon vacakol szegény...

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#18576) Cs1csó válasza 4ron (#18575) üzenetére


Cs1csó
félisten

5 év múlva 10 éves lesz a 2.2.1-es verzió na akkor hogy fog futni az aktuális oprendszereken, vagy a win 10 sokadik bulidjén.

(#18577) Exodius válasza Cs1csó (#18562) üzenetére


Exodius
őstag

Ez a nem tölt vissza nem fejlesztik dologgal sosem találkoztam még. A Tixati pl. egy emberes projekt, ha jól tudom de még annak is jön ki 2-3 havonta frissítése hát még a többinek! A zabálja a RAM-ot tényleg furcsa, mert egy időben én is azért akartam váltani qBit-ről mert ha nagyon ment a feltöltés akkor fél óra alatt megette a 8 GB RAM-ot. Újraindítottam és lezuhant mint egy kő, aztán kezdődött elölről. Ugyanezt csinálta az uTorrent, a Deluge, meg bár lassabban de a Transmission is. Ezt azóta sem tudtam orvosolni, de úgy vagyok vele, hogy csak egy újraindítás azt kész. :)

A feltöltést nem tudom, mert én néha 8 megabit/sec-el is raktam vissza a dolgokat qBit-tel, úgyhogy ott a hiba a beállítások közt lehet nem a kliens hibája.

(#18578) #54715584 válasza Exodius (#18577) üzenetére


#54715584
törölt tag

qBit megy most nálam, de furcsa dolgokat produkál. Olyan, mintha sok lemezműveletnél leállna az egész és egyáltalán nem töltene.
Most elvileg percek óta másol egyik helyről a másikra (incomplete/complete), de semmilyen infót nem ad, hogy mi történik.
Kicsit nehézkes a használata, de a keresője jónak tűnik és képes 1 seedernél is töltésre.
Viszont nagy fileoknál nagyon sokáig ellenőriz.
Nálam nem használ sok procit vagy memóriát, csak akkor van baj vele, mikor olyan, mintha lefagyna.

[ Szerkesztve ]

(#18579) sfdrakex válasza TIT (#18561) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Bitcometet próbáld ki. Nálam ram használata is rendben van, tölt is vissza rendesen.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#18580) TIT válasza sfdrakex (#18579) üzenetére


TIT
veterán

Azt még 10 éve használtam de furi dolgokat telepít a gépre,tiltott is.

(#18581) sfdrakex válasza TIT (#18580) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

10 éve használtam én is, meg az utóbbi 1 évben újra. Lehet, hogy tiltott, de nekem magon, és aszfalton sincs vele gondom.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#18582) Def26


Def26
félisten

Üdv.

Pár napja kitiltottak a majomparádéról azzal az indokkal, hogy tilos a több regisztráció. Írtam nekik, küldtek egy választ, hogy ők látják mi a probléma és, hogy 102 regisztrációm van. :D Ez szerintetek mitől lehet?

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#18583) TIT válasza Def26 (#18582) üzenetére


TIT
veterán

Sokat ittak :)
102 reggel világrekorder vagy szerintem :)

(#18584) sutykuru válasza Def26 (#18582) üzenetére


sutykuru
tag

a; volt 102 accod
b; megkaptad egy multiaccos IP-jét és tévedtek a srácok

TIT: Nem, nagyon nem az. :)

Ha írsz egy nicknevet rákérdezek.

(#18585) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali
Titeket beenged az ncore?

(#18586) sutykuru válasza bigdady (#18585) üzenetére


sutykuru
tag

Nem tudom, hogy mi az, de biztosan.

(#18587) Def26 válasza sutykuru (#18584) üzenetére


Def26
félisten

Köszönöm, minden ok. :) :R

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#18588) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Itt is megkérdezem hátha

Nincs utorrenthez valami normális remote program windowsra?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#18589) woodworm válasza enginev3.0 (#18588) üzenetére


woodworm
veterán

Linux vagy windows szerver? Mert a linuxos config fájlban, ha minden igaz, lehet megadni többszörös letöltési útvonalat, ami megjelenik a webui listájában. Ez ugye windowsos utorrent felől nem nagyon megy (lehet újabbak tudják, nem használtam mindet), de visszafelé, a webui felől szerintem nem működik.

[ Szerkesztve ]

(#18590) enginev3.0 válasza woodworm (#18589) üzenetére


enginev3.0
félisten

Windows gépen van 2.2.1, de sehogy nem tudok letöltési helyet megadni, ez az egyetlen gondom

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#18591) #54715584 válasza #54715584 (#18578) üzenetére


#54715584
törölt tag

qBit bonyodalmak: hiába állítottam be ideiglenes mappát, a végén nem helyezte át a fileokat másik meghajtó mappájába. Ami csak azért zavaró, mert egy éppen betelő hdd-ről kellett volna másolnia, így viszont nem szabadult fel hely a további fileoknak/letöltéseknek. A lemezkezelése nem a legjobb.
Eddig az egyetlen előnye, hogy jó a keresője a pluginokkal és stabilan tartja a letöltéseket, még ha lassúak is.
De egyre nehézkesebb a használata és a beállított dolgok sem nagyon működnek benne. Úgy emlékszem régebben ez sokkal jobban működött és nem volt vele ennyi probléma. Lehet a Win10 okoz problémát? Alapból 8-as kompatibilitással van futtatva.
Előzőleg Deluge volt még, ami tetszett, de az is nehézkes volt kicsit. Halite-ról vkinek tapasztalat?
Mert eddig úgy tűnik, hogy a sokat szidott uTorrent a nyerő, a reklámok és a rossz seed/peer kijelzés ellenére is.

(#18592) enginev3.0 válasza #54715584 (#18591) üzenetére


enginev3.0
félisten

Utorrentbol csak a 3 fölöttiek szarok nagyon, 2.2.1 hibátlan, de nincs normális remote progi hozzá

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#18593) #54715584 válasza enginev3.0 (#18592) üzenetére


#54715584
törölt tag

2.2.1-ről olvastam, hogy jó, de már 5 éves és lehetnek benne még ki nem javított hibák.
Mennyire működik megbízhatóan?

(#18594) enginev3.0 válasza #54715584 (#18593) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nekem teljesen, szépen seedel, ncoreon van leírás hogy lemez cache gond se legyen, nincs reklám se

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#18595) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Felraktam a qbittorrentet, tölt szépen, viszont a ramot is viszi, ami nem zavar, de kérdés mennyinél áll meg? Csak 2gb ramom van, és ha egy 50-60gigás fájlnál több kéne neki, akkor ennek is lőttek

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#18596) iguana válasza enginev3.0 (#18595) üzenetére


iguana
őstag

nyilván annyiból kell gazdálkodni, amennyi van, de 2 GB már sima rendszerre is kevés szerintem.
természetesen attól is függ, hány darab torrentet futtatsz egyszerre.
nálam a Speciális beállításokban az OS cache ki van kapcsolva. ha bekapcsolva van simán elkért akár 1,5 GB-ot is. így most nálam 200-400 MB körül mozog. max-on tölt le és fel is, mind a korábbi T-s gyenge nettel és mind a jelenlegi Digi-s előfizetésemmel.
port nyitáson és az OS cache kikapcsolásán kívül semmilyen plusz beállításom/módosításom nincs.

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#18597) Exodius válasza iguana (#18596) üzenetére


Exodius
őstag

"OS cache ki van kapcsolva" az nem rongálja a merevlemezt? Úgy értem ha alapértelmezetten van bepipálva akkor nyilván úgy egészséges, nem? :U

(#18598) enginev3.0 válasza woodworm (#18483) üzenetére


enginev3.0
félisten

2.92es verziót sehonnan nem lehet letölteni?

transmission-2.92-x64.msi

Sehol nem elérhető

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#18599) iguana válasza Exodius (#18597) üzenetére


iguana
őstag

miért rongálná bármi is?
ha a töredezettségre gondolsz, a fájlok helyének lefoglalásának előre be van kapcsolva. (nem mintha nagyon érdekelne ez, nem vagyok heavy user)
Az OS cache-ről meg elég megosztóak a vélemények.
"leaving it to Windows to cache files isn't ideal (at least for some cases, like seeding large files). Windows apparently is not smart enough to know how much memory is available."

qbforum

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#18600) Exodius válasza iguana (#18599) üzenetére


Exodius
őstag

Tehát nem egyértelmű hogy kikapcsolni vagy bekapcsolni....sejtettem én. :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.