Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

I. Általános tudnivalók

1. Mielőtt kérdezel, olvasd el legalább a II. részben levő linkeket és semmiképpen se félj a Google-t használni!
2. Igen, lehet pénzt keresni vele de nem könnyű és kockázatos, ezt nem lehet elég sokszor hangsúlyozni. Csak akkor fektess bele, ha van játszópénzed, mert lehet, hogy egyik napról a másikra bukod az egészet és még egy jó nagy áramszámlát is kapsz a nyakadba.
3. A bányászat nehézségi szintje immár több éve olyan magasra emelkedett, hogy a videókártyák teljesítménye alkalmatlan profitcélú Bitcoin bányászatra, még "ingyen" árammal is. Amennyiben bányászatból remélsz számottevő profitot, több millió forintos beruházásra lesz szükséged, célirányú hardver (ASIC) vásárlására és specializált hosting megoldásra (lehetőség szerint valahol ahol Magyarországnál jóval olcsóbb az elektromos áram ára).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23012) Boond válasza HyP3b0y (#23010) üzenetére


Boond
addikt

Akkor jó. Én amit néztem videókat stb, ott leginkább usd-t láttam. De akkor jó, ha mást is elfogadnak, másra is lehet.

" Nem annyira népszerű mint a $, de ettől még nincs a kripto kizárólag a $-hoz kötve."
Legjobb lenne ha aranyhoz lenne :DDD De ez nagyon off...

" ha bedől akkor a kripto értéke dollárban pont hogy felmegy szerintem."
igen... mint a pengő idején... van milliód, milliárdod, és még egy cukorkát sem tudsz venni rajta...

Nem tudom milyen hatása lesz, de nem kizárt, hogy pl a jüan és Kína veszi majd át a helyét. De ezt jelenleg senki sem tudja megmondani... viszont nem véletlenül halmoznak fel aranyat a nemzeti bankok/országok... ha más nem az még mindig fedezetet nyújt, a pénz értékének...

A bitcoin és hasonlók kevésbé jók ilyen esetre, pont a nagy változékonyuk miatt... Most már egy 10 éve lassan tart ez a bitcoin mánia, ha nem több... előbb utóbb ez a terület is szabályozva lesz. Lásd fenti cikket. Valamint készülnek az országok a saját kriptó valótájukkal.

De visszatérve dollár ma a legnagyobb pénzforgalmi eszköz, az euró talán 25% körül van. De egyes országok már kihagyják a dollárt a kereskedésből, és egymás között, más formában kereskednek. pl Kína és Oroszország.

Mindenesetre ez Kínában jól látszik, amint bevezették a saját pénzüket, azt megelőzőleg kipucolták, az összes kritot.

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.