Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

I. Általános tudnivalók

1. Mielőtt kérdezel, olvasd el legalább a II. részben levő linkeket és semmiképpen se félj a Google-t használni!
2. Igen, lehet pénzt keresni vele de nem könnyű és kockázatos, ezt nem lehet elég sokszor hangsúlyozni. Csak akkor fektess bele, ha van játszópénzed, mert lehet, hogy egyik napról a másikra bukod az egészet és még egy jó nagy áramszámlát is kapsz a nyakadba.
3. A bányászat nehézségi szintje immár több éve olyan magasra emelkedett, hogy a videókártyák teljesítménye alkalmatlan profitcélú Bitcoin bányászatra, még "ingyen" árammal is. Amennyiben bányászatból remélsz számottevő profitot, több millió forintos beruházásra lesz szükséged, célirányú hardver (ASIC) vásárlására és specializált hosting megoldásra (lehetőség szerint valahol ahol Magyarországnál jóval olcsóbb az elektromos áram ára).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11301) brd válasza Jano_023 (#11300) üzenetére


brd
nagyúr

Az első hozzászólásban (ill. a linkjeiben) le van írva minden, de röviden:
- Igen, ez így helyes, annyi kiegészítéssel, hogy egy meghatározott feladatot old meg más bemenő paraméterekkel újra és újra és ma már a "gép" inkább egy csak az adott számítás elvégzésre alkalmas céleszköz, nem PC-ben egy VGA.
- A blokkokban található többek között az előző blokk óta végrehajtott tranzakciók dokumentációja, valamint a blokkról képzett ellenőrző összeg, így nem lehet belenyúlni a blokkláncba, mert akkor az összes belenyúlás után következő blokkot újra kellene számolni, valamint elhitetni mindenkivel, hogy ez az új számítás a folytatandó blokklánc.
- Igen, egész pontosan lehet tudni, hiszen nyílt a forráskódja mind a tárcáknak, mind a bányászatra használt programoknak. Arra használják (de nem valakik, hanem a közösség, együtt), hogy egy olyan blokkláncot hozzanak létre, ill. folytassanak, amelynek az elemei nem módosíthatóak utólag, így ezt a láncot fel lehet használni érték mozgatásának igazolására is. A számítás nagy része arról szól egyébként, hogy a blokkhoz egy hozzáadott érték változtatásával egy meghatározott tartalmú ellenőrző összeg szülessen meg. Mivel ezt a számítást visszafelé nem lehet elvégezni (az ellenőrző összegből nem lehet a blokkot meghatározni), ezért próbálkozni kell a hozzáadott érték változtatásával és az ellenőrző összeg újraszámításával. Ha sikerül ilyet alkotni, akkor a hálózati többi része ellenőrzi, hogy valóban előáll-e így az adott ellenőrző összeg, ha igen, akkor megszületett egy blokk és lehet a következőn dolgozni.

The only real valuable thing is intuition.

(#11302) Fórum tag


Fórum tag
csendes tag

:R Üdv mindenkinek! :R

Szeretnék a bitcoin bányászathoz 1 kis segítsége kérni. Még ismerkedem a témával, olvasgatmo, tanulom a fogalmakat.
Szerintetek egy meglévő Lenovo Ideapad 700 noti (Intel 6300 HQ aes-256-t tud, valamint gtx950m-mel) mennyire lenne alkalmas hozzá? Úgy láttam van bekerülési költsége, megtérülne ezzel a vassal, ha non-stop menne? Találtam kalkulátorokat, de nem egészen értem őket. :(
Milyen szoftver igénye van? Ubuntu+kliens például vagy win10 elég? Erősebb net kell, mint 100Mbit?

Tudom, hogy elsőre sok a kérdés, de nézzétek el nekem.

:R A segítségeteket előre is köszönöm! :R

Számítógép, laptop, tablet és mobil új és használt, adás-vétel, szerviz.

(#11303) siemenss65 válasza Fórum tag (#11302) üzenetére


siemenss65
tag

Az az egy kocka a képen ezerszer nagyobb teljesítménnyel bányászik bármilyen laptopnál-desktopnál. Az a faszi a képen egy auchan méretű hangárban tartja karban a többezer hasonló gépet.
Ilyen hangárból kínában és máshol a világban van jópár.
Szóval ami az otthoni bányászatot illeti, a bottleneck nem a win10 vagy az erős net.

(#11304) pschio válasza Fórum tag (#11302) üzenetére


pschio
őstag

A téma összefoglalót elolvastad ugye? Elejétől a végéig?

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#11305) varmi2 válasza Fórum tag (#11302) üzenetére


varmi2
nagyúr

Notebookal nem bányászunk semmit, és sose tettük. Minimum asztali gép, több vga-val. De ezekkel sem lehet mindent, jelenleg etheriumot lehet, bitcoint már ezzel sem. Arra már speciális hardverek vannak. De notevokkal semmit, akár ha 24/7ben megy. Semmit nem érsz vele.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#11306) Fórum tag válasza varmi2 (#11305) üzenetére


Fórum tag
csendes tag

:R Köszönöm a választ! :R

Erre voltam kíváncsi. :( :W

Számítógép, laptop, tablet és mobil új és használt, adás-vétel, szerviz.

(#11307) butch3r


butch3r
senior tag

:DDD

[link]

[ Szerkesztve ]

(#11308) -szp-


-szp-
aktív tag

Sziasztok,
olyanok jelentkezését várom privátban, akik otthonosan mozognak a kriptopénzek világában, és hajlandóak lennének néhány kérdésemre válaszolni. A minap kikerült egy hír a caféra arról, hogy az ethereum diff hirtelen nagyot ugrott, miközben az árfolyam is zuhanásba kezdett. A kapcsolódó fórum elég nagyot ment, egymásnak estek a bányászok és az outsiderek. Szeretnék néhány dolgot tisztába tenni a fejekben, ehhez gyűjtök életszagú történeteket. A kérést az altcoin topicban is megfuttatom. Köszi!

<!-- Hello tourist on the right side, hello tourist on the left side -->

(#11309) P3Dr0


P3Dr0
senior tag

Szerintetek a hardfork boritekolhato? Ha uj lanc jon letre akkor annak a diffje atmenetileg alacsony lesz? Ha igen akkor lehet erdemes visszalokni par antminert es beprobalni egy solot mint a regi szep idokben? :U
Gondolom marad az SHA256 az uj lancon is.....

(#11310) radicspeter1


radicspeter1
őstag

trade coin club-ról hallott itt a fórumon valaki? Mlm-es átverés szerintetetek, vagy annyira új hogy még ti sem ismeritek. Köszönöm előre is!👌

[LG NEXUS 5]

(#11311) butch3r válasza P3Dr0 (#11309) üzenetére


butch3r
senior tag

Egyelőre segwit2x magasan vezet, de bip148 is jön fel

[link]


[link]

[ Szerkesztve ]

(#11312) almafa42 válasza radicspeter1 (#11310) üzenetére


almafa42
aktív tag

Általában ha ez a kérdés egyáltalán felmerül, akkor átverés.

(#11313) Reggie0 válasza radicspeter1 (#11310) üzenetére


Reggie0
félisten

Hat nekem nem szimpatikus a weboldaluk. Olyan atveres szaga van.

(#11314) radicspeter1 válasza Reggie0 (#11313) üzenetére


radicspeter1
őstag

Köszönöm a válaszotokat, az egyik ismerősöm benne van azt mondja hogy 1 hónap alatt visszatermelődött a befektetett 0.5 Btc-ja. De én is szkeptikus vagyok ezzel kapcsolatban.

[LG NEXUS 5]

(#11315) schawo válasza radicspeter1 (#11314) üzenetére


schawo
titán

Miben piramisjáték így működik. Először kevésnek visszajön.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11316) ignorant válasza P3Dr0 (#11309) üzenetére


ignorant
senior tag

A hardfork nem feltetlenul egyenlo a "split"-el.

(#11317) ignorant válasza butch3r (#11271) üzenetére


ignorant
senior tag

nem fog uj cimet generalni.

(#11318) kekigyu


kekigyu
aktív tag

Bitcoint forintért, átutalással, hol a legkedvezobb vasarolni? Kis osszegekre eddig a localbitcoinst hasznaltam de most egy nagyobbat szeretnek valtani es eleg draganak találom

(#11319) ignorant válasza kekigyu (#11318) üzenetére


ignorant
senior tag

a legolcsobb az ha talalsz valakit aki szemelyesen elad.

(#11320) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Mitől zuhant be 2900-ról 1900-ra a BTC és ez ETH 400-ról 150-re ilyen rövid idő alatt?

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#11321) shortcutme válasza Ciccuka (#11320) üzenetére


shortcutme
tag

Ugyanattol amitol par honap alatt 1000-rol 3000-re emelkedett: A Bitcoin es mas kriptovalutak arfolyama pusztan spekulacio es tudatos arfolyammanipulacio kevereke, igy nem erdemes logikat keresni mogotte.

(#11322) janos666 válasza shortcutme (#11321) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

... tértorzító gyíklények, szuperintelligens gázóriások, ionoszférában szétterült nanorobotok neurális hálózata és Józsi atombunkere a pincében ... minden összefügg, csak meg kell találni a megfelelő elmeállapotot, amiben kirajzolódnak a gabonakörök. ;]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#11323) ignorant válasza shortcutme (#11321) üzenetére


ignorant
senior tag

Nem teljesen igy van.

A kripto valutak arfolyamat a kereslet-kinalat viszonya hatarazza meg, jelenleg a spekuclaio a meghatarozo a felfutasok mogott, amit termeszetesen korrekcio kovet.

Ha sikerul a rendszer kapacitasat novelni, akkor lehet ra szamitani hogy a pusztan spekulativ jelenlet hatterbe szorul hosszu tavon.

(#11324) ff-thomas válasza shortcutme (#11321) üzenetére


ff-thomas
aktív tag

a rengeteg ICO, a különböző "nagy szereplők" megjelenése a kriptopiacon és a hatalmas hype miatt ugrott meg a kereslet, ezek lecsengtek, aztán szépen lassan korrigált az árfolyam, erre jöttek a pánikeladások, ja meg ott a huza-vona a Segwit2x körül, stb. - szerintem dióhéjban ennyi. most várakozik a piac, majd ősszel felélénkül újra.

[ Szerkesztve ]

find a way or make one..

(#11325) shortcutme válasza ignorant (#11323) üzenetére


shortcutme
tag

Tehát jelenleg 7x annyi kereslet van Dogecoinra, mint 4 hónappal ezelőtt?
(0.002 USD -> 0.015 USD, 0.015mbtc -> 0.07mbtc)

[ Szerkesztve ]

(#11326) GabN73 válasza shortcutme (#11325) üzenetére


GabN73
addikt

Nézd meg mennyi volt, amikor napi 30m $ forgalma volt egy nap, és mennyi, amikor csak 100e $.

(#11327) ignorant válasza shortcutme (#11325) üzenetére


ignorant
senior tag

Igy nem lehet szamszerusiteni.

Az aktualis ar csupan az adott pillanat supply/demand-janak az equilibiriuma.

Ha bull market van, akkor a kereslet novekszik es/vagy a kinalat csokken. Ellenkezo esetben a kinalat no es/vagy a kereslet csokken.

(#11328) iceQ!


iceQ!
addikt

Sziasztok,

Utaltam ma egy kis BTC-t, viszont ezt látom még mindig. (képen). Ez meddig lesz így? Ahova küldtem ott már látszódik, viszont írja hogy unconfrimed.

Blockchain is azt írja, hogy még meg nem erősített tranzakció.....Remélem nem fog elveszni a pénzem. :O

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#11329) ignorant válasza iceQ! (#11328) üzenetére


ignorant
senior tag

meg tudod nezni hogy mennyi btc/byte fee-vel lett elkudlve a tranzakcio?

[ Szerkesztve ]

(#11330) iceQ! válasza ignorant (#11329) üzenetére


iceQ!
addikt

Elég alacsony...

Fee: 0,00002323BTC
Btc/byte:0,00012098 BTC/kb

[ Szerkesztve ]

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#11331) ignorant válasza iceQ! (#11330) üzenetére


ignorant
senior tag

Elveszni nem fog a penzed.

Ha nem lesz megerositve par napon belul akkor visszakerul a tarcadba.

A kapacitas novelese utan nem lesznek ilyen problemak.

(#11332) iceQ! válasza ignorant (#11331) üzenetére


iceQ!
addikt

10 óra alatt kapott konfirmációt szerencsére, így megérkezett az utalás is :)

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#11333) butch3r


butch3r
senior tag

használ itt valaki keepkey hW walletet? tapasztalatok?
és ledger-t? kereső egyikre se dobott ki találatot, aki használ megírhatné tapasztalatait:)

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#11334) almafa42 válasza butch3r (#11333) üzenetére


almafa42
aktív tag

Ledger szép és jó, csak több hónap múlva fog megérkezni, ha most rendeled. Túl sok rendelés jött össze, nem tudják tartani az igénnyel a lépést :D

(#11335) fravik válasza butch3r (#11333) üzenetére


fravik
tag

Én Ledgert használok, nagyon profi kis szerkezet. A Chrome plugintól kicsit ódzkodok/ódzkodtam, de minden ment elsőre mint a karikacsapás a beüzemeléstől kezdve az utaláson át minden. ETH-t tárolok rajta csak, azzal semmi problémám nem volt eddig. :)
Valóban várni kell rá bőven, nekem a júniusi szállítással jött, május 25-ei rendelés június végére ért ide.

"Always remember that you are absolutely unique. Just like everyone else."

(#11336) butch3r


butch3r
senior tag

köszi, én btc-t tervezek valamelyiken.
Keepkey jobban tetszik (videók alapján felhasználó barátabb, még egyszerűbb hsználni mint ledgert - na nem mintha az bonyolult volna- és szebb is :B ), de még nagyon újak ezért ódzkodom tőlük, ledger meg elég "régi" motoros ahhoz, hogy ne legyen gond.

Majd csak ősszel tudok rendelni, addig remélhetőleg felpörög a kiszállítás :D

Keepkey:

[ Szerkesztve ]

(#11337) noorbertt válasza butch3r (#11336) üzenetére


noorbertt
őstag

Trezor párti vagyok és ha csak később rendelsz akkor Trezor 2

(#11338) vismaior04


vismaior04
tag

http://index.hu/gazdasag/penzbeszel/2017/07/20/a_kopenztol_az_okos_szerzodesig/

Ez az a cikk amit ettől a ponttól bárkivel elolvastatok aki azt kérdezi mi az a bitcoin (ethereum, stb).

(#11339) lacora5


lacora5
tag

Sziasztok!

Web walletek közül melyiket ajánljátok leginkább ethereum vételére és tárolására?

Illetve látom trezor, keepkey, ledger amit leginkább ajánlotok hardver walletnek, honnan érdemes rendelnem ilyet, hogy a későbbiekben ilyen eszközre költöztethessem a pénzem?

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#11340) almafa42 válasza lacora5 (#11339) üzenetére


almafa42
aktív tag

Hardware wallet-et csak hivatalos helyrol rendelj. Mindegyik gyartonak van sajat webshopja, onnan.

(#11341) butch3r válasza noorbertt (#11337) üzenetére


butch3r
senior tag

szimpátián illetve saját jó tapasztalaton kívül van ennek valami oka is?
nem trollkodás tényleg érdekel.Saját rossz tapasztalat ledgerről, vagy bármi egyéb?

(#11342) csibuka85


csibuka85
senior tag

Sziasztok en Norbi vagyok es erdekelne hogy ezzel a Bitcoin banyaszattal mennyit lehet keresni havonta atkagban es milyen vga-t erdemes venni hozza ?

Z790 AORUS MASTER,I7 13700K+ARCTIC 420 RGB,G. PHANTOM 4090 GS,G SKILL TRIDENT Z5 RGB 32 GB 7200 CL34, SOUND B. Z,LOGITECH Z5500 THX 5.1,K. Renegade FURY 4 Tb M.2 ,34 TB HDD,EVGA G2 1300W,COSMOS C700P ,LOGITECH G7,G903,ASUS HORUS RGB,R.BLACKSHARK V2 7.1,L.G633 .1, AOC AGON 353UCG 200HZ HDR1000

(#11343) Zoo123 válasza csibuka85 (#11342) üzenetére


Zoo123
senior tag

BitCoin bányászat már csakis célhardverrel éri meg, vga-val egyéb altCoinokat (ETH, ETC, ZEC, LBRY, XMR, stb. többszáz féle van!) éri meg bányázni.
Ez nem az a topik, fáradj át ide.

[ Szerkesztve ]

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#11344) KilgoreTrout


KilgoreTrout
senior tag

Az IOTÁ-ról mi a véleményetek? Nem blockchain, hanem valami más elven működő decentralizált ledger, ahol sokkal gyorsabb a visszaigazolás illetve nincs bányászat, úgy tudsz utalni, hogy visszaigazolsz két tranzakciót. Az IoT eszközökhöz lett kifejlesztve, ahol fontos lehet majd a gyors és ingyenes utalás.

Nekem egyelőre nem világos, hogy pl. a kamionos példánál (Kamionok pénzt utalnak egymásnak automatikusan, aszerint, hogy ki kinek a szélárnyékában megy) miért lenne ez előnyös a az első kamion kivételével mindenki másnak. Illetve miért lenne jó, hogy az okoseszközök maguktól költsék a pénzt.

(#11345) noorbertt válasza butch3r (#11341) üzenetére


noorbertt
őstag

Gyors Google
https://github.com/trezor
https://github.com/LedgerHQ

Nézd meg a különbséget
Frissítési dátumok, issue számok, tartalom. Ennyit elég nézni

[ Szerkesztve ]

(#11346) ignorant válasza KilgoreTrout (#11344) üzenetére


ignorant
senior tag

shitcoin

(#11347) almafa42 válasza noorbertt (#11345) üzenetére


almafa42
aktív tag

Már bocs, de ezzel mit akartál mondani?

(#11348) P3Dr0


P3Dr0
senior tag

Milyen jo ez a kis derby. Sikerult idejeben megcsipni :)
Egyebkent 0.14.2-es core client mar irja,hogy :

Warning: Unknown block versions being mined! It's possible unknown rules are in effect

Attol tartok hogy a BTC kette fog szakadni. Nagyon remelem nem holmi erdekcsoportok fogjak felugyelni mert akkor megette a fene az egeszet. :(

(#11349) janos666 válasza P3Dr0 (#11348) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Az biztos, hogy szét fog szakadni, a kérdés csak az, hogy lesz-e akkora bélszél a kisebbik ág mögött, hogy viszonylag hosszabb időn át említésre legyen méltatva, illetve akár nagyobb váltókra is felkerüljön (vagy órákon belül elkezd szertefoszlani a tábora és már pár hét múlva nem érdekel senkit, aki számít).

Számomra evidensnek tűnne most megpróbálni lemásolni a még sokak emlékben derengő ETC bulit (kvázi önbeteljesítő jóslat mintájára lezavarva ugyan azokat a köröket, mint hogy pl. abból tudjuk majd, hogy elérte az árfolyama és népszerűsége csúcsát, hogy bejelenti a Bitfinex a BCC/BTC pár felvételét, mint DRK-nál és ETC-nél).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#11350) ignorant válasza P3Dr0 (#11348) üzenetére


ignorant
senior tag

Aki Core-t futtat az sikeres ember nem lehet.

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.