Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

I. Általános tudnivalók

1. Mielőtt kérdezel, olvasd el legalább a II. részben levő linkeket és semmiképpen se félj a Google-t használni!
2. Igen, lehet pénzt keresni vele de nem könnyű és kockázatos, ezt nem lehet elég sokszor hangsúlyozni. Csak akkor fektess bele, ha van játszópénzed, mert lehet, hogy egyik napról a másikra bukod az egészet és még egy jó nagy áramszámlát is kapsz a nyakadba.
3. A bányászat nehézségi szintje immár több éve olyan magasra emelkedett, hogy a videókártyák teljesítménye alkalmatlan profitcélú Bitcoin bányászatra, még "ingyen" árammal is. Amennyiben bányászatból remélsz számottevő profitot, több millió forintos beruházásra lesz szükséged, célirányú hardver (ASIC) vásárlására és specializált hosting megoldásra (lehetőség szerint valahol ahol Magyarországnál jóval olcsóbb az elektromos áram ára).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10051) csaba951 válasza csaba951 (#10049) üzenetére


csaba951
veterán

Hm. Növekszik a peer-ek száma? Ha nem, azért az nem jó! :((

[ Szerkesztve ]

(#10052) atee_13 válasza csaba951 (#10051) üzenetére


atee_13
őstag

még mindig "Által látott 1 peer" mutatja holnap délelőtt már 2 napja lesz, hogy indtottam

(#10053) Elbandi válasza atee_13 (#10052) üzenetére


Elbandi
aktív tag

tx idt keresd meg blockchain.info-n, ott is unconfirmed-et mutat?

(#10054) atee_13 válasza Elbandi (#10053) üzenetére


atee_13
őstag

Rányomtam a Megtekintés a blockchain.info címen -re és egyből azt írja Transaction not found

Azon az oldalon van egy keresés pont is beütöm a címet és csak a 0,0001 et jelzi amit próbának küldtem.

Van egy olyan ablak, hogy Nyers tranzakció, ott ezt írja: Seen by 1 peer. Pending/unconfirmed.

/bocsi ha valamiben mellélőttem az infókkal, de ez volt a 2. utalásom össz vissz nem vagyok otthon ebben

(#10055) D@reeo válasza atee_13 (#10054) üzenetére


D@reeo
aktív tag

Ha a régi tárcában nyomsz egy resyncet, mit mutat az egyenlegnél és a historyban?

(#10056) asuspc96


asuspc96
senior tag

.

(#10057) chosa91


chosa91
aktív tag

Üdv!

Kérdésem lenne hozzátok:

Vásárolni próbáltam a modmypi.com oldalról, viszont a felugró bitpay-es ablakban hiába utaltam a megfelelő összeget a megfelelő címre (nagyjából az első percben) a 15 perc végigment és habár a bitcoin wallet-em elküldöttnek jelezte, a túloldalon nem látszódott ebből semmi.

Leveleztem irányukba, viszont azt írják hogy nem történt tranzakció az adott címen (https://insight.bitpay.com/address/14EwqoCit3vmCEABp1sfSkq2QVVR3HhtAi).

A walletemben viszont látszik (kép).

Mi tévő legyek? Mégiscsak közel 27.000,- Ft-ról van szó.

[ Szerkesztve ]

"Find something boring, and make it funny!"

(#10058) htc07 válasza chosa91 (#10057) üzenetére


htc07
addikt

blockchainben keresd ki a tranzakciót, és küldd el nekik.

szerk. most látom, a tárcádban is unconfirmed.
akkor az nem lett elküldve sehova, szinkronizáltasd újra a tárcád.

[ Szerkesztve ]

(#10059) chosa91 válasza htc07 (#10058) üzenetére


chosa91
aktív tag

Köszönöm szépen a tippet. -rescan kapcsoló megoldja remélem

"Find something boring, and make it funny!"

(#10060) Reggie0 válasza chosa91 (#10057) üzenetére


Reggie0
félisten

Blockchain alapjan valoban nem tortent tranzakcio.

(#10061) chosa91 válasza Reggie0 (#10060) üzenetére


chosa91
aktív tag

Ezeket a hibákat a kliensnek való vissza-nem jelzés okozhatja? S ha igen, hogy-hogy még nem kezelték ezt le? (gondolom ez inkább bitcoin wallet dev topicot illetné)

"Find something boring, and make it funny!"

(#10062) D1Rect


D1Rect
félisten

Találtam még egy kis bitcoint, de az mtgox már ezer éve le van halva. Hogy lehet ezt most pénzé tenni?

(#10063) butch3r válasza D1Rect (#10062) üzenetére


butch3r
senior tag

(#10064) D1Rect válasza butch3r (#10063) üzenetére


D1Rect
félisten

:R

(#10065) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nem ajánlom senkinek, hogy BTC-t (vagy USD-t) küldjön az OKCoin.com-ra. :(

Régóta volt már ott egy inaktív fiókom (most felidézve azt hiszem azért regisztráltam, hogy megnézhessek pár statisztikát, amit csak belépés után lehetett elérni). Nemrég pedig támadt egy kósza ötletem, hogy beküldök oda némi BTC-t (és esetleg használom majd a BTC Futures játékukat, ha beindul most az élet a BTC piacon), de meggondoltam magam és megpróbáltam továbbküldeni az összeset egy másik váltóra. Erre ők megjelölték ezt a kérést "gyanúsnak" és már második napja kínlódok, hogy továbblépjen az ügy.

Ez nekem BTC-nél szokatlan és fura, hogy külön "admin jelszó" (ami eltér a belépési jelszótól) és SMS kódos megerősítés (60 másodpercig érvényes számsor) megadása nem volt elég pár BTC átutalásához.
Azt kérték, hogy küldjem el email-ben a személyazonosító számom. Hezitálva megtettem (persze ellenőriztem, hogy az ő címükre küldöm, nem csak válaszoltam a levélre...), erre válaszoltak, hogy ami náluk szerepel a rendszerben, az nem is számokkal, hanem betűkkel kezdődik.
Évekkel ezelőtt regisztráltam és nem használtam, így őszintén nem tudom, hogy esetleg kamu számot kellett-e megadnom, mert pl. egyébként be sem engedtek. De azt most is látom az adatlapomon belépve, hogy a nevem és a lakcímem teljesen valós adatok, szóval nem tudom miért írtam volna be mindent, de kamuztam be egy személyigazolvány számot, ami nem is hasonlít az enyémre és nem írtam fel magamnak sehová...

Ekkor küldtem nekik egy fényképet a személyigazolványomról, de ragaszkodnak hozzá, hogy a regisztrációhoz használt email címemről küldjem ezt el. Na igen, ez önmagában még talán jogos kérés is lenne (bár ha megkapom a leveleiket, akkor úgyis hozzáférek valamilyen formában a regisztrált fiókhoz) csak közben szarrá ment az az email szolgáltató, és a leveleket még megkapom, de küldeni már nem tudok onnan. :))

Jó, mi? :DD

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#10066) Chal válasza janos666 (#10065) üzenetére


Chal
addikt

Próbáld kiküldeni máshonnét, de azzal a feladóval. Ha nincs spf/dkim/kutyafüle a domainen akkor nem lesz gond.

(#10067) sparks válasza janos666 (#10065) üzenetére


sparks
senior tag

Ha nagyon szórakoznak csinálj nekik egy aláírt üzenetet azzal a BTC címmel, amivel beküldted, az eléggé hitelesíti, hogy tőled ment oda az összeg.
(Persze ez csak akkor működik, ha nem váltóról küldted, hanem tiéd az a BTC cím ténylegesen)

[ Szerkesztve ]

(#10068) janos666 válasza Chal (#10066) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem valami spam gyanú vagy inkább rendszerhiba miatt le volt tiltva minden kimenő levelezés abból a fiókból, de az imént elment végre a levél (valószínűleg némán feldolgozták a panaszlevelem az email szolgáltatónál). Majd kiderül mit szól hozzá így az OKC.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#10069) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Na, még úgy 10 email váltása és egy vicces telefonbeszélgetés után (a vonal is szar volt [vagyis szerintem a headset zajszűrője harapta le a nő szavainak a végét, mert mikor nem beszélt, akkor gyanúsan néma csend volt, de ha beszélt, akkor sistergett is] és az ügyfélszolgálatos sem anyanyelven beszélte az angolt, meg én sem, főleg az éjszaka közepén váratlanul...) végül kiutalták a BTC-met.
:C

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#10070) Reggie0 válasza janos666 (#10069) üzenetére


Reggie0
félisten

BTC-t csak sajat walletben szabad tartani. Mondjuk en mar kezdek magamban se bizni :D

(#10071) janos666 válasza Reggie0 (#10070) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ez a tanács csak akkor nem érvényesül erre az esetre, ha tényleg szó szerint gondolod (tehát a BTC wallet az egyirányú utca, csak hizlalod, de sohasem költesz belőle, míg egyikőtök elpusztul).

Nem hosszú távon tartottam ott. Durván úgy egy hete volt egy ötletem, hogy a közeljövőben majd játszani akarok náluk egy kicsit, ezért beküldtem pár BTC-t. De mivel végül nem is csináltam vele semmit (illetve ugyan ez állt volna akkor is, ha közben nyitottam, de már bezártam volna egy pozíciót és nem lett volna kedvem újat nyitni), épp ezért próbáltam meg kivenni, mintsem otthagyni (csak ez közel sem ment olyan simán, mint gondoltam).

Én már nem emlékszem, hogy valaha bíztam volna magamban. :P

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#10072) mepet


mepet
addikt

Portfolio.hu cikk a blockchain banki/bankközi felhasználási lehetőségeiről: Totálisan félresiklik a Bitcoin, ha ez tényleg bejön

(#10074) janos666 válasza butch3r (#10073) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Írtak egy hírt egy kamu pletykáról? :C

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#10075) butch3r válasza janos666 (#10074) üzenetére


butch3r
senior tag

Úgy tűnik (bár nem néztem utána, igaz e vagy sem. Ha igaz örülök neki, bár különösebben nem hoz lázba :B

ma hír nap van úgy tűnik:)

Bitstamp Becomes First Nationally Licensed Bitcoin Exchange; License Applies In 28 EU Countries

(#10076) janos666 válasza butch3r (#10075) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Egy SteamDB nevű "valami"-nek a blogján volt Bitcoin hír, de hamar beleírták nagy betűkkel, hogy nekik semmi közük a Valve-hez (akié a Steam). Szerintem ebből indult ki a Valve-es Steam pletyka (és mikor nem volt többé nyoma, akkor hozzágyártottak egy kamu screenshot-ot).
Persze lehet, hogy tényleg tervezi a Valve, akár hamarosan (vagy most látva a kamu hírre adott reakciót komolyabban is átgondolják), de maga a hír szerintem akkor is kamu.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#10077) butch3r válasza janos666 (#10076) üzenetére


butch3r
senior tag

screenshottal nem találkoztam, csak ezzel a reddites forrással (amire hivatkozik origo).

[link]

szóval igazából screenshot se kell hozzá ;]

(#10078) shortcutme válasza janos666 (#10074) üzenetére


shortcutme
tag

Most néztem és nekem benne van a hivatalos oldalon (steampowered.com) a bitcoin fizetési mód. (bár lehet, hogy azóta már ez mindenkinek világos)

(#10079) butch3r válasza shortcutme (#10078) üzenetére


butch3r
senior tag

igen, határozottan valós:)

[link]

(#10080) janos666 válasza shortcutme (#10078) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Most már igen. A pletyka kipattanásakor viszont nem volt tényleges bizonyíték.
(Ha visszanézed, előre bebiztosítottam magam a kővetkező hsz-ben, hogy attól még tényleg jöhet Steam-re is, hogy egyelőre csak meg nem erősített pletyka a "hír").

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#10081) butch3r válasza janos666 (#10080) üzenetére


butch3r
senior tag

persze. amúgy én is azt hittem kamu

(#10082) janos666 válasza butch3r (#10081) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A Bitcoin-os fórumokon/chatekben már legalább egy éve leírtam párszor, kicsit vicc jelleggel, de félig komolyan gondolva, hogy szerintem belátható időn belül elfogadja majd a Steam (és hogy konkrétan a Steam lesz az első a hasonló nagyok közül - nem pl. az Origins, ők max azért fogják most bevezetni, mert a Valve már megtette, de elsőként sohasem tették volna).

Nekem ez most csak azért nem tetszik (időzítés tekintetében), hogy én hosszú távú és jelentős árfolyam emelkedésre számítottam már pár hónapja (olyasmikre, mint pl. ~800 USD még nyár elejéig), de így ez most elgondolkodtat, hogy a legutóbbi kis felfutás nem annak volt a megerősítő jele, hanem csak a hasonló pletykák/hírek szokásos lefutása.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#10083) butch3r válasza janos666 (#10082) üzenetére


butch3r
senior tag

árfolyam emelkedéssel kapcsolatban én arra lennék / leszek kiváncsi a nyári blokk feleződést beárazta e már a piac vagy akkor fog e emelkedni :F

(#10084) AnonyX


AnonyX
tag

https://www.instant-gaming.com/en/ - Itt is lehet Bitcoinnal vásárolni BitPay-en keresztül. Egyszerű és nagyszerű, ráadásul olcsóbb sokszor mint a Steam, Origin stb.stb...Itt vettem meg pl. Mortal Kombat X Premium változatot 8 euroért a Steames 39.99 euro helyett :) Na de félretéve az offolást, szuper dolog hogy a Bitcoin egyre jobban terjed. Mondjuk nekem még alig van, nem túl gyorsan szaporodik az Ethereum + Expanse bányászatból, de azért alakul :)

(#10085) janos666 válasza butch3r (#10083) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem a feleződésnek nem lesz hatása, hanem már legalább egy hónapja elkezdődött "beárazódni", ha be akart, tehát már most is azt érezzük (vagy egymagában, vagy mással egymásra lapolva) és majd mondjuk akkorra csúcsosodik.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#10086) Reggie0 válasza butch3r (#10083) üzenetére


Reggie0
félisten

Nincs ezen mit bearazni, majd bezar nehany banya.

(#10087) P3Dr0 válasza Reggie0 (#10086) üzenetére


P3Dr0
senior tag

De jo lenne ha par bánya bezarna. :)

(#10088) shortcutme


shortcutme
tag

Ha van a bitcoin mögött valós kereslet, akkor növekednie kell az árnak a felezés után, mivel egységnyi idő alatt fele annyi bitcoin fog keletkezni. + úgy lenne logikus, hogy a hashrate is jelentősen (30-50%-al) csökken közvetlenül a feleződés után, mivel egyébként mindenki fele annyit fog keresni, mint előtte és kétlem, hogy így fenntartható lenne bárkinek is.

(#10089) D@reeo válasza shortcutme (#10088) üzenetére


D@reeo
aktív tag

Akinek nem éri meg (és hosszútávon is úgy gondolja, hogy nem fogja megérni), az ki fog szállni.
Ez egy önszabályozó algoritmus...

Más:
Megvan a férfi, aki kitalálta a Bitcoint (Már megint... HOAX)

[ Szerkesztve ]

(#10090) Reggie0 válasza D@reeo (#10089) üzenetére


Reggie0
félisten

Miert lenne hoax? Allitolag digitalis alairassal igazolta,hogy o generalt par blokkot a fejlesztes alatt.

(#10091) shortcutme válasza Reggie0 (#10090) üzenetére


shortcutme
tag

Craig Wright's signature is worthless

Ami viszont mellette szól:

http://gavinandresen.ninja/satoshi

Így győzte meg Gavin Andresen-t

Saját megérzésem szerint is valamilyen furcsaság van mögötte, de szerintem a legfontosabb kérdés: Ha eddig olyan sokat áldozott arra, hogy névtelen legyen miért fedte fel most magát?

[ Szerkesztve ]

(#10092) D@reeo


D@reeo
aktív tag

"Miért" a kérdés?
Eddig tudta bárki is, hogy ki az a Craig Wright? Na jó, páran talán igen, de most a fél világ őt guglizza.
Holnapra lehet, hogy már ki lesz rabolva és/vagy halott.

(#10093) shortcutme válasza D@reeo (#10092) üzenetére


shortcutme
tag

igazából két "Miért?" van:

- Miért fedné fel magát Satoshi ennyi idő után, ha annyit áldozott arra, hogy névtelen legyen?
- Miért akarja Craig Wright elhitetni velünk hogy ő satoshi?

Ez utóbbira valószínű egyszerűbb válaszolni: Hírnév, beteg elme vagy épp arra játszik, hogy a valódi satoshi előlépjen és cáfolja, hogy ő lenne Craig Wright.

(#10094) Reggie0 válasza shortcutme (#10093) üzenetére


Reggie0
félisten

Mert arulja el valaki x ido utan, hogy o nyerte meg a lottot? Kar konteozni, az emberek hozzaallasa valtozik idovel.

(#10095) shortcutme


shortcutme
tag

I'm Sorry.

I believed that I could do this. I believed that I could put the years of anonymity and hiding behind me. But, as the events of this week unfolded and I prepared to publish the proof of access to the earliest keys, I broke. I do not have the courage. I cannot.

When the rumors began, my qualifications and character were attacked. When those allegations were proven false, new allegations have already begun. I know now that I am not strong enough for this.

I know that this weakness will cause great damage to those that have supported me, and particularly to Jon Matonis and Gavin Andresen. I can only hope that their honour and credibility is not irreparably tainted by my actions. They were not deceived, but I know that the world will never believe that now. I can only say I'm sorry.

http://www.drcraigwright.net/

[ Szerkesztve ]

(#10096) D@reeo válasza shortcutme (#10095) üzenetére


D@reeo
aktív tag

Most mondjam, hogy en megmondtam? :D

(#10097) schawo válasza D@reeo (#10096) üzenetére


schawo
titán

Megtudtuk, hogy nem tudtunk meg semmit. Vagy ő nakamoto, vagy nem ő nakamoto.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#10098) janos666 válasza schawo (#10097) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Hát, szerintem ha valaki több nekifutásban is eredménytelenül próbálta bizonyítani, hogy ő az, és feltételezhető, hogy ha tényleg ő lenne, akkor nem bénázná el ennyire a dolgot (sőt, ezt egész biztosra tudjuk az illetőről, hogy tudta mit kellett volna tennie, mikor hülyeségeket csinált, akár az övé a Sathosi név is, akár nem), akkor azért valószínűbb, hogy nem ő az (csak azért nem biztos, hogy nem ő az, mert ez lehetne szándékos "agyfa@szolás" is, hogy ügyesen kizárja saját magát a képből, mint egy hamis alibi, hogy nem lehet ő, ha most ilyen hülye...).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#10099) schawo válasza janos666 (#10098) üzenetére


schawo
titán

Emberünk az egyik nagy BTC szakértő, akiről fél éve folyamatosan találgatják, hogy ő A Nakamoto. Aztán egyszercsak látványosan előugrik a bukszusból, állítja magáról, hogy tényleg én vagyok. Előtár olyan vicces bizonyítékokat, amiről komoly szakértőként maga is tudja, hogy röhögve megcáfolják semmi perc alatt. Majd ugyanolyan látványosan bedurcizik, bemutatja a középső ujját, és elfogadja a vereséget. Szóval szándékosan hülyére vett mindenkit. Vagy azért, mert nem ő a nakamoto, és csak trollkodni akart, vagy azért mert ő a nakamoto, és csak trollkodni akart.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#10100) Reggie0 válasza schawo (#10099) üzenetére


Reggie0
félisten

Vagy elege volt, hogy rola talalgatnak, fuggetlenul attol, hogy o-e nakamoto.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.