Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

I. Általános tudnivalók

1. Mielőtt kérdezel, olvasd el legalább a II. részben levő linkeket és semmiképpen se félj a Google-t használni!
2. Igen, lehet pénzt keresni vele de nem könnyű és kockázatos, ezt nem lehet elég sokszor hangsúlyozni. Csak akkor fektess bele, ha van játszópénzed, mert lehet, hogy egyik napról a másikra bukod az egészet és még egy jó nagy áramszámlát is kapsz a nyakadba.
3. A bányászat nehézségi szintje immár több éve olyan magasra emelkedett, hogy a videókártyák teljesítménye alkalmatlan profitcélú Bitcoin bányászatra, még "ingyen" árammal is. Amennyiben bányászatból remélsz számottevő profitot, több millió forintos beruházásra lesz szükséged, célirányú hardver (ASIC) vásárlására és specializált hosting megoldásra (lehetőség szerint valahol ahol Magyarországnál jóval olcsóbb az elektromos áram ára).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10301) janos666 válasza AnonyX (#10300) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Kényelmes, ha szimpi a Coinbase (nekem nem): shiftpayments.com
Közepes kényelem (nekem van tőlük egy EUR plastic): cryptopay.me
De még a BitPay VISA is létezik, bár körülményesebb használni
... és biztos van még legalább 10, ami működik és másik 20-30, ami itthon nem (vagy átverés, illetve idővel letiltja a bank az egész szériát, amit erre vett az üzemeltető, stb)

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#10302) EXIEZ válasza janos666 (#10301) üzenetére


EXIEZ
senior tag

Ami neked van plastic kartya, azt itthon lehet hasznalni boltokban?
Nalam ez lenne a cel, hogy barmilyen kis sarki boltban ahol lehet karival fizetni elfogadja a bitcoint kartyan.
Az nem erdekel h mennyi a fee, v ilyesmi, elfogadja es kesz :D

Tied is ilyen?

(#10303) schawo válasza EXIEZ (#10299) üzenetére


schawo
titán

Lehet, hogy kevesebbre jön ki az adó. Mindig ki kell számolni. Van, amikor belföldi megoldás olcsóbbra jön ki.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#10304) D@reeo válasza EXIEZ (#10302) üzenetére


D@reeo
aktív tag

Nem egészen értem, hogy ez hogy tudna működni...

Olyat tudsz csinálni, hogy BTC-ért vásárolsz előre feltöltött bankkártyát és azt használod amíg van rajta keret. Így gyakorlatilag anonim maradhatsz a kártyahasználattal (de erre jobb a KP, ha ez a cél )

(#10305) janos666 válasza EXIEZ (#10302) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ugyan úgy elfogadják a bolti terminálok és ATM-ek, mint bármelyik VISA kártyát.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#10306) EXIEZ válasza janos666 (#10305) üzenetére


EXIEZ
senior tag

na kiraly. tudok par ilyen oldalt ami kuld egy fizikai kartyat es azzal shopolhatsz de ha elfogadja akkor kiraly :D

(#10307) sparks válasza EXIEZ (#10299) üzenetére


sparks
senior tag

Szia!
Nekem 2 ilyenem is van: Coinsbank és Advcash.
A Coinsbank az közvetlenül a beküldött bitcoinból dolgozik, azonnal vált aktuális árfolyamon és kb. 2% költséget vonnak le. Nekem bevált, EUR Visa kártyám van tőlük és nyaralásnál csak ezt használtam :C Fényképes azonosítás nélkül is talán 2500 EUR használható el, ha ennél több kell, akkor igazolvány kell. A költségeket érdemes előtte megnézni, de nekem nagyon bevált.
Van virtuális kártyájuk is, de arra meg inkább a másik jó, mert ott a költségek arra sokkal barátibbak, neten mindig azzal vásárolok, van EUR is USD virtuális kártyám is az AdvCash-től.

[ Szerkesztve ]

(#10308) EXIEZ válasza sparks (#10307) üzenetére


EXIEZ
senior tag

Ha jól értem a coinsbankot fizikaiban a másikat meg virtuálisan használod?
Engem csak a fizikai érdekel, mert virtuálisból tudok olcsón szerezni levonások nélkül, stb.

A fizikai coinsbankos karit magyarba használod? Ha igen, akkor mindig tokeletesen mukodik?
Az nem zavar ha levon pl 1-2-3% ot :D
2500 EUR alatt maradnek mindenkepp, mert az alatti osszegrol van szo.csak igy suli kozben jol jonne ha jopar dolgot meg tudnek venni itt ilyen karival, mint sima kp, aztan meg csucsulok a btc-n.

(#10309) sparks válasza EXIEZ (#10308) üzenetére


sparks
senior tag

Coinsbank mindenhol működik. Viszont mivel a kártya EUR alapú, így ha forintért vásárolsz, akkor újabb 3% (nevesített kártya esetén, non name kártyánál ez már 5%!) minuszod lesz, ennyi a váltási költség. De ez egy teljesen hagyományos VISA kártya.
Viszont a 2500 EUR a teljes, amit ilyen esetben elhasználhatsz, tehát nem havi vagy éves, hanem lifetime.
Ennél többnél azonnal fényképes igazolvány kell. Egyelőre én alatta vagyok, így nem küldtem el semmi papírt, csak adtam egy nevet és egy címet. Egy névre azt hiszem 1 alkalommal kérhető ilyen kártya...
Itt megtalálod a költségeket.
Legutóbb Portugáliában használtam és mindenhol működött hibátlanul. 1 alkalommal nem fogadta el egy kis bolti terminál, de másodszorra lehúzva már annál is működött. Itt sikeresen 2x levonták a kártyámról az összeget, amit 3-4 hét után automatikusan jóváírtak, tehát ez sem veszett el.
A supportjuk hibátlan (eddig), ahogy írtam nekik, szinte azonnal válaszoltak és segítettek.

[ Szerkesztve ]

(#10310) EXIEZ válasza sparks (#10309) üzenetére


EXIEZ
senior tag

szerintem mindegyik kártya EUR alapú, legalábbis olyat nem tudok hogy van HUF alapú is.
nekem csak HUF ra kell.
az 5% sem zavar, vagy 3%, kb mindegy, csak működjön.

2500 eurt nem lépném túl, mert ezt a keretet elhasználnám és kész. max másik címre igényelném ha tényleg kellene, de erre nem látok esélyt most.

[ Szerkesztve ]

(#10311) sparks válasza EXIEZ (#10310) üzenetére


sparks
senior tag

Van USD alapú és GBP alapú is, de ebből a szempontból szinte mindegy :)

(#10312) EXIEZ válasza sparks (#10311) üzenetére


EXIEZ
senior tag

az oké, csak EU ban gondolom az EUR előnyösebb :D
de ha nem akkor kb mindegy.

Ezekről tudsz valamit?

[Coinsbank]
[Advcash]
[Cryptopay]
[e-coin]

(#10313) sparks válasza EXIEZ (#10312) üzenetére


sparks
senior tag

Az első kettő pipálva, azokról beszélgettünk, az e-coint használtam, van is olyan kártyám, de drágának találtam nagyon, a Cryptopay-t nem ismerem.

(#10314) EXIEZ válasza sparks (#10313) üzenetére


EXIEZ
senior tag

Advcash et ajanlja par ismerosom, de en is az elso ketto kozott vacilalok epp.
A tobbi az csak alternativa, e coin is jo mert postaz ide, de ezt meg meglatom.
Mindketto eur balance szoval egyiknel sincs ilyen elony, max a valtas dij v ilyesmi de az kb nem erdekel. Megbizhatosag es mukodes a lenyeg.

(#10315) Penge_4


Penge_4
veterán

Irigylem egyesek lelkesedését, akik még hisznek benne, hogy feltalálhatják újra a spanyol viaszt. Úgy néz ki, az Ethereum is megy a levesbe...

Egy coin mind felett! (és az a Bitcoin) ;]

(#10316) schawo válasza Penge_4 (#10315) üzenetére


schawo
titán

Meh

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#10317) shortcutme válasza Penge_4 (#10315) üzenetére


shortcutme
tag

Nem az ethereumot tamadtak, hanem valaki letoltote a forraskodjat es csinalt egy alternativ halozatot amin alacsony volt a hashrate, igy vegre tudtak hajtani az 51%-os tamadast. (ez teljesen fuggetlen a coin-tol es egy bitcoin forkal is ugyanilyen egyszeru lenne)

(#10318) janos666 válasza Penge_4 (#10315) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor már indulj inkább ezzel: https://medium.com/@WhalePanda/latest (alulról felfelé, mert időrendben visszafelé van listázva).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#10319) zichie válasza Penge_4 (#10315) üzenetére


zichie
senior tag

Ha menne a levesbe, akkor már nagyot zuhant volna, de jelenleg is 10,3 EUR körül mozog egy ETH, tehát nem kezdte el mindenki pánikszerűen eladni, mint a DAO meghekkelésénél.

(#10320) sebipayne


sebipayne
tag

Próbálta már valaki közületek a Stop Shop-os Bitcoin ATM-et?
Én most először, de borzasztóan mérges vagyok. Mr Coin-on most kb. 176K a vétel 164K az eladás, ez az óbudai ATM meg 140K-ért veszi a Bitcoint. Hol van ez 7%-os eltérés az átlagárhoz képest??? Felháborító!

(#10321) sebipayne válasza sebipayne (#10320) üzenetére


sebipayne
tag

MOD: Szóval 176-ért adja és 164-ért veszi a Mr Coin és nem fordítva, de asszem értitek.
140K-s vétel kb. átverés ehhez képest.

(#10322) tejeskifly


tejeskifly
aktív tag

Sziasztok!

Bányászton töröm a fejemet.

Mit éri meg leginkább bányászni jelenleg? (az áram költséggel nem kell foglalkozni)
Milyen hardvert javasoltok? (célhardvere gondolok)

Első körben egy kisebb 30000-50000 körüli befektetéssel kezdeném a bányászatot. A végeredményt bitcoinra váltanám át.

(#10323) janos666 válasza tejeskifly (#10322) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ez relatív, de szerintem csapj hozzá egy nullát az induló költségkerethez, ha azt szeretnéd, hogy legyen valami értelme.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#10324) tejeskifly válasza janos666 (#10323) üzenetére


tejeskifly
aktív tag

Hobbi szinten űzném, ha van olyan megoldás, hogy építeni kell az eszközt még jobban évezném :)

(#10325) htc07 válasza tejeskifly (#10324) üzenetére


htc07
addikt

ha hobbizni akarsz, akkor bármire beruházhatsz, de profitot ne várj belőle (ha csak nem ultra hosszú távra tervezel és erősen bízol a százszoros árfolyamemelkedésben) :DDD

az otthoni profitos bányászatnak leáldozott lassan három éve.

(#10326) siemenss65 válasza tejeskifly (#10322) üzenetére


siemenss65
tag

Szia, ha a bitcoin topicban megkérded mit bányássz és a végeredményt bitcoinra váltanád, akkor esélyesebb, hogy valamilyen altcoint bányásznál nekik külön topicjuk van.

[ Szerkesztve ]

(#10327) EXIEZ válasza tejeskifly (#10324) üzenetére


EXIEZ
senior tag

az a baj, hogy hobbi szinten ezt így nem lehet.
vagy az van hogy többet beinvesztálsz vagy akkor csak olyan hobbi szintben bízhatsz amivel úgy kb 0-ra fogsz kijönni, vagy akkora kis hasznod lesz h ezért nem érte meg.

nem btc bányászás a célszerű hanem valami uj coint, azt átváltani btc-re és bízni benne hogy az uj coin árfolyama nőni fog, vagyis nem veszteséget termelsz ki.

ha ragaszkodsz ennyire a btc-hez akkor oké, bár szerintem 30000-50000-es invest-ből több profitot lehet termelni ha mást csinálsz.

(#10329) schawo válasza Overlocker (#10328) üzenetére


schawo
titán

Már 2016-ban is. Csak IBM szokásokhoz híven le van maradva. 2016-ban a banki szektorban a fejlesztési hívószó a megoszott könyvelés (distributed ledger DL). Az új EU PSD2 engedélyi szint lehetővé teszi a pusztán DL alapon működő, a hagyományos tranzakciós megoldások nélküli pénzforgalmi szervezetek létrehozását. És nőnek is ki a földből, mint a bolondgomba, én is ilyenen dolgozok épp, nem is egyen.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#10330) Cathfaern válasza schawo (#10329) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

De ugye ennek az eg vilagon semmi koze magahoz a BTC-hez (illetve az arfolyamahoz). Csak mielott valaki bevasarol, hogy a bankok miatt fel fog menni az arfolyam jovore :)

(#10331) schawo válasza Cathfaern (#10330) üzenetére


schawo
titán

Semmi, természetesen. Csak a technológia nagyon hasonló a btc tranzakciós technológiájához.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#10333) poli27


poli27
veterán

tud nekem valaki eladni 10,5$ értékű bitcoint? Egy oldalt támogatnék és csak azzal lehet....

(#10335) shortcutme


shortcutme
tag

AntRouter R1 wifi router beépített ASIC miner-el: http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=9SIABDB49N6944

(#10336) gurabli


gurabli
senior tag

Sziasztok!

Aránylag új vagyok BTC-téren, kérnék szépen egy kis segítséget. Azt látom, hogy vannak olyan szolgáltatások, ahol igényelhető plasztik Visa vagy MC, ami teljesen korrekt (leszámítva a hülye átváltási százalékot a HUF miatt).

A pesti Mr Coin ATM-ből hogyan tudok kp-t felvenni, hogyan megy pontosan az ATM használata, mi kell hozzá? Bemegyek az ATM-hez, a BTC wallet mobilon, beolvasom a QR-kódot és az ATM kiköpi a HUF kp-ét? Kell valamilyen regisztráció, ellenőrzés, stb?

Emígy úgy látom, hogy az árfolyamuk egész tűrhető, de pontosan melyik árfolyamot is kell nézni az oldalukon, ha az ATM-et akarom használni?
És még valami, az egyszeri kp kivételre vannak valamilyen limitek?

Köszönöm!

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#10337) poli27 válasza shortcutme (#10335) üzenetére


poli27
veterán

jha és az áramot se hozza vissza :D

(#10338) GabN73


GabN73
addikt

Sziasztok,

BitCoin Core szinkronizálását hogy lehetne felgyorsítani?
Utolsó 29 hétnél jár, de eléggé lassan megy.

Node-t adtam hozzá, a torrentes verziót is próbáltam, de amikor betöltené, akkor hibásnak írja, aztán újrakezdi...

/kezdő vagyok ilyen téren, ezt a fajta walletet is ki akarom próbálni, ennyi/

(#10339) janos666 válasza GabN73 (#10338) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Türelemmel, illetve jobb és/vagy nagyobb gyorsítótárazással, vagy még esetleg filerendszer tuninggal (hogy a sync write-ot is async-ként kezelje, mert az adatbázis azzal bombáz). Windows-on gyakorlatilag csak a -dbcache=xxxx (pl. 1024, 4096, attól függ mennyi a szabad RAM-od, amire rátelepedhet) játszik, Linux-on pedig nagyon rendszer specifikus a dolog ahhoz, hogy vak tippeket adjon bárki. Vagy persze egy gyors SSD-re kell tenni (de legyen ~100Gb szabadon) és gyakorlatilag az számít milyen gyors egy CPU mag, nem az hogy mennyi van belőlük.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#10340) GabN73 válasza janos666 (#10339) üzenetére


GabN73
addikt

Köszi szépen, akkor marad a türelem, "már csak" 11 hét :)) a dbchache maxon pörög természetesen, sajna nem fért el SSD-n. :(

(#10341) haxiboy


haxiboy
veterán

Sziasztok! Bár nem bitcoin, Z-casht megéri még bányászni GPU/CPU-val?

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#10342) Dexar007 válasza haxiboy (#10341) üzenetére


Dexar007
veterán

Szia!
Van litecoin / altcoin topik.
De egyebkent igen,me'g meg.

Give me your cum,bull!

(#10344) schawo válasza zsolti_20 (#10343) üzenetére


schawo
titán

-

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#10345) deadwing


deadwing
addikt

Van valami trükkje egy bitpay-es regisztrációnak? Azt mondja hogy Hungary not allowed, de ha a 220 volt-tól akarok vásárolni, bitpay kéne hozzá...
Vagy regelni sem kell?

[ Szerkesztve ]

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#10346) zsolti_20 válasza schawo (#10344) üzenetére


zsolti_20
senior tag

Köszi értem a célzást, esetleg a jövőben van még esély arra hogy fellendül újra a dolog? Mostanában elég minuszos a dolog még bányászgéppel is.

(#10347) Reggie0 válasza deadwing (#10345) üzenetére


Reggie0
félisten

Miota kell hozza regisztralni?

(#10348) deadwing válasza Reggie0 (#10347) üzenetére


deadwing
addikt

Nem tudtam, hogy nem kell, de már tudom :P

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#10349) deadwing


deadwing
addikt

PC-re -nem mobilra- mi most a legjobb wallet? Olyasmi kéne mint a Multibit, ami nem töltöget le 35123523452 gigát. Vagy a Multibit HD jónak mondható?

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#10350) janos666 válasza deadwing (#10349) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Én ezt raktam fel még régen a telefonomra, de igazából sohasem futottam össze senkivel, aki BTC-vel akart fizetni, vagy kifizetve lenni. Mycelium - "The Default Bitcoin Wallet"

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.