Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

I. Általános tudnivalók

1. Mielőtt kérdezel, olvasd el legalább a II. részben levő linkeket és semmiképpen se félj a Google-t használni!
2. Igen, lehet pénzt keresni vele de nem könnyű és kockázatos, ezt nem lehet elég sokszor hangsúlyozni. Csak akkor fektess bele, ha van játszópénzed, mert lehet, hogy egyik napról a másikra bukod az egészet és még egy jó nagy áramszámlát is kapsz a nyakadba.
3. A bányászat nehézségi szintje immár több éve olyan magasra emelkedett, hogy a videókártyák teljesítménye alkalmatlan profitcélú Bitcoin bányászatra, még "ingyen" árammal is. Amennyiben bányászatból remélsz számottevő profitot, több millió forintos beruházásra lesz szükséged, célirányú hardver (ASIC) vásárlására és specializált hosting megoldásra (lehetőség szerint valahol ahol Magyarországnál jóval olcsóbb az elektromos áram ára).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10551) siemenss65 válasza csaba951 (#10550) üzenetére


siemenss65
tag

és ők még szolídabban csinálják, mint az a pár napja linkelt másik brigád, amelyik egy nap alatt százszoros hasznot lengetett be.

(#10552) schawo válasza csaba951 (#10550) üzenetére


schawo
titán

csak egy y van fölöslegben

double our coins in just 100 hours :D

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#10553) Htibimor válasza csaba951 (#10550) üzenetére


Htibimor
senior tag

Értem én! De ha egyszer kétszer bejön! Egy próbát megér, vagy nem?! 0,1 BTC még nem a világ! Ha egy 5-6 kör bejönne!

[ Szerkesztve ]

Core i52500k@4,5, 16gb ddr3/1600, 2x128gb Corsair SSD, 500 gb Samsung SSD, ASUS GTX970 STRIX 4GB, Corsair GS600 táp, LG 27EA73LM-P

(#10554) schawo válasza Htibimor (#10553) üzenetére


schawo
titán

Mennyit ígért a másik? 100 óra alatt dupláz? Én megígérem, hogy 100 óra alatt háromszorozom. Mindjárt küldöm a tárcaszámot, ahova utalhatsz.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#10555) almafa42 válasza Htibimor (#10553) üzenetére


almafa42
aktív tag

Jobban jársz ruletten a pirossal, ott 48.5% esélyed van kb, hogy megduplázd a pénzed. Egy próbát megér, nem? Ráadásul 20 mp sokkal gyorsabb mint 100 óra.

[ Szerkesztve ]

(#10556) Chal válasza Htibimor (#10553) üzenetére


Chal
addikt

Persze, simán működnek ezek, hiszen ott írják, tehát akkor úgy van. De azt javaslom várj egy kicsit, este felé küldök egy másik linket, ott háromszor ennyit adnak, csak még meg kell csinálnom az oldalt :D

[ Szerkesztve ]

(#10557) Dexar007 válasza Htibimor (#10553) üzenetére


Dexar007
veterán

Ha csak 1000 ember gondolkozik igy,akkor nekik mar a vilag lesz.:D

Give me your cum,bull!

(#10558) Htibimor válasza Dexar007 (#10557) üzenetére


Htibimor
senior tag

Értem egy hülye vagyok! Van még valaki, aki le akarja írni?!

Core i52500k@4,5, 16gb ddr3/1600, 2x128gb Corsair SSD, 500 gb Samsung SSD, ASUS GTX970 STRIX 4GB, Corsair GS600 táp, LG 27EA73LM-P

(#10559) Chal válasza Htibimor (#10558) üzenetére


Chal
addikt

Nem, köszi, ez így elegendő :)

(#10560) kem


kem
addikt

Hajt itt valaki Antminert rajtam kivul? :))

Köszi!

(#10561) insomnia válasza kem (#10560) üzenetére


insomnia
tag

Miert kerdezed? Sokfele antminer van :-)

(#10562) kem válasza insomnia (#10561) üzenetére


kem
addikt

Kivancsi lennek hofokokra, meg, hogy ki hogyan oldotta meg a tavoli elerest ha pl remote locationon van. nekem s7 van es most tervezem kirakni a lakasbol egy Raspberry Pi-vel.

Köszi!

(#10563) ch003067


ch003067
addikt

Sziasztok !

Ha automatából vennék bitcoint akkor hogy működne ez a folyamat ?

A receiving adresst kell majd megadni, és erre fog jönni a pénz ?

(#10564) shortcutme válasza butch3r (#10547) üzenetére


shortcutme
tag

Ennyi:
USD 1.30k 48.22%
CNY 721 26.83%
EUR 435 16.17%

Szerintem ez még csökkenni is fog, amikor rájönnek a kínaiak, hogy 0.2% fee-vel nem éri meg botokkal tradelni.

[ Szerkesztve ]

(#10565) shortcutme válasza ch003067 (#10563) üzenetére


shortcutme
tag

Igen, QR kódba fogja bekérni:

https://www.youtube.com/watch?v=7h08OxoR4u0

(azóta lehet, hogy SMS ellenörzést is beletettek)

(#10566) ch003067 válasza shortcutme (#10565) üzenetére


ch003067
addikt

Köszi ! :R

(#10567) butch3r válasza shortcutme (#10564) üzenetére


butch3r
senior tag

csökkent is rendesen, 24h-t nézve usd vezető is. mondjuk árfolyam egyelőre nem sínylette meg, remélem nem is fogja :)

(#10568) Htibimor


Htibimor
senior tag

Sziasztok!

6db rx 470-el milyen hash-re lehet számítani bitcoin bányászatnál?

Core i52500k@4,5, 16gb ddr3/1600, 2x128gb Corsair SSD, 500 gb Samsung SSD, ASUS GTX970 STRIX 4GB, Corsair GS600 táp, LG 27EA73LM-P

(#10569) schawo válasza Htibimor (#10568) üzenetére


schawo
titán

~ 0

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#10570) almafa42 válasza Htibimor (#10568) üzenetére


almafa42
aktív tag

Altcoinokat próbálj meg bányászni, van erre külön topic a fórumon. BTC-e csak céleszközzel érdemes (vagy még úgy sem)

(#10571) insomnia válasza kem (#10562) üzenetére


insomnia
tag

Ugye ha elmegy az aram vagy az internet akkor oda kell menned ...
Amugy meg egy barmilyen Teamvieweres pc-t ele raksz, vagy engedelyezed az rdp-t a gepen es tudod managelni, de valoszinu nem az antmineren a linux fogja megadni magat, hanem vagy az internet, vagy az aram vagy a tap fogja megadni magat....

(#10572) Xpredi01


Xpredi01
tag

Sziasztok!
Olyan problémám lenne, hogy coinbase-en regisztráltam még anno kíváncsiságból egy számlát, és akkor egy lapos elemér szintű kamu nevet adtam meg. Most már egy értelmezhető összeg gyűlt össze rajta, és szeretném "érvényesíteni" is a pénztárcát, nehogy baj legyen a jövendőbeli fizetéseknél.. Persze a nevet nem engedi megváltoztatni. Van valami mód rá, vagy regisztráljak egy újat, és küldjem át oda a BTC-t?

Amennyiben nem validálom magamat, törlik a számlát? - nem találtam erre vonatkozó infót.

[ Szerkesztve ]

(#10573) deadwing válasza Xpredi01 (#10572) üzenetére


deadwing
addikt

Küldd át Krakenre és ott regelj egy normális számlát.

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#10574) insomnia válasza deadwing (#10573) üzenetére


insomnia
tag

Budapesten meg mindig veszek Bitstamp arfolyamon btc-t, ha valakinek akadna kisebb vagy nagyobb osszeg a tarcajaban :-)

(#10575) deadwing válasza insomnia (#10574) üzenetére


deadwing
addikt

Én megvárom az 1000 eurós árfolyamot inkább :)

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#10576) Dexar007 válasza deadwing (#10575) üzenetére


Dexar007
veterán

En eladom neki 1200-ert. ;]

Give me your cum,bull!

(#10577) insomnia válasza Dexar007 (#10576) üzenetére


insomnia
tag

Minden topicba kell egy troll... de minek?

(#10578) evko


evko
aktív tag

Sziasztok!

Bányászat....
Erről mi a véleményetek?
Egy ilyennel, vagy hasonlóval sincs értelme bányászni?
Aki tapasztaltabb mit mond rá?

EZ AZ...

Érdekelnének a konkrét érvek.. Nem csak az, hogy drága az áram.. :)

Most az sem érdekel, hogy 1 vagy 2 millióba kerül egy ilyen vagy hasonló..
A lényeg azon van, hogy ilyen/hasonló cuccal megérné-e bányászni? Kiszámolva hogy néz ez ki?

Köszi :R

--- 2013...Ha valaki valami jó bizniszt tud, írjon rám mindenképp!!! ---

(#10579) D@reeo válasza evko (#10578) üzenetére


D@reeo
aktív tag

Szia
Már ott megbukik a milliomossá váló terved, hogy amit linkeltél az nem bányászgép, hanem egy szervergép és egy BTC+LTC pool forráskódja.
legalább a hirdetést olvasd el

+én vagyok olyan jóindulatú, hogy azt feltételezem, hogy van rajta egy szép backdoor, amin keresztül 3-6-9 hónap múlva szépen lenullázzák a hot wallet tartalmát

[ Szerkesztve ]

(#10580) anarchic válasza evko (#10578) üzenetére


anarchic
tag

Nagy átbaszás :)
A PCkkel való bányászat már réges-régen értelmét vesztette visszaolvasva sokan írták már. (még GPU sincsen benne ami esetlegesen bányászna is neked benne)
"up to" Az előttem hozzászóló, kifejtette ezt.

Többre mész egy Antminer géppel esetleg "1445 USD" + Vám. (S9)
De sokak szerint a bányászat már nem túl profitáló dolog. (esetlen ingyen áram lehetősége változtat ezen)

[ Szerkesztve ]

etc..

(#10581) evko válasza anarchic (#10580) üzenetére


evko
aktív tag

Na szóval, akkor antminer S9...

Most Power Efficient Miner in Existence: 0.098 J/GH
Azaz 14TH/s előállítása 1378J-t emészt fel, jól gondolom?

Most ez tovább számolva hogy is van? :)

[ Szerkesztve ]

--- 2013...Ha valaki valami jó bizniszt tud, írjon rám mindenképp!!! ---

(#10582) insomnia válasza evko (#10581) üzenetére


insomnia
tag

Tappal kb 650.000 Ft ha lehet kapni, azt is szamold bele hogy ezt a 650-et masba fekteted ami ugyancsak jovedelmez. Valamint azt a rizikot is erdemes szamolni, hogy elromlik, garanciaba vissza kell kuldeni ami nemcsak koltseges hanem idobe is telik ami bevetel kieses.

(#10583) evko válasza insomnia (#10582) üzenetére


evko
aktív tag

Na jó estét! :)

Ötlet, de ez csak ötletelgetés...
Valami napelemes megoldással egy S9-est meghajtani nem lehetne?
Nem akarok sem napelemet, sem S9-et venni, de érdekelne, hogy ez megvalósítható lenne-e... Esetleg?

--- 2013...Ha valaki valami jó bizniszt tud, írjon rám mindenképp!!! ---

(#10584) evko válasza insomnia (#10582) üzenetére


evko
aktív tag

650-et mibe fektetnél, ami jövedelmez?
Szerintem ez nagyon kicsi összeg ahhoz, hogy jövedelmezzen. De lehet én látom rosszul...

--- 2013...Ha valaki valami jó bizniszt tud, írjon rám mindenképp!!! ---

(#10585) Reggie0 válasza evko (#10583) üzenetére


Reggie0
félisten

A napelemes aram dragabb, mint ami a konnektorbol jon. Es meg kiszamithatatlanabb is.

(#10586) insomnia válasza Reggie0 (#10585) üzenetére


insomnia
tag

Azert ez nem ilyen egyszeru.
Alapvetoen ketfele rendszer letezik a sziget uzem, amikor te magad eltarolod az energiat, erre forradalmi megoldas hatalmas akkuk helyett a tesla csoda talalmanya.
A masik amikor visszataplalod a szolgaltatonak a tultermelest.

Valoban kicsit bonyolult itthon napelemes megoldast kiepiteni, vagy mas megujulo energiat ado kiseromuvet kulonbozo kulso tenyezok vegett.

Jobban jarsz ha masba fekteted a penzt, mint sok milliot napelemes rendszerekbe fektetni amelyeknek a megterulese 20-30 ev.

(#10587) insomnia válasza evko (#10584) üzenetére


insomnia
tag

Ez a bitcoin topic ...

(#10588) Reggie0 válasza insomnia (#10586) üzenetére


Reggie0
félisten

Pont ilyen egyszeru, barmilyen uzemrol is van szo. Csak az allamilag tamogatott visszataplalas eri meg, de akkor nem megy rola banyaszgep.

(#10589) Dexar007 válasza Reggie0 (#10585) üzenetére


Dexar007
veterán

Ezt azert atgondolnam..

Ha van felesleges 1.5 milliod mit csinalsz vele? Berakod a bankba hagy kamatozzon evi -3%-ot inflacioval korrigaltan,vagy veszel allampapirt.Mas lehetoseg nem nagyon marad.

Give me your cum,bull!

(#10590) almafa42 válasza Dexar007 (#10589) üzenetére


almafa42
aktív tag

Így van, mert a bankbetét az egyetlen ésszerű befektetés. /s

(#10591) Dexar007 válasza almafa42 (#10590) üzenetére


Dexar007
veterán

Allampapir inflacio + 3% vagy mennyi? Ezen kivül tudsz jobbat,ami kockazatmentes?Hallgatlak.

Give me your cum,bull!

(#10592) evko válasza almafa42 (#10590) üzenetére


evko
aktív tag

Ésszerű.. Kinek mi az ésszerű.
Szerintem ha 1,5 milliót "beteszek valahová" és lesz rajta 1 év alatt 80 ezer ft-om, ami mondjuk 5% körüli, az nagyon messze áll az ésszerűtől. De kinek mi...
Aligha nevezném befektetésnek... Bár, tényleg kinek mi...

--- 2013...Ha valaki valami jó bizniszt tud, írjon rám mindenképp!!! ---

(#10593) Dexar007 válasza evko (#10592) üzenetére


Dexar007
veterán

Hat minek nevezned? Mi szamit a te szemedben befektetesnek?

Give me your cum,bull!

(#10594) evko válasza Dexar007 (#10593) üzenetére


evko
aktív tag

80 ezer ft profit eléréséhez (és még azt ki is tudd venni 1 év alatt) nem kell 1 milliót befektetni... Főleg nem 1,5-öt...
A szememben az lenne a befektetés, ha 1,5-öt beteszek és termel 0,5-öt.
Nem 0 rizikóval. De ez alatt én fölöslegesen nem tenném sehová sem a másfél millámat.

Különben pedig ha jól gondolom egy miner is hoz havi 8% körüli összeget (S9), veszek 2 minert, megy 6 hónapig, hozott mondjuk csak 30%-ot, máris jóval több a nyereségem, mint 80 ezer ft. Majd eladom fél év múlva majd annyiért, amennyiért vettem. Ez is befektetés pl. Bár erre egyesek azt mondják, szar. Hát, ha ez szar, akkor a banki és társai vajon milyenek...

[ Szerkesztve ]

--- 2013...Ha valaki valami jó bizniszt tud, írjon rám mindenképp!!! ---

(#10595) Dexar007 válasza evko (#10594) üzenetére


Dexar007
veterán

"A szememben az lenne a befektetés, ha 1,5-öt beteszek és termel 0,5-öt."

Ezt szerencsejateknak hivjak.

,,Nem 0 rizikóval. De ez alatt én fölöslegesen nem tenném sehová sem a másfél millámat"

..es örülsz neki,hogy evente egyre kevesebbet er.:D

Give me your cum,bull!

(#10596) evko válasza Dexar007 (#10595) üzenetére


evko
aktív tag

Na most, én jelenleg 30 ezer ft-ból is jóval több profotot csinálok, mint 80 ezer ft. A profitról beszélek.
Én nem örülök neki, ha inflálódik. De van olyan hülye, aki a bankba rakja több évre és még ráfizet.
Őt röhögheted, mert számolni sem tanult meg.
Ez nem szerencsejáték.. Semmi köze a szerencsejátékhoz.,

Viszont ha semmi út nincs a nagy szakértők szerint, csak az, hogy betesszük ilyen többet vesztel, mint nyersz hülyeségekbe a pénzed, akkor ezek a szakértők azt is mondják már meg, hogy miért/hogyan lettek milliomosok? És a többi.
De tudom a választ. Mindenki lop, mindenki csal, aki 3% hozamnál többre vágyik évente...

Én momentán évi 10% hozamért semmibe sem teszem bele a pénzem... Nem hiszem, hogy van értelme 500 ezret beteni évi 50 ezer ft nyereségért. De kinek a pap, kinek a tudom is én.

Az igazság ott van, hogy nem a legeslegeslegeslegaljáról kellene megközelíteni ezt a befektetés témát. Ez épp olyan, hogy bemegyek a vodához szerződést kötni, majd anyázok, hogy hogy átcsesztek...
A bankok/szolgáltatók a népnek a legrosszabb feltételeket/kondíciókat kínálják.
De így van ez jól. Ezeken keresnek a tájékozottak. :)

Szép napot! :)

--- 2013...Ha valaki valami jó bizniszt tud, írjon rám mindenképp!!! ---

(#10597) evko


evko
aktív tag

Történhet olyan, hogy holnap egyszer csak összeomlik/bedől az egész bitcoin?
Vagy azért ez nem ilyen..?

--- 2013...Ha valaki valami jó bizniszt tud, írjon rám mindenképp!!! ---

(#10598) butch3r válasza evko (#10597) üzenetére


butch3r
senior tag

nem túl valószínű 16 milliárd dolláros piaci érték mellett de attól még történhet. Főleg ha valami katasztrófa miatt találnának valami funademantális hibát a kódban...

(#10599) Reggie0 válasza Dexar007 (#10589) üzenetére


Reggie0
félisten

Vagy veszel bitcoint, reszvenycsomagokat, stb.. Sok mindent lehet, de pont a napelem nem az ami egykonnyen megterul. Visszataplalo invertel nelkul meg ertelme sincs, mert annyi energiat nem tudsz betarolni, mint amennyi felesleg keletkezik egy erosebb nyari napon, igy vagy kukaba megy, vagy reszosszeget kapsz erte. De csak banyagepre hasznalni a napelemet nem eri meg.

(#10600) Reggie0 válasza evko (#10597) üzenetére


Reggie0
félisten

Mivel a kiosztott coinok jelentos resze all es kis resze forog, igy ha ezek mozgasba lendulnek, akkor jelentos arfolyam esesre lehet szamitani. De mint rendszer nem szunik meg.

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.