Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

I. Általános tudnivalók

1. Mielőtt kérdezel, olvasd el legalább a II. részben levő linkeket és semmiképpen se félj a Google-t használni!
2. Igen, lehet pénzt keresni vele de nem könnyű és kockázatos, ezt nem lehet elég sokszor hangsúlyozni. Csak akkor fektess bele, ha van játszópénzed, mert lehet, hogy egyik napról a másikra bukod az egészet és még egy jó nagy áramszámlát is kapsz a nyakadba.
3. A bányászat nehézségi szintje immár több éve olyan magasra emelkedett, hogy a videókártyák teljesítménye alkalmatlan profitcélú Bitcoin bányászatra, még "ingyen" árammal is. Amennyiben bányászatból remélsz számottevő profitot, több millió forintos beruházásra lesz szükséged, célirányú hardver (ASIC) vásárlására és specializált hosting megoldásra (lehetőség szerint valahol ahol Magyarországnál jóval olcsóbb az elektromos áram ára).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11651) Reggie0 válasza ignorant (#11650) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem az a kerdes, hogy en szemely szerint mit latok, hanem hogy milyen az emberek varhato viselkedese. En egyedul semmit sem jelentek es remelem masoknak sincs ketseguk onmaguk felol :)

[ Szerkesztve ]

(#11652) ignorant válasza Reggie0 (#11651) üzenetére


ignorant
senior tag

Hat ezzel a hozzaallassal nem csodalkozom.

Erdekes modon mashol tudnak epiteni dolgokat az emberek.

A magyarok meg gornyednek a chartok elott arra jatszva hog tobb legyen ebbol: http://m.cdn.blog.hu/pa/papalevente/image/matolcsy_a_penzen.jpg

(#11653) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Őrült piramisjáték robbant be Magyarországra

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#11654) P3Dr0 válasza ignorant (#11652) üzenetére


P3Dr0
senior tag

Mindig meglepodok ezeken a Magyar ellenes kirohanasaidon. :)

Felve teszem fel a kerdest de azert hajt a kivancsisag,hogy ennyire utalsz ott elni? :U

Amugy az otthoni chart elott gonyedok szama kutya faksza ahhoz kepest ahany ember pl. nyugat eu-ban vagy akar Kinaban is "görnyed" Amerikarol mar nem is beszelve. :) Ecosystem ide, ecosystem oda itt a penz beszel. Mindenkit a penz hajt, penz motival. Azert jarnak az emberek pl. dolgozni is,hogy penzuk legyen, hogy megeljenek. Ilyen szemet vilagot elunk. Persze mindig is lesznek uttorok, teknikaban eloljarok ami tok jo es nelkuluk az emberiseg nem fejlodne. Persze a jo dolgokat a penzpiacok is szerintem eloszeretettel implementaljak de kb. ennyi. Rideg vilag ez es az emberek 99,8%-a köp az egesz ecosystemre. Legyen nyereseg amivel a sajat kis vilagat epitgetheti, szepitgetheti a tobbi nemlenyeg. Es ez nem Magyar tulajdonsag ez emberi onzoseg, mohosag. Szerintem..... :U

(#11655) mepet válasza Ciccuka (#11653) üzenetére


mepet
addikt

Ez tényleg csak valami szutyok piramisjáték, több szót nem is érdemel...

A napi 1%-ról ugrott be: anno volt egy olyan weblap, hogy Bitcoin Arbitage. Arbitázs műveletekkel kerestek pénzt (tehát a váltók közti árfolyamkülönbségen nyerészkedtek). A honlap szuperül működött, beküldted a BTC-t, naponta átlag több, mint 1%-al nőtt az egyenleged, majd ezután bármikor visszakérhetted a BTC-det, amit kb. azonnal ki is küldtek. Túl szép, hogy igaz legyen? Pedig hónapokig tökéletesen működött. Aztán minden előjel nélkül lehúzták a rolót és megléptek az összes lóvéval... Tehát csak a szokásos történt.

Ami túl szép, hogy igaz legyen, az nem igaz. Aki ilyennek bedől... Na mindegy, nem az áldozatok a hibásak természetesen, de azért mindent nem kéne elhinni, főleg akkor, ha első és sokadik ránézésre is piramisjátékról van szó...

(#11656) Casanova*


Casanova*
veterán

újra megveszitek a BCC-t? mikor szálltok be? megint esik nagyon...

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#11657) melkah válasza Casanova* (#11656) üzenetére


melkah
tag

En elobb kiszalnek, csak menjen 500 fole :D, utana felollem mehet barmeddig lefele, de ha elegge lent lesz, akkor ujra beszalok. :D

(#11658) Casanova* válasza melkah (#11657) üzenetére


Casanova*
veterán

mikor szállnál be? mennyi az az eléggé lent? :DDD mondjuk bittrexen 650 fölött van. :D

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#11659) melkah válasza Casanova* (#11658) üzenetére


melkah
tag

Ha latom, hogy kanyarodik akkor :D, vagy 50-100 kornyekeben en mar hiszem, hogy erdemes lenne beszalni, de ez semmi tobb mint hasamra utott saccolas :D.

(#11660) Casanova* válasza melkah (#11659) üzenetére


Casanova*
veterán

szerintem még várok. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#11661) Reggie0 válasza ignorant (#11652) üzenetére


Reggie0
félisten

Mert mashol a vasarloero is magasabb. Ennek hianya megoli itthon az innovaciot. Nem kell zseninek lenni, hogy erre is rajojj.

(#11662) mepet válasza Casanova* (#11658) üzenetére


mepet
addikt

Bittrexen BCH: továbbra is se ki, se be...

(#11663) laci06


laci06
senior tag

Tudtok mondani pár megbízható tőzsdét? Ahogy nézem a coin-oknál mindig az exchange-kel van a gond.
Egyelőre Coinbase, Kraken, Bitstamp ahova regisztrálni tervezek. Ezek közül van amelyiket felejtsem el inkább?

(#11664) Patry0t válasza laci06 (#11663) üzenetére


Patry0t
tag

én HitBTC-n, Krakenen és Bittrex-en vagyok.

(#11665) Casanova* válasza Patry0t (#11664) üzenetére


Casanova*
veterán

Bittrex

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#11666) P3Dr0


P3Dr0
senior tag

Ma realizaltam a tegnapi hasznot miutan a krakenrol delben megerkezett.
Elore is koszonom a kinai altcoinnak. :DDD

(#11667) Casanova* válasza P3Dr0 (#11666) üzenetére


Casanova*
veterán

:C :C

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#11668) Dexar007 válasza P3Dr0 (#11666) üzenetére


Dexar007
veterán

Az ilyen szarokkal nagyon lehuznak nem?

Give me your cum,bull!

(#11669) P3Dr0 válasza Dexar007 (#11668) üzenetére


P3Dr0
senior tag

Nem! Napi aron vettem 1 uncia arany. Tudom regimodi dolog de ez legalabb a kezemben van es ha minden kripto bedolne ezek meg mindig a kezemben lesznek.

(#11670) Dexar007 válasza P3Dr0 (#11669) üzenetére


Dexar007
veterán

Osztan beleharaptal e? ;] Hol vetted,hogy ilyen gyorsan a kezedbe kerult?

Give me your cum,bull!

(#11671) Patry0t válasza P3Dr0 (#11666) üzenetére


Patry0t
tag

1 uncia? Ezek szerint tegnap 1200$-t kerestél? :D

[ Szerkesztve ]

(#11672) Dexar007 válasza Patry0t (#11671) üzenetére


Dexar007
veterán

Igen :K Irta is..ugyhogy most habzsidozsi van,meg tescozas. ;]

Give me your cum,bull!

(#11673) Reggie0 válasza Dexar007 (#11668) üzenetére


Reggie0
félisten

Pont annyira, mint amennyire te fogod behuzni azt akinek eladod. A piacon a felar egyforman megvan.

[ Szerkesztve ]

(#11674) P3Dr0 válasza Dexar007 (#11672) üzenetére


P3Dr0
senior tag

Itt nincs tesco :)

(#11675) P3Dr0 válasza Dexar007 (#11670) üzenetére


P3Dr0
senior tag

Göteborgban van aranykereskedes. Ahogy megjott a zseton mentem is vasarolni. Ezzel meggatolva,hogy minenfele marhasagot vegyek :)

(#11676) Dexar007 válasza P3Dr0 (#11675) üzenetére


Dexar007
veterán

Büszke vagyok rad. :DDD Ahhoz kepest,hogy indult.. :)

Give me your cum,bull!

(#11677) ff-thomas válasza P3Dr0 (#11669) üzenetére


ff-thomas
aktív tag

:) Ennek is csak addig van értéke, míg az, akinek el akarod adni, szintén értéket tulajdonít neki.

[ Szerkesztve ]

find a way or make one..

(#11678) Patry0t válasza ff-thomas (#11677) üzenetére


Patry0t
tag

sztem ennek mindíg lesz értéke. A pénz eléghet, elszakadhat, bedőlhet a bank, elinflálódhat stb. Az arany ott marad, az nem oxidálódik, akárhányszor beolvasztható, újraönthető. Savban ugyan feloldható, de veszteség nélkül visszanyerhető. Az arany mögé nem kell fedezet, az arany maga a fedezet.

(#11679) P3Dr0 válasza Dexar007 (#11676) üzenetére


P3Dr0
senior tag

Koszonom :) Lassan de biztosan. De az a franya doge kilohetne mar :DDD

(#11680) schawo


schawo
titán

cex.io-nál is beindult a BCH párok (USD, EUR, GBP, BTC) kereskedése.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11681) butch3r válasza schawo (#11680) üzenetére


butch3r
senior tag

ők hány confirmationt várnak ?

(#11682) schawo válasza butch3r (#11681) üzenetére


schawo
titán

Nem tudom, csak megosztottam a hírt.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11683) L4mie


L4mie
veterán

tud valaki egy bcc-t kezelő walletet ajánlani ami kezeli a forknál jelenlévő BTC-t tartalmazó walletem privát key-ét?

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#11684) sparks válasza L4mie (#11683) üzenetére


sparks
senior tag

Szia!
Electron cash 2.92 működik hozzá.
Pár fontos dolog:
Először bekapcsoltam 2FA-t és jelszót is adtam meg, de úgy hibaüzenetet kaptam mindig, amikor küldtem volna ki BCC-t, aztán megtaláltam a neten a megoldást.
Nem kell megadni 2FA-t és jelszót, ezután a behúzott BCC-ket el is tudod küldeni. Sajnos bugos a program.
Első körben kisebb összeggel próbálkozz, ha minden OK, akkor ezen keresztül át tudod küldeni váltóba a pénzt.
És a legfontosabb: mielőtt meg adod neki a privát kulcsodat, mindenképp ürítsd le a BTC-ket arról a walletről, mivel így a privát kulcsodat simán lenyúlhatja az Electron cash készítője (és a rajta levő BTC-ket is) és az ördög nem alszik. Meg hát másolgatni is fogod a gépeden, stb...
De nekem így működött simán.

(#11685) Patry0t


Patry0t
tag

ti mindegyik oldalon használtok 2FA-t (2-factor-authentication)? Én HitBTC-n, Krakenen és Bittrexen vagyok fent, de mindenhol bekapcsoltam. Valamint ti verifikáljátok magatokat a lehető legmagasabb szintre? Nem tudom ennek van-e valami biztonsági kockázata. Pl feltörik a weboldalat a hackerek és ellopják az identitásod, mivel mindenféle fontos papírod náluk van..

(#11686) sparks válasza Patry0t (#11685) üzenetére


sparks
senior tag

2FA nekem mindenhol szigorúan bekapcsolva, anélkül nem is küldök semmit. Én az Authenticator Plus nevű appot használom ehhez (fizetős, megvettem), mert felhőbe azonnal készül titkosított backup, így nem veszíthetem el a kulcsokat. És egy újratelepítésnél sem gond az egész.

Én verifikáltattam magam jópár oldalon, biztonsági kockázata van a dolognak az általad is megírt tényezők miatt, de pl. Krakenről nem tudsz fiat pénzt kiutalni nélküle. Sokan viszont nem tesznek így, hanem anonim módon tolják, ezt el kell dönteni, hogy neked hogy éri meg a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#11687) almafa42


almafa42
aktív tag

És voila, 3k felett vagyunk. A novemberben esedékes HF azért érdekes lesz, bárhova viheti még az árfolyamot. Egyelőre úgy néz ki a piac pozitívan árazta be az elmúlt hetek eseményeit.

(#11688) P3Dr0 válasza almafa42 (#11687) üzenetére


P3Dr0
senior tag

csupa öröm van ma :)

(#11689) KilgoreTrout


KilgoreTrout
senior tag

Jól megindult ma az árfolyam...

Ti milyen fórumokat/blogokat olvastok? Eddig nem nagyon találtam olyat, ami hasznos és szimpatikus is egyben :). A bitcoin.hu fóruma halott, ez sem pörög túlságosan, amiket redditen találtam ott túl sok a mém meg az idióta, (a reddites slack csatornákon ugyanez), bitcoin.org-on túl sokan vannak és mindenki csak pumpálni akarja az árakat, youtube-on eddig csak olyanokba futottam bele, ahol vak vezet világtalanokat... A variance-ot találtam eddig egyedül, ami szimpatikus, ott legalább van indoklás, látszik, hogy az író a technológiához is ért valamilyen szinten. Tudtok valamit ajánlani?

[ Szerkesztve ]

(#11690) almafa42 válasza KilgoreTrout (#11689) üzenetére


almafa42
aktív tag

Mivel kapcsolatban szeretnél olvasni? Ha a jövőbeli árfolyamokkal kapcsolatban, akkor blogok helyett ajánlom Nassim Nicholas Taleb bármelyik könyvét (pl. Black Swan vagy Antifragile). (és ezt most nem viccből írtam)

Ha aktuális híreket, akkor reddit /bitcoin és /btc (érdemes mindkettőt)

Ha altcoinokban utazol, akkor pedig marad a saját research és az imádkozás.

(#11691) KilgoreTrout válasza almafa42 (#11690) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Amúgy szoktam redditet olvasni, de többek közt az r/bitcoin túl lelkes posztjainak és az általános idiotizmusnak köszönhető, hogy nem szálltam be pénzzel korábban... "hodl" "to the moon", 12 évesek adnak egymásnak tanácsot, a 3000-es határ átlépése után többen komolyan kommentelték slack-en, hogy év végére 10.000 dollár felett lesz az árfolyam... Az r/btc szimpatikusabb volt a forkig, azóta a kommentelők fele szerint a BTC a sátán és azon megy a sírás, ha valaki BCash-nek nevezi a BCH-t. Szóval ezeket olvasva nem érzem, hogy okosabb lennék... :)

Ilyen technikai dolgokról olvasnék, pl. melyik altcoinnak van valóban haszna hosszú távon (sajnos itt az ICO-k miatt olyan pump megy, hogy kb. egy random szöveggenerátorral írt whitepaper-es szennyvízdíjat blockchainnel demokratizáló shitcoinról is csupa pozitív dolog jelenne meg). Szóval valami kicsit szkeptikusabb források érdekelnének leginkább, ahol az író(k) valamennyire képben vannak, nem csak lelkesek.

[ Szerkesztve ]

(#11692) almafa42 válasza KilgoreTrout (#11691) üzenetére


almafa42
aktív tag

Pont ezt írtam. A jövőbeli árfolyamokról szóló cikkeket kerülni kell, amennyire csak lehet. Hiába ökörségek, mégis befolyásolják a döntéseinket ( https://en.wikipedia.org/wiki/Anchoring ) Reddit ellenben a hírek követésére tökéletes.

Altcoinokkal kapcsolatban nem véletlenül írtam, hogy saját research kell. Millió pozitív cikk van az összes altról, hisz mindenki nyomni akarja a saját coinját. Mások elemzését olvasva nem leszel előrébb. Kevés coinnal foglalkozz, de azokkal legyél képben.

Egy kis magyarázat: A cikkek amiket keresel publikusan elérhetőek. A piac ezeknek a cikkeknek a tudatában van, sőt, a cikkek nagyjából leképzik a piac hozzáállását az adott coinhoz. Ha meg akarod verni a piacot, akkor meg kell találnod azokat a szituációkat, ahol a piac nagyon félreárazott egy coint. Erre akkor van a legnagyobb esélyed, ha nem mástól olvasod, hogy szerinte ez meg az jó, hanem a te kritériumrendszered alapján hozol ilyen döntést.
(tudom, hogy ez a logika hatékony piacokat feltételez, és a crypto világ minden, csak nem hatékony piac)

TLDR: Ne más cikkeit olvasd, hanem nézz utána a fundamentumoknak először.

(#11693) schawo válasza KilgoreTrout (#11691) üzenetére


schawo
titán

Indokold meg nekem, hogy miért látod irreálisnak a 6-12 hónapon belül bekövetkező 10000 dolláros árfolyamot, és ígérem, hogy részletes indoklást adok arról, hogy én miért látom reálisnak.

De én például az altcoinokban egyáltalán nem hiszek. Szerintem hosszútávon egy, max kettő elekronikus pénznem marad, és ezek a btc bch eth hármasból kerülnek ki úgy (egy éve még btc ltc lett volna a listám), hogy vagy a btc vagy a bch biztosan megmarad, és a maradék kettőből még esetleg egy mellette. Egyszerűen egy elekronikus valuta is képes ellátni a fő feladatát, a tranzakciós szolgáltatást, a sok altcoin mind bullshit, semmi szükség rájuk, mind játékpénz. Az eth is csak a szabadon szövegezhető ledger miatt lehet esélyes, de ilyenből is elég egy.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11694) KilgoreTrout válasza schawo (#11693) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Nem vagyok szakértő, meg még csak most szálltam be pénzzel, de szerintem az alábbi okok miatt nem túl reális a 10.000 dolláros árfolyam:

1. Altcoin ICO-k. Rengeteg pénz ömlik be pusztán whitepaperekre és ígéretekre. Ha folytatódik a jelenlegi trend, és az altcoinok egy jelentős részével továbbra is többszáz százalékos hasznot lehet elérni napok-hetek alatt, akkor inkább oda ömlik a pénz. Ha pedig kipukkad az ICO lufi az átverések, lopások hatására vagy ráeszmélnek az emberek, hogy egy csomó altcoinnak nincs értelme - csak addig fenntartható, amíg spekulálnak vele, használni nem fogja senki rendeltetésszerűen -, akkor az akkora negatív sajtót generál, hogy sokan kimenekítik a pénzüket a kriptopénzekből.
2. Ilyen árfolyamon legalább 164 milliárd dollár lenne a kapitalizáció, a mostani háromszorosa... Ki tudna ennyi pénzt berakni? Az infrastruktúra még nincs olyan szinten, hogy tényleg egyszerű legyen beszállni a kriptopénzek világába - az elhatározástól minimum napok telnek el, mire valaki btc-hez tud jutni - addig háromszor is meggondolja magát. Tehát maradnak az intézményi befektetők - de ők szerintem kockázatkerülőbbek, minthogy ennyire felpumpálják az árat - ha kockázatot akarnak, ott vannak az altcoinok, ahol nagyobb hasznot tudnak elérni. Arról nem is beszélve, hogy már csak 50%-os a bitcoin dominanciája a kriptopénzek között és úgy gondolom az intézmények valószínű portfoliót építenek, szóval valójában kétszer annyi pénzt kell befektetniük ahhoz, hogy 100 milliárd jusson a bitcoinra, amennyiben a kapitalizáció alapján osztják el befektetést a coinok között.
3. A legutóbbi zuhanás előtt volt hasonló médiafigyelem. Amikor már az index is lehoz több főoldalas cikket a bitcoinról és az altcoinokról, az bevonz egy csomó olyan kisembert, aki csak annyit ért az egészből, hogy itt egy hét alatt megháromoszorozhatja a pénzét. Ez nyilván nem segít a kiegyensúlyozott piac létrejöttét. Bukik, kiszáll, "szar a kripto", rossz sajtó. Ezzel együtt jönnek a különböző scam-ek, amik szintén a bitcoin sajtónyilvánosságát használják ki: piramisjátékok, Ponzi. Ezek mind rombolják a bitcoin reputációját, ha Mari nénit átverték Onecoinnal, utána a rokonai, ismerősei sem fognak legális kripto-alapba fektetni.

Engem ez az egész coin spekuláció (leginkább az altcoinok) a dotcom lufira emlékeztet. Akkor is volt egy új technológia, amiről mindenki látta (vagy legalábbis hallotta), hogy nagy jelentőségű és valószínűleg meg fogja változtatni a világot. Mindenki be akart szállni az internetbe, ezt pedig kihasználták az élelmes (vagy naiv) vállalkozók: elég volt azt mondani, internet + állateledel vagy internet + társkeresés és az emberek utánuk dobták a milliókat. Én hasonlóképp látom a blockchainre épülő dolgokat, azzal a különbséggel, hogy ez még technikaibb, laikusok számára még nehezebben érthető, mint az internet. De a mechanizmus ugyanez: blockchain + az élet random szelete (nem is számít, hogy az adott alkalmazásnál van-e értelme az elosztott adatbázisnak) mindez megfejelve a saját céges "pénz nyomtatással". És az emberek befektetnek. Én úgy látom ennek is úgy lesz vége, mint a dotcom lufinak - nyilván hasznos az internet/internetes vásárlás és fent is maradt, de rengetegen mentek csődbe, és a lufi kipukkadása magával rántotta a teljes szektort, függetlenül egyes cégek életképességétől.

Persze lehet, hogy teljesen rosszul látom, még csak most szálltam be egy kis pénzzel "játszani", érdeklődésből azért időnként utánaolvastam, hogy épp mi a helyzet kripto-fronton.

[ Szerkesztve ]

(#11695) Dexar007 válasza KilgoreTrout (#11691) üzenetére


Dexar007
veterán

Dogecoin to the moon. ;]
Ilyenekre gondolsz? ;]

Give me your cum,bull!

(#11696) bobalazs válasza KilgoreTrout (#11689) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Ezt szoktam olvasni. [link]

(#11697) GBRDVD válasza bobalazs (#11696) üzenetére


GBRDVD
tag

A CoinColors is jó oldal, szemlézik a híreket, amolyan magyar CoinTelegraph.

(#11698) schawo válasza KilgoreTrout (#11694) üzenetére


schawo
titán

A cryptopénz elsődleges feladata hosszútávon (és célszerűen minél hamarabb jöjjön el a hosszútáv) a tranzakciók gördülékeny végrehajtása. Nem a dolláron keresztül, hanem önállóan, mint a dollár vagy euró alternatívája. A jelenlegi spekuláció mindössze bohóckodás. Nem azért létezik a crypto, hogy átválható legyen, hanem azért, hogy ne kelljen állandóan átváltani, már legyen mindenkinek a birtokában, akinek tranzakcióra van szüksége. Jelenleg képtelen ellátni ezt a feladatot, mert még mindig túl alacsony a kapitalizációja, és nincs elég sok "darabra bontva", nincs elég kézben jelen. A világ további gyorsulásához márpedig szükség van egy jól használható globális tranzakciós rendszerre. Ez akkor valósulhat meg, ha a 10000-nél is sokszor magasabb árfolyamot ér el (60-600k usd/db nagyságrend számításiam szerint optimális lehet). Ahhoz pedig, hogy ez megvalósuljon, kénytelen elérni a 10000 dollárt, is.

Az internet sokat gyorsított a gazdaságon, kilőtte a gross world productot, de a szállítás és a pénzügyi tranzakciók sebessége jelenleg komoly kerékkötője a további gyorsulásnak. A (közúti) szállításon gőzerővel dolgoznak az autógyárak (övezető kamionok), a pénzforgalmon pedig a fintech. Nem véletlenül az évtized buzzwordje a fintech. Én is hét éve dolgozok azon, hogy egy saját fintech vállalatot beindítsak, ami pont ezt a rést szeretné betömni. Szerencsére az első nekifutás sikertelen volt. Azért szerencsére, mert a bitcoin és a megosztott főkönyvi rendszer rögtön elavulttá tette volna az első koncepciót. A bankközi forgalomban a legoptimálisabbnak jelenleg egyértelműen a megosztott főkönyv tűnik. Három probléma van vele. Egyik, hogy a múlt nem vezethető bele, és létezik a készpénz, emiatt elég nehéz a kivitelezése már létező valutákra. De erre lehet találni megoldást. A másik gond a szabályozás. Végre elfogadtak egy új pénzforgalmi szabályozást az euban irányelv szinten, ami lehetővé teszi a btc-hez hasonló működést. De mire ezt a tagállamok törvénybe iktatják, a felügyeleti szervek megértik, átlátják és engedélyezik az ilyen fintech vállalatokat, addigra a btc komoly előnyre tehet szert. A harmadik az, hogy ez sosem lesz olyan központosítatlan rendszer, amilyennek valóban kéne lennie, mert a mostani, évszázadokról örökölt rendszer hierarchiája ezt nem teszi lehetővé.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11699) shortcutme válasza schawo (#11698) üzenetére


shortcutme
tag

A Bitcoin (és minden más decentralizált blockchain) szörnyen rossz a tranzakciók lebonyolításában, így az nem lehetett a rendszer létrehozásának motivációja.

Jelenleg ha elosztjuk a rendszer fenntartásához szükséges befektetést a tranzakciók számával, akkor kb 10 000 Ft költséget kapunk tranzakciónként.

Számomra szörnyen rémisztő az a vízió, hogy a világon mindenki Bitcoin alapon fizet. Ez a jelenlegi pénzügyi rendszernél jóval erősebb centralizáltságot jelentene. Naívság azt gondolni, hogy egy ilyen rendszer nem 1-2 kézben összpontosulna.
Aki ezt szeretné az igazából a decentralizáltság ellen kampányol. Optimális esetben Bitcoin megmarad jelentős crypto-nak, de emellett rengeteg altcoin is megjelenik akik kiszolgálják a növekvő igényt.

[ Szerkesztve ]

(#11700) Dexar007 válasza schawo (#11698) üzenetére


Dexar007
veterán

Mese habval. Ott a paypal ha gyors tranzakciot szeretnek. 0.0001 mp alatt ott a zseton a vilag barmely pontjan, btcnek mennyi is kell? ;]

Give me your cum,bull!

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.