Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

I. Általános tudnivalók

1. Mielőtt kérdezel, olvasd el legalább a II. részben levő linkeket és semmiképpen se félj a Google-t használni!
2. Igen, lehet pénzt keresni vele de nem könnyű és kockázatos, ezt nem lehet elég sokszor hangsúlyozni. Csak akkor fektess bele, ha van játszópénzed, mert lehet, hogy egyik napról a másikra bukod az egészet és még egy jó nagy áramszámlát is kapsz a nyakadba.
3. A bányászat nehézségi szintje immár több éve olyan magasra emelkedett, hogy a videókártyák teljesítménye alkalmatlan profitcélú Bitcoin bányászatra, még "ingyen" árammal is. Amennyiben bányászatból remélsz számottevő profitot, több millió forintos beruházásra lesz szükséged, célirányú hardver (ASIC) vásárlására és specializált hosting megoldásra (lehetőség szerint valahol ahol Magyarországnál jóval olcsóbb az elektromos áram ára).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10151) Penge_4 válasza Dexar007 (#10148) üzenetére


Penge_4
veterán

Ahhoz még kell a végére legalább 2 nulla, hogy én eladjam. Ez a nyugdíjalapom. Vagy ha előtte apokalipszis lesz akkor úgy halok meg, hogy tagja leszek a világ leggazdagabb 21 millió emberének.

(#10152) P3Dr0


P3Dr0
senior tag

Szerintem lassan elindul lefele ahogy befejezodik a "vasarlas" :U

(#10153) Chal válasza P3Dr0 (#10152) üzenetére


Chal
addikt

3 hét múlva reward felezés is lesz, azért ne kiabáljuk el a dolgokat :)

[ Szerkesztve ]

(#10154) zichie válasza Dexar007 (#10148) üzenetére


zichie
senior tag

Gratula! Honnan tudtad, hogy zuhanni fog és most kell eladni? :)
Valóban el kellett volna adni 630-as euro árfolyamon, pár perce zuhant vissza 600 körülire.

[ Szerkesztve ]

(#10155) Dexar007 válasza zichie (#10154) üzenetére


Dexar007
veterán

Mutatom.: [link] ;]

Give me your cum,bull!

(#10156) Reggie0 válasza Dexar007 (#10155) üzenetére


Reggie0
félisten

:D

(#10157) janos666 válasza Dexar007 (#10155) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Miért? Nagyjából azért lehetett előrebecsülni: (#10134) janos666 2016-05-30
"Előbb ~740, aztán ~250? ;] (OKC-1Q USD-n szerintem meglehet a ~800 is :B)"
Az akkori OKC-1Q, ami ma már 2W 750.76 USD-nél ütötte meg a lokális plafont, a közben nyitott új OKC-1Q pedig 787.00 USD-nél.
Picit túlbecsültem, de ott volt a jel, hogy kerekítve. Illetve még nem vennék rá mérget, hogy "ennyi volt". Még hátra van ~10 nap OKC 6/24 zárásig (amiről ott beszéltem, akkor az volt az OKC-1Q), ami több mint a bányászbér felezésig kell (amivel a népet butítják) és van közben egy teljes hétvége is.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#10158) AnonyX válasza janos666 (#10157) üzenetére


AnonyX
tag

Érdemes lenne eladni ETH-et, DAO-t, LSK-t meg minden más altcoint, hogy BTC ben legyen az ember pénze felezéskorra?

(#10159) schawo válasza AnonyX (#10158) üzenetére


schawo
titán

Már beárazták, nem új és meglepő esemény lesz.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#10160) rayman2006


rayman2006
tag

Ez a 3 hét múlva reward felezés mit jelent?
Csökkeni fog bitcoin árfolyama?

(#10161) sparks válasza rayman2006 (#10160) üzenetére


sparks
senior tag

Remélhetőleg inkább nőni, hiszen a blokkok után járó BTC lesz lefelezve. Tehát ugyan annyi bányász melóért kevesebb BTC jár, számomra ez inkább drágulást feltételez...

[ Szerkesztve ]

(#10162) Reggie0 válasza sparks (#10161) üzenetére


Reggie0
félisten

Elvileg. Gyakorlatilag 21 millio btcbol mar 15.5 ki van banyaszva, tehat nem valoszinu, hogy a felezes utan kovetkezo ~4.5M bitcoin banyaszati koltsege lenne a meghatarozo. Sokkal inkabb a kereskedes hatarozza meg az arat. Piacra meg nem csak a friss coinok kerulnek, ugye.

[ Szerkesztve ]

(#10163) Kozmonauta


Kozmonauta
tag

Nem lehetne növelni a maximális bitcoin-ok számát?

A HÁBORÚ: BÉKE A SZABADSÁG: SZOLGASÁG A TUDATLANSÁG: ERŐ

(#10164) Reggie0 válasza Kozmonauta (#10163) üzenetére


Reggie0
félisten

Annak mi az ertelme?

(#10165) Kozmonauta válasza Reggie0 (#10164) üzenetére


Kozmonauta
tag

Hogy kevesebb legyen a bitcoin milliomosokból!

A HÁBORÚ: BÉKE A SZABADSÁG: SZOLGASÁG A TUDATLANSÁG: ERŐ

(#10166) Reggie0 válasza Kozmonauta (#10165) üzenetére


Reggie0
félisten

Ilyen hulyesegekkel eszakkoreaban kene sztendapolni.

(#10167) Elbandi válasza sparks (#10161) üzenetére


Elbandi
aktív tag

a nagy kinai farmoknak ahol ingyen/olcso aram van, edes mind1 hogy 25 vagy 12 bitcoint kapnak blokkonkent, ugyugy dumpolni fogjak a coinokat. akinek meg 12 bitcoinnal nem eri meg a banyaszat (nincs ilyen/olcso aram), azt varhat hogy _hatha_ felmegy az arfolyam, vagy egyszeruen abbahagyja a banyaszatot.

(#10168) Kozmonauta válasza Reggie0 (#10166) üzenetére


Kozmonauta
tag

Nem vagyok se komunista se kapitalista! :D

A HÁBORÚ: BÉKE A SZABADSÁG: SZOLGASÁG A TUDATLANSÁG: ERŐ

(#10169) Reggie0 válasza Kozmonauta (#10168) üzenetére


Reggie0
félisten

Az emberek bizalmat a coin irant megsemmisiteni es inflacioval tonkretenni az erteket csak azert mert irigy vagy nem szep dolog.

(#10170) Dexar007 válasza Kozmonauta (#10165) üzenetére


Dexar007
veterán

20 ev mulva .: ,,Szeretnel te egy egesz bitcoint mi..?!" ;]

Give me your cum,bull!

(#10171) zichie


zichie
senior tag

A Bitcoin az ördöggel cimborál, most jár 666 eurónál.

(#10172) butch3r válasza rayman2006 (#10160) üzenetére


butch3r
senior tag

Nem lattam az uj hozzaszolasokat:D

[ Szerkesztve ]

(#10173) Overlocker


Overlocker
veterán

Sziasztok!

760 usd körül járunk... szerintetek mekkora esés várható?

Brexit miatt én még lehet így is bevásárolnék addig...

(#10174) zichie válasza Overlocker (#10173) üzenetére


zichie
senior tag

Inkább az a kérdés, hogy mikor lesz az esés? :)
800 euró körül érdemes kiszállni?
Megfigyelhető, hogy a többi vezető altcoin is többé kevésbé lépést tart a bitcoinnal, azaz erősödik az euróhoz, dollárhoz... stb. képest.

(#10175) Reggie0 válasza zichie (#10174) üzenetére


Reggie0
félisten

Nyilvan, mert a tobbi coinnak a bitcoinhoz kotott piaca sokkal nagyobb, mint a fiathoz kotott.

(#10176) WiZARD válasza Overlocker (#10173) üzenetére


WiZARD
addikt

Én tegnap este 760 körül kiszálltam, kb 2.5 év után most voltam nulla körül.
(kb 1 éve elhatároztam, hogy ha egyszer csoda történik, és elérem ezt a szintet, akkor eladom, nem gondoltam, hogy ilyen hamar jön)

Továbbra is kb azt gondolom az egészről, amit 2-3 éve írtam, benne van a lehetőség óriási emelkedésre, és talán lehet vele q sokat nyerni idővel, de ennek az esélyét sokkal kisebbnek látom, mint ahogy régebben gondoltam.

Nem kizárt, hogy valamikor visszaszállok, de most picit kezdem úgy érezni, hogy a Brexit para túl van fújva.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#10177) Overlocker válasza WiZARD (#10176) üzenetére


Overlocker
veterán

Aha, hát nem tudom, de jól tetted a tegnapit, mert ma be is esett!

Igazából most így 700 felett nem nagyon szállnék be...de kíváncsian várom mi lesz..

(#10178) Overlocker válasza zichie (#10174) üzenetére


Overlocker
veterán

Jó kérdés... A többit Reggie0 kollega jól leírta!

[ Szerkesztve ]

(#10179) rayman2006


rayman2006
tag

Sziasztok!
Tudd valaki jó oldalt ahol hétvégén is bankkártyával azonnal lehet bitcoin-ot vásárolni?
Köszönöm.

(#10180) butch3r válasza rayman2006 (#10179) üzenetére


butch3r
senior tag

Bitstamp

(#10181) rayman2006 válasza butch3r (#10180) üzenetére


rayman2006
tag

Köszi de olyan kellene ahol nem kell sok érvényesítés igazolvány küldés stb..
Mert az sok idő több nap akár.

[ Szerkesztve ]

(#10182) htc07 válasza rayman2006 (#10181) üzenetére


htc07
addikt

Pesten van bitcoin ATM, ennél gyorsaabb mód nem nagyon van (ha pesti vagy)

(#10183) akrobet


akrobet
tag

Próbált valaki mostanában Krakenről EUR-t kiutalni? Mindig invalid amount hibát ír.

Az is érdekes, hogy az elején amikor a mennyiséget kell beírni ezeket a limiteket írja:

Minimum €5.00
Maximum €0.20

Ennek nyilván nem sok értelme van... Tier 2-re vagyok verifikálva, tehát a max limit havonta 10000 USD kellene hogy legyen, annak a közelében sem járok.

(#10184) bazsyka válasza akrobet (#10183) üzenetére


bazsyka
tag

Csütörtökön még simán kitudtam kérni az EUR-t,azóta nem néztem

(#10185) zichie válasza akrobet (#10183) üzenetére


zichie
senior tag

Nézd meg, hogy a trades/orders képernyőn van-e nyitott limites megbízásod valamelyik eurós devizapáron (XBTEUR, ETHEUR, LTCEUR, DAOEUR...stb)! Ha van, akkor töröld a megbízást!

[ Szerkesztve ]

(#10186) akrobet válasza zichie (#10185) üzenetére


akrobet
tag

Ez volt a gond, közben a support is megerősítette...

(#10187) butch3r


butch3r
senior tag

Hat sajna a holdra szallashoz kis erot gyujt:( -12% eddig 24h alatt

(#10188) Overlocker válasza butch3r (#10187) üzenetére


Overlocker
veterán

Várható volt... szerintem 600-ig is lemehet..

(#10189) gidacska


gidacska
csendes tag

Sziasztok. Bújom a leírásokat pár napja de mindenhol arra lyukadok ki bányászni nem éri meg, társaságba szintén nem éri mér meg. Valaki megmondja akkor jelen pillanatban hogyan éri meg a bitcoin nal foglalkozni?
Köszönöm.

(#10190) zichie válasza gidacska (#10189) üzenetére


zichie
senior tag

Pl. kereskedni vele. Olcsón venni, drágán eladni... :) Év eleje óta majdnem megduplázódott az értéke, igaz most kicsit visszaesett.

[ Szerkesztve ]

(#10191) WiZARD


WiZARD
addikt

Csak úgy tájékoztatásként: Bitstamp-ről Raiffeisen-es számlára nem lehet utalást kérni...
Most mehetek keresni valami más bankot, hogy usd számlát nyissak. :(

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#10192) AnonyX válasza gidacska (#10189) üzenetére


AnonyX
tag

Bányássz Ethereumot vagy Expanse-t kb 40 MH/s al ha tudsz termelni akkor kb. villanyáram árá levonva kb megéri aztán persze eladod az ethert és lesz Bitcoinod amivel bírsz kereskedni.

(#10193) deadwing válasza WiZARD (#10191) üzenetére


deadwing
addikt

Nekem is volt egy kis kalandom a raiffeisennel.
Felhívott tőlük valaki, hogy tudom-e, hogy érkezik x eurós összeg a számlámra. Mondom igen. Erre elkezdett faggatni, hogy mi ez a pénz? Eszem megáll. Mi közük hozzá?? Ezek után kiselőadást tartott nekem arról, hogy a bankbiztonság miatt hívott -?????-, meg elkezdett papolni arról, hogy mennyire veszélyes a virtuális pénz... Olyan mintha direkt a Krakenről érkező pénzeket figyelnék, vagy nem tudom. Kicsit para.

Valaki nem járt hasonlóan mint én? Holnap visszahívom őket -tegnap kicsit megleptek, így nem tudtam normálisan reagálni-, ezt mégis hogy is képzelik? Mi a fene közük van hozzá, hogy honnan érkezik pénz a számlámra??

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#10194) vismaior04 válasza deadwing (#10193) üzenetére


vismaior04
tag

Ez még csak az első lépés. Van egy rakás bank (pl amerikában) aki nemes egyszerűséggel megválik az ügyféltől ha bitcoinhoz köthető pénzforgalmat lát a számláján.

Ez van amikor a pofátlan szabadrablást intézményesítik, törvényesítik és létezik pár száz éve.

(#10195) Reggie0 válasza deadwing (#10193) üzenetére


Reggie0
félisten

Meg jol jartal, a nemet rafazol bankba meg sem erkezik, mert visszautasitjak a tranzakciot. Aztan meg csodalkoznak, hogy a keszpenzben jobban biznak az emberek...

(#10196) WiZARD válasza deadwing (#10193) üzenetére


WiZARD
addikt

Én múltkor bementem cibbe usd számlát nyitni, és egyszerűen közölték, hogy nem nyitnak... Ezért lett Raiffeisen végül.
(svájci tőzsdei számláról jött volna pénz)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#10197) schawo válasza deadwing (#10193) üzenetére


schawo
titán

A banknak mindig jogában áll és kötelessége tudnia, hogy a pénz, amit befogad, milyen forrásból származik.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#10198) JLK_


JLK_
csendes tag

Sziasztok.

Elég kezdő vagyok a témában, próbáltam utána olvasni, de érdekelne a Ti véleményetek is.
Készülök beruházni bitcoinba kb. 100e-ft értékben és nem tudom, hogy hol lenne érdemes tárolni ekkora mennyiséget, ha kitudnátok segíteni ebben azt megköszönném. :)

(#10199) Reggie0 válasza JLK_ (#10198) üzenetére


Reggie0
félisten

Sajat cimen. Le kell tolteni a hivatalos tarcat, generalsz egy cimet es oda kiutalod. Biztonsagi mentes(eket) ne felejts el csinalni rola. Az sem art, ha a gepeden nem tarolod a tarcat, igy tuti nem nyulja le egy malware.

[ Szerkesztve ]

(#10200) vismaior04 válasza Reggie0 (#10199) üzenetére


vismaior04
tag

Nehogy már full nodeot futtass szerencsétlennel 0.6 bitcoin tárolására.
Ha az lesz az első élménye a bitcoinnal sose jön többet a közelébe.

Javaslok inkább egy lightweight tárcát, ami túl azon hogy felhasználó barátabb nem órákba (napokba) telik amig szinkronizálódik.
https://bitcoin.org/hu/valasszon-penztarcat

De igazából én a helyedben csinálnék egy tárcát a Blockchain.info-n és annyi.

De akármit csinálsz, mindenképp olvass utána amit használni tervezel. Pl ha blockchain.info walletet, akkor nézd meg hogy müködik, miként lehet backupot csinálni, milyen egyéb biztonsági beállítások vannak.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.