Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

I. Általános tudnivalók

1. Mielőtt kérdezel, olvasd el legalább a II. részben levő linkeket és semmiképpen se félj a Google-t használni!
2. Igen, lehet pénzt keresni vele de nem könnyű és kockázatos, ezt nem lehet elég sokszor hangsúlyozni. Csak akkor fektess bele, ha van játszópénzed, mert lehet, hogy egyik napról a másikra bukod az egészet és még egy jó nagy áramszámlát is kapsz a nyakadba.
3. A bányászat nehézségi szintje immár több éve olyan magasra emelkedett, hogy a videókártyák teljesítménye alkalmatlan profitcélú Bitcoin bányászatra, még "ingyen" árammal is. Amennyiben bányászatból remélsz számottevő profitot, több millió forintos beruházásra lesz szükséged, célirányú hardver (ASIC) vásárlására és specializált hosting megoldásra (lehetőség szerint valahol ahol Magyarországnál jóval olcsóbb az elektromos áram ára).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11151) Garsza


Garsza
veterán

Helló! Egy GTX 1070 -nel hány dollár értékű Bitcoint tudnék kibányászni naponta? A jelenlegi árfolyam mellett?

(#11152) butch3r válasza Garsza (#11151) üzenetére


butch3r
senior tag

Őstagtol azt varnam hogy legalabb 30hszt visszaolvas... Vagy ismeri a keresot... Egesz konkretan a 11126os hszben volt ugyan ez a kerdes (csak masik vgaval) utana ott vannak a valaszok is.

[ Szerkesztve ]

(#11153) Garsza válasza butch3r (#11152) üzenetére


Garsza
veterán

Szerintem még ezt a HSZ -t a kérdésre is tudtál volna választ adni.

(#11154) schawo válasza Garsza (#11153) üzenetére


schawo
titán

Amikor hetente 5x kérdezik meg pontosan ugyanazt a tök hülye kerdést, akkor ne vedd a lelkedre, ha hatodikra lerázás lesz a válasz. Tényleg ehelyett a hozzászólás helyett megnézhetted volna az ajánlott hozzászólásokat.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11155) Garsza válasza schawo (#11154) üzenetére


Garsza
veterán

Elérulom akkor hogy visszaolvastam, de a kérdésemre nem találtam választ.

(#11156) vismaior04 válasza Garsza (#11155) üzenetére


vismaior04
tag

Téma összefoglaló?

A te szemszögedből tényleg úgy tűnik, hogy köcsögök vagyunk szóval bocs, de egész egyszerűen megszámlálhatatlan sokszor kerül ugyanez a kérdés feltételre. Évek óta. Újra és újra.

Szóval még egyszer:
Teljesen mindegy hogy milyen videókártyát használnál bitcoin bányászatra, annyi esélyed van mintha papírral és ceruzával próbálkoznál.
Altcoin bányászattal van esélyed némi profitra egy kártyával, de ott se számíts könnyű pénzre. Konkrétabb infókat altcoin bányászat topikban kapsz, bár gyanítom a generikus kérdésekkel ott is elhajtanak majd.

(#11157) Htibimor válasza Garsza (#11153) üzenetére


Htibimor
senior tag

Kedves Garsza!

A Division-os múlt miatt én kedvesen mondom el. Sajnos már évek óta nem éri meg kártyával bányászni. Ajánlom figyelmedbe viszont az altcoin-os topicot ott sokat megtudhatsz,. Egyébként ethereumot vagy zcash-t, pascalt-t lenne érdemes.

Ha kérdésed van írj nyugodtan.

Core i52500k@4,5, 16gb ddr3/1600, 2x128gb Corsair SSD, 500 gb Samsung SSD, ASUS GTX970 STRIX 4GB, Corsair GS600 táp, LG 27EA73LM-P

(#11158) Garsza válasza Htibimor (#11157) üzenetére


Garsza
veterán

Köszönöm.

(#11159) pschio válasza sellerbuyer (#11141) üzenetére


pschio
őstag

Nekem is Erste van és van 3DSecure-om. Vásároltam is vele.

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#11160) pschio válasza sarkanyolo2 (#11150) üzenetére


pschio
őstag

Poloniex

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#11161) pschio válasza melkah (#11139) üzenetére


pschio
őstag

Coinbase mostanában nagyon rosszul működik. Érdemes máshol vásárolni.

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#11163) sarkanyolo2 válasza pschio (#11160) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Nagyon köszönöm! :) (UH, de most látom ők csak Crypto Only, esetleg más oldal, ami megbízható, elindítható dollárból? vagy vegyek külső úton és fizessek be Cryptot? :D)

[ Szerkesztve ]

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ /LG OLED55A13LA / Kanto YU6

(#11164) pschio válasza sarkanyolo2 (#11163) üzenetére


pschio
őstag

Bitstamp akkor. Ott tudsz dollárért vásárolni. Természetesen át tudod utalni máshová is onnan.

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#11165) Htibimor


Htibimor
senior tag

Sziasztok!

Lenne-e valakinek 6-8 db eladó riser-e?

Köszönöm!

Core i52500k@4,5, 16gb ddr3/1600, 2x128gb Corsair SSD, 500 gb Samsung SSD, ASUS GTX970 STRIX 4GB, Corsair GS600 táp, LG 27EA73LM-P

(#11166) sarkanyolo2 válasza pschio (#11164) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

El is indult a verifikáció. ^_^

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ /LG OLED55A13LA / Kanto YU6

(#11167) Gtaati


Gtaati
őstag

Helló Mindenki!

Előjáróban jelzem, hogy csak tapogatózok és érdeklődök és abszolút járatlan vagyok a témában . Mivel a "csapból" is a bányászat folyik és érdekelne is a dolog háttere ezért szeretnék kérdezni.

Ha valaki beruház egy bányász gépre és futtatja a szükséges szoftvert amivel ugye használják a a gép-gpu számítási teljesítményét és ezért valamicske jövedelem jár. Ilyen esetben konkrétan mi fut a gépen és mit számol az adott eszköz? Mit csinál konkrétan az adott hardver amiért cserébe a feladatot adó fizetni tud? És ez miért jó annak a cégnek akinek "dolgozunk"?

Még egyszer elnézést a tudatlanságomért és az amatőr kérdésekért!

Köszönöm! :R :R

(#11168) zsolti1debre válasza GabN73 (#11127) üzenetére


zsolti1debre
tag

Koszi

(#11169) Htibimor válasza Gtaati (#11167) üzenetére


Htibimor
senior tag

Szia! Keresd meg a litecoin topic-ot. Bitcoint évek óta nem érdemes GPU-val bányászni. Zcash, Ethereum, stb a te pályád. Ott sok info is van.

Core i52500k@4,5, 16gb ddr3/1600, 2x128gb Corsair SSD, 500 gb Samsung SSD, ASUS GTX970 STRIX 4GB, Corsair GS600 táp, LG 27EA73LM-P

(#11170) ignorant válasza Gtaati (#11167) üzenetére


ignorant
senior tag

Banyaszattal ne foglalkozz, mindig jobban megerte direktben vasarolni.

"És ez miért jó annak a cégnek akinek "dolgozunk"?"

Nincs ceg, ez egy decentraliozalt rendszer.

Elso korben ajanlom, hogy olvasd el a white papert:

https://bitcoin.com/bitcoin.pdf

(#11171) s.bala31


s.bala31
őstag

Laikusként kérdezem/írom.

Teszem azt kibányászok 100 Ethereumot. Ezt gondolom a többség aki ebbe belevágott igazi valutára szeretné váltani. Nem igazán értem hogy ki az aki jelen árfolyam mellett átváltaná nekem ezt Euróra, Dollára stb. Főleg úgy hogy nagy valószínűséggel ettől magasabb árfolyama az ETH-nak nem várható. Vagyis az lenne a kérdés hogy mennyiért váltják át ezt ténylegesen mert ez nem egy olyan "pénz" amit bárhol fel tudsz használni, kb 340 dollárt adni egy ETH-ért szerintem nem éri meg a váltónak. Úgy látom hogy ez a sok kibányászott ETH majd szép lassan ott marad a virtuális pénztárcákban mert nem kell majd a kutyának sem.

(#11172) Chal válasza s.bala31 (#11171) üzenetére


Chal
addikt

Félreérted eléggé. Itt kereslet és kínálat találkozik, szóval nem attól 300-400 dollár az ETH mert valaki azt mondja, vagy viccből ezt a számot írták be a tőzsdék az adatbázisukba, hanem attól, hogy jelenleg ennyit adnak érte. Tehát igen, el tudod adni ennyiért (természetesen mínusz a váltó jutaléka, banki költségek, és az adó). Hogy később mi lesz, azt senki nem tudja, ahogy te sem, simán mehet még feljebb bőven, de megtörténhet az ellenkezője is.

(#11173) s.bala31 válasza Chal (#11172) üzenetére


s.bala31
őstag

Oké kereslet, kínálat, de manapság boldog boldogtalan ETH-t bányászik otthon:) Vagyis miért venne bárki ilyen magas árfolyamon ha bányászhatja is? Persze folyamatosan változik az árfolyama és lehet rajta valamennyit nyerni de akkor sem tűnik ez tuti befektetésnek. Azok jártak jól akik a nagy bumm előtt vásároltak be.

(#11174) deadwing


deadwing
addikt

Multibit HD-nél csak én nem látom át, hogy lehetne normálisan kezelni a saját címeimet?
Régi kliensél ez átlátható volt, ennél most balfaszkodok erősen. :)
Vagy használjak másik klienst pc-n?

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#11175) Chal válasza s.bala31 (#11173) üzenetére


Chal
addikt

Nem bírlak követni :) Van x mennyiségű ETH-d, átutalod egy váltóra mondjuk most. Pár perc múlva megkapod érte az x * 333 USD-t. Hol a gond? Vagy miért gondolod, hogy ez nem így van? :)

[ Szerkesztve ]

(#11176) atok666 válasza s.bala31 (#11173) üzenetére


atok666
őstag

Honnan tudod, h most epp nem a nagy bumm elott vagyunk? :)

Atok

(#11177) P3Dr0 válasza deadwing (#11174) üzenetére


P3Dr0
senior tag

Nekem sose jott be raadasul a privatkulcsot sem lehet kiszedni belole ha joltudom csak wallet backup. En core walletet hasznalok de az gigantikus viszont az electrummal szemezgetek es egesz jonak tunik bar mivel light wallet igy a electrum szervereire van utalva es kitudja hogy mennyire vannak biztonsagban a privatkulcsok :U

(#11178) Elbandi válasza P3Dr0 (#11177) üzenetére


Elbandi
aktív tag

electrumnal a privat kulcsok tovabbra is nalad vannak, nem a szerveren.
a szerverrol csak a teged erinto transakciokat kapod meg. (vagyishat a teljes blockchaint megkapod, csak azt mar nem kell validalnod mert megtette helyetted a szerver)

(#11179) Chal válasza Elbandi (#11178) üzenetére


Chal
addikt

Viszont a kliens appnak hozzáférése van a privkeyhez, akár el is küldheti valahova. Én pl. emiatt szoktam jó sokat várni az update-el miután kijön egy-egy új verzió.

Ha szándékosan, vagy a dev-ek akaratán kívül bele is kerül valamilyen nem kívánt kód, akkor azt addigra a community talán észreveszi.

(#11180) deadwing válasza P3Dr0 (#11177) üzenetére


deadwing
addikt

Felraktam az electrumot, full fapad, de könnyen használható.
Mondjuk nézhetne ki jobban. :P
Nincs ehhez valami skin?

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#11181) P3Dr0 válasza deadwing (#11180) üzenetére


P3Dr0
senior tag

:DDD

(#11182) P3Dr0 válasza Elbandi (#11178) üzenetére


P3Dr0
senior tag

Igen ahogy Chal is mondja nekem csak ez a paranoiam. Ezert jobb az ethereum mert ott ha joltudom nincs priv.key(illetve van de nem lehet kiexportalni a walletbol) es ha jelszavazva van akkor egesz jo a vedelem. Szerintem. Egyenlore ezekmiatt a dolgok miatt core walletezek. Van egy 750 gb 2.5" hdd mobil tokban aztan mindennap frissitem. Par perc a napi frissites es kesz. Tudom maradi vagyok :)

(#11183) ignorant


ignorant
senior tag

Nekem a kovetkezo a wallet strategiam:

Hosszu tavra eltett BTC: paper wallet-ek / offline ubuntu, full kliens (most unlimited) / trezor

Napi tranzakciok: mycelium

(#11184) janos666 válasza KoVee84 (#10926) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Így most már elég konkrét ETHUSD Coinbase ? ;]

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#11185) Elbandi válasza P3Dr0 (#11182) üzenetére


Elbandi
aktív tag

hat ha ennyire paranoid vagy akkor hasznalod offline-al: egy publickus electrummal elkeszited a tx-et, azt akar kezzel is atnezheted, pendrive-on atviszed az offline walletre, alairod, majd az alairt tx-et kikuldot a halozatba.

de tamogatja a nepszerubb hw walleteket is, ilyenkor a privkulcs az usb kutyun van, es az irja ala az electummal keszitett tx-et

(#11186) P3Dr0 válasza janos666 (#11184) üzenetére


P3Dr0
senior tag

Jopofa de ebbol mi vonhato le?

(#11187) Reggie0 válasza P3Dr0 (#11186) üzenetére


Reggie0
félisten

Volt egy ember aki nagyon el akart adni. Tanulsagos, mert ebbol megallapithato, hogy neha akadnak olyan emberek, akik nagyon el akarnak adni, es akkor mindenaron nagyon eladnak.

(#11188) P3Dr0 válasza Elbandi (#11185) üzenetére


P3Dr0
senior tag

Meg sose hasznaltam offline walletet de kifogom probalni. :R

(#11189) P3Dr0 válasza Reggie0 (#11187) üzenetére


P3Dr0
senior tag

.

[ Szerkesztve ]

(#11190) Zsopa


Zsopa
tag

[link]
http://24.hu/tech/2017/06/21/ki-nem-talalna-mi-az-egyik-legnagyobb-hianycikk-oroszorszagban/

Ez a hír némileg ellentmond annak az álláspontnak amit itt is többen hirdetnek, hogy a bitcoin bányászat VGA kártyával már nem buli... nemde? :F :U

[ Szerkesztve ]

(#11191) pető bá' válasza Zsopa (#11190) üzenetére


pető bá'
őstag

Bitcoin nem egyenlő altcoin (pl. ethereum, litecoin, zcash, stb..)
millió+1 alkalommal le lett írva..

+ Elég kusza egy cikk, hogy finoman fogalmazzak...

[ Szerkesztve ]

"... and I hope you have a great day!"

(#11192) Zsopa válasza pető bá' (#11191) üzenetére


Zsopa
tag

De ki beszélt Altcoin-ról? :Y
Itt keményen Bitcoin-ról van szó... ha esetleg a cikket olvasnád...

(#11193) pető bá' válasza Zsopa (#11192) üzenetére


pető bá'
őstag

Akkor bányássz BTC-t a hir24 cikke alapján.. omg..

"... and I hope you have a great day!"

(#11194) schawo válasza Zsopa (#11192) üzenetére


schawo
titán

:W :W :U

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11195) pschio válasza Zsopa (#11190) üzenetére


pschio
őstag

Egyértelműen látszik, hogy halvány fogalma sincs miről ír! :DDD

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#11196) Chal válasza Zsopa (#11192) üzenetére


Chal
addikt

Igen, mert a 12 ezer hsz-es szakmai fórum nem tudja, de a 24.hu-n Dömös Zsuzsanna véleménye irányt mutat, fény az éjszakában.. :)

[ Szerkesztve ]

(#11197) P3Dr0 válasza Zsopa (#11192) üzenetére


P3Dr0
senior tag

pffff

[ Szerkesztve ]

(#11198) butch3r válasza Zsopa (#11190) üzenetére


butch3r
senior tag

lebuktunk. Csak azért mondtuk ezeket, hogy (a háttérhatalom -tudjátok ki- unszolására) ne engedjünk új belépőket erre a könnyen milliókat termelő lehetőséghez jutni. Zsuzsi régen belsős tag volt, de elárult minket. :(

hint: 6x GTX 1080Ti alatt nem éri meg beszállni

lol :W

Kedvenc részem: "A szakértők viszont figyelmeztetnek arra, hogy az első bitcoin után a folyamat nehezebbé válik"

#sarcasm

[ Szerkesztve ]

(#11199) noorbertt válasza butch3r (#11198) üzenetére


noorbertt
őstag

Akkor most miért getyiztek ha simán lehet bitcointot banyászni? Ez Magyarország, szégyelld magadat te getyi !! Éljen Zsuzsi!!!!

(#11200) janos666 válasza noorbertt (#11199) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Igen, éljen zsuszi, de élete végéig folyamatos rettegésben attól, hogy egy nap, mikor pont nem számítana rá, még megkapja, ami ezért jár neki. ;] :P :))

(#11198) butch3r - Jah, ezen jót nevettem (csak az idézted olvastam).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.