Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4601) Bournetti válasza d3lete (#4600) üzenetére


Bournetti
csendes tag

Értjük egymást.:) Akkor úgy mondom az alacsonyabb minőségű kínaiak keze és kínai tervezés által született silány termékektől próbálok elszigetelődni. Egyébként néha azért belebotlok japán, német, stb. termékbe.

(#4602) KillHates válasza Bournetti (#4599) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nagyon szívesen!
Levegős, vagy IR-es gépbe kellene?

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#4603) Piedon válasza d3lete (#4578) üzenetére


Piedon
tag

Elméletileg belemegy a 40 lábú a 48as foglalatban, ha nahunn-nak van konkrétan van ilyen foglalata, akkor beszéld meg vele, más esetben megcsinálom neked szívesen. Sajnos akkor derül ki, hogy menni fog-e, ha már konkrétan itt lesz az eprom a kezemben.

(#4604) genai


genai
csendes tag

Üdv mindenkinek.
Egy K50AB került hozzám minap és nem tudom megmondani hányan hőlégfúvózták már meg.
A lényeg, hogy újragolyóztam és meglepetésemre elindúlt.
A gond ez után jött, hogy a ventillátora eszeveszettül pörög és 1-2 perc után le is kapcsol vagy lefagy.
Elképzelhető, hogy agyon lett sütve a chip és már teljes értékű, vagy keressem máshol a hibát?

(#4605) Tamás9x válasza genai (#4604) üzenetére


Tamás9x
őstag

Megnézném a hűtő felületeket, a venti csak akkor bőg fel(főleg ennél a silány szériánál, ha eléri a 90 fokot) Ott valami nem fekszik fel rendesen .

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#4606) genai válasza Tamás9x (#4605) üzenetére


genai
csendes tag

Köszi, megnézem. Szó, ami szó, nagyon rossz állapotban van a hűtőjeelképzelhető, hogy a felfekvéssel lesz a baj.

(#4607) Bournetti válasza genai (#4604) üzenetére


Bournetti
csendes tag

Eddigi ismereteim szerint a forrólevegős megoldást találtam megfelelőnek. A chipet mindenhol egyformán szeretném felmelegíteni egy kisebb hozzávaló , zárt fejjel..

Úgy tudom az infra inkább reflowra jó, bár gondolom itt megoszlanak a vélemények. Ha ugyan az IR infrát takart.:)

Minden tanácsot elfogadok, a lehető legjobbat szeretném kihozni ebből.

(Válasz Killhates hozzászólására, csak félrekattintottam)

[ Szerkesztve ]

(#4608) Tamás9x válasza genai (#4606) üzenetére


Tamás9x
őstag

Az IGP-n grap pad szokott lenni, nem hiányzik róla? Jött már 1-2 széria ahol pad nélkül pasztával helyettesítették, rendje módja szerint szénné is sült.

Bournetti: Építeni fogod? :D ;] én ezt a szériát vettem meg alsó fűtés vezérlésnek: PID van hozzá leírás amivel gépre is köthető :)

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#4609) genai válasza Tamás9x (#4608) üzenetére


genai
csendes tag

Nem volt alatta :) , de azt helyettesítettem mikor megkaptam, azzal is ugyan ez a helyzet.
F27 egyik hozzászólásában volt benne, ha félig meghal a chip, akkor még működik, csak rohadtul melegszik.
Elképzzelhető, hogy itt is ez a probléma?
Az a bajom, hogy el sem jutok odáig sem, hogy megnézzem a hőfokokat, de mint ahogy te is írtad ezeknél a gépeknél 90 fok tájékán kezd el dolgozni a hűtő, úgyhogy gondolom nagyon melegszik és ezért csinálja a hibákat.

[ Szerkesztve ]

(#4610) Tamás9x válasza genai (#4609) üzenetére


Tamás9x
őstag

Igen, találkoztam már én is oylan esettel, még képes bekapcsolni de szét fűti a szilícium
mag magát. Ebből akkor lehet csere lesz :S

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#4611) d3lete


d3lete
aktív tag

Behaltok ha ezt a történetet elolvassátok.

Volt egy pavilion tx 1000 notim bekapcsolt, majd egyből ki. HMM tipikus vga hiba újra is golyóztam rendesen megint ugyanaz. Vizsgálódtam és a num lock led és a melletti alkatrészek hiányoztak. Szépen fel volt írva az alkatrészek sorszáma láttam hogy ellenálás. Odatettem az ujjam elkezdem megint indítgatni a 20. után elindult. Nem volt rajta se hűtő se semmi így hát gyorsan ki is kapcsoltam, de másodjára nem akart elindulni.
Megmértem ha bekapcsolom folyik -e ott áram, és talált a bekapcsolás pillanatában 4,5v körüli fesz ment az egyik oldalon. Eléggé beteg dolog de odatettem a nyelvem, és bekapcsolt. Képet mindent szépen adott. amint elvettem a nyelvem kikapcsolt. Gyorsan feltettem 3 elelnálást mindent ahová kell, és tádáám tökéletes. :DD
A nyelvemnek olyan ellenállása volt mint ami épp oda kellet? :Y Elképesztő.

(#4612) d3lete válasza Piedon (#4603) üzenetére


d3lete
aktív tag

A helyzet az hogy phoenix a bios rajta és lehet feltudom frissíteni crisis bios recovery vel. Amihez egy usb floppy szükséges. hogy a boot blockot szépen felírja. Pendrive ról is elindul, de a boot blockot nem bírja felirni.
post előtt a windows és a B billentyú kombinációval cserélhető lemezről megpróbál bootolni, és így a bios-t fel lehet tenni.

[ Szerkesztve ]

(#4613) Tamás9x válasza d3lete (#4611) üzenetére


Tamás9x
őstag

Ember te sem vagy szívbajos :D:D

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#4614) Bournetti válasza Tamás9x (#4608) üzenetére


Bournetti
csendes tag

Igen, építeni szeretnék. Alsóhoz szerintem jó lesz az Omron E5EC. Egyébként hogy lehetett gépre csatlakoztatni? Saját programja volt, vagy máshogy lehetett megoldani?

(#4615) KillHates válasza d3lete (#4611) üzenetére


KillHates
nagyúr

Bocs, de akkor így kapja meg majd az ügyfél?:

:D :D :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#4616) Tamás9x válasza Bournetti (#4614) üzenetére


Tamás9x
őstag

Bele kell egy kicsit nyúlni, és áramköri szinten építem ár, hogy vezérelhető legyen :)
mivel fogod fűteni? egy szétszedett hőlégfúvó? vagy valami cekász??:)

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#4617) d3lete válasza KillHates (#4615) üzenetére


d3lete
aktív tag

:DDD saját gép. :D

(#4618) Bournetti válasza Tamás9x (#4616) üzenetére


Bournetti
csendes tag

Alul nekem teljesen megfelel az ami az IR 6000 esben is van.
http://www.yclydq.com/en/
Majd kiválasztom a megfelelő méretet, stb.

A fejben (felül) talán valami vékonyabb panel lesz, megtoldva egy kis levegővel. Levegőt is szeretném szabályozni. Néztem hőlégfúvókat is, vannak jók, de szerintem csak pénz pocsékolás lenne, úgyis csak a fűtőpanel kellene belőle, a vezérlést ügye az a hőfokszabályzó vezérelné amit most keresek.

(#4619) f27


f27
aktív tag

Samsung n130 hoz nincs valakinek egy kijelzoje?

Mas.
Nezetek mit kultek nekem usabol...

:))

[ Szerkesztve ]

(#4620) Hunter2 válasza f27 (#4619) üzenetére


Hunter2
addikt

Nekem van hozzá kompatibilis kijelzőm. dobj egy üzenetet aztán megbeszéljük az árat.

(#4621) Benji77 válasza f27 (#4619) üzenetére


Benji77
tag

én Magyarországról veszem ugyanezt 1000Ft-ért :)

(#4622) f27 válasza Benji77 (#4621) üzenetére


f27
aktív tag

Seftelesbol gondolom :DDD
Mert a piaci ara ahogy nezem olyan 7 ezer /fecsi?

(#4623) Benji77 válasza f27 (#4622) üzenetére


Benji77
tag

nem is üzletbe.....

(#4624) Benji77 válasza f27 (#4622) üzenetére


Benji77
tag

Tisztításra használom :)

(#4625) f27 válasza Benji77 (#4624) üzenetére


f27
aktív tag

Nekem az amtec 559 melle kultek amcsibol probaljam ki ha kell van nekik.
Azert hasznalod tisztitasra mert sz@r vagy azert mert igy dontotel?

(#4626) Benji77 válasza f27 (#4625) üzenetére


Benji77
tag

Azért mert olcsó volt :)
Sűrűbb az állaga mint az NC-559-AS-é.
Maradok a bevált fluxnál.

(#4627) f27 válasza Benji77 (#4626) üzenetére


f27
aktív tag

Akkor nem roszabb.
Az adatok szerint jobb az 559 nel sokkal.
Persze en meg nem probaltam semmire.

Mas....

Flux tollat hasznal valaki?

(#4628) Tamás9x válasza f27 (#4627) üzenetére


Tamás9x
őstag

Tollat használok forrasztás előtt, és tisztításra, másra nem nagyon jó:(

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#4629) d3lete válasza f27 (#4627) üzenetére


d3lete
aktív tag

Én használtam, sűrű lábú eeprom hoz jó máshoz nem. Könynen takarítható. aránylag vastag réteget visz fel.
Nem rosz cucc.

(#4630) f27 válasza d3lete (#4629) üzenetére


f27
aktív tag

En sokmindenhez hasznalom.
Csak azert kerdeztem mert azt is kultek tesztre :))
Holnap lefenykepezem azt is.

(#4631) d3lete válasza f27 (#4630) üzenetére


d3lete
aktív tag

szoktam gyantát is használni no clean amikor a pákára ráég az ón, nagyon szépen felfrissíti. 350 ft.

(#4632) robick5 válasza f27 (#4619) üzenetére


robick5
tag

Nekem is van ilyen kb.500forintért jutottam hozzá.Baromira büdös,full gyanta az egész,olyan füstöt dob mint egy gőzmozdony,tisztításra használtam én is,de az ónfelszívó harisnya utána recseg ha meghajtod,mintha lakk réteg lenne rajta. :B Biztos valami gyanta származék van benne,nem is kevés.SMD,egyéb alkatrészek forrasztására használják,egyes magyarországi cégek,nem kell utána lakkozni az biztos. ;]

06206262041>BGA (VGA,NOTI,ALAPLAP) REWORK,REFLOW,REBALL,VGA-NB-SB-VRAM chip csere< 06206262041 >Egyre kevesebb időm van sajnos belépni,ezért inkább HÍVJ,szinte bármikor elérhető vagyok telefonon! 06206262041

(#4633) f27 válasza robick5 (#4632) üzenetére


f27
aktív tag

Hehe lehet kisem probalom akkor :DDD

(#4634) laci.k


laci.k
csendes tag

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni! Lehet, hogy nem is a legjobb topicba írok, de akkor írányítsatok át :)
Van egy Asus K50AB-m, aminek a GPU-ja törvényszerűen megadta magát. Volt szervizben, és több, mint valószínű, hogy csak hőlégfúvóval simogatták meg, mert pár perc használat után ismét meghalt, és közölték a szervizben, hogy ezt nem tudják megcsinálni. Én meg úgy vagyok vele, hogy költeni már nem akarok rá, ellenben használni szeretném. Ubuntuval és GPU driver nélkül végülis elindult a gép, csak valószínűsítem, hogy valami zárlatos lehet a GPU golyóknál, mert 100-110 fokos, és a venti maximumon pörög. Én kezdettől fogva azt hittem, hogy a gépemben nincs IGP, mivel a bios-ban nincs lehetőségem átváltani, mint ahogy az első szériáknál lehetett, de ma szétkaptam, és látom, hogy ott figyel az integrált chip is.
A kérdésem: lehetséges, hogy driverek nélkül most csak az IGP-t használja a gép? Elméleti síkon, ha eltávolítanám a zárlatos és melegedő GPU-t, akkor üzemelne tovább a notim? Mert most oké, hogy megy, de idegesít a hangos ventillátor.
Tudom, elég VérPistikés a gondolatom, de örülnék, ha tudnátok valami tanácsot adni, hátha próbált már valaki csak IGP-vel elindítani egy K50AB-t.
Előre is köszönöm az ötleteket. :R

(#4635) Hunter2 válasza laci.k (#4634) üzenetére


Hunter2
addikt

a rövid verzió az hogy add el így hibásan rakj hozzá némi pénzt és vegyél egy másik gépet. Lehetőleg inteles integrált grafikával. Valamelyik üzleti kategóriás sorozatból. Lenovo T61, DELL 830 ilyesmik.
az meg hogy eltávolítod a chipet és utána jó lesz egy baromság. ;)

Ja, mellesleg a K50AB-nél az IGP (chipset) szokta ledobni a láncot.

[ Szerkesztve ]

(#4636) f27 válasza laci.k (#4634) üzenetére


f27
aktív tag

Ha igy mukodne hogy leszed a chipeket es utanna mukodne tovabb akkor rank nemsok szukseg lenne.

Ha nem akarsz ra kolteni akkor add el,de lehet meg javithato a geped a holegfuvozgatas utan is.

(#4637) KillHates válasza laci.k (#4634) üzenetére


KillHates
nagyúr

Hozd el hozzánk, megpróbálunk lelket verni bele.
Már elég jól meg a K50AB javítása...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#4638) albi31 válasza laci.k (#4634) üzenetére


albi31
senior tag

válassz melyik megye van hozzád közelebb!!!Heti szinten haverkodom a drágasággal!

(#4639) d3lete


d3lete
aktív tag

Más! Szóval ki tud 40 pines eepromot írni? Vagy kinek van pavilion tx1000 tx 2000 halott lapja mairől le tudnánk szedni és kicserélni? :R

[ Szerkesztve ]

(#4640) KillHates válasza albi31 (#4638) üzenetére


KillHates
nagyúr

Minket már szinte naponta boldogítanak ezzel a hidegrázással. :(

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#4641) albi31 válasza KillHates (#4640) üzenetére


albi31
senior tag

sok budapesti megkeresést hozzád irányítok,mert már kettéáll a hajam az olyan kérdésektől hogy "tudunk-e Bp.-n találkozni?...hát persze b@zmeg,fogom a dolgaimat és viszem fel a lakásodra,és ott meg is csináljuk,válaszolom...némelyik erre:komolyan?..."(persze látja hogy merre vagyok!!!)...köcsögeröcsögéről meg kb így néz ki egy telefonbeszélgetés:"...egy pillanat és írom az ön címét,hogy hova küldjem....köszönöm."... no comment...

(#4642) f27 válasza KillHates (#4640) üzenetére


f27
aktív tag

En szeretem ezt a hidegrazast.
99,9% ban javithato kilehet szedni az alaplapot a gep szetszedese nelkul stbb..
Jo kis gep ez. :))

(#4643) kikihun válasza f27 (#4642) üzenetére


kikihun
újonc

Nekem sincs vele semmi bajom. Illetve pontosítok: eddig nem volt:))

(#4644) KillHates válasza f27 (#4642) üzenetére


KillHates
nagyúr

Maga a konstrukció amitől ráz a hideg, csak egy pár a teljesség igénye nélkül;
-határértékre méretezett hűtés,
-nincsen benne túláram védelem,
-nincsen rövidzár védelem
-a gusztustalan NuoTone mikrokontroller van benne,
-a halovány lepkefingtól is kitörő USB aljzatok

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#4645) Router


Router
őstag

Urak!

Nincsen valakinek egy sis 968 déli hídja? Jó lenne egy bontott, akár golyók nélkül is mert nekem kettő is van de mindegyik zárlatos. :W

www.reballing.hu/forum

(#4646) Tamás9x


Tamás9x
őstag

Valaki nyíregyházán 3k-ért reballoz, +1 kókányolós emberke?

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#4647) kikihun válasza Tamás9x (#4646) üzenetére


kikihun
újonc

Uram isten. 3K ért a Wellerem nem kapcsolom be......

(#4648) Kocska89 válasza kikihun (#4647) üzenetére


Kocska89
tag

Jó, hogy gányolás. Én bekapcsoltam 3000Ft ért a pákám. iPhone4 re kellet visszarakni akksi csatit :U

(#4649) kikihun válasza Kocska89 (#4648) üzenetére


kikihun
újonc

Szerintem ezt te is tudod, hogy nem kell szó szerint érteni...
Csak már tele az összes hócipőm a sufnituniongos, szakképzetlen barbárokkal.
Akik vettek maguknak egy gépet, mert az olyan jó dolog, majd youtube ról megtanulták kezelni, és kikiáltották magukat fenoménnak.
Hat forintért dolgoznak, aki meg hivatalosan rendes körülmények között csinálja, az meg csak szívja a harcit...

(#4650) Kocska89 válasza kikihun (#4649) üzenetére


Kocska89
tag

Értem persze. Sajnos túl sokszor találkozom a 3000Ft ért megjavítom emberkék munkáival.

Akkor ez a majom mit tudhat? 3000Ft - vatera jutalék 1 hónap garancia. Meg ha hozzászólásokat nézed a 3000Ft - vatera jutalék és ha többet küldesz neki van mennyiségi kedvezmény. :))
Pék a gyerek tuti, reggeli kenyér mellé berakja a kemencébe melóhelyen, még az áramot se kell fizetni

Aha vettek gépet :D A 95% ezeknek tutira hőléggel "javít" Még ha vennének gépet egy idő után csak belek kéne rázódniuk a használatába.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.