Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4751) becikevagyok


becikevagyok
újonc

Sziasztok valaki tudna nekem segiteni abban,hogyha én egy xbox 360 bga chippjét ujra akarom golyózni, akkor annak hogy lássak neki?
Mi a folyamata , mondjuk hogy megtisztitom valamilyen fluxot használok hozzá vagy hogy is kéne hozzá fogjak :Đ

(#4752) kikihun


kikihun
újonc

Uram atyám. :W

(#4753) kikihun válasza KillHates (#4750) üzenetére


kikihun
újonc

Ma épp 3 pad-et pótoltam....

(#4754) hoax válasza becikevagyok (#4751) üzenetére


hoax
aktív tag

Valahogy így kellene hozzáfogni...
Először nézz körül a neten, tájékozódj, olvass, gyakorolj! Ha van konkrét kérdésed, akkor hajrá, de ne várd, hogy bárki le fogja írni szóról-szóra...

[ Szerkesztve ]

Don't panic!

(#4755) Mosuka válasza becikevagyok (#4751) üzenetére


Mosuka
tag

Kezdésnek vegyél egy gépet mobileman-től, minden kiegészítővel együtt, aztán gyakorolj. Én is így gondoltam mint Te, persze nem ekkora önbizalommal. Aztán ráébresztettek, hogy nem úgy van...
Ezt a lépést megtakarítom Neked.
Otthon semmi tudással, semmi nélkül, a büdös életben nem lesz jó. Május óta csak gyakorlok, és gyakorlok, és közel sem vagyok ahhoz, hogy 1 forintot is profitáljak. Számlás vagyok, de még nem kerestem egy vasat sem, mert még közel sem nőttem fel a feladathoz. Mondom ezt azért, hogy csak fizetek a semmibe, de akkor sem állok neki gányolni. Sajnos Te ezt fogod csinálni. Nem megsérteni akarlak, de hidd el ha még azt sem tudod, hogy állj neki-mint írtad-akkor inkább ne is állj neki. :R

(#4756) Benji77 válasza mobileman (#4748) üzenetére


Benji77
tag

"Tönkremenni valóban nem megy, csak eldugul :D"

Sűrűn kell használni oszt nem dugul el :)

(#4757) mobileman válasza becikevagyok (#4751) üzenetére


mobileman
aktív tag

Első lecke:
Normális gép van?

[ Szerkesztve ]

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#4758) Hunter2 válasza mobileman (#4757) üzenetére


Hunter2
addikt

Ja , van.

fulllos mi? csak még a hőprofil nincs be állítva.
MCP67D-hez be kell kapcsolni a légkeverést?

[ Szerkesztve ]

(#4759) Mosuka válasza Hunter2 (#4758) üzenetére


Mosuka
tag

Feltétlen, mert légkeverés nélkül csak felülről kapná a hőt, és így is csak 200C-ig van kalibrálva. Egyébként a fagor nem kompatibilis az Nvidiával. Nézz utána! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4760) Hunter2


Hunter2
addikt

az RS880M (216-0752001) és az RS880MN (216-0752003)csere szabatosak ? :F

(#4761) KillHates válasza Hunter2 (#4760) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szerintem nem, de bevallom őszintén meg kell próbálni. Lehet, hogy a 001 helyére mehet a 003 viszont fordítva nem. Ugyanúgy mint a 780-asnál... Felülről kompatibilis.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#4762) Gigabyga


Gigabyga
aktív tag

sziasztok!

A PAD javításhoz milyen mikroszkpot használtok, mert akkor ma rendelek egyet, mert már egyre több gépet csak úgy lehet javítani.

Köszi a választ!

(#4763) alienpapa


alienpapa
senior tag

Sziasztok!

Teljesen új vagyok a témában és lenne pár kérdésem.
Úgy alakult, hogy a laptopomban felvált a gpu és reballozni kell. Kicsit utánanéztem a dolognak és nagyon érdekelne. Kb mennyi indulótőke kell ahhoz, hogy elkezdjem ezt az egészet? Nézegettem BGA gépeket, de a legolcsóbb is kb 230k volt, ami nem kevés.
A másik dolog, hogy egyáltalán nem értek az ilyesmihez. Szóval soha nem forrasztottam, meg hasonlók. Nem vagyok műszaki analfabéta egyáltalán, de a műszerész dolgokkal soha nem foglalkoztam. Így érdemes lenne-e belevágni? :)

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#4764) Benji77 válasza alienpapa (#4763) üzenetére


Benji77
tag

Min. 500eFt indulásnak és kb. 1 év mire belejössz :)

(#4765) kikihun válasza Benji77 (#4764) üzenetére


kikihun
újonc

Ha normálisan akar foglalkozni vele akkor ez az 500 édes kevés.

(#4766) Benji77 válasza kikihun (#4765) üzenetére


Benji77
tag

indulásnak írtam .
Kb. 1millió fog kelleni mire profi szinten tud foglalkozni vele.

(#4767) kikihun válasza alienpapa (#4763) üzenetére


kikihun
újonc

Ha nincs elektronikai előképzettséged, akkor röviden tömören: NEM.

[ Szerkesztve ]

(#4768) alienpapa válasza kikihun (#4767) üzenetére


alienpapa
senior tag

:) Értem!

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#4769) Hunter2 válasza Gigabyga (#4762) üzenetére


Hunter2
addikt

zeiss stemi 2000 ;)

(#4770) Hunter2


Hunter2
addikt

nem bga téma de hátha tudtok segíteni. 15.6" LED helyére be tudok rakni 15.6 full hd kijelzőt? nagy általánosságban lekezelik a modern gépek a nagyobb felbontást? egy k52 asusról van szó konkrétan.

(#4771) bbarna válasza Gigabyga (#4762) üzenetére


bbarna
tag

Küldtem privit.

(#4772) Tamás9x válasza Hunter2 (#4770) üzenetére


Tamás9x
őstag

A kábeltől függ 2 féle van :) Van ami csak 1650-ig kezel az félig van bekábelezve.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#4773) Kemotox75 válasza alienpapa (#4763) üzenetére


Kemotox75
csendes tag

Ne add fel. Ha szeretsz sokat tanulni, akkor menni fog, de ne bga val kezd. Először azt tanuld meg, mi és hogyan működik. Nagyon sok szakkönyv van már a neten is. Amíg nem tudod legalább az alapokat, ne ruház be.

(#4774) kikihun válasza Kemotox75 (#4773) üzenetére


kikihun
újonc

Ez a gond itt. Hogy a "postás, a rendőr, a villanyszerelő, a szomszéd, a gázos és a díjbeszedő" mindenki evvel akar foglalkozni.

(#4775) Mosuka válasza kikihun (#4774) üzenetére


Mosuka
tag

Tök mindegy, hogy ki akar vele foglalkozni, az egészséges verseny megmarad. Aki szar, úgyis kihullik. Gondolom Téged sem fog munkába visszavetni, ha egy kazánkovács vesz egy hőlégfúvót? :)
Az ország legjobbjai hidász mérnők, ács, stb A teljesség igénye nélkül írtam. :R :R

[ Szerkesztve ]

(#4776) robick5 válasza kikihun (#4774) üzenetére


robick5
tag

Azért ezzel nem értenék egyet,soha nem késő tanulni,és ma már ehhez még csak iskoába sem kell járni.Internet világában mindent megtanulhat.Nem a papír a lényeg,hanem az elhivatottság és az érdeklődés.Én mindíg azt mondom,amíg valamit el nem rontassz addig nem is tanulod meg,hogy kell csinálni.És ha már itt tartunk,melyik iskolában tanítják a bga-zást,mert én még nem hallottam róla,a bgazáshoz baromi sok tapasztalat,türelem,rengeteg gyakorlás,illetve kb500k-1m kezdőtőke.Ha ebből valami nincs akkor az a monyákolás,mutyizás.
Ja és ha milliomos akarsz lenni belőle akkor tényleg neki se állj.
Én az alapokat a youtube-ról tanultam,illetve havi 30-40ezres telefonszámla"f27,killhates,Benji,mobilemannNagyJani,stb.." ;],mert mindent inkább megkérdeztem mint hogy elrontsam,de szerintem nincs olyan köztünk aki mindent tudna,de folyamatosan tanulunk,akár egymástól is.De pont ez ennek a topiknak a lényege.Kezdők mindíg lesznek,és ez a normális folyamat,ha valakinek van elhivatottsága,és nem egy első sikertelenségre feladom típus,akkor bátran áljon neki. ;)
Naeztjólmegaszontam..................... :DDD

06206262041>BGA (VGA,NOTI,ALAPLAP) REWORK,REFLOW,REBALL,VGA-NB-SB-VRAM chip csere< 06206262041 >Egyre kevesebb időm van sajnos belépni,ezért inkább HÍVJ,szinte bármikor elérhető vagyok telefonon! 06206262041

(#4777) Mosuka válasza robick5 (#4776) üzenetére


Mosuka
tag

:C :R :R

(#4778) kikihun válasza Mosuka (#4775) üzenetére


kikihun
újonc

Nem is kell félreérteni, mert még véletlen sem sértésnek szántam. Csak utálom már, hogy mindig a gányolás után kelljen dolgozni. És tudod nincs is bajom azokkal az emberekkel akik komolyan gondolják, ellenben a "veszek egy gépet oszt adj neki" stílusúakkal már annál inkább.
Mert míg én ebből élek és fizetem a helyiséget, a járulékokat, addig nem tudok 3000Ft ért javítani, mint teszi azt "Hőlégfúvós János" aki 25 éves létére, immáron 40 év szakmai tapasztalattal rendelkezik.

Így mindenképp nekünk okoznak kárt.

(#4779) robick5 válasza Mosuka (#4777) üzenetére


robick5
tag

Ja és a hétvégi dizsit,bulit,koncertet el kell felejteni :DDD hanem szépen leülni az asztalhoz egy chipet 50-60szor felgolyózni,letisztítani "persze ha már halott",alkoholt meg csak nagyon mértékkel,mert hidd el remegő kézzel másnap a csipesszel lehet fura dolgokat művelni ám...............szép rézmetszetet lehet készíteni a nyákon :DD :DDD

06206262041>BGA (VGA,NOTI,ALAPLAP) REWORK,REFLOW,REBALL,VGA-NB-SB-VRAM chip csere< 06206262041 >Egyre kevesebb időm van sajnos belépni,ezért inkább HÍVJ,szinte bármikor elérhető vagyok telefonon! 06206262041

(#4780) Mosuka válasza kikihun (#4778) üzenetére


Mosuka
tag

Nem vettem magamra. :DD A lényegi mondani valóját értettem a dolognak, csak a másik fél védelme érdekében ejtettem pár szót. :R :R

(#4781) Mosuka válasza robick5 (#4779) üzenetére


Mosuka
tag

A diszkót 20 éve elfelejtettem, de az biztos, hogy a remegő kéz elengedhetetlen. Már saját magam is kiröhögöm, hogy pár hónapja hogyan álltam neki. :B

(#4782) alienpapa válasza kikihun (#4774) üzenetére


alienpapa
senior tag

Nos, akkor a délelőtti válaszodat a kérdésemre nem tekintem őszintének.
Az a baj, hogy rengeteg olyan gondolkodású ember van, mint te. Csak a konkurenciát látjátok mindenkiben. Ahelyett, hogy segítenénk egymást inkább odabököd, hogy ne is foglalkozzak vele mert műszerész végzettség nélkül nem érdemes, meg kell hozzá 1000k forint.
Csak abba bele se gondolsz, hogy ha valakinek segítesz, akkor az lehet hogy viszont segít majd és az ő tapasztalatai alapján te is jobb szakemberré válhatsz.

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#4783) Gigabyga válasza robick5 (#4776) üzenetére


Gigabyga
aktív tag

# kikihun # robick5 #
Olvasgatom a topicot pár napja, próbálom szemezgetni azokat amiket már írtatok Fluxal,Chippel meg a kókány munkákkal kapcsolatban mit tudtok alkotni többen,dicséretes!
írtatok a kezdő szerelőkkel kapcsolatban dolgokat,teljesen egyetértek.
Találkoztam olyan emberrel,aki büszke volt arra,hogy őő gázlámpával újramelegítette a gpu-t és jó lett..
Meg olyannal is aki laptopot akar szerelni de a memóriát nem tudja rendesen berakni a foglalatba.

Jó magam is pár hónapja szerelgetek laptopokat,adódott egy lehetőség mi is felszerelkeztünk a szereléshez teljes mértékben.
Magamról tudom,hogy imádok tanulni,imádom ezt csinálni amióta tudom az eszem ezzel szerettem volna foglalkozni.

Na most ha nem tanítják iskolában/felső OKJ-n vagy tanfolyamon,(magamból indulok ki)de nem kőműves/utcaseprő/virágkötő az illető,hanem igen is ilyen irányban végezett de elakad az ember hova tud fordulni segítségért?!
Pl:.Héten kaptam egy notit(Acer aspire5740) leolvadt a magja(pákás megoldás után ment), leszedésnél ellökték a gpu-val mellette lévő kondikat,ellenállásokat.A lapon fent voltak a jelölések,meg állítólag kép alapján vissza lőtték a helyükre őket.Kicserélték a gpu-t de úgysem megy a gép.
Elkezdtem nézegetni a kapcsolási rajzot,de abból nem derült ki,melyik kondinak mekkora az értéke.
Ilyenkor mit lehetne tenni?! Kitől lehetne érdeklődni,ilyen ügyben mert ugyan nem vagyok X éve a szakmában de az ember nem úgy jön ki az iskolából,hogy mindent tud. :)

Köszönöm válaszotokat!
Sziasztok!

(#4784) kikihun válasza Gigabyga (#4783) üzenetére


kikihun
újonc

Szia!

Segítséget itt is kaphatsz ha elakadsz, szívesen segít bárki.
A rajzon pedig rajt kell legyen az érték.

(#4785) Hunter2 válasza Gigabyga (#4783) üzenetére


Hunter2
addikt

végső esetben keresel egy gpu hibás lapot 3000-ért és azon cserélsz gpu-t. ;)

(#4786) kikihun válasza alienpapa (#4782) üzenetére


kikihun
újonc

Akkor ezek szerint félreértettél. Nem a konkurenciáról van szó, és nem is arról, hogy ne segítenék bárkinek ha tudok. Csak amit te kérdeztél, hogy az abszolúte nulláról érdemes e arra írtam, hogy nem.
Csak válasszuk ketté te mit is akarsz ha laptopokat akarsz szerelni vagy bga-kat cserélni mert ez utobbi megy netről. De attól még nem leszel szerelő. Ahhoz az elektronika alapjai sem elegek.
Ott tudnod kell rajzot olvasni és azokat értelmezni is.
Nem akarok én rosszat neked hidd el, és pláne nem tekintek rád mint növekvőben lévő konkurencia.
Tizenéve evvel foglalkozom nem kell attól félnem.

Bocs ha te így értetted, nem akartalak megsérteni, csak te is nézd a másik oldalt is.

(#4787) kikihun válasza Gigabyga (#4783) üzenetére


kikihun
újonc

Milyen lappal szerelt?

(#4788) Gigabyga válasza kikihun (#4784) üzenetére


Gigabyga
aktív tag

Köszönöm szépen,bizalommal fordulok hozzátok..
Pontos lap tipust nem tudok most irni mert bent van a szervizben hétvégén meg sulizom.amit fejből tudok intel i3 es hm55 chipset van mellette es ha jól emlékszem,007re vegzodik a vga chip.

(#4789) albi31 válasza alienpapa (#4782) üzenetére


albi31
senior tag

Azt gondolom,hogy kikihun ebben megfogalmazta mindazt amit tudni kell:"Csak válasszuk ketté te mit is akarsz ha laptopokat akarsz szerelni vagy bga-kat cserélni mert ez utóbbi megy net-ről. De attól még nem leszel szerelő. Ahhoz az elektronika alapjai sem elegek.
Ott tudnod kell rajzot olvasni és azokat értelmezni is."(megjegyzem zárójelben,erre nagyon kevesek képesek!!!...szerintem,te sem leszel az,inkább a BGA-s dolgok irányába fogsz elmenni,de az sem lesz leányálom!!!)

Másrészről,ha valakit a pénz motivál,miért ne motiváljon,tudnia kell,hogy ebből nem lesz milliomos,sőt az "elfogadható"életkörülményekért is meg kell keményen dolgozni!Ha meg majd eljön az idő és vállalkozás szintjén szeretnéd,akkor meg a mai adózási forma agyonvág,elfog menni a kedved az egésztől,vagyis azt ajánlom,ha mindenképp bele akarsz vágni,hogy 1évig szigorúan csak másodállásba csináld,vagyis az összes létező szabadidődet ezzel töltsd,és először csak vásárolj rossz notebookokat és azokon gyakorolj,amíg rá nem érzel,hogy mi merre hány méter..én megmondom őszintén,egy rakás pénzembe van az egész,összegszerűséget nem mondok,mert rögtön elvenném a kedved az egésztől,de sok sikert...ja,és nekem nem súgott senki,mindent magamtól tanultam meg,már amit tudok..mert a többiek is megtudják erősíteni,hogy minél többet tudsz,jössz rá,hogy mennyire keveset tudsz!

Mosuka :"Tök mindegy, hogy ki akar vele foglalkozni, az egészséges verseny megmarad. Aki szar, úgyis kihullik." ezzel nem értek egyet,mert messze nem jellemző a visszatérő ügyfél,úgy hogy egy rossz szaki is évekig tudja művelni a művelhetetlent!

[ Szerkesztve ]

(#4790) Mosuka válasza albi31 (#4789) üzenetére


Mosuka
tag

Jól mondtad, évekig. De az ember amit szeret, és esetleg ebből is akar megélni, az nem évekig tart, hanem 10-20-30 év. Ennyi időt nem lehet alibizni. Erre értettem.

(#4791) alienpapa válasza kikihun (#4786) üzenetére


alienpapa
senior tag

Én sem akartalak téged megsérteni, félreértettük egymást, felejtsük el! :)

Egyébként nem akarok én ezzel főállásban foglalkozni, csak a munkabeosztásom miatt elég sok szabadidőm van két szolgálat közt és nagyon érdekesnek tartom ezt az egészet.
Ha lehet mondani akkor először csak hobbi lenne számomra. Lehet, hogy kicsit költséges, de nem iszom, nem cigizem, nem drogozok, így másra kell elkölteni a nem létező pénzem. :)

Először valami nagyon alap, de használható gép kellene amivel el tudnám kezdeni. Főleg jó állapotban lévő használt cucc érdekelne. Esetleg valami tipp? :)

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#4792) Benji77


Benji77
tag

Én azért annyira nem írnám le a dolgot...
Általában 70% BGA hiba, 30% tápáramkör hiba,stb.
Természetesen hasznos tud lenni egy elektrotechnikai alap.
Ha üzletszerűen folytatjuk a tevékenységünket, akkor elengedhetetlen. :)
Ne okozunk nagyobb kárt, egy más által még javítható alaplapon.
Ez a szakma folytonos tanulást, fejlődést igényel.
Az én esetemben konkrétan ez a szakmám is, de mindig van hová fejlődni :)

(#4793) Benji77 válasza alienpapa (#4791) üzenetére


Benji77
tag

Honton R392 jó belépő lehet.

(#4794) mobileman válasza alienpapa (#4791) üzenetére


mobileman
aktív tag

Szerintem az IR360PRO 3 in 1 lenne a jó belépő, mert van infra fej is, meg forró levegős fej is, eme két fej hasznossága idővel megtérül!
Ami a használt gépet illeti, nem tudhatod, hogy mennyire van 'elhasználva', (persze, az eladó szerint majd alig használt lesz) ami elég költséges felújítást vonhat maga után.

[ Szerkesztve ]

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#4795) d3lete


d3lete
aktív tag

Járt valakinél i5 ös 2011 es törött kijelzős mac pro amit nem lehetett javítani? Vakerán árulják.

(#4796) KillHates válasza Hunter2 (#4770) üzenetére


KillHates
nagyúr

Abba tuti nem. Csak olyan modellbe tudsz beszerelni FHD kijelzőt amit szereltek olyannal IS !
Akkor is kábelt kell cserélned 12bit-esről 16bit-esre. És még így is fent áll a veszélye egy kis füstölésnek.
Teljesen más világ lett a LED-es kijelzők bekötése, mint anno a sima CCFL-esek.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#4797) KillHates válasza kikihun (#4786) üzenetére


KillHates
nagyúr

Bocsáss meg, de meg kell, hogy cáfoljalak; ehhez a munkához abszolút nem szükséges semmilyen elektrotechnikai skill. Jó kézügyesség, jó szerszámok, sok türelem-nyugalom, jó segédanyagok kellenek csupán. És rutin, rutin és ha még nem írtam volna; rutin.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#4798) kikihun válasza KillHates (#4797) üzenetére


kikihun
újonc

Meg van bocsájtva:) De ha figyelmesen elolvasod akkor mit is írtam? Hogy az elektronikai ismeretek( nem is az alapok) ahhoz kellenek hogy, szerelő legyen. Ha csak a BGA -t szeretné megtanulni ahhoz nem kell. De attól még nem szerelő, csak tud bga tokozású alkatrészeket cserélni. :D

[ Szerkesztve ]

(#4799) KillHates válasza kikihun (#4798) üzenetére


KillHates
nagyúr

:R Igazad van. Benéztem :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#4800) #81556480 válasza kikihun (#4767) üzenetére


#81556480
törölt tag

Nekem van!

De minél többet olvasok ( kb 1 éve titokolvasó vagyok :D ) annál inkább rájövök hogy ide kevés a lexikális tudás,vagy a pénz, komoly gyakorlatra van szükség.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.