Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobiltelefonok  »  Azonnali mobilos kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#48706) xavix13


xavix13
senior tag

Sziasztok,

Van-e lehetőség otthon kikerülni az frp-t vagy kuka?
Röviden a sztori:
Van egy Huawei P30-am amit beadtam szervizre, mert szoftverfrissítés közben teljesen lehalt és az eRecovery-nél megakadt, nem lehetett se updatelni, se resetelni, se wipeolni. (vagyis lehetett az utóbbi 2-t de hatástalan volt)
Na mind1 szerviz is szenvedett vele majd egy hónapig, végül visszakaptam újrahúzva életre keltve a telefont. (Nem garanciális javítás volt már)
Viszont a teló nem enged be, egyik google fiókommal sem (összvissz 2 van, és 2-t is használtam valaha droidos telóhoz) hiteles tulajdonosi fiókot kér, vagy zárképernyő jelszót, amit szintén nem értek, hogy nem fogad el, mikor világéletben egyetlen 6jegyű zárképernyő pw volt az összes droidos telómon.
Jelenleg egy Redmi note 7-et használok ideiglenesen, az a vicces, hogy meg is jönnek az értesítések, jóváhagyások, hogy én szeretnék-e bejelentkezni, viszont csak azt dobálja, hogy hitelesített fiók kell. Akár jóváhagyást kérek, akár az sms kóddal próbálkozok, mindkét accon, egyiket sem fogadja el.
Ha pedig az elfelejtett email címet választom, kéri a nevem, megadom, még fel is dobja ugyanazt a két google emailt opciónak, amivel próbálkozom és használva van/volt valaha a p30, majd pedig megpróbálva belépni "Sajnos valami hiba történt. Próbálja meg később."
Ja és mindkét google accból pc-n kijelentkezettem a p30-at, mint hozzáadott eszközt, illetve ezek után csináltam rajta egy clear data/factroy reset kombót, hátha, de továbbra is a tulajdonosi fiókért sír.
Szerintem a sufni gsm-ből elhajtanak másodjára, mondván, hogy ők megcsinálták, az már az én balfaszságom, hogy nem tudok belépni a google fiókomba, oldjam meg.
[Egyik fiók] [Másik fiók]
Van valakinek ötlete, mit lehetne tenni?

One thing I've learned: if you don't draw first, you don't get to draw at all.

(#48707) sakal83


sakal83
addikt

Sziasztok

Ajánljatok kerlek jo szellozoracsba rögzíthető mágneses mobiltartot? Egy teljesen egyszerű is megfelel csak lassa el a funkciojat.

[ Szerkesztve ]

(#48708) pjen válasza sakal83 (#48707) üzenetére


pjen
félisten

Vettem, jőtt a kátyú. Telefon leesett, rácsból 3 borda kitört.

(#48709) name válasza xavix13 (#48706) üzenetére


name
kezdő

Szerintem vidd vissza a szervizbe. Használhatatlan állapotban van. És ezért pénzt kértek?
Huawei-nél ez elvileg úgy van, hogy ha be vagy lépve google fiókba és csinálsz egy visszaállítást, utána ugyanúgy kéri a google fiókot.
Ha nem fogadja el a fiókot az azt jelenti hogy a szervizben nem is csinálták meg...

(#48710) Viktor0610 válasza name (#48709) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Megjavíthatták, mert elindul, csak fórumtárs nem emlékszik, melyik fiókkal volt belépve, ha jól értem.

És ez nem csak a Huawei esetén van így, jó pár éve minden Android eszköz így működik.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#48711) xavix13 válasza Viktor0610 (#48710) üzenetére


xavix13
senior tag

Pont ez az, hogy emlékszem, nem vagyok hülye, hiszen nincs is másik Google fiókom ezeken kívül, de egyikkel sem megy.
Ott a screenshot is, pcről, hogy mielőtt leadtam áprilisban mivel volt összelinkelve.
Nekem már az is eszembe jutott,hogy lehet újra húzták a szoftvert rajta, tesztelték, hogy megy-e rendesen. Belépve valakinek a Google fiokjaval,majd csak simán toltak rá egy factory resetet és kéri azt a google fiókot. Csak ezt, hogy bizonyítom rájuk, ha esetleg így van? Sehogy... Még az sem biztos nyilván, hogy így van,csak már ez is megfordult a fejemben, mást nem tudok elképzelni, hogy mért nem fogadja el.
Amit nem értek még hogy elvileg a fiókból törlés meg kellett volna oldja a problémát, mint olvastam itt is meg máshol is, de itt az sem oldotta meg. :(

One thing I've learned: if you don't draw first, you don't get to draw at all.

(#48712) Viktor0610 válasza xavix13 (#48711) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Akkor viszont tényleg vidd vissza.
Ha tuti, jól emlékszel a fiókra akkor ők hibáztak, nekik is illene megoldani.

Samsung Galaxy A54

(#48713) flash-


flash-
veterán

tudja valaki hogy egy mostani androidos telefon (xiaomi pocphone f3) mondjuk itthon magyarországon melyik navigációs müholdas rendszert használja? mindig a galileo-t, vagy gps-t vagy magától váltogat? vagy multi bandesek tehát egyszerre többen is fent tud lenni?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#48714) pjen válasza flash- (#48713) üzenetére


pjen
félisten

GPS GLONASS Beidou (BDS) Galileo,ezek a hold rendszerek. A GPS az a navi rendszer. A leírásában benne van, hogy miket tud használni.

(#48715) garga01 válasza pjen (#48714) üzenetére


garga01
senior tag

Mindegyik műhold navigációra való, a GPS az amerikai tulajdonú.
A kérdés szerintem arra irányolt, vegyes több fajtát egyszerre is használ-e egy adott telefon.

[ Szerkesztve ]

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#48716) garga01 válasza flash- (#48713) üzenetére


garga01
senior tag

Valószínű mind/többet használ egyszerrre. A GPStest progi ki tudja írni/mutatni. Nekem egy Galaxy A40 van, ránéztem és egyszerre látja a GPS, Glonass, Galileo, BeiDou holdakat:

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#48717) pjen válasza garga01 (#48715) üzenetére


pjen
félisten

Lehet, de szerintem inkább fogalom zavar volt.
" mindig a galileo-t, vagy gps-t vagy magától váltogat? "Mintha azt írta volna:galileo ról GPS re vált.

[ Szerkesztve ]

(#48718) garga01 válasza flash- (#48713) üzenetére


garga01
senior tag

Lejárt a szerkesztésre az időm, itt meg lehet nézni melyik telók dual band-esek, azok pontosabb helymeghatározást tudnak. Itt meg egy kis leírás hozzá.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#48719) fecaga21


fecaga21
aktív tag

Legutóbb lemerült az A51-em fullra, éjszaka rádugtam a töltőre, kikapcsolt állapotban 100%en ment töltőn míg délelőtt le nem húztam, azóta nem jön be egyáltalán, néha bejön a Samsung üdvözlőképernyő, de onnan nem megy sehova sem tovább. Van itt olyan mobilos Pesten aki megtudná nekem nézni, javítani?Lecserélni most nem akarnám, mert vannak rajta dolgok amik kellenének nekem jelen pillanatban.

(#48720) kutga


kutga
nagyúr

Sziasztok!

Az Alza eredeti kiegészítőket árul vajon? Konkrétan ez a töltő lenne a kiszemelt, elég jó áron van most náluk. Kábel, csomagolás nem érdekes, csak legyen eredeti.

Let the Zone take me if I am.

(#48721) Zsolt,72 válasza kutga (#48720) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

Szia!

Igen, az én tapasztalatom az, hogy eredetieket (is) forgalmaz az ALZA.

Ez a töltő a Samsung honlapján is szerepel, az ALZA leírása szerint is "gyári" (a paraméterek közt írja), ha mégsem ezt küldenék ki, akkor pedig a megtévesztés miatt jogosan reklamálhatnál. :)

[ Szerkesztve ]

(#48722) totron


totron
addikt

Android 11 alatt nem is lehet tetszőleges e-mailszolgáltatót hozzáadni?

(#48723) fecaga21


fecaga21
aktív tag

Tud valaki Budapesten mobil szerelőt viszonylag baráti áron egy A51es Samsunghoz ami nem akar bekapcsolni, csak az üdvözlőképernyő jön be?Hard Reset sem jön be

(#48724) dellfanboy válasza dellfanboy (#48675) üzenetére


dellfanboy
senior tag

arról esetleg van infotok mikor kell a cseretelefont biztosítani a boltnak ahol a telot vettem? jelen esetben a media, bevittem de onnan tovább lett küldve a gyártóhóz. 2-3 hetet mondtad lassan letelt a 2 de nincs hír róluk, így elég cink lenne ha a teló munkaeszköz lenne, főleg egy viszonylag új2hónapos teló, full gyári...

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#48725) Zsolt,72 válasza dellfanboy (#48724) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

Legjobb tudomásom szerint nincs arra vonatkozó kötelezettség, hogy cseretelefont kelljen biztosítani a javítás idejére.

(#48726) kutga válasza Zsolt,72 (#48721) üzenetére


kutga
nagyúr

Köszi, úgy tűnik valóban eredetit kaptam, kábel és gyártói csomagolás nélkül, de megy vele a szupergyors töltés.

Let the Zone take me if I am.

(#48727) Zsolt,72 válasza kutga (#48726) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

Szívesen. 👍

(#48728) Enigma1945


Enigma1945
őstag

Sziasztok. Modt keszulok venni egy xiaomi mi 11i telot amiben snapdragon 888 van. Jatekra vennem inkabb. Kerdesem az lenne hogy a jatekok hogy futnak rajta? Ne haragudjatok ingyenes 50 megam van jelenleg nem tudok videokat nezni

Segíts! A halam belefulladt a vízbe.

(#48729) Zsolt,72 válasza Enigma1945 (#48728) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

Szia! Nézd meg a tesztet: [link] („Ajánlott” plecsnit kapott) és kérdezz a topikban: [link] .

(#48730) kory24


kory24
őstag

Sziasztok!

Kimenő híváskor a megszokott, hogy először kicseng (búgó hang)
Azonban egy ideje ez eltűnt, nincs ez a búgó hang hanem egyszer csak felveszi a hívott fél…

Ez lehet vmi telefon beállítás miatt?

Telekom a szolgáltató , isminek viszont aki szintén Telekomos van búgó hang

(#48731) Teagol


Teagol
aktív tag

Sziasztok!
Samu active tab 3, Android 13.
Szoftveresen mi blokkolhatja a képernyő elforgatást?
Nem tudom aktivvá tenni :W
Biztonsági módban ok, boot alatt ok, ahogy feláll a rendszer behal.

(#48732) NasCa


NasCa
tag

Sziasztok!

50k körül keresek használt androidos telefont, 1,5-4 órás 4K-s videók felvételéhez, ami szép képet ad, a hang külön csatornán menne, tudtok ajánlani valamit? Köszönöm!

(#48733) Zsolt,72 válasza NasCa (#48732) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

Szia!

Inkább itt érdemes kérdezned:

Milyen okostelefont vegyek? topik.

(#48734) quailstorm válasza NasCa (#48732) üzenetére


quailstorm
nagyúr

OnePlus 6T, vagy újabb, ha belefér.

(#48735) KillerATi


KillerATi
tag

Sziasztok!
Van esetleg olyan mobiltelefon(ha lehet 4G képes), aminek kimagaslóan erős a térerő vételi képessége? Egy mélygarázsban lenne használva, ahol átlagos telefonok (iPhone 14, Samsung A52, stb) esetleg 1 csík térerőt jeleznek mobilnet nélkül, de leginkább egyáltalán nem találnak hálózatot.

(#48736) Nekton válasza KillerATi (#48735) üzenetére


Nekton
aktív tag

Meg kell kérni a szolgáltatót, hogy telepítsen jelerősítőt. Nálunk Telekom-os volt. Kollégám irodájában Vofafonos van.

(#48737) prozodus


prozodus
őstag

Hogy lehet KIkapcsolni ezt a nyomorult sms-chatet???
(android) Veletlenul sikerult ranyomni...

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#48738) Zsolt,72 válasza prozodus (#48737) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

"Turn RCS chats on or off
Important: If you do not turn off RCS chats in Settings to stop sending and receiving RCS messages when you remove a SIM card from your device, RCS chats may continue to work for up to 14 days.

On your device, open Messages .
At the top right, tap your profile picture or icon and then Messages settings.
Tap RCS chats.
Turn RCS chats on or off.
"

Forrás: [Turn on RCS chats in Messages]

(#48739) HawerKing


HawerKing
őstag

Sziasztok androidon meglehet nézni mi ébreszti fel a kijelzőt ???

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#48740) crok válasza HawerKing (#48739) üzenetére


crok
nagyúr

Én bugreport-ból & Battery Historian-ből szoktam kiszedni az infót [link] hogy mikor felvillan generáltatok egy bugreport-ot, azt beteszem Battery Historian-be, megkeresem az időpontot és megkeresem a Screen on sorban majd fent-lent megnézem mi történt, mi volt ami egy időben történt a felvillanással (Alarm (vagyis eltelt időre csinált művelet), job, wake lock, stb). Legtöbb esetben egy gyorsan eltűnő értesítés, azt értesítésekre szakosodott alkalmazással is el lehet csípni (Notification History - Notification log de sokszor elég a Toaster vagy a Toast Source is).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#48741) prozodus válasza Zsolt,72 (#48738) üzenetére


prozodus
őstag

Kösz, ez érdekes.

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#48742) Zsolt,72 válasza prozodus (#48741) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

Szívesen. Remélem, hogy tud segíteni.

(#48743) gzsolt


gzsolt
csendes tag

Sziasztok!
Hátha találkozott már valaki ilyen problémával...
Xiaomi Redmi 8 pro
Elkezdett nem tölteni. Esetli jelleggel, nyomkodásra töltött, de aztán az sem.
Kitakarítottam, jó lett 1-2 töltésig, azóta azt csinálja, hogy fel-le kapcsolgat a töltés pár másodpercenként. Vettem új töltőpanelt és akksit is. Ugyanaz a hiba. A szalagkábel látszólag sértetlen. Több töltővel is próbáltam, ugyanaz a helyezet.
Kikapcsolt állapotban sem tölt. Néha bekapcsolás után látszólag tölt, Ampere alkalmazás jelzi is, de a százalékok csak fogynak. Volt olyan, hogy felszaladt a töltés 1A környékére, aztán szépen visszcsökkent 120 mA-re (szoftver szerint), de merül folyamatosan.
Ötlet, amit ki lehetne még próbálni? Gyári visszaállítás még nem volt, de azt gondolom, ha kikapcsolt állapotban sem tölt, akkor hardveres hiba lehet.
Kábelt még nem cseréltem.
Gondolom van valami töltésvezérlő chip az alaplapon, de az már nem otthoni bütykölés kategória. Az meg tud hibásodni? Nyilván, de mennyire jellemző?
Köszi.

(#48744) crok válasza gzsolt (#48743) üzenetére


crok
nagyúr

Pedig az egyik elso dolog a kabel.. annak is ket vege van am. Es csak utana az elektronika, cserelheto egyebkent.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#48745) gzsolt válasza crok (#48744) üzenetére


gzsolt
csendes tag

Köszi. Pont nézegetem ... Azt még bevállalom, ha nem jön be, muszáj lesz vennem másik telefont...

(#48746) AlyrArkhon válasza gzsolt (#48743) üzenetére


AlyrArkhon
senior tag

1) masik kabel
2) masik tolto (nekem pl egy bizonyos tipusu powerbank usb kimenetei rendszeresen elhaltak 1-masfel ev alatt)
3) milyen idos? lehet hogy megpusztult maga az akksi, amit talan még mindig olcsobb cserelni, mint a telot.

Redmi Note8,11/Band4,8/watch3a/Xiaomi S10

(#48747) gzsolt válasza AlyrArkhon (#48746) üzenetére


gzsolt
csendes tag

Köszi.
1. megrendeltem, kedden kiderül, most csak simogatom, néha tölt... :)
2. 3 féle töltővel és direkt USB portról is próbáltam (hátha a kisebb áramfelvétel segít) de ugyanaz
3. már új akksi van benne, azt írtam is

Egyébként a telefonra ráestem egy fél éve, kiflibe hajlott (de tényleg, votl egy centi benne pont középen, ha leraktam), de működött (nem is értettem, hogyan), csak utána még egyszer leesett, akkor repedt el a kijelző. Azt cseréltem, azóta működött...
Annyira meghajlott, hogy az akksi is íves lett, de azt akkor nem cseréltem.
Találtam is képet.

(#48748) JohnD


JohnD
tag

Helló, nem tudom, hova írjak ezzel: Samsung Galaxy A20e számítógéphez való USB-s csatlakoztatása után a Windows 10 nem mutatja a fájlkezelőben a telefont / böngészést, pedig a telefonon úgy van beállítva az USB-s csatlakozás. Próbáltam már másik porton, másik kábellel, újdaindítani a gépet.
USB 3 csatlakozáskor az Eszközkezelőben látszódik az USB-vezérlőknél, de ha USB 2-re csatlakoztatom, akkor még ott is rosszul jelenik meg (ismeretlen eszköz vagy nem tudom ilyesmit ír ki).
Köszönöm! :)

(#48749) crok válasza JohnD (#48748) üzenetére


crok
nagyúr

Android szakmai topik mondjuk? [link] :DDD
Egyebkent szerintem ebbe futottal bele [link]

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#48750) kutga válasza JohnD (#48748) üzenetére


kutga
nagyúr

Fejlesztői beállításokat engedélyezted? Mi az alapértelmezett usb konfig?

Let the Zone take me if I am.

Útvonal

Fórumok  »  Mobiltelefonok  »  Azonnali mobilos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.