Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#44751) Dexter-2000 válasza shadowofthe (#44750) üzenetére


Dexter-2000
őstag

+8k és vehetsz 2500 procit amit nem lehet húzni(mivel nem 2500K) de arra van 3 év garancia, vadonatúj (lehet inkább gyűjtsél még rá)

Szépnapot!

(#44752) pocokxx válasza shadowofthe (#44750) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

A mai procik nem nagyon mennek tönkre. Nyugodtan lehet gari nélkül is venni. Szvsz.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#44753) jozsi252 válasza Dexter-2000 (#44749) üzenetére


jozsi252
veterán

Nekem a mostani Cooler Master Haf922 elött egy codegen házam volt ahol befele álltak a winyók, ugye ebbe a mostani hafba meg kifele, van különbség, de nem az elfordítás miatt hanem mert nagyságrendekkel jobb a ház szellőzése.

Most pl a wd winyóm 28 fokos. tehát a hangsúly nem az elforduláson van hanem a házszellőzésén

iPhone 13 Pro Max

(#44754) kételkedem válasza Intel fan11 (#44746) üzenetére


kételkedem
addikt

Ne írd a Windowst winfosnak. Ha neked nem tetszik, használj más operációs rendszert, van választék bőven! Ha mégis használod, akkor meg tanuld meg használni és ne fikázd!

Persze ez csak a szubjektív véleményem! :U

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#44755) invasio válasza shadowofthe (#44750) üzenetére


invasio
tag

Igen, Intel procit meg lehet venni akár látatlanba is.
Amd-nél azért már odafigyelnék.

Csak a puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#44756) Istyu74 válasza lecsokolbi (#44735) üzenetére


Istyu74
aktív tag

Miután felraktad a drivert,és jön a kék halál,ujrainditásnál próbáld,a csökkentet módot ha akkor bejön a win,szedd le a videókártya driverét,restart,és a laphoz kapott összes alaplapi meghajtókat tedd föl,ezután próbáld fel tenni az ATI driverét.

Nekem is volt már hasonló problémám 6950 el és igy sikerült megoldani.

[ Szerkesztve ]

Üdv, István.

(#44757) shadowofthe


shadowofthe
tag

Köszönöm, akkor beleugrok.
Igen, ha volna rá keret vinném a 2500-öt, sőt a szívem csücske a 2600k lenne, csak sajnos így is sok pénzembe kerül már a platformváltás.
Köszönöm a válaszokat!

(#44758) Xirtam


Xirtam
veterán

Jó reggelt.

Gondolataimhoz kérnék támasztást.

Adott a rendszerem. 2GB fizikai memória és egy 6950 2GB videomemóriával. Egy 32 bit-es Windows7 vajon látje-e teljes mértékben a kettőt? (Tudom, hogy 3.25GB rendszer memóriát lát.)

De sajnos 2GB rendszer memóriával a 64bit-es Win7 nem elég pörgős.

(#44759) pocokxx válasza Xirtam (#44758) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Szerintem gond nélkül látja, bár ilyen ram árak mellett nem hiszem, hogy spórolni kéne rajta...

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#44760) Satyricon válasza Hersey (#44747) üzenetére


Satyricon
addikt

Hali

És akkor privát üzenetet sem tud küldeni nekem? :F

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#44761) invasio


invasio
tag

Esetleg nem tudja valaki, hogy mitől lehet az hogy flash videóknál (youtube) zavaros a hang? Nem lassab, nem gyorsabb, nem csúszik, hanem olyan karcos, recsegő-ropogó.
Bármi másnál (DivX, mp3) tökéletes.
És ezt csinálja az integrált hangkártya, de külső hk is.
XP újratelepítés után a helyzet változatlan. (alaplapi driverek + flashplayer, de semmi más sincs még rajta)

Csak a puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#44762) Xirtam válasza pocokxx (#44759) üzenetére


Xirtam
veterán

Persze nem is akarok spórólni. De kompletten szeretném az egészet cserélni, cpu,ram,motherboard. Lehet hülyeség de megvárnám buldozert meg az lga 2011-et. Véleményem szerint picit megtépázza a piacot.

(#44761) invasio Kodek-re tippelnék.

[ Szerkesztve ]

(#44763) pocokxx válasza Xirtam (#44762) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Azonnal biztos, hogy nem mozgatják meg a piacot...

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#44764) Istyu74


Istyu74
aktív tag

Üdv,
adott egy 3 tb os WD (WD30EZRS) még a régi lapomban formáztam ahol a bios miatt csak GPT lemezként tudtam használni mivel diinamikus lemezként csak 2.1 Tb ot formázott le a rendszer,a fennmaradó 700 akárhány gigával nem tudott mit kezdeni.

Kérdésem a következő lenne,a mostani alaplapom már UEFI Biosos,ha most akarnám át konvertálni Dinamikus lemezzé,akkor letudom az egészet egyben formázni,vagy ugyanabba a limitbe ütközök mint előtte,hogy csak 2.1 Tb ot enged a rendszer ?

Üdv, István.

(#44765) GrandeP válasza shadowofthe (#44750) üzenetére


GrandeP
őstag

MOst komoly h minusz 4k-ért bukni akarsz 35 hónap garanciát?! Kemény vagy Csoki!
Általában fordítva szokott lenni, az emberek inkább fizetnek többet, h többet garijuk legyen..

Egyébként orthos vagy prime95-öt elindítod, ha 1-2 órán át hiba nélkül fut, akkor valszeg, nem nagyon lesz vele gondod mostanság, de én azért nem "cigánykodnék" azzal a 4k-val..
Inkább vedd meg késöbb ha ennyire nincs pénz...

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#44766) GrandeP válasza invasio (#44761) üzenetére


GrandeP
őstag

Próbáld ki h jobb klikk, a youtube videón majd settings és ott lesz ilyen h hardver accaleration vagy valami hasonló, na ott vedd ki a pipát, hátha.... esetleg frissíts adobe lejátszókat..

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#44767) Vodar válasza shadowofthe (#44750) üzenetére


Vodar
senior tag

Már a 42 is nagyon jó ár, garival együtt vedd.

(#44768) Martinez01


Martinez01
csendes tag

Üdv!
Már megint én :D .
Másik gépen, indítás után BIOS bebootol, utána:
"Reboot and select proper Boot device or Insert Boot Media in Selected Boot device and Press a key."

Resi után indul.
Valaki valamilyen ötlet? (Bios frissítés sem oldotta meg.)

(#44769) GrandeP válasza Martinez01 (#44768) üzenetére


GrandeP
őstag

Továbbra is a megfelelő wincsit kellene beállítani a boot menüben... mint ahogy elötte is írtam én is, meg még sokan mások is...

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#44770) jozsi252


jozsi252
veterán

Most BF3 béta miatt felkell raknom legújabb nvidia drivert, telepítés elött érdemes letörölni az előző gpu drivert vagy nemfontos?

iPhone 13 Pro Max

(#44771) GrandeP válasza jozsi252 (#44770) üzenetére


GrandeP
őstag

Win7 nem szükséges, xp-nél ajánlott, de ha nem törlöd, akkor sem lesz semmi baj...

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#44772) CoolMan válasza jozsi252 (#44770) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Meg az nvidia telepítő úgyis megkérdezi, hogy milyen telepítést szeretnél. Nem fontos az előző drivert törölni (én nem szoktam) csak ha valami gond van vele akkor viszont érdemes tiszta telepítést csinálni.

(#44773) haromegesz14


haromegesz14
aktív tag

Üdv!

Hangérzékeny CCFL csövet tudok még beszerezni valamelyik webshopból? Sehol se találok :(

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#44774) KáZsé Mestör


KáZsé Mestör
tag

Sziasztok!

Van 1 Asus F5VL-em,eddig XP volt rajta,most felhúztam rá egy win7 ultimatet SP1-el,de a hangja szörnyű lett.Recseg,ropog a hangszóró,meg ha külső hangszórókat kötök rá,az is.
Driverre gyanakszom,2010 novemberi hangkártyadriver van rajta.Amúgy realtek HDA van benne.
Felraktam a win7hez kiadott legfrissebbet,2011 május,de ezzel meg nem indul el a gép,nem fagy le,de 3 óra alatt sem lépett be,csak csökkentett móddal.
Biztos a hangkártyával van gond?Melyik drivert érdemes akkor felrakni rá?

(#44775) inter01 válasza pumatom (#39424) üzenetére


inter01
csendes tag

Szia!

Ugyan ezzel a problémával állok én is szemben. Sikerült neked megoldani?

(#44776) DJ WOKKY válasza Dexter-2000 (#44744) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

esztétika és kényelmesség funkció

(#44777) duduati


duduati
aktív tag

HAli

Van egy MSI K9N Neo v2 alaplap. Következő a hibája:
LEtt beletéve egy sata-s dvd író, egy 80-as satas és egy 500-as satas vinyó mellé. Berakok egy dvd-t, beolvassa. Látni rajta mindent. Elkezdem felmásolni a gépre, ez megy is, de elég lassan, utána pedig kb félúton megáll.
Amit próbáltam:
-átrakni másik gépbe, de ott tökéletesen működött
-rakni ebbe egy másik satas írót, de az is ezt produkálta
-új kábel is megvolt
-másik áram is
-lehúztam a vinyót amin nincs win
-átdugtam oda a csatit, ahol a vinyó tökéletesen megy, és kipróbáltam az összes sata csatit, de a vinyók mindegyikről mennek, a dvd meg egyikről se
-win újra lett rakva (win7 64bit)

Valakinek van még rá valami ötlete?

Előre is köszönöm!

(#44782) CoolMan válasza duduati (#44777) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Másik táppal is megnézném.

(#44783) FoxiestFox válasza duduati (#44777) üzenetére


FoxiestFox
félisten

cmos reset, bois frissítés, (ha nem a legújabb van fent), kábelek átnézése, cserélgetése, boisban a sata vezérlés környékén szétnézni, plusz a táp, ahogy már írták.

(#44784) Kis Joe


Kis Joe
aktív tag

Sziasztok!
Adott egy VGA. Gyári prog, driver feltelepít. Kikapcsolod a gépet használat után, ujra bekapcsolod és a felbontás leesik 800x600-ra 1080p-ről és az eszköz kezelőben hiba kód 43-at ír (windows has stopped this device because it hase reported problems), de a vga működik "rendesen" mellette csíkozás és zavaros kép hiba nélkül.
Valakinek van ötlete?

Kis Joe felhasználónak 118 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!  phmegbizhatosag.atw.hu - Mindig ellenőrizd!

(#44785) CoolMan válasza Kis Joe (#44784) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Másik vga driverrel próbáld meg.

(#44786) barca4ever


barca4ever
tag

Sziasztok!

Lenne egy nagyon furcsa problémám ami igen idegesítő kezd már lenni a számomra!
A minap gépházat cseréltem (Thermaltake) és olyan hibát produkált a gép ,hogy felpörgött minden (vinyók,ventik ...stb) de nem volt "csipogás" se kép!
Az alaplapra rá van csatlakoztatva +2 USB port egy a gépházé plusz egy amit vettem.
Gondoltam biztos valamelyik USB produkálja ezt és lehúztam amit vettem.
bekapcsolt! Aztán vissza dugtam és szintén bekapcsolt!
Aztán másnap mikor kapcsolnám be ugyan ez a jelenség!
Lehúztam az IDE-s vinyómat "hátha bekavar valamit" gondoltam!
És bekapcsolt! Aztán vissza és szintén ment!
Ma bekapcsoltam és megint az "eddig megszokott jelenség"! :W
Megint elkezdtem az USB-kel játszani!
Bekapcsolt!
Mikor raknám vissza az oldalát picit hozzáértem az Y elosztóhoz amiről két venti megy és látom hogy hirtelen leálltak! Gyorsan vész kikapcs,táp lekapcs és kihúztam az Y elosztót és rádugtam a két ventit a fő ágra ami a tápból jön közvetlen. Vissza dugtam a már említett USB portokat és ment!
Annyi lenne ezzel kapcsolatosan a kérdésem hogy egy rossz Y elosztó tud e ilyen jelenséget produkálni ha mondjuk nem jól érintkezik vagy valami?

Köszönöm a segitséget előre is!
A bonyolult megfogalmazásért pedig elnézést kérek!

Ne azt kívánd, hogy minden könnyen menjen. Kívánd azt, hogy legyen erőd legyőzni a nehézségeket. (Bruce Lee)

(#44787) GrandeP válasza barca4ever (#44786) üzenetére


GrandeP
őstag

Hát ez nekem így elsőre úgy tűnik h BNZ-ed van...

Kicsinálta az átszerelést és Lvl. hanyas volt?!

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#44788) Pukkancs


Pukkancs
tag

Üdv, a segítségeteket szeretném kérni, a Philips 170s monitorom egyfolytában azt az üzenetet írogatja ki, hogy OSD main controls locked, ha pedig nem, akkor a menüje jelenik meg és tűnik el állandó jelleggel, olvastam egy hasonló hibát itt korábban, de a srác végül forrasztópákával nekiállt, én inkább ezt hanyagolnám, mert felgyújtanám a házat. Tehát, mivel oldható meg a probléma?

(#44789) CoolMan válasza GrandeP (#44787) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Bocsi a láma kérdésért de a rövidítések mit jelentenek? :B

szerk:GrandeP: :R

[ Szerkesztve ]

(#44790) GrandeP válasza CoolMan (#44789) üzenetére


GrandeP
őstag

BNZ: Bas.ott Nagy Zárlat!

Lvl: Level, gyakorlottság , hozzáértés mértéke stb....

Távtartók és rendes + - pinek bekötése miatt...

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#44791) barca4ever válasza GrandeP (#44790) üzenetére


barca4ever
tag

Zárlat? Hol? Az USBk-nél vagy az Y elosztónál? :F

Hozzáértésem : azért egy picit konyítok hozzá de nem profi szinten de értem miről van esetleg szó! :K

Ne azt kívánd, hogy minden könnyen menjen. Kívánd azt, hogy legyen erőd legyőzni a nehézségeket. (Bruce Lee)

(#44792) GrandeP válasza barca4ever (#44791) üzenetére


GrandeP
őstag

Azt már csak te tudhatod....
De ha mint írtad, az y elosztó bizergálásánál egyből kikapcs van, akkor egyértelmű h ott nem okés valami.

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#44793) invasio válasza Pukkancs (#44788) üzenetére


invasio
tag

Lock-olva van az OSD menu.
Tartsd benyomva a Menu gombot 10 másodpercig, és kioldja.

Csak a puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#44795) barca4ever válasza GrandeP (#44792) üzenetére


barca4ever
tag

Értem!
De az Y elosztó mozgatásánál csak a rácsatlakoztatott ventik álltak le! A gépet én kapcsoltam ki! A Y elosztót meg azon nyomban kiszedtem a gépből!
Most megy meg minden szép csak nem akarok már ezzel a hibával soha többet találkozni és ezért érdeklődöm hátha valaki meg tudja erősíteni a hiba forrását!

Ne azt kívánd, hogy minden könnyen menjen. Kívánd azt, hogy legyen erőd legyőzni a nehézségeket. (Bruce Lee)

(#44796) GrandeP válasza crysis 2011 (#44794) üzenetére


GrandeP
őstag

#44795) barca4ever

Jah, akkor félreértettem.... :R én bnz-re tippelek...

[ Módosította: #65675776 ]

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#44799) barca4ever válasza GrandeP (#44796) üzenetére


barca4ever
tag

Értem!
Remélem hogy csak az Y elosztó miatt volt! :O :W
Köszi a segítséget! :R

Ne azt kívánd, hogy minden könnyen menjen. Kívánd azt, hogy legyen erőd legyőzni a nehézségeket. (Bruce Lee)

(#44800) Pukkancs válasza invasio (#44793) üzenetére


Pukkancs
tag

Egy ideig működik, de aztán újrakezdi és a menü is mindig előjön :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.