Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#44201) GrandeP válasza Gyufaaa (#44200) üzenetére


GrandeP
őstag

Vagy hupikék törpikék... :DDD

Na, de most komolyan, megőrjít h nem jut eszembe.... :DDD :R

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#44202) Gyufaaa válasza GrandeP (#44201) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Most már kajakra érdekel mire gondolsz...

Tárgy? :DDD

(#44203) GrandeP válasza Gyufaaa (#44202) üzenetére


GrandeP
őstag

MOndom olyan mint a Justice Leagugecsak az elmúlt 1-2 évben kaptak valami új nevet...
Elsözör a Megtorlók jutott eszembe de nem az volt.. :U

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#44204) Realradical válasza GrandeP (#44199) üzenetére


Realradical
őstag

Avengers. :)

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#44205) harcikoca válasza jozsi252 (#44197) üzenetére


harcikoca
senior tag

Nem csináltam semmit, egy kopasz full új cod4-et raktam fel, és arra sorba patchet 1.7-ig, és ezt adja be.. :S

AMD+Ati powee'R

(#44206) shadow1901 válasza harcikoca (#44205) üzenetére


shadow1901
aktív tag

Lehet a kulcs bannolt amit beírtál. Írj be másikat.

[ Szerkesztve ]

Kérdezz, bármit meg lehet oldani! | Inkább privátot írjatok!

(#44207) Realradical válasza shadow1901 (#44206) üzenetére


Realradical
őstag

Vagy már ismerik! :DDD

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#44208) GrandeP válasza Realradical (#44204) üzenetére


GrandeP
őstag

Ohhhhh banyek és télleg...

Már rohadtúl idegesített, biztos volt már veletek is ilyen h tudod h mi az de az istenért sem jut az eszedbe... :U

Na akkor köszönöm :R .

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#44209) Gyufaaa válasza GrandeP (#44208) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Erről még nem hallottam. :B

(#44210) kretenallat


kretenallat
senior tag

Sziasztok!
Tud vki olyan programot, vagy modszert, amivel egy vinyot fel lehetne osztani particiokra, miutan mar rendszer lett ra telepitve (win7)?
Előre is köszönöm!

:: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

(#44211) Zaji válasza kretenallat (#44210) üzenetére


Zaji
őstag

Linux.

(#44212) DJ WOKKY válasza Gyufaaa (#44209) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

nem vagy vele egyedül :(

(#44213) GrandeP válasza kretenallat (#44210) üzenetére


GrandeP
őstag

Easeus partition magic..

Félelem, és hozzáértés nélkül használhatod... ;)

[ Szerkesztve ]

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#44214) kukinyo válasza kretenallat (#44210) üzenetére


kukinyo
addikt

Partition Manager

(#44215) invasio válasza kmisi99 (#44173) üzenetére


invasio
tag

A ház nagyon egyszerűen nyitható: retesz hátrafele húz, oldallap teteje enged, és lefelé fog nyílni.

Csak a puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#44216) Complete válasza pocokxx (#44194) üzenetére


Complete
tag

Való igaz, utánnajárva a hiányolt file ott van az AVAST karanténjában.
Most akkor mi a tejendő? :F

(#44217) pocokxx válasza Complete (#44216) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Hát mindenképp kellene valami ami kiirtja. Csökkentett módban futtatott Kaspersky Virus removal leszedi, ha jól néztem. EZT is megnézheted. Aztán megkéne próbálni átmásolni a mappát egy üres mappába, és onnan olvasni.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#44218) Complete válasza pocokxx (#44217) üzenetére


Complete
tag

De ha kiírtom mennyivel leszek beljebb a mostani karanténhoz képest?
Nemértem..

(#44219) pocokxx válasza Complete (#44218) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

az lenne lényeg, hogy registryből szedd ki, hogy a windows ne keresse. De lehet, hogy csak csökkentett módban megy. De ha lefuttatsz egy Mbam ot vagy valamit csökkentett módban az biztosabb. Ezután jöhet ez:

"The virus will be on your pc. Boot in safe mode and then show hidden files in folder view. Tools >> folder options >> show hidden files and folders. Delete any folder you don't need

Reboot and take the hard drive out. When on the pc scan the whole pc with something other than avast as it doesnt seem to notice it. If it still doesn't find it I can describe another way"

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#44220) DJ WOKKY


DJ WOKKY
addikt

Sziasztok.

Körülbelül egy hete váltottunk szolgáltatót. Jelenleg a t-home-nál az 5mbit/s csomagban vagyunk. Illetve kb. 2 hete van egy routerem (D-Link DI-524) is.
A probléma a következő, hogy 5-10 perc elteltével a nick-em kijelentkezik magától az oldalról, annak ellenére, hogy az "Időkorlát nélkül belépve maradok" be van pipálva. Korábban ilyet nem csinált.
Ezt most minek köszönhetem az új netnek, vagy inkább amire én gyanakodom a routernek ??
Az újra telepítés megvolt (router), nem változott semmi. Mit tegyek, mert zavar nagyon a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#44221) Realradical válasza DJ WOKKY (#44220) üzenetére


Realradical
őstag

A wlan beállításoknál szokott lenni egy valami olyan vagy hasonló mező, hogy disconnect after X idle time. Ezt tedd 0-ra a router settingsnél.

Jól értem, a neted szűnik ugye?

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#44222) DJ WOKKY válasza Realradical (#44221) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Szerintem az internet szűnik meg olyankor egy pillanatra, mert ha online hallgattam zenét, akkor abban a pillanatban a zene is megállt, és csak újra indítás után ment tovább.
Hogyan tudok belelépni a settingsbe ? Ezen a téren még kezdő vagyok :)

[ Szerkesztve ]

(#44223) Воланд válasza DJ WOKKY (#44222) üzenetére


Воланд
titán

Böngésző címsorába: 192.168.1.1

ha ez nem jó, akkor futtatásba cmd beír, enter, ipconfig /all és az alapértelmezett átjáró lesz a router ip címe, azt kell beírni a böngésző címsorába.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#44224) DJ WOKKY válasza Воланд (#44223) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

oké, közben megvan szokásos 192.168.0.1 és a név/jelszó is megvan. keresem a beállítást.

ilyet találtam:

Maximum Idle Time: 5 minutes ( ő lenne az, ezt írjam át 0-ra ? mert át tudom )

[ Szerkesztve ]

(#44225) DJ WOKKY válasza DJ WOKKY (#44224) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Így néz ki pontosan.

(#44226) pocokxx válasza DJ WOKKY (#44225) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Az lesz az...:K

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#44227) DJ WOKKY válasza pocokxx (#44226) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

átírtam 0-ra. újraindult szépen a router, azóta nincs gond.

(#44228) DJ WOKKY


DJ WOKKY
addikt

Ráérős kedvemben felteszem a kérdést, mit gondoltok róla.

Barátnőméknél 10 évvel ezelőtt a telefonvonalat kiépítő cég az udvarukra tette a fa tartóoszlopot, akkor úgy mentek bele a szülei, hogy 2 hétig ideiglenesen ott marad. Azóta is ott áll ez az oszlop. Kérdésem, lehetne valamilyen kártérítést követelni a telefontársaságtól ?? Mert semmi papír nem született róla, csak ott van és áll, mind a mai napig azon megy a telefon vezeték.

Válaszotokat, gondolataitokat előre is köszönöm :R

(#44229) Lompos48 válasza DJ WOKKY (#44228) üzenetére


Lompos48
nagyúr

semmi papír nem született róla,

Így utólag biztosan nem. Ellenben meg lehet őket fenyegetni (figyelmeztetni), hogy egy bizonyos határidőn belül vigyék el, mert... kutat ástok, építetek stb... pont oda. Írásban, iktatva, megszabott határidővel. Tulajdonképpen akár baj nélkül ki is lehetne vágni, de az durva.
Magasfeszültségű vonalak esetén szoktak fizetni egyszeres díjat néhány m2 után, de hallottam már kisajátításról is gazdasgi (?) érdekekre hivatkozva.

(#44230) Realradical válasza Lompos48 (#44229) üzenetére


Realradical
őstag

Így van, az a gáz, ha rákerült a tulajdoni lapra. Amúgy el kell vinniük/kivágható. Én, ha nincs a tulajdoni lapon kivágnám, így utólag nem tudják majd rátenni a földhivatalnál a telkemre. ( ha rákerül az életben nem lehet majd eladni)

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#44231) DJ WOKKY válasza Lompos48 (#44229) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

én ilyen esetben azért nem vágnám ki, mert azért hogy az ő tulajdonukat képező területen van, attól még a tulajdonjoga az oszlopnak az a telefon társaságnál van.
Egyébként beszélni kell velük szerintem is, aztán nyilván jobban megérné nekik, ha megvennék azt a bizonyos területet, mint ott bolygatnák a dolgot, már csak azért is, mert ez egy sarki ház. A másik oldalba nem tehetik, mert ott megy a villany. az út meg elég keskeny, hogy kitegyék mellé :K :K
A szomszéd messze van, és ott is van egy ilyen oszlop, szóval vagy nem lenne oszlop az utcában, vagy pedig mindenkinek fizetni kellene szerintem.

(#44232) Realradical válasza DJ WOKKY (#44231) üzenetére


Realradical
őstag

Hja, ez a rendes hozzáállás. Én/mi pereskedtem 15 évet, mert törvénysértő alapon eladta az önkormi a fejem fölül a lakást. 15 évig no költözés, próbálkozások hegye, hogy kirakjanak. Aztán nyertünk, de millókat buktunk. Vagyok olyan intoleráns, kivágjam, aztán oldják meg nélkülem, mert nem papírozok. Szerencséje a cégnek, hogy nem velem van gondjuk ;]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#44233) DJ WOKKY válasza Realradical (#44232) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Az komoly dolog lehetett...
Nem tudom, fel kell hívni és meg kell említeni nekik a dolgot, aztán vagy mondanak rá valamit, vagy nem.
Bár én azt is hallottam valakitől, hogy visszamenőleg lehetséges, hogy tudnánk kérni bérleti díjat. Nem tudom, mert a törvénybe még nem néztem utána, de meg fogom keresni, már csak kíváncsiságból is. :K

(#44234) Psychopeti


Psychopeti
senior tag

Sziasztok! Ha rossz helyre írtam akkor előre is elnézést kérek!

Errről a gépről szeretnék tudni valami információt. Aki tud segítsen!

A processzort már sikerült megtudnom hogy milyen(iPentium 166 MHZ MMX Socket 7) már csak az alaplapra lennék kíváncsi, mivel nem tudtam rájönni hogy milyen..
Képek:[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

Kend azt hiszi ez csak úgy van, hogy befogjuk a kancát a szekér elé, és gyi te szürke???

(#44235) DJ WOKKY válasza Psychopeti (#44234) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

pont nem látszik, csak a bios típusa, és a chipset típusa. Ha beindul a gépe, akkor cpu-z-vel, aida64, everest-el gyorsan ki tudod deríteni. Vagy csinálj egy olyan képet, ahol még látszik valami az alaplapból.

(#44236) Psychopeti válasza DJ WOKKY (#44235) üzenetére


Psychopeti
senior tag

Megpróbálok még egy két képet csinálni hátha többet tudunk meg!

Kend azt hiszi ez csak úgy van, hogy befogjuk a kancát a szekér elé, és gyi te szürke???

(#44237) DJ WOKKY válasza Psychopeti (#44236) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

az jól jönne. Amúgy nem üzemképes a gép ?

(#44238) Psychopeti válasza DJ WOKKY (#44237) üzenetére


Psychopeti
senior tag

Kipróbáltam be is kapcsol a CDrom is kinyílik. Rádugtam a monitorra de semmi, lehet hogy azért nincs kép mert nincs benne vinyó meg memória?
A processzora kéne hűtő amúgy vagy nem? Mert eléggé melegszik 3-4 perc múlva.
Itt lesz még egy pár kép, jobbakat nem tudok csinálni, szétszedni egyenlőre nem akarom.
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

Kend azt hiszi ez csak úgy van, hogy befogjuk a kancát a szekér elé, és gyi te szürke???

(#44239) DJ WOKKY válasza Psychopeti (#44238) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

kell memó is igen, azt hittem rendszerrel telepített gép. De akkor a szoftveres részt hanyagoljuk.
A cpu-ra pedig kell hűtő igen. Így ne kapcsold be többet.

az a baj, hogy ezek a számok: cs4968AM csak a chip-ek nek a neve. ami az alaplapon van.

[ Szerkesztve ]

(#44240) Psychopeti válasza DJ WOKKY (#44239) üzenetére


Psychopeti
senior tag

A monitor csatlakozót ide dugtam rá, ez lenne a (VGA) Displayport vagy mi?

Az alaplapról sajnos csak ennyi információt tudok leolvasni. Sajnos gyártó neve vagy valami más is kéne de nem találok semmi hasznos információt.

[link]

[ Szerkesztve ]

Kend azt hiszi ez csak úgy van, hogy befogjuk a kancát a szekér elé, és gyi te szürke???

(#44241) PH-User válasza Psychopeti (#44240) üzenetére


PH-User
addikt

Az a D-Sub (igen VGA) csatlakozó.

Nekem is lenne kérdésem... Netbook billentyűzettel kapcsolatos.
Miért sípolja ki a BIOS? Mikor bekapcsolom az eszközt, csilingel a két hangszóró, míg el nem kezd bootolni a rendszer. Windows alatt olyan hangot ad, mint mikor a hangerőcsúszkára kattintok és ezt gyorsan ismételve. Olyan, mintha be lennének ragadva a billentyűk. Nincsenek beragadva, ki is lett takarítva. Miért lehet ez? Meg lehet valahogy javítani?

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#44242) invasio válasza Psychopeti (#44238) üzenetére


invasio
tag

Memória nélkül tuti nem fog képet adni.
De miért szeretnéd tudni az alaplap tipusát?

Csak a puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#44243) DJ WOKKY válasza Psychopeti (#44240) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

sajnos akkor így nehéz lesz. merre laksz ? mert esetleg valaki még tud neked beletenni hardvereket, hogy beinduljon és legalább meg tudnátok úgy nézni.
egyébként igen, az a vga csatlakozója.

(#44244) Psychopeti válasza invasio (#44242) üzenetére


Psychopeti
senior tag

Gyermeki kíváncsiság, Pedig már nem vagyok gyerek :B

Kend azt hiszi ez csak úgy van, hogy befogjuk a kancát a szekér elé, és gyi te szürke???

(#44245) Psychopeti válasza DJ WOKKY (#44243) üzenetére


Psychopeti
senior tag

Miskolc.

Kend azt hiszi ez csak úgy van, hogy befogjuk a kancát a szekér elé, és gyi te szürke???

(#44246) PapaMaci


PapaMaci
őstag

Sziasztok!
Valaki képben van, hogy egy e-mail fiók feltöréséért illetva annak tartalmával való visszaélésért milyen jogi következmények várhatóak, illetve ha tudomásom van róla, akkor mik az eljárások?

Lehetőleg privit írjatok pls!

...mint az közismert...

(#44247) pocokxx válasza Psychopeti (#44238) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Egy viszonylag ritka elrendezésű lapról van szó, de én sem találom meg...(Elég lerakták a procit, az elemet meg átrakták az egyik PCI csatlakozó alá. Pontosan hány foglalat van benne? (4xISA=barnák, aztán 4XPCI=fehérek, aztán ?? a két IDE hely jön...? és még 4 ram hely?) Egyébként nagyjából elég is ennyi info egy ilyen lapról...:) A VGA egy S3, a másik meg valami bővítő kártya lehet (ilyen SSD forma...:) )

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#44248) Psychopeti válasza pocokxx (#44247) üzenetére


Psychopeti
senior tag

8 bővítő foglalat, 4 memória foglalat vagy mi és még utána van 2 foglalat
Itt egy fotó a hátsóbb részről:[link]

Kend azt hiszi ez csak úgy van, hogy befogjuk a kancát a szekér elé, és gyi te szürke???

(#44249) DJ WOKKY válasza pocokxx (#44247) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

én sem találtam meg a rendelkezésre álló infók alapján :U

(#44250) Psychopeti válasza DJ WOKKY (#44249) üzenetére


Psychopeti
senior tag

Kár kíváncsi lennék rá hogy milyen gyártmányú alaplapról van szó :K

Kend azt hiszi ez csak úgy van, hogy befogjuk a kancát a szekér elé, és gyi te szürke???

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.