Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#44401) C0d3r válasza Vodar (#44400) üzenetére


C0d3r
addikt

Ugyanaz a helyzet, mint az erős videokártya + gyenge processzor páros esetén. CPU/GPU limitbe fogsz ütközni, egy bizonyos szint után nem javul, jelen esetben kb. semennyire.
Teljesen fölösleges i7-et venni, inkább egy i5 vagy Phenom II X4, de videokártya legyen középkategóriás, hiszen játékoknál az a legfontosabb.

(#44402) Vodar válasza C0d3r (#44401) üzenetére


Vodar
senior tag

Szóval, ha lecserélném a processzoromat egy i7-esre, akkor semmit se javulna a játékok sebessége?

[ Szerkesztve ]

(#44403) FoxiestFox válasza Vodar (#44400) üzenetére


FoxiestFox
félisten

semmi

[ Szerkesztve ]

(#44404) pocokxx válasza Vodar (#44400) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Hát ez nem ilyen egyszerű. Ha a VGA erősebb, mint a cpu, akkor cpu visszafogja a VGA teljesítményét. Tehát hiába raksz be egy 1,6 Celeron mellé 6950et, attól még nem fog futni a BF3. És fordítva is igaz: Hiába van i7ed, ha alaplapi vgaval akarsz BF3azni szintén nem fog sikerülni. Az a jobbik eset, amikor a proci erősebb, de egy gyenge kártya hátrányát nem tudja ledolgozni. (Azért nem elhanyagolható, hogy van benne egy plusz "proci", ami csak grafikus számításokat végez...) Ha el is indul gyenge kártyával, akkor sem hiszem, hogy játszható lesz.
Egy teszt Starcraft 2ről
Itt nyilván csak a proci teljesítményét nézték egy olyan kártyával, amit még az i7hez is passzol.

Látom megint lassú voltam...

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#44405) Qru válasza Vodar (#44402) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Szinte semmit ha nem lesz erősebb vga-d.

#nincsbennetarcsi

(#44406) GrandeP válasza Vodar (#44402) üzenetére


GrandeP
őstag

De igen..... ;]

Az írásodból az jön le, h mindegy mint mondunk, csak erősítsünk már meg abban h megvedd az I7-et! :DDD

Szóval igen, vedd meg, gyorsabb lesz..

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#44407) FoxiestFox válasza GrandeP (#44406) üzenetére


FoxiestFox
félisten

:DDD

(#44408) Psychopeti válasza Psychopeti (#44268) üzenetére


Psychopeti
senior tag

Sikerült memóriát raknom a gépbe, és be is kapcsol.
kép:[link]

Már csak a processzorra kéne szereznem egy normális hűtőt. Socket 7-es kéne :K

[ Szerkesztve ]

Kend azt hiszi ez csak úgy van, hogy befogjuk a kancát a szekér elé, és gyi te szürke???

(#44409) DJ WOKKY válasza GrandeP (#44406) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

:DDD

(#44410) Vodar válasza GrandeP (#44406) üzenetére


Vodar
senior tag

Nem, nem akarok i7-et venni és a BF3 is elfut a gépemen, csak elvi szinte kérdeztem :D

(#44411) szandisas válasza szandisas (#44399) üzenetére


szandisas
senior tag

Hogy tanuljatok: a 4 ből 1 memória hibás.

Köszöntem mindenkinek a tippeket!

aláírás

(#44412) Vesztor87


Vesztor87
senior tag

Sziasztok!
A következő a problémám a géppel:
Ramot raktam bele, CSX ram mellé másik CSX 800-asat. Utána az történt, hogy ha bekapcsoltam, akkor felpörgött minden venti, mint ha menne a gép, de kb 1 percet kell várni, hogy beadja a boot screent, onnantól oké minden... ramokat kivettem, cserélgettem, valamely kombinálció jó lehetett, mert simán ment, minden okés... használtam vagy 1 hónapig a gépet minden gond nélkül, volt kicsit fsb emelés is (20-30% is próbából), de nem volt gond. Tegnap hoztam egy új usb-s billentyűzetet, bedugom a régi helyére (ki volt kapcsolva a gép), bekapcs után ugyanaz,1 perc mulva indul... ramok ki-be, vissza, majd megint jó. Erre ma reggel, megy a gép, zenelejátszás megy csak, egyszer csak elnémul... tekergetem a zenét oda vissza, de semmi... hallom hogy halkan kattog vmi (gondolom vinyó), majd kék képernyő, de nem indul ujra, nyomtam egy resetet, majd megint az 1 perc után indulás volt, de nem találta a hdd-t, nem tudott boot-olni (egy kb 2 hónapos, újan vásárolt 500gb-os vinyó van rendszer vinyónak, a zene stb a másik vinyón van, eddig mind2 vinyó 100/100-as a sentinel szerint).... reset, majd nézem a biosban hogy látja a hdd-t már, újraindítást kért. Megkapta, nagyon lassan töltötte a Wint, a 7-es van fenn, de a zászlók tetű lassan álltak össze, nyomnom kellett egy resetet, utána megjavult, minden oké... Viszont a kisebb, 300 gigás vinyó 99%-os csak már, van rajta egy gyenge szektor:S
Most akkor mi van a géppel?
(Asus P5KPL AM EPP/Celeron E3400/2x2GB CSX)
Köszönöm előre is!

(#44413) FoxiestFox válasza Vesztor87 (#44412) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Tuningot vedd vissza, és szerezz egyforma memóriákat.
A vinyónak lehetséges, hogy a reset-kékhalál valamelyike tett be.

(#44414) Kolev33


Kolev33
tag

Szép estét.

Hölgyeim, uraim.

Van egy Toshiba SA10-131 laptopom. Tudom régi.

Szeretnék hozzá új proci hűtőt. Gyárit, nem gyárit tök mind1. A mostani csapágyas lett eléggé keményen. Hangosabb mint a porszívó.

Segítsetek legyetek szívesek hogy hol kapok ehhez a laptophoz ilyen hűtőt.
Meg persze, hogy milyet. Netán ha van valakinek elfekvőben még az is jó lehet.

Segítségeteket előre is köszönöm.

(Bp II-III esetleg még a XIII- XII kerületben lenne a legideálisabb.)

(#44415) Realradical válasza Kolev33 (#44414) üzenetére


Realradical
őstag

Toshiba szakszervíz?

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#44416) DJ WOKKY válasza Kolev33 (#44414) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

dobj egy keresést az apróba, hogy mit keresel. Közben pedig érdeklőd szervizekben telefonon keresztül.

(#44417) pocokxx válasza Kolev33 (#44414) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

EBAY vagy esetleg az PH!-s laptop bontóknak írhatsz privát üzenetet.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#44418) Vesztor87 válasza FoxiestFox (#44413) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Vissza van véve a tuning, sőt, a 800-as ramokat vmiért 667-nek látja alapból, azt se piszkáltam. Mind2 CSX, 800-as ram, időzítés beli difi van. De így is jónak kellene lennie, max lassabb...

(#44419) pocokxx válasza Vesztor87 (#44418) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Futtass egy memtestet, hátha az egyik modul a hibás. (Ha hiba van, külön is kell próbálgatni.)

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#44420) Vesztor87 válasza pocokxx (#44419) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Kivettem azt a modult amit itt a ph-n vettem, és jó a gép... mi a fenét csináljak a másik rammal? Aqua-s gari van hozzá, fogják ezt cserélni?

(#44421) Csabee. válasza Vesztor87 (#44420) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Az Aqua-sok elég korrektek, lefogják tesztelni, ha náluk sem jó, akkor vagy visszafizetik, vagy cserélik.

Üdv: Csabee.

(#44422) Fornax


Fornax
tag

Üdv!

Tudja valaki, hogy win7 alatt a "whea logger error 18" mit takar? Neten olyanokat találtam hogy AMD proci hiba lehet. Meg tudja valaki erősíteni ezt?
Mert mostanság állandóan leáll a gép. Kék képernyő, alul számlál, aztán újraindul. Én mondjuk memóriára gyanakodtam volna, de az eseménynaplóba ez a whea szerepel.
Esetleg valami teszt prog amivel meg tudnám nézni? AMD.com -n nem igen találok :\

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

LG 42LF652V

(#44423) Hunork válasza Vesztor87 (#44420) üzenetére


Hunork
veterán

Biztos, hogy segítenek, én is jártam így, még évekkel ezelőtt náluk. Otthon mondjuk a Memtest -ről csináltam képet, azt ki is nyomtattam, és úgy vittem vissza. Mondjuk ennek ellenére ők is tesztelték egy fél órát, és csak utána cserélték be, de minden simán ment.

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#44424) Hunork válasza Fornax (#44422) üzenetére


Hunork
veterán

Szia!

Hát én ilyennel még nem találkoztam, éppen ezért minden újdonságnak utánanézek. Ezt találtam, bár lehet, hogy már láttad, és nem segít, akkor meg bocs.

[link]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#44425) Fornax válasza Hunork (#44424) üzenetére


Fornax
tag

Szia!

Ez csak annyi, hogy nem fog újraindulni a gép ha valami gáz van. Szóval ez csak szőnyeg alá söprés. :(

Azért köszi!

LG 42LF652V

(#44426) Satyricon


Satyricon
addikt

Üdv srácok

Tudnátok segíteni? A Peugeot 206-osommal tolattam sötétben, és mivel holt térben volt egy villanyoszlop, sikerült nekitolatnom. De úgy, hogy az ütközést felfogta a vonóhorog mellett található u alakú valami, amibe bele szokták akasztani a vontatókötelet. Szóval ez az u alakú fém kissé összelapult, és ráhajlott a műanyag hátsó burkolatra, ami behorpadt. :W Van valakinek ötlete, hogy lehetne ezt a baromi erős fém u alakú valamit kiegyenesíteni úgy, hogy a hátsó műanyag burkolat visszaálljon eredeti állapotába? :F Próbáltuk már kiegyenesíteni úgy, hogy vastag láncot ráerősítettük, és azt kikötöztük egy nagy oszlophoz, aztán húzattuk, hátha kiegyenesedik az a kampó. De semmi, meg se kottyant neki :(( Van valakinek ötlete, hogy mit lehet még ezzel tenni? :F

Szóval erről az u alakú valamiről van szó, ez hajlott rá az ezüst műanyag burkolatra, ami behorpadt.

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#44427) pocokxx válasza Satyricon (#44426) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Ha a lökhárítót leszeded, nem tudod kicsavarozni, és kalapáccsal kiütni? ( vagy cserélni...?)

Formax: Nem került valami új hardver a gépbe? Bios resettel próbálkoztál már? Esetleg nem engedtél rá a gépre vmi "driver genius" féle progit?

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#44428) Fornax válasza pocokxx (#44427) üzenetére


Fornax
tag

Bios reset még nem volt. 1 éve van meg a gép kb, semmi új hw nem került bele azóta (illetve egy másik dvd író pár napja, de előtte is csinálta, meg nem hinném h köze lenne hozzá). Max 1 hónapja csinálja amúgy. Van hogy csontra fagy és még resetelni se lehet.
A vinyóról mondjuk tudom hogy szarakodik. Esetleg emiatt is lehet?

[ Szerkesztve ]

LG 42LF652V

(#44429) kételkedem válasza Satyricon (#44426) üzenetére


kételkedem
addikt

A vonószem kiegyenesítése szerintem reménytelen. A hátsó lökhárítót le kell venni, a vonószemet eltávolítani és újat felrakni. Persze kérdés, hogy mennyire hajlott rá a lökhárítóra! Legrosszabb estben a kocsit megemelve a lökhárító mögé alulról benyúlva el kell vágni a vonószem szárát. Sajnos itt általában nagyon szűk a hely nem nagyon lehet hozzáférni.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#44430) DJ WOKKY válasza Fornax (#44422) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

csak letesztelném én a ramot/kat. memtest. cpu prim95

(#44431) pocokxx válasza Fornax (#44428) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

A winyó szarakodás miatt lehet, de szerintem még az író is bekavarhat. Esetleg jumpereket megnézegetheted rajta. (Mármint az írón)

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#44432) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Sziasztok. A képen látható probléma jelentkezik nálam. A rendszer Windows 2000 Terminal Server, adminként vagyok belépve, mégsem módosíthatom. Miért? Kérlek segítsetek. Böngészgettem a netet, de nem nagyon találtam rá megoldást.

[ Szerkesztve ]

(#44433) Qru válasza Satyricon (#44426) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hátsó vonószemnek haívják. Csak erőgéppel/erőhajlítóval tudod kiegyenesíteni,
egy karosszérialakatos kb 3 perc alatt kiegyensíti neked. Házi módszerrel nem fogod tudni megcsinálni és nem is érdemes próbálkozni vele, mivel közvetlenül az alvázhoz csatlakozik több kárt csinálhatsz vele mint hasznot.

#nincsbennetarcsi

(#44434) Satyricon


Satyricon
addikt

Jah srácok azt elfelejtettem írni, hogy le7etlenség leszedni a hátsó lökhárítót, ugyanis az az u alakú(az a vonóhorog? :F :DDD És akkor az utánfutós akármi az mi? Nem az a vonóhorog? :F Na mind1...) valami teljesen ráhajlott a lökhárítóra, úgyhogy marad az u alakú nyavaja levágása... Na de azt utána vissza lehet hegeszteni, ha kikalapáltam? esztétikai szempontból akarom csak visszarakni, ne tátongjon már ott a lökhárítón az a nagy lyuk... :F

Szerk.:Qru.: Szted drágán csinálnak ilyet? :F

Am a hátsó lökhárítót komolyan mondom fizikai képtelenség leszedni, már próbáltam, mert a karosszérián baromi kicsi ahhoz a lyuk, hogy az a szétnyomódott/ráhajlott vonószem kiférjen rajta...

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#44435) Qru válasza Satyricon (#44434) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha levágod és visszhegeszted akkor esztétikaliga sem lesz tökéletes és nem fogsz tudni vontatni.
Vonóhorog az utánfutóhoz/lakókocsihoz kell és így néz ki:

ami neked elhajlott az meg a vonószem.

#nincsbennetarcsi

(#44436) Satyricon válasza Qru (#44435) üzenetére


Satyricon
addikt

Az nem baj ha nem tudok azzal vontatni, arra ott lesz a a vonóhorog, pár ismerősöm annak a segítségével vontat.

(szerk.: helyesírási hiba :DDD )

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#44437) Qru válasza Satyricon (#44434) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem hiszem hogy sokba kerülne. Nem nagy meló ha van hozzá megfelelő erőgépe a lakatosnak.

Igen a lökhárítót így csak roncsolással tudnád leszedni, az meg nem annyira nyerő ötlet.

#nincsbennetarcsi

(#44438) DJ WOKKY válasza Satyricon (#44434) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

a lökhárítót belülről tudod levenni. alábújsz és ott meglátod a csavarokat, amik odafogják. Esetleg ha meglazítod őket, és egy picit mozgatod, akkor nyersz egy kis teret, hogy tudj egyenesíteni a megferdült vonószemen.
Ha pedig összetört a lökhárítód műanyag része, akkor már kivágnék egy négyzet alakút (később úgy is úgy csinálja meg a műanyag hegesztő is) és akkor kijön a vonószem, a lökös darabokat meg majd levakarod valamivel. De így nem okozol nagyobb kárt, mint amid van.
Mondjuk ha csak repedt a lökös, akkor nem vágnék ki rajta, mert azt össze lehet majd varrni.

(#44439) Satyricon válasza DJ WOKKY (#44438) üzenetére


Satyricon
addikt

Üdv.

Tudom hogy kell leszedni, fél napot szenvedtem vele hogy leszedjem a lökhárítót, de ha azon 5 cm-es rés van, nem tudod rajta átpréselni a közel 9 cm széles, szétlapított vonószemet vagy mit... Na meg alig lehet mozgatni... :S Szóval lehetetlenség mondom! Inkább elviszem majd karosszérialakatoshoz. Csak tudnám hol van ilyen a környékünkön... Na mind1, majd valahogy utánanézek...

Köszi mindenkinek!

Üdv

:R

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#44440) DJ WOKKY válasza Satyricon (#44439) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

azért vágd ki akkor 10x10-esre, vagy nagyobbra, a műanyag hegesztő úgy is befoldja majd neked.

(#44441) invasio válasza Satyricon (#44426) üzenetére


invasio
tag

Egy kasztnis pár száz forintért megcsinálja.
Volt már ilyen gondom, felmelegítve könnyebben hajlítható.

Csak a puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#44442) Satyricon válasza invasio (#44441) üzenetére


Satyricon
addikt

Az okés, csak akkor olvad a műanyag lökhárító is! Az meg nem lenne olyan jó... :F

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#44443) DJ WOKKY válasza Satyricon (#44442) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

ami az egyik irányba olvad, az olvad vissza fele is. Azt nyilván meg kell munkálni utána.

(#44444) Realradical válasza DJ WOKKY (#44443) üzenetére


Realradical
őstag

Mondjuk ez a procikra is igaz! :DDD

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#44445) egygonosz


egygonosz
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy óriási kérdésem...:
(hibaüzenet)
A képernyőillesztő nem válaszolt,majd helyreállt
csak 3d alkalmazás beindulásánál jelentkezik

gép :
2.2 intel dual core
2 g ddr2 ram
600w chief táp

vidi kártya msi gtx275
op rendszer win7 ultimate 64bit

próbált megoldások:
-újratelepítés (új partíció formázás...)
-drivers frissítések törlések újratelepítések..
-videó kártya memory stress test 0 hibapont
-kiegészítő programok órajel csökkentés...
-felbontás állítás A-Z ig

esetleg ha valaki jártas ebben a hibában és 10 évet öregedett már hasonlóval,kérem írjon pár szót :)

[ Szerkesztve ]

(#44446) pocokxx válasza egygonosz (#44445) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Két dolgot lenne érdemes megpróbálni:
1) ne használj aero témát

2) töröld le a windows illesztőjét.

(Driver nélkül mit csinál? Més gond nem jön elő? Tuning van?)

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#44447) FoxiestFox válasza egygonosz (#44445) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nálam akkor csinált ilyet a gépem, amikor a VGA túlmelegedett.
Egyébként meg memóriahiba is lehet, vagy kezd meghalni a VGA.

[ Szerkesztve ]

(#44448) phoenix64


phoenix64
őstag

Hali. Kicsit meghúztam a VGAmat HD 6770(850Mhz,1200Mhz--> 950 Mhz, 1300 Mhz)

Kérdésem az lenne ha eddig kibírt 1 3DMark06-t, 3 óra Bf3-t, +15 perc furmark 3D burn in-t, akkor stabilnak mondható e a tuningja? :DDD

egygonosz: Nekem is ezt csinálta a HD 5770-em utána rá 2 napra tönkre ment a memóriája( csíkozott a kép mint állat)[Bár lehet semmi köze hozzá]

[ Szerkesztve ]

(#44449) moha21 válasza Satyricon (#44426) üzenetére


moha21
addikt

Melegen kell hajlítani.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#44450) DJ WOKKY válasza Realradical (#44444) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

igen, bár ott egy kicsit rosszabb ilyen téren a helyzet :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.