Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7701) Jag válasza Degeczi (#7700) üzenetére


Jag
senior tag

Hát igen. :)

Pedig jó volt második gépnek, ha nem akartuk a "nagyvasat" cipelni.
Találtam 14 dolcsiért, csak sok a postaköltség, így nem éri meg.

(#7702) S e t h


S e t h
nagyúr

Négyharmados fényképezőgépekhez(jelen esetben Olympus E-PL1) milyen szűrőket tudnék vásárolni?
Sajnos nem vagyok otthon a témában ,de szeretnék olyat vásárolni, ami kiemeli az ég kékjét, de egyelőre azt sem tudom merre forduljak.
Előre is köszönöm a segítséget!

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#7703) johnjohn válasza S e t h (#7702) üzenetére


johnjohn
addikt

(#7704) Bala888


Bala888
csendes tag

Mostanában a gépem (Nikon d60) furcsamód elkezdett zörögni. Pontosan nem tudom megállapítani, hogy honnan jöhet a hang. Annyit tudok, hogy 100%osan biztos vagyok benne, hogy nem ejtettem le, nem ütközött semminek, mindig óvatosan bánok vele. Szerintetek mi lehet a probléma?
Nemrégen kezdtem komolyabban foglalkozni ezzel a hobbival, és még újonc vagyok az ilyen technikai kérdésekben. :S
Előre is köszi!

Bala

(#7705) johnjohn válasza Bala888 (#7704) üzenetére


johnjohn
addikt

Mit értesz zörgés alatt ? Ha megrázod a gépet akkor zörög, vagy fókuszálás közben ad ki valami furcsa hangot ? Esetleg folyamatosan zúg valami ha be van kapcsolva ?

(#7706) Degeczi válasza Bala888 (#7704) üzenetére


Degeczi
nagyúr

ez tényleg nem mond semmit, hiszen akármilyen jellegű hang is lehet
(van pl., aki egyszerűen az irányérzékelő egészen halk hangjától is megijed. Az valszeg egy egyszerű fémgolyócska, ami ide-oda tud mozogni érintkezők között)

(#7707) cigam


cigam
félisten

A fény és zaj összefüggését megvilágítaná nekem vki?
Szóval a gépek különböző ISO-kon különböző zajokat produkálnak [link]
Ezt értem is mert növelik az erősítés, és vele nő a zaj is. Tiszta sor. (Meg ugye a zajszürő algoritmus és annak megvalósítsa, de ez most "nem érdekes")
Szóval!
Ez mitöl ilyen zajos?
Oké, hogy ISO1600-on lőtték, de a másik mintával összehasonlítva olyan mintha ISO3200 vagy nagyobb érzékenységhez tartozó zaj lenne rajt.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7708) brutte


brutte
aktív tag

egy nikon d90 + sb-600 párosításról mit érdemes tudni? mennyire gond h a vaku marha régi fejlesztés? Pixinfos cikk 2004 januári róla...

"Soha ne add fel! Csak ha van rajta elegendő bélyeg!"

(#7709) ospubis válasza S e t h (#7702) üzenetére


ospubis
csendes tag

További lehetőség 4/3 szűrőkre Gaia.hu., Tripont,Olympus mintabolt Dohány utca...
A viharfelhők is szebbek lesznek :K

(#7710) Degeczi válasza cigam (#7707) üzenetére


Degeczi
nagyúr

pl. olyasmi is könnyen magyarázhatja, ha be volt kapcsolva egyfajta "dinamika-optimalizálás", ami a sötétebb részeket húzza föl kissé - ezzel azonban szoftveresen "ISO-t emel" az adott területen, vagyis természetes, h növekszik az ott látható zaj

(#7711) Degeczi válasza brutte (#7708) üzenetére


Degeczi
nagyúr

mi baj lenne vele attól, h régebbi?
már a mai rendszerű DSLR-ekhez fejlesztették - azokkal teljesen kompatibilis, ugyanolyan jól együttműködik, mint valamelyik új modell is

különbség a tudásban, szolgáltatásokban van (akár az SB-900-hoz, akár a friss SB-700-hoz képest), és a kezelhetőségben (az új típusok sokkal kényelmesebbek a dedikált kapcsolók miatt)

de az eredményben, pláne otthoni használatban, ahol nem kell sűrűn állítgatni a vakun, ez persze nem látszik meg

(#7712) ez_meg_emaz


ez_meg_emaz
őstag

Hi.
Egyik ismerösöm kért meg hogy kosármeccsükön csináljak pár képet. Sportfotoval eddig egyáltalán nem foglalkoztam és a felszerelés sem épp ahhoz van igazítva. Mondtam is hogy edzésre lenézek lőni pár képet hogy lássa, mit tudok kihozni belöle, de nem ígérek semmit.
Probaként direkt Nikkor 50/1.8at raktam a d80ra mondván hogy ha azzal is sötétek lesznek a fotok akkor a 4.5-5.6os telével meg se probálom. (Tisztában vagyok vele hogy ez a gyujtotáv kevés, csak a fényerö miatt tettem vele egy probát).
Iso800, f3.2, 1/250el kezdtem...eredmény: harmatgyenge kép...nagyon sötét. Aztán iso 1250, f2.5, 1/250-en már egész türhetö lett, de egy tökéletes képtöl messze van. Néztem pár sportfotot neten (fotozz.hu, stb) és f3.2-n meg néhol gyorsabb záridövel is mérföldekkel jobb képeket lönek (ugyértem sokkal világosabb képeket). Nem hiszem hogy egy 1.8-as obival (mégha nem is erre valo a maga 50mm-ével), nem lehet egy rendes képet löni ami nem sötét. Szerintem vmit vagy én nem csinálok jól, vagy vmivel nem vagyok tisztában. Egy 2.8-as tele felépítése, minösége miatt fényerösebb lenne mint az occso 50/1.8-as?

Példának itt egy porbakép: eredeti állapot, és apro módosítás után. (A kép fényerejének szemléltetésére.) Fényeröt tekintve egyik sem üti meg azt a szintet amit elvárna az ember.

(#7713) Zozzant válasza ez_meg_emaz (#7712) üzenetére


Zozzant
addikt

Egyszerűen kevés volt a fény, alexpós. Nézd meg hogy automata módban milyen záridőket kapsz. Az is lehet hogy el van állítva alexpóba az expo kompenzáció a gépen. Ha még mindig kevés a fény akkor jöhet a vaku. Továbbá a 3.2-es rekesz minden obin 3.2-es, és a 2.8-as is, tehát ugyanannyi fény megy be rajta, hiába tud többet is. A több fény csak nyitottabb rekeszen tud bejutni.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#7714) Slowman válasza ez_meg_emaz (#7712) üzenetére


Slowman
aktív tag

Csak egy gyors észrevételezés, hogy a géped -0,3 EV-be van. A legtöbb képen amit találsz neten és komolyabb sportfotónak mondható, szinte minden fotós vakut használt és nem utolsósorban sokszor jobban kivilágított csarnokban van.

(#7715) Kazimír válasza Zozzant (#7713) üzenetére


Kazimír
őstag

Vagy hosszabb idő alatt... talán nem mindig kell az 1/250

ez_meg_emaz
Elég sötétnek néz ki az a tornacsarnok. Mekkorák az ablakok, vagy milyen erős a megvilágítás?

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#7716) Degeczi válasza ez_meg_emaz (#7712) üzenetére


Degeczi
nagyúr

ez sima tornateremnek, és nem csarnoknak tűnik, vagyis a megvilágítás nagyon kevés (mégha a jól alkalmazkodó emberi szemnek elégnek látszik is)

másrészt ez nem a D80 területe, mert itt valóban gyakran kellhet ISO1600, vagy még nagyobb érzékenység is

(#7717) ez_meg_emaz válasza Zozzant (#7713) üzenetére


ez_meg_emaz
őstag

Elöször is köszi a válaszokat. :R

Igen, ez az én hibám volt, -0.3ev-n felejtettem az expo korrekciot. :B De kétlem hogy +0.3al vagy kicsit magasabbal többre mentem volna. Ahogy olvasom a hszeket én is a fényviszonyokra gyanakszom. A többi infoért meg köszi, elöször én is baromságnak gondoltam, csak nem tudtam mire vélni a gyenge fényeröt. Úgy látszik akkor tényleg ilyen nagy a különbség egy tornaterem és egy normálisan kivilágított csarnok között.

Slowman: Látom te is említetted. Vakut nem minden sportrendezvényen lehet használni, ha jol hallottam. Hogy a középsulis bajnokikon lehet-e nem tudom, de ha lehetne is, nem hiszem hogy a srácok ehhez hozzá lennének szokva. Nekem is nagyon zavaro lenne ha 1-1 jelentösebb pillanatban az arcomba villantanának.

Kazimír: Degeczi jol mondja, sima középsulis tornaterem. Valszeg itt van a gond, hogy bár emberi szemnek elegendö az a megvilágítás, a gépnek kevés. Egész méretes ablakok voltak 2 oldalt, de borus idö volt, akárhogy is, a lényeg hogy kevés volt a fény ezek szerint.

Akkor d80-al felejtös az ilyen téma? Mondjuk sorozatlövésre tényleg kevés a 3kép/s. d200 talán alkalmasabb lenne egy megfelelö obival.

(#7718) eeXaa


eeXaa
addikt

..üdv!
...van valakinek fujifilm hs10-ese? ...ha igen, elègedett vele?
...nem tudok dönteni ezt vegyem e vagy egy belépő dslr-t..... :F

(#7719) Degeczi válasza ez_meg_emaz (#7717) üzenetére


Degeczi
nagyúr

a D200 sem jobb magas ISO-n mint a D80, ez az utóbbi évek CMOS érzékelős vázainak a területe (D90, D300, D5000, D3100)

(#7720) ez_meg_emaz válasza Degeczi (#7719) üzenetére


ez_meg_emaz
őstag

Köszi a felhomályosítást :) :R
Pedig pár honapja pont ccd és cmos érzékelökkel kapcsolatos cikkbe olvastam bele (digitláis foto magazin). Nem ártana jobban átrágnom magam rajta asszem.

(#7721) madstunt


madstunt
addikt

Hello!
Azt szeretném kérdezni, kapható-e olyan adapter állványokhoz,tri-podokhoz amit a fényképező helyére lehet csavarni és befogókkaprendelkezik amivel belehet mást is fogni amin nincs menet (nem távcső adapterre gondolom, a szallagos lefogómegoldás sajnos nem jó)

(#7722) Degeczi válasza madstunt (#7721) üzenetére


Degeczi
nagyúr

persze
(mikrofonhoz, zseblámpához, ... 3-3.5 cm vastagságig)

(#7723) madstunt válasza Degeczi (#7722) üzenetére


madstunt
addikt

Igazat megvallva egy nokia n900hoz kéne

(#7724) brutte


brutte
aktív tag

Ha úgy veszek gépet, hogy nagykerből kapom és nincsen számla, de a Nikon papír megvan akkor lehetséges a gariztatás?

"Soha ne add fel! Csak ha van rajta elegendő bélyeg!"

(#7725) Degeczi válasza brutte (#7724) üzenetére


Degeczi
nagyúr

hát a garpapírt ki pecsételi le?

(#7726) brutte válasza Degeczi (#7725) üzenetére


brutte
aktív tag

Már a Nikon papírt? Az gond, hogyha egy nagyker cég pecsétje van rajta? ÉS a számla hiánya mennyire gond? Ha vinném a Nikonhoz garanciára, akkor kell számla is?

"Soha ne add fel! Csak ha van rajta elegendő bélyeg!"

(#7727) Degeczi válasza brutte (#7726) üzenetére


Degeczi
nagyúr

elvileg kell (a honlapjukon is írják valahol), a gyakorlatban többen mondták már, h nem kérték, elég volt a garpapír

de nem tudom, nagyker pecsétel-e le garlevelet, hiszen nem ők a tényleges forgalmazók

(#7728) brutte válasza Degeczi (#7727) üzenetére


brutte
aktív tag

Valakinek nincsen tapasztalata? Jó lenne az ajánlat és szeretném megvenni. Amúgy ha helyben kipróbálom és nincsen baj vele akkor elő szokott fordulni valami a D90-el meg a 18-105 obival?

"Soha ne add fel! Csak ha van rajta elegendő bélyeg!"

(#7729) Degeczi válasza brutte (#7728) üzenetére


Degeczi
nagyúr

kérdezz rá az eladónál, lepecsételt garpapírt ad-e

ha nem, aligha lehet olyan kedvező, h megérje 3 év gar helyett a bizonytalanságot választani

(#7730) brutte válasza Degeczi (#7729) üzenetére


brutte
aktív tag

215k lenne. De szokott baj lenne a géppel?

"Soha ne add fel! Csak ha van rajta elegendő bélyeg!"

(#7731) Degeczi válasza brutte (#7730) üzenetére


Degeczi
nagyúr

hol vigasztal az, ha pont a tiéddel lesz baj és nincs gar?!
miközben tudod, h mindössze 20e többletért 3 évre biztonságban lehettél volna...

de még egy esetleges eladásnál is komoly szempont

alapkérdés, h legyen érvényes, hivatalos garancia, ne vállald be anélkül!

(#7732) kiskornel válasza brutte (#7730) üzenetére


kiskornel
addikt

Nem vagyok otthon Nikon cuccokban, de rákerestem:
Én 15K-ért nem kockáztatnék:

[link]

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#7733) brutte válasza Degeczi (#7731) üzenetére


brutte
aktív tag

És ha esetleg mondjuk megveszed a 220voltnál és egy hét múlva megszűnik a cég akkor mit teszel? Mondjuk ráírják a nagyker céget, és azt mondjuk megszűnt?

"Soha ne add fel! Csak ha van rajta elegendő bélyeg!"

(#7734) Degeczi válasza brutte (#7733) üzenetére


Degeczi
nagyúr

vázat (bármit, 1 évnél hosszabb garral) nem a 220-nál veszel, hanem hivatalos Nikon forgalmazónál, így a cég megszűnhet, az téged nem érdekel - a Nikon csak nem fog!

mindegy, utána kell járni pontosan mit is tud adni az eladó

ha a legkisebb kétség is van arról, h nem fogadja el a Nikon (fölhívod őket, megmondják telefonban is!), akkor nem szabad ezt választani

(#7735) brutte válasza Degeczi (#7734) üzenetére


brutte
aktív tag

E digital mondjuk hivatalos forgalmazó? Amúgy 1 év gari így is van rá? Mert 1 év után nem hiszem hogy elromlik, ha úgy használom, eladni sem akarom.

Mit mondjak nekik ha felhívom őket? Hogy ez és ez a cég tud e normális garanciát adni?

"Soha ne add fel! Csak ha van rajta elegendő bélyeg!"

(#7736) Degeczi válasza brutte (#7735) üzenetére


Degeczi
nagyúr

1. az eladót kérdezd meg, mi lesz a garparpíron
2. a Nikont kérdezd meg, elfogadják-e így (és számla nélkül, ha az nem lesz!)

ha nem, felejtős, nem ér annyit ennyire kis különbség

(#7737) Kazimír válasza brutte (#7735) üzenetére


Kazimír
őstag

A srácot hívd fel, hogy számlát miért nem ad? Tán csak nem Áfa csaló? :U

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#7738) brutte válasza Kazimír (#7737) üzenetére


brutte
aktív tag

Nagykeres.

"Soha ne add fel! Csak ha van rajta elegendő bélyeg!"

(#7739) brutte válasza Degeczi (#7736) üzenetére


brutte
aktív tag

Érdekes telefonhívás lesz:P és biztos azt mondják, hogy nem. Szerintem

"Soha ne add fel! Csak ha van rajta elegendő bélyeg!"

(#7740) Throme válasza brutte (#7728) üzenetére


Throme
veterán

Saját tapsztalat szerint a nikon szerviz kér számlát (én eredetit adtam, de másolatot is elfogadnak asszem), és kér gari papírt.
Ha nem márkakereskedőtől veszed, akkor magyar nyelvű gari papírt nem kapsz, csak azt a világgaris dolgot. Ettől még a nikon szervizbe elviheted és 1 éven belül gariban javítják/bevizsgálják. Mondjuk "szürkeimportos" titulust lehet hallani fogod, nem márkakereskedőn keresztül vásárolt cuccodra.

Számla nélkül ne vásárolj. A számlával tudod igazolni, hogy a te tulajdonodat képzi a cucc és így lehetsz garanciára jogosult.

Csatlakoznék azokhoz akik azt tanácsolják neked, hogy 15-20k miatt ne variálj. Többe fog kerülni, ha valami oknál fogva visszautasítják a gariban történő javítást (ha szükség lenne rá)

Nem tudom a helyben kiróbálást te milyen mélységig érted, de lehet pixelhibát vagy kisebb fókuszhibát nem veszel észre ott helyben...

(#7741) brutte válasza Throme (#7740) üzenetére


brutte
aktív tag

kezdtek meggyőzni..

"Soha ne add fel! Csak ha van rajta elegendő bélyeg!"

(#7742) Kazimír válasza brutte (#7738) üzenetére


Kazimír
őstag

A nagykereskedő is kereskedő, ugyanúgy vonatkozik rá a számlaadási kötelezettség. (tágabban a számviteli-, és néhány adótörvény..)

A számla nem csak egy papír, ami sokba kerül neked.
Ha leveszik/ellopják a gépet (ne történjen meg), elsősorban a számlával tudod igazolni, mikor és hol vetted.
Garanciális javításnál szintén elkél.
Továbbá csatlakozom Degeczihez: Ha két teljesen egyforma használt gépet kínálnának neked eladásra, de az egyikhez számla is tartozik, te melyiket választanád?

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#7743) Flashback


Flashback
addikt

Egyenlőre csak kitobihoz, de szeretnék még egy két fixet és egy zoomot, egy pár lencsét és egy vakut... A jó táska választása szerintem elég fontos. Ezt néztem ki: [link]
tapasztalat van róla?

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#7744) kiskornel válasza Flashback (#7743) üzenetére


kiskornel
addikt

Én ezt kicsinek találom ahhoz képest, amit írtál. Számoljunk:
1-2 fix az min = 2 db;
egy zoom = 1 db
pár lencsét = 2 db
1db vaku = (kb akkora helyet foglal, mint egy obi) 1db.
6db objektív hely + 1 váz.

Én a látottak alapján kicsinek ítélem. Még kell majd szűrőkészlet, vicikvacakos hely, stb...

Én valami nagyobbat néznék.

Én anno kis hátizsákot választottam, de mára kinőttem. Épphogy csak beleférek = állandóan pakolnom kell mindent. Nem gond az, ha marad egy kis hely. Most képzeld el, hogy fent van egy 70-200-as zoom. De csak úgy férsz el, hogy azt miután használtad a gépet, le kell szedned a vázról az obit... Szóval a legnagyobb obid férjen el benne a vázzal együtt! (aztán kell egy hely, ahol elfér önállóan is az az obi. Ha meg fent van a vázon, akkor annak a táskahelyén csücsül egy kisebb obi).
Szvsz alaposan tervezz. Már csak nagyon áron alul tudod eladni a táskát, ha elszámoltad magad és egy másikat kell venni helyette.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#7745) Degeczi válasza kiskornel (#7744) üzenetére


Degeczi
nagyúr

és esetleg eleve több táskát

gyakran van uis olyan, h csak kis kirándulásra megy az ember, ahová fölösleges lenne vakut, sok obit vinni - máskor viszont kell

ezért ilyennek beválhat ez a tatyó, pláne mert kényelmes válltáska (hátizsákkal nekem az a bajom, h le kell cuccolni valahová, ha kell belőle vmi. Ez időbe is telik, de gyakran a környezet is koszos. Ugyanakkor sokmindent cipelni csak hátizsákban kényelmes, egy nagyon megpakolt válltáskában már nem)

(#7746) kiskornel válasza Degeczi (#7745) üzenetére


kiskornel
addikt

Egyetértek. Ez olyan minimál készlet hurcolós táska. :DDD

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#7747) Flashback válasza kiskornel (#7746) üzenetére


Flashback
addikt

Hát azért nézd meg mi kerül elő ebből a "kis" táskából!

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#7748) kiskornel válasza Flashback (#7747) üzenetére


kiskornel
addikt

Ha neked elég...

Nekem mondjuk a tájfotóra + macro-ra elég lenne, markolat nélkül. Az már úgy menne.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#7749) Flashback válasza kiskornel (#7748) üzenetére


Flashback
addikt

Szerintem egy év alatt sem tudnám televásárolni ezt a táskát :)

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#7750) bubi92 válasza Flashback (#7749) üzenetére


bubi92
őstag

amikor megvettem az első toploadert én is igy voltam vele, úgyse kell nagyobb úgyis csak a gép van. aztán lett a niftyfifty, két vaku, vackok, miniállványok, vakukioldók és ott vagyok, hogy kezdem kinőni a crumpleremet. érdemes nagyobb táskát venni mint amire most szükséged van. ezzel megspórolsz egy plusz táskát szerintem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.