Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7301) Ndruu válasza Krisz_82 (#7300) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Ez bizony "normális" jelenség.
Ebben a kategóriában két lehetőség van a gyártók számára:
- vagy meghagyják a hangfelvételt zoomolás közben, de akkor a motor hangja belehallatszik a felvételbe,
- vagy egyszerűen a zoomolás idejére megszüntetik a hangfelvételt.

Nem videózásra van kitalálva, de ha erre szeretnéd használni, akkor felvétel közben ne használd a zoomot.
[link] [link]

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#7302) Krisz_82 válasza Ndruu (#7301) üzenetére


Krisz_82
tag

Szia !
Kösz a gyors választ. Akkor szomorúan ugyan, de tudomásul veszem a kategória ezen hiányosságát. Legalább tudom hogy nem gyári hibás a készülék...
A zoom-olás nélküli videófelvétel alkalmazása nekem is felötlött mint egyedüli alternatív megoldás. Viszont az állatkerti videófelvételek rögzítése közben folyamatosan az kattogott a felyemben , miközben pl:2-3 lépést hol előre, hol meg hátra lépve rögzítettem valamit, hogy vajon egy profi gépes ezt látva látványosan röhöghet-e rajtam ,mondván azt gondolja :Te jó ég ez a barom még azt sem tudja hol van a gépén a zoom funkció!!! :F

Na mindegy majd mellőzöm az ilyen szitukat... :B
Azért örülök hogy az asszony meglepett vele , mert a képek bitang jól néznek ki rajta!
(Ugyanakkor tisztában vagyok azzal is hogy ez csak egy belépő szintű kompakt gép..)
Üdv: Krisz.

Gran Turismo 5 Forever !!!

(#7303) Degeczi válasza Krisz_82 (#7302) üzenetére


Degeczi
nagyúr

pont a felvétel közbeni zoomolgatástól kap egy videó nagyon zavaró, amatőr jelleget...

a legtöbb feladatnál sokkal jobb megoldás leállni a felvétellel, zoomolni, majd folytatni
(persze kivétel az, ha vmiért egyetlen pillanatra sem lehet leállni, de ez ritka)

hogy mennyivel jobb tud lenni a megfontolt felvétel, ez a kedvenc példám: annak idején (huhh, már 20 éve...) amikor először láttam az MTV-n, teljesen ledöbbentem mennyire dinamikus klipet lehet készíteni pusztán a jól megkomponált képekkel és időben történt vágásokkal - egyetlen árva zoomolás nélkül, de még látható svenkelés is csak egyszer történik, egyébként egészen apró korrigálástól eltekintve statikus az egész!

(#7304) biker válasza Krisz_82 (#7300) üzenetére


biker
nagyúr

mocskosul behallatszik még a sensormozgató és a fókuszmotor is, a zoom ahhoz képest egyenesen üvölt :(

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#7305) C^^


C^^
őstag

Sziasztok!

Kaptam kölcsönbe egy gépet, de sajnos az objektív lencséjén (bár sapka volt rajta) vannak porszemek.
A kérdésem az lenne, hogy szögből szabad-e sűrített levegővel tisztítani?
Körtefecskendőm sajnos nincs. :(

A választ köszönöm előre is.

(#7306) adik válasza C^^ (#7305) üzenetére


adik
őstag

igen, vagy finom ecsettel.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#7307) C^^ válasza adik (#7306) üzenetére


C^^
őstag

Köszi. :R

(#7308) isukim


isukim
csendes tag

Canon A590-esem elejtettem,s az objektivje beszorult. A szerviz 10+fáért javitaná...Reális? Vagy van más megoldás? Megköszönném

(#7309) johnjohn válasza isukim (#7308) üzenetére


johnjohn
addikt

Lehet, hogy még más baja is lett, de amíg az objektív nem jön ki nem lehet tudni. Mivel valószínűleg cserélik az objektívet, illetve a mozgatásért felelős mechanikát reális lehet az ára, de csak akkor fizess, ha teljesen jól működik ! :U

(#7310) isukim válasza johnjohn (#7309) üzenetére


isukim
csendes tag

Köszi a gyors választ! Több dologra nem is kell figyelnem?

(#7311) Chandler


Chandler
senior tag

Sziasztok

Raw-ba fotózom, és ezt Lightroomba dolgozom fel. Kb másfél éve már, de egy dolgot nagyon nem értek, a színkezelés, színprofilok meg minden ezzel kapcsolatban, hogy hogyan tudom elérni hogy ha elviszek kinyomtatni egy fényképet, akkor az pontosan úgy nézzen ki mint a monitoromon, stb. Nem tud esetleg valaki egy jó részletes, érthető cikket (angol is jó) erről az egész témáról?
Az sem világos, hogy a windowsban milyen színteret vagy profilt állítsak be, vagy jó az alapértemezett? Na szóval tényleg teljesen ködös ez az egész :)

(#7312) Chandler válasza Chandler (#7311) üzenetére


Chandler
senior tag

Közben találtam egy nagyon jó írás, akit érdekel
http://www.earthboundlight.com/phototips/color-models-spaces-profiles.html

[ Szerkesztve ]

(#7313) hdcsaba87


hdcsaba87
aktív tag

Sziasztok.
Miért fakók és színtelenek azok a képeim, amiket borongós időben készítek?
Mit kell ilyenkor állítani a gépen?
Fuji s1600 as gépem van.

Másik probléma, hogy elég zajos képeket készít, rekeszéréket magasra állítottam pl: táj fényképezésénél, de mégse lett elfogadható.

(#7314) Jinxx válasza hdcsaba87 (#7313) üzenetére


Jinxx
senior tag

Lakótársam nemrég vett ilyen gépet. Iso 400on vagy felette elég zajos. Használd Av módban és az iso-t ne emeld 200 fölé. Zajjal ekkor nem lesz bajod, de könnyebben bemozdul, ha kevés neki a fény. Erre megoldás pl állvány. Borongós időben ne várj színgazdag képet. Utómunkával ezt is meg lehet oldani.

(#7315) hdcsaba87 válasza Jinxx (#7314) üzenetére


hdcsaba87
aktív tag

Köszi a válaszod, esetleg tudnál mutatni fényképet, hogy milyeneket csináltatok vele?
Kíváncsi lennék, hogy egy nálam nagyobb tapasztalattal rendelkező ember mit hoz ki ebből a kis gépből.
Mert kb 3 hete van fényképezőm.

[ Szerkesztve ]

(#7316) Jinxx válasza hdcsaba87 (#7315) üzenetére


Jinxx
senior tag

Nem ígérem azonnalra, de hétvégén elkérem tőle és töltök fel párat.

(#7317) hdcsaba87 válasza Jinxx (#7316) üzenetére


hdcsaba87
aktív tag

Köszi szépen. :)

(#7318) Segnior_Barthez válasza hdcsaba87 (#7317) üzenetére


Segnior_Barthez
senior tag

A bórús időben a színek szürkébe fordulnak. A színteltség ([link]) helyett a fehéregyensúly(középre scrollozz az oldalon) irányába, illetve ennek beállítására mozdulj rá.
A zajt mindenképpen az alacsony ISOval korrigáld. Használj állványnak (gondolom még nincs) valamit segítségül (korlát, ablak párkány, szemetes kuka, motorháztető) - továbbá hosszabb zárdőt (1/5-1sec) a blendéd függvényében....... és olvass sokat a témáról :)

https://www.flickr.com/photos/57762354@N03/

(#7319) Fasten


Fasten
tag

Sziasztok!

Érdekes kérdésem lenne! Adott egy régesrégi Sony DSC S85 ( igen, őskövület, tudom ), melyhez van 2db 16Mb Memory Stick. Ezek gyáriak. Találtam egy régi 256Mb-os Sandisk Memory Stick Pro Duo-t, de nem akarja felismerni. Túl nagy lenne már neki a 256? Csak a 128 megásat kezeli? Vagy a Pro Duo nem tetszik neki? Ismeri valaki egyáltalán ezt a gépet? :D

Megköszönnék minden segítséget.

üdv
Fasten

Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that.

(#7320) johnjohn válasza Fasten (#7319) üzenetére


johnjohn
addikt

128 Mb-ig kezeli a kártyát.

(#7321) Fasten válasza johnjohn (#7320) üzenetére


Fasten
tag

és gondolom, csak a sima MS-et, vagy a ProDuot is? :U

Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that.

(#7322) hdcsaba87 válasza Segnior_Barthez (#7318) üzenetére


hdcsaba87
aktív tag

Köszi a linket. :) Itt sok hasznos dolgot találtam.

(#7323) skiny83


skiny83
aktív tag

Hello! Olyan programot keresek amivel canon gépet tudok elsütni számítógépről vezérelve de úgy, hogy be tudjam állítani hány képet csináljon illetve milyen záridőkkel. Van ilyen? Ha valaki ismer ilyet kérem ne tartsa magában. :) köszi

[ Szerkesztve ]

..nem értek a gyémánthoz.. ..Antwerpenben terem?

(#7324) v2izzy


v2izzy
tag

Hello!
Stop Motion animácoót szeretnék készíteni, és ezzel kapcsolatban lenne két kérdésem. Már próbálgattam egy-két ilyen animációt viszont a gépem (Nikon P90) a kijelző mögött mintha sok kép után melegedett volna. Ez jelent valamit, vagy bármennyi képet készíthetek egyfolytában? A másik pedig valaki ismer valami egyszerűen kezelhető videószerkesztőprogramot amiben egy videót tudnék készíteni belőle?
:R :R

http://flic.kr/ps/MuuJU | @gerhard_berger | https://github.com/gerhardberger

(#7325) bubi92 válasza skiny83 (#7323) üzenetére


bubi92
őstag

az EOS Utility képes rá
bár nálam mindig lefagy:D

(#7326) skiny83 válasza bubi92 (#7325) üzenetére


skiny83
aktív tag

Néztem én is de nem találtam benne a nekem szükséges beállítási lehetőségeket. Azzal csak simán gépről lehet fényképezni.

..nem értek a gyémánthoz.. ..Antwerpenben terem?

(#7327) bubi92 válasza skiny83 (#7326) üzenetére


bubi92
őstag

bocsi, kicsit én is félre értelmeztem a kérdésedet. de kicsit pontosítok, mert most megnéztem. eos utility-vel lehet több expot egymás után automatikusan csináltatni a géppel előre megadott beállítással: Remote shooting->tools->timer shooting
viszont sajnos úgy nem tudsz vele, hogy minden képen más beállítás legyen

(#7328) skiny83 válasza bubi92 (#7327) üzenetére


skiny83
aktív tag

Igen igazad van! Kiszúrja a szemem de nem vettem észre az órát :C Ez is több mint a semmi! Köszi. De tényleg az lenne a f*sza ha külön be lehetne állítani a záridőket..

..nem értek a gyémánthoz.. ..Antwerpenben terem?

(#7329) bubi92 válasza skiny83 (#7328) üzenetére


bubi92
őstag

igen az úgy tényleg jobb lenne, ha esetleg találsz olyan progit, akkor írj már nekem légyszíves.

(#7330) Patentcsávó


Patentcsávó
tag

Sziasztok,
Canon PowerShot A720is gépet megéri venni 25.000 Ft-ért újonnan garanciával?
Köszi

Majd én tudom...

(#7331) Jinxx válasza Patentcsávó (#7330) üzenetére


Jinxx
senior tag

Ha ilyesmi kaliberű kompaktot szeretnél, és valóban új, és normális garancia van rá, szerintem nem rossz vétel. A 8Mp bőven elég, sőt! a 6x zoom is jobb mint a zsebkompaktoknál. Ha egyébként sem áll nálad tervben ennél jobbat, nagyobbat venni, szerintem irány a bolt.

(#7332) obul


obul
csendes tag

szia mindenki
canon powershot a710is hez keresek akufedelet(elemtakaro, vagy ki tudja minek nevezik)
nem e tud valaki boltot vagy szervizet ahol online tudok rendelni?
ha van valakinek elado az is érdekel utánvéttel, vagy szabolcsban személyesen

(#7333) Szab02 válasza obul (#7332) üzenetére


Szab02
aktív tag

Innen tudsz rendelni: [link]

Mondjuk hungary- t nem írja postázási címnek, de rá kell kérdezni az illetőnél.

[ Szerkesztve ]

http://www.panoramio.com/user/szab02

(#7334) obul válasza Szab02 (#7333) üzenetére


obul
csendes tag

köszi de eelég húzós az ár

(#7335) obul válasza Szab02 (#7333) üzenetére


obul
csendes tag

17 dollár csak a posta

(#7336) Szab02 válasza obul (#7335) üzenetére


Szab02
aktív tag

Hát igen.. de itt van... árat nem írtál. Olcsóbban sajno én sem tusok. Keresel egy rosszat..

http://www.panoramio.com/user/szab02

(#7337) obul válasza Szab02 (#7336) üzenetére


obul
csendes tag

jó nem szemrehányásnak szántam
csak meglepett az ára
4000 huf ért vettem a gépet müködik rendesen külsö táprol csak nincs rajta az a fedél
köszönöm a segitségedet

(#7338) q13579


q13579
senior tag

Ismerősöm kért meg, hogy érdeklődjek. Van egy canon a80-as készüléke. Régebben probléma lépett fel a géppel (ahogy mesélte a színeknek néha más árnyalatot adott, mint ahogyan azoknak ki kellett volna nézniük), elküldte szervízbe. Azt vette észre azóta, hogy jóval gyorsabban szívja az akkumulátor energiáját. Eddig négy 2750-es akksival bírta nála 800 képig, mostmár 300-at is alig tud.
Mind a két akksi szetjével ugyanez a helyzet. Nem hiszem, hogy az akkumulátorok a ludasak. Lehet így ellálítani valamit a gépekben?

(#7339) Throme


Throme
veterán

Helló!
Létezik free HDR kép készítő szoftver (win)?
kösz!

(#7340) Zozzant válasza obul (#7335) üzenetére


Zozzant
addikt

4.4 dollár a posta.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#7341) F e Z o


F e Z o
veterán

Kellene egy kis segitség. Egyik munkatársamnak van egy Kodak Easyshare C433-as fényképezőgépe. Milyen progival lehet leszedni róla a képeket? Mert alapból az intéző üres mappát jelenit meg, holott 600db fénykép van rajta.

H2O über alles!

(#7342) SocketA


SocketA
aktív tag

Sziasztok!

Segitsegre lenne szuksegem: Holgy szamara szeretnenk vasarolni digitalis fenykepezogepet. Csak hobbi celra lenne (utazashoz, csaladi esemenyekhez), a holgy nem profi, szoval nem kell tukorreflexel gep. Kb. 100eFt-ot forditanank a gepre.

Eddig kineztuk a MediaMarkt-ban:
Sony Cyber-shot DSC-HX1

Mi a velemenyetek errol, vagy mit tudnatok ajanlani ilyen felhasznalashoz? Mert Sony-rol azt olvastam, hogy "dolnek a falak" belso terben keszitett kepeknel. Ez azert eleg durva lenne, mert nekunk a 10mpixeles kep boven sok, inkabb egy atlagos kep legyen, amin latszik minden, es konnyen hasznalhato legyen, automata beallitasokkal.

Eloreis koszonom a segitseget! ;)

(#7343) máyköl válasza SocketA (#7342) üzenetére


máyköl
veterán

Szia!
Itt tedd fel a kérdésed. :)
Üdv: Máyköl

(#7344) SocketA válasza máyköl (#7343) üzenetére


SocketA
aktív tag

Bocsi, koszi ;)

(#7345) Brianiac


Brianiac
aktív tag

SziasztoK!

Olyan kérdésem lenne h hogyan tudom megállapítani egy szkennel-t fotóról hogy nem eredeti? Úgy értem hogy a szkennelés után szerkesztve lett v.milyen progival amivel megváltoztatták a képet. Azt tudom hogy elvileg EXIF info-k alapján, meg is néztem EXIF reader-el, de ott nem találtam erre utaló nyomot, viszont a dátumok nem stimmelnek.:U Mert egy bizonylatot szkenneltek be és küldtek el nekem mail-ben, és a bizonylaton levő pecséten 07.02 a dátum, EXIF alapján pedig 06.21. a kép keletkezésének ideje. Aztán most nem tudom mit higgyek, azért gondoltam h v.mi progival csak átszerkesztették és nem eredeti.

Bocsi ha rossz helyre írtam, de nem találtam megfelelőbb topicot.

Lumia 520

(#7346) biker válasza Brianiac (#7345) üzenetére


biker
nagyúr

ahol beleszerkesztettek, ott esetleg lehet kontraszt hiba, ha ügyes vagy.
külldd át emailben ha nem titkos

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#7347) norbee2244


norbee2244
senior tag

Sziasztok

Szeretnék segítséget kérni..vennék egy Fuji finepix s5500 -t itt aprón használtam és a kollégától az expok számát szeretném megtudni (ha jól tudom ez az hogy mennyit fényképeztek vele) addig eljutottam hogy ez az a gép amit nekem kitaláltak ( amatőr ,de lelkes) a lényeg annyi lenne hogy az expok számát hol tudja meglesni és mennyi expoig vegyem meg szerintetek?

Előre is köszönöm

Üdv Norbi

(#7348) Jinxx válasza norbee2244 (#7347) üzenetére


Jinxx
senior tag

Kompakt gépnél nem igazán számít az expók száma, nincs benne zárszerkezet ami tönkremenjen. Elég régi gép, de ennek ellenére lehet egy tökéletesen működő megkímélt darab amit használhatsz még évekig. Inkább azt nézd meg mennyire kopott a burkolata, és az alapján következtetni a használtságára, és arra, mennyire kímélte a gazdája. Érdemes megnézni minden gomb és funkció működik-e akadás, probléma és hibamentesen.

(#7349) norbee2244 válasza Jinxx (#7348) üzenetére


norbee2244
senior tag

Akkor szerinted érdemes lehet?Nem fényképeznék sokat,de szeretném azért még jópár évig használni(2-4 év) ameddig kilépek a suliból és utánna ha még komolyabban gondolom veszek egy komolyabbat
Nagyon jó állapotban van és megbízható akitől veszem viszont nem látnám előre,mert messze laknak

(#7350) Jinxx válasza norbee2244 (#7349) üzenetére


Jinxx
senior tag

Elkezdeni szerintem jó kis gép, de hogy milyen darabot fogsz ki és meddig bírja, az a rizikós.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.