Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#42851) kovacsroli válasza w.miki (#42846) üzenetére


kovacsroli
senior tag

Futárszolgálatonként változó, de kb. 3k.
Ikeában van fele ennyiért szék, mi ilyet használunk, disznót lehet rajta bontani olyan stabil.

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#42852) kenwood


kenwood
veterán

Hatfos hazibulira szeretnek valami kis muveltsegi vetelkedos tarsasjatekot. Olyasmit mint a Honfoglalo,vagy a legyen on is milliomos.
Szoftver,webapp is szoba johet,de akar nyomtatott dolog is.
Egy ilyet talaltam eddig : [link] , de meg azt se tartottak fontosnak,hogy a kartyak szamat leirjak.
Esetleg valakinek tapasztalata ezzel,vagy tud jobbat ajanlani ?

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#42853) mephi666 válasza kenwood (#42852) üzenetére


mephi666
nagyúr

Scrabble? :) ...a kérdezz felelek is nagyot ment nálunk, de abban előnyt élvez az, aki már sokat játszott a paklikkal

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#42854) w.miki válasza kovacsroli (#42851) üzenetére


w.miki
veterán

Úgy néztem GLS a legolcsóbb, 2300 Ft
IKEA sajnos nincs a közelben, bár lehet inkább onnan rendelünk kis széket.
Jó cuccaik szoktak lenni. Annyi, hogy nem gyereknek lesz, hanem nagymamának ülni, és ráállni.
Sajnos nem lehet nem billegősre megcsinálni, mert nem az egyik lába hosszabb, hanem az egész szék el van csavarodva.

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#42855) MaxxDamage válasza kenwood (#42852) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Ezt tudom ajánlani!
Az ezüst tó kincse

Nekem még az eredeti (1986-os) kiadás/verzió van meg, de ez is tökéletes példány! :K

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#42856) Borisz76 válasza kenwood (#42852) üzenetére


Borisz76
veterán

Mi a [Csótánycsapda] bűvöletében vagyunk....
Négy fő játszik a többiek meg szurkolnak :)
Egy nagyobb névnap vagy szülinap alkalmával mindig előkerül.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#42857) kovacsroli válasza w.miki (#42854) üzenetére


kovacsroli
senior tag

Nekünk sincs a közelben, de jó áron szállítanak (kisméretű csomagokat a DPD). Mamának a konyhába mi ezt vettük, atom stabil és ücsörgésre is alkalmas, valamivel magasabb, mint a szék így könnyebb is róla felállni.

[ Szerkesztve ]

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#42858) FattyDove


FattyDove
őstag

Az hogyan lehet, hogy tegnap mielőtt beérkezett volna a foxpost raktárába a csomagom azt írta, hogy 2-án megjön, amióta tegnap beérkezett a raktárba, azóta azt írja, hogy majd 5-én?

(#42859) Top cat válasza FattyDove (#42858) üzenetére


Top cat
őstag

Rájöttek, hogy mégsem megy olyan gyorsan. :D

(#42860) FattyDove válasza Top cat (#42859) üzenetére


FattyDove
őstag

Ezért be fogok menni a Jenőhöz, a hivatalba.

(#42861) Top cat válasza FattyDove (#42860) üzenetére


Top cat
őstag

Foxpost, úgyhogy inkább hozzá fordulj. ;]

(#42862) JoolsNOS válasza MaxxDamage (#42855) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Jajj de imádtam :Y

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#42863) Inhouse válasza Borisz76 (#42856) üzenetére


Inhouse
őstag

:) <-kattints rám! :)

[ Szerkesztve ]

Üdv Inhouse

(#42864) Borisz76 válasza Inhouse (#42863) üzenetére


Borisz76
veterán

Ügyes....házi készítésű csótány :D

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#42865) MaxxDamage válasza JoolsNOS (#42862) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Nekem megvan patika állapotban, meg az eredeti "Szellemkastély" is. :K

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#42866) mephi666 válasza MaxxDamage (#42865) üzenetére


mephi666
nagyúr

mb-ből nekünk pass the pigs, connect4 és shut the box van :) 25-30 éves játékok, teljesen jó állapotban

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#42867) JoolsNOS válasza MaxxDamage (#42865) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Nekem sajnos egyik sincs meg, de jóbarátom apja kint dologozott, úgyhogy nála minden is megvolt és marha sokat játszottunk velük.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#42868) EmberXY


EmberXY
addikt

Sziasztok!

Lefolyóval kapcsolatban lenne kérdésem. Időnként azt veszem észre, hogy a fürdőszobában ha a mosdókagyló lefolyón víz folyik le, akkor a zuhanytálca lefolyóból hörgő hangok hallatszanak, viszont egyik lefolyó sincs eldugulva, mindkettőn lefolyik nagyobb mennyiségű víz is gond nélkül.
Mivel kísérletező kedvemben vagyok, kipróbáltam, hogy a zuhanytálca lefolyót bedugtam egy dugóval, és engedtem bele némi vizet. Közben leengedtem némi vizet a mosdókagylóból is, majd utána a zuhanytálcából a dugót kihúzva azt a vizet is. Ezután az elején említett hörgő hang megszűnt a mosdókagyló ismételt használatakor.
Mi okozhatta ezt a hörgést korábban és mi szüntette meg? :F

Up the Irons!

(#42869) donmackó válasza EmberXY (#42868) üzenetére


donmackó
őstag

Valószínűleg nem jó a szennyvíz csövek lejtése. A zuhanyzó lefolyón szívja a levegőt.

Release the cable hounds!

(#42870) EmberXY válasza donmackó (#42869) üzenetére


EmberXY
addikt

Valami gebasz mégis lehet, mert a wc lehúzáskor is jön a hörgés. A csövek állapotát nem ismerem, de 3 éve lakom a lakásban, még soha nem volt ilyesmi. Ezek szerint lehet, hogy a zuhanyzó lefolyóban kialakulóban van egy dugulás?

Up the Irons!

(#42871) Top cat válasza EmberXY (#42870) üzenetére


Top cat
őstag

Lehet, hogy kezd kialakulni valami dugó. Nekünk amikor lemegy a mosogatónál a víz, de doboló hangot ad, akkor tudom, hogy nemsokára kell a görény.

(#42872) EmberXY válasza Top cat (#42871) üzenetére


EmberXY
addikt

Holnap beszerzek némi lefolyótisztítót meg egy pumpát, aztán nekimegyek, mert itt valami készülődik...

Up the Irons!

(#42873) MaxxDamage válasza JoolsNOS (#42867) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Jó társasok is voltak, pont úgy mint a "Gazdálkodj okosan" első/eredeti kiadása is! :K
Volt még sok más... :)

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#42874) Cs1csó válasza EmberXY (#42872) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezek nem sokat érnek ami használ 1. körben:
- csőgörény és utána egy slagot - merev műanyag - végigtolni miközben oldalt rongyokkal eltömíted, hogy ha jönne visszafelé a víz ne tudjon - aztán ennyi elég.

- ha ez sem segít akkor jön a NAGYON drága gépi görény

(#42875) EmberXY válasza Cs1csó (#42874) üzenetére


EmberXY
addikt

Ez így elég keményen hangzik, tényleg ekkora lehet a baj már most? A víz lefolyik mindenhol, igazából ha nincs a hörgő hang, nem is gondolnék rá, hogy valami gond lehet...

Up the Irons!

(#42876) inf3rno válasza EmberXY (#42875) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Kezdődő dugulás, simán lehet, hogy elmúlik magától. Ha hosszabb ideig folyatod a vizet, akkor ki tudja mosni. Ha vízkövesedik, akkor sósav, citromsav, amik segíthetnek.

Buliban hasznos! =]

(#42877) Cs1csó válasza EmberXY (#42875) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szerintem nincs gond nálad, ameddig lemegy nem kell aggódni de én ezekben a "szerekben" kevésbé hiszek persze ami talán segít:
- Sziton (valahogy így hívják) lefolyótisztító
- meg - lehetőleg - ipari vízkőoldó belenyomatni és hagyni dolgozni persze ezt érdemes nyáron szellőzés mellett végezni vagy pl. egy irodai típusú munkahelyen pl. este vagy hétvégén és másnap reggel vagy a hét kezdésénél pl. a piszoárokat lehúzni

(#42878) EmberXY válasza Cs1csó (#42877) üzenetére


EmberXY
addikt

+ inf3rno:

Köszi a tippeket, valamit mindenképpen fogok vele kezdeni, ha más nem is, egy alapos tisztítás biztosan ráfér a zuhany lefolyóra.

Up the Irons!

(#42879) donmackó válasza EmberXY (#42870) üzenetére


donmackó
őstag

Igen, a másik tippem a vízkövesedés lett volna. Mikori a csövezés?

Release the cable hounds!

(#42880) EmberXY válasza donmackó (#42879) üzenetére


EmberXY
addikt

Ez egy bérlakás, tippem szerint 2018-as, mert akkor lett felújítva, a korábbi konyha és fürdőszoba gyakorlatilag meg lett cserélve, így valószínűleg a csövezés is akkor került kiépítésre.

Up the Irons!

(#42881) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Van olyan majonéz, ami eláll hűtés nélkül?

Buliban hasznos! =]

(#42882) FattyDove válasza inf3rno (#42881) üzenetére


FattyDove
őstag

Nincs, mivel tojás.

(#42883) inf3rno válasza FattyDove (#42882) üzenetére


inf3rno
nagyúr

De legyen! :K

Buliban hasznos! =]

(#42884) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Na jó, akkor veszek egy hűtőt, mondjuk egy tubus majonéz miatt kicsit nagy kiadás, de nem akarok leszokni róla. A kompresszor mentes zajtalan változatok nem olcsók vagy gyengén hűtenek. Arra gondoltam, hogy a ketchupnak, mustárnak is van az a speckó műanyag flakonja, amire mondják, hogy csepp mentes, és ha elég jól zár, akkor talán nem mennek bele a bacik.

Buliban hasznos! =]

(#42885) bobalazs válasza inf3rno (#42884) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Rakd ki az ablakba -2 be :DDD

(#42886) Inhouse válasza EmberXY (#42878) üzenetére


Inhouse
őstag

Mivel fürdőszoba, elvileg van központi összefolyó. Ha ez elé vannak kötve az említett lefolyók, akkor ebben van egy pipa. Itt is el szokott dugulni.

Üdv Inhouse

(#42887) EmberXY válasza Inhouse (#42886) üzenetére


EmberXY
addikt

Nem tudom, hogy van megoldva, de nincs a fürdőszoba közepén olyan kivetehő rács, ami szokott lenni ilyen esetekben.
Tény, hogy eddig semmi probléma nem volt a rendszerrel, de gyanítom, hogy a zuhanyzó lefolyójában van valami dugulás, mert a hörgés, bugyogás ugyanúgy megvan, sőt ezt kiegészítve időnként már a wc-ben is lemegy a vízszint a szokásos alá. Visszafelé szerencsére nem jön semmi, ráadásul földszinti lakás, és mivel még nem öntött el a szennyvíz, így gondolom, hogy a probléma csak nálam lehet. Egyébként a zuhanyzó lefolyó reális lehet, mert 3 éve még komolyabban nem volt tisztítva a lefolyója, nem lennék meglepve, ha szőr, szappan, vízkő és egyéb dolgok már érzékelhető szinten jelen lennének.
Ma délután megdolgozom valami lefolyótisztítóval meg pumpával, ha nem javul, akkor hívok valami szakembert.

Up the Irons!

(#42888) Borisz76 válasza EmberXY (#42887) üzenetére


Borisz76
veterán

Én kb fél évente takarítom ki az épített zuhany lefolyóját mert úgy megfogja a hajszálakat ....

Mondjuk nagyobb bajom még nem is volt a 3 év alatt mióta itt lakunk.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#42889) EmberXY válasza Borisz76 (#42888) üzenetére


EmberXY
addikt

Nálam ez már valószínűleg szakembert kíván, most megdolgoztam egy kicsit a zuhany lefolyót, az mostmár jó is, de most meg a wc folyik le nehézkesen.
Volt egy vékonyabb slagom, azt belevezettem, úgy viszont max vízsugáron is tökéletesen átfolyik a víz a wc lefolyón, ezért most már nem nagyon értem, hogy hol lehet a dugulás, vagy hogy mi a gond, levegőt kap valahol, vagy nem is értem. :F

Szerk.: Most megint OK a wc is, lehet, hogy előbb-utóbb áttisztul a rendszer? Végülis 3 flakon lefolyótisztítót verettem bele.

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#42890) EmberXY válasza Borisz76 (#42888) üzenetére


EmberXY
addikt

Közben fejlemény, hogy a szemben lévő lakásban is ugyanez a probléma, szóval nem egyedi dugulásról van szó, hanem valószínűleg a csatornarendszerben van a gond, reggel intézkedünk.

Up the Irons!

(#42891) Inhouse válasza EmberXY (#42889) üzenetére


Inhouse
őstag

A remény hal meg utoljára... :) Hátha!

Üdv Inhouse

(#42892) EmberXY válasza Inhouse (#42891) üzenetére


EmberXY
addikt

Meg is volt a művelet, ma jött a duguláselhárító. Volt a csőben egy akkora dugulás, hogy kb fél óráig kellett veretni a magasnyomásúval, a szaki szerint már legalább 1 hónapja el lehetett záródva a cső, de a víz még valamennyire el tudott szivárogni, csak a sűrű anyag rakódott folyamatosan, ezért nem lett eddig nagyobb baj. De hogy ne legyen minden ilyen happy, aztán még csőkamerával is megnézte, és kiderült, hogy az eternit cső el is van törve, amivel csatlakozik a csatornára az egész, így már érthető, hogy miért alakult ki a dugulás szép lassan.
Fel kell majd újítani, az önkorinak jelezve is lett, jó lenne minél előbb, de nem rajtunk múlik, addig is oda kell rá figyelnünk, 4 lakás van elvileg azon a csövön, több víz, kevesebb papír és amint klattyog, megint jelezni. Annyi benne a szerencse, hogy a törött eternit cső a házon kívül van, így elméletileg nem kell annyit bontani majd.
Egyébként szerencsénk volt, mert nem sokáig bírta volna már, hamarosan úsztunk volna a nedűben. Szóval a kálvária részben megoldva.

Up the Irons!

(#42893) kenwood válasza inf3rno (#42884) üzenetére


kenwood
veterán

Igazabol ehhez csak egy zsiliprendszert kell epiteni a flakonra . Ameddig meg tudod oldani,hogy anelkul jojjon ki a tubusbol a nafta,hogy kozben bemegy az oxigen,nincs gondod, hiszen a boltban sem hutve taroljak.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#42894) inf3rno válasza kenwood (#42893) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Vannak ezek a cseppmentes műanyag flakonok, talán univer vagy melyik árul ilyet. Esetleg azzal lehet próbálkozni, de már kinéztem közben egy hordozható hűtőt, amit kocsiba is be lehet dobni, megy aksiról. Kicsi és csak 2ok. Nem fér sok bele, de nekem kb. egy flakon üdítő, majonéz, esetleg a tegnapi kaja, aztán kifújt. Nem tartok szinte semmit hűtőben, amit nem muszáj.

Buliban hasznos! =]

(#42895) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Sziasztok! OTP simple appban most hogy van az érintétses fizetés. Régebben volt egy "fül" konkrétan, amit kiválasztottam, beírtam a kódót és tudtam fizetni. Szerintem 1 évet kihagytammert nem volt nfc a telómon. Most van, de nincs ilyen lehetőség. A kártyámat regisztráltam a fiókban.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#42896) Golden9 válasza JoolsNOS (#42895) üzenetére


Golden9
addikt

OTP Bank topic

[ Szeretkezve ]

(#42897) w.miki


w.miki
veterán

Amazon Prime-ot hogyan lehet lemondani?
Pár hete előfizettem, mert volt amit csak úgy engedett volna megvenni, meg ígért ingyen szállítást... csak nem magyarba...
Szóval semmi előnyét nem látom...
Hol tudom kikapcsolni?

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#42898) Golden9 válasza w.miki (#42897) üzenetére


Golden9
addikt

Amazon topik.
Amazon Prime Video topik.

[ Szeretkezve ]

(#42899) #73959936


#73959936
törölt tag

sziasztok

tudja-e valaki, hogy az OTP-ben a tulajdoni lapon lévő jelzálogjog (terhelési, elidegenítési tilalom) törléséhez hiteles tulajdoni lap (3000 Ft) szükséges (ami ugye egy .es kiterjesztési elektronikus tanúsítvány és mihelyst papírra nyomtatod, már nem hiteles) vagy elfogadják - elegendő-e az ingyenesen elérhető szemle-másolat is ? :U

[ Szerkesztve ]

(#42900) Golden9 válasza #73959936 (#42899) üzenetére


Golden9
addikt

Szia!

#42896 2022-12-06 10:14:05

[ Szeretkezve ]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.