Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1051) rii válasza bbazsy (#1033) üzenetére


rii
nagyúr

nekem koréábban azt miondták, (komolyan) patikában, hogy az immunrendzszer legyengülésemiatt tudnak előjönni, és valójában ezekl élősködők, vagy baktériumok vagy mik ... :-/ akkor psec nekem 2 is votl egyszerre, és 3 héttel azelőtt is volt .. msot jó nagy szünet sikerült beiktatnom a kettő közé,talán a normlisabb, vitamindúsabb étkezés ...

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1052) rii válasza anjani182 (#1042) üzenetére


rii
nagyúr

pld. Phlogosol?

vagy Te mit vettél?

nekem legutolljára egy kenőcsöt írtak fel ... Aperisan

számomra soknak tűnik az idő, míg elmúlik. kb egy hét kell neki ....

-------- ---------------- ---- ---------- ---------------- ----- ----------------
szerk.:

(#1045) tope köszönet .. elég rosszul hanzik eg klét mondat,mit leírnak ...
megelőzni lenne jó ezt az izét ...

[Szerkesztve]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1053) DeFranco válasza rii (#1052) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Tulajdonképpen bármi jó, ami a szájhigiénét rendberakja. Régen otthon mindig hypermangán oldattal kellett ilyenkor öblögetni, (kis filoában sötét kristály, nagyon kevés kell egy pohár vízbe, irdatlan lilára festi, na azzal öblögetni, kiköpni, nem lenyelni) de azt betiltották, ha jól tudom, nemtom miért. Az is lehet hogy tévedek, meg kell kérdezni, az a legjobb.

Ha az nem, akkor olyan cuccot érdemes keresni, amit pl. fogászati kezelések utánra írnak fel, ilyen pl.: a corsodyl, aminél szarabb mentolos íz nincs, és ha este öblögetsz, reggelre legszívesebben kidobnád a szádat az ablakon a rossz íz miatt, de hatásos.

plusz info: NE PISZKÁLD :) Ez tényleg fontos. Bármilyen nehéz, de meg kell állni, hogy ne nézegesd, bökdösd a nyelveddel, mert az életben nem fog begyógyulni, csak rosszabb lesz. Ha nem piszkálod, amgától is elmúlik pár nap alatt. Ha nem, vagy türelmetlen-e vagy, lásd fent.

Plusz tudom ajánlani a töményebb szeszesitalok népes garmadáját, fertőtleníteni az is fertőtlenít, és legalább természetes. Plusz előny: ha nem szedi le, zavarni akkor se fog, hogy ott van. :D

[Szerkesztve]

(#1054) DeFranco válasza RAM (#1050) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Microsoft Word 200X pl. :D

Van benne boríték és címke -> arra való
Körlevél -> ez is hasznos

Kell olyasmi, amit ez nem tud?

[Szerkesztve]

(#1055) T. Almeida válasza DeFranco (#1054) üzenetére


T. Almeida
senior tag

Esetleg OpenOffice...ez meg ingyé is van.

(#1056) _az


_az
senior tag

never mind... :)

[Szerkesztve]

az

(#1057) Angmar


Angmar
tag

Nem tudjátok, hogy az Auch@an áruházakban lévő valutaváltó helyeknek mi a neve :F (Konkrétan a Szigetszentmiklósi érdekelne)

[Szerkesztve]

(#1058) brownus


brownus
veterán

van boros vagy borokkal foglalkozó topik? sztem nincs, de lehet vakon vagyok...

(#1059) tope


tope
addikt

Microsoft Access könyv, illetve jegyzet érdekelne engemet, mert sajnos amit adtak hozzá könyvet (Office 97-hez, nem mostani már de ebből van Pro) az eléggé szegényes leírással beszél az Access-ről. Ugyanis amit meg akarok csinálni benne egy táblázatokból álló adatbázist, hát hogyis mondjam, nem teljesen egyértelmű mit hogyan.
(Az se baj ha nem 97-es, lehet újabb is)
Privibe ha van valakinek ötlete. Előre is köszönöm.

(#1060) tope válasza tope (#1059) üzenetére


tope
addikt

Az elöző hozzászólásomat semmisnek lehet venni, mert találtam egy remélhetőleg jó kis leírást, igaz nem a neten, hanem egy CD-n. (Aki keres az talál :B )

(#1061) anjani182 válasza rii (#1052) üzenetére


anjani182
őstag

Corsodyl, ez a neve, 700 Ft aszem, és gyakorlatilag szájbetegségek minden fajtájára való, fel van sorolva minden, ami elképzelhető, hátránya, hogy öblítés után védőréteget képez a szájba, így amíg rendszeresen használod nem nagyon érzed az ízeket :R

[Szerkesztve]

Forever and ever, let's make this last forever.

(#1062) anjani182 válasza DeFranco (#1053) üzenetére


anjani182
őstag

Jaj, látom te is a Corsodylt említed :R Van sima szájvizem is amúgy, próbáltam már azzal is, jó töményen, de az nekem erre nem hatott, csak a Corsodyl vált be :R

[Szerkesztve]

Forever and ever, let's make this last forever.

(#1063) Nicky Nygaro


Nicky Nygaro
tag

Nem tudjátok, melyik weboldalon lehet saját Southpark figurát készíteni? Valamikor használtam, de most nem találom. Olyan kellene, ahonna le is lehetne menteni a figurát vmilyen képformátumban.

(#1064) geot válasza Nicky Nygaro (#1063) üzenetére


geot
csendes tag

Itt például: [link] :)

Σαγαπώ Krinya

(#1065) D.Orion


D.Orion
veterán

Jó napot. Lenne egy számomra igen érdekes dolog és sztem ide illik a legjobban. Barátosném nővérének az esete:
2005.07.01.-én beíratkozott egy két éves érettségi utáni szakképzésre az esztergomi Oktáv üzleti szakközép iskola és kollégiumba
2005.07.09.-én töltötte be a 21. életévét.
2006.07.9 úgye elmúlt 22éves. Ma jött a levél a suliból amiben egy tandíjról szóló papíros volt. Eszerint ez évtől tandíjat kell neki fizetni, ami 160K. Anno amikor beíratkozott, tavaly Júliusban akkor azt mondták neki, hogy nem kell majd fizetnie. Tandíjmentes.

Most is fizet 10K-t a kollégiumra + 8K-t gyakorlatra.
Szóval az lenne a kérdésem, hogy ez a tandíj most jogos vagy nem?
Mert az oké, hogy elmúlt 22éves és ezzel megszűnt az ingyenes oktatás, de tavaly íratkozott be két évre és akkor arról volt szó, hogy nem kell fizetnie idén sem.

Igen sűrgős lenne a válasz, előre is köszönöm.

(#1066) D.Orion válasza D.Orion (#1065) üzenetére


D.Orion
veterán

Hát ennek a topiknak sok értelme van, hogyha nem néz be ide senki. :(

(#1067) villamos


villamos
őstag

Buta kérdés, lehet nem is ide való, de mindegy. Az a konkrét probléma, hogy a PH fóruma nem léptet be. Beírom a juzert, és a past, ami elvileg jó. Ki is írja, hogy sikeres belépés, és továbítanak a fórumba. De ez nem történik meg. Ha hozzá akarok szólni, akkor megint be akar léptetni.
Ez azért furcsa, mert a mobilarena -val rendben működik, most is onnan írom ezt. :U
Végül is az a zavaró, hogy a mobilarena színe ilyen... műtőzöld :)), és a PH világosbarna színe sokkal barátságosabb lenne... :B
A Firefox 1.5.0.4. -ot használom amúgy, ha ez esetleg segít közelebb jutni a probléma gyökeréhez...



[Szerkesztve]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#1068) D.Orion válasza villamos (#1067) üzenetére


D.Orion
veterán

Ezt a kérdést ill. próblémát inkább itt dobd fel: [link] Egyébként én passzolok, nem tom miért csinálhatja.

(#1069) villamos


villamos
őstag

Ja, most nézem, hogy exploderrel meg megy... akkor mérnem megy a Tűzrókával? :F

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#1070) littleNorbi


littleNorbi
aktív tag

Hány hsz-tól birok témát nyitni ?

Jaj,de vak vagyok, megvan...

[Szerkesztve]

(#1071) brownus


brownus
veterán

Megtudja mondani vki, hogy mi az a eus honlap ami a tagország (új) eus phare pályázat felhívásait mutatja meg?

[Szerkesztve]

(#1072) Rive


Rive
veterán

A minap találkoztam valami honlappal, ahol klf. külföldi nonprofit munkalehetőségeket, illetve ilyeneket intéző szervezetek elérhetőségeit taglalták. Hasraütéses példa: mehetsz szociális munkára a trópusokra, ha fizeted az utiköltséget - ők intézik a helyet, a szállást és a tartózkodást.

Hiába keresem, nem találom, merre láttam ezt.. Ha valakinek netán eszébe jutna, hol van ilyen, szóljon please :)

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#1073) boszizsu válasza brownus (#1071) üzenetére


boszizsu
tag

[link]

Magyarországon Phare projektek már nincsenek.

Jó, ha ezzel számol, ki belép a körbe: lesz kölyök-órjásból komoly felnőtt törpe.

(#1074) Kicker


Kicker
senior tag

van világvége topik? :DDD

vagy egyéb ami ilyesmivel foglalkozik?

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#1075) boszizsu válasza Kicker (#1074) üzenetére


boszizsu
tag

Ez kicsit befulladt pár napja:
[link]
Ez pedig nem topik, csak leírások:
[link]

Jó, ha ezzel számol, ki belép a körbe: lesz kölyök-órjásból komoly felnőtt törpe.

(#1076) Kicker válasza boszizsu (#1075) üzenetére


Kicker
senior tag

itt ph-n nyitok egyet? az gáz? valaki megszidérte?

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#1077) boszizsu válasza Kicker (#1076) üzenetére


boszizsu
tag

Hát ha a kereső nem dob ki rá semmit, akár nyithatsz is egyet. Max bezárják, ha a modik úgy ítélik meg.

Jó, ha ezzel számol, ki belép a körbe: lesz kölyök-órjásból komoly felnőtt törpe.

(#1078) student válasza D.Orion (#1065) üzenetére


student
őstag

mi az hogy 22.évtől megszűnik az ingyenes oktatás? mér szünne meg :F

(#1079) D.Orion válasza student (#1078) üzenetére


D.Orion
veterán

Mivel 22éves kor után megszűnik, azért. Ha jelentkezel egy suliba és már betöltötted a 22 akkor tandíjat kell fizetned. Tudom, hogy így van, mert haverom is visszament még egy technikusira az iskolájába és mivel elmúlt már 22 ezért fizetnie kelett.

(#1080) student válasza D.Orion (#1079) üzenetére


student
őstag

ja így már vágom :P

(#1081) villamos


villamos
őstag

Nem nagyon reménykedem, de azért megkérdezem, mert úgy vettem észre, hogy elég széles körű a közösség, és hátha akad errefelé valaki, aki ilyen érdeklődésű.
Szóval úgy áll a helyzet, hogy a húgom mostanság kezdett el a lovaglással foglalkozni, és elment egy lovastáborba. Ott is töltött tíz napot, és nagyon megtetszett neki ez a dolog. Egyenlőre még csak futószáron lovagolt, viszont olyan jól megy neki az oktatója szerint, hogy csak pár óra kellene még ahhoz hogy, szabadon is mehessen. Azt kellene megtanulnia tulajdonképpen, hogyan írányítsa a lovat, íll csak gyakorolni, hogy rögzüljön a lovaglás.
Örülnénk, ha tudna valaki ajánlani egy nem túl drága lovardát neki, itt Budapesten, vagy a közelében, hogy folytathassa tanulmányait... :Y

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#1082) student válasza D.Orion (#1079) üzenetére


student
őstag

monnyuk akko télleg nem értem mé kéne neki zsét befizetnie amikor 21évesen kezte el a sulit?? sztem kügyétek el őket a fa..

(#1083) rii


rii
nagyúr

Bojlert, kb 80 literest mennyiért lehet kapni legolcsóbban?

Én ezt találtam [link] de itt nincs 20 krül normális bojler, nekem pedig azt mondták, annyiért kellene vennem.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1084) rii


rii
nagyúr

fehér tötörlközőt beáztatok flóraszeptbe, abból mi lesz? :DDD

mert most koszos .... :U és én fehéret szeretnék .... :D
mármint mosás után sem lett tiszta .... :B mert lehet hogy farmerrel együtt mostam ... :DDD ánemis

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1085) rii válasza rii (#1084) üzenetére


rii
nagyúr

hölgyeim ... kérem tegyék meg tétjeiket .... :U

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1086) ngabor2 válasza rii (#1085) üzenetére


ngabor2
nagyúr

bár nem vagyok hölgy/hölgyeid, de jó eséllyel utána tiszta lesz. esetleg vanish-sel is próbálkozhatsz.

(#1087) rii válasza ngabor2 (#1086) üzenetére


rii
nagyúr

cak azért szólítottam meg a ghölgyeket, mert a tisztaság, tisztántartás az ő lelkületükhöz közelebb áll .... vanish nincs, és most már nem is lesz ... úgyhogy .. :D

tenksz a helpért :)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1088) szállitó válasza rii (#1083) üzenetére


szállitó
senior tag

hajdut 30körül azthiszem 27ért láttam a legolcsobb helyen de nézz körül itt [link]

(#1089) rii válasza szállitó (#1088) üzenetére


rii
nagyúr

a 20,000 sztemis irreális, ahogy szétnéztem

köszi a linket ... :)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1090) T. Almeida


T. Almeida
senior tag

A ''Hol lehet kapni?'' bezárt topikban a kérdésre a válasz:

Bounce HipHop Store
Budapest, 6.ker, Teréz körút 25.
http://www.bouncestore.com/

(#1091) concret_hp


concret_hp
addikt

nemzetköti diákot azt azonnal megcsinálják, vagy várni kell rá (postán küldik/hasonló)?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1092) doc


doc
nagyúr

sziasztok!

egy gyors kérdés:

vki mondja meg lsz hogy a földi sugárzású TV2 és RTL Klub milyen csatornán/frekvencián jön (pl. M1 a 222MHz-en, csatornát ott sem tudok), mntha 22 rémlene a TV2-re de nem vagyok biztos...

más:

forgalomból végleg kivonni egy autót csak a tulajdonosnak van joga vagy megteheti az üzembentartó is?

(#1093) szállitó válasza doc (#1092) üzenetére


szállitó
senior tag

tulajdonos

[Szerkesztve]

(#1094) doc válasza szállitó (#1093) üzenetére


doc
nagyúr

thx

(#1095) o0tomy0o


o0tomy0o
tag

Üdv mindenki!

Tud e valaki nekem segíteni abban hogy mennyi a szervezetet érő radioaktív sugárzás határértékei?
Sajnos neten nem sok konkrét infót találtam, még a google-val sem.... jó lenne ha valaki tudna nekem egy oldalt vagy egy táblázatot mutatni!

"Gyerekek! Amíg én élek, ennél a háznál ááállat lesz!!!" (Bödőcs T)

(#1096) VladimirR válasza o0tomy0o (#1095) üzenetére


VladimirR
nagyúr

itt nezz szet esetleg => Bovebben: [link]

(#1097) o0tomy0o válasza VladimirR (#1096) üzenetére


o0tomy0o
tag

Végignéztem, de itt sincs olyan ami konkrétan leírná hogy mennyi az évi megengedett maximális sugárterhelés ami érheti a szervezetet annélkül hogy károsítaná.

Jó lenne ha valaki tudná értelmezni ezt a térképet: [link]

itt a sérgával jelölt területen mekkora lehet a sugárzás? hányszorosa a megengedettnek? és m,ennyi ideig lehet itt tartózkodni annélkül hogy károsodna a szervezet? (pölö 1 nap, vagy 2 hónap sem káros. . .)

"Gyerekek! Amíg én élek, ennél a háznál ááállat lesz!!!" (Bödőcs T)

(#1098) VladimirR válasza o0tomy0o (#1097) üzenetére


VladimirR
nagyúr

5-15 Ci/km2 (curie / negyzetkilometer)
vagy a masik sarga?

(#1099) o0tomy0o válasza VladimirR (#1098) üzenetére


o0tomy0o
tag

Igen, az a sárga. Ugyanis 2 nap múlva oda kéne mennem, de még dönthetek affelől hogy vállalom e vagy sem. 1 hét ottartózkodás vajon veszélyes e? :F

"Gyerekek! Amíg én élek, ennél a háznál ááállat lesz!!!" (Bödőcs T)

(#1100) student válasza o0tomy0o (#1099) üzenetére


student
őstag

hát én tuti nem mennék 50km-es körzetébe :Y
bár ahogy nézem inkább 150

[Szerkesztve]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.