Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#801) sekli válasza sanyixXx (#800) üzenetére


sekli
addikt

ezért jo, mert manapság már nem lehtet tudni... :U

(#802) Padawan33


Padawan33
tag

Jövök én is srácok.Van valaki aki ért a dvd-hez?DVD kép és hang vágáshoz?

Az Erő legyen veletek!

(#803) DeFranco válasza decebal (#793) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Szia!

De még mennyire. Szerintem minden mobilszolgáltatónál van, GPRS a becses neve. Én is azt használom. Én a vodánál vagyok, ott azt hiszem 3250 Ft/hó, ezért egy hónapig, vagy 100 MB-ig netezhetsz. (ha előfizető vagy, akkor duplája)

A 100 MB nem tűnik soknak, de 56K-val eddig két év alatt kétszer léptem meg a korlátot :), mert a sávszél ennyi.

Tehát havi 3000-ért lesz egy viszonylag fapados neted, viszont semmi kötöttség, semmi hűségnyilatkozat, semmi telefonszámla, és ha akarsz, akkor autópályán játszol honfoglalót.

A szgépet kábellel, infrával, bluetooth-tal tudod összekötni a géppel, de érdemes tájékozódni, hogy melyik telefonnál melyiket támogatja a szoftver.

Pannonról tudok még, ott van reális áron ennél magasabb limites net is, de konkrétumot ten tudok hozzá.

(#804) Andie


Andie
őstag

Sziasztok!

Hogy kell az aláirásomat szürkévé változtatni? (off?)

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#805) Andie válasza Andie (#804) üzenetére


Andie
őstag

Az ''azonnal'' hol van definiálva? Mennyi várakozási idő után nyithatok mégis topicot a kérdésemnek? :(

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#806) Winner_hun válasza Andie (#804) üzenetére


Winner_hun
félisten

sehogy

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#807) Bzzz


Bzzz
senior tag

Sziasztok!
Egy számítógépes kérdésem lenne. A mai tápok általában 400 W-osak (persze vannak nagyobbak kisebbek) . A kérdésem az lenne hogy ez mekkora áramfelvételt jelent az átlag háztartásokban és ez költségben menniy pénz. Kicsit érthetőbben fogalmazok (és ezért inkább a fáradt gőzös topicba irok és nem a másikba), ugyebár az átlag hajszárító 900W-os (de 1 mikró is az) ha ezt állandóan használnánk a gyatyánk is rámenne mert k@rv@ra nagy lenne az áramszámla mert sokat fogyaszt. A kérdésem lényege, valóban 400W-ot fogyaszt -e a számítogép (ha 400-W-os a tápja) vagy ezt nem lehet 1 mikróval 1 TV-vel stb. összehasonlítani. És ha állandóan használom a gépet (napi 20 órát) az rendesen megérződik-e a villnayszáméában , vagy pedig ez egy elhanyagolható egység a ház összes többi elektronika eszközeihez képest.

''Az amit a Világon szeretetnek hívunk, csupán önközpontú vágy arra, hogy élvezzük a szeretett tárgyat.Tehát hogy valakit szeretünk vagy nem, pusztán attól függ: Kielégíti-e az adott igényeinket vagy sem?''

(#808) (Bundás) válasza Bzzz (#807) üzenetére


(Bundás)
addikt

400W-ot nem ad le egyik táp sem, főleg ha gagyi. A hajszárító is csak akkor veszi fel a maximális teljesítményét, ha minden be van rajta kapcsolva, a négyes fokozatú melegtől kezdve a maximális fúvóerőn, de ha csak ''hideglevegős'' alapfúváson van, akkor közel se fogyaszt annyit. A számítógép is körülbelül hasonló, amennyire terheled annyit fogyaszt, szóval tudni kéne a konfigod adatait, és hogy mire használod.
Ha irodai munkát végzel és nem egy őskövület és sem egy x2-es géped van csúcsvideókártyával, akkor @100W-ot hogyaszhat, plusz a monitor.

(#809) Bzzz válasza (Bundás) (#808) üzenetére


Bzzz
senior tag

Ha a nevemre kattintasz elolvashatod az adataimat. Szövegszerkesztésre meg filmnézésre használom a gépet, meg hetente 1* játszok a San Andreassal vagy a Most wanteddel.

''Az amit a Világon szeretetnek hívunk, csupán önközpontú vágy arra, hogy élvezzük a szeretett tárgyat.Tehát hogy valakit szeretünk vagy nem, pusztán attól függ: Kielégíti-e az adott igényeinket vagy sem?''

(#810) (Bundás) válasza Bzzz (#809) üzenetére


(Bundás)
addikt

Videókártyádat nem lelem...
Ha egy középkategóriás vga van benne, max! 180-200W-ot fogyaszthat az egész gép terhelés alatt körülbelül.
Szövegszerkesztés és filmnézés között olyan 100-120W szerintem a felvétele maximaximum.

[Szerkesztve]

(#811) Andie válasza Winner_hun (#806) üzenetére


Andie
őstag

Talán igy mégis...

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#812) (Bundás) válasza Bzzz (#809) üzenetére


(Bundás)
addikt

Plusz a monitor! Most nézem ezt a topicot a monitor fogyasztásával kapcsolatban: [link], nincs időm most végigolvasni, de az eleje alapján az enyém 391W-ot :Y fogyasztana, de ezt nem hiszem el! Nekem 100W volt ráírva a dobozára :U , fene tudja, át kell nyálazni...

(#813) Piti1


Piti1
tag

Randeltem 1 vga-t a Ready Computernél (Ostrom Kft)
Azt modták 1 hét és átvehetem, legkésőbb 10 nap múlva...
Már 16 nap eltelt és semmi, persze előleget kértek...

Csak azt nem értem miért nem veszik le a listájukról (2.hete)azt a terméket amit nem tudnak beszerezni, miközben az árát módosítják?

Remélem megjön a jövő hétig azért.
Egyre rájöttem: Nem érdemes előrendelni csak legeltetik a más pénzét.

Most én vagyok hülye vagy a tükör görbe!?

(#814) (Bundás) válasza (Bundás) (#810) üzenetére


(Bundás)
addikt

Hülyeség az egész... Átlagosan egy 17''-os crt @100W-ot eszik, szóval ezt kell még hozzá számolnod.

(#815) Winner_hun válasza Andie (#811) üzenetére


Winner_hun
félisten

Jó, azt tom, így még a neved is szürke lesz:D De gondolom nem erre gondoltál, hogy az egész hsz-t szürkévé teszed, hanem csak az aláírást:U

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#816) Winner_hun válasza Piti1 (#813) üzenetére


Winner_hun
félisten

Az egy ilyen bolt, amúgy viszonylag olcsó

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#817) (Bundás) válasza Padawan33 (#802) üzenetére


(Bundás)
addikt

Hova jössz? :)
Igen! Van aki ért a dvd-hez! DVD kép és hang vágáshoz! :DDD

(#818) Padawan33 válasza (Bundás) (#817) üzenetére


Padawan33
tag

Na végre!
Küldtem pü-t.

Az Erő legyen veletek!

(#819) Padawan33


Padawan33
tag

Módosítom.
Olyat keresek aki ért a videótömörítéshez.

Az Erő legyen veletek!

(#820) (Bundás) válasza Padawan33 (#819) üzenetére


(Bundás)
addikt

Itten vagy egy diginyali topic: [link] Beírod, hogy vhs-ről szeretnél digitalizáltatni, elvállalja-e valaki. Elég sok diginyalizó okoska van, szóval biztos akad pár ember, privátban meg megbeszéled a részleteket...

(#821) Padawan33 válasza (Bundás) (#820) üzenetére


Padawan33
tag

Nagyon köszi :R :R :R

Az Erő legyen veletek!

(#822) tildy


tildy
nagyúr

A Hajós Alfréd uszoda látogatható-e? mintha félfüllel halotam volna valami úszó EB miatti átépítésről, de ki mit tud?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#823) ArGab


ArGab
őstag

Ismeri valaki ezt a Webáruházat: DIVIDO
[link]
Rengeteg filmre piszok jó áraik vannak, mármár gyanúsan jók, ezért előbb inkább érdeklődőm.

(#824) Kicker


Kicker
senior tag

a kenderes témát miért kellett zárni??? nem történt ott semmiféle buzdítás se erre se arra.. lehetett volna érvekkel támogatott hszeket olvasni mindenkinek... szerintem ehhez joga van mindenkinek, ez nem törvénysértő... de ha úgy érzi valaki hogy ez a PH-s morálba ütközik... akkor nem mondtam semmit... csak ezt teszem: :( :F


ui: Magyarország a szabadság országa... jupijé...
[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#825) Kicker


Kicker
senior tag

azért valami reakciót várok valakitől, aki megmondja, hogy mi is volt ezzel a baj??? sőt, én egy kis házi kutatásba is benn lennék ami kimutajta, hogy a forumozok közül (aki akar szavazni) hány % tudja mi a kender hatás és hány % nem... esetleg egyetért e a törvénnyel vagy sem... engem ez érdekel...

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#826) Kicker


Kicker
senior tag

cUP

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#827) ngabor2 válasza Kicker (#824) üzenetére


ngabor2
nagyúr

a jogos moderálásban vesd fel: [link]

a topiknyitónak privátban válaszoltam, a lényeg, hogy egyrészt a magyar törvények szerint a kannabisz (egyelőre?) illegális. a másik, hogy valahol ez mégiscsak egy hardveroldal, mégha a fáradtgőz része is.

erre mondhatnád, hogy van alkoholizálás topik is. erre én mondom, hogy egyrészt az legális, és warez topik pedig nincs...

magyarország a szabadság országa. mindent szabad, amit a törvény nem tilt. de a kender itt már túl off a meglátásom szerint. folytatás a jogos moderálásban.

(#828) Kicker válasza ngabor2 (#827) üzenetére


Kicker
senior tag

köszönöm... remélem elérek valamit... esetleg aki akar csatlakozzon hozzám... :DDD mármint hogy beszélhessünk róla... mielőttmég valaki félreértené... nekem sok megosztani valóm lenne e témában...

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#829) TOM!K@


TOM!K@
tag

Kisvakondos pólót hol lehet rendelni a neten keresztul?

(#830) Lord Zero válasza TOM!K@ (#829) üzenetére


Lord Zero
addikt

ez engem is érdekel
3 éves méretben kellene
neked?

(teljesen komolyan beszélek)

nem, mindegy

(#831) Winner_hun válasza TOM!K@ (#829) üzenetére


Winner_hun
félisten

gogle powa:DDD [link]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#832) TOM!K@ válasza Lord Zero (#830) üzenetére


TOM!K@
tag

16 éves méretben
barátnőmnek lesz szulinapjára :)

(#833) TOM!K@ válasza Winner_hun (#831) üzenetére


TOM!K@
tag

azabaj hogy rákattintok és üres oldalt tölt be :DDD

(#834) Lord Zero válasza Winner_hun (#831) üzenetére


Lord Zero
addikt

nem jön be a link
ráadásul ez egy blog, ha jól sejtem, én meg blogofób vagyok

nem, mindegy

(#835) piqla


piqla
őstag

Legegyszerubb es legbiztosabb Pestre feljonni es megvenni :D
Igen, tudom, ez nem olyan egyszeru.

Szereted az állatokat?

(#836) chop válasza ArGab (#823) üzenetére


chop
őstag

Fogadni mernek ra, hogy kapcsolatban van a Port.hu-val...szoval valoszinuleg megbizhato.

(#837) Boxer001


Boxer001
veterán

Adjatok már nekem jó kis utazási irodás linkeket skacok! :) Tudom, gúgül :D , de hátha másoknak is jól jön. ;)

(#838) janos666 válasza Viktor0610 (#1) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Hogy lehet jelszót változtatni a fórumon? :)

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#839) mr.geeZ válasza janos666 (#838) üzenetére


mr.geeZ
aktív tag

Fent, fekete csíkon 'adataim' menüpont, átírod 2x, majd 'elfogadom', és OK.

Bass is a strong instrument, you can't allow yourself to play it weakly, with no authority.

(#840) [w]


[w]
őstag

mint állampolgár milyen esetekben áll jogomban elkérni egy intézkedő rendőr jelvényszámát?

cmdr PETER W. VOLKOV

(#841) bobsys válasza [w] (#840) üzenetére


bobsys
addikt

miután téged igazoltatot utánna ha kéred köteles közölni a nevét, rangját, azt hogy melyik kapitányságon dolgozik és természetesen a jelvényszámát (rendőr igazolvány)

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#842) Lord Zero válasza bobsys (#841) üzenetére


Lord Zero
addikt

elképzelem, amint lilára drogozott köddel a fejemben betörök egy éjszakai bárba és miután shotgunnal szétlövöm a berendezést, elkapom az egyetlen ott tartózkodó hölgyet és megteszem vele azt, amit később hullagyalázásnak hívnak.. és épp ekkor betoppan egy seregnyi swat emberke és járőr ... vér, mocsok, fegyverek, bilincsek, káosz..

én meg: na de biztos úr vaze.. előbb lássam a jelvényszámát

hm, az emberi jogok, ámulatba ejtő találmány
(csak hangosan mélázgatok, vajon ez is az az eset, amikor mutogatnia kell, mert megkérem szépen rá)

nem, mindegy

(#843) bobsys válasza Lord Zero (#842) üzenetére


bobsys
addikt

Mint írtam miután Téged igazoltatott. Csak azután kérdezhetsz bármit is. Legalábbis közúti ellenőrzéseknél így van. De nem volt még nagyon dolgom rendőrökkel.
Igen kicsit irónikus amit írsz, de gondolom ilyenkor kicsit más a helyzet. Én jó fej emberke vagyok nem török zúzok :)

[Szerkesztve]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#844) rii


rii
nagyúr

avi + sub -ot kiirni (felirat ''ráégetve'') dvd-re hogy lehet?

előre is spthx!

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#845) Lord Zero válasza rii (#844) üzenetére


Lord Zero
addikt

az nem ráégetve lesz, ráégetés akkor van, ha avi+sub=avi
ha dvd formátumban kell a végtermék, akkor the film machine vagy dvd santa
avi+sub=dvd, felhasználóbarát

szerk. vagy félreértettem, és egy ab ovo égetett filmet akarsz feliratos dvd-vé varázsolni?
mert azt sehogy

[Szerkesztve]

nem, mindegy

(#846) Brae


Brae
őstag

Mit jelent az ingatlan-értékkataszter?

(#847) rii válasza Lord Zero (#845) üzenetére


rii
nagyúr

jahj nem, (nem is értem a 2 bekezdést ... :B de nekem ki kell írnom egy csajnak egy avi-t, hogy DVD -n le tudja játszani ..... akkor erre a POST első fele érvényes? ..... ( :D )

köszönet!

(és ha 2 db-ból áll a fim (2x800 MB AVI, és 2 db SUB v. SRT) azt is le tudja kezeln ia általad írt két progi?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#848) Lord Zero válasza rii (#847) üzenetére


Lord Zero
addikt

igen, a the film machine esetében előbb külön össze kell fűzni a feliratfileokat (subtitle workshop [link]), a második sub file legelső pillanata az első file legutolsó pillanata után jöjjön (mikor azt mondom ''pillanat'', akkor az utolsó/első képkockák idejére gondolok, nem arra a pillanatra, amikor a szövegnek jönnie kell a filmben... ööömmm.. remélem többé-kevésbé érthető :) )
a dvd santa azt hiszem nem tököl vele, csak összefűzi (azzal még csak 1 fileos avi+subot írtam)

az avi összefűzést mindkét program csuklóból tudja

nem, mindegy

(#849) cyanide

Hello

A egy hálózati eszköz MAC címét letudja kérni egy weboldal vagy bármi neten kersztül? KOnkrétan nem a metódus érdekel csak az hogy lehet-e vagy sem? Tehát lehetséges MAC alapú regelés, tiltás akármi?

köszi!

Ha ezt olvasod a topik meghalt...

(#850) rii válasza Lord Zero (#848) üzenetére


rii
nagyúr

THX Master! .......... :)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.