Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#651) jasszer


jasszer
senior tag

Meg tudná mondani vki h h lehet egy topik összes hsz-ét (~500 db) kilistázni egyben? (nem 300/200-as bontásban) Volt erre vmi egyszerű megoldás csak már nem emlékszem... :(

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#652) Viktor0610 válasza jasszer (#651) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Pl ezen topik első 1000 hsz.-a: [link]
Amennyiben többet szeretnél linkelni/megnézni, a len utáni értéket módosítsd.

Samsung Galaxy A54

(#653) jasszer válasza Viktor0610 (#652) üzenetére


jasszer
senior tag

Ty. :R

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#654) casper1


casper1
tag

Hello! Mondja meg nekem valaki hogy az ati-nál alapprobléma hogy a catalyst memóriahibával elszáll, és utánna pl a 3d MARK se megy és ugyanazt a hibakódot dobja ki! Az omega driver felment rendesen!

Hp G6 1213-eh, A6-3400, 128 Gb SSD, AMD HD7400

(#655) rii válasza bobsys (#650) üzenetére


rii
nagyúr

igem ... pont tegnap este MSN-en mondta egy ismerősöm, hgy ebbe nem lehet valszeg SATA-t beletenni, és a 36 GB-os SCSI is 40-50,000 FT .... :(

nincs olyan eServer, ami SATA-t is befogad? Vagy van rajtra PCI csati? Mert akkor IDE-Card ... :U és lehetne rá pakolni IDE HDD-ket ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#656) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Nem tudja valaki, hogy hogyan tudok egy exe kiterjesztésű file t autorunossá tenni?Mármint ha berakom a cd-t akkor magától induljon el a program

[Szerkesztve]

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#657) QuarK válasza Jégkokó (#656) üzenetére


QuarK
senior tag

Gyökérben autorun.ini, tartalma valami ilyesmi:

[autorun]
OPEN=AUTORUN.EXE
ICON=AUTORUN.EXE,0


AUTORUN.EXE-t behelyettesíted amire akarod, a második sorban a 0 pedig azt jelzi, hogy az adott EXE legelső sorszámú ikonját fogod látni a CD ikonjaként is.

(#658) Jégkokó válasza QuarK (#657) üzenetére


Jégkokó
veterán

Na megy már nagyjából a program, de nem ugy indul mint egy rendes cd n lévő autorunos program.Hanem rákattintok a cd ikonjára és ki kell tallóznom, hogy mi nyissa meg.Nem tudom miért, mivel én csináltam a progit

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#659) rii válasza rii (#655) üzenetére


rii
nagyúr

az Intellistationok árát meg tudná nekem valaki mondani?

egészen pontosan az
IntelliStattion M Pro 6219
IntelliStattion M Pro 6230

árai érdekelnének ,... ha jól tudom felette vannak a 240+FA-nak?
)-:

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#660) bobsys válasza rii (#659) üzenetére


bobsys
addikt

az elsőre: [link]

Szerverek típusait nem ismerem, de mindben van legalább egy pci 32bites csati. Mondjuk ha nem aserver funkciók kellenek (redundancia, aomstabilitás) akkor lehet jobban jársz ha építesz saját magad egy tuti kis gépet magas minőségű alkatrészekből.

Késői válaszom oka, hogy tegnap nem voltam gépközelben, mászkáltam össze-vissza.

[Szerkesztve]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#661) Fitus


Fitus
csendes tag

Mi az a Fáradt gőz?

Gergő vagyok!

(#662) Silencer83 válasza Fitus (#661) üzenetére


Silencer83
addikt

ahova az ''egyeb'' nem hw pl jellegu themakban tudsz beszelgetni ;)

(#663) rii válasza rii (#659) üzenetére


rii
nagyúr

semmi ... :B

[Szerkesztve]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#664) Digital válasza Fitus (#661) üzenetére


Digital
addikt

[link]

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#665) rii válasza bobsys (#660) üzenetére


rii
nagyúr

igen ... tényleg az lenne a leg kézenfekvőbb megoldás, ha magam raknék össze gépet ... de bele vagyok teljsen zúgva az IBM design-ba .... )-:

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#666) bobsys válasza rii (#665) üzenetére


bobsys
addikt

azt nemcsodálom, de én sokat nézegettem anno a házakat és vannak gyönyörűek, vékony kliensek, bareebone-ok, rendes házak

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#667) misu


misu
aktív tag

Hy!

Olyan weboldalt keresek, ahol a magyar bankok (pénzváltók, stb...lehetőleg minél több)
valutaváltási (napi) árfolyamát láthatom.
Vannak ilyenek, de már vagy 1 hete képtelen vagyok találni egyet is! :O

Linkeljen mááá be Valaki ilyet!
(vagy privátba is jöhet!)
Előre is köszi!

Bye!

Bűn az élet.

(#668) misu


misu
aktív tag

Hy!

Azért ennyire nem kell tolongani...:)

azonnali kérdések napok alatt....:))...ha tom átmegyek az OFF-totyikba.. :O

Szóval még mindíg keresem azt a weboldalt, ahol egymás alá írja ki egy bizonyos valutának a bankonkénti eltérő árait...

Reménytelen?
Azért megpróbálom..:DDD


Szép napot!

Bye!

Bűn az élet.

(#669) Josh


Josh
tag

A vizes hajat mivel lehet fixálni? Lehet hajlakkal? Zselé az nem igazán nekem való....

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#670) barnam_ válasza Josh (#669) üzenetére


barnam_
nagyúr

Hajlakkal nemtom lehet-e, de vannak olyan zselék, amit a vizes hajra felkensz, megszárítod, és olyan marad a hajad, mintha vizes lenne.

(#671) barnam_


barnam_
nagyúr

Egy kis adatbáziskezelés:
Minek a rövidítése az ERM? Entity-Relational Model?

(#672) Josh válasza barnam_ (#670) üzenetére


Josh
tag

Hopsz, lehet, hogy kicsit félrefogalmaztam.

Tehát arról lenne szó, hogy vizesen a hajam nagyon jól be tudom lőni, de miután megszárad a hajam, már nem áll olyan jól a hajam, és ezért kellene valami szer, amit ha rákenek a vizesen belőtt hajamra, akkor megszáradás után is ugyanúgy tartja, ahogyan vizesen megcsináltam.

A zselé nem jó, nekem ahhoz nincs ügyességem.

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#673) barnam_ válasza Josh (#672) üzenetére


barnam_
nagyúr

De a vizes hajat is kézzel lövöd be, nem? Akkor mért ne lenne kézügyességed? És a zselével pont meglehet csinálni, amit írtál.
Azt tudom még tanácsolni, hogy nézz körül a boltokban, mely hajlakk jó vizes hajra.

(#674) XSiGma


XSiGma
aktív tag

az úgy jó hogy a ramra rá van ragasztva a ramhűtő? :F

(#675) barnam_ válasza XSiGma (#674) üzenetére


barnam_
nagyúr

Attól függ milyen ramhűtőre gondolsz. A kétoldali hőleadókat is ragasztani kell a ramokhoz, fölül meg egy kampó összefogja.
VGA ramra? ott is tökéletes, ha ragsztod. (de spec. ragasztó kell, ami átadja a hőt)

(#676) XSiGma válasza barnam_ (#675) üzenetére


XSiGma
aktív tag

hőleadó.akkor viszont minden rendben,csak így vettem és azthittem hogy sufnituning :DDD

[Szerkesztve]

(#677) nyávogi válasza Josh (#672) üzenetére


nyávogi
tag

gyakorlatilag az összes hajformázó hab így működik. A vizes hajba kell belefésülni, kívánt formára alakítani, majd szárítani és úgy marad.

az alkohol nem adja meg a választ, de legalább elfelejted a kérdést...

(#678) Josh válasza barnam_ (#673) üzenetére


Josh
tag

A vizes hajat fésűvel lövöm be, aztán egy kicsit megborzolom, és így nagyon király lesz, de ha a zselés hajat fésülöm, akkor olyan lesz, mintha a boci lenyalta volna, és utánna már nem tudom borzolni.

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#679) barnam_ válasza Josh (#678) üzenetére


barnam_
nagyúr

Értelek.
Ebben az esetben #677 a megoldás.

(#680) Josh válasza nyávogi (#677) üzenetére


Josh
tag

okés, köszi!

Reszkessetek csajok!!! ;]

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#681) nyávogi válasza barnam_ (#671) üzenetére


nyávogi
tag

Exchange Rate Mechanism :D esetleg EuroRegionalMap :D

Bár sztem te erre gondolhatsz:
Electromagnetic-compatibility and Radio-spectrum Matters vagy, Electronic Records Management :U


ez a variáció lemaradt :B
Entity Relationship Modelling

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

az alkohol nem adja meg a választ, de legalább elfelejted a kérdést...

(#682) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Sziasztok!

Kicsit ''történelmi'' lesz a kérdés:

felajánlottak egy 30 GB-os quantum winyót megvételre, de úgy emlékszem, hogy pont e körül a méret körül valamelyik gyártó winchestereivel nagyon sok probléma volt.

Az lenne a kérdésem, hogy melyik volt az, illetve hogy érdemes-e ezért pénzt adni (drágábbat most nem akarok, csak ne romoljon el, az a lényeg).

Thx

(#683) DeFranco válasza barnam_ (#671) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ERM = Entity Relationship Modelling

(#684) barnam_ válasza nyávogi (#681) üzenetére


barnam_
nagyúr

Áh ezekről még nem is hallottam :D
Akkor Entity Relational Model lesz valszeg, mert ilyeneket tanulunk! :)

DeFranco: Azaz :R Én is erre gondoltam. Nem is értem minek kérdeztem meg, hiszen ezt tanulom. Csak hirtelen nem ugrott be.
Vinyóval kapcsolatban nemtok segíteni :( Esetleg új 40 GB-os nem lenne jó? (ha még lehet kapni)

[Szerkesztve]

(#685) #65675776 válasza WildWolf (#100) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ez félrement. :B

[Szerkesztve]

(#686) Aktive96


Aktive96
tag

van olyan alaplap, amelyen pciexpress is meg agp is van? venni akarom uj procit meg alaplapot de vgara még nincs cash, a mostani vga természetesen agp ezért kell egy ilyen alaplap, vki sehitsen , köszönöm!

(#687) barnam_ válasza Aktive96 (#686) üzenetére


barnam_
nagyúr

Szvsz szinte kizárt hogy legyen.
Vagy olyan lapot veszel amibe belemegy az új proci, de agp-s; vagy vársz a bővítéssel míg lesz pénzed pci-e vga-ra.

Direkt, vagy véletlenül nem írsz helyesen? :)

[Szerkesztve]

(#688) #65675776 válasza Aktive96 (#686) üzenetére


#65675776
törölt tag

[link]

Tehát létezik.

(#689) ALI_G


ALI_G
veterán

mipöcs ez a toptyik ;]
OT-t sose használtam kérdés feltételére, inkább csak ha marhulni vol tkedvem részegen. Még egy régiben írtam egy pár nagy marhaságot oldalakon keresztül. Részeg voltam, és leprogramoztam hogy egyész este hogy kell inni.
Lehet meg is keresem. :)) csak marha sok az OT. Talán most lesz értelme a hsz keresőnek :)

(#690) Aktive96


Aktive96
tag

''1 db AGP8X/4X foglalat (csak 1,5 V-os)'' ez van ráirva a gépbolt oldalon ASRock 939DUAL-SATA2 (ULi M1695) alaplapról, a ''csak 1,5 V'' az egy lényeges adat? vki magyarázzon nekem, nekem pl van egy his excalibur 9800pro iceq-m (agp), müködni fog?

(#691) tcsfm válasza Aktive96 (#690) üzenetére


tcsfm
tag

nyugi, jó bele. a régiek(1/2x) voltak 3v

Two great European narcotics, Alcohol and Christianity, I know which one I prefer...

(#692) DeFranco válasza DeFranco (#682) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Halihó!

Mégegyszer megkérdezném szerényen, hátha valaki tud segíteni:

felajánlottak egy 30 GB-os quantum winchestert megvételre, elég elérhető áron, de csak akkor venném meg, ha várhatóan megbízható.

Emlékszik valaki erre a sorozatra, és hogy voltak-e vele problémák?

Előre is köszi

(#693) Viktor0610 válasza DeFranco (#692) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ahogy a kereső ;] találati listáját végigböngésztem, a 10-20 GB-os vinyókkal volt gond, azon belül is azokkal, amikbe a Philips gyártott v.milyen IC-t.
Ezt ellenőrizd vétel előtt, meg a keresőt használd máskor... :D
(Az nem derült ki, a 30 GB-osok jók-e... A Philips IC-t nézd....)

Samsung Galaxy A54

(#694) RAM


RAM
őstag

H.S.C. mit jelent?, a TV műsorok végén szokott kiírva lenni.

Csak tisztán

(#695) rocket válasza RAM (#694) üzenetére


rocket
nagyúr

Magyar Operatőrök Társasága :)
[link]

[Szerkesztve]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#696) piqla válasza DeFranco (#692) üzenetére


piqla
őstag

En egy honapja valtottam le egy quantum fireball-t (30GB), anno egy vagyon volt...
Semmi bajom nem volt vele sohasem. Leszamitva, hogy nem silentpcbe valo :)

Szereted az állatokat?

(#697) Aktive96


Aktive96
tag

szóval áprilisban megjelent a várva várt Oblivion, és akkor kiderült hogy a tavaly nyáron vásárolt semprom procim...hát elég gyenge ,pedig a játék kedvéért vettem egy his rad 9800pro(iceq)-t , igy se tudtam játszani vele rendesen, a proci nem birja. az a kérdésem hogy AMD64 3200+ vagy P4 3Ghz van köztük egy 10e, az ár különbséghez képes mekkora a teljesitmény különbség? amd64 3200+ nél az van irva hogy az orajel: 2ghz, ezt nem értem ( az én sempromom(32bit) most megy 1,9ghz-en) , ha már 64 bites akkor nem sokkal gyorsabb kell lennie? vki magyarázzon! vagy az van hogy nem csak az orajel határozza meg a teljesitményt, hanem vmi más is?

(#698) _Gudella válasza Aktive96 (#697) üzenetére


_Gudella
senior tag

Ezt lehet hogy nem a fáradt gőzben kellett volna feltenni, hanem a ''sima'' azonnali kérdések órájában...

(#699) barnam_


barnam_
nagyúr

Mit jelent az a fogalom, hogy konzisztencia?

(#700) sanyixXx válasza Aktive96 (#697) üzenetére


sanyixXx
senior tag

A64-esek klubjában kérdezősködj
amúgy rengeteg minden lehet meghatározó a teljesítményben (hőmérséklet, ram stb...)

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.