Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#51) nofreenick


nofreenick
aktív tag

üdv! inkább ide teszem fel, mint az 1éb hardverbe... szal

tudna adni vki 1 linket ahol megtalálhatóak (felsorolás szerűen mondjuk) a jelenleg elérhető, és használt internet-technológiák (pl DSL, mikrós, stb)? (vagy legalább kulcsszavakat a guglihoz, mert én nem boldogultam :B ) előre is köszi!

(#52) VoDaFoNe


VoDaFoNe
aktív tag

Valaki segítsen! Itt van ez a topic! erre még több téma nyitódik.! :O És egyre többet zárnak mert vagy szét offolják vagy mert az illető nem keres utána! :O Miért nem lehet úgy megcsinálni hogy mindenkinek kiküldeni hónaponta egy olyan privet amiben ez állna.
Kedves Fórumozó!
Kérünk téged a fórumozással kapcsolatban ha érdekel vagy foglalkoztat valamilyen kérdés, ne nyiss új témát neki, hanem járj utána keress! Köszönjük! Házigazdák!

Nekem is volt topic nyitós korszakom de már kinőttem! :B :U megoldhatatan? :F

Némelyek szerint szörnyűséges ember lehetek, de ez nem igaz. Gyermeki szívem van - egy befőttesüvegben az íróasztalomon.

(#53) Agostino válasza VoDaFoNe (#52) üzenetére


Agostino
addikt

Üdv.

Engem kifejezetten irritálna, hogyha minden hónapban kapnék egy ilyen privit...

A hozzálláson kellene változtatni.
A legtöbb ember meggyőződésem szerint csak azért nyit meg topicokat, hogy ott legyen a száni neve mint a topic nyitója. Persze mindemellett lila fingja sincsen a dologhoz, de milyen menő már hogy ÉN nyitottam. Nézz szét pl a Játékok szekcióban. Halomra vannak nagysikerű játékoknak topicjaik, amikhez a nyitó semmi értelmeset nem szolt hozzá, csak annyi a fontos neki hogy Ő nyitotta.

Ez van, meg kell szokni. A moderátorok azért vannak, hogy ezeket a topicokat felszámolják. Ez az egyetlen megoldás.

Jut eszembe : miben is kellene segítenünk? : )

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#54) VoDaFoNe válasza Agostino (#53) üzenetére


VoDaFoNe
aktív tag

Üdv néked is testvér! De sztem a MODERÁTOROKAT is irritálja hogy minden **** topicot be kell zárni. Vagy tévedek? :(

Némelyek szerint szörnyűséges ember lehetek, de ez nem igaz. Gyermeki szívem van - egy befőttesüvegben az íróasztalomon.

(#55) Viktor0610 válasza nofreenick (#51) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A Wickipedia-t [link] próbáltad már?

Samsung Galaxy A54

(#56) qvazi


qvazi
csendes tag

Hol találom a T-online-féle sebességmérőt?
Mást használtam mindig, most viszont felmentem a T-online oldalára és nem találtam meg fél perc alatt, ezért kérdem itt :)

Még a vadállatban is van irgalom. De mert nem vagyok vadállat, hát bennem nincs..

(#57) qtrica válasza qvazi (#56) üzenetére


qtrica
aktív tag

[link]
Tessék.

Yoda Jr.

(#58) tiv61us válasza lorcsi (#35) üzenetére


tiv61us
őstag

azert ezen mindig elgondolkodom
mondjuk OK, valaki nem tudja hogy 1 m3 ezer liter, kivancsisagbol beutottem a googleba azt hogy ''kobmeter''
a legelso talalat:
1 köbméter egyenlő a következőkkel:

1000 liter (pontosan)
~35.3 köbláb (körülbelül)
~1.31 köbyard (körülbelül)
~6.29 hordó olaj (körülbelül). 1 hordó pontosan 0,158 987 294 928 m³.
Egy köbméter 3,98 °C-os tiszta víz tömege standard légnyomáson 999,972 kg (körülbelül 1 tonna).

Sokszor rövidítik „m3”-nak, amikor a felső index nem érhető el (amikor nincs ''³'' jel).

na a topicnak is ennyi ertelme van, raadasul kiemeltkent kezelni?

most igy belegondolva, Te lehet azt utotted be hogy 300 liter :F :DD

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#59) qvazi válasza qtrica (#57) üzenetére


qvazi
csendes tag

Köszönöm, ez csodálatos volt :D
Miután ''optimalizálta'' a rendszert az ADSL-en keresztül történő neteléréshez, kábé fél Mbit-nyit esett a letöltési sebességem (az eddig használt mérőmódszer szerint, hiszen nekem az a viszonyítás). Elmondható tehát, hogy relatíve szar ügy.
És tulajdonképpen nem kellett olyan sokszor restartolnom sem, csak kétszer.
Jó kis ''progi'' :)

(Természetesen nem neked szól a kritika, te segítettél/akartál)

Még a vadállatban is van irgalom. De mert nem vagyok vadállat, hát bennem nincs..

(#60) tiv61us válasza tiv61us (#58) üzenetére


tiv61us
őstag

kiprobaltam ugyis, hogy 300 liter, ugyis megtalalod:) :C

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#61) Speccy


Speccy
senior tag

Tudja valaki mit jelent az, hogy ''arbitrázsolás''?

(google 0)

There is hope!

(#62) qtrica válasza Speccy (#61) üzenetére


qtrica
aktív tag

[link]
(google 12 800 magyar nyelvű találat) :DDD
Válaszd ki a neked tetszőt. :)

Yoda Jr.

(#63) Grafiqs válasza tiv61us (#58) üzenetére


Grafiqs
őstag

Pont ennyi... egy grammal sem több. :(

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#64) Speccy válasza qtrica (#62) üzenetére


Speccy
senior tag

:R

There is hope!

(#65) qtrica válasza Speccy (#64) üzenetére


qtrica
aktív tag

Mi lett az értelme? :)

Yoda Jr.

(#66) brownus


brownus
veterán

Hi,
a munka helyem intézi az adóbevallásomat, és elfelejtettem az adóm 1%-át másnak adni, így most az állam kapja. Múlt héten voltam a pénzügyis csajnál és azt mondta, hogy február 15-ig kellett volna! Miért? nem csak lustaságból mondta? logikátlannak tűnik, hogy nem tudok rajta változtatni amikor csak akarok. Vmi jó tanács?

(#67) nofreenick válasza Viktor0610 (#55) üzenetére


nofreenick
aktív tag

köszi, ez eszembe sem jutot... :B (bár ez inkább rizsa, de kiindulásnak nem rossz)

(#68) Pacák válasza brownus (#66) üzenetére


Pacák
senior tag

Ez szerintem baromság. Nálunk most, március 1 -én volt a körlevél, hogy rendelkezzünk az 1% -ról. 2 -án rendelkeztem is róla. Mivel a párom GYED -en van, neki hazavittem a nyomtatványt, és az ő borítékját tegnap adtam csak le. (Ugyanott dolgozunk.) És simán elvette a munkaügyis kolléganő, ráadásul megkért, hogy a többi kolléga 1% -os borítékjait tartalmazó dobozt is hozzam már közelebb, hogy elérje az asztaláról. Szóval szvsz kamuzik a pénzügyi kolléganőd.. :)

Nuclear launch detected

(#69) Viktor0610 válasza tiv61us (#58) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Csak ennyit [link]elnék válaszul...
A topikot azért indítottam, mert az elmúlt pár napban kb. 23489572389572 értelmetlen téma nyitódott és naívan azt gondoltam, h. ez a tendencia mérsékelhető azzal, ha mégegy gyüjtőtopikot nyitok -mint más gyüjtőtémakörökben is történt -pl. mobilok.
Sz.tem napokon belül záródik, a sikertelen tesztüzemre való tekintettel...

Mégegy...
Azért lett kiemelve, h. jobban szem előtt legyen. Mivel azonban sokaknál a 30-as blokkméret van beállítva, épp' akkor nincs szem előtt, mikor ''szükség lenne rá''...

[Szerkesztve]

Samsung Galaxy A54

(#70) Apollo17hu válasza qtrica (#65) üzenetére


Apollo17hu
őstag

arbitrázs: Egy értékpapír megvásárlása, és egy másik egyidejű eladása kockázatmentes profit realizálása érdekében. :)

(#71) qtrica válasza Apollo17hu (#70) üzenetére


qtrica
aktív tag

Mint ha az azonnalit is olvastam volna. :R

Yoda Jr.

(#72) raczger


raczger
őstag

mivel ez ilyen fáradt gőzös, mindenes topic, így én ezt szeretném veletek megosztani:
csináltam egy php script-es oldalt (remélem tudjátok mi az) és rákerestem a google-n, hogy php script, és a magyar lapok közül, az első vagyok! :[link]

és ez az oldalam címe: [link]

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#73) RAM


RAM
őstag

Mindig uazokon a helyeken (nem egymás mellett), hamarabb olvad a hó,
ez miért van???
A napsütés-árnyékra sem lehet fogni..
Fű - aszfaltra sem, mert mind a 2 fajtából van példa rá, hogy foltokban hamarabb olvad, uott mindig.
Nem sózzák, kotorják..
:Y

Csak tisztán

(#74) RAM válasza raczger (#72) üzenetére


RAM
őstag

grat, az extra elég népszerű, mennyi az oldal látogatottsága..?

Csak tisztán

(#75) raczger válasza RAM (#74) üzenetére


raczger
őstag

napi 120 egyedi látogató.. lehetne több is!

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#76) raczger válasza RAM (#73) üzenetére


raczger
őstag

hát ilyeneken én is gondolkoztam régebben sokat, és végül rájöttem: a terület alatt valamilyen csatorna folyik el (pl szennyvízcsatorna), vagy éppen pöcegödör virul alaatta, ami minimálisan melegíti a felette lévő területet, és ez okozza szerintem (mivel ugyebár a pisi olyan 36fok körül lehet)

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#77) Troy. válasza raczger (#72) üzenetére


Troy.
addikt

helyesíráson kell javítani.

''Az oldal Netscape-el, Mozillával vagy Firefox-al muködik helyesen, lehet hogy IE-vel szétcsúsuik a táblázat. '''' :))

.

(#78) raczger válasza Troy. (#77) üzenetére


raczger
őstag

kössz, majd javítom, biztos gyorsan írtam....

amúgy szerinted milyen az oldal?

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#79) Agostino válasza raczger (#72) üzenetére


Agostino
addikt

Üdv.

Szerintem jó lesz így az oldal, csak azt kellene eldöntened, hogy angol vagy magyar akar lenni. Nyitsz balra fent azzal, hogy PHP Szkriptek, viszont az alatta lévő szöveg már részint angol : Főoldal - Von Download - Download - Forum - Linkek. Szerény véleményem szerint ez nyugodtan lehet magyar helyenként : download helyett letöltés pl, forum hosszú ó val : fórum.
A downloadra kattintva előjön az, hogy Belépés a listázóba. Itt kényelmesebb lenne, ha az egész szövegre lehetne kattintani, nem csak a Belépés szóra.

Hirtelen csak ennyi lenne, sok sikert az oldalhoz!

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#80) raczger válasza Agostino (#79) üzenetére


raczger
őstag

köszi a véleményt

fenn a gombok azért lettek olyanok, mert láttam időközben, hogy elég sok külföldi jön az oldalra, és azért ők is hadd találják meg, amit keresnek...
a fórum meg zért nincs hosszú ó-val, mert abban a betűtípusban nem volt hosszú o betű :D

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#81) MUŁĐER válasza RAM (#73) üzenetére


MUŁĐER
addikt

földalatti csövek?

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#82) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

raczger:
Elég érdekes volt látnom az oldaladon az induló üzenetet, h. ilyen.olyan böngészőkkel működik helyesen, megint mással széteshet, de az a fajta, amit én használtam (Opera) nem szerepelt...
Akkor inkább csak azt írd bele az üzibe, amivel szétesik. Sőt! Talán jobb lenne, ha nem kéne okézni az üzenetet, csak az oldalon jegyezhetnéd meg valahol.

Samsung Galaxy A54

(#83) piqla


piqla
őstag

megyek lakotelepi hazikoba (nem a tizemeletes kiadas, hanem a teglatest alaku ot emeletes fajtaba) es a nagyszobaban helyeznem el kedves hangfalszettem. a fal masik oldalan azonban a szomszed haloszobaja van; es mivel jo a lakas, a kozlekedes is, csendes a kornyezet is... szoval nem akarnek elso nap kirakva lenni; viszont zenet sem fulesen szeretnem hallgatni 11 ora uta. nyilvan nem uvoltetni akarom, de azt sem szeretnem, hogy a winampomban a 10%os volume-nel kopogjanak, hogy na kuss..
ki mit tudna ajanlani zajcsokkentesnek? mondjuk valami hangelnyelo faliszonyeget nem forgalmaz az ikelya? :C


[Szerkesztve]

Szereted az állatokat?

(#84) Lord Zero


Lord Zero
addikt

mennyi igaz abból, h 2 hét múlva kapható lesz a 7900gtx???

nem, mindegy

(#85) tiv61us válasza Viktor0610 (#69) üzenetére


tiv61us
őstag

OK:)
nekem aztan nincs bajom a topickal, sot, egyikkel sem, en azt nem ertem, aminek hangot is adtam, hogy,hogy a francba van az, hogy itt van a NET egy borzasztoan hatalmas adattar, es meg kell kerdezni pl, hogy 1 m3 hany liter
az en gyerekkoromba tenyleg elofordult, hogy el kellett menni egy konyvtarba stb, ha valami utan mentel, de az internet...
na mindegy
amugy tenyleg el tudok kepzelni olyat, hogy valaki valamit nem talal, nem ert stb. de azert ilyen egyertelmu dolgokat....
ugyhogy nem jol ertettel, a problemam nem veled volt
ps.es meg nem is a kerdezovel, a gyakorlattal, hogy lehet ezt a netet hasznalni is ....

[Szerkesztve]
ps.t irtam meg attettem offba


[Szerkesztve]

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#86) macilaci78 válasza piqla (#83) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Tojástartóval borítsd be az összes falad és a mennyezetd is! Vajmi kevés hang fog kiszűrődni. Ami esetleg szóba jöhet és esztétikailag is sokkal kelemesebb benyomást kelt, az a hungarocell, egy kis gipszkartonnal borítva. Szvsz hatásos.

Ja és egy UP a topicnak! Nem öürülnék neki, ha dinoszauruszok után még egy nagy veszteség érné kis bolygónkat!

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#87) Muttley válasza Pacák (#68) üzenetére


Muttley
csendes tag

''Módosult az SZJA 1+1 %-os rendelkezések a munkáltató részére történõ átadásának határideje

A személyi jövedelemadó meghatározott részének az adózó rendelkezése szerinti felhasználásáról szóló 1996. évi CXXVI. Törvény 5. § (1) bekezdése b) pontjában foglaltak 2005. május 10-tõl megváltoztak.

A hatályos törvénynek megfelelõen: a magánszemély a rendelkezõ nyilatkozatot (nyilatkozatokat) tartalmazó borítékot, az adóbevallást helyettesítõ munkáltatói és ezzel egyenértékû elszámolás esetén, legkésõbb az adóévet követõ február 20-áig közvetlenül a munkáltatójának kell átadnia.''

Forrás: APEH honlap






[Szerkesztve]

'Some have brains, and some haven't, he says, and there it is' - A. A. Milne: Winnie-The-Pooh

(#88) piqla válasza macilaci78 (#86) üzenetére


piqla
őstag

igen, ezt javasoltak masok is! ugy nez ki, csak en nem gondoltam erre a dologra :R

Szereted az állatokat?

(#89) Pacák válasza Muttley (#87) üzenetére


Pacák
senior tag

Akkor ezt ******tuk. :(
Az APEH meg nyert egy csomószor 2% -ot. :(

Szerk.:
Kis önmoderáció. :D

[Szerkesztve]

Nuclear launch detected

(#90) VoDaFoNe


VoDaFoNe
aktív tag

BOLDOG NŐNAPOT MINDEN ELVTÁRSNŐIMNEK! :B

Némelyek szerint szörnyűséges ember lehetek, de ez nem igaz. Gyermeki szívem van - egy befőttesüvegben az íróasztalomon.

(#91) tiv61us válasza Pacák (#89) üzenetére


tiv61us
őstag

Ugyanmar miert nyert volna az APEH?

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#92) lúzer


lúzer
veterán

Hülye kérdés:

Miből tud szakdolgozatot írni egy orvostanhallgató?
Mert egy informatikus v. egyéb mérnök az OK.
De orvostudományban?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#93) (ÉN)közPONT válasza lúzer (#92) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

orvosi élettan,microlaparotómia a sebészetben ,sebkezelés ,stb ,stb

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#94) kamikaze boci


kamikaze boci
őstag

Egyszer valaki leírta az egyik topikban a bolhás kereskedelem szabályait, nem emlékszik valaki, hogy mi volt a címe, ki indította?

egyéb állatfajták

(#95) Ráczkölke


Ráczkölke
tag

hali!
Keresnék pár online-shoppingolós oldalt, PCgamme vásárlás céljából (galaxisnet, teszvesz, vatera kilőve...), tud vki párat mondani? ... Tyű asszem ezért kapok a fejemre :D

ui.: BOLDOG NŐNAPOT MINDENKINEK!!!

(#96) qtrica válasza kamikaze boci (#94) üzenetére


qtrica
aktív tag

Erre gondoltál?
[link]

Yoda Jr.

(#97) qtrica válasza lúzer (#92) üzenetére


qtrica
aktív tag

Esetleg, hogyan gazdagodjunk gyorsan? ;]

Yoda Jr.

(#98) kamikaze boci válasza qtrica (#96) üzenetére


kamikaze boci
őstag

Ez az, köszi! :)
(mindenféle kulcsszóval kerestem, csak azokkal nem, amik a címben vannak)

egyéb állatfajták

(#99) qtrica válasza kamikaze boci (#98) üzenetére


qtrica
aktív tag

Szivesen, legtöbbször én is azt nem találom ami triviális lenne. :R

Yoda Jr.

(#100) WildWolf


WildWolf
csendes tag

Sziasztok!

Hogyan tudom formattálni a 2.wichesteremet(secondary slave) win xp-nél?
probáltam command módban az fdisk-et(partícionáláshoz), de nem ismeri.
Az intézőben meg csak a C:/ -t tudnám formattálni.
A setup látja a wincsit, a winxp nem(az intéző), de a rendszerelemek között ott van mindkettő.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.