Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8501) marcias válasza Thrawn (#8500) üzenetére


marcias
őstag

Köszi!
Közben javítottam, elírás volt :B

Steam: marcias88

(#8502) Lackó86


Lackó86
tag

Sziaasztok!

Gép vásárlás fordult meg a fejemben. .:)
A mostani elég vacak... Szval. Mindenki véleményét szívesen fogadom!
Értek is a gépelhez meg nem is...
Az álom procit az szinte tudom Core 2 E8400 bizonyára sokan ismerik
no innen kezdődnek a bajok:
Kellene egy Alaplap ami nem hagy cserben és kb.3 év garancia!
ehhez nem annyira értek...
tele usb vel sata portan és legyen benne Ata is 2-3 :S mert régi winyó cd íyró dvd író végett.
amim volna egy új gépbe az a Winyó és a hangkártya.
(winyó egy samsung 500as HD501LJ) szval gondoltam még egy jó videókarira 9600GT vel vagy 8800GT vel melyik a jobb nem tudom, szemezgettem meg talán ATI 3850-3870 lényeg h max 30.000 FT..
Kellene még egy kis memória elgondolásom szerint 2×2GB vagy valami ilyesmi Geil avgy hasoló cucc 800MHz-1066MHz 5-5-5-15 időzÍtéssel :)
Valamint egy jó tápegység h mindezt elbírja! szval kb ennyi lenne
Ami tuti egy- E8400
(-9600GT)
Ami igazán kérdés ALAPLAP
Memória
Tápegység
esetleg csinos alu ház! :)
Adott : samsung HD501LJ
hangkártya: creative.....
LG DVD-RW ATA !
TEAC CD-RW ATA !
Mobile RACK ATA

SZVAL kb enyni rem nem voltam túl hosszú!

Előre is Köszönöm a válaszokat!

További minden jót! és kellemes napot mindenkinek!

jambi

(#8503) Lackó86


Lackó86
tag

jajj majd el feledtem DDR2 es ramokat szeretnék de nem baj ha a lapka tudja a DDR3at is kezelni!...kösziiii

jambi

(#8504) Herqles válasza Herqles (#8468) üzenetére


Herqles
csendes tag

Jóreggelt kispajtások!
A minap elnéztem valamit: az összehasonlítás alapjául rossz típust adtam meg :B most újra itt a Kérdés: ASUS M3A78-EMH vagy GIGABYTE GA-MA78GM-S2H ?
Egyébként csak annyit néztem el, hogy az általam korábban írt gigán nincs integrált vidikártya. Hopika! Egyébként asszem a szívem az ASUS felé dobog, az eszem meg nem tudja melyik jobb, úgyhogy kéne néhány észérv is! :R
Ja és a másik lényeg: XP :)) Vista ? Lehetőleg az indok ne csak annyi legyen, hogy "mert csak".

Köszi!

Gigabyte GA-MA78GM-S2H, AMD Athlon 64 X2 Dual Core 5000+, 2x1024 MB Kingmax, 500 GB Samsung SATA, Genius 1250X

(#8505) sgergi válasza Lackó86 (#8502) üzenetére


sgergi
veterán

Tuning? Átlagos tuningnál Gigabyte p35-ds3, kicsit komolyabb tuningnál Gigabyte p35-ds3p. ATA csak 1 van rajta, de ma már semelyik új lapon nincs több. Ha kell, akkor vegyél egy raid kártyát, 2 csatlakozóval, 1-2k.
Memória: gyakorlatilag mindegy, ami márkás az jó lesz, amit tudsz olcsó szerezni, azt vedd.
Táp: Corsair vx450, vagy olcsóbban FSP 400W

Illetve nem tudom mikor akarsz vásárolni, ha még kicsit ráér, akkor várhatsz tapasztalatokat az új Gigabyte p45-ös lapokról.

Szerk: ddr3: 1600-ig semmi előnye nincs, a ddr2 800-hoz képest, így szerintem egyelőre nem éri meg.

[ Szerkesztve ]

(#8506) sgergi válasza Herqles (#8504) üzenetére


sgergi
veterán

[link] A giga lapon is van vidkari, mert AMD 780G a chipset. Az Asuson is ugyanez a chipset van. Ha az Asus tetszik vedd azt, nincs gyakorlatilag semmi különbség a kettő között.

(#8507) Herqles válasza sgergi (#8506) üzenetére


Herqles
csendes tag

Azt tudom, hogy ezen a deszkán van videokari, de a tegnap beírt típuson (MA790X) nem volt. Ezért is tettem fel újra a kérdést. Azért köszi! Egyébként valószínű, hogy az ASUS lesz a befutó, már csak azért is, mert ahhoz tudok hozzájutni a boltban, ahol legtöbbször vásárolok ("a hűség az hűség, pláne ha kedvezményekkel is jár" ;) ).
Mégegyszer köszi!

Gigabyte GA-MA78GM-S2H, AMD Athlon 64 X2 Dual Core 5000+, 2x1024 MB Kingmax, 500 GB Samsung SATA, Genius 1250X

(#8508) Herqles válasza sgergi (#8506) üzenetére


Herqles
csendes tag

Ja és még egy kérdés: Jelenleg egy Creative Audigy LS adja a hangulatot, ez jobb vagy az alaplapi hangkari?
Köszi!

Gigabyte GA-MA78GM-S2H, AMD Athlon 64 X2 Dual Core 5000+, 2x1024 MB Kingmax, 500 GB Samsung SATA, Genius 1250X

(#8509) Blom


Blom
aktív tag

Sziasztok!
Egy új konfigot szeretnék,de milyen lap legyen?
A mostani P35 DS4.rev.2-es.
Érdemes e x48-ra cserélni?
Kari:8800GT SSC
Proci:6750
Ram:Geil Ultra Kit DDR2 1066-os 2GB
Moncsi:LG Flatron L1730S
Mit vennétek ez a nagy kérdés?
Köszi a válaszokat.

(#8510) sgergi válasza Herqles (#8508) üzenetére


sgergi
veterán

Passz, de szerintem egy külső hangkártya csak jobb lehet, mint az integrált.

(#8511) sgergi válasza Blom (#8509) üzenetére


sgergi
veterán

Amiket írtál, azok az új konfig elemei? Ha igen, akkor teljesen felesleges az új alaplap. Ha nem, akkor miket szeretnél? Szerintem ez a lap maradhat akkor is, mert jó lap. Ha kell cf, akkor cserélj. Illetve várhatsz egy kicsit a p45-ös lapok tapasztalataira.

(#8512) Blom válasza sgergi (#8511) üzenetére


Blom
aktív tag

ez a mostani konfigom

(#8513) Blom


Blom
aktív tag

Gigabyte P45-DS4
Mi a véleményetek róla?

[ Szerkesztve ]

(#8514) BotaN


BotaN
senior tag

Még mindig nem találtam megoldást a tegnapi problémára, és nagyon zavar a dolog.

http://prohardver.hu/tema/azonnali_alaplapos_kerdesek_oraja/hsz_8490-8490.html

Még annyit találtam hogy a bios nem a legfrissebb rajta csak éppen azt nem tudom hogy kell frissíteni. ( MSI K9N V3 Nforce 560 ) A manulaban nem ír semmit, letöltöttem a biost az msi oldaláról, és leírja hogyan lehet frissíteni, és az a lényege hogy a gépet Win98 vagy me indítólemezzel kell indítani és dosból kell futtatni a filet, csakhogy nekem nincs a gépemben floppy drive akkor hogyan tudom ezt megcsinálni?

Kipróbáltam ezt az msi live updatert de nekem nem talált frisebb biost pedig nekem 2.2 van a friss meg 2.6

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/kristofkulcsar/

(#8515) Lackó86 válasza sgergi (#8505) üzenetére


Lackó86
tag

Hali
Először is köszi a véleményt! :)
BME _ GPK ? én is oda járok...
még csak eszmefuttatás de el kell szánni magam rá...
ennyire jók a Gigabyteok? :)

jambi

(#8516) V1d0N


V1d0N
csendes tag

Hali. Egy gyors kérdésem lenne. Mi a véleményetek erröl az alaplapról: ASUS P5PL2-E?

(#8517) sgergi válasza Blom (#8513) üzenetére


sgergi
veterán

Valószínűleg ütős lapok, de még nem sok hazai véleményt olvastam, de, ha a p35-ös lapjaikat nézzük, akkor jók lesznek. :)

(#8518) sgergi válasza Lackó86 (#8515) üzenetére


sgergi
veterán

Szívesen! Jah, Bme, most lett vége az első évemnek energetika szakon. :) Te hol vagy?

Igen, a p35-ös chipsetben a Gigabyte alkotta talán a legnagyobbat, jó áron. Remélhetőleg ugyanez lesz a p45-ös lapjaikkal is.

(#8519) sgergi válasza V1d0N (#8516) üzenetére


sgergi
veterán

Mihez, mire kéne? Elég elavult chipset, régi lap, de olcsón régi procikhoz jó lehet.

(#8520) mocsanisi


mocsanisi
senior tag

Sziasztok!

Kéne egy kis segítség. Van egy Msi K9AG Neo2-Digital alaplapom, és ma vettem hozzá egy Sapphire HD 2600XT videókártyát. Az a gond hogy az alaplap könyvében leírja hogy kell letiltani, de nem lehet megcsinálni mert hiányzik az a menüpont ami letiltja/engedélyezi az IGP-t. Kérem ha tud valaki segítsen! Előre is köszi: mocsanisi

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#8521) V1d0N válasza sgergi (#8519) üzenetére


V1d0N
csendes tag

Az érdekelne, hogy ezzel (Intel 2000/800 LGA 775 1MB Dual Core E2180) a procival hogy futna. Mennyivel lenne gyorsabb mint egy sima intel p4es 3000res procival?

(#8522) Lackó86


Lackó86
tag

BME GPK gépész BSc 3ad éves

jambi

(#8523) sgergi válasza mocsanisi (#8520) üzenetére


sgergi
veterán

Hogyhogy nincs az a menüpont? Jót nézel? A 3. fejezet 10.oldalán van leírva, hogy az Advanced/chipset/ on-chip vga-t kell tiltani. HA csak simán beleteszed a vidkarit, és rákötöd a moncsit mi történik?

(#8524) sgergi válasza V1d0N (#8521) üzenetére


sgergi
veterán

Elvileg vinnie kell a procit, nem lehet gond. Alapon is gyorsabb lenne az e2180, nemhogy némi tuninggal.

[ Szerkesztve ]

(#8525) V1d0N válasza sgergi (#8524) üzenetére


V1d0N
csendes tag

És az alaplap bírja a tuningot?

(#8526) mocsanisi válasza sgergi (#8523) üzenetére


mocsanisi
senior tag

Jól nézem! Egyszerűen hiányzik a on-chip vga pont. Ha simán bedugom a VGA-t akkor nincs kép se a vga-n, se az igp-n. 4 körül jön át egyik esmerősöm és csinálunk egy bios frissítést, hátha úgy menni fog... De ha van más javaslatotok szívesen fogadom!

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#8527) sgergi válasza V1d0N (#8525) üzenetére


sgergi
veterán

Valameddig biztosan..., ha még nem vetted meg, akkor inkább nézz egy Gigabyte 965-ds3 lapot, olcsó, és nagyon húzható, vagy Gigabyte p31-ds3l kicsit drágább, de újabb chipset, illetve ez is nagyon jól húzható. Ezekkel akár a 2,8-3GHz is elérhető.

mocsanisi: Pont a biosfrissítést akartam mondani, bár érdekes a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#8528) Konfigos


Konfigos
őstag

Üdv mindenkinek!

Lenne egy kérdésem mert én mostanában nem nagyon követtem az alaplapokat.
Vásárlás elött állok kiszemeltem egy Amd phenom 9600,vagy 9850 .Szeretnék hozzá valami olyan deszkát ami nem nagyon melegszik és valami fajta tuningpotenciája is van.Igazából lapra max 40k-t gondoltam amit most nézegettem az ez a Asus M3a32-Mvp deluxe/wifi ap.
Igazából a lényeg az lenne hogy ddr2 1066 os ramot kezelje és ne a melegedős fajtából legyen.Hozzá vga-nak gondoltam egy 3870-es radeont vagy 8800gt/gts -t de nem tudom melyikkel járnék jobban. Hátha tudtuk ti valami okosságot.Ház amit kinéztem hozzá állitolag elég hűvős névszerint Cooler Master CM 690.Ph-s teszt szerint jó kis ház.Arról esetleg vélemény valakinek? :R

[ Szerkesztve ]

(#8529) sgergi válasza Konfigos (#8528) üzenetére


sgergi
veterán

Az alaplap jó választás, fejlett, új chipsetes. Vga 8800gt/gts-el jobban járnál, gyorsabb általában, persze 512Mb-os legyen. A ház is nagyon korrekt, de figyelj arra, hogy az "előlapi csatlakozók" nem elől vannak, hanem a tetején. Ha ez gond, akkor a CM Centurion 590-et nézd meg. Hasonló, de elől vannak a csatlakozók.

(#8530) Konfigos válasza sgergi (#8529) üzenetére


Konfigos
őstag

Értem köszi szépen :R Nemrég ajánlottak nekem egy ilyet is : Gigabyte GA- MA790FX-DS5.
Árban olcsobb de többet sajnos nem tudok róla.Igazából mindig Asus deszkáim voltak Gigával kapcsban nincs semmi infom.Nekem most az egyik legfontosabb szempont az az hogy ne legyen melegedős.Gondolkoztam még a Jatwayen is de arrol aztán még annyi fogalmam sincs mint a giga deszkákrol :F

(#8531) Lackó86


Lackó86
tag

hali
Memóriában 2×2 GB vagy 4× 1 Gb a jobb? :)

jambi

(#8532) Ragadozó válasza Lackó86 (#8531) üzenetére


Ragadozó
Ármester

a 2 x 2...alaplapodtól is függ, hogy támogatja-e..

de 64 bites op. rendszer is kell hozzá...

[ Szerkesztve ]

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#8533) Lackó86 válasza Ragadozó (#8532) üzenetére


Lackó86
tag

még nincs gépem csak elméletben rakom össze... Gigabyte GA-P35-DS3 ra gondoltam

jambi

(#8534) sgergi válasza Konfigos (#8530) üzenetére


sgergi
veterán

Végülis a chipset azonos a két lapon, ilyen kategóriában nincs túl sok különbség a lapok között. A Giga is jó lap, de, ha eddig nem csalódtál az Asusban vedd azt, az is jó.

(#8535) dave93 válasza Lackó86 (#8531) üzenetére


dave93
őstag

Szerintem azért érdemes 2x2 gbot venni, mert ha később bővíteni szeretnéd akkor lesz még üres RAM slotod. P35-DS3 jó választás, mindenképpen megéri a pénzét. (nekem is ilyen van, tapasztalat beszél belőlem ;) )

(#8536) Ragadozó válasza Lackó86 (#8533) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Hirtelen nem tudom, hogy a síneknek mennyi a maximuma...
de szerintem 2 gigát kell már támogatnia...
a 2 modul azért jobb, mert jobb frekit és ídőzítést lehet elérni, mint négy modullal...

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#8537) #65675776 válasza Ragadozó (#8532) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem feltétlenül.

(#8538) Ragadozó válasza #65675776 (#8537) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Mire gondolsz?

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#8539) mocsanisi


mocsanisi
senior tag

Na sikerült megoldani a problémámat. Ez úgy nézett ki hogy Msi k9ag neo2-digital alaplapon nem tudtam VGA-t berakni mert hiányzott egy menüpont. A megoldás: BIOS-t frissíteni 1.7-es verzióra, integrált VGA-t kell elsődlegesnek tenni, és így fog csak működni a külső PCIe-es vidkari! Üdv: mocsanisi

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#8540) #65675776 válasza Ragadozó (#8538) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem kell feltétlenül 64 bites OS. Csak XP és Vista esetén igaz az állításod, abból tényleg kell.

(#8541) concierge


concierge
csendes tag

Sziasztok

Nagyon fontos lenne nekem hogy hol talalom a DRAM : FSB ratio allitasat az M3A32-MVP biosban . Az OCZ 1066MHz ramok beallitasahoz kellne.

Elore is koszi

[ Szerkesztve ]

PHENOM X4 9850; MSI K9A2 Platinum 790FX ; 2X2GB OCZ REAPER HPC 1066MHz ; 2xHD3870 OC

(#8542) Ragadozó válasza #65675776 (#8540) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Így már értem... :R
Igazad van...de az átlag user XP-n, ill. Vistán kívül mást nem igen használ...
Linux és más oprendszerek annyira azért nem általános itt MO-on, az átlagszférában...

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#8543) Quiksilver


Quiksilver
aktív tag

Sziasztok! Lenne egy kérdésem: jelenleg egy MSI P35 Platinummal (1.8-as BIOS-al) feszítek nincs is vele gond csak h! nem rég ugye megjelentek a P45-ös alaplapok és h megérné-e kicserélni vagy nincs értelme csak azért h a legújabb chipsettel legyen felszerelve az alaplapom.

válaszért előre is thx!

üdv. Quiksilver

Az embereket két dolog foglalkoztatja az ősidők óta: 1.Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#8544) sgergi válasza Quiksilver (#8543) üzenetére


sgergi
veterán

Szerintem, ha nincs vele bajod, és nem hiányzik róla semmi (pl cf), akkor nincs értelme cserélni, főleg a mostani procihoz.

(#8545) dev0


dev0
csendes tag

Hali!

Az lenne a baj h lefagy a gép és nem tudom miért.
Így néz ki egy ilyen fagyás:
[link]
Az az ATI-s üzenet azért van ott mert kiszedtem a videókártyát, így az alaplapon lévő integrált cuccról megy most. Azért szedtem ki a vidkarit h azt kizárjam mint hibaforrás. Na hát ki lett zárva mert így is szar.
Egy ilyen csodálatos fagyás után csak a reset segít, ilyenkor vagy be se kapcsol a monitor vagy egy ilyen jön be:
[link]
És itt megáll.

Na gondoltam lehet szar a Vista vagy valami driver vagy fasztudja, beraktam egy Windows XP Mini PE nevezetű boot CD-t, hátha avval is lefagy és akkor nem a rendszer a rossz.
Hát lefagyott:
[link]

Reset után a következő csodálatos, szinte művészi kép fogadott:
[link]
Semmi más, megnyomtam resetet, és pár másodperc múlva a mikor bekapcsolt a monitor ennyi jött be.

Memóriára gyanakszok, de talán proci is szar lehet. Meg mi az h benyomo a bekapcsoló gombot, hallom h felpörög a SATA vinyó, és így ennyi. Monitor sokszor be se kapcsol, semmi sípolás vagy prüttyögés.
Táp 300-asról 400-asra lett cserélve 1 hónapja kb. Mert már akkor is szarakodott de nem ilyen sűrűn. Aeeól nincs pontos kórtörténetem mert nem enyém a gép. Viszont én raktam össze és én is telepítettem és akkor még 300-as táp volt benne és órák hosszat játszottam UT3-at 2 napon keresztül és semmi baja nem volt. Aztán elkezdődtek a problémák az ismerősnél pár hétre rá. Az h újraindulgatott. Akkor a szervízbe vagy nemtomhol raktak be neki egy nagyobb tápot. Már akkor sejtettem h semmi értelme mert mondom nekem is bírta full terhelésen.

DVD írót is lehúztam ugyanúgy szar.
Ha a vinyó lenne a szar akkor legalább addig eljutna bootoláskor h kiírja h nem jó a vinyó, vagy ilyesmi. Nem?
Vidkarit már kiiktattam mint mondottam.
Más nincs a gépben.

Memória vagy proci lehet a szar. 2db 1GB-s 800-as kingmax van benne.
Meg egy 6000+ -os proci de azt a képen látjátok is.

Memóriákkal bűvészkedtem, csak egyiket csak másikat, csak egyik slot csak másik slot. Aztán egyik variációval bírta egy csomó ideig. Akkor azt hittem h szar volt az a modul. Aztán csak a másikat használtam de aztán avval is produkált egy ilyet. Lehet valamelyik slot rossz. Alaplap: Gigabyte GA-M61SME-S2

Na szóval az egyik memóriára gyanakszom csak már összekevertem a variációkat h most melyik volt jó melyik slotban és az a baj h egy ilyen kifagyás után kb 10-20 percig be se lehet kapcsolni a gépet mert egyszerűen a monitor se kapcsolódik be meg semmi. Aztán gondoltam addig megírom ezt az üzit, lehet a képek láttán azt mondjátok h ez biztos processzor probélma.

Remélem érthető és nem volt túl terjengős.
Köszi aki tud segíteni.

(#8546) dev0


dev0
csendes tag

Az érdekelne, hogy miknek kell a gépben lenni ahhoz, hogy be tudjak lépni a BIOS-ba.
Semmilyen meghajtó nem kell ugyebár.
Memória kell? Processzor kell?
Szal ha csak berakok egy alaplapot(amire van videókártya integrálva) de nincs rajta se processzor, se memória akkor azért még be tudok lépni a BIOS-ba?

(#8547) tupacamaru válasza dev0 (#8546) üzenetére


tupacamaru
veterán

Proci és memó mindenképpen kell. Proci nélkül be sem indul a lap, memó nélkül pedig csak csipogni fog. Még egy billt is érdemes rádugni. :K

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#8548) #65675776 válasza tupacamaru (#8547) üzenetére


#65675776
törölt tag

Azért nem árt egy VGA is.

(#8549) mocsanisi válasza mocsanisi (#8539) üzenetére


mocsanisi
senior tag

Azt hittem megoldódott de nem. Sikerült előcsalogatni a menüpontot, Csak a bios-t kellett lecserélni egy régebbi (1.4-es) verzióra. Most találtunk egy megoldást. Úgy néz ki hogy mikor indul a gép, akkor a monitor kábele az igp-n van. Mikor a windows betöltődik fekete kép, ilyenkor át kell dugni a hd 2600xt-re a monitor kábelt, és voálá megy rendesen. Ez így jó ideiglenes megoldásnak, de kéne találni valami rendes megoldást. Szerintetek mit tegyek? Írjak levelet az MSI-nek? Vagy gariztassam? (igazából nemis tudom hogy ez garis probléma-e) Kérlek titeket adjatok tanácsot: mocsanisi

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#8550) Ottoka


Ottoka
őstag

Olyan lehet hogy egy lap egyik usb dugója elszáll? Bármit dugok oda meg se nyikkan. A logitech g15-ös billentyúzetem volt ott, de át kellett dignom mert egyszer csak nem ment.

Mezőhegyes

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.