Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8151) AirBooms válasza sgergi (#8150) üzenetére


AirBooms
addikt

Állítólag P35->X38 váltáskor jön elő ez a fajta hiba.

Azért megpróbálom, amiket írtál! :R

[ Szerkesztve ]

(#8152) celf válasza raskolnikoff (#8110) üzenetére


celf
őstag

koszonom!

(#8153) celf válasza alien_ (#8111) üzenetére


celf
őstag

koszi a helpet!

(#8154) Tristan13 válasza sgergi (#8145) üzenetére


Tristan13
csendes tag

szia!!

7x360 FSB = Cpu 2520 MHz
Ezzel a beállítással a memoria Effektív órajel: 900 Mhz ( valódi 450 Mhz)
DRAM FSB ------ 10:8
Pontosabban a 7-es szorzót állítsam át?? Erre gondoltál??
kifejtenéd pontosabban a ram visszaosztást

Előre is köszi!!

[ Szerkesztve ]

(#8155) sgergi válasza Tristan13 (#8154) üzenetére


sgergi
veterán

Ramnál a helyzet így néz ki: 360*10:8 (ez ugye 1,25-öt jelent)=450 (valódi órajel) 450*2=effektív memória órajel. Namost a memória sebességét ezzek az aránnyal állítod be (most 10:8, biosban nem az arányt és nem is az 1,25-öt fogod megtalálni, hanem azt, hogy 2,5-ös szorzó, mert a bios rögtön az effektív órajelet írja ki. Azaz: 360*2,5=900MHz)
Ez azért kell, hogyha túl magas az fsb, akkor kisebb memóriaszorzót állítasz be, hogy a memók ne legyenek olyan szinten túlhajtva, amit már nem bírnak.
(PL: lehet hogy 900 MHz fölött nem mennek a ramok, de a proci bírja a 400MHz-es fsbt.
Ekkor proci: 400*7=2800MHz
memória: 400*2,5=1000, de ezt nem bírja, ezért biosban beállítod, hogy 400*2=800MHz legyen a memória órajele.)

Procinál: 360x7=2520MHZ, azaz fsb*prociszorzó

(#8156) dokee78


dokee78
félisten

22.000-ig melyik a legjobb alaplap AMD X2 5000+ procihoz?

(#8157) dokee78


dokee78
félisten

ASUS M2N-SLI Deluxe jó választás?

(#8158) Gallac


Gallac
senior tag

Socket A-s lap kellene és ne Abit, milyet ajánlotok, nagyobb fejlesztésbe nem fognék, mivel csak net, zene, filmek, sulis cuccokra van a gépem, 2500+ Barton procim van.. :R szóval melyik a legjobb kiadott Socket A-s lap szerintetek??

''..Mobiltelefon vonóhoroggal eladó...''

(#8159) sgergi válasza Gallac (#8158) üzenetére


sgergi
veterán

Másik topikban válaszoltam, legközelebb 1 helyen kérdezz.

(#8160) Tristan13 válasza sgergi (#8155) üzenetére


Tristan13
csendes tag

Hello!!

Most már teljesen értem:) mindent kiprobáltam amit írtál de nem nagyon tetszett neki, 365 FSB fölé nem akart menni. Valószínű a lap a legnagyobb korlát. Persze azért még próbálkozok:)

Köszönöm nagyon sokat segítettél!!

(#8161) Flex Wheeler


Flex Wheeler
tag

Sziasztok, lenne 1 kérdésem , meikat ajánlanátok az alábbi alaplapok közül:
ASUS P5B (P965)
ASUS P5KPL (G31)
Gigabyte P31 DS3L

(#8162) celf válasza raskolnikoff (#8110) üzenetére


celf
őstag

lefutott a memtest, nincs hiba. igaz csak egy kort engedtem neki futni.
idokozben megtalaltam a memtest86 topikot.

[ Szerkesztve ]

(#8163) sgergi válasza Tristan13 (#8160) üzenetére


sgergi
veterán

Lehet, hogy a lap nem fogja tovább bírni, elég régi chipset. Szívesen, ha bármi van, írj. :)

(#8164) sgergi válasza Flex Wheeler (#8161) üzenetére


sgergi
veterán

Igazából egyiket sem. Gigabyte 965-ds3, ha olcsón akarsz tuningolni, drágábban pedig Giga p35-ds3. A kettő között van az a giga, amit írtál erőben, tuningban pedig, lehet a leggyengébb.

(#8165) Tristan13 válasza sgergi (#8163) üzenetére


Tristan13
csendes tag

Hali!!

Köszönöm!! Nemsokára jelentkezem!!
Eléggé meggyötörtem :D

(#8166) kommunism


kommunism
aktív tag

hogy hivják azt foglalatot amibe általába a nem usb s kormányokat szokás dugni game vagy milyen foglalat az vékony 15 vagy 13 tűsre gondolok

A hirdetéseimet figyelmesen olvasd.Leírok bennük mindent csak amit nem azt kérdezd,mert másra nem válaszolok!

(#8167) Thrawn válasza kommunism (#8166) üzenetére


Thrawn
félisten

Game Port
Link

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#8168) kommunism válasza Thrawn (#8167) üzenetére


kommunism
aktív tag

köszi elég hülye voltam

A hirdetéseimet figyelmesen olvasd.Leírok bennük mindent csak amit nem azt kérdezd,mert másra nem válaszolok!

(#8169) Durabol


Durabol
csendes tag

Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy vettem egy gépet és nem akar működni.Adatok:
ASRock 775Twins-HDTV
Celeron 2.66Ghz
512mb DDR 333Mhz
300W Codegány

Nos a lap melegszik(északi és déli híd) meg minden, de nem indul el.A proci szakszerűen lett berakva(értek hozzá)szval nem azzal van a baj.A lap sértetlennek tűnik külsőre.Az előző tulajok szerint a lap jó volt és a proci is.Van olyan, amikor 5 másodperc múlva leáll a gép(a venti nem forog tovább), de van olyan is, amikor bírja 1 percig.Én a tápra gyanakszom.

(#8170) FehérHolló válasza Durabol (#8169) üzenetére


FehérHolló
veterán

Táp.
Valami rendes légmozgás sem ártana a házban.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#8171) Adamka5 válasza FehérHolló (#8170) üzenetére


Adamka5
csendes tag

Hali!
MSI K9N Neo-F V2 sAM2
vagy
MSI K9AGM3-F sAM2 alaplap
melyik a jobb alaplap?

értelmes ember akkor is válaszol, ha nincs szüksége a termékre...nem?!

(#8172) kiss(b)


kiss(b)
tag

Lenne egy kis problémám az alaplap asus a7v vagy valami ilyesmi elég régi,na most abszolut meghalt a gép nem tölti be a windows xp sp2-őt :S a hiba okára nem jöttem rá még csökentett modban sem hajlandó elindulni..Na mondom ujratelepítés biosban beállítom a boot sorrendet floppy,cd , vinyó és hiába van bennt a cd nem akar róla bootolni megnézem én gépemben ott windows alatt sikerül neki bár itt nem néztem még meg hogy müködik e bios állítás után..A másik probláma hogy boot floppy sem tudok csinálni az én gépemben már nincs floppy meghajtó..Mit tudok ilyenkor tenni?Hogyan formázzak és telepítsek?
Várom az ötleteket.

A kacsahápogás nem visszhangzik - senki sem tudja miért.

(#8173) Durabol válasza FehérHolló (#8170) üzenetére


Durabol
csendes tag

Szia!Házba nem volt benne, szval az nem lehet gond ;] .
Köszönöm a gyors választ, próbálok tápot délután :R

(#8174) diegho válasza Durabol (#8169) üzenetére


diegho
nagyúr

igen kipróbálhatnád egy táppal is, nem csak ipari hulladékkal, bár már lehet, hogy mindegy lesz. ha netán megpróbáltad úgy elindítani hogy a +4pin csatit nem kötötted rá a lapra, akkor bizony kinyírtad a lapot nagy eséllyel.

(#8175) Durabol válasza diegho (#8174) üzenetére


Durabol
csendes tag

rá volt kötve minden..a +12v is(mondjuk nem értem ennek milyen befolyása van az elhalálozáshoz).Tudom codegány nem nagy név, de ez volt csak kéznél :(.Kinyírni csak nem nyírta ki.....remélem....

(#8176) Adamka5 válasza diegho (#8174) üzenetére


Adamka5
csendes tag

Vki nekem is pls!!!

értelmes ember akkor is válaszol, ha nincs szüksége a termékre...nem?!

(#8177) diegho válasza Durabol (#8175) üzenetére


diegho
nagyúr

egy kezemen nem tudnám megszámolni hány p4-es lapot gariztattam azért mert ügyfél gépet szerelt otthon és prescott magos procival nem kötötte rá a 4pin csatit, csupán ennyi köze van hozzá.

(#8178) diegho válasza Adamka5 (#8176) üzenetére


diegho
nagyúr

az msi még mindig nem gyárt alaplapot, szóval nézzél gigabyte/abit-ot ugyanennyiből. mondjuk ezt ha olcsó és jó kell.

(#8179) Adamka5 válasza diegho (#8178) üzenetére


Adamka5
csendes tag

oké, köszi szépen :R

értelmes ember akkor is válaszol, ha nincs szüksége a termékre...nem?!

(#8180) Durabol válasza Adamka5 (#8176) üzenetére


Durabol
csendes tag

Ha kell az integrált vga, akkor MSI K9AGM3-F, ha nem akkor az nforce-os :R

(#8181) Durabol válasza diegho (#8177) üzenetére


Durabol
csendes tag

Értem, mondjuk ez logikus, hogy prescott felveszi a kaját rendesen.Még1x köszi a választ!

Amúgy én is Giga lapot vennék.MSI nekem nem jött be.ASUS elmegy de nekem 4 lapból egynek se ment sokáig az integrált hang :R

(#8182) Adamka5 válasza Durabol (#8181) üzenetére


Adamka5
csendes tag

Mostmár eldöntöttem, ilyen lesz: Gigabyte GA-MA69VM-S2 alaplap

értelmes ember akkor is válaszol, ha nincs szüksége a termékre...nem?!

(#8183) diegho válasza Adamka5 (#8182) üzenetére


diegho
nagyúr

azzal nem nagyon fogsz tuningolni, ha azt is akarsz.

(#8184) Adamka5 válasza diegho (#8183) üzenetére


Adamka5
csendes tag

áhh. nem vok tuningos, úgyh jó ez, nincs pénz :D

értelmes ember akkor is válaszol, ha nincs szüksége a termékre...nem?!

(#8185) wst05


wst05
csendes tag

Üdv. Van egy ismerősőmnek egy Asus M2N típusu alaplapja. Nos az alaplapon van egy hüttőborda.. Nem tudom a pontos nevét de everestel mérve 75fokon megy kb.. Ez nem baj? Vagyis meddig mehet fel ez a hőmérséklet? A választ előre is köszi

(#8186) coulthard válasza wst05 (#8185) üzenetére

75 fokot én már hűtenék aktívan.
Szerintem vegyél egy rá passzoló ventit + egy leszabályzót, így sokkal hüvösebb lenne, a szabályzó pedig elintézné hogy halk is maradjon a gép. Kb 1500 pénzből kijön az egész:)

16 éve a Hardveraprón.

(#8187) Tigrimigri


Tigrimigri
csendes tag

Sziasztok egy olyan kérdésem lenne hogy milyen alaplapot vegyek ehez a konfighoz:
Intel Core 2 Duo E8400, Corsair TWIN2X2048-6400C4, MSI NX8800GT-T2D512E-OC (V117)

Válaszotokat előre is köszi :))

(#8188) Jorus válasza Tigrimigri (#8187) üzenetére


Jorus
nagyúr

Giga P35 DS3 vagy 4 attól függően, hogy mien szolgáltatásokra van szükséged.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#8189) Tigrimigri


Tigrimigri
csendes tag

Köszi a gyors választ :R

(#8190) Peet20


Peet20
csendes tag

Hi!

Tanácsra lenne szükségem: szeretnék venni 1 alaplapot (AM2+)
Három kiszemelt:(Gigabyte GA-MA78GM-S2H,Gigabyte GA-MA770-DS3, Gigabyte GA-MA790X-DS4) Összehasonlítási szempontok: (Tuning, megbízhatóság, procitámogatás(újabb phenomok), sebesség, ár)

válaszaitokat előre is köszönöm

Üdv Peet

(#8191) Durabol válasza Durabol (#8169) üzenetére


Durabol
csendes tag

A tápegység volt a ludas.Egy másikkal tökéletesen megy.Köszönöm a segítséget!

(#8192) nesa válasza Peet20 (#8190) üzenetére


nesa
veterán

Mind jo de teljesen kulonbozo celokra valo 1. int vga 2. mindenes de a phenom 9850-el lehetnek gondok de az osszes tobbi phenom jo bele. 3. itt ugy meg mar van CF is es mindent vissz.

En a DS3 es a DS4 kozott dontenek.

[ Szerkesztve ]

(#8193) zuhi_


zuhi_
senior tag

Sziasztok!

Miért van az, hogy egy SL3EE simán elindul egy 'DTK PRM-0080I E1' lapban, de az SL3JM procival nem ad képet az alaplap?? :(

(#8194) Sunci_01


Sunci_01
csendes tag

Sziasztok!

Ismét egy gonddal fordulok hozzátok!

Megint kifogott rajtam valami, leírom részletesen:
Adott egy gép, aminek elfüstölt a tápja, de olyan szinten, hogy a táp nyákja is megolvadt, mondtam a haveromnak vegyen egy újat, ma meg is vette.
Most átmentem hozzá, kibontottam az új tápot, berakom neki.

Mindent összedugok. A ház oldallapja levéve,kiváncsi voltam, hogy egyáltalán elindul-e, (CPU venti, VGA szb... ) féltem attól hogy más is elszállt, hátul csak a monitort, a tápkábelt, illetve az egeret+billentyűzetet dugtam rá!

A gép elindul, minden eszköz müxik, ventik mennek, feláll a XP, gyorsan feldobtam Everest-et, hogy a hőmérsékletek, feszültség stb.. minden jól működik, nincs hiba, vinyó ép, fájlrendszer nem sérült, ezután lekapcsolom.

Tenném össze a gépet (az oldallapját), haverom szól, hogy elöl a házon lévő USB-je nincs bekötve, na gyorsan a könyv alapján öszedugtam az alaplappal, a kábeleket a megfelelő helyre, persze a legrosszabb helyre csinálják a tüsiket, na mindegy, mondom akkkor nézzük meg, hogy működik-e az USB elöl... azóta se kép se hang..... gyorsan kikapcs, lehúztam az USB csatikat, de úgy se indult el a gép.... a táp jó, mert a ház elején kijelző van ami bekapcsol és világít, de a a gép bekapcsolója nem reagál, sjanos billentyűzetről nem indul gép (nincs beállítva a BIOSban), nem volt zárlat szag, se semmi más, a power switch kábelt megnéztem nem húzódott ki, a frontpanelek kábelei a helyükön vannak, de IDE, se táp kábel nem húzodott ki, minden rendesen van összedugva................... más öteletem hírtelen nem akadt, az hogy leírom nektek, hátha ti tudtok valami tanácsot, illetve ötletet adni.

Tanácstalan vagyok, ráadásul a srác szülei ott lihegtem a fejemnél, izzadtam mint egy ló.... remélem nem én miattam ment tönkre a gép?????!!!!!!

Majd ha lesz egy kis időtök, szeretném ha válaszolnáltok, teljesen tanácsképtelen vagyok.....

(#8195) codec válasza Sunci_01 (#8194) üzenetére


codec
senior tag

Bios reset megvolt?

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#8196) Peet20 válasza nesa (#8192) üzenetére


Peet20
csendes tag

Köszi, :R igen valószínű akkor DS4 lesz belőle mivel 4-5e ft külömbség van köztük és ha hosszútávra tervezek a DS4 időtállóbb.

9850-es phenom-hoz(és majd újabb típusokhoz) gondolom majd Biosfrissítések nyújtanak támogatást (nagyon remélem) :)

(#8197) Dryman válasza zuhi_ (#8193) üzenetére


Dryman
aktív tag

Talán azért mert az alaplap jelenlegi biosa nem ismeri még az ujabb CPU microcod-ot....
Innentől ismeretlen számára a proci gyári értékei....
Régi procival bios frissítés, aztán menni kell az ujabbal is!

[ Szerkesztve ]

(#8198) zuhi_ válasza Dryman (#8197) üzenetére


zuhi_
senior tag

A lehető legújabb (V3.18) BIOS-t használom és mégse ... :(

(#8199) eXistenZ


eXistenZ
csendes tag

Üdv!

Tudja valaki, hogy az alábbi alaplap MCP-je hány fokra van hitelesítve? :(

ASRock 939N68PV-GLAN

Az EVEREST 61 és 73 C között jelzi.
Nem sok ez egy kicsit :F

Előre is kössz... :R

Amiből lekvárt lehet főzni, abból pálinkát is...

(#8200) Sunci_01 válasza codec (#8195) üzenetére


Sunci_01
csendes tag

BIOS reset? Nem nem csináltam..... Ettől lehet, hogy nem indul el? Vegyem ki az elemet? Vagy hogy kell reset-állnia BIOS-t?

Csak az a furi, hogy elötte már minden jó volt aztán a második indításnál semmi.... nem is kapcsol be.. :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.