Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8401) Mulderpapa válasza Khan13 (#8399) üzenetére


Mulderpapa
aktív tag

Igen, ez az amit belinkeltél.Teljesítményre tökéletesen megfelelne a mostani, csak TV alá menne filmnézős-netezős gépnek.Az előlapi csatlakozók ugy rá vannak forrasztva a lapra (bár ezt gondolom meg lehet oldani valahogy) és van egy LCM1 nevezetű csati, amire az egész előlapi vezérlőpanel, kijelző megy.Igazából ez lenne fontos, de nem tudom, hogy ez más alaplapokon megtalálható e.

"Az élet túl rövid a pendriveok biztonságos eltávolításához"

(#8402) Lenry válasza Khan13 (#8395) üzenetére


Lenry
félisten

háát... nem nagyon van kedvem szétszedni, RAM időzítések, meg a lehető legalapabbon vannak 5-5-5-15...
fesz: 3 gigán már kellett a 1.375V, de most 2GHz-re se akar elindulni, pedig eddig a 2,6ot simán vitte alapfeszen...

lehet h tényleg lelke van és megbántottam? :U

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#8403) hossszú válasza Tigrimigri (#8397) üzenetére


hossszú
őstag

Eloszor engedelyezd az Azalia codec-et a BIOS-ban utana rakd fel a Microsoft UAA driver és utána a Realtek drivert

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#8404) Khan13 válasza Mulderpapa (#8401) üzenetére


Khan13
senior tag

Ezt a csatolót nem ismerem sajnos és a netem sem találtam róla sokmindent, nem tudom mely lapokon lehet. Próbálj ilyen lapot keresni, hátha akad valahol. Amúgy meg lehet hogy teljesítményben jó ez, de az újabbak energiatakarékosabbak is : ) De nem szeretnélek konfigcserére rábeszélni ne érts félre, csak megjegyzés : )

(#8405) Mulderpapa válasza Khan13 (#8404) üzenetére


Mulderpapa
aktív tag

Engem tényleg csak az érdekel, hogy menjenek az előlapon a gombok, meg a kijelző, más nem.Esetleg van valami barkács megoldás rá?
Ilyen alaplapot kb. 5% eséllyel fogok találni, de azért 1-2 hete hirdetést is adtam fel itt. :)

"Az élet túl rövid a pendriveok biztonságos eltávolításához"

(#8406) Khan13 válasza Mulderpapa (#8405) üzenetére


Khan13
senior tag

A barlács részében nem vagyok járatos, majd talán a hozzáértők segítenek ebben. (lehet hogy a te hírdetésed láttam, nem néztem meg hogy kié :) )

(#8407) Khan13 válasza Lenry (#8402) üzenetére


Khan13
senior tag

Úgy tűnik... Más ötletem nincs hirtelen mint a proc cserés játék. Vagy csak szimplán kiszed, berak... A szétszedés az valószínű.

(#8408) Peti28


Peti28
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Alaplap-VGA kompatibilitásról kérdeznék:Gigabyte p35-ds3 és Gigabyte 9600 GT 1GB HP PCIe megférnek-e egymással? PCIe szabvány eltérés nem jelent gondot?

Köszi!

(#8409) raskolnikoff válasza Peti28 (#8408) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Nem, nyugodtan belerakhatod. 2.0 csak nagyobb áramot ad le, kb ennyit tud.

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#8410) Lenry válasza Khan13 (#8407) üzenetére


Lenry
félisten

hát... egy simán kiszed, berak, még belefér... ha rászánom magam, meg is csinálom... de előbb nyamvadt op.rendszerek és programozás vizsgán menjek át... aztán rá fogok ilyenre is érni

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#8411) szab.tam


szab.tam
nagyúr

sziasztok!

más topicokban is felvetettem már a problémáimat, de nem kaptam választ.

1. van egy htpc-m, benne GA-73PVM-S2H lap, és rajta egy integrált vga, d-sub és dvi/hdmi kimenet. ezeken most lóg 1-1 db. 22"-os monitor. lassan meg fogok venni egy 37"-os fullhd lcd tv-t, és azt is rákötném. kvázi kéne még egy kimenet, hogy ne kelljen átdugdosni. ha beteszek a pcie16x-be egy vga-t, akkor mindegyik monitorkimenetet tudom használni, vagy választanom kell az alaplapi és a pcie között? (mert akkor ugye nem megoldás a + vga.)

2. ez totál off, de szervesen kapcsolódik az első gondomhoz: a nagy gépemben most sli 2*8800gt van, így arról nem lesz gond a több dvi, több monitor. de ha kijönnek az új nvidia vga-k, akkor szeretnék abból egyet, de így akkor csak 2 dvi lesz a gépemben. ha veszek oda is egy butuska vga-t, természetesen nem sli-ba kötve, hanem csak simán. 2d alatt mindegy. de játék alatt már nem: az erős kariba lesz dugva a fő monitor (tv?), amin játszom. az, hogy a gépben van egy gyengébb vga is, kihat-e az erős vga teljesítményére is?

tiszteletteljes kérésem az lenne, hogy csak a kérdésekre kérnék válaszokat. a "miért nem veszek más alaplapot", meg matrox elosztót, switcher-t, stb. kezdetű tanácsokat nem kérem, mivel 10-15k-ból vagy megoldom egy egyszerű vga-val, vagy veszek kábeleket, és az asztal tetején áttugdosok... csak így jobb lenne, mert akkor mindhárom monitorra kiterjeszthetném egyidőben az asztalt.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#8412) szab.tam válasza szab.tam (#8411) üzenetére


szab.tam
nagyúr

"...az, hogy a gépben van egy gyengébb vga is, kihat-e az erős vga teljesítményére is?

ezt természetesen úgy kell érteni, hogy lerongálja-e? (erősíteni tudom, hogy nem fogja, hiszen nincs semmilyen sli híd, hibrid sli sem).

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#8413) tomta válasza sgergi (#8388) üzenetére


tomta
tag

Most lett kipróbálva először, és kezeli a leírás szerint az alaplap.

(#8414) MrTeddy


MrTeddy
csendes tag

Sziasztok!
Asus A8N SLI EAZY alaplapba bele lehet rakni AMD Athlon 64 4400+ X2 socket 939-es procit? "kezeli" ez a lap a 2 magos procikat? köszi!

(#8415) raskolnikoff válasza MrTeddy (#8414) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Asus honlapján az A8N SLInél:

A8N-SLI Premium supports AMD 939-pin Athlon 64 FX/ Athlon 64 processors with 1MB/512KB L2 cache which is based on 64-bit architecture. It features 2000/1600 MT/s HyperTransport Bus and dual-channel un-buffered DDR400 memory support. Currently, it also supports AMD Athlon 64 X2 CPU.

Ezek szt..

[ Szerkesztve ]

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#8416) Khan13 válasza Lenry (#8410) üzenetére


Khan13
senior tag

Sok sikert hozzá! Majd írd meg hogy úgy műkszik-e.

(#8417) MrTeddy válasza raskolnikoff (#8415) üzenetére


MrTeddy
csendes tag

hát a lírás szerint működik, csak megerősítést vártam a szakiktól.

Khan13: szerinted nem lesz jó?

(#8418) MZsoltee


MZsoltee
veterán

Egy összefoglalót keresnék ahol az alaplapok sípolása le van írva.

Köszi a segítséget!

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#8419) Tollas7


Tollas7
csendes tag

Szevasztok!!!!!!!

tudnátok ajánlani vmi jó mATX-es alaplapot???

köszy

(#8420) Kicsirics77 válasza MZsoltee (#8418) üzenetére


Kicsirics77
veterán

bios beep code

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#8421) Steve-0 válasza Tollas7 (#8419) üzenetére


Steve-0
őstag

ez elég tág egy kérés, ár? foglalat? mi kell bele? (integrált vga stb.) mire kell?

(#8422) Zin


Zin
senior tag

ami pic e 16x abba belemegy a 88gt?

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#8423) BotaN


BotaN
senior tag

Hali

Vennék havernak egy gépet, de az AMD-s cuccokban nem nagyon vagyok otthon a határ bruttó 80k lenne, tudom azért egy ilyen géphet kellenek kompromisszumo

Alaplapot nem tudom milyet vegyek mert olyan 10k-t számok rá, a többi cucc: 2 giga ram (800 mhz); 200 giga vinyó; AMD A64 x2 4000+; 350 wattos FSP táp? ( elég? ); 8600 GT 256 mb. DVD író.

Nézegettem alaplapokat mint pl:

GIGABYTE GA-M52L-S3 ( nForce 520LE )
MSI K9N NEO-F V3 (nForce 560 )

Ezek vannak olyan 10-12k körül, valaki tudna mondani jobbat? Nem vágom mi a különbség a chipsetek között. Jah és a 350 wattos táp elég?

http://www.flickr.com/photos/kristofkulcsar/

(#8424) sgergi válasza Zin (#8422) üzenetére


sgergi
veterán

Igen, ha pci-e, akkor belemegy.

(#8425) 14adam válasza BotaN (#8423) üzenetére


14adam
addikt

hy. elég lesz neki a 350-es táp.én az msi lapot . vagy ezt

(#8426) Tollas7 válasza Steve-0 (#8421) üzenetére


Tollas7
csendes tag

hát elég tág az biztos Steve-0...........

elsősorban a ház miatt kellene mATX, olyasmi kellene ami támogatja a 800Mhz ddr2 ramot és a procimat ami egy Pentium 4 516 és tuning opciók is legyenek benne.

én pl ezt a lapot néztem eddig:
[link]

olvasgattam róla, sokan dícsértek,tesztben is jól szerepelt a tuningban

vélemények,ötletek jöhetnek ezerrel :D :DDD

(#8427) 14adam válasza Tollas7 (#8426) üzenetére


14adam
addikt

és menyit költenél rá :F mert azt nemirtad :)

(#8428) Tollas7 válasza 14adam (#8427) üzenetére


Tollas7
csendes tag

hát max 20ezerHUF.....

(#8429) 14adam válasza Tollas7 (#8428) üzenetére


14adam
addikt

[link]ASUS mATX Mainboard M2N-VM-HDMI én őt ajánlanám. igaz kicsit kevesebb de az nembaj :)

[ Szerkesztve ]

(#8430) Tollas7 válasza 14adam (#8429) üzenetére


Tollas7
csendes tag

köszy!!!!! de nem igazán támogatná a P4-es procimat :D :D :DD

(#8431) 14adam válasza Tollas7 (#8430) üzenetére


14adam
addikt

juj tényleg :W bocsesz .akkor körül nézek még :)

(#8432) zmikaczo


zmikaczo
csendes tag

hali! segítség kéne!
valaki, aki nagyon komolyan ért a p3-hoz.
lenne itt olyan :)

*.* A felnötté válás biztos jele, amikor felfedezzük, hogy a hangerő - szabályozót balra is lehet tekerni. *.*

(#8433) zmikaczo


zmikaczo
csendes tag

senki?

*.* A felnötté válás biztos jele, amikor felfedezzük, hogy a hangerő - szabályozót balra is lehet tekerni. *.*

(#8434) Tollas7 válasza zmikaczo (#8433) üzenetére


Tollas7
csendes tag

hát én nem.............

(#8435) Steve-0 válasza Tollas7 (#8430) üzenetére


Steve-0
őstag

20e ból már tudsz venni processzort meg alaplapot is :))

(#8436) Tollas7 válasza Steve-0 (#8435) üzenetére


Tollas7
csendes tag

procival tökéletesen meg vagyok elégedve, inkább vmi faja alaplap kellene alá mert ami most van az hulladék. szerintem az lesz amit belinkeltem elözőleg és az kb 13ezer.

de azé még várom az ötleteket,nem akarom elsietni a dolgot........

(#8437) 14adam válasza Tollas7 (#8430) üzenetére


14adam
addikt

ez jólesz ? :) néhányan dicsérték .én nemtudom milyen de én megbizok azokba akik mondták :)

[ Szerkesztve ]

(#8438) szab.tam válasza Tollas7 (#8426) üzenetére


szab.tam
nagyúr

én is ilyen gigára építettem a htpc-met. klasz lap, de van pár gyengéje:
ddr2 csak single chanel. dual nincs.
a ramnak + feszt nem lehet adni.
az alap biosban nem lehet állítani a ram időzítéseket. új biossal már állítólag lehet, de odáig nem jutottam. 1.85 v-ot ad a ramnak, oszt kész. és hozzá ilyen 5-6-6-21-es időzítést. csxo ddr2 800, amit elvileg szénné lehetne húzni, de így nem tudom....
dual celeron e1200 1600@2600mhz gond nélkül alapfeszen.
hát, ennyi. és támogat minden intelt, kivéve a qx9770-est, de asszem az úgysem fenyeget....
ja, és ez csak 13k, ésha van 20k-d, akkor tudsz venni 7-8k-ért egy ilyen dual celeront, ami szerintem jobb, mint a régi pentiumod, legalábbis fogyasztás, hőtermelés szempontjából biztos. nekem kajakra hideg levegőt fúj ki a kis gép a lábamra.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#8439) Tollas7 válasza szab.tam (#8438) üzenetére


Tollas7
csendes tag

nekem is naon tetszik,lehet ő lesz a szívem választottja.......
az öreg p4 marad szerintem már naon a szívemhez nőtt......

(#8440) mcintosh


mcintosh
tag

Sterintetek egy q6600-as procit egy Asus p5k premiummal, vagy egy Gigabyte ep35 ds4-gyel lehet jobban tuningolni :F

(#8441) Tollas7 válasza 14adam (#8437) üzenetére


Tollas7
csendes tag

hát 14adam már csak egy hajszálon múlt az egész, de sajna ez csak az 520-soktól támogatja a p4-et, az enyém meg 516........de azért köszönöm hogy vetted a fáradtságot

(#8442) #30814464


#30814464
törölt tag

SZiasztok, lenne egy kis problémám kérlek segítsetek ha tudtok.
Szóval van egy asus p3b-f ami tökéletesen megy egy slot1 533/133/1.65ös p3-as procival, DE
socket 370es 866/133/1.7-el el sem indúl, közel 20x próbáltam.
Az utolsó bios van a lapban, 850ig támogatja tudtommal a procikat, de attól még el kéne indulnia ezzel is.

Köszi Üdv,

(#8443) Khan13 válasza MrTeddy (#8417) üzenetére


Khan13
senior tag

A8N SLI és 4400+? jók azok együtt : ) (bár attól függ mire szeretnéd majd használni)

(#8444) Khan13


Khan13
senior tag

Azt nem tudja véletlen valaki hogy mikor jelennek meg az nvidia 9300-as chipsetes alaplapjai, amelyek a 8200/8300 inteles változata? Computexen mutatták be, egy másik lap szerint nyáron mondanak részleteket róla... Egy ilyen lapot szeretnék majd venni :)

(#8445) poffsoft válasza #30814464 (#8442) üzenetére


poffsoft
addikt

biztos jó a s370-es proci? jó az adaptered? tudja az 1.7v-ot az adapter?

[ Szerkesztve ]

(#8446) Polllen


Polllen
nagyúr

Sziasztok!

Van egy Gigabyte GA-M61SME-S2L lap és egy áramszünet után semmi sem érzékeli az integrált hálókártyát...BIOS-ban auto-ra van állítva, kis zöld led világít, de se a modem, se a windows nem látja...mintha kikapcsoltam volna. Próbáltam bios resetet is, de semmi...:(

Valahogy fel lehet támasztani, vagy más szerint is végleg lehalt? :O
(garis még, de alaplapot elég macera...)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#8447) poffsoft válasza Polllen (#8446) üzenetére


poffsoft
addikt

asszem meghalt... :o Gariztassad le! :o

[ Szerkesztve ]

(#8448) szab.tam válasza Polllen (#8446) üzenetére


szab.tam
nagyúr

lehet, hgoy nem a villamos hálózaton kapta a lökést, hanem a net kábelen....

nekem 1x volt egy hasonló élményem, de más volt a gond. (igaz, ott a win látta a hálózatot, 100mbit-en)
a upc felé elszállt a modem regisztrációm. így semmi nem nyílt meg a netről. irány a upc support oldal (egyedül arra tudtam fellépni), és újból aktiválnom kellett a modemet. és minden ment tovább....

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#8449) nixx-21


nixx-21
senior tag

egyik havernál nagy a gáz BIOS update-t csinált de kiirta neki frissítés közbe h Fatal error és most nem indul a gépe mi a teendő ienkor (nem hinném h már garis a lap..........)???? :F

Ati VGA tulajok baráti klubja topik.  Dєsιɢnєd ву Λρρʟє ιn Cαʟιғoяnια.(*) powered by: Nvidia

(#8450) raskolnikoff válasza nixx-21 (#8449) üzenetére


raskolnikoff
őstag

hát ha semmi reakció CMOS clear után és nincs duál bios, akkor gari. ja bocs! akkor az se...?

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.