Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8251) sgergi válasza krupitomi (#8250) üzenetére


sgergi
veterán

Előfordulhat, hogy tönkrement valami. :U , de, ha nincs rajta égésnyom, és tegnap nem füstölt, akkor valszeg nem lesz gond.

(#8252) krupitomi válasza sgergi (#8251) üzenetére


krupitomi
tag

Füstölni biztos nem füstölt hogy megégett e azt nemtudom majd ha hazamegyek kiderül de remélem nem lett semmi baja :) Ez volt az első átköltöztetésem lehet jobban jártam volna ha megcsináltatom szervízbe főleg ha kiéget belőle valami :D

(#8253) nesa válasza sgergi (#8244) üzenetére


nesa
veterán

Ez meg 2005 os tema azota valtozott a dolog, 2008 at irunk.

(#8254) virkir válasza krupitomi (#8252) üzenetére


virkir
veterán

Bizony jobban jártál volna ha nem fogsz bele olyasmibe amihez nem értesz.
Reménykedjünk, hogy nem füstölt el a lapon semmi.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#8255) djg


djg
aktív tag

Sziasztok,

Tudom, hogy előző hsz-emre nem sok ötlet érkezett, de most a helyzet is alakult, ezért átfogalmazom:

Úgy áll a dolog, hogy az alaplapi realtek nem szól egy asus p5k pro-n. 2 sima kis pc-s hangszóró kíséretében van. Betéve egy pci-os hangkártyát minden rendben.
Nem szeretném annyival lezárni a dolgot, hogy az alaplapi rossz és ezen csak a szervíz segíthet addig, amíg esetleg van valakinek ötlete arra, hogyan lehetne ezt szoftveresen vagy hardveresen orvosolni. Lehet, hogy csak valami rosszul, vagy nem lett beállítva? :F

Előre is köszi, ha tudtok valami tanáccsal szolgálni!

(#8256) krupitomi


krupitomi
tag

Betettem a távtartókat (6db) mindbe belecsavartam a csavarokat aztán bekötöttem csak a power SW kábelt a felső soron a 3. és 4. tűre de most sem megy :( próbáltam csavarhúzóval rövidrezárni ahogy tegano javasolták és úgysem ment :( De mikor megnyomtam a bekapcs gombot mintha indulni akart volna de mégsem indult mármint úgy értem hogy mintha a ventilátor elkezdett volna beindulni de aztán mégsem mondjuk lehet nem is volt semmi csak már annyira beleéltem magam abba hogy bekapcsol hogy odaképzeltem egy kis hangot :D

(#8257) krupitomi


krupitomi
tag

Ja és azt az előbb kifelejtettem hogy sehol nem láttam rajta égésnyomokat

(#8258) tomassino


tomassino
csendes tag

Sziasztok!

Kérdésem arra irányulna, hogy a tápon kívül, mely egyéb hibás komponensek lehetnek képesek egy alaplap tönkretételére?

Konkrétan: egymás után 2 Ga P31 DS3l lapom "szállt el", melyek persze lehet, hogy gyárilag hibásak voltak, de mielőtt kísérleteznék egy harmadik lappal, jó lenne kiszűrni minden kockázati tényezőt.

Az alaplapon kívül természetesen minden hardverelem működik, látszólag hibátlanul, szerintetek fennállhat-e olyan időszakos meghibásodás akár a táp, akár a RAM, vagy VGA kártya tekintetében, amely hazavághatja a lapot?

A konfigom:

GA P31 DS3L
E2160
2x1Gb Kingston hyperx pc6400 cl4
Asus eax 1300
FSP 350PNF

Előre is köszi a választ!

(#8259) nesa válasza krupitomi (#8256) üzenetére


nesa
veterán

Piszok nagy marhasagot csinaltal de mostmar mind1,legkozelebb bizd olyanra aki ert hozza ,a tavtartokbol megha 1db nem a helyen van akkor is elkuldi a cuccot a masvilagra...

Javaslom ha garis a cucc vidd vissza es nemondj semmit csak hogy nem jo nemtudod mi lelte(mivel hulyesegre nincs gari) aztan ha kapsz masikat 2-3-4 het mulva akkor vidd be a hazat es kerdmeg oket rakjak bele.

(#8260) c.zsolti válasza krupitomi (#8256) üzenetére


c.zsolti
őstag

Rá van még dugva valami az alaplapra, a tápon kívül?
Nekem is volt hasonló esetem nem is olyan régen.
A lényeg az, hogy egy hátlapi USB kivezetés miatt nem indult a gép. (meg se nyikkant)
Próbáld ki úgy hogy kirakod az asztalra a lapot (persze zárlatmentesen :DDD ) belerakod a procit, vga-t, ramot, rádugod a tápot, aztán jöhet a csavarhúzós power switch.
Ha így sem megy, akkor....

...

(#8261) syckaloz


syckaloz
aktív tag

Sziasztok!

Egy problémám lenne, Tegnap szereltem be egy gépbe egy új procihűtőt. kb 12.00 -ra végeztem. Elkezdtem tesztelgetni, Rendereltem vele 2 órát , max 62 fokos volt a proci. Este bakapcsoltam és kb óra 3 óra render után (szintén 60 fok körüli volt a cpu) egyszerűen kikapcsolt a gép. Azóta nem tudom életre kelteni. Az a tünet hogy bekapcsológomb megnyomása után a ventik kb 1cm-t "fordulnak" (inkább úgyfogalmazok hogy megmoccannak) és nem történik semmi. Másik táppal is próbáltam, ugyan ez volt a hatás. Valakinek valami ötlete, javaslata?

[ Szerkesztve ]

(#8262) JasonD


JasonD
aktív tag

Hi!

Lenne egy gyors kérdésem! Az alaplap power led kivezetése hány voltos? 3,3V vagy 5V?

(#8263) bubuka71


bubuka71
aktív tag

ha nem sikerül . bios frissítése akkor mit csinál a gép ?

(#8264) Thrawn válasza bubuka71 (#8263) üzenetére


Thrawn
félisten

Nem megy.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#8265) Kicsirics77 válasza djg (#8255) üzenetére


Kicsirics77
veterán


ha ezt a jumper sort megtalálod a lapon és nincs előlapi hangkivezetésed a házon akkor illik a megfelelő jumpereket zárni
ezt a lapod manualjában megtalálod melyik is az és mi a kiosztása a jumpersornak

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#8266) bubuka71 válasza Thrawn (#8264) üzenetére


bubuka71
aktív tag

bios frissítés óta állandóan újra indul ?

(#8267) greatchaos válasza bubuka71 (#8263) üzenetére


greatchaos
addikt

egy új lap esetén lehetőség lehet az alaplapi cd-ről recovery-zni, de pontos típus kellene. ha egy régebbi lap, akkor egy rosszul sikerül biosz után marad a sötétség

biztosan jó a biosz hozzá? - flasheld újra a régivel

[ Szerkesztve ]

(#8268) Thrawn válasza bubuka71 (#8266) üzenetére


Thrawn
félisten

Mikor?
POST előtt, közben, után? Oprendszer betöltődése közben, után?

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#8269) bubuka71 válasza Thrawn (#8268) üzenetére


bubuka71
aktív tag

a sempron proci esetén oprendszer betöltésekor 2magos proci esetén odáig el se jut. 5 másodpercenként újraindul .

[ Szerkesztve ]

(#8270) virkir válasza bubuka71 (#8263) üzenetére


virkir
veterán

Legrosszabb esetben semmit.
Ha szerencséd van és az FDD-t még megtekeri akkor vakon lehet még visszaírni egy jó bios-t.
Egy ötlet
Mint látom a régi procival még elindul a lap akkor gyorsba keress rá a gyártónál, hogy biztosan jó biost töltöttél-e le és ha nem, akkor rakj fel egy megfelelőt a lapodhoz.

[ Szerkesztve ]

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#8271) Thrawn válasza bubuka71 (#8269) üzenetére


Thrawn
félisten

Csökkentett módban sem? Lehet egy friss Win megoldja a gondod.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#8272) bubuka71 válasza Thrawn (#8271) üzenetére


bubuka71
aktív tag

a sempron procival megy csökkentett módban de a 2magos athlonnal nem

(#8273) syckaloz válasza syckaloz (#8261) üzenetére


syckaloz
aktív tag

??? :U

(#8274) virkir válasza Thrawn (#8271) üzenetére


virkir
veterán

Bios frissítéstől még a Win95 se dobott egy hátast, nemhogy egy Xp.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#8275) klambi


klambi
addikt

szevasztok!
kaptam 1 gépet instalálásra, de olyat csinál hogy mikor belőttem a CD-ről való bootolást, ugye cdről elindul nyomjál gombot,kékablak, mikor ennek vége kinyomja hogy nem talál vinyót nyomjá F3-at azt csináj valamit, de vinyó van benne bios is felismeri 1 80gb-sata..ilyenkor mivan?! ez alaplapi hiba lenne de be bootolt vinyórol....csak most csinálja ezt... :(((

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#8276) c.zsolti válasza klambi (#8275) üzenetére


c.zsolti
őstag

flopy sata driverrel?

...

(#8277) virkir válasza bubuka71 (#8272) üzenetére


virkir
veterán

Akkor szerintem induljunk el a kályhától mivel az adatlapodon eléggé kusza a gépleírás.
Alaplap, memória, procc, videókártya és legfőképpen a tápod pontos típusa.
A tünetek leginkább tápgyengeségre vagy memóriahibára utalnak.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#8278) virkir válasza klambi (#8275) üzenetére


virkir
veterán

Esetleg a biosban beállítani, hogy IDE-ként kezelje a vinyót.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#8279) klambi válasza c.zsolti (#8276) üzenetére


klambi
addikt

flopy van benne...bekavarha, raid-ben viszon akkor kéne állítanom valamit?

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#8280) klambi válasza virkir (#8278) üzenetére


klambi
addikt

megnézem de nem toom hol lövöm azt be...
sata raid azis?

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#8281) bubuka71 válasza virkir (#8277) üzenetére


bubuka71
aktív tag

ez a gép abit nf m2sv lap 2x1giga ddr2 800 kingmax ram 2800+ sempron proci 80gb hdd . táp 350w codegen .
vga hd 2600 xt 256 mb. a procit akartam x2 athlonra cserélni

(#8282) virkir válasza klambi (#8280) üzenetére


virkir
veterán

Azon a környéken kell lennie ált. van egy menüpont ahol ki lehet választani hogy, raid, ide, stb módként kezelje a HDD-ket.
Ott kéne IDE-re állítani.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#8283) bubuka71


bubuka71
aktív tag

az xp-t újra telepítettem a sempron procival . az morst jó . x2 procival újraindul .

(#8284) Thrawn válasza bubuka71 (#8283) üzenetére


Thrawn
félisten

Ha már frissítettél BIOS-t és rendesen felismeri az X2-t, akkor nem a Sempronnal kellett volna XP-t telepíteni.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#8285) bubuka71 válasza Thrawn (#8284) üzenetére


bubuka71
aktív tag

felismeri az x2-t de telepítés közben újraindult a gép

(#8286) virkir válasza bubuka71 (#8281) üzenetére


virkir
veterán

http://www.abit.com.tw/test-report/an-m2_series.htm?1 a listában benne van a poci amit bele akartál tenni?
Ha minden igaz akkor ez a te lapod és itt a legfrissebb bios, ezt próbáltad feltenni?
Végül de nem utolsó sorban az a táp... hát azt nagyon gyorsan lecserélném akár lehet minden bajod okozója. Esélyed van rá, hogy a névleges teljesítményének akár a 60%-át is leadja és legalább megbízhatatlan.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#8287) virkir válasza bubuka71 (#8285) üzenetére


virkir
veterán

Ha nem bírja az x2-est akkor egyértelműen gyenge a codegány hozzá.

[ Szerkesztve ]

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#8288) bubuka71 válasza virkir (#8287) üzenetére


bubuka71
aktív tag

milyen tápot vegyek ?

(#8289) Uzmany


Uzmany
őstag

Sziasztok, létezik olyan alaplap, amely pl. netezéskor az integrált vga-t használja, de már játékok futtatása esetén automatikusan a pci-e vga-ra vált? (pl 8800GT)
Illetve meg lehet ezt valóstani?
Thx.

[ Szerkesztve ]

® visions created with passion

(#8290) syckaloz válasza Uzmany (#8289) üzenetére


syckaloz
aktív tag

Szia!

A válasz: igen! Szerintem a hybrid rendszerre gondolsz. 2Dben integrált vga dolgozik, 3Ds alkalmazásoknál (ha van) akkor bekapcsol a pci-e es vga. Viszont azthiszem egyenlőre csak kisebb teljesítményű kártyákkal működik (kb ilyen GF 8400-as kategória) ha jóltudom.

(#8291) Uzmany válasza syckaloz (#8290) üzenetére


Uzmany
őstag

Szia, köszönöm szépen a segitséget :R
Esetleg ha tudnál egy linket adni ezzel kapcsolatban.

® visions created with passion

(#8292) syckaloz válasza Uzmany (#8291) üzenetére


syckaloz
aktív tag

(#8293) Klemens


Klemens
őstag

Sziasztok!
Kellene nekem egy alaplap aminek eléggé sok kritériumnak kellene megfelelnie!
Ezeknek:
LGA 775
DDR2
PCI-e
mATX
ASUS legyen a gyártó

Egyáltalán van ilyen alaplap? :F
Ha igen, akkor egy pontos típust is kérnék!

Előre is köszi! :R

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#8294) syckaloz válasza Klemens (#8293) üzenetére


syckaloz
aktív tag

(#8295) Klemens válasza syckaloz (#8294) üzenetére


Klemens
őstag

Köszönöm! :R :R

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#8296) MIFtIli


MIFtIli
aktív tag

Érdeklődnék, hogy egy Asrock 775i65g alaplapban működne-e egy Gigabyte Geforce 7600GS 256MB videokártya.

(#8297) FehérHolló válasza MIFtIli (#8296) üzenetére


FehérHolló
veterán

Amennyiben AGP-s a kártya, igen.
Gigabytenál van AGP-s és PCI-e csatolós 7600GS is 256MB RAM-mal.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#8298) MIFtIli válasza FehérHolló (#8297) üzenetére


MIFtIli
aktív tag

agp persze, csak pl egy 6600gt 128mb (inno) nem ment.
akkor kipróbálom, hátha

(#8299) FehérHolló válasza MIFtIli (#8298) üzenetére


FehérHolló
veterán

Ha bepakolod, le kell tiltani az alaplapi integrált grafikus vezérlőt a BIOS-ban. Különben tényleg nem működik. De ez benne van a kézikönyvében is.

3.3V-os AGP kártyákat valóban nem szereti, de azokat elvileg nem is tudod beletuszkolni.

Szerk.: AGP-s vezérlőt kell magasabb prioritásúra állítani. (default PCI->AGP, ezt kell AGP->PCI-ra átállítani elvileg.)

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#8300) MIFtIli válasza FehérHolló (#8299) üzenetére


MIFtIli
aktív tag

köszi, hamarosan kipróbálom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.