Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8751) #65675776 válasza lackooooo (#8749) üzenetére


#65675776
törölt tag

A lap és a chipset hőmérséklete nem azonos.

(#8752) batmab válasza lackooooo (#8749) üzenetére


batmab
senior tag

és mindenképp szerelj oda egy hütöt,ha szükségét érzed... :R

2009.08.24 leányom, Kiara. Már 118cm, és >21kg.. :D Fontos! utánvéttel még anyámtól sem vásárolok...

(#8753) tekilla12


tekilla12
csendes tag

sziasztok! azt szeretném megkérdezni,hogy miért állítódik el a számítógép órája és a dátum hetente egyszer kétszer mecsinálja?Ja és van olyan is hogy kiüti az alaplap magét elfelejti a beállításokat ez úgy havonta 1X van!köszi a segítséget előre is!

[ Szerkesztve ]

(#8754) n0tb4d


n0tb4d
tag

Hi!

Tanácsot szeretnék kérni,hogy az ASUS alaplapok közül melyiket vegyem,olyan 20-30 ezer FT árfekvésben és a chipsetje,pedig p35-ös legyen?
A válaszokat előre is köszönöm.

Üdv.

(#8755) nygma válasza tekilla12 (#8753) üzenetére


nygma
addikt

Egy új BIOS elemet rakj bele az alaplapba... ;)

(#8756) nygma válasza n0tb4d (#8754) üzenetére


nygma
addikt

(#8757) n0tb4d válasza nygma (#8756) üzenetére


n0tb4d
tag

A chipsetje ennek p45 és nekem a procim core 2 duo 4600-as,aminek p35-ös chipset kell.Vagy a p45-ös is jo?

(#8758) nygma válasza n0tb4d (#8757) üzenetére


nygma
addikt

P35 és P45 chipset alá is ugyanolyan jó a procid...

Ezzel talán még többet is bír tuningban... ;)

(#8759) n0tb4d válasza nygma (#8758) üzenetére


n0tb4d
tag

Rendben,köszönöm csak kicsit megzavarodtam:DAmit ajánlottál alaplap egész jó.

(#8760) nygma válasza n0tb4d (#8759) üzenetére


nygma
addikt

Ennyiért nincs jobb az 100%... ;)

(#8761) n0tb4d válasza nygma (#8760) üzenetére


n0tb4d
tag

Még egy olyan kérdésem lenne,hogy a foglalat ugye az socket 775,viszont ami nem stimmel az a chipkészlet.Lehet olyat,hogy a jelenlegi ASUS p5gd2-x alaplapomnak a biosát/chipkészletét ha frissitem,akkor a procit befogadja?

(#8762) nygma válasza n0tb4d (#8761) üzenetére


nygma
addikt

Ha BIOST frissítesz azon a lapon,akkor sem fogja támogatni azt a procit... :(

(#8763) n0tb4d válasza nygma (#8762) üzenetére


n0tb4d
tag

Rendben,köszönöm.

(#8764) nygma válasza n0tb4d (#8763) üzenetére


nygma
addikt

Szívesen... :)

(#8765) pele79


pele79
csendes tag

Vettem egy ASUS M3N HT/Deluxe lapot.
Probléma hogy a rendszer random elszáll.
Hibanaplóba ez van:
"A szolgáltatás (Párhuzamos port illesztőprogramja) a következő hiba következtében leállt:
A szolgáltatást nem lehet elindítani, mert tiltott, vagy nem tartozik hozzá engedélyezett eszköz."

A lényeg
Lemezes meghajtó SAMSUNG HD753LJ (750 GB, 7200 RPM, SATA-II)
Alaplap neve Asus M3N-HT Deluxe (2 PCI, 1 PCI-E x1, 3 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN, IEEE-1394) nvidia 780a

A BIOS-ban olyan opció van hogy az SATA vinyókat IDE-ben vagy AHCI vagy RAID-ban használja. IDE-de müxik a vinyóm, viszont azt irja hogy a Sata funkciók csak AHCI/RAID-ben müxenek (de ehez valszi újra kellene telepíteni a wint).
Lehetséges hogy még sz*r az chipset driver, vagy nem egy tökéletes megoldás az nvidia chip.
Egyébként a vinyót visszakapcsoltam UDMA 133 is, és ugy is fagyott random.

Ötlet? Addig leszedek az nvidia oldalról is 1 drivert, hátha.

pele

(#8766) pele79


pele79
csendes tag

Hogy érthetőbb legyen:
[link]

pele

(#8767) nygma válasza pele79 (#8765) üzenetére


nygma
addikt

Legfrisebb Drivert mindenből... ;)

Raid-re állítsd a winyót... :U

(#8768) Anakin007 válasza pele79 (#8765) üzenetére


Anakin007
aktív tag

És ha kikapcsolod bios-ban a paralell portot? :) Ugyanilyen hiba miatt volt ugyanilyen lehalásos hibám, de mint kiderült, ram hiba okozta. Egy reinstall-t azért próbálj ki rajta.

Ha Isten létezne, hinnék benne.

(#8769) pele79


pele79
csendes tag

Jó megpróbálom a raid-et!

itt egy kép arról hogy tényleg sima PATA vinyót csinál belőle.

[link]

Este lehet megütök rajta egy AHCI+reinstall párost. :F

[ Szerkesztve ]

pele

(#8770) pele79


pele79
csendes tag

No kipróbáltam, ha átváltom AHCI vagy RAID-re akkor kékhalál gondolom driver miatt.

pele

(#8771) Anakin007


Anakin007
aktív tag

X-akta: van egy Asus A8V-VM SE alaplap (2PCI, 1PCI-e, 2db SATA2, 2db IDE). IDE-s vinyón PM-en van a rendszer (XP), van mellette egy SIS06xx PCI-os RAID vezérlő, amire 2db IDE-s vinyó van stripeelve. A gond a köv: betettem egy SATA-s vinyót, a cucc b*szik bebootolni, még látszik a RAID kártya BIOS-a, de amikor kéne indulnia az XP-nek, csak fekete képernyő. RAID-karit kiveszem, akkor megy és látszik. Gáz, mert pont a raid-et szeretném a SATA-s vinyóval kiváltani és lekéne másolni az adatokat. ;)
BIOS-ban a SATA-hoz Disabled, IDE, RAID opciók kapcsolhatók. Első esetben nincs sata, másodikban látja a bios, de nem indul a gép (pl. kipróbáltam bootable cd-vel, de csak annyit csinál, hogy felpörgeti a cd-t és úgy hal meg fekete képernyővel), RAID-nél nem látja a BIOS a SATA-s vinyót, de XP elindul és XP alól már látszik :U
Ilyenkor viszont 2-3Mbit/s-nél gyorsabban az istennek sem akarja írni azt a nyomorult sata-s vinyót :( Erre 5let?

Ha Isten létezne, hinnék benne.

(#8772) tekilla12 válasza Anakin007 (#8771) üzenetére


tekilla12
csendes tag

sziasztok!
én is beraktam a gépbe egy sataII-es vinyót és az xp kiírja hogy ujj héttér meghajtó feladja azt,hogy ha akarom távolítsam el!tök rendes!

(#8773) pele79 válasza pele79 (#8765) üzenetére


pele79
csendes tag

Lehet az a gond hogy nincs az alaplapon fizikailag Párhuzamos port és az kellene a vinfosnak?

Ha igy van nem lehet letiltani?
Eszközkezelőben is csak 1 COM1 port van (soros)

Esetleg valami progi nem tudna emulálni neki egyet hogy ne fagyjon ki e miatt?

pele

(#8774) Klemens


Klemens
őstag

Sziasztok!
Van egy kissebb gépem is, melyben egy ABIT BE7-G típusú lap van.
Találtam faternál egy ABIT IS7-E típusút.
Ez persze jobb, mint a mostani BE7-G-m.
De az nincs tesztelve. Így nem tudom, hogy működik-e.
Gondolkozok, hogyha átpakolok bele és bekapcsolom, akkor esetleg alaplaphiba miatt elfüstölhet benne vmi (CPU/RAM/VGA). Ilyen előfordulhat? :F
Egyáltalán megérné átpakolni abba?

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#8775) nagytomi


nagytomi
csendes tag

Helo!

Tanácsra lenne szükségem. Fejleszteném a gépem, az alaplapom típusa Abit IS7-E2, a procim Intel Celeron D 330 (2.6 GHz), van mellé 1 giga ram. Arra lennék kíváncsi, hogy milyen videokártyát lehet még beletenni, amit még elbír. Köszönöm!

(#8776) nygma válasza nagytomi (#8775) üzenetére


nygma
addikt

ATi 2600XT vagy Geforce 7600 GT...mindkettőből 256mb-osat... ;)

Procidat 3 GHZ-re fel kellene húzni...

Milyen procihűtőd van?

[ Szerkesztve ]

(#8777) alex89 válasza nygma (#8776) üzenetére


alex89
senior tag

annyira nem melegszik vészesen az a proci, nekem is van egy olyanom... gyári hűtővel alapfeszen egy sz@r asrock lapban 3.5Ghz gond nélkül 24/7-ben :K

''A bolygó működése során kritikus hiba lépett fel. Az ember.exe file súlyosan sérült. A rendszer leáll. Próbáljon meg egy újabb evolúciót.''

(#8778) nygma válasza alex89 (#8777) üzenetére


nygma
addikt

Akkor semmi gond,egy ATi 2600 XT lehet nyugodtan... :K

(#8779) rzerge


rzerge
aktív tag

sziasztok
volna egy olyan problémám, hogy amikor el akarnám indítani a gépet, akkor a proci környékéről egy sercegő/zizzenő hangot hallok, és a gép elindulna, de rögtön le is áll, és ismét elindulna majd megint leáll és így tovább
amikor lehúzom róla a 8pin-es 12V-os csatit, akkor nincs sercegés, a gép felpörög, de ugye nem tud továbblépni a 12V hiányában.
Na most ez alaplapi csati vagy táp csati probléma lehet?

"Olyan szarul nézel ki! Iszol te rendesen?"

(#8780) alex89 válasza nygma (#8778) üzenetére


alex89
senior tag

szerintem is jobban jár egy 2600xt-vel... ;) ,nekem amúgy abba a gépembe pont egy 76gt van

''A bolygó működése során kritikus hiba lépett fel. Az ember.exe file súlyosan sérült. A rendszer leáll. Próbáljon meg egy újabb evolúciót.''

(#8781) Klemens


Klemens
őstag

Vki a 8774. hsz-re? :F

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#8782) nagytomi válasza nygma (#8776) üzenetére


nagytomi
csendes tag

Köszi! a hűtőm gyári, de hogyha húzni kell, akkor mindenképp teszek rá egy másikat. az

ATi 2600XT jól is hangzik! :R Köszi még egyszer!

(#8783) sp3333boy


sp3333boy
csendes tag

Helló Mindenki....!
Az lenne az én kérdésem h elég lesz-e a Codegen 350W-os "táp" egy:
-Asrock ALIVENF6P-VSTA alaplap
-AMD Athlon 64 X2 4600 AM2 BOX
-DDR-II 1024 MB 1066 MHz Kingmax
-Ati Radeon PCX HD3450 256 MB Sapphire
-Samsung 160 GB HDD
-dvd-meghajto
Álló konfiguráció meghajtásához??
Előre is köszönöm....

(#8784) F.B.I. válasza sp3333boy (#8783) üzenetére


F.B.I.
veterán

Teljesen elég de amint tudod cseréld le egy komolyabb márkájúra ezt a tápot. ;)

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#8785) nygma válasza sp3333boy (#8783) üzenetére


nygma
addikt

Én nem kockáztatnék ezzel a táppal...

6k-ét van 400W-os FSP... ;)

(#8786) Klemens válasza sp3333boy (#8783) üzenetére


Klemens
őstag

Csatlakozom az előző kollégákhoz. :K

[ Szerkesztve ]

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#8787) sp3333boy válasza F.B.I. (#8784) üzenetére


sp3333boy
csendes tag

Öcsémnek bedöglött a régi gépe... oylan őskori cuccot meg használtba se lehet már venni :)
Neki csak CS1.6(idióta régi lövöldözős játékra kell)-ra kell..de gondoltam egy X2-az alap ha mást is szeretne később.
Ezért gondoltam meglepem ezzel a kis masinával..csak hát diákmelóval nemsokat keresek...
De mihelyt lesz egy kis plusz pénzem tápcsere lesz ;)
Köszönöm a segitségeteket....

-Q6600 @3.2 Ghz ; GA P35C-DS3R ; 2GB Kingmax ;ATI X1950 Pro.....

(#8788) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

lenne egy "égetö" kérdésem;Gigabyte P35-DS3 alaplapom egy kemény játék után 48fokos,
nem sok ez egy kicsit? alapon meg 45fokos de ha hüvösebb van a szobámban akkor is 43-45fokon üzemel
oldalt 8cm hátúl 12cm venti dolgozik a Cooler Master Elite 331es házban
igaz most 28fok van a szobában:)

(#8789) Klemens


Klemens
őstag

A 8774. hsz-re senki? :(

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#8790) nygma válasza ProEvoFan (#8788) üzenetére


nygma
addikt

Pár fokkal lehetne hűvösebb,de baj nem lesz belőle... ;)

(#8791) F.B.I. válasza ProEvoFan (#8788) üzenetére


F.B.I.
veterán

Nekem a DS3-R sem volt hidegebb, a 28 fok a szobában meg eléggé komolyan nyomja a meleget, mivel ezt a meleg levegőt forgatja át a gép, a még melegebb alkatrészeken.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#8792) KTHOM


KTHOM
csendes tag

Sziasztok!

Egy gépet szeretnék összeállitani barátnőmnek. Egy abit vagy asus lapot, valami közepes intel procit (egyátalán melyik a csúcsproci és melyik a legalja, csak hogy válogatni is tudjak) ,DDR3-as 2gb vagy 1gb ramot valami közepes PCE videókártyát.
(Árakat is irhattok mellé)
Aki tud kérem segitsen milyen konfigot lehetne összeállitani. Egyátalán mi a csúcs?
Én már rég óta nem követem nyomon hardveres eseményeket igy nem tudom mi lenne a jó.
Várom az configötleteket akár PM-be is.

(#8793) Thrawn válasza KTHOM (#8792) üzenetére


Thrawn
félisten

Milyen gépet vegyek?

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#8794) gumo


gumo
csendes tag

Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem.
Van egy ASUS P5B delux alaplapom, és bővítettem CPU-val, és rammal. Az új procihoz (Intel Core2Duo E7200)kellett a biosfrissítés amit gyorsban meg is tettem a legfrisseb változatra. Ezzel nem is volt gond. Viszont az eredeti 2GB memóriát is megfejeltem még kettővel, de ezt összesen csak 2,5GB-nek látja a deszka. Ugyanazt a márkát, és sebességet választottam (Kingmax 800MHz 1GB). Önállóan mindkét páros jól teljesít, tehát nem a RAM a hibás. BIOS-t nem zaklattam, nincs semmisem túlhajtva. Azt tudom, hugy az Win XP csak 3.5-ig kezelné, de a lap leírásában a Max 8GB szerepel, gondolom addig le is kellene számolnia. Lehet esetleg bármi köze a gondomhoz annak, hogy a proci 1066MHz-en jár a memória meg 800-on?? Nem értem.
Ha valakinek van ötlete, kérem segítsen!
Sajna az angolt nem vágom jól, ezért külhoni segítségre nem számíthatok.

A teljes gép:
ASUS P5B-Deluxe Deszka
Intel Core2Duo E7200 CPU
ASUS PCIx 7950GX2 VGA
és a fent nevezett "4"GB Kingmax ram

Mindenféle segítséget előre is köszönök.

DDO-fanatikus. USA/Sarlona Hungarian Grace Guild ddo-hug.webvilag.com

(#8795) sgergi válasza gumo (#8794) üzenetére


sgergi
veterán

A 32 bites windowsok 4 GB memóriát tudnak megcímezni (most nem lényeges, hogy miért), és ebbe beletartozik a videokártya memóriája is, ami neked 1GB, így 4-1 Gb, plusz a többi ram, ami van a gépben, ezért csak 2,5GB ramot tudsz használni a 4GB ramodból. Szóval elég felesleges volt +2GB-ot venned. Ez a korlátozás nem kerülhető meg, csak, ha 64 bites windowsot fogsz használni, akkor mind a 4 Gb-ot fogod tudni használni.
Szóval teljesen normális jelenség.

[ Szerkesztve ]

(#8796) gumo válasza sgergi (#8795) üzenetére


gumo
csendes tag

Köszi a gyors reakciót, de ettől a BIOS-nak nem kellene látnia, és a bebootolásnál leszámolnia??? Elvileg ott még nem az oprendszer a szűk keresztmetszet.

DDO-fanatikus. USA/Sarlona Hungarian Grace Guild ddo-hug.webvilag.com

(#8797) _ATi_1


_ATi_1
senior tag

Sziasztok!
Miért lehet az, hogy a gép 1-2 percenként sípol 5sec-re.
Sajnos a gépről nem tudunk semmi egyebet csak ennyit :D
Ennyiből lehet valamire következtetni? nekem elképzelésem sincs. Talán könnyebb lenne ha több info lenne a gépről :F

(#8798) nygma válasza _ATi_1 (#8797) üzenetére


nygma
addikt

Elég sok oka lehet... :U

(#8799) ProEvoFan válasza nygma (#8790) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

hát remélem is h nem lesz baj belöle
lehet h lecserélem az oldalsó ventit egy 12cm-re, meg a gyári proci hütöt egy normálira, talán jobb lesz a helyzet
olvastam h lehet kapni akkora cpu ventit ami egy kicsit hüti az alaplapot, körülnézek az árlistákban

(#8800) nygma válasza ProEvoFan (#8799) üzenetére


nygma
addikt

Pcgear.hu-n vannak egész jó cuccok... ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.