Hirdetés

2024. június 27., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7401) CYBERIA


CYBERIA
őstag

Tud valaki arról, hogy Magyarországon hol kaphatók Sapphire alaplapok?

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#7402) #65675776 válasza CYBERIA (#7401) üzenetére


#65675776
törölt tag

(#7403) Klemens


Klemens
őstag

Legyen szíves valaki és válaszoljon a kérdésemre!
Fontos lenne!

:R
Előre is köszönöm! :R

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#7404) sze-ky válasza KMT (#7050) üzenetére


sze-ky
csendes tag

A segítségeteket kérem mivel az alábbi problémám adódott.

Adott egy 945PL Neo series MS-7236 alaplap. Most kapott egy full levegős házat egy 550 wattos tápot a proci 3.4 gh-es pentium 2x1 gb 667mhz-es memória tuner kártya , VGA 8600 GT 256 ,

Az alaplapon vany 4 darab S-ata csatlakozó és 1 darab IDE csatlakozó.

A S-Ata csatlakozókra van kötve 1 db. 200 -as illetve 1 db .250 es vinyó. A 250-es vinyón van a rendszer.

Az alaplap egyetlen IDE csatlakozóján van 1 író és 1 db. 120 -as IDE csatlakozású vinyó.
A korábbi konfigból megmaradt egy raid kártyám ezért felfűztem rá egy 200 as IDE csatlakozású vinyót.

A gondom a következő.

A rendszer nem látta a rack-ban lévő 120-as vinyót. Ha a raid kártyára fűztem a 200-as utám már látta. Ez a 120-as egy roszz állapotú merevlemez, de gondoltam adattárolásra jó lesz. próbáltam az evereste-e lefutattni a rendszeren, de kifagyasztotta a gépet, ezért kiiktattam a rack-ot, ezután minden ok volt.
A rendszer látott három vinyót minden ok. Aztán kb. egy óra üzemelés után lefagyott és el sem akart indulni az xp ablakban a nutolásnál a kék hernyó ugy mászott mon a csiga és be sem butolt.

Ezek után lehúztam az ide vinyót és maradt a két satás minden ok,

Mi lehet a baj?

Az alaplap nem szereti a bonyodalmakat vagy gyenge vagy csak satas vinyot tegyek rá nem kavarjak vagy az is lehet, hogy a vinyó rossz.

Nem értemmi lehet a gond.

Kérem segítségeteket.

üdv sze-ky

(#7405) CYBERIA válasza #65675776 (#7402) üzenetére


CYBERIA
őstag

Kösz!

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#7406) batmab válasza sze-ky (#7404) üzenetére


batmab
senior tag

a két idevinyora eressz rá egy hdsentinelt,vagy hdtunet....ha rosszak,kuka.egyébként meg jumperek,kábelek. :R

2009.08.24 leányom, Kiara. Már 118cm, és >21kg.. :D Fontos! utánvéttel még anyámtól sem vásárolok...

(#7407) ricsy888


ricsy888
senior tag

Üdv.

Egyik havernak van egy Asrock 4CoreDual-SATA2 lapja és szeretné bővíteni a gépét.
Csak az a kédésem lenne, hogy ugye az asrock oldalán van egy oldal ami azt írja, hogy a lap milyen videókarikat támogat. [link]
Kinézett egy Galaxy 8600GT-de attól fél, hogy le fogja tiltani a videókariát a lap.
Szerintem nincs ilyen, hogy egy lap támogatja-e a ezt meg ezt a videókarit, ami PCI-e -es azt kéne hogy vigye. de lehet, hogy én gondolom rosszul.
Csak azért kérdezem, mert nem volt még asrock lapom (nem is tervezem :D ) és nem tudom, hogy hogyan megy ennél a gyártónál.

(#7408) sgergi válasza ricsy888 (#7407) üzenetére


sgergi
veterán

Minden pci-e kártyával mennie kell, ráadásul a listában szerepel a 8600gt, így nem lehet gond.

(#7409) nike_ válasza ricsy888 (#7407) üzenetére


nike_
addikt

Ott van a listában XP-nél is Vistánál is. :)

[ Szerkesztve ]

(#7410) ricsy888 válasza sgergi (#7408) üzenetére


ricsy888
senior tag

Rendben, köszi szépen mindenkinek. :) Csak nem akartam, hogy megveszi a karit aztán meg nem jó valamiért.

[ Szerkesztve ]

(#7411) gergobaby


gergobaby
aktív tag

Üdv.

Szükségem lenne valami olcsó alaplapra, ami kezeli a 775-ös Celeron D-t, de tudja a Core2t is.. Továbbá DDR2, PCI-E foglalattal rendelkezzen, és lehessen állitani az FSB-t BIOS-ból... 10-12k-ig kellene max ( tehát valami olcsó megoldás )... ( nem baj ha csak DDR2 667-et tud, viszont az ien PCI-E 4x meg hasonlók kiütve )...
Ami mellette lesz:
Intel CeleronD 346 3.06ghz (később 2140or2180)
Artic-Cooling Freezer 7 Pro ( procihűtő )
1 GB DDR2 ram (667 vagy 800 attólfügg mittámogat a lap)
8500GT/7300 GT GDDR3 256 MB ( attólfügg mennyi pénzem lesz :) )
LG DVD író SATA
80 GB Maxtor vinyó SATA
60 GB Maxtor IDE
400W Deer táp...

Köszi előre is a segitségeket!

(#7412) #96302336 válasza gergobaby (#7411) üzenetére


#96302336
törölt tag

Abit IP35.

(#7413) gergobaby válasza #96302336 (#7412) üzenetére


gergobaby
aktív tag

thx :R

szerk.: ez majdnem 20k :O annyi semmiképpen sem lenne...

[ Szerkesztve ]

(#7414) #96302336 válasza gergobaby (#7413) üzenetére


#96302336
törölt tag

Akkor valami olcsó asrock.

(#7415) sgergi válasza gergobaby (#7413) üzenetére


sgergi
veterán

Gigabyte 965-ds3-at nézzél, kb 12k, és nagyon jól húzható. (kb. 450 fsb)

(#7416) gergobaby válasza sgergi (#7415) üzenetére


gergobaby
aktív tag

Thx neked is... remélem sikerülni fog egy jó lap+mem+vga triót összeválogatnom olcsón:) :R

(#7417) Klemens


Klemens
őstag

Sziasztok!
Eddig nem sikerült senkinem sem válaszolni nekem
Kérlek titeket, hogy válaszoljatok! :K

Egy ASUS P5PL2/C alaplap belemegy egy Eurocase midi 5440-es házba?
Ez az alaplap tényleg csak 533-as ramot kezel?

A válaszok előre is köszönöm!

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#7418) nygma válasza Klemens (#7417) üzenetére


nygma
addikt

Elméletileg jó a házba..

A lap topikjába érdeklődj,hogy milyen ramokat támogat.

(#7419) Klemens válasza nygma (#7418) üzenetére


Klemens
őstag

Köszi! :R

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#7420) SpeedR


SpeedR
őstag

Urak!
Milyen 775-ös alaplapot ajánlotok ami megfelel az alábbi kritériumoknak:
- integrált vga (crt monitorhoz)
- stabil, megbizható
- legalább közepesen tuningbarát
- max 14e bruttó

g31? nforce?

(#7421) nygma válasza SpeedR (#7420) üzenetére


nygma
addikt

ASUS P5PE-VM :F :U

(#7422) SpeedR válasza nygma (#7421) üzenetére


SpeedR
őstag

Ez a 865-ös chipset mivel jobb mint egy nforce 630i/610i vagy egy G31?

Ezekről esetleg vélemény?:
GIGABYTE GA-73VM-S2
GIGABYTE GA-73PVM-S2H
GIGABYTE GA-G31M-S2L

(#7423) nygma válasza SpeedR (#7422) üzenetére


nygma
addikt

965 chipsetet keress..

[ Szerkesztve ]

(#7424) SpeedR válasza nygma (#7423) üzenetére


SpeedR
őstag

Köszi a tippet. 965-ösből van integrált vga-s?

[ Szerkesztve ]

(#7425) nygma válasza SpeedR (#7424) üzenetére


nygma
addikt

Természetesen biztosan van...

(#7426) #96302336 válasza SpeedR (#7424) üzenetére


#96302336
törölt tag

Van belőle.

(#7427) stargazer


stargazer
senior tag

sziasztok!

úgy néz ki meghalt az alaplapom (abit an8 ultra), és kell helyette másikat vennem. ami adott, az a vga, nx7800gt pcie amit tutira nem fogok lecserélni, a proci-memória párost azonban beáldoznám újabbra. megkérdeztem a srácokat a cpu topicban hogy milyen mai procit ajánlanának ami árban is elfogadható, és passzol ehhez a vga-hoz. mondták hogy e2180 például. namost ehhez kéne nekem valami egyszerű olcsó alaplap, ami azért nem olyan elavult. most láttam hogy van ilyen is hogy p31. jó lenne ha 2 ata lenne rajta, mert nem akarnék vinyót is venni. 2x1gb ddr2 ramot tennék bele duálban. nemtom hogy mennyire számít, de itt olvastam egy p31 és egy p35 alaplap összehasonlítását, és a p31 támogatta a 800/1066 ig a ramot, míg a p35 nem, csak 800-ig. nemtom ez pl. mibe számít? sztetek milyet lenne érdemes ilyen procihoz venni?

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#7428) nygma válasza stargazer (#7427) üzenetére


nygma
addikt

Mennyit szánsz a lapra?

[ Szerkesztve ]

(#7429) SpeedR válasza #96302336 (#7426) üzenetére


SpeedR
őstag

Tudnál ajánlani egyet?

(#7430) nygma válasza SpeedR (#7429) üzenetére


nygma
addikt

[link] tessék ez viszonylag elég jó lapnak számít a kategóriájába.

(#7431) SpeedR válasza nygma (#7430) üzenetére


SpeedR
őstag

Köszönöm, ez tényleg jónak tűnik. Egyébként a g31-es mivel rosszabb?

(#7432) nygma válasza SpeedR (#7431) üzenetére


nygma
addikt

Nem tudom mivel rosszab,de nem egy nagy durranás az iztos.

965 100%,hogy jobb.

(#7433) piadex2


piadex2
senior tag

Sziasztok!

Van egy Abit IC7-es alaplapom. Van még kb. 8-10 darab IDE kábelem (100-as).
Az alaplapban az összes kábelem közül (ebbe bele van értve a most vásárolt is) csak az egyik kábel megy. A többinél a rendszer nem jut a Windows töltéséig, hanem az érzékelt meghajtók kiírása után nem sokkal hibát jelez a rendszer.
A működő kábelen semmilyen jel, kód stb. sincs.
Mindenképpen kellene még egy kábel, mert két optikai meghajtó van a gépben, és így most csak az egyik megy.
Ha tudtok tuti kábelt vagy esetleg technikát, amivel működésre tudom bírni a többi IDE kábelt, akkor légyszíves írjatok.
Előre is kösz a segítséget!

piadex2

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#7434) nygma válasza piadex2 (#7433) üzenetére


nygma
addikt

Üdv!

Menj el és vegyél egyet boltba! Ha nem jó ,úgyis kötelességük visszavenni. :K

Vagy kérj ismerőstől. ;)

(#7435) lajosx


lajosx
őstag

Üdv! A segitségeteket szeretném kérni már egy jó ideje állitgatom össze a gépet,veszem az alkatrészeket,Most itt a vége már csak az alaplap hiányzik,Ebben szeretném a segitségeteket kérni. Hogy milyen lapot ajálnotok kb 25-30k ig?Amihez kellenne:: G0 q6600,2x2gb 800mhz geil mem,8800gts,1db sata dvd író 1db 750gb sata winyó,550w chieftec táp,azért írtam le mindent mert nem tudom számitanak e?:)Eddig én az asus p5kc-ben gondolkodtam a maga 25k árával.De úgy döntöttem inkább megkérdezem a régi motorosokat,ök csak jártasak a témában:))meg szerintem a lap az alapja a jó gépnek(többekközt:) )De sajna a pénzem elment a gép többi alkatrészére igy max 30k van,ebbe tudok gondolkodni,(viszont nem birok ki még 1 hónapot:( hogy jobb legyen)Ja és tuningolni is szeretném valamennyire:)) a válaszokat nagyon szépen köszönöm!!!!

:R:R:R

(#7436) nygma válasza lajosx (#7435) üzenetére


nygma
addikt

Üdv!

[link] vagy [link] :F

[ Szerkesztve ]

(#7437) #96302336 válasza lajosx (#7435) üzenetére


#96302336
törölt tag

Abit IP35Pro. Nekem is olyan összeállításbasn van a gép, amit szeretnél, és nagyon jó. Jól tuningolható, a lap kezesbárány.

(#7438) lajosx


lajosx
őstag

Köszön a válaszokat várom a továbbiakat:)) Végül is jövöhét kedden megyek lapot venni addig remélem sikerül választanom:)

Üdv! Lajos! :R

(#7439) stargazer válasza nygma (#7428) üzenetére


stargazer
senior tag

háááát, nem tudom mivel azt se tudom milyenek vannak és mennyiért, de azért lehetőleg minél olcsóbban de azért az elfogadható kategóriában.

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#7440) raskolnikoff


raskolnikoff
őstag

Ez vagy ez vagy ez? Miért érzem hogy még az elsővel is jobban járhatok ár/érték/tuningban a másodikhoz képest? Az utolsó persze önmagáért beszél. Az egy picit zavar hogy nforce van a fatal1tyben (nem is friss és emlékeim szt melegszik meg nem bírja annyira mint intel). Vélemények?

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#7441) kommunism


kommunism
aktív tag

van 1 msi k9vgm-v alaplapom dugtam bele 2 darab 1 gigás 800 as kingston ramot de csak 1 et ismer fel mindkét ram jó de másképp néznek ki

A hirdetéseimet figyelmesen olvasd.Leírok bennük mindent csak amit nem azt kérdezd,mert másra nem válaszolok!

(#7442) Blaze71 válasza raskolnikoff (#7440) üzenetére


Blaze71
őstag

Szia!

Nekem egy még régebbi nForce van és nem melegszik. Megy szépen. Az ára önmagáért beszél, bár a GigaByte tűnik a legjobb vételnek. Szerintem a harmadik, ha nincs szükséged az SLI-re.

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#7443) szucsinka


szucsinka
őstag

sziasztok
ah játszok a gépen 46 fokos az alaplap ez egészséges neki???
oldalrol egy 12es venti fujja félig nyitott házba

thx elöre is

(#7444) Gorneck válasza szucsinka (#7443) üzenetére


Gorneck
titán

Ezt mé nem a lapod topikjába?

Mivel a VGA-d befűt az SB-nek így lehet annyi az alaplapi hő (mivel SB hőmérséklet=alaplap hőmérséklet)...

Gorneck#1239

(#7445) szucsinka válasza Gorneck (#7444) üzenetére


szucsinka
őstag

eddig az asztal mellet volt a gép 39fokos volt az sb most be raktam az asztalba és attól lett melegebb de ha ez még normális höfok akko jóvan

de te nem válaszoltad meg vazze :P

holnap kacsa lessz nálunk a kaja :D

(#7446) Gorneck válasza szucsinka (#7445) üzenetére


Gorneck
titán

Elmegy...bár kezd meleg lenni szvsz...

Nálunk meg kutya volt ma... :D

Gorneck#1239

(#7447) szucsinka válasza Gorneck (#7446) üzenetére


szucsinka
őstag

akko kiteszem vissza
pffffú a kutya az szar csak a kinaiak tudják megenni
össszász pon jó. :DDD

(#7448) DerDer


DerDer
tag

Új lapot szeretnék, de nem vagyok túl magabiztos.
Van egy x2 5000+-os procim, az régi amd-s lapomat már elpasszoltam, és gondolkodok intel áttérésre, de szerintem ilyen árak mellett, nem érné meg eladni, és c2d-t venni. Nem értek ennyire ehhez, így várom a tanácsotokat.
Vagy maradok amd-nél és egy középkat.-os am2+-es lapot veszek.

(#7449) kicsigeri válasza DerDer (#7448) üzenetére


kicsigeri
senior tag

Hali
Ennél már csak lejjeb fog menni az ára.
2 dolgot tehetsz.
1. vagy megtartod a mostani procid, és veszel hozzá lapot, sok jövöt nem josolok neki, mert az a proci nem tud túl sokat.
2. megoldás ahogy írtad átérsz c2d-ra esetleg qadra, utobbi több pénz, de hoszabb távon megéri.
Pénztárcád függvénye az egész.
Mit gondolsz?
Ha szeretnél áttérni, segítek öszeállítani egy számodta megfelelő gépet.

(#7450) DerDer válasza kicsigeri (#7449) üzenetére


DerDer
tag

szia

Érdekelne hogy milyen intel procit/lapot javasolnál

köszi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.