Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4451) volvoguy


volvoguy
addikt

üdv. köszönöm mindenkinek a segitséget, sikerült beinditanom a rendszert. most már minden OKÉS.
mégegyszer thx :R

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#4452) Bóti válasza xtmod (#4446) üzenetére


Bóti
senior tag

Jaja, zsír lenne, meg manapság a DDR úgyis olcsóbb mint az SD! ;]

Csak egy gáz van vele... nem találok eladót sehol... :O

(#4453) xtmod válasza Bóti (#4452) üzenetére


xtmod
senior tag

nehéz lesz találni manapság. adj fel egy hirdetést, itt a ph!-n. előbb utóbb bejöhet.

(#4454) xtmod válasza 5teve (#4447) üzenetére


xtmod
senior tag

itt van róla szó: [link]

(#4455) Bóti válasza xtmod (#4453) üzenetére


Bóti
senior tag

Köszi :R

Majd okosítok vmit :D

(#4456) 7Heads Drago válasza actworld (#4448) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Szerintem a legvalószínűbb hogy a jumperjeid nem jól állnak a meghajtókon.
És csak egy ramot hagy benne, majd ha megy vele akkor + 1 Infineon.
Az IDE csati végére mastert érdemes rakni, középre slave-et. De az is lehet hogy csak ugy ismerik fel egymást egy kábelen, ha az egyiket Cable Select -re állítod

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#4457) xtmod válasza 7Heads Drago (#4456) üzenetére


xtmod
senior tag

az összekevert jumperektől még fel kéne ismernie a ramokat, feltéve, ha passzolnak a lapba. :U

(#4458) 7Heads Drago válasza xtmod (#4457) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Ebben igazad van, de a kollega azt mondta: Be van kötve egy 60-as vinyó, egy 250-es mobil rack, illetve secondary-re 2 db cd író.
Ezek mind-mind működnek külön-külön, viszont amikor elindítom nem akarta bebootolni a windowst.

Szerintem a memória mellet még a jumperek sem állnak jól.
Ha jól értem amit mond vagy ír.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#4459) actworld válasza xtmod (#4457) üzenetére


actworld
csendes tag

Köszi a válaszokat, csaka működő RAM van most benne, úgyhogy akkor valószínűleg a meghajtókkal van valami jumper vagy kábel gond. Viszont felismerni tulajdonképpen jól ismeri fel őket:

Pri Mas: 60 gigás rendszervinyó
Pri slave: mobile rack
Sec Mas: cd író
Sec Slave: cd/dvd író.

Szóval ez a helyzet de a bootolásig nem jut el, letöröltem a windowst, cd-ről nem akar botolni. Hogyan induljak el a meghajtókkal? ötlet? előre is köszi!

(#4460) actworld válasza 7Heads Drago (#4458) üzenetére


actworld
csendes tag

A 60as masterre van állítva, a mobile rack slave-re. Mi állhat rosszul?

(#4461) actworld válasza actworld (#4460) üzenetére


actworld
csendes tag

Ráadásul vmi más probléma lehet, mert hallottam másról is aki szintén berakott egy 1.4-es tualatint egy tuv4x-be és nem akart utánna bootolni. Persze a bios frissítés sem segített.

(#4462) 7Heads Drago válasza actworld (#4460) üzenetére


7Heads Drago
veterán

De ha csak egyet dugsz rá akkor bootol?
Mit csinál a gép?
Boot képernyőn kifagy?

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#4463) volvoguy


volvoguy
addikt

üdv. szeretném tudni, hogy az alaplapok a fizikai erőhatásoknak mennyire állnak ellen? ezt a memória ki, beszedésére, illetbe benyomására értem, valamint ha gyakran veszem ki az IDE kábelt, ami elég erősen rögzül, és ugy kell kifeszegetni a foglalatból...

szal az iylen dolgokat mennyire birja a lap?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#4464) 7Heads Drago válasza volvoguy (#4463) üzenetére


7Heads Drago
veterán

A lapnak a lefogatásait elenörizd! Minden csavar legyen a helyén, de én még így is egy kicsit rá szoktam támasztani a csati benyomáskor az ide mögött a lapra.
Kivételkor inkább a kábel mehet tönkre. Az ide kábelekből már én is tönkre vágtam 3-4 darabot(a csati lejött a kábelról).
Ramoknál a kis pöckökre érdemes figyelni mert idővel ahogy öregszenek egyre könnyeben letörhetnek! A memória amúgy jól bírja a strapát.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#4465) volvoguy válasza 7Heads Drago (#4464) üzenetére


volvoguy
addikt

hát...amikor vmit az alaplaphoz illesztek, memória, ide-kábel, stb én is ellenszoktam támasztani...bár pont ott nincs csavartávtartó..szal azon a részen elég gyengus az alátámasztás...

memóriát nem szoktam sűrűn cserélni....félévente..évente....
csak az IDE kábel ami necces....azt ki meg berakni..hát necces móka...minél előbb beszerzek sztem egy normális sata dvd-t...mert annak a kábeljét legalább arra bujtatom el amerre akarom, meg egy mozdulattal lehet cserélni...

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#4466) actworld válasza 7Heads Drago (#4462) üzenetére


actworld
csendes tag

Majd kipróbálom úgy hogy csak 1 vinyó, egy cd, de egyébként azt cisnálja, hogy a bios képernyőről (ahonnan a setup indítható) még egyel továbblép a szürke-fekete képernyőre, de ott már nem történik semmi.

(#4467) td válasza td (#4190) üzenetére


td
senior tag

Up!

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#4468) volvoguy


volvoguy
addikt

üdv. az uyge teljesen megszokott jelenség, hogy az integrált vga a gép memóriájábol foglal le magának annyit, amennyire be van állitva? csak mert 2 giga ram van a gépben, és nem tudtam hogy miért csak 1,3at jelez ki, és akkor láttam hogy az integrált vga-m memóriamérete 700MB...és már többen is modnták, hogy az integrál videókarik a gép memóriáját használják. ez igy kóser?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#4469) FehérHolló válasza td (#4467) üzenetére


FehérHolló
veterán

Mi pontosan a kérdésed? A sok UP-nál elveszik a lényeg.

suti_88: Integrált VGA a rendszermemóriából foglal. Teljesen megszokott jelenség. Általában BIOS-ban állíthatod a maximális méretet.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#4470) fero02 válasza volvoguy (#4468) üzenetére


fero02
veterán

Állítsd be neki, h mondjuk 256 vagy 128 Mb-ot használjon. Ez így teljesen rendben van.

(#4471) volvoguy


volvoguy
addikt

kössz srácok!

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#4472) skype válasza 7Heads Drago (#4450) üzenetére


skype
tag

köszi, csak az a baj, hogy az egyéb beállításokat sem ismerem. :O

(#4473) skype


skype
tag

Srácok tudja valaki, hogy mi a szerepe a matrix storage manager nevű chipset proginak, mert nem tudom feltelepíteni. Köszi :O

(#4474) td válasza FehérHolló (#4469) üzenetére


td
senior tag

Ezt írta Ragadozó:

"Érdemes a ramot így választani: 128-256-512-1024-2048...
vagyis nem 256 és 512-t összerakni..."

A kérdésem az lenne, hogy mi ennek az oka? Valami hardveres dolog, a hatékonyság változik esetleg?

Pl. mi van akkor, ha 256+512-őt rakok egymás mellé?

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#4475) FehérHolló válasza td (#4474) üzenetére


FehérHolló
veterán

Dual-channel hiányától eltekintve legfeljebb az lehet régi lapoknál a gond, hogy a 256-os egy-, míg az 512-es kétoldalas felépítésű, ezért ha egymás mellé pakolod, nem fog elindulni a rendszer.
Minél több (tegyük fel, hogy mind egyforma) modul van benn, annál nehezebb tuningolni, régebbi lapoknál meg megfigyelhető egy kis teljesítményvisszaesés is.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#4476) csaf válasza janos80 (#4306) üzenetére


csaf
csendes tag

Kosz a segitseget! Azert kell ilyen alaplap mert egyreszt nem akarok videokartyat venni masreszt neha ra kell dugnom egy IDE-s vinyot. Vagy jobb lenne egy PCI-os ATA vezerlokartya?
Ja, a Gigabyte nem tamogatja a Core2 procokat :(

(#4477) td válasza FehérHolló (#4475) üzenetére


td
senior tag

Tuningolni mondjuk nem akarom, úgyhogy ez nálam nem szempont. 256-ot vagy 512-őt tennék be mellé, simán csak bővítésnek.

És mi van akkor, ha nem a szomszédos foglalatba teszem, akkor sem indul? Ennek egyáltalán mi az oka?

Ja, és csak sima DDR ramok. Ami van, az 333-as (266-on a lap miatt - Via KT333A), ami lenne, az pedig 400-as.

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#4478) RAMBÓ


RAMBÓ
aktív tag

CSé.
Lenne 1 kérdésem: MSI P35 Neo 2FR támogat SLI-t vagy ilyennel ne is próbálkozzak?! Egy 7900GT-m van, de sajn nem megy rajta a TV-out (nemtom mi a franc lehet vele), és gondoltam hogy így nem nagyon vennék meg (amugy árulom), és veszek mellé 1 másikat. Azt látom hogy CrossFire megy, de engem az SLI jobban érdekelne :)
Előre is köszi.

(#4479) Thrawn válasza RAMBÓ (#4478) üzenetére


Thrawn
félisten

Nem támogat.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#4480) RAMBÓ válasza Thrawn (#4479) üzenetére


RAMBÓ
aktív tag

Na az f...a. Tudtam hogy valami normális lapot kellett volna venni... Na mindegy, nem nézek TV-n filmet a gépről :D:D:D

(#4481) HolyFire


HolyFire
aktív tag

Helló!

Az északi híd hőmérsékletét ki lehet valahonnan olvasni??? Milyen érték a normális. Gigabyte 965p-ds3 lapom van....

Előre is köszi a választ....

Neeee!!! Csak a rumot ne!!!

(#4482) FehérHolló válasza td (#4477) üzenetére


FehérHolló
veterán

Teljesen mindegy, hogy melyik foglalatba rakod, ha egyik 2, míg a másik 1 oldalas és olyan a vezérlőd, hogy nem szereti.

Ha egyik 400, míg a másik 333, akkor auton 333-on fog elindulni, de előfordulhat, hogy manuálisan kell 333-ra beállítani, ha nem indul el a rendszer.

Skynet is real. It's called Google.

(#4483) s7evcsenko


s7evcsenko
addikt

Ciao All.
Abit nf-m2 nwiev alaplap...
Valaki nem találkozott véletlenül ezzel a problémával?
"Audio device on high definition audia bus" - sárga kérdőjeles az eszköztárban!
Hiába telepítek fel bármit, nem javul meg....
:F :F

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#4484) batmab válasza s7evcsenko (#4483) üzenetére


batmab
senior tag

ez a hangkari,az integrált hdaudio...szvsz kétszer tedd fel....vagyis mostmár csak egyszer....eszközkezelöböl inditsd a frissitést alaplapi lemezzel...ugy mennie kell.. :R

2009.08.24 leányom, Kiara. Már 118cm, és >21kg.. :D Fontos! utánvéttel még anyámtól sem vásárolok...

(#4485) td válasza FehérHolló (#4482) üzenetére


td
senior tag

OK, világos. Az imént csak félreértettem azt, hogy "mellé tenni". Ha jól emlékszem, a manualban csak annyit írnak, hogy 1 v. 2 oldalasakat támogat a lap, de azt nem tüntették fel, hogy egyszerre nem szabad a kettőt.

Egyébként nem auton van, hanem manuálisan 266-ra téve (proci miatt, mert annak 133 kell). ;)

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#4486) s7evcsenko válasza batmab (#4484) üzenetére


s7evcsenko
addikt

:R
Nem lett jó... viszont!
Valami más lehet a gond, mert ha letiltom biosban a hangkártyát, akkor is előjön a hiba, hiába távolítom el, és frissítek!
Ez nem biztos hogy hangkari... :O

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#4487) batmab válasza s7evcsenko (#4486) üzenetére


batmab
senior tag

hát pedig annak annak kő lennie.... :F

2009.08.24 leányom, Kiara. Már 118cm, és >21kg.. :D Fontos! utánvéttel még anyámtól sem vásárolok...

(#4488) s7evcsenko válasza batmab (#4487) üzenetére


s7evcsenko
addikt

HERR_Z kolléga segített kideríteni.....
A HD3850 a ludas....
Nem elég neki a driver, hanem a gyári cd-ről mindent fel kell nyomni, és akkor javul meg!
Azt mondta azért, mert ezen a vga-n is van hangkari.... :U
Lényeg, hogy most már szuper!
Azért köszi! :R

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#4489) volvoguy


volvoguy
addikt

üdv. sata2 250gigás samsung HDD-m van. a biosban NATIV IDE, LEGACY IDE, SATA, ACHI, RAID üzemmódok vannak. Én szeretném a vinyóm minden xtráját kihasználni, beleértve a gyors adatátvielt, és az NCQ-t is....

vki tudja, hogyan kell ezt beállitani a sata üzemmódot?
mintha oylat láttam volna, hogy ha már rátelepitettem a windows-t a HDD-re, akkor már ne mtudom ezeket az üzemmódokat állitgatni. vki segitsen

köszi
üdv

[ Szerkesztve ]

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#4490) Thrawn válasza volvoguy (#4489) üzenetére


Thrawn
félisten

AHCI-re kell állítanod. A Windows lehet felismeri automatikusan a változást, ha nem akkor távolítsd el az eszközkezelőből az IDE vezérlőket és indítsd újra a géped. Remélhetőleg így felismeri újra az új beállításokkal. Ha nem akkor Windows telepítés.

Olyan hogy SATA üzemmód nem létezik, a SATA egy szabvány.

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#4491) volvoguy válasza Thrawn (#4490) üzenetére


volvoguy
addikt

oksa. ezzel nem voltam teljesen tusztában...tehát eszközkezelöből IDE eszközök eltávolitása..gép ujraindit...ACHI-ra váltás biosban...majd F10mentés....gép ujraindit..és reménykedjek?

3 kérdés?
- az előbb felsorolt sorrend jó? vagy először váltsak achi módra, és utána menjek az eszközkezelőbe?
- az op. rendszer pont azon a vinyon van, amit átakarok állitani..gondolom emiatt kellhet majd , hogy ujra kell majd telepiteni
- ahogy olvastam az alaplapom topikjában, ezt meglehet csinálni rendszerujratelepitéskor is...egy létrehozott floppyval...és akkor már az uj op.rendszer ACHI módban üzemelő vinyóra települ...erről tudsz/tud vki vmit?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#4492) Thrawn válasza volvoguy (#4491) üzenetére


Thrawn
félisten

A sorrend pont jó.
Újratelepítéskor csak akkor kell a floppy, ha AHCI módban nem ismeri fel a vinyódat. Ha jól emlékszem az F6 gombot megnyomva lehet a floppyn lévő drivereket beadagolni neki.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#4493) celf


celf
őstag

hello!

egy regebbi konfiggal kapcsolatban lenne kerdesem

szeretnem lecserelni ezt a regi asus alaplapot mert zajos, nagyon benan kezeli az usb portokat, es gyakran fagyaszt. satas vinyot at kell dugjam masik szlotba es akkor rendbejon egy idore. sztem nem kabelhiba.

szoval egy
radeon 9550 saphire
samsung sata 120GB
es http://processorfinder.intel.com/details.aspx?sSpec=SL7Z9 ez a proci
2x512 samsng ram. most meg nem mondom milyen pontosan.

szoval ha valaki tud kifutoban levo de jo P4-es alaplapot ami szilard megbizhato, van rajta firewire esetleg az irjon be plz.
nagyon koszonom!

celf

[ Szerkesztve ]

(#4494) FehérHolló válasza celf (#4493) üzenetére


FehérHolló
veterán

Tedd fel hírdetésként az aprók közé.

Skynet is real. It's called Google.

(#4495) volvoguy válasza Thrawn (#4492) üzenetére


volvoguy
addikt

az alaplapomhoz kapott driver cd segitségével kell elkészitenem azt a floppylemezt....de ne mtudom hogyan...van vmi sejtésed?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#4496) FehérHolló válasza volvoguy (#4495) üzenetére


FehérHolló
veterán

Google első találata: [link]

Sokkal gyorsabban kapsz választ, ha használod a keresőt, és nem tőlünk várod.

Skynet is real. It's called Google.

(#4497) losi73


losi73
senior tag

üdv egy láma kérdés lehet ez a lap crossfire-os csak mert 2db pci16-os slot van rajta az egyik 16x-es a másik 4x-es a lap Gigabyte 965p dq6 :F

"Elmebeteg emberek irányítják világunkat elmebeteg célokkal. És az egészben az a legelmebetegebb, hogy aki erről beszél, azt azonnal elmebeteggé nyilvánítják." - John Lennon

(#4498) FehérHolló válasza losi73 (#4497) üzenetére


FehérHolló
veterán

[link]
Megnyomod a ctrl+f billentyűkombinációt, beírod, hogy crossfire, és jéééé.

(Miért nem lehet használni a rohadt keresőt??????)

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#4499) 7Heads Drago válasza FehérHolló (#4498) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Ne légy ideges...
Mi se voltunk mindig ilyen okosok. Sőt még én is csak tanulok.
És általában a legkézenfekfőbb dolgok nem jutnak az ember eszébe.
Szerintem már a lapnak a dobozán is rajta kéne hogy legyen a Crossfire felírat...

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#4500) FehérHolló válasza 7Heads Drago (#4499) üzenetére


FehérHolló
veterán

Nem okosságról van szó, hanem arról, hogy egyetlen egy lépést sem képes tenni a nép 90%-a, hanem rögtön írogat a topicokba, hogy segítség, nem tudom ezt meg azt, amit a lap kézikönyvéből, vagy egy 5 másodperces google kereséssel simán megtudhatna...
Keressen helyette más, mert az az úrias.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.