Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4251) Thrawn válasza mmdms (#4249) üzenetére


Thrawn
félisten

Nem kis piacot jelent nekik, hogy nVidia chipsettel szerelt alaplapok is vannak :U

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#4252) mmdms válasza Thrawn (#4251) üzenetére


mmdms
addikt

még szerencse :U

[ Szerkesztve ]

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#4253) Thommer


Thommer
csendes tag

Sziasztok!
Core2Duo E4500-ös procihoz kéne alaplapot választanom. Három esélyes lenne:
-Gigabyte GA-P35-DS3 (25e)
-MSI P35 NEO3-F (21e)
-Asus P5K (26e)
Tunning lehetőségek másodlagosak, egyenlőre úgyse szándékozom húzni a procit. Lényeg, h stabil legyen, ne csináljon megmagyarázhatatlan újraindulásokat. Egyik ismerős nem ajánlotta Gigabyte-ot, inkább a másik két márkát, de ahogy utánaolvastam a fórum hozzászólások, meg a PH!-s tesztek alapján, az jött le, h Giga számít a favoritnek, a best buynak.
Viszont a fórumában újraindulásokról írnak, ami némileg ellentmond a stabilitás követelményének. Asus-ról azt olvasni, h AHCI problémái vannak, az MSI-ről meg, h, nem igazán jók.
Mi ez az AHCI bug? MSI-k miért rosszak? A Gigabyte, csak tunning esetén csinálja az újraindulási cikust, normáls esetben stabil?
Jelenleg agyilag zokni vok, a sok teszt, és fúrum olvasástól és már azt se tudom, merre-hány-méter, annyi az alaplap, egyiknek ez a bugja, másik nak az. Vki tudna segíteni, h mégis melyiket lenne a legérdemesebb megvenni, melyiknél várható a legkevesebb szívás?
(Ilyenkot azt kívánom, bárcsak egy márka lenne és nem kénne ennyit utánajárni, h melyik lenne a legjobb vétel:) )

''Szia Szivem! Most Windows alatt próbálok írni, ha megszakadna a szöveg, akkor lefa...''

(#4254) sgergi válasza Thommer (#4253) üzenetére


sgergi
veterán

Giga az ajánlott, csak rontott tuning esetén van az újraindulgatás.

(#4255) janos80 válasza Thommer (#4253) üzenetére


janos80
senior tag

szia

nos. nekem a mostani lapom elott egy giga 965p-ds3 rev3.3 lapom volt. nagyon szepen ment egy E6300-al. birta még a 495-os fsb-t is stabilan,ujraindulgatas nelkul! viszont a quadot mar nem szerette. csak 3.2-ig tudtam huzni,igaz csak 965p :(
ugyanakkor a mostani msi p35 neo2 fr viszont siman vitte a 3.6-ot is a quaddal, tovabb csak azert nem noszogattam,mert 1.45v fole nem akartam vinni a vcore-t.
az eddigi tapasztalataim szerint az msi-vel sincs semmi baj. jelenleg 3.5-on megy stabilan a rendszer,és meg nem is melegszik tulsagosan...
en azt mondom ,hogy egy E4500-hoz szinte teljesen mindegy,hogy melyiket veszed,mert mindegyik jo...
a szereny velemenyem annak ellenere hogy msi-m van(ez az elso msi-m),hogy szerintem giga-t vegyel. nagyon sok giga lapom volt,es mindegyik megbizhato volt, es tuning barat. szoval egy gigaval nagyon nem tudsz mellenyulni szerintem!

udv
Janos

(#4256) Arpee78


Arpee78
senior tag

Üdv

Azt szeretném kérdezni hogy ezen gigabyte alaplap működik 2x2gb ddr2-800 memóriával?

A Gigabyte weboldalon ez van:
* 4 x DDRII DIMM slots (supports up to 4GB)
* Supports 1.8V DDRII DIMM
* Supports dual channel DDRII 667 / 533 / 400 DIMM

Tudom érdekes párosítás, de csak átmenetileg lennének együtt.

(#4257) janos80 válasza Arpee78 (#4256) üzenetére


janos80
senior tag

szia

szerintem csak 4x1gb megy bele,es azt is max 667-en kezelne...
de meg kutatok egy kicsit utana ,hatha en tevedek :DDD

udv
Janos

(#4258) Jorus válasza janos80 (#4257) üzenetére


Jorus
nagyúr

A 2*2 is 4. :)
Egyébként megy benne a memó 800MHz-en is, csak alap FSB-n nem lehet beállítani, tehát húzni kell, ha ki szeretné hajtani a RAM-okat. Bár, ha ideiglenes megoldás, akkor kb. mindegy.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#4259) $mith


$mith
tag

Sziasztok! Szereztem egy (PCI-E) Inno 3D 7600GS-t videókártyát (előtte inno PCI-E 6600 volt/van) és kb. 1 órája beleraktam az ASUS A8N-E lapomba. Elindítom kb. 5öt pittyen a gép, a Samsung 940N-es monitor be se kapcsol, aztán valamit még morog a gép de hát ugye nem látom h mit dolgozna... Kikapcsoltam, visszatettem a 6600ot semmi baja. Valakinek esetleg valami ötlete, hogy mi a probléma? Bios frissítés kellene vagy... ? Please help! :O

(#4260) Jorus válasza $mith (#4259) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nem lehet, hogy rossz a VGA?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#4261) $mith válasza Jorus (#4260) üzenetére


$mith
tag

Hááát... elvileg jelet kéne küldenie a monitornak ugye? És mivel ezt nem teszi, ebből következik h rossz? Holnap átviszem haverhoz megpróbálom nála is ha ott is ez lesz akkó benyaltam :( ... Köszi szépen a gyors választ! :)

(#4262) Jorus válasza $mith (#4261) üzenetére


Jorus
nagyúr

Abból gondolom, hogy a kártyával lehet gond, hogy írod, a régi VGA-dal minden kifogástalanul működik.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#4263) $mith válasza Jorus (#4262) üzenetére


$mith
tag

Hát akkor lehet hogy megszívtam... Holnap azért még átviszem haverhoz, hátha... Köszi szépen a segítséget! :R

(#4264) janos80 válasza Jorus (#4258) üzenetére


janos80
senior tag

akkor ennyi erovel 1x4 is 4 :DDD
talan amelyik 2gb modult is fogad azok altalaban osszessegeben 8gb-ot tud kezelni...
legalabbis en igy gondolom :)
amugy igen a ramok tudnak menni 800on is,csak hat akkor tuningolni kell a cuccot :C

(#4265) actworld


actworld
csendes tag

Sziasztok! Tanácsra/segítségre lenne szükségem memória ügyben! Van egy ASUS TUV4x alaplapom (1.5gb-ig kezeli a memóriát), tettem bele 2db egyforma 512-es INFINEON PC133 Sdramot, de el sme indul a gép, kizárólag a régi 512-es sdramomat ismeri fel és indul el vele.
Lehetséges, hogy léteznek olyan sdramok, amelyeket nem ismer fel az alaplap? 2003 végén gyártották a modulokat. Mondjatok vmi ötletet, hogy miért nem máködik vagy milyen fajta sdramot vegyek bele! Előre is köszönöm a segítségeteket: Gabi

(#4266) janos80 válasza actworld (#4265) üzenetére


janos80
senior tag

szia

azt kene eloszor tisztaznod,hogy masik gepben mukodik e az a bizonyos 2db 512-es modul?
lehet nem is mukodnek :(

udv
Janos

(#4267) skype


skype
tag

Sziasztok! Segítsetek!
Hogyan kell csatlakoztatni a Q6600-as procinak a tápellátását? Az alaplap P5E. Van két dugóm.Mindegyiket be kell dugni, vagy csak az egyiket? Az egyiket már bedugtam, és így már elindult a gép.A másik dugalljnak a helye le volt dugózva.Képet mellékelek.Egyet, vagy kettőt? köszi!!!![link]
:W

(#4268) sosperecek18


sosperecek18
senior tag

Hello! Lehetséges az, hogy egy lapba beletéve egy dvd-írót, időnként kikapcsolgat a gép(IDE-s)? Mert nálam lehetséges, hogy ez miatt vannak/voltak a váratlan időpontban történő kikapcsolások...lehetséges ez?

Szabadságot az Ultráknak! XBOX 360 Gamertag: torinho86

(#4269) Thommer válasza janos80 (#4255) üzenetére


Thommer
csendes tag

Köszönöm szépen a segítségeteket! Én is a Gigabyte felé hajlottam, de most segítettek eldöntenia kérdést. :R

''Szia Szivem! Most Windows alatt próbálok írni, ha megszakadna a szöveg, akkor lefa...''

(#4270) xtmod válasza actworld (#4265) üzenetére


xtmod
senior tag

minden lapnál megvan adva, hogy milyen ramokkal kompatibilis. meg kéne nézni. lehet hogy semmi hiba, csak nem belevalók a ramok.

(#4271) volvoguy


volvoguy
addikt

na összedobtam a gépet. bekapcs, biosban lecsekkoltam, minden stimmelt a beépitett hardvereket illetően. ujrainditottam...majd ezt irta ki boot-olás közben:

"Verifying DMI Pool Data.......
K8 NPT Change.......Update New Data to DMI! Update Succes"

ezután semmi....nem ir ki semmit.....berakom az XP telepitőlemezt, semmi...kiirja hogy Boot directory CD/DVD ROM

gondoltam magamban, a régi gépen sem tudtam formatálni az XP-vel. igy megprobáltam a WINDOws 98-at. ujrainditottam, majd most már tovább tudtam menni...egészen odáig, hogy Beállitatlan lemezpartició létrehozása...vagy vmi iylesmi...lényegében gondolom létre akarta hozni, hogy hova települjön a windows. erre ENTER-t ütök, ujabb gigszer

"Lemezhiba...a rendszertöltő rekord olvasása közben......"
"Memóriafoglalás hiba......Command nem tölthető be...."

MI AZ ISTEN BAJA VAN? Miért irja ki ezeket? és miért van az, hogy nem hajlandó az XP-ről bootolni, csak a Win98.ról?

((az alaplapom amugy gigabyte gama69-s3h))

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#4272) skype válasza volvoguy (#4271) üzenetére


skype
tag

Hi! Pontosan nem tudom, hogy mi a hiba, de már én is jártam úgy, hogy a magyar xp nem bútolt cd-ről. Kértem kölcsön kipróbálásra angol xp-t, az meg röhögve bebútolt, formázott, meg dolgozott mint egy kisangyal.

(#4273) Jorus válasza skype (#4272) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nem az OS nyelve a lényeg, hanem, hogy bootolható-e vagy sem.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#4274) xtmod válasza volvoguy (#4271) üzenetére


xtmod
senior tag

miközben "összedobtad" a gépet, nem játszadoztál a vinyó jumperrel? láttam már olyat, hogy ugyanitt megállt a gép e miatt. helyre lett téve, és minden működött.

(#4275) xtmod válasza skype (#4267) üzenetére


xtmod
senior tag

sztem mind a kettőt be kell. milyen táp van, valami újabb fajta? azért ilyen a megoldása, mert 4 és 8 dugljas lapra is lehet csatlakoztatni. a másik kábel nem volt ugyancsak variálható? 20/24 pólus.

(#4276) skype válasza Jorus (#4273) üzenetére


skype
tag

Jogos! Igazad van.Szerezni kell olyat , ami simán bútol.

(#4277) skype válasza xtmod (#4275) üzenetére


skype
tag

Hi! A másik kábel is variálható volt. Csak az zavar, hogy az alaplapon 8-ból 4 pin le van dugózva. A táp Zalman 500-as.

[ Szerkesztve ]

(#4278) xtmod válasza skype (#4277) üzenetére


xtmod
senior tag

nézd meg, hogy beleillik-e, ha összeilleszted a kettőt. egyébként a táp leírásában, de az alaplapéban is fel ven tüntetve.

(#4279) volvoguy válasza xtmod (#4274) üzenetére


volvoguy
addikt

egyáltalán nicns jumper, mert a vinyóm sata, a dvd meg ide...más lehet a hiba oka

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#4280) xtmod válasza volvoguy (#4279) üzenetére


xtmod
senior tag

értem. viszont lehet maga a vinyó is hibás. volt úgy, hogy a vadiúj (maxtor) vinyót 2 óra kínlódás után vittem vissza a boltba. az a baj, hogy sajnos sokminden okozhatja.

(#4281) skype válasza xtmod (#4278) üzenetére


skype
tag

Beleillik. Csak mivel az egyik le van dugózva, azt nem mertem bedugni. :(( Amúgy meg kösz a segítséget.

(#4282) xtmod válasza skype (#4281) üzenetére


xtmod
senior tag

nincs mit. remélem menni fog.

(#4283) janos80 válasza skype (#4267) üzenetére


janos80
senior tag

teljesen mindegy! bedughatod az egyiket,vagy akar mind a kettot :)
nekem pl 1 van bedugva :DDD

mod: tuningnal nem mindegy persze :D akkor ajanlatosabb a 2

udv
Janos

[ Szerkesztve ]

(#4284) utánvétel


utánvétel
aktív tag

Ismét kérdezném,mert szükséges: alaplap javításában tud-e valaki Bp-n céget,szakit..stb.
javasolni? Lehet déli hidat kellene cserélni..

*** A printer lassítja a papír haladását a szemetes felé... ***

(#4285) janos80 válasza utánvétel (#4284) üzenetére


janos80
senior tag

szia

ha tudna valaki,akkor biztos irta volna. sajna en nem tudok...

udv
Janos

(#4286) Thrawn válasza utánvétel (#4284) üzenetére


Thrawn
félisten

Déli hidat? Ez esetben nézz utána egy új alaplapnak :(

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#4287) Jorus válasza utánvétel (#4284) üzenetére


Jorus
nagyúr

A te lapodban feküdt ki? Mert P4C800-aknál (is) típushiba az ICH5-ös híd kipukkanása.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#4288) Stalker-2572 válasza utánvétel (#4284) üzenetére


Stalker-2572
addikt

laza... Hogy jutottál erre a következtetésre? :U

All Black...

(#4289) Jorus válasza Stalker-2572 (#4288) üzenetére


Jorus
nagyúr

Egyes lapokban az ICH5-ös chipek néha simán kiégnek, kifordulnak a foglalatból, odakozmálnak, iesmi. Könnyű kiszúrni ien esetben, hogy azzal van a gond.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#4290) janos80 válasza Jorus (#4289) üzenetére


janos80
senior tag

na de ezt tudja valaki javitani?? :F

(#4291) Jorus válasza janos80 (#4290) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nem hinném, hogy vki foglalkozna ilyesmivel, arról nem is beszélve, hogy nem tudom hol lehetne fehajtani ICH5-öst, amikor jelenleg ICH9-nél tartunk.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#4292) janos80 válasza Jorus (#4291) üzenetére


janos80
senior tag

hat igen :W

(#4293) volvoguy


volvoguy
addikt

srácok. még midnig nem tudtam megoldani a bootoláskor a hibát
ezt irja ki:
"Lemezhiba a rendszerbetöltő rekord olvasása közben...memóriafoglalási hiba....command nem tölthető be..."
nem lehet hogy az a baj, hogy nem JUMPERELTEM?
Tudniillik nekem a vinyóm Sata2, a DVD-m pedig IDE. namármost jópár embert körbekérdeztem. mindenki mást mondott. van aki azt modnta, hogy csak akkor kell jumperelni, ha egy IDE kábelre van kötve a vinyó is meg a meghajtó is.
van aki meg azt mondaj, hogy IDE eszközöket mindig kell jumperelni.

most akkor ez hogy is van? (eddig a memóriákat tartottam felelősnek...mert nem teljesen egyformák, sorozatszámban csak egy betű eltérés van, mindent más megegyezik, na meg hogy az egyik kétoldalas, a másik meg csak egy....)

sztetek?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#4294) janos80 válasza volvoguy (#4293) üzenetére


janos80
senior tag

szia

szerintem nem zavar be a sata az ide-nek!
viszont a ramjaid azok mennek igy dualban? kiirja a gep ,hogy dualban megy?

mod: probaltal rendszert ujratelepiteni,mondjuk egy formazassal?

udv
Janos

[ Szerkesztve ]

(#4295) volvoguy válasza janos80 (#4294) üzenetére


volvoguy
addikt

vadiuj a rendszer, tehát ezen még nem volt op. rendszer. épp ezaz, hogy ott tartok hogy fel szeretném telepiteni, és akkor irja ki a hibát, amikor arra mennék, hogy particionálatlan lemezterület beállitása...
arra entert ütök, és hiba

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#4296) janos80 válasza volvoguy (#4295) üzenetére


janos80
senior tag

ertem. tehat akkor a telepito program is latja rendesen a hdd-t,es a cd/dvd lemezt is olvassa rendesen,legalabbis a particionalasig. esetleg a telepito lemez nincs megkaristolva? nem probaltad meg masik telepito lemezzel? ujjlenyomat-maszat a lemezen? ezzel a lemezzel telepitettel mar?

udv
janos

(#4297) volvoguy válasza janos80 (#4296) üzenetére


volvoguy
addikt

az az igazság, hogy én soha sem tudtam xp-cdről bootolni. foghalmam sicns miért, sosem látta a bootoláskor a gép. mindig a win98-at kellett beraknom, arról bootolnom, majd feltelepitettem a win98-at. azt hittem ezzel az uj géppel ez a probléma megoldódik, de ez sem látja az xp-t. amugy nem tom....cd-m épp annyira karcos mint minden cd...eddig nem volt vele gond, pedig sokszor használtam.

ha a cd-t kizárom, marad a memóriamodulok hibája, vagy pedgi hogy nem jumpereltem az IDE dvd-irómat, mivel ugy gondoltam, nem kell, mivel a vinyóm meg sata2...

szal ez a 2 lehet....ami ugy hardverileg probléma....
ha meg nem hardverileg hibás, akkor biosban kell vmit állitam, de itt jegyezném meg, hogy minden defaulton van...

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#4298) Thrawn válasza volvoguy (#4297) üzenetére


Thrawn
félisten

Az írót jumpereld Master-re ha egyedül van a kábelen (annak is a végén).

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#4299) janos80 válasza volvoguy (#4297) üzenetére


janos80
senior tag

talan megkene probalnod egy masik xp-t mondjuk dvd-s verziost...
a dvd meghajtod nem muszaly jumperelni,de teny,hogy a legjobb ha minden masteren van,ha egy eszkoz van egy ide-n.
szoval mielott belemerulnel a hardveres keresgelesbe talan probald meg az az xp lemezt kidobni,mert talan az mindig is szar volt,ezert most sem megy. tehat nem er semmit. kerj valakitol egy masikat,ami masnal mukodott rendesen. es ha azzal sem megy,akkor keresgelj mas hibat... ha egyszer beindul a telepito,meg lat mindent ott mar tul nagy hiba nem lehet,esetleg a cd olvasasa kozben.

szvsz kerj egy rendes xp lemezt

udv
Janos

(#4300) janos80 válasza Thrawn (#4298) üzenetére


janos80
senior tag

na mire en leirom,addigra mar reg kifilezed a temat :DDD :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.