Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4401) springer válasza Chaser (#4159) üzenetére


springer
csendes tag

Régebben úgy volt, de már megoldották, csak a memória és az órajel stimmeljen.
Az én gépemben gond nélkül működik az SLI ugyanazzal a két karival! Valami egyéb ötlet?

(#4402) kicsigyermek válasza volvoguy (#4399) üzenetére


kicsigyermek
csendes tag

Persze.

Nem hiszem.

(#4403) AMD Power


AMD Power
titán

AMD RS780-as képcsokor ismerős márkákkal
:R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

(#4404) volvoguy


volvoguy
addikt

a felerősitett procihűtő a ti alaplapotok hátulját is kidomboritja egy picit?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#4405) utánvétel válasza Stalker-2572 (#4288) üzenetére


utánvétel
aktív tag

Mint korábban írtam,egy hozzáértő már tesztelte a hibás lapot a megfelelő teszt műszerrel,ami jelzi,hogy hol akad el a lap az indulásban.Másik alaplap beszerezve,csak gondoltam anyi ügyes szaki van aki mindent javít.Korábban ismertem én is valakit akit tudott déli hidat is cserélni,sajna kiléte azóta ismeretlen.

[ Szerkesztve ]

*** A printer lassítja a papír haladását a szemetes felé... ***

(#4406) janos80 válasza volvoguy (#4404) üzenetére


janos80
senior tag

na szep napot mindenkinek!!

hat megmondom oszinten en még soha sem figyeltem :)
de a mostani msi lapra olyan nehezen ment fel a huto,hogy azt hittem ,hogy eltorik a lap :Y
de mivel ezekszerint elofordulhat hogy puposodik a lap,ezert az enyem most biztos :DDD

(#4407) janos80 válasza volvoguy (#4399) üzenetére


janos80
senior tag

te még mindigy szenvedsz?? :Y

(#4408) volvoguy válasza janos80 (#4407) üzenetére


volvoguy
addikt

én még mindig wazze :)) - de már nem sokáig. most a kábeleket rendezgetem....

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#4409) janos80 válasza volvoguy (#4408) üzenetére


janos80
senior tag

jolvan! csak ugyesen :DDD

(#4410) volvoguy válasza janos80 (#4409) üzenetére


volvoguy
addikt

de nekem nem állt ellen az alaplap. szép simán felment rá, minden erőszak nélkül. cak utána jobban szemügyrevettem, hogy miylen a hátulja...

más: amikor a gépet összedobtam, akkor mielőtt a lapot behelyeztem volna, a tábtartókat fel kellett csavarozom. na most az alaplapot legalább 2szer, de inkább 3szor ki, illetve visszakellett tennem a helyére, megnézni, hogy hova kerülnek majd a csavarok. 1-1 iilyen behelyezéskor/probakor az alaplapot csak ugy ráhelyeztem a távtartókra, nem pont a helyükre.

az érdekelne, hogy okozhatott ez maradandó kárt? a hátlja nagyon picit karcos lett a sarkoknál, de lehet hogy az nem is karca, nemtom...
megnéztem, meg nem is tört le semmi, mondjuk az alaplap hátulján nicns is semmi

lehet ebből még baj?

[ Szerkesztve ]

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#4411) ShiZy


ShiZy
csendes tag

Sziasztok!

Kaptam egy új gépet, melybe Gigabyte P35-DS3 alaplap került. Minden rendben is van vele, de sajnos a mikrofont valamiért nem ismeri fel. Próbáltam, hogy csatlakoztatom az előlapi panelon, illetve próbáltam hátul is. Mindkét esetben feljött a Gigabyte driver ami szerint új eszközt csatlakoztattam, és fel is ismerte, hogy mikrofon az. De ez után semmi, mintha azt hinné a win, hogy nincs is csatlakoztatva semmi. Sem a vezérlőpulton, sem a driverben nem tudom állítani pl. a mikrofon hangerejét, sőt, semmilyen más opció sem elérhető. A mikrofonhoz nincs külön driver, és az előző gépemen elég volt csak bedugni, és már használhattam is. Az is biztos, hogy a füles nem romlott el, mert az új gép előtt is használtam. Egyébként minden más működik, a fülhallgató jól szól, csak a hozzátartozó mikrofon nem megy.

Valaki tudna adni pár tanácsot, hogy mire kellene gyanakodnom? Köszönöm előre is!

(#4412) janos80 válasza ShiZy (#4411) üzenetére


janos80
senior tag

a gigabyte hangbeallitasnal, az audio in/out menuben meggyozodtel rola,hogy mikrofonkent van e beallitva?

udv
Janos

[ Szerkesztve ]

(#4413) janos80 válasza volvoguy (#4410) üzenetére


janos80
senior tag

ah nem hinnem hogy okozna ez gondot! en is parszor (vagy 5-6szor) kiszereltem a lapomat ,miota megvan,es huzogattam jobbra ballra a tavtartokon,de nem okozott gondot! mondjuk azert nem art ovatosan banni vele,kitudja ,hatha :) de szerintem ne aggodj!

udv
Janos

(#4414) ShiZy válasza janos80 (#4412) üzenetére


ShiZy
csendes tag

Igen. Amikor bedugom, akkor alapból ezt akarja beállítani, és én jóvá is hagyom.

(#4415) misirulez válasza misirulez (#4398) üzenetére


misirulez
senior tag

Senki? :(

(#4416) janos80 válasza ShiZy (#4414) üzenetére


janos80
senior tag

nos . hat bedugtam en is a mikrofont. megneztem a folyamatot,mert hat nagyon reg hasznaltam mikrofont. igazabol egybol mukodott.
de leellenoriztem a vezerlopulton keresztul. nyomtam vele egy tesztet es ok. nalad a vezerlopultban meg volt a teszt? vegig nezted,hogy nincs e valahol veletlenul lenemitva a mikrofonod?

udv
Janos

(#4417) janos80 válasza ShiZy (#4414) üzenetére


janos80
senior tag

ha esetleg igy sem megy semmi,akkor probald meg ujratelepiteni a hangdrivereket. sajna mas otletem nincs :( sajnos

(#4418) volvoguy


volvoguy
addikt

üdv.
az alaplapon van egy oylan csatlakozó, hogy CD_IN. ennek van vmi funkcuója? mert a hozzá való kábel a dvd/cd-hez csatlakozik, és csak azrét kérdem, mert volt hogy nem volt bekötve, és ugy sem volt semmi gond....

mire való ez a csatlakozó és a kábel?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#4419) naensuppedek válasza volvoguy (#4418) üzenetére


naensuppedek
csendes tag

üdv.
Annak az lenne a funkciója, hogy ha normál zenei cd-t játszol le, akkor halljad a hangot az integrált hangkártyán keresztül. De manapság már ennek nincs sok haszna, mert pl: ha sata cd olvasód van akkor az már alapból tudja. (legalábbis nekem)

[ Szerkesztve ]

(#4420) kosaga válasza 7Heads Drago (#4368) üzenetére


kosaga
tag

Hali.Xp-t használok.Azért gondoltam még 2 gigára,hátha sikerül elpasszolni a 2*512-t később,illetve,ha 1-2 év múlva +bízható lesz a vista,annak 2Gb sem sok.

Pap leszek, az kurvaisten!

(#4421) janos80 válasza volvoguy (#4418) üzenetére


janos80
senior tag

igy van. az most minket nem zavar(CD_IN)
valami valtozas? ujrapakolas?

udv
Janos

(#4422) volvoguy


volvoguy
addikt

vki megtudja mondani ,hogy miért nem képes az XP cd-m formatálás illetve uj vinyó esetén bootolni? mindig azt irja ki, hogy PRESS A KEY....ez régen Win98-al működött...akkor az XP-vel miért nem? :F

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#4423) ShiZy válasza janos80 (#4416) üzenetére


ShiZy
csendes tag

Nem is enged semmit sem állítani. A hangerőt sem. Némításon küvül semmi sem aktív. A némítást meg már számba vettem, de ez nem lehet megoldás, mert a win úgy viselkedik, mintha ... szóval nem lehet állítani semmilyen beállítást.

Drivert majd megpróbálom, de megnéztem, és a legújabb van fent nálam is.

Azon gondolkozok, hogy szerintem driver és miki csatlakoztatás nélkül is lehetett állítani régen a mikrofon hangerejét például. Szóval itt valami nagyon nem stimmel...

[ Szerkesztve ]

(#4424) 7Heads Drago válasza ShiZy (#4411) üzenetére


7Heads Drago
veterán

A hangerő szabályzót indíts el.
Majd fennt a menüben válaszd a felvételt.
Ott pipáld ki az összes bemenetett. És katt az okéra.
Itt elvileg megnyitja neked a bemeneti hanerő szabályzást, és itt ki kell választanod a mikrofont. A hangerőt tekerd legalább 60 %-ra.
Ennyi.
Ha így nem jó akkor lehet hogy nem jó a miki.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#4425) ShiZy válasza 7Heads Drago (#4424) üzenetére


ShiZy
csendes tag

Nekem angol a windows, és kicsit zavaros is amit mondasz, de ha jól gondolom, akkor ugyan azzal próbálkoznál, amivel én is. Bár itt nem tudom, hogy milyen mikrofont kellene kiválasztani. Vagy arra gondolsz, hogy van a Mic In-nek egy külön oszlop, és ott állítsam a hangerőt? Mert ha igen, akkor ... nem lehet állítani a hangerőt. Nekem ez nagyon furcsa, mert régen akkor is lehetett állítani a mikrofon hangerejét, ha az nem is volt felcsatlakoztatva. Most meg inaktív minden beállítása... A miki meg tuti hogy jó, tegnapelőtt még használtam a régi gépen. Holnap meg fogom nézni újra azért, de szinte biztos, hogy semmi baja.

(#4426) xtmod válasza volvoguy (#4422) üzenetére


xtmod
senior tag

nem mindegy? ez legyena legnagyobb baj. nekem mindíg is így működött a cd bootolás. vár egy pár mp-t, és kiírja amit nálad.

(#4427) Jozzz


Jozzz
tag

Az egyik haverom most vett gépet Giga P35-DS3L lappal. Össze szerelés után működött a gép rendesen, aztán kétszer is kékhalált dobott. Most pedig Award BIOS BLOCK!!! Nem csinált vele semmit, nem frissített vele BIOS. Szerintetek alaplap csere? Vagy van rá valami megoldás?

(#4428) Andrewhouse válasza Jozzz (#4427) üzenetére


Andrewhouse
aktív tag

Szerintem vidd vissza!!! Mielőtt megpróbálkoznál egy bios frissítéssel....valamiért blockolta magát a bios..ez jó kérdés miért ..lehet rossz hardvertől is

(#4429) Jozzz válasza Andrewhouse (#4428) üzenetére


Jozzz
tag

Nem volt teljes az infóm :((( BIOS-t akart frissíteni :W

(#4430) Jorus válasza Jozzz (#4429) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nos, akkor nem nagyon sikerült.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#4431) Jozzz válasza Jorus (#4430) üzenetére


Jozzz
tag

Hát nem, ezt elbaszta rendesen. Lehet vele kezdeni valamit? Vagy lőttek neki. Most vette még a 3-napos csere garin is belül van. Vissza vigye? Vagy elküldik vele a fenébe :U

(#4432) Jorus válasza Jozzz (#4431) üzenetére


Jorus
nagyúr

BIOS topicban válaszoltam.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#4433) skype


skype
tag

hali srácok.Segítsen nekem valaki, akinek p5e-s lapja van, q6600-as procival, és már csinált valamilyen tuningot vele.Szeretném felhúzni olyan 3-3,2 Ghz-re.De egyszerűen nem tudom, hogy a biosban mit hova állítsak.Mit tiltsak, mit engedélyezzek.Szinte alig állítottam valamit, máris csak két magot látott a bios. Na erre visszatettem alapra, így újra látja mind a négyet.Gondoltam megpróbálkozom ráállítom az FSB-t 300-ra.Mondom magamnak, hohy ez lófasz, 9*300 csak 2.7 Ghz.Erre még csak be sem bútol.Na most kéne valamilyen segítség srácok.Ha valaki hajlandó lenne, annak megköszönném. :K :K

(#4434) iko


iko
tag

Sziasztok,

Lenne egy kérdésem. Van egy P4GE-MX alaplap ami a specifikációja szerint "2 x 184-pin DIMM Socket max. 2GB PC2700 / PC2100 /PC1600 DDR SDRAM" memóriákat támogat. Kérdésem, hogy elvileg a PC2700 szabvány az 333mhz DDR SDRAM, de rosszabb lesz-e attól esetleg, ha egy 400mhz-es DDR ramot teszek bele. Mivel mostanság 333-as ramot már alig árulnak.

(#4435) kicsigyermek válasza iko (#4434) üzenetére


kicsigyermek
csendes tag

Szia,elszalad vigan a 400-as Memo is,csak valogasd meg,a legtutibb,ha kapsz egy oan helyet,ahol bele probaljak es akko viszed el ha mux.

Nem hiszem.

(#4436) Thrawn válasza iko (#4434) üzenetére


Thrawn
félisten

Nem lesz rosszabb, a 400-ast 333-on hajtva valószínűleg szűkebb időzítésre is állíthatod, ami javít a teljesítményén.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#4437) kicsigyermek válasza iko (#4434) üzenetére


kicsigyermek
csendes tag

http://www.hwsw.hu/oldal.php3?cikkid=749&oldal=1

Nem hiszem.

(#4438) iko


iko
tag

Köszönöm a válaszokat!

(#4439) Bóti


Bóti
senior tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy melyik a legjobb lap egy 1400/133/512 P3-S alá, és mennyibe kerül mostanság? Csak mert nekem egy ASUS TUSL2-C lapom van, amiben ha húzom a procit, akkor AGP visszaáll 2x-esre, még ez tweakelt BIOS-al OK is lenne, de sajna csak 512 SD-t kezel a lap... :O :W

Előre is köszi :R

(#4440) xtmod válasza Bóti (#4439) üzenetére


xtmod
senior tag

próbálj egy ilyet beszerezni [link], de boltban nem hiszem, hogy kapsz.

(#4441) Beckett


Beckett
tag

Sziasztok!

1 hete rakták össze a gépem: core2 e4500, 2gb geil ultra, 8800gt, Gigabyte p35 ds3l alaplap. Oprendszer vista32. Időnként bedob egy kékhalált, van hogy 1-2 napig semmi probléma. A hibakeresésnél a következő üzenetet kapom:

Problem caused by Realtek 8101/8168/8169 PCI/PCIe Adapter Driver (RTLH86.SYS)
This problem was caused by Realtek 8101/8168/8169 PCI/PCIe Adapter Driver (RTLH86.SYS). This program was created by Realtek Semiconductor Corp.. Realtek Semiconductor Corp. does not currently have a solution for the problem that you reported.

Probléma-aláírás:
Problémaesemény neve: BlueScreen
Operációs rendszer verziója: 6.0.6000.2.0.0.256.1
Területibeállítás-azonosító: 1038

További információk a problémáról:
BCCode: d1
BCP1: 00000008
BCP2: 00000002
BCP3: 00000001
BCP4: 877215B2
OS Version: 6_0_6000
Service Pack: 0_0
Product: 256_1

A probléma leírását segítő fájlok:
C:\Windows\Minidump\Mini012208-01.dmp
C:\Windows\Temp\WER-22744-0.sysdata.xml
C:\Windows\Temp\WER96F1.tmp.version.txt

Driverek frissítve, hangkártyát az alaplapit használom, hálókártya szintúgy. Tud vki vmi megoldást esetleg, hogyn tudnám fixálni ezt a dolgot? Előre is köszi

(#4442) Bóti válasza xtmod (#4440) üzenetére


Bóti
senior tag

Nem rossz kis lap, de ebbe belemegy a P3-S 1.4-es tualatin? :F Mert én csak Coppermine-t látok... :(

(#4443) FehérHolló válasza Beckett (#4441) üzenetére


FehérHolló
veterán

Ez az integrált hálókártya drivere.
Próbáld meg innét a másodikat leszedni és felrakni (gondolom, az első van fenn): [link]

Az alaplap topicjában ([link]) nagyobb eséllyel kapsz megfelelő segítséget ilyen problémával kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#4444) xtmod válasza Bóti (#4442) üzenetére


xtmod
senior tag

sajnos ez elkerülte a figyelmemet. ebbe nem megy bele.

(#4445) Beckett válasza FehérHolló (#4443) üzenetére


Beckett
tag

köszi megpróbálom

(#4446) xtmod válasza Bóti (#4442) üzenetére


xtmod
senior tag

ha nem baj, hogy ddr-es, akkor Abit VR6-RAID

(#4447) 5teve


5teve
senior tag

üdv.
hogy lehet biost másolni, vagy lementeni?

tel: 7o-373-oo29 *** NO SMS!!! *** brit tudósok szerint 10 fogorvosból 8 az 2.

(#4448) actworld válasza mergal (#50) üzenetére


actworld
csendes tag

Sziasztok! Összeraktam egy gépet az alábbi komponensekből:

ASUS tuv4x s370 alaplap
2x512mb sdram INFINEON + 1x512mb sdram
P3 1.4 tualatin processzor

Be van kötve egy 60-as vinyó, egy 250-es mobil rack, illetve secondary-re 2 db cd író.
Ezek mind-mind működnek külön-külön, viszont amikor elindítom nem akarta bebootolni a windowst. Gondoltam egy újratelepítés megoldás lehet, de nem indítja el a telepítőlemezt sem. Az elején látja a meghajtókat, illetve a processzort is rendesen, a memóriák közül viszont csak a sima sdramot ismeri fel, az INFINEONkat nem. Elég komplex probléma, de hátha tudna valaki segíteni, nagyon hálás lennék. köszönöm!

(#4449) xtmod válasza actworld (#4448) üzenetére


xtmod
senior tag

próbáld meg a slotokban váltogatni őket, de valószínűleg, el kell felejtened az infineonokat. azt hiszem nem kompatibilisek a lapoddal, de ezt a honlapján is megnézheted, ha van még neki. gondolom a másik rammal menne a telepítés.

(#4450) 7Heads Drago válasza skype (#4433) üzenetére


7Heads Drago
veterán

A pci frekit kéne aszem fixálnod. És egy kis feszt kéne adnod a chipsetnek..
Nekem is azzal volt baj. De konkrétan a te lapod nem ismerem.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.