Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4201) janos80 válasza fero02 (#4200) üzenetére


janos80
senior tag

igy van! :C

(#4202) kalló válasza janos80 (#4201) üzenetére


kalló
aktív tag

hát az alaplap mellet az szól hogy se kép se hang és tudtommal ha nem rakok procit akkor kiírja a képernyőre hogy nincs proci vagy processor error vagy valami ilyesmi:(
a proci mellet meg az hogy az alaplap felpörgeti a ventiket
sajnos elfogyott a csere cumó és nem lettem okosabb:(
na mind1 azért mindenkinek köszönöm a segítséget ha valakinek még eszébejut valami akkor írjon :R

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#4203) ryt


ryt
csendes tag

Sziasztok!

Albatron PX975X típusú alaplapban szerentenék egy E6750 típusú processzort használni, de nem megy. R1.04 bios van fent. Valakinek ötlete ezzel kapcsolatban?

Üdv.

(#4204) poffsoft


poffsoft
addikt

Hi!

Mennyire valószínű a kondicsere? Egy régi, via266-os msi lap reggel beadta a kulcsot, illetve néha-néha sikerül neki a VGA képernyőig felállnia (becsipog), de már nem indul el? Legtöbbször a vga be sem kapcsol, pedig tegnapig semmi baja sem volt. Csak proci-ram-vga+ speaker maradt a lapon, és ezek mind jók, az biztos.

[ Szerkesztve ]

(#4205) poffsoft válasza kalló (#4202) üzenetére


poffsoft
addikt

háát, tudtommal ha nincs proci, semmi nem történik....
Az a baj, ahogy leírtad még mindig csak vagy-vagy .
Vagy egy próbalap vagy egy próbaproci kellene neked...
Az az alaplapra forrasztott izé (buzzle, ha jól tudom) az a speaker, zörögne ha kellene neki...

[ Szerkesztve ]

(#4206) janos80 válasza kalló (#4202) üzenetére


janos80
senior tag

szia

tevedsz. sajna nekem még annak idejen volt egy processzor roppantasom,es az egadta egy vilagon semmit sem irt ki. ugyanigy felporgette a cuccokat,de semmi nem tortent. igazabol ott jelzett aztan hibat,meghozza ugy,hogy a lapon voltak ledek,es az egyik vilagitott hogy valami gond van,ugyhogy mi onnet tudtuk meg hogy mi a rossz...
kikene probalnod a procidat meg a lapodat is egy masik lappal vagy procival....

"sajnos elfogyott a csere cumó és nem lettem okosabb:( "
ha nem lettel okosabb azt csak mi sajnaljuk,mert probal az ember okositani. ha mesz a sajat fejed utan ,akkor kar ide a forumba irnod!!

udv
Janos

(#4207) janos80 válasza ryt (#4203) üzenetére


janos80
senior tag

szia

amennyit en talaltam errol a laprol az annyi,hogy a tamogatodd fsb 1066/800
az E6750 pedig 1333.
esetleg ezzel a biossal vinnie kellene az 1333-at?

udv
Janos

(#4208) asadasad22


asadasad22
őstag

Hali. Intel d946gzis lapom van, ram időzítéseket próbálgattam bios-ban és most nem bootol a gép (nem adképet a monitor), tehát nem bírja ezeket az értékeket. A kérdésem: ilyenkor mit lehet tenni azonkívül, hogy fél órára kiszedem az elemet az alaplapból? A régi gépemen ha ilyenkor az Insert gombot nyomtam bootnál akkor alapbeállításokkal bebootolt de ez nem teszi... Van itt is vmi gombkombináció vagy csak az elemes módszer segít?

(#4209) janos80 válasza ryt (#4203) üzenetére


janos80
senior tag

en ezt talaltam

[link]

(#4210) janos80 válasza asadasad22 (#4208) üzenetére


janos80
senior tag

az elem kivetelen kivul aramtalanitottad a gepet?
tehat elem ki, es a 220 is ki?

udv
Janos

[ Szerkesztve ]

(#4211) asadasad22 válasza janos80 (#4210) üzenetére


asadasad22
őstag

Természetesen :)
Nem azért írom, mert ez nem segített, mert valószínűleg fog segíteni, csak nincs kedvem fél órát várni...

[ Szerkesztve ]

(#4212) janos80 válasza asadasad22 (#4211) üzenetére


janos80
senior tag

ja ertem. :)
dehat nem kell ahhoz fel ora. eleg par perc is. jobb "segitseget" sajna en nem tudok adni,mert nem ismerem testkozelbol a lapot!

udv
Janos

(#4213) asadasad22 válasza janos80 (#4212) üzenetére


asadasad22
őstag

Kivártam fél órát kb, és most sem ad képet... Az alaplap hivatalos oldalán 1 órát írnak, de gondolom azt úgy írják, hogy az a biztos, fél órának is elégnek kellene lennie... Mi lehet még?

(#4214) laszlo81


laszlo81
csendes tag

Segitsetek pliiiiiz!Az a gondom hogy buta vagyok az ijesmihez tehat segitseget szeretnek kerni.Van enekem egy regi gepem amiben egy ASUS A7V8X-X alaplap van,es az a gondom vele hogy nem tudom az USB-t 1.0 rol atalitani 2.0-ra! :B :B Ja Xp SP 2 megy rajta!

(#4215) poffsoft válasza asadasad22 (#4213) üzenetére


poffsoft
addikt

a fórumára, a honlapjára keress rá. Esetleg a Del, valamelyik F bill. lehet még.
Ha bios reset után sem indul újra, lehet nagyobb a gond.
Próbáld kivenni a memóriákat, elindítani, kikapcs, memó vissza, elvileg így alapra rakja...

[ Szerkesztve ]

(#4216) poffsoft válasza laszlo81 (#4214) üzenetére


poffsoft
addikt

bios, integrált perifériáknál nézted már?
A kábelek biztosan jól vannak feldugva?

[ Szerkesztve ]

(#4217) laszlo81 válasza poffsoft (#4216) üzenetére


laszlo81
csendes tag

bios, integrált perifériáknál nézted már? Ez pontosan mit jelent? A kabelek jol alnak!

(#4218) #39306496


#39306496
törölt tag

Hi! Most vettem egy ASUS P4P800S-X-t. Elindítom vele a rendszert, feláll az XP viszont egér-billentyűzet nem reagál. Ezek usb-sek, BIOS-ban engedélyezve volt az ilyesmi. Meg akarnám formázni a winchestert, formázás közben befagy, megáll 20%-nál. Másik gépben megformáztam a winyot, visszatettem hogy feltelepitsem rá az xp-t. A fájlok másolása közben befagy.
Millióegy beállíttással próbálkoztam a BIOS-ban, anyit értem el, hogy később fagyott be.
A vinyom satás, na de beraktam egy patá-st helyette, ugyanúgy fagyott. Memóriából 3 féle is járt a lapban, ugyanúgy fagyás, a procim kompatibilis a lappal: celeron "d" 2260 (315).
Nem lehet, h valamit rosszul állítottam be? Vagy átvágtak? :(( :W

(#4219) poffsoft válasza #39306496 (#4218) üzenetére


poffsoft
addikt

Tápot vizsgáltad/cserélted már? Esetleg. Bár ahogy írod, sanszos hogy a lappal nincs minden rendben....

[ Szerkesztve ]

(#4220) #39306496 válasza poffsoft (#4219) üzenetére


#39306496
törölt tag

Igen, a táp is jó, 90% hogy sz**t adtak el nekem, köszi a hsz.-t

(#4221) poffsoft válasza #39306496 (#4220) üzenetére


poffsoft
addikt

sajnálom hogy vsak ennyit tudtam segíteni...

[ Szerkesztve ]

(#4222) asadasad22 válasza asadasad22 (#4213) üzenetére


asadasad22
őstag

Továbbra is b@szik bekapcsolni, kezdek kiborulni :O
Egyszerűen átállítottam a ram időzítéseket és újraindíottam a gépet, azóta nem ad képet, hiába vettem ki az elemet egy órára és próbálgattam a régi rammal...

(#4223) Rage47


Rage47
veterán

Új alaplapot vettem, és a billentyűm nem működik vele. Másik géppel működik ez a bill. Egy régebbi billentyűvel írok most, szóval a ps/2 csatlakozás működik az alaplapon. Biosban kellene valamit állítanom, hogy működjön a bill.? :S

(#4224) mongi_


mongi_
aktív tag

A mai napokban kezdte el csinálna az IE vmint a Mozilla egyaránt. A jelenség a következő:
Beírok bármilyen oldal címet, elég sokáig tart amire behozza, és egy vmi szemetszúrt nekem a böngésző alsó részén.

Amikor beírom bármelyik oldal címét, az alsó sávban, a böngészőkben, ezekre az oldalakra hivatkozik, holott gondolom én, semmi köze hozzájuk. Ez vmi féreg, vírus, kémprogram, ami ezt csinálja a rendszerrel? Mi lehet ellene a megoldás? Találkozott már vki hasonló problémával? A letöltés sebességgel nincs gond. Csak a böngészés során ezek miatt iszonyat lassú és idegesítő. És remélem, hogy ez a hiba forrása egyáltalán, mert más tippem nincsen. :/

Előre is köszönöm a segítséget!

booty time booty time across the USA

(#4225) gardener válasza mongi_ (#4224) üzenetére


gardener
senior tag

Egy Ad-Aware-t és egy Spybot search and destroy-t szerintem ráengedhetsz.

(#4226) asadasad22 válasza asadasad22 (#4222) üzenetére


asadasad22
őstag

Itt: [link]

Ugyanez a problémája volt valakinek, és ugyanígy történt: 533MHz-et 667-re tette. (ez amúgy hogy okozhat ilyet?) Viszont neki megoldódott, nekem meg sehogy nem jön össze, próbáltam én már jumpert is állítani, de semmi haszna :S:S

(#4227) asadasad22 válasza asadasad22 (#4226) üzenetére


asadasad22
őstag

Végre! Már komolyan azt hittem sikerült valami tényleg komoly bajt csinálnom. A jumpert Configure mode-ba kellett tennem, optimised settings-et beállítani aztán vissza normal módba. Ritka genyó alaplap azért, hogy csak erre volt hajlandó megjavulni, masszív cmod reset sem segített rajta semmit, billentyűre indításkor meg nem is hallott ez az alaplap.

(#4228) Geffry


Geffry
aktív tag

Üdv mindenki!

Újítottam picit és beszereztem egy Asus M2N32-sli deluxe wifi lapot és nagyon tetszik...idáig... az egyetlen problematika az összerakásnál a procihűtővel volt... (még a régi vindózom is elindult szépen) egy Asus Silent Knight és mint olyan, ennek egyedi tartó keret kell, ami nekem csak úgy ment fel hogy kihagytam egy abszolút feleslegesnek tűnő alkatrészt, ami egy szögletes fémlemez amit a tartóra rakok. A hűtő így vízszintesen áll és kifele fújja a levegőt a masinából.
Elméletileg ez sokkal jobb mint a régi lapomban ahol felfele (a táp ventibe) fújta a levegőt... (ott 90fokkal el kellett forgatni) de nem így lett... hiába lett szépen megzsírozva a pronyó (5200+ brisbane) mind az alaplap, mind a pc probe mind az everest 50-60fokokat mond rá. De ha megtapizom a hűtő talpát (igen stabilan rajta van) meg úgy egyáltalán a proci közvetlen környezetét defáktó szélét... semmi...közel sincs a 60fokhoz, ami tudtommal már sütné a kezem...
Bios-t most frissítettem rajta és nem oldotta meg a helyzetet. Sajnos ma már nincs rá több időm úgyhogy visszavettem 1000mhz-re és így csak 36fok, de az stabilan (holott az ég világon semmit nem csinál) a másik lapban ez már kb 20lett volna...

Akinek ilyen hűtője van vagy legalább látott már ilyet az jelentkezzen a fenti címen!
Hálás köszi! :R

A PH-n mindenki mindig jobban tudja. Fél óra Google keresés után...

(#4229) janos80 válasza Geffry (#4228) üzenetére


janos80
senior tag

Proci hutesekkel kapcsolatban plízz a topikjaba,ott talan még valaszt is adnak ra!!

udv
Janos

mod: [link]

[ Szerkesztve ]

(#4230) xtmod


xtmod
senior tag

szevasztok!

az alaplapon van egy acpi 2.0 nevű beállítás. lehetőségek: enabled/disabled. mi van akkor, ha engedélyezem. stabilabb lesz az alaplap, vagy nem számít semmit? esetleg ront rajta?

(#4231) mmdms


mmdms
addikt

sziasztok!
BIOS-t szeretnék frissíteni, csak az asus honlapján kidobott egy szöveget amit én nem értek igazából:

Please note, BIOS update is only recommended when experiencing technical difficulties with your system, And is not recommended to be performed regularly.

Moreover, due to the nature of BIOS update, there is certain level of dangers involved. BIOS update must be performed with extreme caution . During BIOS update process, your system must be maintained without interference or power loss to prevent unexpected damage.

In case of BIOS update failure, please follow instructions in your User's Manual for guidelines on BIOS recovery via CrashFree BIOS. In the event that BIOS recovery is not recoverable via CrashFree BIOS, please contact your place of purchase for further assistance on BIOS recovery.

ezt meg hozzáfűzésként írja az uj BIOS-hoz:

Description:
A8N-E Bios version 1013
Please do read the description before updating BIOS
To avoid crashing file system, please do update the chipset driver to below version prior to this Bios.
For WinXP 32bit system, please download and update chipset drivers V6.65 or later
For WinXP 64bit system, please download and update chipset drivers V6.65 or later
For Win2k/2003 32bit system, please download and update chipset drivers V6.66 or later
For Win2003 64bit system, please download and update chipset drivers V6.66 or later
1- Fixed system hangs on POST while installing some PCI-E x16 VGA cards.

segítenétek, hogy miről van ezekbe szó? :B :U mit tegyek mit ne, meg ilyesmik...

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#4232) janos80 válasza mmdms (#4231) üzenetére


janos80
senior tag

szia

azt hiszem,hogy erre is meg van a sajat topic bios topic

nem leakarom passzolni a kerdeseket,de tenyleg nem itt kene vele probalkozni,amikor mashol direkt ezzel foglalkoznak! tessek egy kicsit figyelmesebben vegig nezni a topicokat,vagy hasznalni a ph keresojet!!

udv
Janos

(#4233) Thrawn válasza mmdms (#4231) üzenetére


Thrawn
félisten

Tedd fel nyugodtan, milyen drivereket használsz? ASUS oldalról vagy nVidia oldalról szedted le? Ha ASUS-ról akkor 6.65 vagy frissebb driver kell neki, ha nVidia abból is érdemes a legfrissebbet feltenni.

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#4234) mmdms válasza janos80 (#4232) üzenetére


mmdms
addikt

bocsi nem ládtam télleg hogy van ilyen topik.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#4235) mmdms válasza Thrawn (#4233) üzenetére


mmdms
addikt

na a 6.65 fenn van, de nvidiánál mire gondolsz?

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#4236) Thrawn válasza mmdms (#4235) üzenetére


Thrawn
félisten

Erre: Link

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#4237) mmdms válasza Thrawn (#4236) üzenetére


mmdms
addikt

innen még az életbe nem szettem le drivert. az asus honlapján lévő nem elég?
vagy ez is kell mellé?

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#4238) Thrawn válasza mmdms (#4237) üzenetére


Thrawn
félisten

Jobb szeretem a gyártóktól származó drivereket (mindog frissebbek), én az nVidia-s drivert ajánlom.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#4239) Đ@n!


Đ@n!
tag

Helló!
lehet h ez a kérdés már elhangzott de nem volt kedvem végig lapozni annyi oldalt!Tehát a kérdés :). Van egy Gigabyte GA-M57SLI-S4 alaplapom(nForce570SLi).
És van 2 Db 3850-es ATi vga-m létezik olyan dirver amivel CF-ben tudom járatni őket az alaplapomban?
Előre is Köszi a választ

skillZ#Oc Team

(#4240) Thrawn válasza Đ@n! (#4239) üzenetére


Thrawn
félisten

Nincs. Nem is volt. Nem is lesz.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#4241) Đ@n! válasza Thrawn (#4240) üzenetére


Đ@n!
tag

OK akkor kell vennem egy CF ready lapot :) THX a gyors választ.

skillZ#Oc Team

(#4242) janos80 válasza Đ@n! (#4239) üzenetére


janos80
senior tag

ejnye bejnye! hat mire keszulnel te?
csak nem egy CrosSLI-re? :DDD
Asszem a CrosSLI-t levédetem :DDD

(#4243) Đ@n! válasza janos80 (#4242) üzenetére


Đ@n!
tag

Ez jó :)) :C

skillZ#Oc Team

(#4244) mmdms válasza Đ@n! (#4239) üzenetére


mmdms
addikt

SLI a GeForce-nál van, Chrossfire (vagy hogy kö írnya) van az ATI-nál.

mire leírtam ezt már 3 hsz ment neki :DDD másnaposság powwwa

[ Szerkesztve ]

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#4245) Đ@n! válasza mmdms (#4244) üzenetére


Đ@n!
tag

Tom csak gondoltam hátha nem kell új alaplapot vennem.... :(((

skillZ#Oc Team

(#4246) janos80 válasza Đ@n! (#4245) üzenetére


janos80
senior tag

hat igen . kar hogy nem kivitelezheto .....

(#4247) mmdms válasza janos80 (#4246) üzenetére


mmdms
addikt

de ez neveccséges dolog, hogy már az AMD-é az ATI, és mégis GeForcokat támogató technológiákat gyárt.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#4248) Thrawn válasza mmdms (#4247) üzenetére


Thrawn
félisten

Mi baj van ezzel? Hamarosan Intel platformon is elérhető lesz az SLI, CrossFire meg eddig is volt.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#4249) mmdms válasza Thrawn (#4248) üzenetére


mmdms
addikt

nem tom de ez valahogy olyan irónikus vagy nem is tudom hogy mondjam...
annak meg csak örülni kell, hogy intelnél mindkettő lessz

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#4250) janos80 válasza mmdms (#4247) üzenetére


janos80
senior tag

:)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.