Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:46:22

LOGOUT.hu

ASUSTO NAS összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3301) belashx


belashx
senior tag

Sziasztok!

Gondolkozom a NASom(5202T) memóriájának bővítésén. Milyen vegyek, ami nem gyári, és működni is fog vele?
Nem létszükség, inkább csak kütyüzés az ok :)) , így használt is szóba jöhet. Korábban kinéztem egy Crucial-t, ami tutira jó, de azon kívül?

[ Szerkesztve ]

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#3302) donat_sz válasza belashx (#3301) üzenetére


donat_sz
senior tag

én anno, mikor ezen gondolkodtam az asustor shopban néztem milyen ram-ot adnak és az alapján keresgéltem, de végül nem vettem. egyelőre a 4 GB nekem megfelelő.

(#3303) Gawamatsu válasza belashx (#3301) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

A gyári biztos jó bele, 2-3x-os áron.
Megy vele a sima notebookba való is.
Mármint az enyémben 2x1GB DDR3L volt, és lett 2x8GB DDR3L 1600-as.
Az fontos, hogy a feszültsége passzoljon, noti RAM-ban (DDR3) volt L-es és sima, az L-es alacsonyabb feszültségen megy 1,35V vs 1,5V és olyan kellett bele.
Azt nem tudom, hogy az újakba (a AS6104T már majd 5 éves) a DDR4 és DDR5-öknél van e ilyen különbség.

Asustornál van RAM és más kiegészítő shop, meg kell nézni mi való bele és milyük van és venni nem olyan drágán (8GB-os DDR3L náluk $189 (75k HUF), ami vicc).

(#3304) belashx válasza Gawamatsu (#3303) üzenetére


belashx
senior tag

Köszi!

Azt hiszem, ez már ddr4 2400-as. Azért is kérdeztem itt, mert már 1,5 éve nézegettem, aztán nincs kedvem megint elcseszni rá egy csomó időt, hogy kiderítsem mi jó bele. :)
2GB van benne, és egy 4GB-os modul beszerzésén gondolkozom.
Amit anno kinéztem, az újonnan 7-8e.

A legfőbb oka qBittorrent, mert szép lassan felzabálja. Egy ideje beállítottam, hogy minden hajnalban induljon újra, így nincs vele gond.

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#3305) ugyes válasza belashx (#3301) üzenetére


ugyes
aktív tag

Szerintem nem kell más. Én is Cruciallal bővítettem az AS6604T-t: CT4G4SFS824A (4GB), két éve megy, eddig problémamentesen.

(#3306) belashx válasza ugyes (#3305) üzenetére


belashx
senior tag

Megnéztem a régi privát üzenetem, amiben próbáltam boltolni, és pont ez az a típus.
Nem adod el? :D

Érezhető bármin a több memória? Használsz dockerbeb több konténert?

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#3307) ugyes válasza belashx (#3306) üzenetére


ugyes
aktív tag

Nem, szükségem van rá: Roon 3GB-t kér összességében. Mint néhány kommentel korábban írtam, 8GB-nél is 70-75% a memória kihasználtsága a NAS-nak, és szerintem nem sok minden fut rajta (9 15 konténer, néhány ADM natív alkalmazás és az ADM).

(#3308) belashx válasza ugyes (#3307) üzenetére


belashx
senior tag

Nyilván csak vicceltem.

Szerencsére épp nem nagyon vagyok benne a hifiben, így a Roon nem játszik. (Próbálom altatni a bogarat, mert a világ pénze nem lenne elég, ill. mostanság ritkán tudok leülni zenét hallgatnik.)

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#3309) ugyes válasza belashx (#3308) üzenetére


ugyes
aktív tag

Pedig még idén vegyél lifetime előfizetést, mert januárban 150USD-vel több lesz...
Egyébként nekem sincs annyi időm, de fel kell készülni arra az időre, amikor lesz.

(#3310) xrvman válasza ugyes (#3309) üzenetére


xrvman
őstag

Lifetime előfizetés? Hol mi? Bocsi, de nem vagyok képben.

(#3311) ugyes válasza xrvman (#3310) üzenetére


ugyes
aktív tag

Roon előfizetés

(#3312) xrvman


xrvman
őstag

Köszi!
Az bajt okozhat ha a meglévő 2 Gb mellé veszek 4 Gb ramot és beleteszem mellé, így összesen 6 Gb lesz?

(#3313) ugyes válasza xrvman (#3312) üzenetére


ugyes
aktív tag

Nem tudom. Szerencsésebb párban, úgy emlékszem, de ettől még működhet.

(#3314) belashx válasza xrvman (#3312) üzenetére


belashx
senior tag

Szerintem simán mehet a 2 GB mellé a 4 GB-os. Én is ezt fogom tenni. Valamikor.

ugyes:
Biztosan nem adok érte 700 dollárt se. :N

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#3315) ugyes válasza belashx (#3314) üzenetére


ugyes
aktív tag

Ezt mindenki maga dönti el. :N

(#3316) xrvman válasza ugyes (#3313) üzenetére


xrvman
őstag

PC esetében ahol párban persze jobb, mert dual cahnneles. Ám a NAS esetében mintha single channelt láttam volna kiírva valahol.

(#3317) ugyes


ugyes
aktív tag

A hetem nem az igazi. És a NAS is csatlakozott hozzá. A Portainerem kiakadt 2 napja egy stack frissítése után. Ma hajnalban a qbittorent elvesztette a külső kapcsolatát és a mai frissítés után nem akar újraindulni, pontosabban 30 perce újraindul a NAS. Remélem nem lesz belőle tégla. Tegnap mentettem adatokat, az nem probléma, csak az idő, amiből éppen kevés van.... :((

(#3318) ugyes válasza ugyes (#3317) üzenetére


ugyes
aktív tag

Forced shutdown megoldotta. Azonban odalett a Portainer app és abban külön stack-ként felvett appok (konténerek). Hiába installáltam újra, semmi.
Meg vagyok áldva....

(#3319) donat_sz válasza ugyes (#3318) üzenetére


donat_sz
senior tag

megvan miből lett a hiba? csak egy stack update?

(#3320) ugyes válasza donat_sz (#3319) üzenetére


ugyes
aktív tag

Nincs. Feladom a terméksupportnak, bár annyit bénáznak a korábban feladott jegyeimnél, hogy magam leszek kénytelen valahogy, ha lesz rá időm.

(#3321) donat_sz válasza ugyes (#3320) üzenetére


donat_sz
senior tag

én most nem használok aktívan konténereket (a főbb projekteket átköltöztettem RPi-re), de még egy adguard és maga a portainer azért fut. a unifi és qbit az meg le van állítva.
de azért látva a bajt nálad benéztem, hogy ezekkel van-e hiba. szerencsémre itt nincs..

(#3322) ugyes válasza donat_sz (#3321) üzenetére


ugyes
aktív tag

Nálam van valami, az előző ADM verzió óta. És szép lassan terjed.

(#3323) Gawamatsu


Gawamatsu
Topikgazda

Ránéztem és ma van új ADM. Most fut a full mentés.
Sajnos igazi full mentést nem lehet csinálni (ticketet is nyitottam rá, hogy ugyanmár miért nem), olyat ami 1:1 visszaállítható.

(#3324) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Nálam sem az igazi az Asustor-helyzet.

A WD Purple HDD-ről egyszerűen eltűnt a partíció, de olyan mértékben, hogy nagyon kevés fájl összekaparható a szabaddá vált területről, de valaha ott létezett törölt partíciót sem találnak a helyreállító programjaim.

Hiba egyébként nincs, a HDD kifogástalan -- csak törlődött róla minden.

Ilyen esettel találkoztatok már?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3325) ugyes válasza MaCS_70 (#3324) üzenetére


ugyes
aktív tag

Utólag nagy a gyanú, hogy a tavalyi adatmentéses esetem hasonló ok miatt történt, csak az 1-es köteten. Így rögtön üres lemezként ismerte fel => inicializálás.
Akkor a Clam AV ellenőrzés futott rajta először, és utoljára. Valahogy nem bírta el.

(#3326) Gawamatsu válasza ugyes (#3325) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

A ClamAV fos. Az eddig működő beta is. A dr.Asustor viszont anélkül védtelennek gondolja a gépet, pedig vele sincs előbbre hisz nem frissül és nem tud keresni sem időzítve.
HA meg keres, 4 napon át megy fullra kiterhelve a procit.

(#3327) MaCS_70 válasza ugyes (#3325) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszi!

ClamAV-t nem telepítettem. Gyanúm, hogy a legutóbbi (szeptemberi?) ADM-frissítés után történt a törlés, csak most vettem észre.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3328) ugyes válasza MaCS_70 (#3327) üzenetére


ugyes
aktív tag

Nekem akkor szállt el valami hálózati beállítás: 0.0.0.0 IP-re állt át a NAS. Nagy nehezen tudtam kijönni belőle. És azóta vannak érdekességek.

(#3329) Gawamatsu válasza ugyes (#3328) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

a 0.0.0.0 a dupla LAN-osokon is van, mikor a másik LAN portot gondolja használni.
A bibi ebben nem is az, hogy miért, hanem mikor még volt a cloudID reg is kötődik a LAN porthoz, meg a MAC címe pl a router MAC filteringhez és IP kiosztáshoz s borít mindent.

(#3330) MaCS_70 válasza ugyes (#3328) üzenetére


MaCS_70
félisten

uyes, Gawamatsu, köszönöm!

Most mindenesetre újraépítem a könyvtárszerkezetet és figyelem a működést. Szerencsére (vagy inkább sajnos) ez az egység mostanában nincs aktív használatban, csak amolyan harmadik védelmi vonal.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3331) Gawamatsu


Gawamatsu
Topikgazda

A mentés lement 10-15 óra alatt (6,5TB, minden ami menthető) és felpattant a 4.2 minden probléma nélkül.
Minden drive OK, share-ek jónak tűnnek, Plex megy, kamerák tudnak rögzíteni.
Egy újab bsikeres frissítés.
Kb csak a biztonsági javítások miatt foglalkozom vele. Nem kell még egy deadbolt...

(#3332) ugyes válasza ugyes (#3318) üzenetére


ugyes
aktív tag

A legszebb az, hogy EZ-Connect-tel belépve minden funkció és app működik. Portainer, Jackett, sikerült elindítani (mert megáll valamiért) az összes egyéb konténert, belépve a Portainerbe. De sima http/https útvonallal, azzal nem megy...

(#3333) ugyes válasza ugyes (#3332) üzenetére


ugyes
aktív tag

A support javaslata: töröljem a Dockert teljesen, beleértve az egyéb fájlokat is. És rakjam újra. Azért más f...ával könnyű. :(((

(#3334) donat_sz válasza ugyes (#3333) üzenetére


donat_sz
senior tag

dockerről nem csinálsz mentést?
én anno mikor kicsit aktívabban használtam (főleg unifi miatt) azt csináltam, hogy a környezeti változókat pl config mappa kihoztam dockerből és egy dedikált mappába tettem, amit pedig rendszeresen mentettem. pont a visszaállíthatóság miatt.
főleg annyi stack/konténer esetén ez egész fontosnak tűnik innen nézve.

(#3335) ugyes válasza donat_sz (#3334) üzenetére


ugyes
aktív tag

A docker könyvtár alatt minden alkalmazás config fájljai elérhetők a fájlkezelőben. Szerintem azt is lementem.
Úgy néz ki, hogy tényleg benézett a NAS-ra és utána írta a módosítási teendőket. Az idő, na az hiányzik most....
Talán a karácsony után lesz időm ezzel foglalkozni (a NextCloud adatkönyvtárát úgyis át akartam helyezni egy másik kötetre, ha már sokat javítottak a képek arcfelismerési algoritmusán).

(#3336) Rocker1


Rocker1
tag

Sziasztok!

Hardveraprón vettem egy használt, de még garanciális AS3302T nast.
Az a problémám, hogy se a windowsos Asus controll center, se a telefonos Aimaster nem tudja inicializálni, mert bedobja hibának, hogy: Nem érzékelhető merevlemez az 1. csatolóhelyen.
Mind a két helyen 12-13 éves zöld wd van benne, és raid-ben használták.
Egyedül a rendszerállapot ledje piros és csipog pár másodpercenként, a merevlemezeké zöld.
Próbáltam hátul resetelni, de nem segített.
Szerintetek ha veszek egy új merevlemezt megoldhatja a problémát?

[ Szerkesztve ]

(#3337) ugyes válasza Rocker1 (#3336) üzenetére


ugyes
aktív tag

Megnézted, hogy jól tetted-e be a lemezeket? Ha igen, akkor lehet egy frissebb HDD-vel érdemes lenne kipróbálni. Ha nem működik azzal sem, akkor az eladóval egyeztetnék a helyedben.

(#3338) Rocker1 válasza ugyes (#3337) üzenetére


Rocker1
tag

Vettem egy új WD Red Plus merevlemezt, de egyenlőre ugyanott vagyok, ahol voltam. Már kipróbáltam azt is, hogy kikapcsoltam a tűzfalat, azt is, hogy összekötöttem a számítógéppel és megváltoztattam az IP címet. De minden hiába.
Ami érdekesség és feltünt, az hogy csak az egyik helyre teszek lemezt, de mind a kettő zölden világít.

(#3339) ugyes válasza Rocker1 (#3338) üzenetére


ugyes
aktív tag

Akkor az eladóval egyeztetnék. Ha ő mégsem segítene, akkor a ww.jtc.hu-n találsz elérhetőséget a magyarországi garanciális szervizhez.

(#3340) Rocker1 válasza ugyes (#3339) üzenetére


Rocker1
tag

Köszönöm a segítséget! :)

(#3341) miller79


miller79
tag

Egy kis segítségre lenne szükségem... Van egy asustorom és jelenleg 2x3tb vinyo van benne. Sajnos erről az adatokat zaroltak a jófej hekkerek még az év elején. Most tennék bele egy 1tb vinyot, hogy tudjak torrentezni. A kérdés csak az, hogy ha kiveszem a 2x3tb vinyokat és azt félre rakom és beleteszem 3 hónap múlva, akkor az az a rendszer és minden is marad??? Erre az 1tb vinyora egy teljesen másik rendszer megy ugye? Köszi, remélem érthető a kérdés valamennyire.

(#3342) cigam válasza miller79 (#3341) üzenetére


cigam
félisten

Miért nem kódolod ki, ahogy az összefoglalóban is írják?

A "live update"-en keresztül a legfrissebb rendszert telepítsd az új 1TB-os lemezre.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#3343) miller79 válasza cigam (#3342) üzenetére


miller79
tag

Várj, nem értem... Van megoldás? :Y

(#3344) miller79 válasza cigam (#3342) üzenetére


miller79
tag

Sokkot kaptam! Hol van ez az összefoglaló. Bocs az értetlenség miatt.

(#3345) xrvman válasza miller79 (#3344) üzenetére


xrvman
őstag

Ki kell hogy verje a szemed: Topik elején piros összefoglaló kinyitása.

ASUSTO NAS összefoglaló (engem most verte ki, javítani kellene, :D asusto, hiányzik az R betű)
https://prohardver.hu/tema/asustor_nas/index.html

(#3346) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

Találtam egy elég érdekes hibát a legújabb adm bejelentkezésénél
Letesztelem és utána megkérdezném, hogy mások is tudják-e reprodukálni.

(#3347) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

Beküldtem a supportnak.

Tehát a jelenség, amit én kritikus hibának gondolok:

ADM bejelentkezéskor nem veszi figyelembe a rendszer a felhasználónév kis és nagybetűs jellegét, teljesen mindegy hogy hogy írod, teljesen kisbetűsen mondjuk, ha a jelszó stimmel, sikeresen bejelentkezel, és mégis a helyes kis nagybetűs felhasználónevet jelzi ki felül.

Próbáltam chrome-ba és edge-ben.

:W

[ Szerkesztve ]

(#3348) cigam válasza gekkoXT (#3347) üzenetére


cigam
félisten

Ez nem hiba, szolgáltatás. Hiba akkor lenne, ha a jelszóban felcserélhetnéd a kis és nagy betűket.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#3349) MaCS_70 válasza cigam (#3348) üzenetére


MaCS_70
félisten

Jaja, collate. Extra működést igényel, alapból nem azonosak az azonos betű kis és nagy változatai.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3350) gekkoXT válasza cigam (#3348) üzenetére


gekkoXT
senior tag

:F :F :F

Hogy mi? Ugye csak viccelsz?
Szóval a felhasználónév ne legyen egyedi a kis és nagybetűk által, csak a karakterek számítsanak????? Ez szerintem nettó agyfasz.

És konkrétan ez volt a válasz az Asustor-tól:

Thank you for contacting us.
Only the password is case sensitive. As additional security measure we offer 2FA.
More details here:
https://www.asustor.com/en/knowledge/detail/?id=&group_id=616

However, I will forward your concern to our ADM software team.

Best regards,
Frank Eckardt

Szóval ha ez zavar, válasszam a 2 faktoros azonosítást. Ennyike?
Szerintem ez nevetséges.
Ha belépek akkor azért helyesen írja a kis és nagybetűket a felhasználónévben. Szóval akkor egyáltalán miért engedi, hogy ilyen felhasználónév legyen, ha nincs is jelentősége????
:Y :Y

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.