Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:46:22

LOGOUT.hu

ASUSTO NAS összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3751) Pimpellér


Pimpellér
csendes tag

Köszi a hozzászólásokat. Eszembe jutott, hogy resetelem a NAS-t. Talán ez megoldja.. Na ezen ötlettel belefutottam egy olyan problémába, mellyel még sosem találkoztam. Nem enged resetelni, nincs jogosultságom! Korábbi években alkalmanként megnyomtam azt a gombot a csipogásig és ment flottul a dolog. Megnéztem újra a beállítást, természetesen engedélyezve van a reset. Járt már valaki így?

(#3752) Sly189 válasza MaCS_70 (#3749) üzenetére


Sly189
senior tag

Nekem működik, két OneDrive fiókot is szinkronizálok. :U

(#3753) Sly189 válasza Sly189 (#3747) üzenetére


Sly189
senior tag

Úgy néz ki, a dokkolót nem komálja... másik lemezzel müködik...

:U

(#3754) Sly189 válasza Sly189 (#3753) üzenetére


Sly189
senior tag

2TB-os IronWolfot nem látja a Dokkolóban, de a kis SSD-t igen... hát nem ezzel terveztem a backupokat :D

(#3755) ugyes válasza MaCS_70 (#3749) üzenetére


ugyes
aktív tag

Én használok. Mindent szinkronizál (ha felteszek oda fájlt).

(#3756) MaCS_70 válasza ugyes (#3755) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ugyes, Sly, köszönöm!

Lövésem sincs arról, hogy miért nem viszi át a fájlokat. Kísérletezem vele egy kicsit...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3757) Wasquez


Wasquez
senior tag

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy amikor a windows-ból a hálózati részen keresztül megpróbálom elérni a NAS szervert, akkor egyből feldobja hogy nem elérhető a NAS szerver, diagnosztikai ablak, közben fut az zöld csík az mappa ablak tetején.
Tök mindegy, hogy mit nyomok neki, nem fog semmi változni egy ideig.
Gondolom, ilyenkor a samba csinál valamit az állományok aktualizálásával, meg a HDD felpörgéséig várni kell.
Viszont parancsikonról nincs ilyen hiba diagnosztikai ablak, ott elég gyorsan bejönnek a mappák, és mire kitallózom amit keresek, már nagyrészt nyitható is.

Nincs erre valami beállítás, hogy addig is lehessen már valamit csinálni a NAS szerveren, amíg ez a procedúra végbe megy?
Otthoni NAS esetén nem szoktak olyan nagy változások hirtelen történni, lehetne valahogyan előtölteni emlékezetből, aztán ha nincs már ott az állomány, akkor jöhet a hiba üzenet, hogy nem elérhető.
Sok felesleges állásidőt okoz.

PC

(#3758) Sly189 válasza MaCS_70 (#3756) üzenetére


Sly189
senior tag

Esetleg töröld a tasket, és add hozzá újra. Esetleg a szűrő menü alatt nincs bekapcsolva valami? :U

[ Szerkesztve ]

(#3759) MaCS_70 válasza Sly189 (#3758) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszi a választ -- próbálkozom...

Mindenesetre furcsa.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3760) Pimpellér


Pimpellér
csendes tag

Sziasztok, resetelt mostanában valaki? Mennyi idő alatt zajlott le kb.? Én úgy emlékszem, hogy ez eltartott egy jó ideig. Nekem most ez kb. 1 perc. Néhány helyen kellett utána javítanom, de ez korábban is így volt. Szóval normális ez a rövid idő?
A másik:
beállításokkal én nem foglalkozom túl sűrűn, ha minden jól működik, viszont most átnéztem jó sokat. Szeretném megkérdezni, hogy csatolt képen a g_bhsvc jelenléte rendben? Mi lehet ez? Tagokat kell ide felvenni (nálam egy sincs)? Köszönöm? [kép]

(#3761) ugyes válasza Pimpellér (#3760) üzenetére


ugyes
aktív tag

Nálam nincs ilyen csoport. Ha volt is biztos töröltem.
Nézz rá, hogy milyen jogosultságai, illetve app hozzárendelései vannak.

(#3762) donat_sz válasza Pimpellér (#3760) üzenetére


donat_sz
senior tag

itt sincs ilyen csoport.

(#3763) Kicsirics77 válasza Pimpellér (#3760) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Nálam sincs ilyen csoport.
Nézd meg a jogosultságait aztán töröld.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#3764) Pimpellér


Pimpellér
csendes tag

Köszönöm mindenkinek, törlöm akkor (nincs jogosultsága).

(#3765) *H* válasza Pimpellér (#3760) üzenetére


*H*
aktív tag

Az NAKIVO Backup & Replication hozza létre azt a csoportot és a u_bhsvc felhasználót. Törölheted őket, ha nem használod.

Minden ember jó valamire, ha másra nem hát elrettentő példának. :)

(#3766) Pimpellér válasza *H* (#3765) üzenetére


Pimpellér
csendes tag

Akkor ez megfejtve :)
Köszi

(#3767) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Van arra lehetőség, hogy ha a saját VPN-ével elérem a NAS-t, akkor ezen a kapcsolaton keresztül az egész LAN-t, annak hosztjaival elérjem?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3768) donat_sz válasza MaCS_70 (#3767) üzenetére


donat_sz
senior tag

ha megoldást találsz rá szólj, anno nekem se sikerült rájönni miért nem érem el a hostokat..
a szomorú az, hogy most már a pivpn-nel se akar menni :W
pedig a beállítások nem változtak..

[ Szerkesztve ]

(#3769) MaCS_70 válasza donat_sz (#3768) üzenetére


MaCS_70
félisten

Furcsa, hogy annyi programot lehet repóból telepíteni, de sem egy SSH-kliens, sem egy hálózaton működő böngésző nincs köztük...

Talán Dockerből valami, de ez számomra nagyon távoli.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3770) donat_sz válasza MaCS_70 (#3769) üzenetére


donat_sz
senior tag

Ezt az ssh részt nem értemb igazán, a nas-on nekem ki/be kapcsolható ez a szolgáltatás, az működik rendesen a lanon, szépen elérem azon keresztül a nas-t.
Korábban pivpn segítségével is simán ment. Most ezt külön nem néztem, hogy megy-e még.
De ha aktuális szólj, megnézem.

(#3771) cigam válasza MaCS_70 (#3769) üzenetére


cigam
félisten

Miért kellene egy NAS-ra ssh kliens?
A hálózati böngészős dolgot sem értem.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#3772) MaCS_70 válasza cigam (#3771) üzenetére


MaCS_70
félisten

Magáról a NAS-ról mint számítógépről akarom elérni a hálózatot. Mivel a NAS GUI-t elérem, indíthanék róla egy SSH-t, amellyel bejuthatnék a hálózati eszközökre SSH-val. Ugyanez lenne a célja egy böngészőnek is HTTP-n.

Az egyszerűbb persze az lenne, ha mindezt nem a NAS-on keresztül kellene megoldani, de erről már megírták, hogy nem fog menni.

Konkrétan a helyzet: van egy távoli hálózat, amelyen a NAS-hoz hozzáférek OpenVPN-en. Ugyanezen a hálózaton van egyebek melett egy ESP32, amelybe szeretnék belépni akár HTTP-n, akár SSH-n.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3773) donat_sz válasza MaCS_70 (#3772) üzenetére


donat_sz
senior tag

routeren egy port forward, ha már az ip tartomány nem elérhető a vpn segítségével?
így http alapon elérhetnéd a klienst, nem?

(#3774) cigam válasza MaCS_70 (#3772) üzenetére


cigam
félisten

A NAS _nem_számítógép. Nem egy _általános_célú op.rendszer fut rajt, hanem egy célszoftver.

Miért egy böngészőből akarsz be ssh-zni, miért nem közvetlenül?
A WEB böngészős felületen elindítani egy böngészőt, hasonló abszurdum. Miért nem a PC-n futó böngészőbe írod be a címet?

Értem én hogy nem tudod beállítani a VPN-t, de nem a kikerülése megoldás, hanem a VPN felélesztése. Eleve miért nem a routeren kapcsolod be a VPN-t, miért szükséges ehhez a NAS? Ha tűzfalat is használsz pláne bonyolítja a helyzetet, hiszen a VPN címtartományát is le kell kezelni.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#3775) MaCS_70 válasza cigam (#3774) üzenetére


MaCS_70
félisten

Dehogy akarok én a NAS-on keresztül SSH-zni! Alapból a routeren át VPN-ezek, de valamiért leállt a router VPN-szervere -- és annak a beindítása is cél lenne (Az mondjuk jó lenne HTTP-n, mert fogalmam sincs az AsusWRT SSH-parancsairól). A NAS-t viszont elérem, tehát csak a NAS-on keresztül férhetek hozzá a hálózathoz.

Ami történetesen elég sok száz kilométerre van tőlem.

A NAS VPN-szerverének címtartományában (10...) nincsenek benne a router LAN-jának címei (192.168...).

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3776) cigam válasza MaCS_70 (#3775) üzenetére


cigam
félisten

Nem egyszerűbb az ottani gépen elindítani egy képernyőmegosztást? Legyen az chrome, vagy teamviewer, és máris hozzáférsz egy böngészőhoz, amin keresztül eléred a routert.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#3777) MaCS_70 válasza cigam (#3776) üzenetére


MaCS_70
félisten

De hogyan indítom el, ha csak magához a NAS-hoz férek hozzá?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3778) cigam válasza MaCS_70 (#3777) üzenetére


cigam
félisten

Nincs rajta PC? Az egész hálózat egy nas és egy router?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#3779) MaCS_70 válasza cigam (#3778) üzenetére


MaCS_70
félisten

Van PC, de mire megyek vele, hiszen nincs bekapcsolva. És ha be is lenne kapcsolva, akkor sem érném el -- hiszen éppen azon görcsölök, hogy az ilyen eszközöket el tudjam érni úgy, hogy a NAS-on bent vagyok, és ennyi.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3780) cigam válasza MaCS_70 (#3779) üzenetére


cigam
félisten

Elég meglepő, de tényleg van Firefox Docker.
Bár én annak néznék utána, hogy ha tényleg az Asustore VPN-jére jelentkezel be, akkor miért nem éred el a hálózat többi gépét?
Pingelni sem tudod?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#3781) MaCS_70 válasza cigam (#3780) üzenetére


MaCS_70
félisten

Lehet, hogy el tudom érni, de nem tudom, hogy hogyan. Olyan tanácsot már kaptam, hogy kár is próbálkoznom.

Szóval fogalmam sincs róla (és pont ez az eredeti kérdésem), hogy hogyan tudnék rápróbálni a hálózatra. A NAS a 10.0.1.1 címen van, én a 10.0.1.6-ot kapom. De /24-et feltételezve a többi címen nem találok senkit.

A router 192.168.2.0/24-en csinálja a LAN-t, de ezt a tartományt sem érem el az OVPN-kliens gépről.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3782) cigam válasza MaCS_70 (#3781) üzenetére


cigam
félisten

Milyen gépről éred el? Nálam pl. mac-en még be kellett kapcsolni, hogy minden forgalmat a VPN felé irányítson:

Onnantól kezdve elérem a távoli belső hálózatot, tudom a gépeket pingelni, akár a távoli router WEB-es felületét behívni a böngészőbe. Szerintem ez openvpn és Windows alatt sem lehetetlen mutatvány. A redirect gateway be van pipantva/szerepel a config fájlban?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#3783) MaCS_70 válasza cigam (#3782) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez lesz a megoldás, a Redirect gateway!

Ha ezt beállítom a NAS-on, akkor mit kell a config fájlba írnom -- csak mert attól tartok, hogy ha elkalmazom a VPN-kapcsolaton keresztül, akkor ezzel buktam is a kapcsolatot, még mielőtt le tudnám tölteni az ovpn-fájlt. (Szívattam már meg magamat így...)

Ezt találtam, de sajnos nem értem:
redirect-gateway [def1 local bypass-dhcp bypass-dns]

Köszönettel: MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3784) Sly189 válasza Sly189 (#3753) üzenetére


Sly189
senior tag

FAQ-ban írtam nekik, tudnak a hibáról, dolgoznak rajta :U

(#3785) cigam válasza MaCS_70 (#3783) üzenetére


cigam
félisten

Sem az Asus-t, sem az openVPN-t nem ismerem annyira, hogy biztos választ tudjak adni.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#3786) Stealth


Stealth
aktív tag

Sziasztok!

Meg lehet azt valahogy oldani, hogy az iperf3 szerverként fusson a háttérben a NAS-on, illetve automatikusan elinduljon a háttérben, ha bekapcsolom a NAS-t? :)

-= Stealth =-

(#3787) belashx válasza Stealth (#3786) üzenetére


belashx
senior tag

Igen. :)

Megtalálod a telepíthető appok között.

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#3788) MaCS_70 válasza Sly189 (#3784) üzenetére


MaCS_70
félisten

Sokat segítettél, és így el tudok indulni és tanulgani egy kicsit.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3789) MaCS_70 válasza cigam (#3782) üzenetére


MaCS_70
félisten

A Redirect Gateway végül működött, de miután tényleg átirányította az átjárót, onnantól a teljes netkapcsolat a NAS-ról jött. Szóvel sajnos elég súlyosak a "mellkék" (valójában "fő") hatások. De vészmegoldásnak tökéletes, nem tudtam (bár sejthettem volna), hogy ez így megy.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3790) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Aktuális kérdésem/problémám:

HomeAssistantOS-t szeretnék futtatni az Asustoron. Nem titkolt (és némi ravaszsággal kitalálható) célom ezzal ez, hogy vezérelni tudjam a ház rendszereit.

A dockeres megoldáson már túlvagyok, de okosotthonosok némi lehülyézés kíséretében felvilágosítottak arról, hogy csakis a HASSOS.

Szóval lett Virtualbox...

Gondoltam, mi sem egyszerűbb, hiszen tizenéve hasznlok VB-ot asztali környezetben.

Odáig el is jutok, hogy a netről letöltött VDI fájlt virtuális gépként konfigurálom. Települ, fut, a jobb felső sarokban látom, ahogy sorjáznak a sorok a konzolképernyőn.

De hogyan fogok hozzáférni az egészhez? Hol fogom megkapni a virtuális gép képernyőjét?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3791) Kicsirics77 válasza MaCS_70 (#3790) üzenetére


Kicsirics77
veterán

asustor ip címe meg gondolom a virtual box portja lenne amit böngészőben megtudnál nyitni???
Csak sejtésem van róla hogy így menne.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#3792) belashx válasza MaCS_70 (#3790) üzenetére


belashx
senior tag

Van Home Assistant a telepíthető alkalmazasok közt. Miért bonyolítod az életed VirtualBox-szal?
Vagy az nem az, csak hasonló az elnevezés?

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#3793) MaCS_70 válasza Kicsirics77 (#3791) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az IP-cím:portszám nyilvánvaló megoldás, de a 8123 porttal nem működik.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3794) MaCS_70 válasza belashx (#3792) üzenetére


MaCS_70
félisten

A dockeres, konténeres változaton túlvagyok, éppen ezt szeretném kiváltani egy teljes értékű Home Assistanttel. És mivel nem szeretnék még egy gépet üzemeltetni, adja magát, hogy a NAS-on fusson.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3795) belashx válasza MaCS_70 (#3794) üzenetére


belashx
senior tag

...

[ Szerkesztve ]

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#3796) belashx válasza belashx (#3795) üzenetére


belashx
senior tag

Én feltettem a Home Assistantot a NASra, de nem kellett szenvedni semmivel, egyből ment minden. Be tudtam lépni a felületre, nem kellett Virtualbox meg hasonlók. Csak épp híján vagyok okoseszközöknek. Mondjuk kívülről nem próbáltam meg elérni.

Ja, már kezdem kapizsgálni. A Dockeres verzió nem felelt meg? Mit nem tud, amit az általad telepített verzió tud? Ez nem ugyanaz, csak épp kihagyva pár bonyolultabb lépést a beüzemelésnél?

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#3797) MaCS_70 válasza belashx (#3796) üzenetére


MaCS_70
félisten

Külső Z2M eszközök vannak, illetve szeretnék ESPHome-okat telepíteni.

Miután a kezdőnél is kezdőbb vagyok, és magamtól nem jött össze a dolog, hozzáértőktől kértem tanácsot, akik, miután meghallották, hogy konténerben fut a HomeAssistant, ruhájukat megtépték, fejükre hamut szórtak, majd elborzadva közölték velem, hogy ez plusz 500 év a purgatóriumban, és nem fog menni a dolog. Mer'hogy a konténeres változat annyira le van butítva, hogy addonok sem mennek róla, úgyhogy amíg nem telepítek egy HASSOS-t, addig ne is keressem őket.

Röviden: én nem tudom, csak mások mondták, hogy ez nem lesz így jó. Pedig tetszik eleve a docker, meg az is, hogy azzal ilyen simán tudok telepíteni.

Röviden ennyi.

A virtuális gép futtatása valahol nekem is fáj, de végülis nem vagyok szűkében az erőforrásoknak.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3798) ugyes válasza MaCS_70 (#3790) üzenetére


ugyes
aktív tag

Ezt megnézted már?

(#3799) Zuglói


Zuglói
csendes tag

Sziasztok,
usb-re dugott ssd-t be lehet állítani alapértelmezett letöltési helynek a torrentben? A letöltés elindul, és utánna hibát ír, mintha nem lenne jogosultsága irni a lemezre.
(dockeres qbittorent)

(#3800) MaCS_70 válasza ugyes (#3798) üzenetére


MaCS_70
félisten

Persze, vagy ötször végigléptetve. Mindent új csinálok, mint a videós fickó, de a bejelentkező panelig nem jut el.

Köszönettel: MaCS

UI: Egyébként érdekes az utolsó hozzászólás. Kár, hogy magyarázatra már nem futotta a kritizálónak...

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.