Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:46:22

LOGOUT.hu

ASUSTO NAS összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3801) ugyes válasza Zuglói (#3799) üzenetére


ugyes
aktív tag

Ha megosztást hozol létre rajta, akkor igen. Előtte kötetként is fel kell venned a külső ssd-t.

(#3802) MaCS_70 válasza Kicsirics77 (#3791) üzenetére


MaCS_70
félisten

Beszarás.... Megtaláltam a HomeAssistantet a DHCP poolban.
Mégpedig PCS Systemtechnik GmbH néven... :Y :C :F

Elsőre úgy tesz, mintha működne.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3803) Zuglói válasza ugyes (#3801) üzenetére


Zuglói
csendes tag

Köszi, sikerült. A kötetfelvétel hiányzott.

(#3804) Kicsirics77 válasza MaCS_70 (#3802) üzenetére


Kicsirics77
veterán

akkor már csak életre kell kelteni.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#3805) donat_sz válasza MaCS_70 (#3802) üzenetére


donat_sz
senior tag

Azt mondod nem a nas ip-jen éred el? Ha jól értem és szeretnéd mégis a nas ip-t akkor érdemes megnézni hogy a portainerben milyen beállítás van a halozatnal, ha az host akkor nas ip kellene legyen. Anno megküzdöttem ezzel én is a unifi controlleremnél.

(#3806) MaCS_70 válasza donat_sz (#3805) üzenetére


MaCS_70
félisten

Igen, azaz a VirtualBoxon futó HomeAssistantet nem a NAS címén értem el. Bridge-elt hálókártyát kért beállítani, úgyhogy a router DHCP-je ost neki címet.

Az Asustor által feltett dockeres HomeAssist érdemei elismerése mellett ment a kukába.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3807) donat_sz válasza MaCS_70 (#3806) üzenetére


donat_sz
senior tag

Ahh VB megy akkor, felteszem ott is van opció bridge helyett host hálózati beállításra.

(#3808) MaCS_70 válasza donat_sz (#3807) üzenetére


MaCS_70
félisten

De miért tenném át NAT-ra, ha egyszer így jó?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3809) donat_sz válasza MaCS_70 (#3808) üzenetére


donat_sz
senior tag

nem kell, csak te is ott kerested először, így gondoltam hátha cél, de ha nem hát nem :)

(#3810) MaCS_70 válasza donat_sz (#3809) üzenetére


MaCS_70
félisten

Már megtaláltam, mert kb. egy óra múlva egyszer csak megjelent akonzolképernyőn + a router DHCP-listájában. Ezen a furcsa kapcsolódású MAC-címen...

Legfőképpen az volt az elbizonytalanító, hogy maga a konzolablak a telepítés közben nem jelent meg teljes valójában, csak a miniatűr ajobb felső sarokban -- ahonnét sorra kellett kérnem a pillanatképeket.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3811) ugyes


ugyes
aktív tag

Nem tudom, hogy éppen érint-e valakit:
Van egy bug a 4.2.5. ADM-ben, amely miatt a több partíciójú külső lemezeket nem jól kezeli. Pl. a mentések nem futnak le ezekre.
A hivatalos átmeneti megoldás:
1) SMB backup létrehozása, NAS->külső SMB eszköz.
2) A következő ablakban megadni a NAS IP címét és a NAS belépési azonosítót + jelszó.
3) Kiválasztani a megfelelő a mentési módszert (többet egy helyre, egy=egy, stb.)
4) A forrás könyvtár kiválasztása
5) Az USB1-2 eszköz kiválasztása mint cél
6) Mentés indítása

(Forrás)

(#3812) cigam válasza Zuglói (#3799) üzenetére


cigam
félisten

Bocsi, nem lapoztam, már lett megoldás...

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#3813) Zuglói


Zuglói
csendes tag

Sziasztok,
létezik valami nc-hez hasonló fájlkezelő? Telepítve volt, de most nem hajlandó elindulni, és telepíteni sem lehet. Json fájt kellene szerkeszteni.

(#3814) cigam válasza Zuglói (#3813) üzenetére


cigam
félisten

winscp, csak engedélyezni kell az ssh hozzáférést, de a nano sem bonyolult.
Gyárilag meg ott az mc.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#3815) Zuglói válasza cigam (#3814) üzenetére


Zuglói
csendes tag

Köszi,
az elsőt kipróbálom, mert az mc-t sem engedi telepiteni. A nano első látásra tényleg nem bonyolult, sokkal inkább ijesztő egy windows-on szocializálodott nyuggernek. :)
(csak a bittorent jelszót kellene megszerezni)

(#3816) MaCS_70 válasza cigam (#3814) üzenetére


MaCS_70
félisten

Gyárilag már nincs ott az MC, amint a kollégais írta, évekkel ezelőtt kivették a boltból és a már telepített darabok sem indultak.

A WinSCP szerintem is remek (szinte kötelező) program, különösen, hogy a PortableApps is listázza, ami nagy királyság.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3817) ugyes


ugyes
aktív tag

Infó: Az Asustor 2024.08.01-től kezdve nem készít frissítést/javítást az AS10, az AS50, az AS51 és az AS70 sorozatú NAS-eszközeihez. Azaz az ADM 4.0.valamennyi lesz a vége (aktuálisan 4.0.6 a 3 héttel ezelőtti frissítéssel).
A hivatalos verzió szerint le kellene cserélni egy támogatott eszközre. Ha mégsem, akkor ne engedjük ki a netre (és legyen mindig biztonsági mentés mindenről).

(#3818) Gawamatsu válasza ugyes (#3817) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Akkor az AS61 még kapott haladékot.
Idén volt 6 éves (meg tegnap előtt egy HDD aggodalom, amit eloszlatott teljes DD és Smart check, valamint btrfs scrub és raid integrity ellenőrzés)

(#3819) gekkoXT válasza ugyes (#3817) üzenetére


gekkoXT
senior tag

Mi? Ez elég paraszt húzás azért. Hol van erről cikk?
Szerencsére nem vagyok érintett ez alapján, de ettől még tahóság.

(#3820) ugyes válasza gekkoXT (#3819) üzenetére


ugyes
aktív tag

Itt olvashatod.

(#3821) MaCS_70 válasza gekkoXT (#3819) üzenetére


MaCS_70
félisten

Sajnos minden termék támogatása véget ér egyszer.

Az AS10 sorozat támogatásánakmegszűnésén azért egy kicsit csodálkozom, mivel ez egy két éve még boltban kapható széria volt.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3822) ugyes válasza MaCS_70 (#3821) üzenetére


ugyes
aktív tag

Lehet maradt még raktáron.
Az AS10-es széria, ha jól látom 2016-os/2015 év végi. Jövőre lesz 8-8,5 éves. Kb. ennyivel tudunk számolni a többi készüléknél is, ha jól sejtem.

(#3823) MaCS_70 válasza ugyes (#3822) üzenetére


MaCS_70
félisten

Csak az a gond, hogy a szérián belül jöttek ki újabb típusok, jóval később.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3824) ugyes válasza MaCS_70 (#3823) üzenetére


ugyes
aktív tag

V2 érkezett utoljára, az a 2016-os.

(#3825) MaCS_70 válasza ugyes (#3824) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ezek szerint teljesen elhagyott az időérzékem.

A sima AS1002T-m viszont a címkéje szerint 2018-as. :F
Ez persze nem jelent semmit, csak meg voltam győződve arról, hogy a V2-esek relatíve új szériát képviselnek.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3826) Gawamatsu válasza MaCS_70 (#3821) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Más miatt írtam supportnak (Backup Plan hiba) és rákérdeztem a terméktámogatásra:
Regards the AS6104T:
Technical support might becom elimited at one point in the near to mid future.
However, the NAS is still supported by our latest Linux kernel version, this means the NAS will receive all ADM 4.2.x software updates and above for the coming years.
The AS10 has limited support because of the hardware restrictions (32-bit CPU). That NAS won't receive the latest updates anymore.

A Backup Plan-nal kapcsolatban olyan hiba volt, hogy W11 22H2-re ha felment a KB5033375 frissítés, akor logonkor dobott egy beazonosíthatatlan hiba ablakot a gép.
A szitu érdekes, de bővebben leírtam nekik, nem fordítanám vissza:

Running Windows 11 Pro 22H2 after the latest Windows update (KB5033375) the Backup Plan 2.0.5.6080
failed just after windows start with:

Error. An unhandled exception occurred: exception has been thrown by the target of an invocation.

Uninstalling the mentioned KB5033375 did not solved the pop-up window with the error above.
Then tried to update to Windows 11 23H2 hoping it is/was a Windows issue, but not, still came after logon.

Checked all startup apps, each worked, except Backup Plan.
Right click on the Taskbar item of the Erro and closing it closed Backup Plan. too.
After uninstalling it, the logon error disappeared.
Installing the latest Backup Plan v2.0.5.9150 worked, but could not create backup (not NAS, local FTP, other opened the create window).
Removing it and installing the one which failed worked without the original issue, also could create Backup Plan :)

So, there was issue with 2.0.5.6080, because of Windows update, then there was with 2.0.5.9150 because of (?) internal app error (?),
them 2.0.5.6080 worked again.

(#3827) MaCS_70 válasza Gawamatsu (#3826) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszi! Ez mondjuk kétségtelenül logikus -- mármint a 32 bites rendszerek elengedése.

Eddig őszintén szóéva nem is tudatosult bennem, hogy a 1002-es 32 bites.

Mindegy, lesz ami lesz, a netre nincs kiengedve, OpenVPN-en érem el távolról, úgyhogy hacsak valami nagy disznóságra nem derül fény, azért nem fogja komoly veszély fenyegetni.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3828) Sly189


Sly189
senior tag

Sziasztok,
eljött az upgrade ideje és el szeretném adni hamarosan az Asustor AS3102T v2 NAS-omat. Mennyi lehet ennek a piaci értéke? :U Csak hogy tudjam mihez belőni.

(#3829) Gawamatsu válasza Sly189 (#3828) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Nehéz kérdés.
A HA-n a legelső NAS az 220k, de 4 fiókos, 8TB lemezzel.
AS3302-es újonnan, garanciával 115k, ami jelenősen fejlettebb, így a használt érték erősen csökkenhet, nem mondanám, hogy 50k felett el lehetne adni.

Az enyém AS6104T, tehát 4 lemezes, bővítéskor a lemezekkel együtt adnám el.

De nem vagyok benne a használt NAS piacban, talán a beárazós topikban tudnak árat körvonalazni, de a NAS elég speciális .

(#3830) MaCS_70 válasza Gawamatsu (#3829) üzenetére


MaCS_70
félisten

Én is 40-50e Ft-ra taksálnám, bár a Harveraprón simán megjelenhet a duplájáért is, mint legújabb, szupermodern, alig használt típus. ;]

Év elején vettünk egy első szériás AS3102-t 50e Ft-ért, de abban volt egy 15000 órát futott 6 TB-os WD RED Pro is -- viszont az egy kimondottan jutányos vétel volt.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3831) Misi_D


Misi_D
tag

Sziasztok!

AS5104T-n volt egy raid0 tömb 4 hdd-ből. Aztán az egyik lemez meghibásodott... Nagyon nehezen volt elérhető az adat, már amit egyáltalán még el lehetett érni, aztán már semmit. (Az adatvesztés nem gond, volt biztonsági másolatom.) A NAS azóta viszont kb. halott. Próbáltam újraindítani az eredeti 4 hdd-vel, az eredetiek közül 1 hdd-vel, hdd nélkül, de mindig megáll ott a folyamat, h starting system please wait... Egy üres/új hdd-vel még nem próbálkoztam. De azon lepődtem meg leginkább, h lemez nélkül is "ennyi". Nyilván a router nem látja, addig nem jut el.
Mit tudnék kezdeni a helyzettel, találkoztatok már ilyennel? Esetleg egy reset (sim tűvel a hátlapon) megoldhatja? Google barátomnál pár másodperces keresés után találtam egy olyat, h bár másik Asustor típusnál, de alaplap csere lett a vége... Na ennek nem örülnék.

Köszi!

Ha nem tetszik, ahogy vezetek, akkor tünés a járdáról!

(#3832) Misi_D válasza Misi_D (#3831) üzenetére


Misi_D
tag

Kiegészíteném az alábbiakkal:
- A power- és a system status ledek nem csinálnak semmit, meg sem nyikkannak.
- A network ledek működnek, kéken világítanak, egyúttal hátul az rj45 csatiknál lévő ledek is fényt adnak (mondjuk utóbbiaknak eleve menniük kell, ha ki van kapcsolva a gép akkor is, csak más színnel, ezért ez nem mérvadó).
- Ha egy lemezt belerakok, annak is világt a zöld visszajelző fénye.
- A hátsó ventilátor nem mozdul. (???)

Tehát, bejön a starting system please wait... felirat, de venti nem mozdul, a fő ledek nem jeleznek, kizárólag a network led vált kékre és lemez jelző zöldre.

Sim tűs resetre nem változik a helyzet.

Jól sejtem, hogy kuka...?

[ Szerkesztve ]

Ha nem tetszik, ahogy vezetek, akkor tünés a járdáról!

(#3833) cigam válasza Misi_D (#3832) üzenetére


cigam
félisten

[link] Az utolsó tippet próbáld ki, indítsd lemez nélkül.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#3834) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Minden kedves fórumlakónak boldog karácsonyt kívánok! Gyűljenek az ünnepi képek és videók a NAS-okon!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3835) Misi_D válasza cigam (#3833) üzenetére


Misi_D
tag

Köszi! Sajnos nem megy tovább úgy sem (írtam is az elsőben: próbáltam 4 lemezzel, 1 lemezzel és hdd nélkül is).

Szerk: ugye azt jól gondolom, h a hátsó nagy ventinek fel kellene pörögnie induláskor akkor is, ha nincs benne hdd? Ezt meg tudná vki erősíteni? Thx!

[ Szerkesztve ]

Ha nem tetszik, ahogy vezetek, akkor tünés a járdáról!

(#3836) Gawamatsu válasza Misi_D (#3835) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Nem feltétlen. A venti a hőmérséklet függvényében indul.

(#3837) MaCS_70 válasza Misi_D (#3835) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nálam a 3102-esnél a minap felpörgött, de este a Jézuska segedelmével újra ki tudom próbálni.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3838) Sly189


Sly189
senior tag

Aifoto3 app másnak is rohadt lassan tölti be a miniatűr képeket? Hagytam időt neki a bélyeg képek generálására, de ugyan úgy botrányosan lassú.... Engedjem el az appot? Synologynàl is ilyen lassú lehet? 100k alatti NAS esetében? :F

(#3839) ugyes válasza Sly189 (#3838) üzenetére


ugyes
aktív tag

Nálam nem lassú. Igaz Intel a CPU a NAS-ban. Ugyanakkor egy ideje valami adatbázis és miniatűr kép konverzió folyik (a CPU-n nincs látható terhelés).
Szerintem keress rá a neten, akár Reddit vagy Youtube a Synology kérdésedre. Ha jól emlékszem eléggé megfekszi a cpu-t egyszerre nagy mennyiségű kép feldolgozása, szóval ha nem kell az arc/tárgyfelismerés, akkor szerintem nem érdemes váltanod.

(#3840) Wasquez


Wasquez
senior tag

Sziasztok!
Két single drive van a NAS-ban jelenleg.
Hogyan kell RAID-1 re átrakni a rendszert, ha az 1-es meghajtóra átpakoltam már mindent?
El kell távolítanom a 2-es diszk-et és utána tudom újra hozzáadni majd?

A másik kérdésem, lehet én gondolkodom rosszul, de nem értem, hogy miért jó az, hogy nem lehet egyértelműen látni egy könyvtárnak, hogy melyik meghajtón van?
Nagyon sokat szerencsétlenkedtem azzal, hogy végig nézegessem, melyik könyvtárak lettek a 2-es lemezre rakva és ezeket átmozgattam a disk 1-re, de még maradt így is valami 1GB- a lemezen, amit nem tudok, hogy mi lehet? A rendszernek valami rejtett lefoglalt terület az?

PC

(#3841) ugyes válasza Sly189 (#3838) üzenetére


ugyes
aktív tag

Ma érkezett az új ADM update, amiben pont a miniatűrök feldolgozását gyorsítanák.

(#3842) ugyes válasza Wasquez (#3840) üzenetére


ugyes
aktív tag

A vezérlőpult (Access Control) látod, hogy melyiket hová tetted. Az Activity monitorban a Drive usage-nál megmutatja, hogy mi van fenn a lemezen. Ha csak system vagy file system data and snapshots, akkor adat semmi. Nekem 3,85GB/26GB a system data a két btrfs kötetemen és 0 a két ext4 kötetemnél (utóbbiak nvme-k).

(#3843) Wasquez válasza ugyes (#3842) üzenetére


Wasquez
senior tag

Neked milyen nas-od van? Nálam nem így néz ki, vagy csak a magyar fordítások miatt nem találok ilyeneket! Az Activity monitorban nekem csak a megosztott könyvtárak tárterület felhasználását mutatja, system nincs is közte.
Access controllt nem is tudom, melyik menüpont alatt kéne keresnem!?

PC

(#3844) ugyes válasza Wasquez (#3843) üzenetére


ugyes
aktív tag

Lockerstor (AS6604T). Angolul használom, ezért a magyar fordítást nem tudom (találgatni pedig nem szeretnék).
Itt és itt az infó.
Az Access control az, ahol a felhasználókat és a megosztásokat karbantartod.

(#3845) Wasquez válasza ugyes (#3844) üzenetére


Wasquez
senior tag

Köszi, ugyanezeket néztem akkor, de nekem nem ír system részt, még magyarul hasonlót sem! Közben már átraktam Raid 1-be, lehet azért más? Pont most volt ADM frissítés is!

PC

(#3846) Wasquez


Wasquez
senior tag

Nem teljesen ide tartozik a téma, de van olyan adatmentő program, amivel nem képfájlt hozhatok létre egy meghajtóról, hanem egy rádugott usb meghajtóra átmásolja az adatállományt és minden feldugáskor lefuttatva a változásokat módosítja a külső meghajtón?

PC

(#3847) ugyes válasza Wasquez (#3845) üzenetére


ugyes
aktív tag

Gondolom, mert nálad ext4 és nem btrfs a kötet.

(#3848) ugyes válasza Wasquez (#3846) üzenetére


ugyes
aktív tag

A NAS saját Backup & restore alkalmazása. External backup (gondolom külső mentés vagy hasonló lehet magyarul). A friss ADM után már automatikusan lemountol a meghajtó, amikor végzett, ha beállítod.

(#3849) Wasquez válasza ugyes (#3848) üzenetére


Wasquez
senior tag

NAS-tól elvonatkoztatva.
Laptop to külső hdd?

PC

(#3850) donat_sz


donat_sz
senior tag

nektek megy a myasustor ddns szolgáltatás? egy ideje már gondom van a saját vpn-es elérésemmel, most végre volt rá kicsi idő megnézni mi újság és arra jutok, hogy azért nem megy a vpn-em, mert sajnos nem érem el távolról a myasustoros címet, így valójában a routert se, ogy átengedjen a vpn serverhez..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.