Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:46:22

LOGOUT.hu

ASUSTO NAS összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3501) ugyes válasza poli27 (#3499) üzenetére


ugyes
aktív tag

A reverse proxy beállításokat megcsináltad erre?

(#3502) ugyes válasza ugyes (#3461) üzenetére


ugyes
aktív tag

Hosszú levelezésem volt az 1) hibát illetően a Terméksupport-tal. Ennek eredménye az, hogy hibás a tárhelyszámítás a Backup & Restore app-ban az azonnali mentés (backup now) funkcióban. Az ütemezett mentésben nincs ilyen gond.

(#3503) poli27 válasza ugyes (#3501) üzenetére


poli27
veterán

Nem csináltam semmit, csak mint írtam a webcenterben állítottam be neki a könyvtárat amit el kéne érni a domainnel. tudsz egy linket adni mit kéne állítanom? :)

[ Szerkesztve ]

(#3504) ugyes válasza poli27 (#3503) üzenetére


ugyes
aktív tag

Ezt nézd meg. Szerintem, ha megcsinálod, működni fog.

(#3505) ugyes


ugyes
aktív tag

Egy teszt az új Flashsor12-ről.

(#3506) gabber_79


gabber_79
csendes tag

Lenne egy kérdésem a szakikhoz! Eladtam a NAS-t HDD nélkül (még nálam van). Egy 2 lemezes Nimbus. Megoldottam hogy a 2 külön álló kötetből az egyik full üres legyen és az a kérdés ha kiveszem a vinyókat fogom tudni PC-ben olvasni adott esetben windows alatt vagy az üres HDD-t rakjam gépbe és leformázva másoljam át hálózaton a 4TB-nyi cuccot a nasról a pc-n lévő gépre... ezt szeretném elkerülni első körben!
Köszi a választ srácok! :R

"élj úgy mint nem akárki és halj meg úgy mint bárki"

(#3507) gabber_79 válasza gabber_79 (#3506) üzenetére


gabber_79
csendes tag

Annyira jutottam hogy csináltam az üres lemezből egy my arhiv-ot ntfs-re formázva és bízva ha beteszem a pc-be látni fog rajta mindnet. :) remélem nem gondoltam rosszul

"élj úgy mint nem akárki és halj meg úgy mint bárki"

(#3508) ugyes válasza gabber_79 (#3506) üzenetére


ugyes
aktív tag

Határeset. Ha ext4-re formázott, akkor elméletileg win10 linux alrendszerrel olvasható. Ha btrfs, akkor nem.
Most látom NTFS-t csináltál, akkor az általában menni fog.

(#3509) whatnot


whatnot
őstag

Sziasztok,
Van egy AS6602T, amiben eddig költség okok miatt csak egy disk volt. Most vettem bele egy ugyanolyat, amire azt írja, CRC hibás.
Próbálnám formázni, de sehol sincs opció rá. Guglizva azt írják, hogy a Storage Manager alatt kéne lennie egy HDD/SSD menüpontnak, ám ilyen ott nincs.
A Drive menü alatt pedig nincs formázási lehetőség, még a jelenleg működő diskre sem.
Mit tudok az új diskkel csinálni?

(#3510) xrvman válasza whatnot (#3509) üzenetére


xrvman
őstag

Szia, vedd ki, Windows alól töröld a particiókat, majd formázd le. Nézzél rá Hard Disk Sentinellel, hogy az mit mond.

(#3511) whatnot válasza xrvman (#3510) üzenetére


whatnot
őstag

Ezt szerettem volna elkerülni... Nincs hely a PC-mben, külső keretem meg nincs még, tehát ez extra költség lenne nekem.
Nem értem, miért kell nekem egy szűz lemezt először Windowsra kötnöm.
Miért nem lehet ezt a NASon belül megoldani?

Valamit kitalálok.

[ Szerkesztve ]

(#3512) whatnot válasza xrvman (#3510) üzenetére


whatnot
őstag

Hát, ezt produkálja disk inicializálásnál.
[link]

(#3513) ggg666 válasza whatnot (#3512) üzenetére


ggg666
őstag

A hangból ítélve ez a lemez kuka!

(#3514) whatnot válasza ggg666 (#3513) üzenetére


whatnot
őstag

Megy is vissza garanciában.
Amikor megpróbáltam elindítani a hard disk sentinelt, kék halálozott a Windows. Win10 még sosem produkált nekem kék halált.

(#3515) ggg666 válasza whatnot (#3514) üzenetére


ggg666
őstag

Az nem jelent semmit az smr winyókat sem szereti a win!
De ésszerűen lehet azokat is használni!
De így biztosan hardverhiba van jelen!

[ Szerkesztve ]

(#3516) xrvman válasza whatnot (#3511) üzenetére


xrvman
őstag

Sajnos nem lehet elkerülni, kérdezd meg az asustor supportot, miért nem.
Keress rá a nevem alatt, én már leleveleztem a supporttal, és végül erre lyukadtunk ki az én esetemben.

Nincs hely, ám egyiket csak le tudod húzni 10 perc, próba erejéig.

(#3517) ggg666 válasza xrvman (#3516) üzenetére


ggg666
őstag

Live linuxal meg főleg és jobb is a teszt eredményessége!

(#3518) whatnot válasza xrvman (#3516) üzenetére


whatnot
őstag

Megtörtént, arról van a fenti videó. Az egyik lemezt még ki tudtam szedni. Másik kettőt már azért sem kéne , mert RAID1-ben vannak.

(#3519) gabber_79 válasza ugyes (#3508) üzenetére


gabber_79
csendes tag

az NTFS sima volt win alatt ment egyből a másik nem, ma jött meg a qnap nas meglátjuk mit szól hozzá, majd referálok hogy oldotta meg

"élj úgy mint nem akárki és halj meg úgy mint bárki"

(#3520) ugyes


ugyes
aktív tag

Hivatalosan is megjelent a Nimbustor gen2 sorozat (AS5502T és AS5404T). Kb. majdnem a Lockerstor Gen2 specifikáció. USB-k 10Gb/s, HDMI 2.0b
Javasolt fogyasztói ár: 429EUR, illetve 599EUR

(#3521) Sly189


Sly189
senior tag

Sziasztok,
mitől lehet, hogy a NAS-ról a PC-re 20-30 MB/s el másol, PC-ről NAS-ra pedig 90MB/s környékén, ami jó lenne lefelé is...
1Gbps-es ethernet porton használom.
AS3102T V2
Laptop: Ryzen 5800H, 16GB RAM, NVMe SSD.
Router viszont a vodafone-tól kapott motyó.
Laptop volt újraindítva.
NAS-t ciki volna. :DDD

(#3522) Gawamatsu válasza Sly189 (#3521) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

A Noti wifin van gondolom. A router-noti közt lehet van akadály.
Nekem a noti és router kötött én ülök. Ha elhajlok gyorsabb a másolás...

(#3523) Sly189 válasza Gawamatsu (#3522) üzenetére


Sly189
senior tag

Ethernet, írtam is :) . De próbáltam már wifin is, kb 2 méterre van akadály mentesen. Ott siralmasabb a helyzet. Ezért gondolkozol egy rendes router vasarlásán. Tenda TX9 Pro-t néztem ki 16k ért. Talán megér egy misét

[ Szerkesztve ]

(#3524) cigam válasza Sly189 (#3521) üzenetére


cigam
félisten

Az a fájloktól is függ. Pl. ha sok kicsi a fájl az magyarázat lehet, de a gépen futó biztonsági/optimalizáló programok is okozhatják.
Próbáld ki a másolást egy live linux-al. Ott is ilyen lassú?
Az eseménynaplóban nem panaszkodik valamire?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#3525) Sly189


Sly189
senior tag

Sziasztok, Plex szerveremet szeretném távolról elérni, beállítottam a NAT/UpNP-t vagy mit, és külső hálózatról nem engedi megnyitni.
Mit rontottam el? 😬

(#3526) Gawamatsu válasza Sly189 (#3525) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Én nálam kellett a Voda Routeren is engedélyezni a ki/be portot.
Mert mióta nincs EZ connect a NAs ezt nem csinálja meg magától.

(#3527) ugyes válasza Sly189 (#3525) üzenetére


ugyes
aktív tag

Szerintem reverse proxy-n keresztül tudod elérni, ha közvetlenül a NAS-on akarsz rá csatlakozni és nem az app.plex.tv-n. Nézd meg a reverse proxy beállításaidat (Szolgáltatások/Services - Reverse Proxy), illetve azt, hogy van-e DDNS beállítva a NAS-odon (Beállítások/Settings - Manual connect). A reverse proxy DDNS nélkül nem megy.
És ahogy Gawamatsu írta nézd meg, hogy a szolgáltatói eszközön vagy ha külön routered van, akkor ott az UpNP engedélyezett-e vagy a default 8022-es port engedélyezett-e.

(#3528) Ginbo


Ginbo
csendes tag

Sziasztok, keresnék 1db lemeztálcát AS6404T-be as-tray vagy as-traylock cikkcámú. nem lehet kapni. Ha tudna valaki segíteni, megköszönném.

(#3529) Gawamatsu válasza Ginbo (#3528) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Én a nyóckerbe' találtam egy boltot ahol volt. Ott vettem az Asustor Remote-ot is amit végül nem használtam és tovább adtam.
Egy gugli keresés eredménye Emag.

Eredetileg itt vettem.

(#3530) cigam válasza Gawamatsu (#3529) üzenetére


cigam
félisten

emag: nincs raktáron ;)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#3531) cigam válasza Ginbo (#3528) üzenetére


cigam
félisten

Esetleg Amazonról?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#3532) GaborSin


GaborSin
csendes tag

Sziasztok!
2 napja olvasom a portainer dokumentációkat és egyebeket és nem jutok előrébb.
Szóval segítséget szeretnék kérni :)

A környezet:
AS6702T
4.2.2.RI61
Portainer: latest - local environment

Amivel pedig nem jutok előrébb, hogy sem NFS, CIFS módon nem sikerül rendesen volume-ot lérehoznom (nem is ragaszkodnék ezekhez, ha esetleg ez lenne a gond) amit tovább tudnék passzolni konténereknek, mint belépési pont a pl dockerhubon írt    -v /path/to/data/dir:/data      ..és hasonló

- tehát ebben a példában a /data mappát szeretném a /Storage (a nason a root
mappában a file explorerben igy szerepel, tehát /shares/Storage-ról van szó,
ami fizikailag a /volume3/Storage mappát jelenti

a dockerhub leírásban az szerepel, hogy /path/to/data/dir nem felülírható
, tehát a /data -t kell(ene) ugye valahová elirányítanom.

Eddig mindenféle kombinációban próbáltam, jogosultságok rendben elvileg, de a létrejött volume (a /data példával) mount pontja mindig a volume1/.@plugins/AppCentral/dokcer-ce/docker_lib_overlay2/...számsor/merged/DockerHubProjectNeveAkármi/data

Próbáltam az ENV -et átirogatni, de ugyan ez lett az eredmény. valamiért nem találja a helyét.

//Találtam egy hozzászólást, ahol Neil Cresswell azt mondja, hogy "local environment nem enged mountpointot állítani" ( portainer/issues/1950 )

Amit eddig használtam, unraid vagy 5 évig, aztán qnap, és most az asustor.. de ez úgy fest kifog rajtam ezzel a plusz egy portainer lépcsővel.. jó lenne egy nativ VM meg container manager..

Tudna valaki segíteni, mi lehet a helyes módszer? Igazából mindent dockerben csinálnék, az nginx, syncthing és még vagy 5-8 másik dolog.. megvannak a jól bejáratott dokcerhub projectek, configok, és most kicsit lelombozott ez a probléma.

egy apró de stabilan működő hint is jó lenne, hogy pl próbáld CIFS-el de másképp..stb. :)
előre is köszi!

//ha sikerülne összetákolni, akkor leírnám részletesen másoknak is. azt hiszem a nasozás egyik legszebb része ez. ha. működik. :)

+ sry, a dockeres topicban nem találtam asustoros sajátosságokat, a leírások jelentős része nem up-to-date, itt visszaolvasva pedig láttam,hogy van aki használ(t) portainert eredményesen asustoron..

előre is köszi!

(#3533) ugyes válasza GaborSin (#3532) üzenetére


ugyes
aktív tag

Ha röviden leírnád, hogy pontosan mit szeretnél....

Egyébként egyszerűbb stackben megcsinálni.
Nálam így néz ki az overseerr:
---
version: "2.1"
services:
overseerr:
image: lscr.io/linuxserver/overseerr:latest
container_name: overseerr
environment:
- TZ=Europe/Budapest
volumes:
- /share/Docker/overseerr/config:/config
ports:
- 15055:5055
restart: always

A /share/Docker az egy megosztott fizikai könyvtár, amit korábban létrehoztál az Access Control-ban. Igazából a Portainer létrehozza a még nem létező alkönyvtárakat, amikor konténert létrehozod.

(#3534) GaborSin válasza ugyes (#3533) üzenetére


GaborSin
csendes tag

köszi!

"volumes:
- /share/Docker/overseerr/config:/config" - igazából ez a gyenge pontom, amit portainerben nem tudom hogyan csinálok jól. vagy mi a feltételei, hogy működjön, a jogosultságokon kívül.

röviden:
dockerhubról egy pull után - az adott container.. rendelkezzen a példában 2 mappával:

-v /path/to/data/dir:/data
-v /path/to/setting/dir:/settings

Olyan volume-okat szeretnék létrehozni, ahol a:
path/to/data/dir - a nas-on lévő /Storage mappa
path/to/setting/dir pedig a nas-on lévő /Docker/configs/dockerhubprojectneve

majd pedig amikor deployolom, akkor ezt a 2 volume-ot szeretném valahol helyesen megadni a deploy valamilyen releváns mezőjében, de nem tudom, ezt hogy és hogyan kellene megadnom.
másképpen, kéne 2 volume, ami a nas /Storage és //Docker/configs/... mappákra mutat.


Azért kellene, mert több container is össze kellene dolgozzon egy adott mappával
(ez lenne a storage)
a settings pedig ugye mindenkinek külön, hogy tudjam menteni..stb

(Putty-al működik az egész flow, de GUI-val azért kényelmesebb lenne. )

[ Szerkesztve ]

(#3535) donat_sz válasza GaborSin (#3534) üzenetére


donat_sz
senior tag

Szerintem ügyes leírta a megoldást.
Létre hoztad a storage és docker/config shared mappákat? Ha igen az env-bem tudod biztositani a relevans Volume -ot.

Esetleg továbbra se jól értem a problémát :DDD

(#3536) ugyes válasza GaborSin (#3534) üzenetére


ugyes
aktív tag

Nem kell létrehoznod külön kötetet a Portainerben. A konténer kötet összerendelésébe beírod, hogy a konténerben config az a hoston /share/Docker/configs/nginx
És bind-ra állítod a konténernél a típust.

Nekem speciel gyorsabb stack-ként létrehozni. Az nginx pl. így nézne ki nálad:
--- version: "2.1" services:   nginx:     image: lscr.io/linuxserver/nginx:latest     container_name: nginx     environment:       - PUID=1000       - PGID=1000       - TZ=Etc/UTC     volumes:       - /share/Docker/configs/nginx:/config
    ports:       - 80:80       - 443:443     restart: unless-stopped

(#3537) GaborSin válasza ugyes (#3536) üzenetére


GaborSin
csendes tag

Ez lesz az! Én létrehoztam előre helytelenül, így a helyes módszer és típus is megvan, innentől meg is leszek - ha hazaértem ki is próbálom :) Köszi szépen ismét !

(#3538) Ginbo válasza Gawamatsu (#3529) üzenetére


Ginbo
csendes tag

Köszönöm, mivel sehol nem találtam, ezért fordultam a kedves fórumozókhoz, hátha. :R

(#3539) Kicsirics77


Kicsirics77
veterán

Sziasztok, érdekelne,hogy kamera rögzítés mennyire macerás?
Illetve milyen kamerákat támogat normálisan a NAS.
Köszönöm a válaszokat.
Tudom google, de dolgozom és csak 10 perc szünetem volt most :R

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#3540) poli27 válasza Kicsirics77 (#3539) üzenetére


poli27
veterán

Nekem erre rögzít 3 dahua, és egy kínai ip kamera... hibátlan 4 éve....

(#3541) Gawamatsu válasza Kicsirics77 (#3539) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

A Surveillance Center szeszélyes.
Volt mikor látta a kamerákat, van mikor ONVIF-ként sem.
Volt mikor rá lehetett kapcsolódni volt mikor nem.
Aztán a kamera saját appját keztdem el használni, majd dobtam az egész Surveillance Center-t és FTP share-be megy FTP alapú rögzítés.
Így az automata törlés (idő v hely) nem ment, de meg lett oldva időzített backuppal, sync beálítással 0 tartalmú könyvtárra.

3db FosCam (2db C1 és egy G4P) kamera, ami a kompatibilitási listán is szerepelt és szerepel máig is, de mégsem megy vele.

(#3542) Gawamatsu


Gawamatsu
Topikgazda

ADM 4.2.3.RK91 ( 2023-08-23 )

Change log:
- Fixed ADM potential vulnerabilities: CVE-2023-2910 (AS-2023-009), CVE-2023-3697, CVE-2023-3698 (AS-2023-010), CVE-2023-3699 (AS-2023-011), CVE-2023-4475 (AS-2023-012).
- 1 on 1 folder synchronization can now be used for multiple folders for backup in an SMB backup job.
- SMB scheduled backup tasks can now set a frequency of repeated backups during a set backup time.
- Rsync server and SFTP are now disabled by default when initializing an ASUSTOR NAS with ADM 4.2.3.
- Browsing folders and files in ADM File Explorer now can make system resources of the client web browser normally.
- ADM now prevents users from creating system-reserved shared folder names such as "homes" or "printers" to reduce conflicts.
- Libxml2 package updated to version 2.11.4 to fix potential vulnerabilities: CVE-2023-29469, CVE-2023-28484, CVE-2022-40304, CVE-2022-40303, CVE-2022-29824, CVE-2022-23308, CVE-2021-3541, CVE-2021-3537, CVE-2021-3518, CVE-2021-3517, CVE-2020-24977, CVE-2020-7595, CVE-2019-20388, CVE-2019-19956.
- Newly supported PCIe NIC devices on ADM 4.2.3: Broadcom P210P - 2 x 10GbE SFP+. (Available on: Lockerstor 12R Pro, Lockerstor 16R Pro)
- Fixed potential security issues in Web Center, EZ Sync and ADM File Explorer.
- ADM File Explorer bug fixes.
- ADM Backup & Restore bug fixes.
- App Central bug fixes.
- EZ Sync bug fixes.
- Improved multilingual strings.
- Miscellaneous bug fixes.

(#3543) Wasquez válasza Gawamatsu (#3542) üzenetére


Wasquez
senior tag

Szünetmentes van valakinek a NAS-hoz? Automatikus leállítást, hogyan lehet megoldani?

PC

(#3544) cigam válasza Wasquez (#3543) üzenetére


cigam
félisten

A kompatibilis UPS-ek listájából kell választani, vagy ha megvan a kijelölt UPS, kideríteni, hogy tényleg jó barátok-e.
Plusz felcsapod a Manuel 102. oldalát.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#3545) sziszi-fuszi válasza cigam (#3544) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Az a Manuel (spanyol) nem jöbb az (angol) Manual-t használni? (Nem kötözködés, érdeklődés).

Mi alá kell írás?

(#3546) Gawamatsu válasza sziszi-fuszi (#3545) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

A leállítás még megy, de ha az áram visszajön az előző állapot visszaállítása (gyk: bekapcs) nem. Pedig nem merül le a UPS és támogatott is.

(#3547) ugyes válasza Gawamatsu (#3546) üzenetére


ugyes
aktív tag

Azt WoW-wal lehetne megcsinálni, ha engedné. Tegnap nem volt hajlandó, még szerencse, hogy volt kulcsa hozzánk valakinek és kézzel bekapcsolta.
1000km-ről nekem nem ment volna...

(#3548) donat_sz válasza ugyes (#3547) üzenetére


donat_sz
senior tag

Ha találsz megoldást az élesztésre azért ne tartsd magadban :DDD

(#3549) ggg666 válasza ugyes (#3547) üzenetére


ggg666
őstag

Szervert távolról, is be lehet, illetve akár telepíteni is, ha mást nem ilyet kell venni!
ilo vagy idrac a távoli managment!
Sima ébresztést meg routerről neten keresztül meg lehet oldani!

[ Szerkesztve ]

(#3550) cigam válasza sziszi-fuszi (#3545) üzenetére


cigam
félisten

Valamelyik baseball-os filmben volt, hogy az Amerikából importált edzővel vitatkoznak, hogy nem így kell, meg manuel szerint nem úgy van. Végül kifakad az edző, hogy ki a fene az a Manuel, mire előveszik a "baseball manual"-t. Csak ugye nekik(japánok, koreaiak, kínaik, nem emlékszem melyik nemzet) fura volt az angol kiejtésük, ezért nem esett le elsőre neki (se), hogy a kézikönyvre hivatkoznak.
Ez így leírva hosszú, és nem is akkora poén mint a filmben volt, de azóta szoktam én is manuelnek hívni a kézikönyvet ;)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.