Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:50:55

LOGOUT.hu

                                  ASUS routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5151) Jim74 válasza Rick4 (#5150) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi az infót. :R
Nem a sebességel van gond, hanem néha megdöglik a kapcsolat az 5G klienseken és csak akkor tudnak újra csatlakozni, ha node-t áramtalanítom és újraindítom.

(#5152) NoX válasza Jim74 (#5144) üzenetére


NoX
senior tag

Okozhat. A hűtő teteje nem lesz jó elvileg.

Idézet az RT-AC86U kézikönyvéből:
Az eszközt tartsa távol 802.11g vagy csak 20 MHz-en működő Wi-Fi eszközöktől, 2,4 GHz-es működő számítógépes perifériáktól, Bluetooth eszközöktől, vezeték nélküli telefonoktól, transzformátoroktól, nagyteljesítményű motoroktól, fénycsövektől, mikrohullámú sütőktől, hűtőszekrényektől és egyéb ipari berendezésektől a jel akadályozásának elkerülése érdekében.

Úgy sejtem ez azért minden routerre vonatkozhat általánosan.


(négy darab leválasztható antenna, LOL :) valóban 4 antennája van, csak a negyedik az belső)

[ Szerkesztve ]

(#5153) lsebestyen válasza Zsmester89 (#5140) üzenetére


lsebestyen
addikt

Egyik szomszedod nem konfigolt esetleg mostanában wifit? Wifi analyzer app segítségével nézd meg, hogy milyen csatornák vannak használva a környezetedben, hátha valamivel osszeakad.

(#5154) Jim74 válasza NoX (#5152) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi. Most fél méterrel a hűtő fölé helyeztem és van egy bútorlap is közöttük. Remélem jó lesz.

(#5155) zodo


zodo
nagyúr

RT-AC57U v2 -re rádugtam a reggel Win alatt NTFS-re formázott és kipróbált külső HDD-t amit a router kezelőfelületén nem lát.
Bekapcsoltam az SMB 1.0/CIFS szolgáltatást, restart de még mindig "Nem található USB eszköz"-t jelent az USB alkalmazás > Media Server-re kattintva.

Hogyan tudnám elérhetővé tenni?

(#5156) zodo válasza zodo (#5155) üzenetére


zodo
nagyúr

Megoldódott! :)

Firmware verziót: 3.0.0.4.382_51832 frissítettem 3.0.0.4_382_52107 és ahogy csatlakoztattam a router usb portjába már fel is fénylett az állapotjelző led.
Lett egy új szolgáltatás de ez számomra érdektelen csak hátha másnak jól jön az infó.

Ez a gép -> Hálózati helyek alatt most RT-AC59U-BB60 -nak jelzi a RT-AC57U v2-t. :U
Gondolom a Browse mappa a média szerver része de a további főbb mappák mint Music, Video, Pictures alatt lévőek törölhetőek?

(#5157) zodo válasza zodo (#5156) üzenetére


zodo
nagyúr

Este kikapcsoltam a gépet, csatlakoztatott külső hdd házat áram alatt hagytam és most hogy bekapcsoltam a gépet megint nincs kapcsolat a router és hdd közt. :(((
Istennek nem is akar kapcsolódni.

Ötlet?

Semmi extrát nem szeretnék csak hogy az itthoni két pc-el, bármikor elérjem a routerre kötött hdd-t.

(#5158) dredjudge84 válasza Intruder2k5 (#5134) üzenetére


dredjudge84
őstag

Azt csináltam. De gondoltam megkerdezem, hátha. Ftpn így hülyén néz ki a mappazas, de ha nincs rá mód marad ez.

(#5159) sinick válasza sinick (#4604) üzenetére


sinick
senior tag

Sziasztok. Eredeti 4604-es hozzászólásomban írtam, hogy az új ac65p-vel a médialejátszóm fél óra után lefagy, ha Win10 megosztásról játszok le filmeket. A megoldás az lett, hogy a Win10 eszközkezelőben kikapcsoltam a hálókártya energiagazdálkodását. Így most OK. (Írtam azt is, hogy a régi routerrel ezt nem csinálta. Szerintem a régi néha rá vagy mashogy füttyentett minden kliensre és azok hálókártyái sosem mentek el alvóba. De az is lehet, hogy időközben valamelyik windows vagy driverfrissítés máshogy kezeli ezt. X-akta!)

(#5160) Viktoár


Viktoár
addikt

Sziasztok

Vettem egy Asus rt-57u routert még az első verzió és szeretném úgy használni mintha csak egy switch lenne. Persze a wifi részét is használnám.

Tudnátok segíteni hogy mit állítsak be rajta? A modem lan portjából a router wan portjába dugjam a kábelt vagy ott is az egyik lan portba?

Üdv:Viktor

(#5161) Gubek-Einste válasza Viktoár (#5160) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az Adminisztráció/Üzemmód menüpont alatt kell beállítani az AP módot, ebben az esetben a WAN port is LAN port lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#5162) zodo válasza zodo (#5157) üzenetére


zodo
nagyúr

Újraindítottam a routert amit a firmware frissítés után nem tettem meg és most csatlakoztatva a hdd-t megint látja.

Nem lehet 7/24-be hálózatba a külső hdd és mindig le kell választanom mikor kikapcsolom a pc-t vagy miként kellene beállítani hogy következő bekapcsoláskor is elérjem?

(#5163) bazsi83vp válasza zodo (#5162) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

Routerben menüjében: Adminisztráció -> Rendszer -> HDD-hibernálás engedélyezése -> Nem

Hátha csak nem tudja valamiért felébreszteni a meghajtót.

(#5164) zodo válasza bazsi83vp (#5163) üzenetére


zodo
nagyúr

Köszi de nem találtam semmi hasonlót sem a menüpontok alatt.
Említett elérési útban ennyi van:

Pc kikapcsolása előtt a router menüjében, biztonságos leválasztás után lekapcsolóm a külső házat és visszakapcsoláskor kapcsolódik, ezzel már együtt tudnék élni mert amúgy sem kell folyamatos elérés.

Ami nagyobb gond hogy írni nem enged egyik mappában se. :F
Vannak a gyári mappák amikbe talán nyilván nem enged de a router menüjében létre hozott mappába se aminek elvileg írás/olvasás jogot adtam.

(#5165) norba69 válasza zodo (#5164) üzenetére


norba69
senior tag

A második képen fölül írja, hogy win10-en engedélyezni kell a használatához az SMBV1-et.
Jobb helyeken ez válóok.
Párszor már leírtam, hogy a router nem NAS, nem váltja ki teljes értékűen, a router funkciókon kívül másra csak korlátozottan , sok kompromisszummal alkalmas.

(#5166) MaCS_70 válasza Intruder2k5 (#5149) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nagyon köszönöm! :R

Nekifekszem a scriptnek!

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#5167) tothandras80


tothandras80
tag

Üdv! Egy RT-AC1200GU router wifi jelét tovább tudom osztani egy régebbi, RT-N12E routerrel? Lakásban bőven jó a "fő" router jele, de udvarra esetleg a régi routerrel lehetne növelni a lefedettséget? Ha igen, hogyan tudom konfigurálni? Köszönöm

(#5168) zodo válasza norba69 (#5165) üzenetére


zodo
nagyúr

Tegnap előtt ezzel kezdtem(#5155) hogy bekapcsoltam. :B

Ha már egy hozzáértővel állok szembe kérdezném hogy akkor mire és hogyan használható az usb-re kötött hdd?

Semmi extrát nem szeretnék csak 2 db pc-ről elérni a külső hdd-t amin kizárólag fényképek és telefonos rövidebb videók lennének.
Mi a legegyszerűbb módja ennek, kössem a pc-re?

[ Szerkesztve ]

(#5169) Riot Gin


Riot Gin
aktív tag

Sziasztok, szeretném tőletek kérdezni, hogy hallottatok-e valamit az Asus 4G-N12 B1 sorozatából? 2019 Júniusban adták ki, egész kicsi meg jó is, de elég szerény képességekkel megáldott dolog.

Szeretném kérdezni, hogy valakinek van vele tapasztalata?
Mert valahogy nehéz elhinnem, hogy milyen egyszerű a dolog, még android app sincs hozzá. De jó, és tetszik, nem tudom lehet-e a teljesítményét növelni valahogy.

Riot Gin's Outfit addon Suspended since 06.2018. https://vk.com/hrg_projects

(#5170) bazsi83vp válasza zodo (#5164) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

Nekem AC65P van, csak gondoltam hátha neked is ott van az a menüpont.
Médiakiszolgálónak használva tökéletesen megy és muter is simán másol rá wifin és filmezik a szomszéd házból.
Igaz Samba helyett FTP megosztás van+ ennél ott a médiaszerver fül.

(#5171) norba69 válasza zodo (#5168) üzenetére


norba69
senior tag

Router usb-re kötött hdd szerintem arra használható, hogy találkozz a winows és az android összes hülyeségével.
Felhő.
Google Fotók, ingyen, korlátlan mennyiségben, jó megosztási lehetőségekkel.

[ Szerkesztve ]

(#5172) zodo válasza bazsi83vp (#5170) üzenetére


zodo
nagyúr

Elvileg a Samba engedélyezve van alapértelmezetten, media szerver fület választottam amit fel is telepített és látja a win ha aktív kapcsolat van router és rákötött hdd közt.

Köszi azért hogy megpróbáltál segíteni!
Azt hiszem marad a mezei külső hdd használat.

norba69

Felhőkben annyira nem bízom hogy az összes fényképemet ott tároljam de átgondolom.

(#5173) norba69 válasza zodo (#5172) üzenetére


norba69
senior tag

Ha nem bízol a felhőben, akkor raspiból, meg egy merevlemzből használható cuccot tudsz csinálni. Vagy egy occsó nas, a maga korlátaival.
Fénykép tárolásra pedig azt tudom mondani, mint bármilyen adatmentésre:
Egy mentés, nem mentés.
Két mentés egy mentés, de egy mentés nem mentés.
Minyima 3, különböző technológián levő mentés a mentés.

(#5174) MaCS_70 válasza norba69 (#5171) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez egy kicsit szerintem azért erős. Ha éve használom az Asus routerek SMB-megosztását, legalább 10 eszközön, és még nem volt ezzel érdemi problémám.

A DLNA-szerverét mondjuk nem szeretem, de az SMB és az FTP nálam teszi a dolgát.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#5175) norba69 válasza MaCS_70 (#5174) üzenetére


norba69
senior tag

Nem vagy teljesítményigényes (másoljon 100 MB/s-el, és olvasson 150 MB/s-el), és tisztában vagy a korlátaival.
Mostanra azért az SMBv1 bekapcsoltatását el kéne felejteni bármilyen eszközön, a win10-nek meg meg kéne tanulnia alapból, telepítés után a hálózati eszközök tallózását, különösebb állítgatás nélkül

[ Szerkesztve ]

(#5176) MaCS_70 válasza norba69 (#5175) üzenetére


MaCS_70
félisten

Így igaz, pontosan ez a helyzet.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#5177) Gubek-Einste válasza tothandras80 (#5167) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Csak kábeles kapcsolattal AP módban tudod felhasználni erre a célra, CFW sem támogatja.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#5178) Gubek-Einste válasza Riot Gin (#5169) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mert valahogy nehéz elhinnem, hogy milyen egyszerű a dolog, még android app sincs hozzá.
nem tud csatlakozni, hogy a gyári app?

De jó, és tetszik, nem tudom lehet-e a teljesítményét növelni valahogy.
Milyen értelemben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#5179) Riot Gin válasza Gubek-Einste (#5178) üzenetére


Riot Gin
aktív tag

Köszi a választ! A gyári app nem igen szeretne működni a telefonomon, a webes felület azért működik.

Elégedett vagyok nagyrészt vele, de a tulmelegedés néha elég komoly tud lenni, pláne ha internet kábel van rákövetve.

A gyári antenna és amit hozzá vettem panoráma antenna ugyan azt a jelerősséget adják, mint előtte. Furcsa mód. De azért ezt még le kell ellenőriznem.

Nem lehet tudni, mi a hőmérséklet a házon belül, webes felület esetén.

Riot Gin's Outfit addon Suspended since 06.2018. https://vk.com/hrg_projects

(#5180) Gubek-Einste válasza Riot Gin (#5179) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kültérre rakott antennával talán lehetne javítani a helyzeten de ha telített a cella akkor az sem fog segíteni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#5181) Riot Gin válasza Gubek-Einste (#5180) üzenetére


Riot Gin
aktív tag

Plusz előfordul olyan, hogy hibát jelez a kapcsolat, és megáll az adat forgalom az eszköz és a kiszolgalt készülék mellett, belépek webes felületre, hogy megnezzem mi a baj: semmi. Megy tovább az adat és a kiszolgálás. Nem értem mi a gond.

Riot Gin's Outfit addon Suspended since 06.2018. https://vk.com/hrg_projects

(#5182) zaskar


zaskar
senior tag

Sziasztok! Van egy tavaly nyáron vásárolt AC57U routerem. Eddig hibátlanul üzemelt mindkét sávon, viszont az előbb azt vettem észre, hogy egyetlen eszköz sem látja az 5 gigás sávot, mindegyik a 2 GHz-en van. Mi lehet ennek az oka? Vagy lehet, hogy garanciális probléma? Köszönöm előre is.

(#5183) blakey válasza zaskar (#5182) üzenetére


blakey
titán

Nincs fix csatornán és olyanra "ugrott" amit nem kezelenk az eszközök.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#5184) Intruder2k5 válasza zaskar (#5182) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Valószínűleg AUTO módban van a csatornaválasztás, és a router egy olyan tartományba állította az AP-t, amit a kliensek már nem támogatnak. Próbáld meg fix csatornabeállítással, lehetőleg az alacsonyabb tartományban.

(#5185) zaskar válasza blakey (#5183) üzenetére


zaskar
senior tag

És erre van valami megoldás? Előrebocsátom, nem vagyok túlságosan jártas a routerek beállításaiban, csak alapszinten.
Közben látom, hogy Intruder is írt, köszi, utánanézek.

[ Szerkesztve ]

(#5186) zaskar válasza Intruder2k5 (#5184) üzenetére


zaskar
senior tag

A vezérlőcsatornát Auto helyett beállítottam 40-re, így már újra látják az eszközök az 5G sávot. Így maradhat, vagy van még valami, amit esetleg módosítani kell?

(#5187) Intruder2k5 válasza zaskar (#5186) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha vannak más 5GHz-es jelek is a vételkörzetben akkor érdemes úgy beállítani, hogy ne zavarják egymást az AP-k, de ha csak a saját jeled látod 5GHz-en, akkor jó így ahogy van.

(#5188) zaskar válasza Intruder2k5 (#5187) üzenetére


zaskar
senior tag

Azt sajnos nem tudom, van-e 5 gigás sáv a környéken (kertes ház, talán kevésbé, mint egy lakótelepen). Jelenleg így van beállítva:

(#5189) golfnyeres


golfnyeres
tag

Sziasztok !
Van egy Ac65p routerem. Vargalex fw van rajta. Jelenleg switch módban van az eszköz. Ddns-t szeretném beállítani, de sehogy sem sikerül tartósan. Egy újraindítás után nem indul el a ddns, hiába fut. Manuálisan kell elindítanom, utána jó, de ez a távoli elérésnél elég macera. Tudtok segíteni, mit kell beállítanom?

[ Szerkesztve ]

(#5190) vargalex válasza golfnyeres (#5189) üzenetére


vargalex
félisten

Pontosan mi a ddns config-od?

Alex

(#5191) golfnyeres válasza vargalex (#5190) üzenetére


golfnyeres
tag

Szia !
Ez a legutolsó próbálkozásom:

config ddns 'global'
 option ddns_dateformat '%F %R'
 option ddns_loglines '250'
 option ddns_rundir '/var/run/ddns'
 option ddns_logdir '/var/log/ddns'

config service 'myddns_ipv4'
 option ip_source 'network'
 option use_ipv6 '0'
 option force_unit 'minutes'
 option ip_network 'lan'
 option service_name 'ipdns.hu'
 option domain 'xxxxxx.ipdns.hu'
 option username 'xxxxxx'
 option check_unit 'minutes'
 option retry_unit 'seconds'
 option password 'xxxxxxxx'
 option lookup_host 'ipdns.hu'
 option interface 'lan'
 option enabled '1'

config service 'myddns_ipv6'
 option update_url 'http://[USERNAME]:[PASSWORD]@your.provider.net/nic/update?hostname=[DOMAIN]&myip=[IP]'
 option lookup_host 'yourhost.example.com'
 option domain 'yourhost.example.com'
 option username 'your_username'
 option password 'your_password'
 option use_ipv6 '1'
 option interface 'wan6'
 option ip_source 'network'
 option ip_network 'wan6'
 option enabled '0'  

(#5192) lsebestyen válasza zaskar (#5188) üzenetére


lsebestyen
addikt

Telefonra letöltöd a wifi analyzer appot és kiderül. :K

[ Szerkesztve ]

(#5193) zaskar válasza lsebestyen (#5192) üzenetére


zaskar
senior tag

Androidos telefon csak régi van itthon, iOS-ra meg hirtelen nem találtam hasonlót az App Store-ban, ami ehhez hasonló formában mutatná a közeli hálózatokat.

(#5194) Rick4 válasza golfnyeres (#5191) üzenetére


Rick4
félisten

Banális kérdés, amikor kipipálod a ddns engedélyezést, utána mented is a beállítás alul a gombbal? A főoldalon látod is, hogy fut, és esetleg frissített, és mikorra tervezte a következő force update-et? A gyári rendszerben lévő ddns-t ugye nem frissítetted valami frissebbre? Nekem azok kavarták meg mindig a dolgot.

Amúgy csak halkan jegyzem meg, az én ac65P-m a gyári rendszerrel röccenés nélkül megy immár 12 nap 15 órája... Úgyhogy csak jó lesz ez.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5195) Dragon3000 válasza Rick4 (#5194) üzenetére


Dragon3000
veterán

Nekem a 65p Üzemidő 30 nap 16 óra 22 perc 23 másodpderc, csak azért ilyen kevés, mert akkor volt egy áramszünet :D Gyári rendszerrel használom és hiba nélkül üzemel, ddns-t is használok.

[ Szerkesztve ]

(#5196) Gubek-Einste válasza Dragon3000 (#5195) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nálam 67 nap 11 óra most az uptime de volt már 200 nap felett is de újra indítottam egy net hiba miatt ami szolgáltatói oldali volt.
Anno az N18U bőven 300 nap felett is járt de annak a villanyóra csere vetett véget.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#5197) Rick4 válasza Dragon3000 (#5195) üzenetére


Rick4
félisten

Ez nálam azért kardinális pont, mivel egy előző AC65P router is max 12, minimum 7-8 órát tudott anélkül, hogy ki-be kapcsolással újra kellett volna indítani, és ez gyári, openwrt-vel is hasonló volt, vettem másikat, openwrt-vel egy darabig jól ment, talán 1-2 hónapig, m,ajd rákezdte, 4-10-14 nap, és elment a net, nem lehetett elérni. Majd most a gyárit visszatéve próbálkozom, egyelőre jó, de még mindig tesztelési fázisban vagyok... A régi WDR-3600-asom openwrt-vel évekig ment, (legalább 5-6 évről beszélünk), szülőknél még most is az van, 200 napokon keresztül tette a dolgát.

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5198) Dragon3000 válasza Gubek-Einste (#5196) üzenetére


Dragon3000
veterán

Én se szoktam újra indítgatni, de volt valami eon szerelés és nem volt áram, így ez van, amióta megvan kétszer lett újra indítva, mindkétszer net gond volt, így nem sokat értem vele, de ki akartam zárni a router gondot.

(#5199) MaCS_70 válasza Gubek-Einste (#5196) üzenetére


MaCS_70
félisten

Dettó. Az N18 és az AC87 is mutatott már egy éven felüli időszakot.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#5200) golfnyeres válasza Rick4 (#5194) üzenetére


golfnyeres
tag

Persze, pipálom és mentés alkalmazást használom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.