Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:50:55

LOGOUT.hu

                                  ASUS routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5551) woodworm válasza IG55 (#5550) üzenetére


woodworm
veterán

Nem merném állítani, hogy eltérő chipsetű asus routerek tökéletesen működnek vele. Én a következőkkel próbálkoznék:
RT-AC57U A1
RT-AC1200GU
RT-AC1200
ill. azon xiaomi és egyéb routerek, amire padavant lehet tenni:
Xiaomi mini, R3, R3Gv1, v2, tp-link C5v4

(#5552) Kami11 válasza Rick4 (#5549) üzenetére


Kami11
őstag

Az én meglátásom szerint 3 részre van osztva a képernyőn látható terület.
Az elsőn a routerhez kapcsolódó eszközöket lehet a játék szempontjából priorizálni.
A második részen a mobil játékokat lehet ugyanígy a telefon segítségével.
A harmadik rész pedig az egyszerűsített portforwardot könnyítené meg.
Mindezt alátámasztja a második képen látható, a legördülő menüből kiválasztható lista.
Valamint ha elolvasod a hsz.-t, akkor láthatod, hogy nem minősítettem sem a gyártót, sem a terméket, csak kérdeztem.
Ebből is látszik a különbség, hogy milyen az, ha az okos hülyéskedik, vagy a hülye okoskodik. ;]

[ Szerkesztve ]

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#5553) péjé válasza Kami11 (#5552) üzenetére


péjé
őstag

Megerősítem, így van. Sajna újraindítás után sem változott a helyzet, nem mutatja hogy elmentettél egy eszközt a kivétel listába vagy egy játékot hozzáadtál az open nat menüben...remélem nem kell ismét 1 évet várni az újabb frissítésre.

(#5554) Dragon3000 válasza Kami11 (#5552) üzenetére


Dragon3000
veterán

Szerintem engedélyezni kell hozzá a qos-t is, próbálgattam pár dolgot és ha a qos-t kikapcsoltam, akkor a game boost is átváltott off-ra. Na meg ha a qos engedélyezve volt, akkor a game boost hozzáadása részen a legördülő menüben megjelenítette az épp csatlakoztatott eszközöket. Előtte még ezt se akarta, de most kikapcsolt qos mellett is megy a legördülő menü, de semmi nem történt hozzáadásnál.

[ Szerkesztve ]

(#5555) NoX válasza Kami11 (#5552) üzenetére


NoX
senior tag

A Game Boost alatt a Gear Accelerator-t először is bekapcsoljuk: ON. Ez valójában a QoS-t engedélyezni. Ha kikapcsolod a QoS-t, akkor ez is kikapcsol.
Ez után a Hozzáadás gombra megjelenő ablakban kiválasztjuk a kívánt eszközt, rákattintunk a mellette lévő + gombra és végül elmentjük az egészet az Alkalmaz gombbal balra fent.

(#5556) Dragon3000 válasza NoX (#5555) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ez mind rendben, de a hozzáadás résznél nincs semmi visszajelzés, így vagy elhisszük, hogy hozzá is adta vagy sem. Az utána alkalmaz résszel se tudjuk, hogy most a listához adta e az eszközt vagy sem, mert nem jelenit meg semmilyen listát. Mondjuk számomra felesleges lehetőség, csak gondoltam ránézek, hogy megy e, de a qos miatt már felejtős gigabites net mellett.

[ Szerkesztve ]

(#5557) Rick4 válasza Kami11 (#5552) üzenetére


Rick4
félisten

Sose legyen nagyobb örömöd, hogy most aztán jól megmondhattad. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5558) Black Dragon


Black Dragon
addikt

Sziasztok!

Adott egy RT-AC58U, ami egy családi házban teljesít szolgálatot, viszont kezdem kicsit unni, hogy a lefedettsége elég változatos, gondolok itt az 5 Ghz-es tartományra, az összes eszközöm azon van (tablet, teló, notebook). Szeretnék benevezni egy komolyabb eszközre ami beszórná a cirka 70m2-t kifogások nélkül.

Mivel nem 1 évre tervezem, ezért inkább áldozok rá többet, akár ax szabványút is. Első kiszemeltem az RT-AX92U volt, jelenleg csak ac eszközökkel használva, de a későbbiekre nézve akár jól jöhet az ax is.

Nyitott vagyok másra is, a legfőbb szempontom, hogy biztosan beszórja az egész lakást, ne legyenek holtpontok.

Köszi a segítséget! :)

(#5559) blakey válasza Black Dragon (#5558) üzenetére


blakey
titán

Sajnos csak akkor tudod meg, hogí milyen a wifi lefedettsége ha az adott eszközt kipróbáltad. 70nm-re egy AX58U is elég lehet ha már AX-es eszközről van szó. De ott van az AC1200GU vagy az AC65P ami CFW-vel is simán lefedheti a teljes területet.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#5560) gyikhuszar


gyikhuszar
tag

Üdv mindenkinek!

Az alany egy AC-1200g+, a net digi, ami UTP kábelen jön. A jelenség, hogy a router random eldobja a netet (Internet állapota: leválasztva). Csak az újraindítás segít, de a megoldás átmeneti. Valamikor 10 perc, valamikor fél óra, valamikor két nap, stb. Amikor nincs netem ("leválasztva") a digi akkor úgy látja, hogy a kapcsolat aktív és minden rendben van.
Ami még érdekesség, hogy akár van netem, akár nincs, az "Internet állapotán" belül a "Bérleti idő" mindig "Renewing...", a "Bérleti jog lejár" pedig mindig "Expired".
A router emiatt már egyszer ki lett cseréltetve gariban, az új is ugyan ezt csinálja néhány hónap elteltével, illetve van egy régi RT-N16, szintén zenész. Nem tudom elképzelni, hogy három eszköz is ugyan azt a hardveres hibát produkálja, bár kizárni sem.
A firmware a legfrissebb (3.0.0.4.382_52259).

Valaki tud valami okosságot?

[ Szerkesztve ]

(#5561) Gubek-Einste válasza gyikhuszar (#5560) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az AC1200G+ hibás SoC-ra épül ami miatt sok gondja van.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#5562) gyikhuszar válasza Gubek-Einste (#5561) üzenetére


gyikhuszar
tag

Köszönöm a választ! Ez alapján akkor ismét csere... Viszont akkor másik típus. Vagy AC-65p vagy TP-Link Archer 9. Ezeknek van hasonló ismert nyűgje?

Egyébként az RT-N16 produkálhatja hasonló hardveres gondok miatt koppra ugyan azt a hibát?

(#5563) Tamarel válasza gyikhuszar (#5560) üzenetére


Tamarel
senior tag

A pppoe ping / keepalive ki van kapcsolva?

(#5564) Gubek-Einste válasza gyikhuszar (#5562) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az Asus AC65P erősebb/többet tud mint a TP-Link Archer C9.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#5565) gyikhuszar válasza Tamarel (#5563) üzenetére


gyikhuszar
tag

Bontás adott üresjárati idő elteltével (másodperc) - "0" értékre van állítva, gyanítom erre gondolsz, mert amit írsz, olyan beállítást nem találok.

(#5566) Kami11 válasza Rick4 (#5557) üzenetére


Kami11
őstag

Csak a példádat követtem, hiszen egy rosszindulatú, beszólós hozzászólásra reagáltam hasonló stílusban. :P

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#5567) Tamarel válasza gyikhuszar (#5565) üzenetére


Tamarel
senior tag

Nem. WAN résznél az Internet Detection legyen letiltva.

(#5568) Jim-X


Jim-X
őstag

Sziasztok!

Vettem egy Asus AC1200GU routert. Szeretnem lecserelni az szolgaltato altal 5 eve adott sz@rt.
Lehetseges beallitani, hogy a TV adasok es az Internet is jojjon az uj routeren?

A játék az nem játék!

(#5569) gyikhuszar válasza Tamarel (#5567) üzenetére


gyikhuszar
tag

Megcsináltam. Ez pontosan mi? Miért okozhatja ez a problémát?

(#5570) gyikhuszar válasza gyikhuszar (#5569) üzenetére


gyikhuszar
tag

Egyébként nem oldotta meg.

(#5571) Gubek-Einste válasza Jim-X (#5568) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen típusú eszközt kaptál a szolgáltatótól?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#5572) Tamarel válasza gyikhuszar (#5570) üzenetére


Tamarel
senior tag

Ez folyamatosan teszteli szolgáltatót, csakhogy a digi eszköze nem válaszol rá. Hasonló problémát okoz, de nem ennyire hamar és gyakran,
Amúgy a digi oldali hiba se zárható ki, hasonló jelenséget láttam én is kb 1 hónapja 1-2 napig. Azóta pedig néha akadozik a gerincen az adatforgalom, interneten és a tv-n is.
Úgy tűnik a karantén alatt kifogytak a kapacitás-tartalékokból (Bp 11. kerület).

[ Szerkesztve ]

(#5573) gyikhuszar válasza Tamarel (#5572) üzenetére


gyikhuszar
tag

Sajnos a telefonos ügyfélszolgálattal nem jutott dűlőre egyszer sem, szerintük jó.
Router nélkül a közvetlen pppoe kapcsolat viszont teljesen stabil.
Mindegy, ma akkor megint cseréltetem a készüléket és most már másikat fogok elhozni.

(#5574) Jim-X válasza Gubek-Einste (#5571) üzenetére


Jim-X
őstag

Szia!

Ez egy Mitrastar HGW-2501GN-R2 router amit a Movistar adott (Spanyolorszag)
Tudom nem magyar, de gondolom a beallitasok es a lehetosegek kb ugyanolyanok.

Esetleg annak van ertelme, hogy az ASUS AC1200GU-t az egyik portra csatlakoztatom es onnan hasznalom a wifit?

Koszi

A játék az nem játék!

(#5575) poolbig


poolbig
aktív tag

Hali!
Remélem jó helyre írok. Ha nem akkor igazítsatok útba légyszi. : :D
Röviden a következő a helyzet.
Sagemcom f@st 5655v2 Bridge módban, jelszó kivéve a PPPoE beállításoknál, hogy ne tudjon felcsatlakozni a netre+manual mód (ugye Optikán csak egy Session van, amit az ASUS RT-AC66U-nak tartok fenn), saját fix belső ip cím beállítva (192.168.1.254), PPPoE passthrough bekapcsolva, Wifi, DHCP kikapcsolva. LAN1 csatlakozója összekötve az ASUS RT-AC66U WAN portjával.
ASUS RT-AC66U DHCP bekapcsolva (192.168.1.2 - 192.168.1.200), saját belső fix ip cím beállítva (192.168.1.1), PPPoE beállítva, működik, net van. LAN3-4-re beállítva az IPTV ez alapján: https://www.asus.com/hu/support/FAQ/1011708/
Tehát IGMP Snooping és Proxy bekapcsolva a LAN3-4-re.
LAN3-4 -re rácsatlakozva két darab Cisco SPVTG STB.
Tökéletesen működött, mindaddig, amíg a Sagemcom resetelte magát. Újra beállítva, rendszer újra indítva, már az STB-ok nem voltak hajlandók ip címet kapni. Ha leszedtem a LAN3-4ről a IPTV beállításokat, akkor kapnak IP-t, csak éppen nincs rajtuk adás.
Még mielőtt valaki megkérdezné, hogy minek az ASUS router a Sagem mögé, hét azért, mert a Sagemcom nem tud OpenVPN-t, Portforwardot, stb., amit rendszeresen használok, azonkívül jobb a wifije is. Gondolom ez elég indok.
Van valakinek ötlete mi lehet a megoldás?
​​​​​​​Köszi!

(#5576) NoX válasza poolbig (#5575) üzenetére


NoX
senior tag

Ha IPTV-d van, akkor nem tudod a modemed bridge módba állítani.

Az én megoldásom:
- modemen Wi-Fi kikapcs
- DMZ-be a router (IP reserve-et beállítani modemen, hogy ne másszon el a router)
- minden hálózati eszközt már csak a routerre csatlakoztatok
- Set-top Box van csak a modemre dugva (elvileg megoldható az IPTV passthrough, de nem próbálkoztam vele, egyszerűbb volt nekem így, plusz nem foglal LAN-portot sem a routeren)

[ Szerkesztve ]

(#5577) Gubek-Einste válasza Jim-X (#5574) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha nem megfelelő a szolgáltatói eszköz által biztosított wifi akkor megoldás lehet egy saját eszköz beüzemelése.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#5578) Gubek-Einste válasza NoX (#5576) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha IPTV-d van, akkor nem tudod a modemed bridge módba állítani.
Csak a koax-os neten nem lehet, xDSL és optika esetén lehet teljes értékűen használni a saját router-t.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#5579) Gubek-Einste válasza poolbig (#5575) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ne legyen ugyan azonos az alhálózati beállítás az ONT-n és a saját router-en.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#5580) gyikhuszar válasza Gubek-Einste (#5561) üzenetére


gyikhuszar
tag

Ma kicseréltettem egy AC65p-re, kb. 2,5 óra üzemidő után eldobta a netet és úgy is maradt. Innentől kezdve...?

(#5581) No.01


No.01
őstag

Adott egy dobozbol epp csak kivett AC85-os router amit a hires hirhedt UPS-s csodadobozra kotottem ra.
App-on keresztul probaltam volna belepni, de nem megy. Hibas jelszoval kidob. Mar probaltam mindent meg azt is ami a UPS-s modemhez tartozik.

Mit kellene beirnom, h sikeruljon vegre belepnem? Dobozbol kiveve, elso indulasnal ilyet azert csak nem szabadna produkalnia nem?

(#5582) tamas.nick


tamas.nick
aktív tag

Ma vettem egy AC1200UG routert. Felraktam a Download Master-t és próbaképpen az Ubuntut szerettem volna letölteni, de 15 perc után is 0%-on volt, mit kéne beállítani, hogy működjön a letöltés?
Valamint a RAM 95%-on van, Download Master nélkül 45-50% körül mozog, illetve Speedtest mérés közben 500Mbps környékén már 90% felett pörög a proci. Nem túl gyenge ez a gigabites nethez?

[ Szerkesztve ]

(#5583) TeeJay válasza gyikhuszar (#5580) üzenetére


TeeJay
félisten

netszolgáltatód? kaptál valami ONT-t vagy HGW-t?

No.01:
http://router.asus.com/Main_Login.asp
ezen jön be nálam az AC65P simán

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#5584) Intruder2k5 válasza tamas.nick (#5582) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha torrentezni szeretnél vele, akkor mindenképp javaslom, hogy tegyél fel rá Padavan-t, vagy OpenWrt-t. Sajnos a gyári Download Master elég tré... Egyébként router módban használod? Csak mert AP módban lehet ezzel is probléma, ha nem találja az átjárót. Illetve nem ajánlott a pandrive, ha lehet mindenképp használj HDD-t, ext3 vagy ext4 filerendszerrel. A pendrive brutálisan lassú tud lenni, egy pár GB-os torrent file-jainak előre lefoglalása több percig is eltarthat, és nagyon terheli is a routert.

(#5585) tamas.nick válasza Intruder2k5 (#5584) üzenetére


tamas.nick
aktív tag

Köszönöm a választ, akkor inkább békén is hagyom a DM-et.
Nincs HW gyorsítás a router-ben? [KÉP]

(#5586) Intruder2k5 válasza tamas.nick (#5585) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

De van, és minden gond nélkül átviszi az 1000Mbps sebességet PPPoE kapcsolaton is. Bár akadnak funkciók, amiket ha aktiválsz, akkor nem tud vele működni a HW NAT, pl. a QoS is ilyen.

(#5587) gabor_01 válasza TeeJay (#5543) üzenetére


gabor_01
senior tag

Nekem a frissítés óta nem ugrik el a 100-as csatornáról :DD

(#5588) gyikhuszar válasza TeeJay (#5583) üzenetére


gyikhuszar
tag

Nincs semmi, egy szál utp kábelen jön be a lakásba.
A routert elérem én is, de a tünet ugyan az.

(#5589) Jim-X válasza Gubek-Einste (#5577) üzenetére


Jim-X
őstag

Sikerult a netet beloni rajta. De az IPTV nem megy...
Ez most tenyleg komoly, hogy az Asus AC1200GU routerben nem lehet rendesen beallitani az IPTV-t? Vannak beepitett profilok, de nincsen Movistar...
A regi Mitrastar routeren siman fix ip-t lehetett kiosztani , nem csak a prioritasokat... :O

szerk.: Probaltam a passthrough-t is de akkor meg a net sem indul el valamiert...

[ Szerkesztve ]

A játék az nem játék!

(#5590) Tamarel válasza gyikhuszar (#5588) üzenetére


Tamarel
senior tag

Ellenőriztesd a digivel a dolgot. Az ügyfélszolgálat csak a hibajegyet nyitja meg (tünetek, 3 routerrel is, stb), csak verekedd át rajtuk magad. Mérnöki ellenőrzés kell ide.

(#5591) TeeJay válasza gabor_01 (#5587) üzenetére


TeeJay
félisten

AC1200GU nálam is 2 hete 100 csatornán lóg. Megnézem az AC65P is javult-e

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#5592) gyikhuszar válasza Tamarel (#5590) üzenetére


gyikhuszar
tag

Valószínűleg ez lesz a megoldás, bár most majdnem két napja stabil :).

(#5593) Jim-X


Jim-X
őstag

Asus AC1900U routerrol mi a velemenyetek?
600Mb/s-s nethez, 3-4 laptophoz, ugyanennyi vagy tobb mobil tablet, TV, PS4, Popcorn medialejatszo lenne rakotve.
Azt latom tamogatja az IPTV-t, de a Triple VLAN-t nem talalom.

THX

A játék az nem játék!

(#5594) No.01


No.01
őstag

Sikerult belepnem, de csak azutan, h nyomtam es resetet...

Jelenleg kulon van az n-es es az ac-s halozat Asus 2 es Asus 5 nev alatt.
Mikent tudnam az admin feluleten osszevonni a 2-t? Nem kell kulon 2 SSID eleg lenne egy ott viszont dontse el maga, h a 2 freki kozul melyikhez csatlakozik. (ilyenkor ha az SSID fix akkor van kulonbseg csatornaszam koztt annak fugvenyeben, h melyiket hasznalja? :U )

(#5595) Gubek-Einste válasza Jim-X (#5593) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Hardverben ugyan az mint az AC66U B1 így ajánlott lehet de jobb választás lehet az AC65P.
Van olyan indok hogy ezt nézted ki?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#5596) Gubek-Einste válasza No.01 (#5594) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem ajánlott a két sávnak azonos SSID-t adni mert gondok lehetnek belőle.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#5597) atos30 válasza No.01 (#5594) üzenetére


atos30
aktív tag

Ha egy SSID- t adsz a két hálózatnak, akkor többnyire a 2.4GHz- esre fognak az eszközök csatlakozni. Legalábbis nálam mindn ac- s eszköz eldobálta az 5GHz- es hálózatot, mert a 2.4GHz egyszerűen erősebb jel és az erősebb jelre csatlakoznak. Hiába gyorsabb a gyengébb jellel az 5GHz - es hálózat.

A pénz azért van, hogy elköltsük!

(#5598) Jim-X válasza Gubek-Einste (#5595) üzenetére


Jim-X
őstag

Irtam elotte az AC1200GU-rol...de azota sikerult rendesen konfiguralni. Mukodik is, 5G-hozza a maxot amit a szolgaltato garantal.
De allandoan eldobalja a netet, es konkretan csak a nappaliban ahol a router van, csak ott jo a jel...
Van az egyik gyerkocnek egy olcso vodas teloja, az konkretan nem latja meg a 2,4GHz-et se...
Egy kicsit elbizonytalanodtam... :W

A játék az nem játék!

(#5599) Intruder2k5 válasza Jim-X (#5598) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hányas csatornára van állítva a 2.4GHz-es Wi-Fi?

Az internetre milyen kapcsolatod van PPPoE vagy DHCP, illetve melyik eszköz kapcsolódik a netre az ASUS vagy a Mitrastar?

+1 kérdés, ez az "allandoan eldobalja a netet" mit jelent? Kábelen is?

[ Szerkesztve ]

(#5600) TeeJay válasza Jim-X (#5598) üzenetére


TeeJay
félisten

ne csináljátok már... AC1200GU betonstabil nálam
gyerek éjjel nappal játszik wifin a 2,4GHz részén, ha baja lenne örökké sírna itt nekem de még sosem volt ilyen gond :D
AC-n meg 100-as csatornát hozza hetek óta és nem áll el róla, tökéletes :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.