Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:50:55

LOGOUT.hu

                                  ASUS routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5101) Dragon3000 válasza TeeJay (#5092) üzenetére


Dragon3000
veterán

Egyszerű, állítsd az 5GHz-et 100-as csatornára és az eszközeiddel pár napig csak a 2,4GHz-et használd, ha nem mászik el az ac65p, akkor valamelyik eszközöd nem tetszik neki.

(#5102) TeeJay válasza Dragon3000 (#5101) üzenetére


TeeJay
félisten

Köszi, jó tipp ezt megnézem :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#5103) gabor_01 válasza Dragon3000 (#5101) üzenetére


gabor_01
senior tag

Pontosan ugyanez a gondom nekem is.
A te ötletedet végigcsináltam. Ugyanúgy elugrál a 100-ról.
(Mondjuk közel lakom én is Gilicéhez)

(#5104) TeeJay válasza gabor_01 (#5103) üzenetére


TeeJay
félisten

Én a panel telepen Havannán de akkor bekavar a radar a DFS csatornákra (100-104-108-112 blokkra)
Fura módon az AC1200GU meg vígan megy azon

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#5105) gabor_01 válasza TeeJay (#5104) üzenetére


gabor_01
senior tag

Minden más router rendesen viselkedik. Csak ez az 65-ös ilyen.
(Meg ilyen volt a telekomos D-Link 842 is.)
Van itthon UPC ketyere, az nem ugrál el.
(Mondjuk én alacsonyan vagyok a kispesti kertvárosban.)
Azért próbáld ki te is , amit ajánlott a kolléga.

[ Szerkesztve ]

(#5106) TeeJay válasza gabor_01 (#5105) üzenetére


TeeJay
félisten

65P-ben van a legfrissebb AC wifi vezérlő
wave2 MU-MIMO képes már szóval lehet hogy abba már bekerült a 160MHz tudás miatt is a radar érzékenység
vagy a másik hogy szimplán még reszelni kellene a driveren mivel túl érzékeny lett
AC1200GU/AC57Uv1-ben régebbi AC wifi van, az nem is érzékeny rá

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#5107) szaboi6512 válasza TeeJay (#5106) üzenetére


szaboi6512
őstag

66u b1 routeren sem ugrál el. Hosszú ideje a 100-ason van stabilan.

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#5108) vargalex válasza Dragon3000 (#5101) üzenetére


vargalex
félisten

Konkrétan ott van a logban (legalábbis OpenWrt alatt), hogy radar detect miatt vált csatornát. Szóval, a klienshez nincs köze.

Alex

(#5109) vargalex válasza szaboi6512 (#5107) üzenetére


vargalex
félisten

Ez helyi viszonyoktól függ. Ahogy többször írtam már, nálam (Zuglóban) nem mászik el a 100-as csatornáról az RT-AC65P (sem).

Alex

(#5110) norba69 válasza vargalex (#5108) üzenetére


norba69
senior tag

Ubiquiti Unifi AP-AC-LR-ek is nálam néha elváltanak a 100-ról, írja is a logban a radar detectet.
Szerencsére ritkán, és nem zavar túlságosan.

(#5111) TeeJay válasza szaboi6512 (#5107) üzenetére


TeeJay
félisten

Az egy kőkorszaki 2011 körüli wifi vezérlő nem csodálom hogy ilyet nem tud

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#5112) woodworm válasza TeeJay (#5111) üzenetére


woodworm
veterán

Miért ne tudna?
Az ac57u-ban lévő mt7612 hasonló korú és tudja, hogy miért nem ugrik el, már más kérdés.

(#5113) TeeJay válasza woodworm (#5112) üzenetére


TeeJay
félisten

Úgy értem hogy szerintem a 160MHz tudás mellé bejött a radar detect is aztán amiben még nincs benne az nem is érzékeny erre.
AC57U/AC1200GU-ban még nincs azok nem wave 2 vezérlők

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#5114) szaboi6512 válasza TeeJay (#5111) üzenetére


szaboi6512
őstag

Mégis jobban teljesít mint a 65p nálam.
Vettem én is, de 1 hét múlva vissza adtam.
Szolgáltatásban és wifiben is jobban teljesít nálam a 66U b1.

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#5115) TeeJay válasza szaboi6512 (#5114) üzenetére


TeeJay
félisten

8 hónapig volt olyanom, panel telepen bármelyik utána lévő router verte AC és 2,4GHz N wifiben is, nem is kevéssel! (AC58U, AC57U, AC65P, AC1200GU volt eddig nálam)
mellé még azt se bírta ha ment a torrent és közben böngésztünk, forró volt mint a kazán
köszönöm többet nem kell Broadcom procis router.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#5116) vargalex válasza TeeJay (#5113) üzenetére


vargalex
félisten

Szerintem az AC követelménye a radar detect (de már lehet, hogy az n-é is). De azt írtad, hogy végül a RT-AC57U is átállt... Egyébként szerintem kell forgalom is ahhoz, hogy életbe a radar detect (forgalom nélkül nyugodtan energiatakarékos módra kapcsolhat). Tehát, ha nem az RT-AC57U-ra vagy csatlakozva, akkor az valószínűleg nem mászik el.

Alex

(#5117) MaCS_70 válasza szaboi6512 (#5114) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ezzel nem vagy egyedül. Elismerem, hogy a 65P nagyon jó konstrukció, de fáj a kissé herélt rendszere, és wifis hatótávban nálam három konkrét egymás melletti eszközökkel végzett mérésben is egy fallal a 66b1 lett a győztes.

Ugyanakkor tény, hogy a 65P korszerűbb konstrukció, bár bántóan magára hagyták.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#5118) szaboi6512 válasza TeeJay (#5115) üzenetére


szaboi6512
őstag

Nem torrentezek 0-24-ben.
A szememnek hiszek nem a reklámszövegnek.
Off

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#5119) vargalex válasza szaboi6512 (#5118) üzenetére


vargalex
félisten

Az a helyzet, hogy TeeJay is a szemének és a nála tapasztalható sebességnek hisz. A wifi már csak ilyen... Illetve nyilván a klienstől is erősen függ.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#5120) szaboi6512 válasza vargalex (#5119) üzenetére


szaboi6512
őstag

600 fölött mérek wifin, de ezt te is láthattad.
[link]

[ Szerkesztve ]

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#5121) vargalex válasza szaboi6512 (#5120) üzenetére


vargalex
félisten

Persze, láttam, de ezt hozhatja máshol, más klienssel az RT-AC65P is... Én nyilván nem tudok speedtesttel ilyet produkálni, hiszen csak 500 Mbps-es netem van. De iperf3-al 1 szálon is stabilan 500 Mbps fölött mérek 1 szobával távolabb a routertől (1 fal van köztünk).

Alex

(#5122) TeeJay válasza vargalex (#5116) üzenetére


TeeJay
félisten

az mikor elmászott nem volt logban radar detect
utána vissza raktam 100-ra és 2napja használom másik szobában és azóta is 100-on van és ugyanazzal a telefonnal vagyok rajta mint amivel a 65P-ben
65P-t át raktam 100-ra és 1perc múlva 52-re állt
aztán át raktam megint 100-ra akkor 10percet azon ment utána állt át

fene érti ezt

meglesz majd a 2antennás teló azzal nekilátok kihajtani rendesen
addig ez a tapasztalatom

szaboi6512:
amiket én mértem 300-330megabitet AC65P-vel azt mindet egy antennás telóval 433mbit linken, majd ha lesz 866mbit linkre képes kliensem (hamarosan lesz) azzal meglátjuk mennyit hozok ki vele és lehet összevetni :K nekem 1000-es net van szóval 940megabitig tudom hajtani bár azt tuti nem fogja hozni :D

MaCS_70:
látod bő másfél év után kapott az AC57U v1/AC1200GU is új FW-t
simán lehet hogy fél év múlva kap az AC65P/85P meg a másik 2 még ami ugyanaz
igaz a 65P-re plusz funkciót is adhatnának nem csak hibajavítást meg biztonsági javításokat

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#5123) NoX


NoX
senior tag

Új firmware RT-AC86U-hoz: 3.0.0.4.384_81918

(#5124) vargalex válasza NoX (#5123) üzenetére


vargalex
félisten

Van értelme ezt (ráadásul több helyre) linkelni olyan routerek esetén, amelyek automatikusan ellenőrzik a frissítéseket? Igaz, telefonok esetében is szokták...

[ Szerkesztve ]

Alex

(#5125) NoX válasza vargalex (#5124) üzenetére


NoX
senior tag

Hát, gondolom nem mindenki látogatja naponta a router kezelőfelületét, hogy megnézze mizu.
Hátha valaki pont itt olvassa először, hogy van frissítés. És így utána néz.

No meg beszélgethetünk róla. Témaindítás, stb. Nem erre van a fórum?
Ki hallott pl. a BilibiliВ streaming-szolgáltatóról, amit most újonnan támogat az adaptív QoS-ban? :D

[ Szerkesztve ]

(#5126) vargalex válasza NoX (#5125) üzenetére


vargalex
félisten

Csak néhány Asus routerről olvastuk már itt, hogy a gyári firmware-ban nem is lehet kikapcsolni a frissítést...

Alex

(#5127) NoX válasza vargalex (#5126) üzenetére


NoX
senior tag

Ezt most nem értem. Szarkasztikusan írod?

Ha tényleg automatikusan frissülnek bizonyos Asus routerek, akkor ez nekem újdonság. Én ilyet biztosan nem engednék, mert szeretem a kontrollt: szeretném tudni mi van a frissítésben, megvárnék néhány visszajelzést, mert jó néhányszor lehetett olyat hallani, hogy valami gebasz volt, és kb. vissza is vonták egyből.
Én mindig a manuális frissítés híve voltam.

Tehát azt mondod, hogy akiknek automatikusan frissülő routere van, azoknak fölöslegesen írtam le, hogy van frissítés? És mi van a changelog-al, amit melléírtam? Nem csak beböfögtem, hanem vettem a fáradtságot utána nézni és azzal együtt megosztani, hogy legyen értéke.
Ennél sokkal kisebb értékkel rendelkező hozzászólások is születtek már...

Szóval, ki használja a BilibiliВ-t? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5128) TeeJay válasza NoX (#5127) üzenetére


TeeJay
félisten

Pedig a biztonsági javítások miatt is jó lenne ha minden router magától frissülne... Mennyi felhasználó van aki sosem fogja frissíteni mert jó az neki úgy :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#5129) iff válasza TeeJay (#5128) üzenetére


iff
senior tag

Vagy soha nem kap frissítést a router. :U

..........""..........

(#5130) TeeJay válasza iff (#5129) üzenetére


TeeJay
félisten

na igen az is lehet
de azért egy 3-4-5évet főleg biztonsági frissítésben ki tudnának adni a gyártók ha akarnának
az viszont tényleg jó lenne ha minden új routerben kötelezően lenne automata frissítés

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#5131) Dragon3000 válasza TeeJay (#5130) üzenetére


Dragon3000
veterán

Szerintem egyelőre az is elég lenne, ha minden routerhez adnának ki frissítést, mert pl az asus ac65p variánsait eléggé elhanyagolta e téren és azért ez szánalmas elvégre nem a belépő szintet célozza meg az árával.

(#5132) TeeJay válasza Dragon3000 (#5131) üzenetére


TeeJay
félisten

még nem kell temetni, simán lehet hogy pár hónap múlva jön rá frissítés
másfél év utána AC57U / AC1200GU is kapott, kaphat az AC65P/85P is hiszen azokra még csak mai napig a gyári kiadás van igaz én még első körben egy régebbi FW-el vettem és frissült a mostanira

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#5133) dredjudge84


dredjudge84
őstag

Üdv!

Van rá mód hogy gyári fw-n a komplett routerre kötött hdd-t felcsatoljam Windows-ön? Jelenleg csak mappákat tudok csatolni.

(#5134) Intruder2k5 válasza dredjudge84 (#5133) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Hozz létre egy mappát, és mozgass át abba minden tartalmat. Az nem jó?

(#5135) woodworm válasza TeeJay (#5132) üzenetére


woodworm
veterán

Az, hogy jelenleg egyetlen fw tölthető le az oldalról, nem jelenti azt, hogy ez a gyári kiadás. Főleg, hogy említed, neked sem ezzel érkezett.
Általam ismert buildek ac65p/85p-re:
Version 3.0.0.4.382.51199 2018/10/31
Version 3.0.0.4.382.51334 2018/12/14
Version 3.0.0.4.382.51599 2019/04/17

Abban igazad van, hogy fél év alatt három is, azóta pedig mintha elvágták volna.

Az ac85p support oldalán egyébként most is letölthető az 51334-es build.

[ Szerkesztve ]

(#5136) zodo


zodo
nagyúr

Sziasztok!

Vásároltam egy RT-AC57U v2-t ami egy 10 éve működő TP-Link TL-WR741ND-t vált.
Anno sem tudom hogy sikerült életet lehelni bele, egyszóval nem vagyok egy IT guru ezért kérném a beüzemelésben a segítségetek.
Digi 100-as netem van, felhasználónevet és jelszót tudom.

http://router.asus.com oldalon kell bejelentkeznem meg valami SSID érték változtatásról ír a kézikönyv.

Valaki leírnám lépésről lépésre vagy linkelne egy jó írást, mit tegyek hogy ne maradjak net nélkül?

(#5137) Intruder2k5 válasza zodo (#5136) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Az internet eléréshez szükséges DIGI-s név/jelszó párost a WAN - Internet Connection oldalon, az Account Settings részben, a Username és Password mezőkbe tudod megadni, miután fentebb a WAN Connection Type opciót PPPoE állásba tetted.

Az SSID a WiFi hálózatod neve lesz, amilyen néven a kliens eszközök majd látják azt. Célszerű az angol abc betűből és/vagy elnevezni. WiFi-nél fontos még, hogy a Wireless - General oldalon az Authentication Method legyen WPA2-Personal, alatta a WPA Encryption pedig AES, a csatlakozáshoz szükséges jelszót pedig a WPA Pre-Shared Key mezőbe kell megadni.

(#5138) zodo válasza Intruder2k5 (#5137) üzenetére


zodo
nagyúr

Köszönöm.
Első szakaszt azaz a PPPoE beállást elérem a gyors beállítás varázslót választva vagy nem ennyire bonyolult?

(#5139) Intruder2k5 válasza zodo (#5138) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem el kell érd, mert ez egy alap dolog, de biztosat nem tudok, mert 10+ éve nem használtam gyári firmware-t, és amikor használtam se a varázsló résszel tettem azt, hanem a sima konfigurációs felületen. Most is csak az emulátorból lestem el a dolgokat.

De egyébként egyáltalán nem bonyolult, szerintem felejtsd el a varázslót Te is.

[ Szerkesztve ]

(#5140) Zsmester89


Zsmester89
őstag

A napokban említett problémámat továbbra sem sikerült megoldanom. Jelenleg kb. az a non-szakértői diagnosztikám a 65p-ről, hogy egyszerűen olyan, mintha megbolondult volna ac 5ghz-es hálózata, ugrál egy file átküldésnél (tv) 130000-140kb/s között, persze, így nem lehet lejátszani az adott file-t. Átrakva "N"-re folyamatos az átvitel, de ott meg szűk az átviteli sebesség. Jócskán a hiba fellépése előtt óta a legfrissebb gyári fw van rajta? Min tudok állítani, ami megoldhatná ezt a darabos jeltovábbítást? Gyári programban? Esetleg van cfw, amit megéri felrakni s azzal próbálkozni? Köszönöm

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#5141) TeeJay válasza woodworm (#5135) üzenetére


TeeJay
félisten

51199-el jött mikor megvettem és egyből frissített 51599-re
azóta azon megy :D
de majd lesz arra is csak győzzük kivárni :DDD

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#5142) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Van két ASUS routerem, wifin AiMesh hálózatban. Néha vannak anomáliák, amik a node újraindításával orvosolhatók.
Ha vezetékes kapcsolattal hozom létre az AiMesh kapcsolatot a két router között, akkor megszűnnek a wifis stabilitási gondok?

(#5143) MaCS_70 válasza Jim74 (#5142) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ezt szerintem Te fogod először megtudni -- mi pedig kíváncsian várjuk a tapasztalataidat.

Magyarán: ez még nem egy teljesen kiforrott megoldás ebben a szegmensben. A használói bizonyos értelemben úttörők, amint most Te is az vagy. Én egy UTP backhaulos AImesht ismerek, az rendesen megy, de hogy mit csinált volna tisztán rádión, azt nem tudjuk.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#5144) Jim74 válasza MaCS_70 (#5143) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm. :R
Az okozhat a wifi kapcsolatban problémát, hogy a router a hűtő tetején van?

(#5145) SutPet


SutPet
aktív tag

Sziasztok.
Van egy AC55U routerem ami félre volt rakva ideiglenesen. Most üzemelném be és annyit látok hogy mikor bekapcsolom a routert, ledek felvillannak majd el is alszanak. kikapcsoláskor is felvillan az egyik led. Mielőtt le lett rakva tökéletesen működött.
Valami tipp mi kínja baja lehet?
Tápra gondoltam, de kipróbáltam egy másikkal ami ugyna úgy 12V 2A és azzal is ugyan ezt produkálja. Mási keszköz tökéletesen működik mind a két táppal. Valami tipp?:S

God must love stupid people, he made so many of them.

(#5146) MaCS_70 válasza Jim74 (#5144) üzenetére


MaCS_70
félisten

Okozhat. A nagy fémtárgyak, fémfelületek nem barátai a rádiózásnak.

De egyáltalán nem biztos, hogy a hűtőt tetejéről ezt komolyan megérzed. Próbálkozni kell.

Ha alá tudsz polcolni 20-25 centit, az sokat segíthet.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#5147) zodo válasza Intruder2k5 (#5139) üzenetére


zodo
nagyúr

Siker, köszönöm! :R

Gyors beállítással kezdett aztán volt némi hiba a csatlakozásban de megoldódott.
Firmware verzió: 3.0.0.4.382_51832

Új felhasználó és jelszó párost adtam a routernek, wifi-t is beállítottam ahogy mondtad és ezek is új nevet/jelszó párost kaptak.
Minden más alapértelmezett.

Tp-Link és Asus sebességtesztek.

Következő lépésként szeretném majd az elfekvőben lévő 1T HDD-t rákötni az USB port-ra.
Kizárólag fényképek és rövid telefonnal rögzített videók hálózati megosztására.
Ebben a témában mit érdemes tudni, kezdve a vinyó formázásától és router beállításáról?

(#5148) Jim74 válasza MaCS_70 (#5146) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi. Akkor próbálkozom, mert az nem pálya, hogy 2-3 naponta újra kell indítani a node-ot... :(

(#5149) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

A Milyen routert? topikból folytatva a témát, (#81066) MaCS_70

Sajnos fogalmam sincs, hogy Merlin-ben milyen paranccsal lehet újraindítani a WAN interfészt, ezt Neked kell kideríteni. Ha ez megvan, akkor itt találsz egy scriptet, aminek az utolsó előtti sorába add meg a parancsot ami újraindítja a WAN-t, időzítsd tetszőleges cron-ba, és kész. Az ellenőrzések eredményét a log file-okban vissza tudod nézni, amiket alapbeállítás szerint a /tmp mappába ír, minden nap másik file-ba, valahogy így. A script elején a DEST_IP változó értékét módosítva megadhatod, hogy milyen IP-re pingeljen a script.

Biztos meg lehet csinálni jobban is, nekem ennyi megy.

(#5150) Rick4 válasza Jim74 (#5144) üzenetére


Rick4
félisten

Nekem ugyan nem a hűtő tetején van, de most csináltam egy tesztet.
- router mellett 435Mbit letöltés
- routertől 4m-re a hűtő mellett (szabad rálátás) 405Mbit
- a hűtő mögött, ahol már egy 30 as téglafal, és a hűtő fém ajtaja is kitakar, 247Mbit
- a telefont a mikróba téve, és az ajtót rácsukva + a téglafal is útban, 3 Mbit
- a hűtőajtót kinyitva, és a telefont a hűtőbe dugva (mögötte a téglafal, plusz a hűtő hátulja) 195Mbit.

Tehát amíg magát a sebességet befolyásolja, az általános működést már nem annyira. Eddig is ezt tapasztaltam, nálam mondhatni mindenen keresztülmegy, 2 falon keresztül is 80-100 Mbit megvan, ami a netezést önmagában abszolút nem hátráltatja.

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.