Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-06-15 23:23:49

LOGOUT.hu

                                  ASUS routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14451) woodworm válasza Sonja (#14450) üzenetére


woodworm
veterán

+ Tamarel

A kiadott figyelmeztetés szerint nem érintett ez a két router.

(#14452) TeeJay válasza MaCS_70 (#14443) üzenetére


TeeJay
félisten

Ilyenkor nem a gyártót kellene b@sztatni hogy biztonsági frissítést még ugyan adjon ki rá?
Vagy tojni bele az összes ilyen cucc majd szépen hulladék lesz?
EU helyében odacsapnék mert egyik másik hálózati eszköz gyártó 2év után semmi supportot nem ad egy ilyen eszközre miközben sok helyen 8-10-12évig mennek mert az emberek nem akarják cserélni

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#14453) woodworm válasza TeeJay (#14452) üzenetére


woodworm
veterán

Az asus futott már aknára hasonló ügyben és tudtommal még most is tart a monitorozásuk. Éppen ezért kár csapkodni őket a frissítés ütemével kapcsolatban, viszonylag sűrűn adnak ki frissítést és elég sokáig él náluk a terméktámogatás.
A tp-link sokkal rosszabb ebből a szempontból.

(#14454) TeeJay válasza woodworm (#14453) üzenetére


TeeJay
félisten

Na igen a másik márka sem acélosabb ezen a téren...
Nem is értem hogy 24/7-ben hálózaton lévő eszközre 2év utána hogy szűnhet meg általában a support amikor 5-7évig is kellene legalább biztonsági frissítést kiadni

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#14455) Xpod válasza TeeJay (#14454) üzenetére


Xpod
addikt

Az utóbbi 7-8 évben nekem is Asus hálózati eszközeim voltak, de most fogom az összeset eladni (N66, AC66U, 65p), pont a gyatra gyártói support miatt.
Amint megérkezik a csere eszköz, mennek fel hardverapróra.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#14456) MaCS_70 válasza Xpod (#14455) üzenetére


MaCS_70
félisten

Melyik más gyártó ad jobb támogatást, mint az Asus?

Ahogy én látom, több, nem éppen kíméletes külföldi fórumon is, az Asus frissítési aktivitása messze átlagon felüli -- vélhetően a woodworm által már említett esetnek is köszönhetően.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#14457) MaCS_70 válasza TeeJay (#14452) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az Asust ismerve hamarosan meg kell lennie a javításnak, de csodát ők sem tehetnek.

Amit kicsit hiányolok az az, hogy az EoL termékekre legalább az ilyen komolyabb esetekben miért nem adnak ki frissítést, de hivatalosan támadhatatlan az eljárásuk.

Bár, amint valaki egy külföldi fórumon megjegyezte, most tulajdonképpen az a panasz, hogy az Asusok túl jó minőségűek, és túlélik a támogatási időtartamot, ami egy csomó más gyártónál messze nem ennyire jellemző.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#14458) Sonja válasza woodworm (#14451) üzenetére


Sonja
veterán

Vagy csak nem vizsgálták meg. :U Eddig is nagyon le volt sz...va Asus részéről ez a router, mert összesen 2 firmware frissítés jelent meg rá. :o

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#14459) blakey válasza MaCS_70 (#14457) üzenetére


blakey
titán

Miért kéne megjelennie bármilyen javításnak? A felsorolt routerek többségénél van 386.xxxx-es firmware, azokkal nincs gond.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#14460) MaCS_70 válasza Sonja (#14458) üzenetére


MaCS_70
félisten

Igen, a Metiatek Soc. Bár sokan vannak, akik szerint meg pont ez a nagyszerű, hogy ennyire nem volt szükség a módosításra. És ez egyáltalán nem biztos, hogy hülyeség.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#14461) TeeJay válasza Xpod (#14455) üzenetére


TeeJay
félisten

Nekem AC65P van, igaz nem sok FW jött ki hozzá de az utolsó beton stabil kábelen és wifin is. Teljesítményben nincs panasz persze ha évente 1 teljesítmény és hiba javító FW jönne akkor boldogabb lennék.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#14462) woodworm válasza Sonja (#14458) üzenetére


woodworm
veterán

Az összesen az erősen sántít, maximum a vásárlásod utánra lehet igaz. Nekem 5 verzió van lementve úgy, hogy az elsőből nem számolom az RH26-ost, amit több funkcióval adtak ki. Ez egy alig több, mint 3 éves router, szerintem a többi gyártót nézve nem rossz. Mindezt úgy, hogy a mediatek chipsetnek tudottan ritkább a frissítése.
Ha a valakinek nem tetszik a sűrűség vagy nem érzi biztonságban magát emiatt, akkor ott az openwrt.

(#14463) Dragon3000 válasza woodworm (#14462) üzenetére


Dragon3000
veterán

Kérdés, hogy melyik verzióról van szó, mert az ac57u ver1-hez csak 2 frissítés érhető el az asus oldalán, a ver2-hőz már 5, a ver3-hoz megint 2. Az ac65p-hez meg 4. Bár ha nincs vele semmi gond, akkor felőlem lehetne 1 is.

(#14464) Sonja válasza woodworm (#14462) üzenetére


Sonja
veterán

Én itt néztem, hogy az alap után 2 frissítés van (bétát nem számolok) írva.

#14460 MaCS_70: Ha rendben vannak a dolgok, akkor persze jó, hogy nincs frissítés. Csak pont ilyen esetben lenne jó, amikor valami sérülékenység van. Kérdés, hogy tényleg nem érintett-e?!

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#14465) Jim74 válasza blakey (#14448) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi :R
Szüleimnél van egy AC57V3. Igazából csak wifit szór nekik egyetlen tablethez. Érdemes foglalkozni annál a frissítéssel?

(#14466) MaCS_70 válasza MaCS_70 (#14445) üzenetére


MaCS_70
félisten

Annyit tudtam meg, hogy a PC-ken futó vírusirtó panaszkodott .js fájlok fertőzöttségére, egyik esetben konkrétan a Firefox pref.js-re.

Tehát nem a routeren észlelték a fertőzést, hanem csak már annak a következményeit a hálózati gépeken.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#14467) Jim74 válasza blakey (#14448) üzenetére


Jim74
nagyúr

Bátyámnál van egy AC1300-as, arra 382-es a legutolsó fw. Remek... :(((

Szerk.: meg egy AC57UV2 :(. Arra is 382-es a legutolsó fw.

Ezeket le kellene cserélni 57UV3-ra?

[ Szerkesztve ]

(#14468) woodworm válasza Sonja (#14464) üzenetére


woodworm
veterán

Nem az asus támogatási oldalon szereplő legrégebbi fw az alap.

(#14469) Jim74 válasza blakey (#14448) üzenetére


Jim74
nagyúr

Bátyám routerei bridge módban vannak egy Telekom-os eszköz mögött (az a router). Ebben az esetben is lehet gond a régebbi fw-ből?
Azért kérdezem, mert ha igen, akkor a 3 eszközéből le kellene cserélnie 2-t. De, ha nem, akkor nem foglalkozunk a dologgal.

(#14470) MaCS_70 válasza Jim74 (#14469) üzenetére


MaCS_70
félisten

Én ezt a felállást nem értem.

Pontosan mit csinálnak ezek a routerek? AP-ok?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#14471) Jim74 válasza MaCS_70 (#14470) üzenetére


Jim74
nagyúr

Szerintem AP-k, csak bátyám kicsit nehezen győzhető meg, hogy a Telekom-os eszközön tegyük DMZ-be az első ASUS routert, onnan pedig AiMesh-ben menjen tovább ASUS routerekkel a hálózat a ház többi szintjére.

Telekom koax + IPTV. A legrosszabb felállás szerintem...

Nem ismerem teljesen a hálózatot ott, de szerintem hétvégén átmegyek és gatyába rázom az egészet...

[ Szerkesztve ]

(#14472) Xpod válasza MaCS_70 (#14456) üzenetére


Xpod
addikt

Unifi-re cserélek mindent. Ott kb 8 évig adnak ki frissítéseket a termékekhez. (Egy 2013-ban vásárolt AP-hez tavaly adták ki az utolsó frissítést, akkor lett EoL a termék support.)
Elég sok firmware sérülékenység jelent meg az elmúlt 1-2 évben amik érintettek Asus eszközöket is és lassan 1 éve semmilyen hibajavítás nem érkezett a 2 éve vásárolt routeremhez sem.

És nem az eszköz stabilitása a problémám azzal szerencsére nem volt komolyabb probléma, hanem ez, hogy security hibajavítások nem jönnek ki hozzájuk.

[ Szerkesztve ]

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#14473) kano válasza Jim74 (#14471) üzenetére


kano
nagyúr

Milyen routerek ezek pontosan? Tomato, DD-RWT nincs rájuk?

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#14474) Jim74 válasza kano (#14473) üzenetére


Jim74
nagyúr

AC1300 és AC57v2

(#14475) Tamarel válasza Tamarel (#14449) üzenetére


Tamarel
senior tag

Látom az openwrt friss, de távolról nem felrakható. Na majd ha arra járok.

(#14476) GoodSpeed


GoodSpeed
addikt
LOGOUT blog

Két érdekesség. Nekem van egy AC65P-m is és ott a 2 mag 4 szálon dolgozhat. Az AX86S-nél ez miért nem így van? A másik kicsit mintha sok lenne a RAM fogyasztás, pedig kb üresjáratban van most, igaz Trend Micro

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#14477) Dragon3000 válasza GoodSpeed (#14476) üzenetére


Dragon3000
veterán

Gondolom azért van ez, mert az ac65p 2 mag 4 szálas, míg a ax86s meg 2 mag 2 szálas. A ram meg azért van a készülékben, hogy használva is legyen.

(#14478) blakey válasza GoodSpeed (#14476) üzenetére


blakey
titán

Mert az AX86S erős 2 magos, minek 4 szál?
A RAM azért van, hogy használd, magad adtad meg a választ, AiProtection sokar "eszik".

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#14479) hcs57


hcs57
őstag

A MediaMarkt-nál az Asus rt-ax53u most 9990 Ft.. ér ez ennyit?

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#14480) totar válasza totar (#14433) üzenetére


totar
csendes tag

Valaki tud információval szolgálni?

(#14481) Gubek-Einste válasza hcs57 (#14479) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen de nem AiMesh kompatibilis.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#14482) mrmft válasza hcs57 (#14479) üzenetére


mrmft
senior tag

Er, hol latod, en nem talalom.

(#14483) nrg_52


nrg_52
addikt

Felenken kerdeznem a jelenlevo merlint hasznalo urakat/holgyeket, hogy 386.5 alatt a klienslista nalatok is ures, vagy csak engem szorakoztat ezzel?

[ Szerkesztve ]

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#14484) szaboi6512 válasza nrg_52 (#14483) üzenetére


szaboi6512
őstag

Nálam rendben van. (ASUS RT-AX58U)

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#14485) nrg_52 válasza szaboi6512 (#14484) üzenetére


nrg_52
addikt

Koszonom, akkor valoszinuleg kap egy resetet...

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#14486) Dr.NX válasza mrmft (#14482) üzenetére


Dr.NX
addikt

Online már elfogyott, de az üzletekben még lehetnek készleten.

Elfogadom a sütiket.

(#14487) GoodSpeed válasza Dragon3000 (#14477) üzenetére


GoodSpeed
addikt
LOGOUT blog

Köszi a válaszokat :R

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#14488) hcs57 válasza mrmft (#14482) üzenetére


hcs57
őstag

Debrecenben az áruházban ott vannak a polcon, ami online már nem látszik az is.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#14489) bigdady válasza hcs57 (#14488) üzenetére


bigdady
nagyúr

Itt is. Csak nem 10ezerért hanem 17-ért...
Az is jó ár egy ax53U-ért? :U

[ Szerkesztve ]

(#14490) hcs57 válasza bigdady (#14489) üzenetére


hcs57
őstag

Nem tudom, én 10-ért vettem. Az árgépek szerint még 42-ért is árulják.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#14491) bigdady válasza hcs57 (#14490) üzenetére


bigdady
nagyúr

Megvettem ennyiért. Jó lesz :)

(#14493) hcs57 válasza bigdady (#14491) üzenetére


hcs57
őstag

Ma voltam az MM-ben itt Debrecenben, de már itt is 16990 Ft. Szerintem még ezt is bőven megéri.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#14494) Burt1793


Burt1793
veterán

Sziasztok!
Adott két darab RT-AC57U v3 Asus router, AP módban, Aimesh-ben.
Powerline-on keresztül mindkettő Ethernet kábelen van (a WAN porton keresztül).
Az Asus Router app-ban és a weblapon is csak a fő router beállításait látom, ami a nappaliban van, a másikat, ami a hálóban, azt nem. A wifi név meg pár dolog együtt van, ez oké, de ki akarom kapcsolni az 5GHz-es frekvenciát, de ez csak a nappaliban lévőn állítódik. Mit kell tennem, hogy a hálóban lévőn is leálljon?
Néztem a weboldalt, kicsit részletesebb mint az app, van esetleg még valami alap beállítás, amit érdemes átállítani?
Köszönöm!

(#14495) bigdady válasza hcs57 (#14493) üzenetére


bigdady
nagyúr

Gigabites nettel csak elboldogul :)

(#14496) Burt1793 válasza Burt1793 (#14494) üzenetére


Burt1793
veterán

Letöltöttem a Discovery app-ot, látja mindkettőt, hiába próbálom IP cím alapján a hálóban lévőt elérni, rögtön a nappaliban lévőre ugrik.

(#14497) valakky válasza nrg_52 (#14485) üzenetére


valakky
aktív tag

jelentkezett ki és be, az megoldja.

(#14498) nrg_52 válasza valakky (#14497) üzenetére


nrg_52
addikt

Koszi a tippet, de sajnos nem. Mindegy, nem nezegetem, ennyi.

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#14499) Tomdriver


Tomdriver
őstag

ASUS RT-AX55 ruter specifikációban nem találtam utalást arra, hogy az antenna milyen szögben sugároz, de gondolom alapból 360 fokban.
Ha így van, az elhelyezés során van jelentősége, hogy az antennák függőlegesen vagy vízszintesen állnak? Csak padlószinten használom a klienseket, padlásra, pincébe nem kell jel.

(#14500) Jim74 válasza Jim74 (#14388) üzenetére


Jim74
nagyúr

30 nap után bekapcsoltam a szülői felügyeletet, hat eszköz van benne korlátozva.
1 nap után restartolt a router.
Most kipróbálom, hogy bekapcsolva hagyom a szülői felügyeletet, viszont a klienseket kiveszem a korlátozási listából. Ha így elmegy 15 napot, akkor elkezdem egyesével visszatenni a klienseket a korlátozási listába. Mindegyiknél várok kb. két hetet és ha nincs restart, akkor jöhet csak a következő kliens. Ezzel elleszek kb. 3 hónapig... :F
De legalább már azt tudom, hogy nem az AiProtection miatt van a restart.

Egyébként gyanítom, hogy valamelyik kliens miatt van, ami benne van a szülői felügyeletben, mert több router is produkálta a restartot nálam és nem hiszem, hogy mindegyiknél, különböző firmware-eken rosszul működne ez a funkció.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.