Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-06-15 23:23:49

LOGOUT.hu

                                  ASUS routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14651) bigdady válasza GoodSpeed (#14637) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ugyanez van nálam is. Router és eszköz is ax de max 400 jön wifin közvetlen mellette Speedtest-el. Ennyit bír az asus “ax1800”

[ Szerkesztve ]

(#14652) GoodSpeed válasza bigdady (#14651) üzenetére


GoodSpeed
addikt
LOGOUT blog

Köszi akkor Dragon és Te is megírtátok, hogy van ilyen :R Így már nem is keresem. Mondjuk a drága laptopot általában, sőt mindig vezetékesen használom, amúgy anyum laptopja és a mibilom meg okostévé lóg rajta Wifin.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#14653) Dragon3000 válasza GoodSpeed (#14652) üzenetére


Dragon3000
veterán

Wifin nézz meg valami letöltést, ha az rendben megy, akkor nem kell vele tovább foglalkozni.

(#14654) ftamas0201


ftamas0201
senior tag

Sziasztok.

Asus Aimesh hálózatnál ha van egy fő router aztán ugye a másodlagos aimeshben, ha a másodlagosról megy a kábel egy harmadik routerbe akkor az is csatlakoztatható az aimesh hálózatra? Szóval nem a fő routertől megy a kábel hanem a másodlagostól. (Így van kialakítva, ezen sajnos nem tudok változtatni már)
Azért a kérdés, mert routert kell vennem abba a helyiségbe aztán hogy képes legyen erre a dologra vagy felesleges erre a célra ilyet vadásznom :)
Melyik most az a router ami olcsó ilyen célra AX illetve AC típus is érdekel.
Jelenleg a fő egy AX86S és a másodlagos egy ac66u b1. Ha működne az aimesh a leírt módon akkor az ac router menne át a másik helyiségbe és egy lehetőleg AX-es router kapná a fő routerből a jelet mert a másik helyiségben bőven elég lesz egy ac képességű router az ősöknek facsézni :D

Köszönöm a válaszotokat. :)

(#14655) GoodSpeed válasza Dragon3000 (#14653) üzenetére


GoodSpeed
addikt
LOGOUT blog

Gyakorlatban:


Innen néztem test fileokat.
Tele2 Speedtest Service
Download Test Files | thinkbroadband

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#14656) vacs válasza bigdady (#14651) üzenetére


vacs
veterán

A Blue Cave-el én 500-550-et mérek.
Te eladtad már?

(^)(>.<)(^)

(#14657) GoodSpeed válasza GoodSpeed (#14655) üzenetére


GoodSpeed
addikt
LOGOUT blog

Van itthon egy AC65P is... gondoltam megnézem azzal is :D
Néha kicsivel megveri a nagyobbikat :D

Szóval ez ennyi a gyakorlatban is. Az AC65-nél ugye egy csomó nyalánkság beállítások terén nem is létezik, hiszen az egy sokkal olcsóbb, és gyengébb router is.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#14658) dave0825


dave0825
őstag

Üdv. Arra van ötlete valakinek, hogy hogy lehet az, hogy a router más MAC-címet lát adott eszközre, mint maga az eszköz? :F
Huawei P30 az alany, RT-AX55 a router (2.4GHz és 5GHz is megy), van még itthon egy TP-Link wifi extender (ezen is megy 2.4GHz és 5GHz is). A probléma az volt, hogy ki van osztva több eszköznek is itthon fix IP (DHCP 1.10-1.100-ig megy, 110 fölött pedig fixeket osztottam ki), 1.167 lenne a P30, mégis 1.51-et kapott, 5GHz-re volt csatlakozva, ha átmentem 2.4GHz-re, megkapta a 167-es IP-t. Kérdés amúgy, hogy a telefon a jelerősítőre csatlakozott-e, vagy a routerre, ezt nem tudom. Ami furcsa volt, hogy a telefon a Beállítások-Állapoton belül más MAC-címet írt, mint amit a router látott azon az IP-n. Az feltűnt, hogy az első 6x2 karaktere ugyanaz volt a router szerint a telefonnak, ami az erősítőé. :F Az erősítőnek és a routernak is külön MAC-címe van a 2.4 és 5GHz-nek is, viszont a telefonnal mindegy, melyikre csatlakoztam, a telefon szerint neki mindegyiken ugyanaz volt (lehet, hogy az erősítőben és routerben 2 külön wifi modul van, a telefonban pedig 1 tudja mindkét sávot (dualband a telefon, annyit tudok)?).
Megnézem majd pár napig, hogy kihúzom az erősítőt, akkor jó címeket kapok-e az eszközökön, de ezt a más-más MAC-címet nem értem ugyanazon az eszközön. :F

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#14659) bigdady válasza vacs (#14656) üzenetére


bigdady
nagyúr

Azon 300-as net van az jön maxon.

(#14660) Intelligencs

Nem tudom van-e köztünk OpenVPN guru, aki ráadásul az Asusok lelkivilágát is ismeri. A lenti ábrán látható VPN hálózatot szeretném összehozni. Az alapvető cél, hogy hogy én, aki a VPN Server pozícióban ülök, minden site-ot tudjak menedzselni, mintha lokálisan ott lennék.

Sikeresen össze is kötöttem VPN-en két site-ot (egy szerver, egy kliens), be is van hirdetve a két LAN subnet, mindkét hálózatból látom a másik hálózat klienseit is. De ahogy hozzáadom a második klienst a szerverhez (azaz a harmadik Asus routert), megzavarodik. Hol az egyik kliens aktív a szerveren, hol a másik, egyszerre sosem. Valami olyasmi baja van, ha jól értem, hogy ugyanazzal a kulcspárral nem léphet be egyszerre két kliens, de ez mégsem igaz, mert ha kikapcsolom a subnetek behirdetését, akkor mégiscsak tud aktív lenne egyszerre két kliens is. Ilyenkor viszont nem érem el a subneteket, illetve az azokon lévő klienseket. A LAN subnetek nem akadhatnak össze, mivel mindegyik teljesen elkülönített: 192.168.2.0/24 és 192.168.3.0/24, a szerver meg a 192.168.1.0/24-et használja.

Ha jól sejtem ezt már grafikus felületen nem is lehet bekonfigurálni, ami nem is lenne baj, de valahogy ez már annyira speciális terület (Asus + OpenVPN + LAN subnetek behirdetése), hogy több óra guglizás után sem találtam megoldást. Abban reménykedem, hogy hátha van itt olyan, aki már csinált hasonló setupot. (A hálózatokhoz nagyjából értek, a linuxhoz sajnos már kevésbé, de azért egy rendes sorvezető alapján meg tudnám mókolni az Asust parancssorból is.)

The Amiga, Born a Champion

(#14661) Intelligencs válasza Intelligencs (#14628) üzenetére

Leraktam az AX56U-t, a lakás szélén lévő szobában van, szóval nem a közepén. Közvetlenül a router mellett 300 Mbps-t mérek Samsung S20FE telefonnal, speedtesttel, szerintem ez a net maximuma lehet. A fürdőszobában a kádban fürdést szimulálva 280 Mbps-t mértem, a legtávolabbi helyiségben, a konyhában pedig 250 Mbps-t, ezt már két vasbeton fal választja el a routertől. A jelszint a legtávolabbi helyiségben is elérte a -50 dBm-et. Az ott tartózkodásom alatt mindenhol stabil volt a wifi, de tény, hogy ez csak egy pár óra volt, szóval nem napokig, hetekig tartó teszt.

The Amiga, Born a Champion

(#14662) GoodSpeed


GoodSpeed
addikt
LOGOUT blog

Óra témához:

Amúgy ez a frissítés letöltése automatikusan nagyon jó dolog, mert magától települ :K

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#14663) Andras6800 válasza GoodSpeed (#14662) üzenetére


Andras6800
senior tag

Bizony :) Egészen addig ameddig nincs egy bugos FW release :(
De amúgy nekem is be van kapcsolva.

A békéért harcolni olyan, mint a szüzességért dugni!

(#14664) Tamarel válasza Intelligencs (#14661) üzenetére


Tamarel
senior tag

Az jó, ac vagy ax kliens?
Nekem a konyhába nem ért ki az 5Ghz (ac).

(#14665) Tamarel válasza Intelligencs (#14660) üzenetére


Tamarel
senior tag

Szia.

Régen szívtam ezzel én is, főleg akkor, ha a távoli router nem csatlakozott és teamviewer-en keresztül kellett helyretenni. (Jelenleg egy távoli eszköz van.)
Aztán megfordítottam a dolgot, a fő a kliens, sima nat-olt kapcsolat internetmegosztás nélkül. Így egyirányú, csak én érem el az ottani dolgokat és szabályt se kellett kézzel berakni hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#14666) Dragon3000 válasza GoodSpeed (#14655) üzenetére


Dragon3000
veterán

Megtaláltam, az egyik hozzászólását, akinél wifi-n szintén megállt sok esetben 400Mb/s-nél és felsorolja, hogy melyik szerverek esetében ment 600-zal is a mérés.

(#14667) bigdady válasza GoodSpeed (#14662) üzenetére


bigdady
nagyúr

Én nem is látok opciót rá :U Merre van ez?

Dragon3000: köszi ezt én is kipróbálom

[ Szerkesztve ]

(#14668) woodworm válasza GoodSpeed (#14662) üzenetére


woodworm
veterán

Az ac65p esetén ki sem tudtad kapcsolni (a webes felületen).

(#14669) blakey válasza GoodSpeed (#14662) üzenetére


blakey
titán

Arra nagyon jó, hogy egyből felmenjen egy sz@r fw.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#14670) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Aimesh beállításakor baj lehet hogy a fő routeren merlin fut, a másikon meg nem?
Egyszerűen nem tudom beállítani, megtalálja, elkezd csatlakozni, és megszakad

kábelen vannak összekötve, wifin mondjuk meg sem találja

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#14671) GoodSpeed válasza Dragon3000 (#14666) üzenetére


GoodSpeed
addikt
LOGOUT blog

Köszi. Mondjuk nálam gyakorlatban is ennyi sajna, szóval nem a Speedtest a ludas.

#14667bigdady: Adminisztráció / Firmware frissítés.

#14668woodworm AC65P-nél csak sárga felkiáltójellel jelzi, hogy van új FW, de nem telepíti fel! Hibás, vagy bugos FW-t ha véletlen kiadnak, akkor úgyis csak 1-2 nap után derül ki, amikor már írnak róla a fórumokon addig meg manuálisan is felrakná az ember.

Viszont az a jó, hogy - most vonatkoztassunk el attól, hogy hibás FW benne lehet a pakliban -, hogy a Router az egy elsődleges védvonalbeli cucc a gépeink és a modem, vagy ONT, tehát az Internet között. Nem kell mindennap megnézni, hogy nincs e újabb, frissebb FW ami réseket foltoz be, hiszen megcsinálja magának, tehát biztonságban vagyunk akkor is, ha hetekig be sem lépünk a router webes, vagy applikációs felületére.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#14672) enginev3.0 válasza enginev3.0 (#14670) üzenetére


enginev3.0
félisten

Factory reset kellett a fő routernek

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#14673) woodworm válasza GoodSpeed (#14671) üzenetére


woodworm
veterán

Ugyanilyen routerem van, még az első fw-vel jött. Biztosan tudom, hogy az első egy-két frissítés automatikusan felment. Ha kézzel vagy az automata kereséssel megtalálta, akkor következő nap hajnalban már flashelte is.

(#14674) szricsi_0917


szricsi_0917
tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni AX5400-as routerrel kapcsolatban. A felület szerint a Core 1 100%.on pörög folyamatosan. SSH-val csatlakozva az alábbi infót mutatja:

Ami még észrevehető probléma, hogy van még két asus router csatlakoztatva Mesh jálózatban . Ezek nem tudnak csatlakozni a fő routerhez, mert az "Aimmesh csomópont offline állapotban van" szöveget kapom.
Mi lehet a probléma a jószággal? :)

(#14675) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Ha az AC65P-t csak AP-ként szeretném használni, melyik FW tudja a legtöbbet kihozni belőle? Jó lenne, ha maradna a WPA3 támogatás, mint a stock OpenWRT-ben, de lenne MU-MIMO is.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#14676) Bacusuz


Bacusuz
őstag

sziasztok! Bemásolnék ide pár sort a logból segítségkérés céljából, az előzetes kérdésem az lenne hogy elég ha csak a mac adresseket szedem ki belőle vagy az ip-címek sem legyenek láthatók?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#14677) Gubek-Einste válasza Bacusuz (#14676) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Csak a külső IP címeket takard ki, a belsőt nem kell.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#14678) Hippy


Hippy
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni mert nem nagyon értek a routerekhez. Vettem ma 1 RT-AX58U routert és a download mastert nem tudom működésre bírni. Feltelepül rendesen viszont nem fogadja el a belépési adatokat. A router gui-ba belépek minden probléma nélkül, de a download master nem fogadja el. Újratelepítettem már párszor de nincs változás. Merlint akartam használni, de ez V2-es router és mint ma kiderült azt nem támogatja. :( Eddig egy D-Link Dir 860l-t használtam padavannal és ott ment a torrentezés. Nem szeretnék most lemondani róla.

A download master ver. 9.1.0.101 és nem talál frissebbet. Már a router firmware frissítéssel is meggyűlt a bajom, de azt végül sikerült megoldani. Most a legújabb gyári van rajta.

(#14679) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Sziasztok
Tegnap átkötötték az fttb500 netemet ftth1000 re
Azóta tapasztaljuk, hogy rövidebb időre akadozik a net, pörög de nem tölt be, majd elindul és minden ok.
Találtam benne errorokat is és elég sürün megismétlődik ez az egész cucc kb óránként
Abban kérném a segítségeteket, hogy beteszek egy képet a rendszernaplóról, hátha nektek kiderül valami nézzetek rá legyetek szívesek

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#14680) Tamarel válasza Bacusuz (#14679) üzenetére


Tamarel
senior tag

Digi, ha jól sejtem. Milyen a szolgáltatói eszköz?
Az internet detection ki van kapcsolva nálad?

(#14681) Hippy válasza Hippy (#14678) üzenetére


Hippy
csendes tag

Sziasztok!

Megoldódott a probléma. Ma sikeresen telepítette a router a frissebb változatot és ez gond nélkül működik. Az Asus szerverrel lehetett valami gondolom.

(#14682) Bacusuz válasza Tamarel (#14680) üzenetére


Bacusuz
őstag

fiberhome HG6544C
Digi igen

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#14683) Bacusuz válasza Tamarel (#14680) üzenetére


Bacusuz
őstag

internet detection PPP Echo ra van állítva
kapcsoljam ki?

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#14684) bigdady válasza GoodSpeed (#14671) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nálam nincs ilyen ott hogy automata Fw frissítés

(#14685) blakey válasza bigdady (#14684) üzenetére


blakey
titán

Az olcsó és a kevésbé támogatott routerek le vannak maradva, többek között ezért is szoktunk ajánlani olyan routereket, amivel foglalkozik is a gyártó.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#14686) Talala


Talala
senior tag

Sziasztok!
Lett egy ax56u routerem. Első asus routerem. Van valami beállítás amit célszerű megejtenem, vagy csak üzembe helyezem és használom?

(#14687) Gubek-Einste válasza Talala (#14686) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Alapértelmezett user/pass megváltoztatása és környezetnek megfelelő wifi beállításokon kívül még ajánlott kikapcsolni a UPnP-t és a WPS-t.
Fix eszközöknek ajánlott MAC cím alapján lefixálni az IP címet, port forward esetén mindenképpen szükséges is.
Esetleg DDNS beállítása ha távoli elérés kellene a későbbiekben.
A többi már egyéni ízlés/használat függvénye.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#14688) Talala válasza Gubek-Einste (#14687) üzenetére


Talala
senior tag

:R

(#14689) Tamarel válasza Bacusuz (#14683) üzenetére


Tamarel
senior tag

Mindenképp, az a tipikus kliensoldali hiba. A naplóból nem derül ki, hogy melyik oldal dobja el.

(#14690) Bacusuz válasza Tamarel (#14689) üzenetére


Bacusuz
őstag

szerinted hogy tudok ebben előrébb jutni? az internet decection kikapcsolával sem oldódott meg sajna

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#14691) bigdady válasza blakey (#14685) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nem rémlik a zen xt8-ban sem hogy lett volna

[ Szerkesztve ]

(#14692) enginev3.0 válasza Gubek-Einste (#14687) üzenetére


enginev3.0
félisten

Upnp a wan résznél?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#14693) Gubek-Einste válasza enginev3.0 (#14692) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#14694) rErEaT


rErEaT
senior tag

Sziasztok!

SWRT-dev cfw-ből létezik 5.1.8as verzió AC65P-re, de kérdésem az lenne, hogy hogyan kell lecserélni a uboot-ot?

"NOTE: 5.1.8 or later, the new uboot is required. 5.1.7 or earlier or stock firmware, you should use stock uboot.
BAUDRATE: uboot 57600 kernel 115200"

(#14695) tibcsi0407 válasza rErEaT (#14694) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Ebben a FW-ben mi a különleges? Én nem is ismertem.

Eladó: 13900KS, 14900KF, 14900KS, Gskill 2x24 8000 kit, Gskill 2x16 6400 (A-Die) kit, 6950XT EK blokkal

(#14696) Tamarel válasza Bacusuz (#14690) üzenetére


Tamarel
senior tag

Persze.
Tedd maximumra a naplózást (mert ez kevés) és nyiss hibajegyet a diginél.

(#14697) Bacusuz válasza Tamarel (#14696) üzenetére


Bacusuz
őstag

ok.
itt tudom a naplózást állítani?
nem látok ilyesmit, csak ezek vannak:
emergency
alert
critical
error
warning
notice
info
debug

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#14698) Bacusuz


Bacusuz
őstag

következő topic:
Tegnap este óta csak ez van a routeremben, kb 3 másodpercenként ír bele:
Apr 14 08:21:10 syslog: wlceventd_proc_event(556): eth2: Assoc (Fő mesh router mac adress), status: Successful (0), rssi:0
Apr 14 08:21:18 syslog: wlceventd_proc_event(491): eth2: Deauth_ind (Fő mesh router mac adress), status: 0, reason: Deauthenticated because sending station is leaving (or has left) IBSS or ESS (3), rssi:-58
Apr 14 08:21:21 syslog: wlceventd_proc_event(527): eth2: Auth (Fő mesh router mac adress), status: Successful (0), rssi:0
Apr 14 08:21:21 syslog: wlceventd_proc_event(556): eth2: Assoc (Fő mesh router mac adress), status: Successful (0), rssi:0
ez szerintetek mi lehet vítus?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#14699) Tamarel válasza Bacusuz (#14697) üzenetére


Tamarel
senior tag

Debug és a ppp sorok kellenek egy szakadásról.

(#14700) woodworm válasza rErEaT (#14694) üzenetére


woodworm
veterán

readme.txt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.