Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:50:55

LOGOUT.hu

                                  ASUS routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14351) BP.BP.


BP.BP.
friss újonc

Sziasztok, véleményt kérek és kérdeznék az alábbi témában.
Emeletes ház, Wifi problémák megoldására AiMesh routereket vásárolnék.
DIGI 1000 net, általános adatforgalom, néha játék…
Vásárlásra tervezem:
Fő router: RT-AX55, ára ~25e
Node: RT-AC59U V2, ára ~17e
Kábeles összekötéssel.
Lenne még egy külső SSD adattárolásra, biztonsági mentésekre..
Mivel az AX55-ön nincs USB, a node-hoz csatlakoztatnám az SSD-t..
Jó lenne, ha távoli elérés biztosított lenne SSD-hez…
Kérdés: a node-hoz csatlakoztatott SSD így elérhető lesz távolról? Mennyire bonyolult beállítani?
Esetleg más javasolt router párosítás, AiMesh-re, hasonló összárban? Wifi 6 nem feltétlen szükséges…
köszönöm előre is válaszokat.

(#14352) Attesz


Attesz
aktív tag

Sziasztok!

RT-N18U-n DD-WRT van.
Most lett Digi 1000-es net.
A szolgáltató eszközénél megvan a sebesség (800/500), de a router után már csak 200/200 van.
Másik topikban írták hogy nézzem meg a HW-NAT-ot.
Segítenétek, hogy ez hogy tudom megnézni, ellenőrizni?

Üdv

Attesz

(#14353) TeeJay válasza Attesz (#14352) üzenetére


TeeJay
félisten

DD-WRT alatt nincs HWNAT
Tedd vissza rá a gyári FW-t és lesz újra HWNAT és bírni fogja a gigás netet
Másik topikban is vagy 6x írták neked hogy emiatt van ez

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#14354) MaCS_70 válasza TeeJay (#14353) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez kétségtlenül így van.

A nagy büdös kérdés az, hogy a gyors, legfrissebb gyári vagy arra épülő FW mennyire biztonságos.

Az N18 régi nagy kedvencem, dédelgetek is belőle egyet -- de el kell ismernem, hogy eljárt felette az idő.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#14355) Gubek-Einste válasza BP.BP. (#14351) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Node: RT-AC59U V2, ára ~17e
Esetleg más javasolt router párosítás, AiMesh-re, hasonló összárban? Wifi 6 nem feltétlen szükséges…
AC57Uv3 vagy AC1300G+ v3 is megfelelő lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#14356) Attesz válasza TeeJay (#14353) üzenetére


Attesz
aktív tag

Szia!

Köszönöm, de ezt így szerintem nem írta le senki, hogy "a DD-WRT nem tudja ezt a funkciót, tedd vissza a gyári FW-t"
A másik az, hogy első nap amikor megjött az 1000-es net aznap néztem sebesség tesztet és 500/300-at mértem.
De semmi gond, visszarakom a gyári FW-t és örömésboldogság lesz.
Egy-két funkció hiányozni fog, de mind egy.

Attesz

[ Szerkesztve ]

(#14357) ftamas0201 válasza Attesz (#14356) üzenetére


ftamas0201
senior tag

N18u-ra létezik még a freshtomato, abban is van hwnat tudtommal és abban biztos meglesz az a funkció ami ddwrt-ben használsz :) n18u tökéletesen működött tomatoval nekem szóval azt ajánlom rá ha megerősítik itt a hwnatot benn (99%ig biztos vagyok benne hogy van mert úgy emlékszem sokaktól olvastam a tomato topicban)

(#14358) Attesz válasza ftamas0201 (#14357) üzenetére


Attesz
aktív tag

Nagyon köszönöm a segítséget :R

(#14359) esicyhun


esicyhun
tag

Sziasztok!

Mielőtt írok az Asusnak, hátha lenne nektek ötletetek. Van egy AX86U-m, ami teljesen jól működik, kivéve egy esetet: ha a fizikai ethernet portjaira USB3 Ethernet átalakítót teszek, akkor az USB-re kötött eszközön nagyon alacsony a sebesség. CoreElec-et futtató kínai box, Firestick Max és 4K esetén, sőt laptoppal is ugyanez a helyzet, gyakorlatilag ha pl. a CoreElec boxon a 100-as LAN csatit használom, az is gyorsabb (60-70 mbitet lehet mérni).
Viszont, ha az AX86U után rakok egy switchet (vagy routert ennek használva (DHCP kikapcsolva, wifi off)), és ennek az ethernet portjaira rakom az USB3 Ethernet adaptert, máris minden rendben. Van 2 db AX88179 és egy RTL8153 chipsetes usb ethernet adapterem is, mindhárommal jelentkezik. A routeren a legfrisebb merlin van. A fizikai ethernet portokat direktben kötve eszközökre semmi probléma nincs, csak hát nem mindegyik eszköznek van gigabites portja. (Két hdd van amúgy még USB-n megosztva a routeren, szuperul működnek.)

Üdv és köszi mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

(#14360) MaCS_70 válasza ftamas0201 (#14357) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ha már FreshTomato: kliens wifi mód van enne?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#14361) Intruder2k5 válasza MaCS_70 (#14360) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen van, kliens és WDS is.

(#14362) Geby


Geby
tag

Sziasztok!

Nézegetem ezt az AX55-öt, hogy mennyire volna jó nekem.

Igények:
- Lehetőleg Dual-Wan támogatás (egy Digi és egy Telekom, sima static IP mindkettő, semmi extra, fail-over üzemmód, elsődleges a DIGI, ha nem megy akkor álljon át Telekomra, majd ha visszajött a DIGI akkor álljon vissza arra, esetleg tudjon erről mailt küldeni
- Pár port forward
- jó wifi, lehetőleg AX, kicsi területet kell lefedjen, kb 40 m2, egy kicsi bolt, 1-2 gipszkartonfallal (bolthelység, raktár), kliensek: Iphoneok, MAC-ek, néhány Androidos telefon, összesen 10 alatti kliens, viszont MAC oldalról minden nap nagyobb adatforgalomra lehet számítani (5-10GB, és ezt lehetőleg gyorsan kellene átmozgassa a wifin egy NAS-ra)
- Guest Wifi
- időzíthető reboot (az se baj ha nem kell soha rebootolni)
- STABIL legyen

Ahogy nézem demoui-t a fentieket mind tudja az ASUS. A kérdés a stabilitás ?
Nem akarom mókolni ha nem muszáj, de meg tudom oldani.
Ismerem az Asus-okat korábbról és hát vegyes a kép, van ami megy évekig fagyás nélkül, van ami hetente fagy.
Ezzel mi a helyzet ? Ajánlanátok ? Vagy inkább mást ?

(#14363) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Sziasztok!

Adott egy Asus AX86U.

Hogy kell hozzá bekonfigolni a telekom android-os IPTV-hez az IGPMP snooping-ot, mivel telekomos profil nincs benne?

Multicast kell, szal valamelyik profilnak jónak kellene lennie, mert ha manualisan állítom a portot akkor onnantól nem engedélyezhető a multicast.

Véleményem szubjektív...

(#14364) blakey válasza esicyhun (#14359) üzenetére


blakey
titán

ha a fizikai ethernet portjaira USB3 Ethernet átalakítót teszek, akkor az USB-re kötött eszközön nagyon alacsony a sebesség. - ez számomra értelmezhetetlen, az ethernet portra minek átalakító? Nem USB-re csatlakoztatod az USB-ethernet átalakítót? Illetve nem inkább a boxra? A routerre is próbáltad? Ha igen akkor miért? A boxok kezelik az átalakítót és nem a router, én is használok ilyet pl. Fire Stick 4K Max-al, ami ugye csak egy mikro USB csatlakozóval rendelkezik, ami ráadásul áramot is továbbit, tehát egy multifunkciós port, USB2-n maximum 300Mbps érhető el, de az is tiszta körülmények között, valójában nálam a Stick-en 100-200Mbps és ez jónak mondható. CoreELEC boxon nem próbáltam, de ott is az OS kezeli a dolgokat.
Viszont, ha az AX86U után rakok egy switchet (vagy routert ennek használva (DHCP kikapcsolva, wifi off)), és ennek az ethernet portjaira rakom az USB3 Ethernet adaptert - ez nem világos, ugyanaz, mint előzőleg, miért kell oda adapter, miért akarsz USB3-ra átalakítani. Nem az eszközökre érdemesebb USB3-ethernet átalakítót használni?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#14365) hackeeeee válasza hackeeeee (#14363) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Sikerült megoldani enélkül. .)

Véleményem szubjektív...

(#14366) esicyhun válasza blakey (#14364) üzenetére


esicyhun
tag

Lehet nem voltam egyértelmű :) , de pl. van egy Firestickem, és egy CoreElec boxom, amiket USB ethernet adapterrel akarok használni (de akár a C8-at is használhatnám így). A boxot azért, mert csak 100-as lan csati van rajta, a Firesticket pedig azért, mert wifi-n nem annyira stabil az átvitel mint kábelen.
Nyilván a a Firestickbe és a boxba dugom az USB-Ethernet adapter USB végét :) , majd az ethernet vége megy a routerbe cat5e kábellel. És így a sebesség csapnivaló (60-70 Mbit). Ha viszont az USB-Ethernet adaptert nem az AX86U ethernet portjára kötöm, hanem egy switchet is közbeiktatok, minden jó (a Firesticken mérve 300 Mbit felett). Közvetlen az AX86U-ba dugva a CoreElec boxot szintén a 100-as lan csatinak megfelelő, jó sebességet kapok. Úgy tűnik, mintha az AX86U meghülyülne, ha ethernet portjaira usb-lan adapterrel csatlakoztatott eszközt rakok. A laptopom is kirívóan alacsony átviteli sebességet produkál USB ethernet adapterrel a routerre kötve, de ha ide is berakok a laptop és a router közé switchet, jó lesz (nyilván nem annyi, mintha a gigabites portot használnám a laptopon, de de is 70 mbit).

(#14367) ovics


ovics
aktív tag

Sziasztok, Asus ac65p routerhez akarok csatlakoztatni egy külső HDD-t amire képeket, esetleg filmeket szeretnék tenni. Főleg a képek tárolására szolgálna és távolról való nézegetésére, de esetenként lehet, hogy filmet is indítanék róla otthon a tv-n.
Ehhez szeretnék egy kis segítséget kérni, hogy hogy tudom ezt kivitelezni. Sajnos hálózatépítéssel kapcsolatban sose volt dolgom. Van esetleg valami rövid gyorstalpalótok? Külső és belső hálózat.
Külső hálózathoz elég egyszerűen a DDNS-t bekapcsolni és megy?
Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#14368) buktam


buktam
csendes tag

Sziasztok! Csináltam Ethernet Backhaul Mode-dal egy Aimesh hálózatot. RT-AX58U-hoz csatoltam egy RT-AC66U B1-et. Nem vagyok teljesen elájulva tőle, az egész konfigurálással fél napig szarakodtam. Az új router nem fogadta el a régi backupját, totál újra kellett konfigurálnom nulláról. Már amajdnem minden megvan, de a download master nem megy. Tudom, hogy NAS kellene, de még nincs nas, így a routerrel szeretnék torrentezni. Feltelepítetem a routerre, látja a merevlemezt, de amikor rákattintok, akkor átdobna a router.asus.com:8081 oldalra, aminél a "ERR_CONNECTION_REFUSED" hibaüzenet fogad. A programmal sem megy, a régi routerrel nem volt ilyen gondom. Mi b@szcsizhatok el? Köszi!

(#14369) MaCS_70 válasza ovics (#14367) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az USB alkalmazás / Szerverközpontban az első fül egy DLNA szervert konfigurál (ezt szeretik pl. az okostévék, de én nem vagyok elájulva tőle), a második pedig egy Samba-szervert. Itt tudod beállítani/létrehozni a jogosultságokat és a megosztásokat.

Az egészet pedig PC-ről a \\Router címe IP-címen éred el fájlböngészőből, így tudsz könyvtárszerkezetet építeni és fájlokat rendezgeti.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#14370) Dévacsen


Dévacsen
senior tag

Hátha érint valakit...ASUS routert használ? Az Ön eszközét is célba veheti ez a ...

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#14371) kano válasza Dévacsen (#14370) üzenetére


kano
nagyúr

Vajon egyéb fw-ket (Tomato, DDWRT, stb) is érint ezeken a vasakon?

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#14372) zsamiatt válasza kano (#14371) üzenetére


zsamiatt
őstag

nem. Ha elolvasod firmwareról van szó. A tomato meg a ddwrt nem assus firmware. A régit felülcsapják.

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#14373) MaCS_70 válasza Dévacsen (#14370) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez nagyon gáz. Mármint az, hogy az Asus az End of Life eszközeire simán azt mondja, hogy szemétbe velük.

Az AC56, AC66 és AC87 rettenetesen sok pénzt hozott nekik, még mindig rengeteg üzemel belőlük -- nálam az ismeretségi körben is legalább fél tucatnyi.

Egy AC87 nálam is megy, szerencsére csak alhálózati routerként, tehát elvben nem lehet érintett, de azért nem örülök.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#14374) woodworm válasza zsamiatt (#14372) üzenetére


woodworm
veterán

Szerintem ezek jó részére van merlin, az pedig lehet érintett.

(#14375) MaCS_70 válasza woodworm (#14374) üzenetére


MaCS_70
félisten

A Merlin ráadásul gyakran előbb áll le egy-egy típusnál, mint a gyári támogatás.

Az AC87-nél is így volt -- a Merlint írtam felül a gyári FW-rel, mert az utolsó Merlin már nem tartalmazta a nagy biztonsági frissítést.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#14376) valakky


valakky
aktív tag

háááát, ezekre az eszközökre még gyárilag sincs frissebb fw, mint a 3.0.0.4.386.x

(#14377) guriga01


guriga01
csendes újonc

Sziasztok!
Egy balga kérdésem lenne. Van egy RT-AX92U eszközöm, Tri-Band Smart Connect kapcsolt van rajta beállítva!
Több kliens eszköz van a háztartásban 2,4 és 5 GHz-es is!
Hol tudom azt megadni (beállítani) a routeren, hogy a 5 GHz képes eszköz ne a 2,4 GHz-re kapcsolódjon, hanem a 5 GHz-2 csatolófelületre?
Köszönöm

(#14378) gahor72 válasza guriga01 (#14377) üzenetére


gahor72
aktív tag

Csinálsz MAC szűrést 2.4GHz-re elutasítással.

(#14379) ovics válasza MaCS_70 (#14369) üzenetére


ovics
aktív tag

Köszönöm szépen, a belső hálózatot sikerült megoldanom így, viszont kívülről nem tudom elérni. Ugye én a DDNS bekapcsolásával próbáltam volna, de multi-nat-ra hivatkozva nem működik. A probléma, hogy nem tudom, ez mit jelent és hogy hogy tudom megoldani.
Esetleg ebben is tudsz segíteni?

(#14380) MaCS_70 válasza ovics (#14379) üzenetére


MaCS_70
félisten

Hogyan akarod kívülről elérni a routert?

A WAN-felé megnyitás életveszélyes, használj VPN-t, azon belül is OpenVPN-t. Ha pedig így éred el a routert, akkor tulajdonképpen már belülről látod a távoli eszközökkel.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#14381) kano válasza zsamiatt (#14372) üzenetére


kano
nagyúr

Attól még, hogy nem Asus fejlesztés, érintheti.

Asusnak nem ártana kiadni ezekre az eszközökre egy biztonsági frissítést.

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#14382) blakey válasza kano (#14381) üzenetére


blakey
titán

Azokra kiadnak, amikre még érkezik fw, a cfw-ket nem fogják említeni, mivel az a cfw fejlesztők hatásköre, lehet, hogy egyáltalán nem érinti őket, de gondolom már téma a tomato, OpenWrt, stb topikokban.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#14383) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Van egy AX58 router, Merlin fut rajta.

Sárgán villog, frissítést kér.

A gond az, hogy fizikailag nem férek hozzá, tehát kézzel nem tudom újraindítani.

A kérdés, hogy egy Merlin frissítés így lefuttatható-e.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#14384) ftamas0201 válasza MaCS_70 (#14383) üzenetére


ftamas0201
senior tag

Egy FW frissítéshez nem kell fizikailag hozzáférni. :)
Én egy hete tettem fel a frissítést, elsőnek az aimesh-ben lévő ac66u b1-re (ezt is a fő routeren keresztüli felületről, bejelentkezve abban a routerbe) aztán pedig fő routerre (ax86s) is.
Lezajlik a frissítés, újraindítja magát és annyi.
Extrém esetben kell csak hozzáférni ha valami kicsit rosszul sül el a frissítés során.
Szerintem legalábbis ennek így kell történnie :)

[ Szerkesztve ]

(#14385) ovics válasza MaCS_70 (#14380) üzenetére


ovics
aktív tag

Köszönöm a tippet, be is állítottam az OpenVPN-t, amit viszont valamiért szintén csak belső hálózatról tudok használni (telefonról néztem). Nem teljesen értem, hogy mért. Illetve a másik, hogy belső hálózaton is hiába csatlakoztam fel, mert igazából nem tudom, hogy hogy érem el a tárhelyeket (mint mondottam volt, sajnos nagyon zokni vagyok a hálózatépítéshez, és olyan szinten, hogy a google kereséseimmel se vagyok előrébb sajna). Esetleg ebben is tudsz segíteni? Esetleg valami olyan anyaggal ami alapján meg tudom csinálni.

(#14386) csibuka85


csibuka85
senior tag

Sziasztok én Norbi vagyok. Ma vettem egy Asus TUF-AX5400 as routert mert a Digis Fiberhome nagyon kevés volt. Szeretnék segítséget kérni hogy milyen beállításokat javasoltok a routerhez ?
Előre is köszi a segítséget !

Z790 AORUS MASTER,I7 13700K+ARCTIC 420 RGB,G. PHANTOM 4090 GS,G SKILL TRIDENT Z5 RGB 32 GB 7200 CL34, SOUND B. Z,LOGITECH Z5500 THX 5.1,K. Renegade FURY 4 Tb M.2 ,34 TB HDD,EVGA G2 1300W,COSMOS C700P ,LOGITECH G7,G903,ASUS HORUS RGB,R.BLACKSHARK V2 7.1,L.G633 .1, AOC AGON 353UCG 200HZ HDR1000

(#14387) Jim74 válasza csibuka85 (#14386) üzenetére


Jim74
nagyúr

Szia!

Wifiket jelszavazd le és állítsd fix csatornára. Most fejből csak az 5 GHz-es ugrik be, hogy talán a 36-40 tartomány szokott jó lenni. 2,4 GHz-nél 11-nél nagyobbat ne válassz.

Wan internet detection-t tiltsd le (gyárilag PPP echo-n van, ami DIGI-nél okozhat problémát).

QoS-t és egyéb "nyalánkságokat" ne kapcsold be, ha nincs rá feltétlenül szükséged, mert elég nagy erőforrást felemészt.

Hirtelen ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#14388) Jim74 válasza Alex91 (#14234) üzenetére


Jim74
nagyúr

Hali!

25 nap uptime-nál járok, ebből már majdnem 10 nap bekapcsolt AiProtection-nel. Ha eljutok AiProtectionnel is a két hétig, akkor visszakapcsolom a szülői felügyeletet is.
Most már nagyon kíváncsi vagyok, hogy mitől hasalt el eddig a router...

(#14389) csibuka85 válasza Jim74 (#14387) üzenetére


csibuka85
senior tag

Köszi Szépen de a 36-40 es tartományt hol látom ? A fix csatornát hol tudom beállítani. Ennyire nem értek a hálózatokhoz és a wifihez sajnos.
Esetleg IPV6 ot beállítsam ?
Szeretném ha ez a router jól seedelne.

Z790 AORUS MASTER,I7 13700K+ARCTIC 420 RGB,G. PHANTOM 4090 GS,G SKILL TRIDENT Z5 RGB 32 GB 7200 CL34, SOUND B. Z,LOGITECH Z5500 THX 5.1,K. Renegade FURY 4 Tb M.2 ,34 TB HDD,EVGA G2 1300W,COSMOS C700P ,LOGITECH G7,G903,ASUS HORUS RGB,R.BLACKSHARK V2 7.1,L.G633 .1, AOC AGON 353UCG 200HZ HDR1000

(#14390) Jim74 válasza csibuka85 (#14389) üzenetére


Jim74
nagyúr

Ipv6-ot én nem piszkáltam.
A csatornákat a wifi beállításoknál találod.
Jól seedelne a router? Ezt nem nagyon értem.

(#14391) csibuka85 válasza Jim74 (#14390) üzenetére


csibuka85
senior tag

Hát , mert otthon ahol laktama 22. Kerületben ott Telekom volt. Mindíg seedelt. Most hogy eljöttünk albérletbe Érdre itt Digit kötöttünk be ami nem nagyom akar seedelni. Minden feketében van.

Z790 AORUS MASTER,I7 13700K+ARCTIC 420 RGB,G. PHANTOM 4090 GS,G SKILL TRIDENT Z5 RGB 32 GB 7200 CL34, SOUND B. Z,LOGITECH Z5500 THX 5.1,K. Renegade FURY 4 Tb M.2 ,34 TB HDD,EVGA G2 1300W,COSMOS C700P ,LOGITECH G7,G903,ASUS HORUS RGB,R.BLACKSHARK V2 7.1,L.G633 .1, AOC AGON 353UCG 200HZ HDR1000

(#14392) Jim74 válasza csibuka85 (#14391) üzenetére


Jim74
nagyúr

Digis eszközt rakd át, rakasd át bridge módba, utána routeren állítsd be a pppoe csatlakozást, majd forwardold a portot, ami a torrent kliensben be van állítva.

(#14393) csibuka85 válasza Jim74 (#14392) üzenetére


csibuka85
senior tag

Ja akkor azért nem seedel mert a Bridge módot nem állítattam be.

Z790 AORUS MASTER,I7 13700K+ARCTIC 420 RGB,G. PHANTOM 4090 GS,G SKILL TRIDENT Z5 RGB 32 GB 7200 CL34, SOUND B. Z,LOGITECH Z5500 THX 5.1,K. Renegade FURY 4 Tb M.2 ,34 TB HDD,EVGA G2 1300W,COSMOS C700P ,LOGITECH G7,G903,ASUS HORUS RGB,R.BLACKSHARK V2 7.1,L.G633 .1, AOC AGON 353UCG 200HZ HDR1000

(#14394) MaCS_70 válasza ftamas0201 (#14384) üzenetére


MaCS_70
félisten

Elvben valóban nem kellene a fizikai jelenlét egy firmware frissítéshez, aztán tegnap frissítettem az AX92-est, és a végén egy eltüntethetetlen üzenet jelent meg, hogy indítsam kézzel a routert.

Ha ez bejönne a távoli routeren is, akkor nagyon nagy bajban lennék.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#14395) MaCS_70 válasza ovics (#14385) üzenetére


MaCS_70
félisten

Jó lenne tudni, hogy VPN-en mit állítottál be, és a VPN állapotára mit jelez a router.

Helyi hálózaton belül eleve értelmetlen a VPN.

Egy működő VPN-kapcsolat esetén a következőt kellene tapasztalnod:

A kliensgép (akár PC, akár telefon, tökmindegy) böngészőjéből közvetlenül eléred a routert IP-címen, illetve fájlböngészőből SMB-n (tehát általában alapértelmezetten) szintén a router IP-címén a routeren megosztott SMB-megosztásoknak kell megjelenniük, amelyekben így szabadon garázdálkodhatsz.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#14396) csibuka85


csibuka85
senior tag

Sziasztok !
Na átállítattam ma a Diginél Bridge módba a Fiber home eszközt hogy az Asus TUF-AX5400 legyen a fő routerem. De sajnos nincs internetem és nem találok sehol beállítást hohy kell. Wan kapcsolat típusát állítottam át PPPoe ra de van itt olyan a Digi munkalapon hogy végpont azonosító , jelszó dd azokat fogalmam simcs hova kell beírni mert olyan nincs.

Z790 AORUS MASTER,I7 13700K+ARCTIC 420 RGB,G. PHANTOM 4090 GS,G SKILL TRIDENT Z5 RGB 32 GB 7200 CL34, SOUND B. Z,LOGITECH Z5500 THX 5.1,K. Renegade FURY 4 Tb M.2 ,34 TB HDD,EVGA G2 1300W,COSMOS C700P ,LOGITECH G7,G903,ASUS HORUS RGB,R.BLACKSHARK V2 7.1,L.G633 .1, AOC AGON 353UCG 200HZ HDR1000

(#14397) ftamas0201 válasza MaCS_70 (#14394) üzenetére


ftamas0201
senior tag

Igen, ez bármikor megeshet sajnos, nekem nagyrészben sikeresek ezek a frissítések, a legutóbbi frissítés is jól sikerült de benne van a pakliban hogy kézzel kell újraindítani.
Jobban jársz ha hagyod a frissítést míg ott nem vagy mellette, úgysem olyan égetően fontos update jött :)

(#14398) mrmft válasza csibuka85 (#14396) üzenetére


mrmft
senior tag

WAN menu bal oldalt, majd kozepen fiokbeallitas - felhasznalonev es jelszo.

(#14399) csibuka85 válasza mrmft (#14398) üzenetére


csibuka85
senior tag

Köszi szépen , de az előbb már beírtam ide de semmi sajnos. Ezen kívül még kell valamit csínálni , mert még mindíg nincs net. Eszközt újra kell indítani esetleg ?

Z790 AORUS MASTER,I7 13700K+ARCTIC 420 RGB,G. PHANTOM 4090 GS,G SKILL TRIDENT Z5 RGB 32 GB 7200 CL34, SOUND B. Z,LOGITECH Z5500 THX 5.1,K. Renegade FURY 4 Tb M.2 ,34 TB HDD,EVGA G2 1300W,COSMOS C700P ,LOGITECH G7,G903,ASUS HORUS RGB,R.BLACKSHARK V2 7.1,L.G633 .1, AOC AGON 353UCG 200HZ HDR1000

(#14400) MaCS_70 válasza ftamas0201 (#14397) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ezért lenne jó tudni, hogy ez a kézzel újraindítási utasítás egyedi eset vagy az aktuális firmware-frissítés velejárója.

Az egyik Asustor NAS-om például egy idő után egyszerűen nem tud kézi beavatkozás nélkül újraindulni...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.