Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-06-15 23:23:49

LOGOUT.hu

                                  ASUS routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13951) kezo0 válasza gatto_ (#13950) üzenetére


kezo0
addikt

Nálam is AX92U van, de csak 500-as net a Vodától. Szolgáltatói HGW bridge-ben. A routeren a legfrissebb gyári fw van, AiProtection nálam is bekapcsolva. Stabil, nem indulgat újra, és hozza a max. sebességet. 3 db USB3-as házba zárt külső HDD van rádugva (egy USB HUB segítségével), amolyan kvázi NAS-ként, és szépen működik rajtuk az ide-oda másolás SMB megosztással. 60-80 MB/s másolási sebességeket produkál mindhárom vinyó, sosem indul újra ilyenkor sem.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#13952) Tamarel


Tamarel
senior tag

Az AiProtection három része közül kikapcsoltam a Rosszindulatú Oldalak Blokkolását, ami erre bekapcsolta a QoS-t. Nem értem mi köze hozzá, de azt kilőve remélhetőleg jobb lesz a helyzet.

(#13953) Tamarel válasza Tamarel (#13952) üzenetére


Tamarel
senior tag

Ez kb olyan lehet, mint régen a windows hosts fájlba beleírt 130 ezer blokkolandó oldal: jó gondolat, rossz kivitelezés. A rengeteg bejegyzés miatt minden belassult, a helyi hálózat használata is szenvedés lett.
Idővel az ilyen listák egyre nagyobbak lesznek, így az AiProtection ezen része helyett van jobb, másik megoldás. (Nálam csak másodlagos szerepe volt.)

Szerintem jelenleg a dns szűrés a legjobb + dns filter (router) + Dns-over-TLS. Pl. AdGuard, ahadns.

(#13954) valakky válasza Tamarel (#13953) üzenetére


valakky
aktív tag

miért, szerinted a win-es többi vírusirtó weboldal blokkolója hogy működik? elárulom, ua-úgy mint az asusos trendmicro. és nem úgy mint a win hostfile.

(#13955) teszt345


teszt345
tag

AX82U - 3.0.0.4.386_45934 gyári firmware, 77 nap 18 óra 45 perc uptime, Digi 1000 net, Aiprotection bekapcsolva (Rosszindulatú Oldalak Blokkolása, Kétirányú IPS, Fertőzött készülékek észlelése is) lassulás nélkül . QoS kikapcsolva. Apropó: a kétirányú IPS nekem már az előző (AC66U B1 ) routerem valamelyik firmware frissítése óta nem produkál semmiféle bejegyzést, pedig régebben rendszeresen láttam találatot. Másnak működik ez rendesen? A Rosszindulatú.. az teszi a dolgát, szoktam látni a logjaiban.

[ Szerkesztve ]

(#13956) Tamarel válasza valakky (#13954) üzenetére


Tamarel
senior tag

A router procija azért jelentősen gyengébb.
Így most észrevehetően gyorsabban reagálnak a szolgáltatások, hamarabb töltenek be az oldalak.

(#13957) valakky válasza Tamarel (#13956) üzenetére


valakky
aktív tag

érdekessss, nálam meg észrevehetetlen bármilyen sebességcsökkenés merlines skynet + aiprotection mellett. igaz, FlexQoS-t is használok.
így elvileg nekem már duplán végem kellene legyen, hogy nem csak NAToló doboznak használom a routert.

[ Szerkesztve ]

(#13958) jimmyk


jimmyk
csendes tag

Sziasztok!
Van ötletetek, hogy mit jelent a router logjában az alábbi sor:
8:16:55 avahi-daemon[1314]: wide-area.c: Ignoring invalid response for wide area datagram.

2 másodpercenként megjelenik, emiatt más már nincs is benne csak ez...

(#13959) Tamarel válasza valakky (#13957) üzenetére


Tamarel
senior tag

Nem nyert, csak az AiProtection teljes kikapcsolása után szűntek meg az anomáliák.

(#13960) valakky válasza Tamarel (#13959) üzenetére


valakky
aktív tag

majd szólok az én ax56-osomnak, hogy neki is szarul kéne mennie. meg az ax92-nek is, bár az most csak AP.
mást sajnos nem tudok tenni, az összes eddigi rúteremmel eddig nem nyafogtam ennyit neten, mint te összesen talán kettővel
mondjuk én beta fw-t sose tennék fel, főverziót is majd fél év múlva fogok váltani rajta, addigra kipróbált lesz. addig marad a 386.3_2.
és ráadásul veszély a második nevem, gyári fw beállításra pakoltam merlint, mindenféle alaphelyzetre húzás nélkül és egyelőre mindennel együtt működik plusz merlines pár kiegészítővel.

[ Szerkesztve ]

(#13961) Tamarel válasza valakky (#13960) üzenetére


Tamarel
senior tag

Nyafogni?
Légyszíves személyeskedj máshol és mással.

(#13962) mastodon


mastodon
aktív tag

Egy fotó fájl szervert (IMatch Anywhere, FAQ) üzemeltetnék az AX68 (Merlin) mögött, de még a hálózaton belül is ERR_CONNECTION_TIMED_OUT hibaüzenetet kapok. Akár win11, akár android alapon megy a kliens. A win11 tűzfala kiengedi privat hálózatra az IMatchWebServices-t.
Mi lehet a hiba? Vagy mégis inkább win11 beállítás miatt nem megy?

[ Szerkesztve ]

(#13963) csattogtatos


csattogtatos
újonc

Vennek egy asus dsl modem routert ! Melyik lenne a legjobb valasztas? DSL AC 52U van de nagyon sokszor kell ujrainditani mert nincs internet !

(#13964) flash-


flash-
veterán

Sziasztok
Asus Rt N12 d1 routerem van Vezeték nélküli router módban (alapértelmezett)
Vezetéknélkül speedtesten 75Mbps-t szoktam mérni wifin mobiltelefonnal(xiaomi pocophone f3- Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6, dual-band, Wi-Fi Direct, hotspot)
Ez jónak számít vagy mennyit kellene mérnem?
Egyáltalán melyik módban használjam?
Mert az eszkoz amivel ossze van kotve vezetékesen az a wifis telekomos Huawei HG8245H, de azon le van tiltva a wifi. (annak kisebb az antennaja de 5ghz)
Ketszintes hazban vagyunk mit javasoltok, hasznaljam így vagy pedig az asust vigyem át masik szobaba? Akkor viszont repeater mód kell ami ennek a sebességét felezné?

Oeteket tanacsokat varok:)

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#13965) Alex91 válasza flash- (#13964) üzenetére


Alex91
félisten

Hat a telekom szerint a Huawei is csak 2,4 GHz-es… Javaslom egy uj routert, lehetoleg AX-es vasarlasat!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#13966) Alex91 válasza flash- (#13964) üzenetére


Alex91
félisten

Ha 75 Mbites a neted, akkor jonak szamit, ha 1 Gbites, akkor mar ugye nem olyan jonak :DD .

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#13967) Gubek-Einste válasza flash- (#13964) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ez jónak számít vagy mennyit kellene mérnem?
Mivel csak 2.4 GHz-es és 100-as portokkal rendelkezik így viszonylag elfogadható a 75 Mbps.

Egyáltalán melyik módban használjam?
AP módba kellene tenned mivel így dupla NAT van a hálózatban.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#13968) redbiro


redbiro
őstag

szerintetek egy asus rt-n15u esetében mennyi a max amit ki lehet sajtolni wifin?

it never gets easier, you just go faster

(#13969) Gubek-Einste válasza redbiro (#13968) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Körülményektől és kliens eszköztől függően 80-100 Mbps lehet a reális, talán egy kicsit több.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#13970) redbiro válasza Gubek-Einste (#13969) üzenetére


redbiro
őstag

melyik a legolcsóbb Asus most amivel wifin ki lehet használni egy 300-as csomagot?

it never gets easier, you just go faster

(#13971) Gubek-Einste válasza redbiro (#13970) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Környezet és kliens eszköz függő is de elvileg egy AC57Uv3 is képes rá.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#13972) flash- válasza Gubek-Einste (#13967) üzenetére


flash-
veterán

Ap módba tenném mi lenne pontosan? Hogy kell ilyenkor kötni elhelyezni a routereket? Mi ez tulajdonképpen?

Ja kerdeztetek a netem 1000-es telekom optikai

Én ebből a képből nem ertem a kulnbseget

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#13973) Steven


Steven
addikt

hát jó:
1 modemként használod a telekomos HGV-t routernek a routert.
2.routernek használod a HGV-t és reapeternek a routert magyarul jelismétlő jeltovábbítóként működik.
3.routerként működik a HGV és access point ként a asus router majdnem ua az mint a reapeter.

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#13974) Alex91 válasza Steven (#13973) üzenetére


Alex91
félisten

Hat nem teljesen ugyanaz... :) AP modhoz vezetekkel kell osszekotni az eszkozoket!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#13975) Steven válasza Alex91 (#13974) üzenetére


Steven
addikt

Köszönöm a kiigazítást lehet akkor nem véletlen írtam oda hogy majdnem ua az :D . funkciót tekintve nem látok különbséget nincs is nagyon értelme sokat beszélni róla de !
Köszi!

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#13976) White


White
tag

Sziasztok,
Van egy olyan problémám, hogy pár napja az ac66u b1 - es router nem fogadja a digis netet. Kabeles net, modembe jön be és onnan van wan porton bevíve a routerbe. Kb 3 évig hibátlanul működött. (A net bejön, más routerrel működik.) Merlin van rajta. Már reseteltem is, újra beállítottam de nem javult. Firmware - t is frissítettem, ez sem segített. Úgy néz ki, hogyha bekapcsolom a routert, akkor kéken világít, de amint beindulnak a wifi csatornák, ledobja a netet és átvált pirosra. Valakinek ötlete, hogy mit lehetne kipróbálni? Vagy ez már kuka?

(#13977) Intruder2k5 válasza White (#13976) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Próbáld meg cserélni a tápegységet! Ha van kéznél olyan ami azonos feszültségű és polaritású, illetve legalább annyi áramot is tud leadni, az jó lesz. Illetve a log-ban nincs valami érdemeleges infó a szakadásról?

Hirdetéseim: https://shorturl.at/L8E51

(#13978) White válasza Intruder2k5 (#13977) üzenetére


White
tag

Köszi az ötletet. Kipróbáltam egy asus laptop adapterrel, de nem változott semmi.
A logban ez lett újraindítás után:
May 5 07:05:24 roamast: ROAMING Start...
May 5 07:05:38 services: apply rules error(17651)
May 5 07:05:38 kernel: nf_conntrack_rtsp v0.6.21 loading
May 5 07:05:38 kernel: nf_nat_rtsp v0.6.21 loading
May 5 07:05:38 dnsmasq[785]: read /etc/hosts - 6 addresses
May 5 07:05:38 zcip_client: configured 169.254.71.214
May 5 07:05:40 services: apply rules error(17685)
May 5 07:05:44 services: apply rules error(17685)
May 5 07:05:49 dnsmasq-dhcp[785]: DHCPINFORM(br0) 192.168.1.75 28:ee:52:0f:61:24
May 5 07:05:49 dnsmasq-dhcp[785]: DHCPACK(br0) 192.168.1.75 28:ee:52:0f:61:24
May 5 07:05:49 dnsmasq-dhcp[785]: DHCPINFORM(br0) 192.168.1.75 28:ee:52:0f:61:24
May 5 07:05:49 dnsmasq-dhcp[785]: DHCPACK(br0) 192.168.1.75 28:ee:52:0f:61:24
May 5 07:05:49 dnsmasq-dhcp[785]: DHCPINFORM(br0) 192.168.1.75 28:ee:52:0f:61:24
May 5 07:05:49 dnsmasq-dhcp[785]: DHCPACK(br0) 192.168.1.75 28:ee:52:0f:61:24
May 5 07:05:50 services: apply rules error(17685)
May 5 07:05:52 pppd[940]: Timeout waiting for PADO packets
May 5 07:05:54 services: apply rules error(17685)

A dátumot a netről veszi, vagy valahol be lehet állítani? Nem találtam ilyen beállítást.

(#13979) Intruder2k5 válasza White (#13978) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Itt azt látni, hogy a roaming assistant szolgáltatás nem tud elindulni, illetve nem kap választ a PPPoE PADI kérésre. Nem tudom a kettőnek mi köze lehet egymáshoz, de próbáld meg letiltani a WiFi roaming-ot.

Igen, a dátumot és az időt a netről szinkronizálná csatlakozás után.

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://shorturl.at/L8E51

(#13980) Tamarel válasza White (#13978) üzenetére


Tamarel
senior tag

A digi.hu-n belépve az eszközkezelés menüpontban modem módot látsz? (vagyis a hibák miatt nem állt át / rakták át router módba)

(#13981) White válasza Intruder2k5 (#13979) üzenetére


White
tag

Letiltottam a wifi sávokat, de ugyanaz a helyzet. Áttettem dinamikus IP-re a kapcsolatot, így is semmi. Visszatettem a gyári firmware-t, ez sem segített.
Beállítottam AP routernek és így kezeli a netet az elsődleges router mögött.

Aimesh módban wan vagy lap porton kell bevinni a netet a másodlagos eszközbe? Lehet arra használnám ez után, ha így menne. Ahhoz viszont kell vennem egy elsődleges routert.

(#13982) White válasza Tamarel (#13980) üzenetére


White
tag

Megnéztem, és ezzel nincs probléma. Meg másik routerrel van a házban net. Átvittem ismerőshöz és ott sem működött, de köszi az ötletet. :)

(#13983) Uncool Ben


Uncool Ben
tag

Szerintetek ami a hardver és összeszerelés minőségét illetve a szoftver megbízhatóságát illeti, van érdemi különbség az ax56u / ax58u / ax86s kategóriában vagy inkább csak a teljesítmény és az extrák miatt növekszik az ár? Nagyon stabil routert keresek, nem feltétlenül gyorsat.

(#13984) Jim74 válasza Uncool Ben (#13983) üzenetére


Jim74
nagyúr

Az 56U és 58U között szerintem csak hardver különbség van, összeszerelésben ugyanazok lehetnek.
Talán a 86S ilyen téren is más liga. Pl. a tápegysége is minőségibb darabnak tűnik. De lehet, hogy nem jelent ez sem semmit.
Ha az igényeidnek az 56U is megfelel, akkor érdemes azt venni, bár az 56U és az 58U között nem sok a különbség, lehet, hogy az arany középút az 58U.
Bár a 86S sem rossz 60k-ért szerintem és, ha 50k-t kiadsz az 58U-ért, akkor már inkább 60k a 86S-ért.
De a pénztárcádba nem látunk bele (40k vs 50k vs 60k).

Tudom, sokat nem segítettem a döntésben. :B

(#13985) Uncool Ben válasza Jim74 (#13984) üzenetére


Uncool Ben
tag

Köszi :) Mindegyik belefér a keretbe, de ha nincs kihasználva a többlet tudás, akkor nem költenék feleslegesen, a stabil működés a lényeg. Nem akartam ide is ugyanazt a kérdést bemásolni, de ez lenne a szitu bővebben: Milyen routert? - PROHARDVER! Hozzászólások

(#13986) NoX válasza Uncool Ben (#13985) üzenetére


NoX
senior tag

Az elvárt stabilitáshoz nagyban hozzájárul az erős hardver is. Az ASUS routerek szoftvere lényegében ugyan az. Szoftveresen engedélyeznek, vagy tiltanak le benne valamit, attól függően, hogy a belerakott hardver elbírja/támogatja-e. De olyanról, hogy az AX56U, vagy az AX86S szoftvere stabilabb, nem igazán beszélhetünk.

Az általad leírt feladat ellátáshoz inkább az AX86S-et javaslom. Ha van keret az egyik legjobbra, akkor miért kötnél kompromisszumot és kockáztatnád, hogy valamihez mégis gyengécske lesz az AX56U? Olvastam, hogy AI Mesh kiterjesztést is szeretnél idővel, így annak is jobb egy erősebb hardver alapnak.
Lényegtelen, hogy nem fog rajta 100 megabitnél nagyobb net átfolyni. A sok eszköz stabil kiszolgálása és az erősebb Wi-Fi a zsúfolt környezetben mindenképp az AX86S felé billenti a mérleget.

(#13987) Jim74 válasza Uncool Ben (#13985) üzenetére


Jim74
nagyúr

Ha van keret rá, akkor AX86S. Igazából 20k az említettek közül a leggyengébb és a legerősebb között a különbség árban. Szerintem az egy router vásárlásnál nem egetverő árkülönbözet.

(#13988) Gabesz87


Gabesz87
veterán

Vettem tegnap egy AX55-öt, és a meglévő AX56U-val kábeles AiMesh-ben szeretném használni, úgy, hogy mindkettő AP módban van. Az AX56U a HGW-n lóg perpill (HGW LAN port az AX56U WAN portjába dugva), AP módban. Az itteni leírás szerint akkor nekem a 4-es Scenario kell? Csak azon csodálkozom, hogy itt a LAN-LAN összeköttetés van a modem és a main router közt. De ha LAN-ba dugom, el fogom tudni érni hálózaton a konfig oldalt? Mert emlékeim szerint régebben amikor az AP módot állítgattam be, LAN-ba dugva nem értem el. Van amúgy egy switch is a HGW és az AX56U mellett, perpill az is a HGW-be van dugva. Szóval ha minden igaz, akkor akár a 3-as Scenario-t is használhatom!? Valamint az ITT leírtakat is meg kell csinálnom? Kábeles backhault nyilván be kell gondolom kapcsolni, csak a wifi beállítás nem tiszta, hogy a smart connect kell-e? De gondolom az alapján fog automatikusan váltani, hogy melyikre csatlakozzon a wifi?

(#13989) Gabesz87 válasza Gabesz87 (#13988) üzenetére


Gabesz87
veterán

Így néz ki perpill a hálózat:

Az alsó sor a falban menő kábelek, az emeleti szobákba. A switchben van egy kábel, amit nem tudtam hová tenni, ezt még próbálom kideríteni, mi lehet. Össze van szigszalagozva a kamerák kábeleivel, és bemegy a fali kábelcsatornába (nem az emeleti szobákhoz, mert azoknak külön külső fali csatlakozójuk van itt).
Szóval hogyan lenne érdemes a kábeles Ai Mesht kialakítani az AX56U-val, és az AX55-el? Utóbbi menne az emeletre, és mind írtam, AP módban menne mindkettő.

(#13990) Gabesz87 válasza Gabesz87 (#13989) üzenetére


Gabesz87
veterán

4-es Scenario alapján elvileg így kéne bekötnöm?

(#13991) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Logban az alábbi sorok mit jelentenek?

wl0: PSM microcode watchdog fired at 144715 (seconds). Resetting.
wl0: reason = psm watchdog at 144715 seconds. corerev 131 ucode revision 1626.28204 features 0x3106
wl0: fatal error, reinitializing, total count of reinit's[1]

(#13992) Bacusuz válasza Gabesz87 (#13989) üzenetére


Bacusuz
őstag

Szia
2. scenariot használnám:
HGW LANt-AX56U(Mesh router) WAN portjába dugnám,
az AX56U LAN-ba dugnám a:
-NAS, SWITCH, + 2 emeleti szobát, többekközt az AX55U-t is és Ő lesz a Node router

A többi emeleti szobát switcről táplálnám,
AX55U-WANt kötném AX56U LANból
tehát mint a kettes megoldás, csak a switchet kihagynám a meshből és az 56u után dugnám

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#13993) Gabesz87 válasza Bacusuz (#13992) üzenetére


Gabesz87
veterán

De itt akkor a main router nem AP, hanem normál router módban kéne menjen. Nekem a Telekomos HGW után, IPTV-k miatt is egyszerűbb, ha szimplán csak AP módban van. Sok éve így használom már, nekem ez így tökéletesen megfelel, kényelmes. A kérdés csak az, hogy ha én mindkét routert AP módban használom, és a 4-es Sc. alapján mindkettő a HGW LAN-ba van dugva, csak a main LAN porton, a node WAN ponrton csatlakozik, hogy fogom (el fogom-e tudni) elérni a main router konfigját. Mert alap esetben ha egyx routert AP módban akarok használni, úgy tudom LAN-LAN kapcsoalt kell a modemmel, viszont Asus-nál WAN-ba kell dugni, hogy elérjem. Teszek egy próbát mindenesetre a leírás alapján, aztán meglátom. HGW-ben adtam a node-nak is MAC alapján fix IP-t, laptoppal összekötve beállítottam AP módba és feltettem a legfrissebb fw-t.

(#13994) Gabesz87


Gabesz87
veterán

Úgy néz ki, a leírás alapján csatlakoztatva a routereket, elérem mindkettőt, bekapcsoltam az Ethernet backhaul módot (itt a SmartConnectet be kell kapcsolni, vagy sem? Én külön SSID-vel használom a 2,4 és 5GHz-et), viszont az AiMesh csomópontnál nem látom a Mesh topológiát. RÁkeresve új csomópontra sem talál semmit :F

(#13995) Alex91 válasza Gabesz87 (#13994) üzenetére


Alex91
félisten

Mert nem jol csináltad valószínűleg...

Az 56U legyen AiMesh router AP módban. A masikat reseteld le! Azt azt probald hozzadni mesh node-kent. Az 56U LAN porton dugva a HWG-be, a masik meg WAN porton HWG/vagy switchbe.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#13996) Gabesz87 válasza Alex91 (#13995) üzenetére


Gabesz87
veterán

Hát én is ugyanezt írtam le, csak pepitában! AX56U a main router, akárcsak eddig. AP módban volt ezelőtt is. Úgyhoyg azon csak annyit csináltam, hogy a HGW-ből jövő kábelt átdugtam WAN-ból LAN-ba.
A másikat hogyan adom hozzá Mesh Node-ként? REsetelés után mi a módja, mit kell választani majd? Nem ott is sima AP módot kell választani, és majd az AiMesh menüben hozzáadni node-ként?
Az összeköttetés jó, úgy van ahogy írtad. Nem tudom, mit nem csináltam jól akkor, de megpróbálom akkor az AX55-öt resetelni.

(#13997) AtaWrc válasza Gabesz87 (#13996) üzenetére


AtaWrc
aktív tag

Ne bonyolísd a dolgot túlságosan: [link]
Ez a videó alapján csináld.

(#13998) Gabesz87 válasza AtaWrc (#13997) üzenetére


Gabesz87
veterán

Na, végre sikerült. A videó segített igazából, köszi. Ott rontottam el, hogy én úgymond, manuálisan a node beállításaiban próbáltam hozzáadni az AiMesh rendszerhez. Hiába állítottam be AiMesh csomópontként, csak nem talált semmit. Elővettem a mobilt, és az alkalmazásból simán beállítottam, úgyhogy mostmár minden frankó, ott van a topológia, ahogy kell :R Ilyenkor az a normális egyébként, ha én meg akarom nyitni a node konfig oldalát, a hozzárendelt IP-vel, automatikusan a main router IP-jére ugrik, és oda tudok belépni?

(#13999) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Valaki tud küldeni képet WAN beállításokról Telekom optika területről ? Természetesen úgy hogy az Asus router végzi a ppoe kapcsolatot :R

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#14000) tobias40 válasza enginev3.0 (#13999) üzenetére


tobias40
veterán

Internet Connectivity---- ez a lap érdekel?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.