Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#985) GypsFulvus2


GypsFulvus2
őstag

Üdv, Uraim!
Konfigcsere előtt állok, és három alaplapra szűkítettem a jelölteket. Ezek egyike lenne az ASUS P8Z68-V Pro Az AsRock Z68 Extreme4 és az MSI Z68A GD65 lenne a másik két lehetőség, nagyjából egy árban vannak. Próbáltam utánajárni mindegyiknek, de maradt még pár nyitott kérdés.
Azt valaki meg tudná mondani nekem mi fán terem ez az AsMedia USB3 vezérlő? Használ valaki közületek USB3 eszközt ezzel vagy hasonló P67-es lappal, s ha igen mik a tapasztalatok? A NEC vezérlőjéről már hallottam, az Etron-ról is, s tudom hogy utóbbi eléggé problémás, de ez az AsMedia ismeretlen számomra.
A másik ami érdekelne, hogy nézte-e valaki a chipset hőmérsékletét? Alapon és húzva mit mutat? Ezzel az Asus alaplappal (és az MSI-vel is) ugyanis az lenne a gondom, hogy a belerakni tervezett HD5870 a hűtőfelület jó részét eltakarja. Oliverda tesztjében 50-55 C -t ír, ami húzás nélkül eléggé soknak tűnik. Az AsRock lap ebből a szempontból jobb, de annak más apró szemölcsei vannak.
Általában érdekelne, mik a tapasztalatok ezzel és a hasonló Asus P67 lapokkal, mennyire megbízhatóak? Nem érdekel a hardcore tuning, viszont fontos szempont az SSD-k és a RAID tömbök kezelése (BIOS-ban pl. állítható-e a striping méret), valamint a legfőbb a megbízhatóság. Akinek infója, megjegyzése, tanácsa van, melyiket válasszam, ne kíméljem, válaszokat előre is köszönöm!

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.