Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#998) GypsFulvus2 válasza jeni (#995) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Köszi a választ! Ezek a pontok, amiket említesz, ezek valamilyen tesztből valók?
Árban az MSI-t 45-ért, az Asrockot 41-ért, az Asus-t 42-ért tudnám (elvileg, árlisták alapján) beszerezni.

Az Asrock tűnne sok szempontból legszimpatikusabbnak, de ahogy írod, csak 2 év a gari rá, ami komoly visszatartó erő az Etron chip mellett.

Az MSI GD65 lapjáról csak jót írtak szinte, minőségi alkatrészek, megbízható, extrém jól tuningolhat stb, viszont ott az a gond amit írtam, hogy kicsi a chipsethűtő és rálóg a VGA. Én csak nagyon szolid tuningot tervezek, de azért jobb szeretném ha a chipset nem melegedne túlságosan. Meg nincs benne firewire, és az nekem gond, mert az egyik külső eszközöm ezzel működik. Mondjuk van rajta USB is, de előbbi azért gyorsabb, inkább megtartanám.

Az Asus deszkánál is hasonló a gond, bár annak mintha kicsit nagyobb lenne a hűtője. Ezért is örülnék, ha többen is válaszolnának, személyes tapasztalatok, hőmérsékletről, stabilitásról, AsMedia USB vezérlőről jól jönnének.
Intelt nem szeretnék, mert (ha jól tudom) továbbra sem lehet sem tuningolni, sem takarékos üzemmódba kapcsolni, órajel/fesz csökkentéssel.

A giga lapokkal az a gondom, hogy a P67-Z68 lapjaik megbízhatóságára és kompatibilitás problémáira nagyon sok panasz van. Magyar és külföldi fórumokon is ezekre panaszkodnak a legtöbben. Az alkatrészeik minősége jó, de az Award BIOS-uk ótvar, rég kukázni kellett volna, nem foltozgatni. Ez okozza a problémáik 90%-át. Jellemző, hogy a négy nagy gyártó közül csak ők nem váltottak még UEFI-re. Ha megnézed, a mostani konfigomban is giga lap van, és tényleg olyan mint egy házsártos anyós: ha ismered a dilijeit és nem lépsz a tyúkszemére, jó kaját főz neked, de ha hibázol jaj neked... :D Szóval a gigát inkább kerülném.

[ Szerkesztve ]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.