Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#895) Martin2004 válasza koverg (#892) üzenetére


Martin2004
tag

Na, gyerekek, asszem nekem is kezdődik a kálváriám, úgyhogy mindenki nyugodjon meg, aki edig szívott a lappal! Nem vagytok egyedül! :DD

Nos, utánanéztem: a szervizes NEM véletlenül tolta a piros-ra. A kékre ugyanis - ahogy így össszeszerelt állapotban megtudom ítélni - fel sem lehet dugni a kábelt, mert közvetlenül az alaplapi port mellett van az a zöld gumirozott távtartó, vagy mi a túró, úgyhogy az oda nem fér be, mivel ugye a csatiból is kilóg egy kicsi, úgyhogy, szerintem ha elször rádugja majd az alaplapra, és lapot így szereli be, akkor annak is pofára eseés lesz a vége.

A lehetőségek a követlkezők:

1. Kivágják a házból a távtartót --> ugrott a 2 éves gari (lehet, hogy ez lesz egyébként.)
2. Házcsere. (Ja, a házam Foxconn TH-01-es).
3. Alaplapcsere, olyan lapra, ahol felefelé néz az Intel IDE port, vagy máshol van elhelyezve. Dehát nem akarok várni még egy hetet, basszus.

(Ja, a Házam Foxconn TH-01-es).

Nem az a baj, hogy oda kötötte, hanem, hogy nem szólt, hogy ezzel aHázzal (Foxconn TH-01 technikai okok miatt nem lesz használható a vezérlő.

Namost a DVD-írás miatt én ragaszkodni fogok az Intel port használatához, mert az ITE már msot is rosszul vizsgázott. :(

A windows telepítője CD-ről egyébként indul, ha Pata + Sata módot használok (természetesen AHCI nélkül), de a driverek beolvasása után kék képernyő, akár a floppys drivereket használom, akár nem. Akkor amimr Windows starting up van..

Azért az érdekes, hogy nem az F6-nál ajánlja fel a driver kiválasztását, hanem jóval később jön a lista, és csak utána kezdi olvasni floppiról a sys fájlt. Lehet, hogy elég, ha a bootolás után már bent van a floppy, mert mintha akkkor egy pillantra ráolvasna, de amikor kéri az F6-ot, AKKOR nem történik semmi, és megy tovább mintha meg sem nyomtam volna, de nagyon lassan tölti be a drivereket. Azt nem tudom, hogy ez az ITE vezérlő hibája, vagy esetleg a PIO 110D olvassa ilyen lasssan a lemezt, mivel a fájlok másolásáig még nem jutottam el :(

Ja, és az Hita Feature tools, nem is látja a SATA diskemet, csak az IDE buszt fésüli át, és az ITE porton lévő DVD-írón kívülk nem lát semmit. Hm??? :(

Aztán még van egy olyan problémém, is, hogfy DVI csatival ni ncs kép a monitoron, de ez csak hab a tortán. (Sappire X800XL - SAMSUNG 710T páros)

Az emberek nem abban különböznek egymástól, hogy kinek mennyi esze van, hanem, hogy ki mennyire tudja azt használni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.